Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.31 0 0 56869

nem publikus az e-mail cimed, igy nem lehet irni neked

Előzmény: sz30 (56859)
Alysia Creative Commons License 2012.08.31 0 0 56868

Én is szedtem a meforalt a terhesség alatt, mert nekem is nagyon magas volt az inzulinom meg a cukrom is. És legközelebb is ugyanígy fogok tenni mert nem bántam meg. Így is jártam hetente diabetológiára de végül nem kaptam inzulint. Ha nem szeded akkor sokkal könnyeben elvetélhetsz vagy kaphatsz inzulint, ha neked is rossz az inzulinod meg a cukrod. Ami szerintem sokkal rosszabb, bár állítólag az sem okoz gondot, de sokkal macerásabb.

De mindenki maga dönti el hogy mit tesz.

Előzmény: sz30 (56867)
sz30 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 56867

Azért nyugodtan jelentkezzetek, ha szüksége van vkinek a gyógyszerre! :)) 

 

(@Micimalacka:egy szóval sem mondtam, hogy más is tegyen úgy, ahogy én. Ez az én döntésem, az én gyerekem. )

Előzmény: Micimalacka (56865)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.08.30 0 0 56866

köszi szépen a választ! :)

Előzmény: sz30 (56864)
Micimalacka Creative Commons License 2012.08.30 0 0 56865

én nem vagyok orvos, és nem is szeretem, mikor itt azt írják egymásnak, hogy súlyos meg nem súlyos, meg nem gáz meg gáz a laboreredmény, csak miheztartsá végett, hogy foglakozni kell vele, vagyí sem.

 

DE

- az, hogy vkinek spontán fogan és kihord gyereket, nem ejelnti azt, a következő is simán megy (lásd: sokaknak többedik terhességnél derül ki csak pl)

- mivel valakinek a relatív alacsony inzulin is rossz eredmény, ezért szerintem érdemes majd az orvosra hallgatni

- a gyógyszer 1. segít megtartani a terhességet a korai szakaszban 2. segít megelőzni vagy kikerülni az egyéb járulékos gondokat (gesztációs diabétesz, vérnoymás problémák - toxémia)

Szóval nem biztos, élből el kel utasítani.

 

Én szerintem itt az egyik legrosszabb eredménnyel (baromi magas inzulin és IGT) normális ciklusokkal spontán lettem terhes, szóval ki gondolta volna, gond van. Csak megtartani nem tudtam.

Előzmény: sz30 (56863)
sz30 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 56864

a menzeszem nem változott túlzottan, talán azt mondhatom, hogy kevesebbet maradozott ki, de ezt nehéz megítélni, mert ugye ki tudja, mennyit maradt volna ki, ha nem szedem. A ciklusok hossza nem rövidült, nálam 45-50 körüli...

Előzmény: egyuvegkavics (56860)
sz30 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 56863

köszi a tanácsot, tudom, hogy igazad van, de én nem szeretnék gyógyszert szedni a terhesség és a szoptatás alatt, és az első két gyerekem is spontán fogant és a kihordásukkal sem volt gond. Nálam a HA tünetek a gond sajnos.

Meforal 500 mg-osból is van 42 db-om, ha kell valakinek, írjon priviben-megoldjuk.

Előzmény: Ediina (56862)
Ediina Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56862

sz30, ne nagyon osztogasd el az xr-t, mert a terhesség 12. hetéig érdemes szedni, sőt meggondolandó kardoskodni érte a szülésig!

Én pl. végig szedtem xr-t, a nőgyógyászom tanácsára az endodokim beleegyezésével - egy csomó komplikáció miatt jó lehet, pl. vetélés, koraszülés, toxémia...

Előzmény: sz30 (56858)
youlcsi Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56861

köszi :)

 

igen, legalábbis a gasztró rendelésen a doki nagyon rendes. mondjuk nem is a szomszédból jártam hozzá...

Előzmény: Schnurrbart (56855)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56860

szia,

hmm.. érdekes, na majd meglátom, hogy fél év múlva mit mutat. menstruációval kapcsolatban észleltél különbséget egyébként?

Előzmény: sz30 (56859)
sz30 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56859

szia,

én is szedtem Meforal-t, de nekem a bőrömre, hajamra, szőreimre nem nagyon hatott, legalábbis nem vettem észre. Aztán a Merckformint szedtem és az jobb volt, már 1 hónap szedés után szép volt a bőröm, és a hajam sem hullott úgy. Nem tudom, miért lehet ez, mert ugye mindegyikben metformin a hatóanyag...

