Keresés

Részletes keresés

jewel1979 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 15749
Az a baj, hogy mi pl mindig nagyon sok mindent vásárolunk otthon, tele van az autó hazafelé, emellett meg Magyarországon is nagyon sokfelé élnek a rokonok, így országon belül is kell az autó mindenképp. Ha karácsonyig nem változik a helyzet, mi megkérünk egy rokont, higy hozzon ki egy kölcsönautót Bécsbe, ott letesszük a kocsit egy garázsban, majd Visszafelé is rokon/barát viszi vissza a kocsit. Ez tűnik számomra a legbiztosabb megoldásnak, bár pár száz euróba így is bele fog kerülni.
Előzmény: ehead (15748)
ehead Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15748

Amióta EU tag Mo. már nem vagy köteles átváltani a magyar jogosítványodat hollandra. Ameddig érvényes, használhatod Hollandiában (is). Függetlenül attól, hogy mióta élsz itt.

Régebben ez nem így volt és talán még (különbözeti) vizsgát is kellett tenni......de az idők változnak .....meg a szabályok is...

 

Az otthoni ellenőrzésekhez tapasztalat hiányában túl sokat hozzáfűzni nem tudok. Minket nem igazán érint. Kocsival eddig 1x voltunk Mo-on. A repülő ugyanis sokkal gyorsabb és 2 személyre (csomag nélkül általában) nem drágább mint egy nagyobb auto benzin + osztrák autópálya + Bp-en őrzött parkoló költsége.

Előzmény: mirla (15713)
ehead Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15747

Köszönjük a linket, de szerintem bőven elég lett volna 24 óra leforgása alatt csak 1x beírnod ezt a reklámot.

Előzmény: gesztenyepure hollandia (15745)
sticker Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15746

Hello gesztenyepüré! Mi is vettünés tényleg isteni!Mi akkor vettünk amikor házibulit tartottunk és a holland ismerősők is imádták.

Kérdezték is nekik miért nincs?Mondtuk van, de ez is magyar mint minden ami jó izű!!!!!   

gesztenyepure hollandia Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15745

Gesztenyepure hollandiaban!            www.kastanjepuree.nl

 

Ez egy holland ceg es magyar gesztenyepuret forgalmaz ettermeknek.Sajnos csak kartonnal adnak, de ha osszedobjatok a penzt,

megeri mert isteni finom!!!Mi is igy szoktunk vasarolni toluk. 5db konzerv van egy kartonban es 1 konzerv 850g ami 8-10adag.

Nem kell huteni mert szobahomersekleten 1,5 evig bontatlanul. Isteni finom a hutopultos AH tejszinhabbal a tobbi hab eleg gagyi.

Ez nem a tescos babbal dusitott gesztenyepure!  

 

Udv.mindenkinek!     Jo etvagyat!                www.kastanjepuree.nl

 

sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15744

most nézem a két múzeum nagyon közel van egymáshoz! Egy napos programnak szuper!

Előzmény: incifici (15743)
incifici Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15743

Sziszka,

nem a te museumodra gondoltam, ezert most rakerestem: http://www.museumdecruquius.nl/

Nekunk 3 fiucskank van, de meg kisebbek, a legagyobb 5, a kozepso 3, a legkisebb 1 eves. Es en majdnem 10 eve elek itt, a ferjem 8 eve.

Előzmény: sziszkaanyo (15742)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15742
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15741

Incifinci köszönöm! 

Ez nagyon jól hangzik, mert szeretik a gyerekek az ilyen dolgokat! Főleg a hétéves, ő fiú, és nagyon érdekli a mi hogyan működik, a csillagászat, meg egyéb okoska dolgok!

Rá is keresek mindjárt!

Ti merre laktok? Hány gyermek van? Régóta vagytok kint?