Előzmény: egyuvegkavics (56851)
sz30 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56858

köszönöm:) Megyek kontrollra MM-be Breyerhez nemsokára.

 

ennek eredményeképpen viszont megvételre ajánlanám megmaradt metforminjaimat:

3 doboz MERCKFORMIN XR Retard 750 mg 60 db

 

Én 1500 mg-ot szedtem naponta, tehát a fenti tabl.-ból 2-őt esténként. Ezt csak azért írom, mert sokan az 500-asból szednek 3 db-ot.

 

Van még Competact 15mg/850mg tablettám is 28 db.

 

Ez jó lehetőség lehet azoknak, akiknek nehéz a receptiratás...

Előzmény: vikiviki (56836)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.08.29 0 0 56857

köszönöm a választ!

Előzmény: Zemanek (56852)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56856

Szerintem a reggeli csúcsforgalmat leszámítva abszolút semmi gond a híddal. :)

Előzmény: szegedi_lány (56854)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56855

Óóó, ilyen rendesek a klinikán? :)

Akkor lehet, hogy legközelebb megkérdezem a dokit. :)

Mondjuk csak egyszeri alkalomról lenne szó, mármint most kellene valahogy nagyon az eredmény, de mindegy, majd megoldom valahogy a dolgot. :)

Bár van egy telefonszám a lelet alján, ahol lehet érdeklődni, de 30 hormon után kicsit macerás lenne. :D

 

 

(Jaaaj, nagyon-nagyon cuki és szép a kisfiad!!! :)))

Előzmény: youlcsi (56853)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56854

Hm. lehet hogy elkezdek triatlonozni. Futás a Tiszáig a bringával, átuszom a Tiszát, majd egy jót kerekezek Újszegeden. Aztán levezetésképp ugyanez vissza. De heti 3x ezt sem vállalom;)

Komolyra fordítva a szót, Újszegeddel a híd a problémám.Lehet,hogy a PCO-nak jó tenne de a tüdőm menne rá, feltétve, hogy idő előtt egy busz el nem üt, vagy visszafelé egy kínai turista a Napfényfürdőt fotózva hátra nem lép,hogy lelökjön az autók közé.

 

Tudom,költözzem Újszegedre, az orvosolná a problémát.;)

Előzmény: Schnurrbart (56849)
youlcsi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56853

szele!

ugyan nem endo, de gyanítom, ugyanaz a folyosó... és nekem kérés nélkül is postázták mindig a klinikáról a laboromat...

(jujjjjj.... oda is vissza kéne már somfordálni...)

Előzmény: Szeleszte (56822)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56852

SOk embernek csak később kezd hatni.

Előzmény: egyuvegkavics (56851)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56851

sziasztok,

 

van olyan köztetek (vagy hallottatok már olyanról) akinek csak pár hónap szedés után kezdett el hatni a meforal? mármint olyan értelemben, hogy megindult a fogyás, kevesebb pattanás / szőr... vagy mindenkinek egyből hatott?

 

Köszönöm!

b.gina Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56850

Egy ideig dr. Fitnesz tornára jártam, de az sajna bezárt, pedig nagyon jó kis edzések voltak ott :)

Szobabiciklizni szoktam, de azt inkább rosszabb időben, mostanában futok (mondjuk az utóbbi két hétben ellustultam, időm se nagyon volt rá, de most kezdem újra) :)

Nekem se ment elsőre a fél óra futás, szép lassan kell felépíteni, mindig egy picit többet futni :) Most is éppen hogy megvan a fél óra, de nem adom fel :)

Szobabicikliből 40-45 percet szoktam tekerni, illetve még Rubint Réka dvd-kre szoktam tornázgatni ha olyanom van :) az is jó izzasztós ;)

Ha nem megy a heti 3, kevesebb is elég, a lényeg hogy csináld. Ha csak 1x jön össze egy héten, az se baj, hátha később több időd lesz rá :)

Előzmény: szegedi_lány (56847)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56849

Újszegedre nem tudsz áttekerni? Ott nagyon jó biciklizni. :)

Előzmény: szegedi_lány (56847)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56848

Sziasztok, ha már hőgörbéről beszéltek... láttatok már ilyen hülye görbét?

 

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/92038810751bf782a526199a72334529_120730_120828_1346112000_.png

 

Eddig vagy totál cakkos volt, vagy sík egyenes, de ezt nem tudom hova tenni.

szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56847

Eddig JOGA típusú tornára jártam heti 1-2szer, de Naszódy szerint az nem jó,mert szuszogósító edzés kell. Hétvégén elővettem erre  bringát a garásból, de szegedn még biciklizni sem lehet 30 percig normálisan, mert állandóan le/fel kell ugrálni, uh ez sem ideális. Gondolkodtam már a futáson is, de fél órát tuti nem tudok egy huzamban futni,heti 3szor úszás sem fér bele, így valószínűleg marad valami cardio edzés valahol,most nézegetem a kínálatot, hogy hol,mikor mire lehet járni. Tipikus fiatalként nekem sem 8 óra a munkaidőm, így nagyon sakkoznom kell, ha heti 3szor akarok valahova járni. :-Z

Te mit mozogsz?

 

A peteérést/ovulációt nálam a hőmérsékleti görbe szépen kirajzolta, egyéb teszt nélkül is,nálam a beágyazódással van gond..

Előzmény: b.gina (56846)
b.gina Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56846

Azért kell külön papírra mert az inzulint az endokrin laborba küldik a klinikára és ahhoz mellékelni kell a papírt.

Ne tudd meg milyen ideges voltam mikor 12 órás éhezés és fél óra sorbanállás után ezt közölték velem, főleg hogy előtte egy hónappal direkt megkérdeztem őket hogy akkor ez a beutaló így rendben van-e...

Szóval a biztonság kedvéért ezt írd meg Naszódynak is, mondjuk én is mondtam neki múltkor ezt a nagy szegedi helyzetet, ő is nézett hogy mik vannak :D

Hormont nem mindig kért, mostanában igen, mert még az se tiszta hogy nálam a peteérés hanyadik napon történik. De majd veszek ovutesztet, meg hőmérőzök tovább és kiderítem :) Amúgy azt mondta hogy valószínűleg csak closty kell majd és rendben lesz minden, szóval nem olyan rossz a helyzet :)

 

Szerintem ezt a gyógyszer dolgot a vérvétel előtt úgy értette Naszódy, hogy este a vacsihoz még vedd be, reggel már semmiképpen :) legalábbis nálam eddig így volt :)

 

Cukrot mindenképp vigyél magaddal, gyógyszertárban recept nélkül kiadják :)

ja és lehetőleg oldd is fel vízben még előző éjszaka...

múltkor emiatt is jól megjártam, hogy nem oldottam fel, és az asszisztensnek meg valamiért nem sikerült normálisan feloldania és úgy kellett elropogtatnom fél diónyi cukorkristályokat :D ízletes volt, mit ne mondjak :D :D

 

Mindenkinél változó hogy mennyi idő kell a javuláshoz, mindenesetre én drukkolok, hogy gyorsan menjen :)

Fogyni nem feltétlenül fogsz, a lényeg hogy vigyél be elég szénhidrátot, főleg a gyógyszer mellé.

És a mozgás az kell :)

 

Előzmény: szegedi_lány (56845)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56845

Két papírra az inzulin és a cukor?! Nem úgy értetted,hogy a terheléses vizsgálat és a hormontérkép? Azt furcsállom,hogy külön beutaló kelljen terhelélses vizsgálatnál az inzulin és a cukor érték meghatározására, de ha te mondod,elhiszem:)

 

Még nem kaptam beutalót, először  a háziorvotól kell hozzá beutalót kikönyörögnöm, és cak arra küldi meg majd a beutlót a vizsgálatokra, uh még időben jött a jótanács;)

 

A terhelés mellett csináltattok mindig hormontérképet is, vagy csak az inzulin/cukor értékeket nézi?

És még egykérdés (bocsi hogy faggatlak,de  nagyon sokat segítesz!), a doki azt mondta, hogy vegyem be  a gyógyszert mielőtt majd  a kontrollra megyek, viszont vérvételhez éhgyomorra kell menni. Ez azt jelenti,hogy éhgyomorra, gyógyszerrel a gyomromban kell a vérvételt megejteni? és mennyi idővel előtte veszed be a gyógyszert?

Én legutóbb vérvételen a MÁV-ban voltam, ott reggel 7-re rendeltek oda, és külön kérdezték,hogy vettem e be valamit. Illetve vinnem kellett recepre felírt cukrot, nem tudom,hogy ez  Szentháromságban is így lesz e...