 

Előzmény: incifici (15740)
incifici Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15740

Sziszka,

nekem ami meg nagyon tetszett (es ugy gondolom 7 es 11 eves gyerekeknek is erdekes lehet), az Hoofddorp mellett ma mar csak bemutatokent mukodo vizepitesi, -torteneti, viztelenitesi muzeum. Ez az annakidejen harom legnagyobb gozhajtasubol az egyik, eredeti formajaban tartottak meg es elmagyarazzak az egesznek az elvet, tortenetet, bemutatjak, valamint meg tovabbi, azota alkalmazott viztelenitesi eljarasokrol is van szo. Nagyon erdekes felnotteknek is! (Csak azert irom, mert amugy errol elotte nem hallottam, semmilyen konyvben nem olvastam, csak veletlenul arra jartunk es eppen ra is ertunk es beugrottunk. De egy kis gyongyszem.)

sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15739

Mirla! Köszi! Szoktam soakt olvasni holland szöveget, és fordítgatok, megragadnak dolgok, meg tvt is hallgatjuk! És igyekszem sok minden olvasni Hollandiáról, szokásokról, mindenről!

Közben meg keresem, hogy hova lehet elmenni! 

Giethornba már kétszer is voltunk, nagyon tetszett! Aztán voltunk Hasseltbe, ott egy történelmi hajókiállítás volt, meg műsorok, kalózok énekeltek stb, nagyon jó volt!

Előzmény: mirla (15732)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15738

Eszter! 

Heerde-ben lakunk, nem titok! :)

Kicsit megnyugodtam a nyelvtudás miatt!

 

Előzmény: Kamy Eszter (15730)
gesztenyepure hollandia Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15737

Gesztenyepure hollandiaban!            www.kastanjepuree.nl

 

Ez egy holland ceg es magyar gesztenyepuret forgalmaz ettermeknek.Sajnos csak kartonnal adnak, de ha osszedobjatok a penzt,

megeri mert isteni finom!!!Mi is igy szoktunk vasarolni toluk. 5db konzerv van egy kartonban es 1 konzerv 850g ami 8-10adag.

Nem kell huteni mert szobahomersekleten 1,5 evig bontatlanul elall. Isteni finom a hutopultos AH tejszinhabbal a tobbi hab eleg

gagyi.    

 

Udv.mindenkinek!     Jo etvagyat!                www.kastanjepuree.nl

Noncsi006 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 15736

Hát igen valóban ugyanannak néz ki,nem tudom mi lesz nekem egy Hollandiában dolgozó volt kolléganőm ajánlotta.Ma beszéltem a budapesti kapcsolattartó hölgyel,a héten  találkozom vele,megllátom mit tudok meg tőle.Engem nagyon érdekelne az ottani munka mert itt egyre nehezebb az élet,de sajnos nyelvtudás hiányában csak egy ilyen lehetőséggel sikerülhetne(a nyelvtanfolyamra gondoltam).

Előzmény: mirla (15735)
mirla Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15735

Lehet, hogy ez a cég ugyanaz, de lehet, hogy másik, nem tudom.

A 15549. sz. hozzászólásomat keresd vissza, akörül (lejjebb) más is hozzászólt e témával kapcsolatban.

Előzmény: Noncsi006 (15734)
Noncsi006 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15734

Sziasztok!Új vagyok itt és érdeklődnék hallott-e valaki az Omzorg munkaközvetítő irodáról?Magyarországon keresnek ápolónőket hollandiai idősotthonokba.Válaszotokat előre is köszönöm.

jewel1979 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15733
Sziréna nálunk is szól:)
Előzmény: mirla (15732)
mirla Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15732

Sziszka, olvass! Jót tesz a hollandodnak!:)

Elvileg mindenhol, egész Hollandiában kell hallani, ha nem, lehet panaszt tenni! Saját érdeked, hogy te is értesülj arról, ha van valami "gubanc"...

Reméljük, megmaradunk csak a szirénák kipróbálásánál minden hó hétfőjén, 12 órakor....

http://www.brandweer.nl/amsterdam-amstelland/actueel/luchtalarm/

Előzmény: sziszkaanyo (15716)
incifici Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15731

Eszter,

szirenak nalunk is szolnak, minden honap elso hetfojen 12:00-kor.

Azt hittem, ez mindenhol igy van! :-)

Tobbeiek mit tudnak, ha nem mindenhol, akkor hol vannak es miert pont ott a szirenagyakorlatok?

Előzmény: Kamy Eszter (15730)
Kamy Eszter Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15730

Szerintem nem kell félni a beiratkozástól. Én a gyermekemet úgy írattam be, hogy sem ő, sem én nem tudtunk egy szót sem hollandul (sem más nyelven). Kiszótáraztam (akkor még nem volt internet nálunk), hogy itt lakunk, és ide járna a gyermek. Kézzel, lábbal és szótárral tökéletesen ment, és nem néztek le, hanem még segítettek is.

 

Egyébként hol laktok, hogy hallottad a szirénát? Persze csak ha nem titok.

 

Eszter

Előzmény: sziszkaanyo (15729)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15729

kÖSZÖNÖM!

MEGYÜNK A SULIBA, JÖN VELÜNK EGY HOLLAND NYELVŰ SEGÍTSÉG! 

Előzmény: Tipetupa (15727)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15728

igen, általánosba mennek! 7 és 11 évesek!

Előzmény: incifici (15724)
Tipetupa Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15727

Sziszkaanyó, kérjetek segítséget az iskolától. Ha nincs külön szakember az iskolában aki külön foglalkozik a gyerekekkel, akkor útba igazítanak, hogy merre, hová menjetek. Érdemes megfogadni az iskolai tanácsokat (nekünk legalábbis így volt).

Ha nem akartok az iskola tájékoztatására várni, akkor az önkormányzatnál is elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak. Ott is érdeklődhettek.

Előzmény: sziszkaanyo (15719)
Tipetupa Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15726

Tudtommal középiskolával előfordulhat.

Általános iskolánál vagy az iskolában foglalkoznak külön a diákkal, vagy beiskolázzák nyelvtanfolyamra és amikor ott kellően fölkészítették akkor kapcsolódik be a holland oktatásba.

Tapasztalatunk szerint nagyon felkészülten, nagyon jól szervezve folyik.

Előzmény: incifici (15724)
Tipetupa Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15725

Igen, a szlovák rendszámok miatt született, pont ezért legyintettem amikor először szóba került itt a topikon. Álmomban nem gondoltam volna, hogy miután nem jött be az eredeti terv a szlovákos kocsival, jönnek az egyéb rendszámok tulajdonosai.

Érdekelne olyan statisztika, hogy mennyi szlovák rendszámú magyarországi lakost büntettek meg...

 

>piaci áron, és nem azon, mint az adófizető állampolgároknak.
Ezt hogy érted?

Én kétlaki életet élek és ne haragudj, de nem tetszik az az ötlet, hogy más elbírálás alá essek, mint az állandóan Magyarországon tartózkodó honfitársaim. Hogy azért kelljen magasabb adót fizetnem, mert az állandó lakhelyem X km-el arrébb van.

Előzmény: palanta_ (15718)
incifici Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15724

Sziszka,

nem hallottam meg arrol, hogy kellene hozza alapfoku holland nyelvismeret... De az is lehet, hogy iskolafuggo. Az igazgatoval meg nem beszeltetek?

Altalanos iskolaba mennek a gyerekek?

Előzmény: sziszkaanyo (15719)
incifici Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15723

Tipetupa, Mirla, Sziszka, Jewel,

a jogszabalyban az van, hogy allampolgarsagtol fuggetlenul van ez az egesz, tehat hiaba mondjuk holland allampolgar valaki, de ha van mo-i lakcime, ez arra a szemelyre is igy ervenyes. Ott azt irjak, hogy lakcimfuggo a dolog.

Leadfoot linkejebn ez olvashato:

 

"2. A jármű vezetőjével kapcsolatos követelmények

 

Általános szabályként a törvény előírása szerint magyarországi lakóhellyel rendelkező személy csak magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel vehet részt a közúti forgalomban.