 

Mi már babát szeretnénk, és emiatt sajnálom,hogy csak most derült ki a probléma, és bár a doki szerint csak enyhe IR-em van, a ciklusomat pont hazavágja.  Azért remélem egy év nem kell ahhoz hogy normalizáljuk a helyzetet, ha lesz peteérésem, meg menstruáció,  doki szerint is lesz esély a teherbeesésre.Addig i próálgtom  diétát, meg a rendszeres mozgást,bár ez utóbbi nehez megy, és fogyni sem szeretnék.

 

Előzmény: b.gina (56844)
b.gina Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56844

Na tökjó hogy csak ennyi lesz a végleges adag. Nálam napi 2x1000 mg volt a végleges az elején, hát megkínlódtam az adagemeléseket :( most én is 2x500-at szedek és ez sokkal jobban hat, mint az emelt adag! :)

A 2x1000 mellett a 3 hónapos kontroll gyönyörű javulást mutatott az inzulinban, viszont utána leromlottak az eredményeim (hormonok, tünetek...) A 2x500-ra most végre javultak az eredmények, és tünetekben is sokkal jobban vagyok, megállt a fogyás is :)

Először tavaly június végén voltam nála, azóta szedem a gyógyszert... most áprilisban tértünk át a napi 2x500 meforalra, azóta javulok igazán :)

Mondjuk legutóbb azt mondta hogy ennél nagyobb javulás már nem is nagyon várható, és valószínű nálam nem is az IR volt az alapja az egész dolognak, hanem valami hormonális eltérés :( én azért még bízom benne hogy a hormonok is javulhatnak... mondjuk még nem cél a baba, de nem jó azt hallani, hogy valószínűleg nem lesz olyan egyszerű :(

 

Tsh-hoz se kell időpont :) a máv az ahol kell időpontot kérni vérvételhez is, de sima sztk-ban úgy dolgoznak, mint a gépek, haladnak rendesen, csak legyél ott időben :) meg legyen nálad a beutaló és taj kártya :)

Ja és nagyon fontos hogy ha cukorterhelést csináltatsz inzulinnal akkor külön beutalón legyen az inzulin és a cukor, mert két külön laborba küldik a két vért... emiatt engem egyszer hazazavartak onnan :(

Szóval ha egy papírra írta volna akkor küldj neki levelet és kérd külön lapra ;)

Előzmény: szegedi_lány (56842)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56843

A diagnózis egy dolog, szerintem a kezelésen van a hangsúly,

Egyébként a gép olyan problémákat is előhozott, amiket nem említettem a kezelőnek, így alapvetően lehet a diagnosztikában igazság.

Kezelésen még egyszer voltam csak, így még nem tudok eredményről beszámolni, de bízom hogy kiegészítő kezelésként működhet.

Sajnálom,hogy neked nem tudott segíteni,(bár akihez én járok, nem gyerekororvos) remélem azóta azért rendbejött az immunrendszered.

Előzmény: Szeleszte (56834)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56842

Egy hétig kell este fél szemet az 1000 mg-osból,és ha jól vagyok,akkor utána napi 2x fél szemet 3 hónapig,aztán vérvétel,és utána kontroll. Nem kiabálom el, de  a mai napot átvészeltem különösebb gond nélkül,jöhet a 2. fél szem:)

 

TSH vizsgálatra is küldeni fog, mert azt még nem néztek,de mivel Béres cseppet szedek, így 3 hónapot várnom kell,mire kiürül a szervezetből, és valós érték kimutatható. Így sem kell majd előre időpont? Szinte el sem hiszem.hogy a magyar egészégügyben  valahol létezik, hogy odasétálok reggel 7-re, és bejelentkezés nélkül leveszik a vért.:)

 

Te mióta jársz hozzá, sikerült eredményt elérnetek?

 

Előzmény: b.gina (56830)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56841

Nem az már nagyon nem jó. 10,5 felett már cukor betegség de azalatt is magas az érték7 vagy 8 felett már nem tudom.

Előzmény: smithbetty77 (56840)
smithbetty77 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56840

köszi a segítséged.

 

Egyébként a referencia érték szerint a 60 perces glükóz felső határértéke 10,5, ennek ellenére sem jó???

 

Sajnos ez volt az érzésem:(

Előzmény: Zemanek (56839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!