 

Rendőri intézkedés során ezért elsőként az intézkedő rendőr ellenőrzi, hogy a nem magyar rendszámmal rendelkező jármű vezetőjének – állampolgárságára való tekintet nélkül – van-e magyarországi lakóhelye. Az ellenőrzést akkor is el kell végezni, ha az intézkedés alá vont személy nem ad át magyar hatóság által kiállított lakó- vagy tartózkodási helyet megjelölő igazolványt (lakcímkártyát).

 

Amennyiben a jármű vezetője rendelkezik magyarországi lakóhellyel, a rendőr felszólítására a jogszabályban megfogalmazott mentesülési körülmények valamelyikét a helyszínen igazolni kell."

 

... es kesobb ugyanitt:

 

"Ha a külföldi üzembentartóval rendelkező külföldi hatósági engedélyű és jelzésű jármű vezetője magyarországi lakóhellyel rendelkezik, és nem tudja igazolni a helyszínen a mentesítő körülmények valamelyikének fennállását, úgy csak az általa elkövetet jogsértés állapítható meg.

 

A járművezetővel szembeni szankciók alkalmazásának nem feltétele az, hogy a jármű belföldi használata jogszerűtlen legyen, azaz olyan jármű vezetése miatt is kiszabható a bírság, amely jármű magyarországi forgalomba helyezésére annak tulajdonosa egyébként nem kötelezett."

 

Amugy pedig a velemenyem szinten az, amit itt mar tobbet megfogalmaztatok, hogy ez igy abszolut EU non-kompatibilis. Es ugy erzem, jogtalanul, igazsagtalanul buntet. Es hogy igen, megintcsak azokat kapjak el igy, akik vegulis torvenyesen jarnak el, utaznak egyik EU tagallambol a masikba. Azok, akiket ezzel el akartak volna kapni, ugyis ujabb kibuvot fognak talalni, biztos vagyok benne, hogy vannak kiskapuk, amiket ok siman bemehetnek. Oket ez nem fogja foldhoz vagni, de az is lehet, hogy ugyveddel a zsebukben ki tudnak maszni ebbol godorbol is, ha esetleg beleesnek.

sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15722

Ezt nagyon jól megfogalmaztad! :)

 

Előzmény: jewel1979 (15721)
jewel1979 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15721
Palanta, az ezzel a legnagyobb gond, hogy ez a magyar törvény most felülírja az EU-s alapelveket. Mert miért is ne dönthetne valaki úgy, hogy két országban is van lakása? A mai magyar törvények szerint ez bűn, meghurcolnivaló, közben meg ha belegondolunk, lehullott a vasfüggöny, könnyen átjárhatóak a határok, épp ez lenne az EU lényege, hogy ne csak kiváltságosok tehessék meg, hogy több helyen is élnek, hanem az átlagember is. Hogy ne ahhoz az országhoz legyél kötve, aminek az állampolgára vagy, hanem otthon érezhesd magad az egész EU-ban. Csak épp Magyarország is rájött, hogy így előfordulhat, hogy elesik pár forinttól, és rögtön kétségbeestek... Szerintem ennek a rendszámos dolognak nem kellene máshogy működnie, mint az egészségügyi biztosításnak, az szépen flottul megy külföldön is, pedig abban is hatalmas pénz van. Nem hiszem, hogy a kettőnek különböznie kellene.
Előzmény: palanta_ (15718)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.06 0 0 15720

nics otthon se lakásom, sem autóm! Csak egy-két elintéznivaló! Pl. egy per! Nem azért van holland autónk, hogy megkerüljük a regadót, hanem mert már itt élünk! És maradunk is! De aki meg akarja kerülni a regadót meg egyéb dolgokat, az most is megkerüli és meg is fogja, nem velük csesznek ki, hanem megint az ilyenekkel mint itt sokan a fórumon, hogy hazalátogatna az otthon maradottakhoz! 

Előzmény: palanta_ (15718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!