Keresés

Részletes keresés

CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84478

Nem te vagy a legenda, hanem a Walther R PV tölténnyel kapcsolatban megosztott tapasztalatod vált azzá. Pontosabban annak az egész gyártmányra kiterjesztett változata.
Ahhoz képest amit eredetileg írtál, már legalább tucatnyi különböző embertől hallottam, hogy nem ér semmit.
A felének revolvere sincs, a másik fele meg a gázpatront is darabra venné ha lehetne.
Kipróbáltam két dobozból 5-5 darabot. Egy lövés is elég volt, hogy másodpercek alatt elviselhetetlenné tegye a tartózkodást a kb 20m2-es helyiségben.
Az igaz, hogy a kilőtt hüvelyen nem érződik ebből semmi.
Nem állítom, hogy az általad tesztelt töltények jók. Nem tudhatom.
Arról van szó, hogy az én tesztem csak részben támasztja alá a tied.

Előzmény: CommanderAdi (84474)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.05 -2 0 84477

Bocs, de ki kell javítsalak: dísznek nem tartok fegyvert, erre is van viselési, hordom is.Erre való.

A hw nem ment sz@rrá, más kérdés, ami nem tizenezer, az gyak eladhatatlan.

Harmadrészt nincsenek lelki gondjaim, mondjuk kimondottan üdítő néha ez a fingreszelés,

ami egy teljesen nyilvánvaló téma körül forog.Ennyi--

Előzmény: karika197601205648 (84475)
ALI B. Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84476

Te most tippelsz vagy véleményezel semmilyen tapasztalattal , okoskodsz az anyósülésről .

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84472)
karika197601205648 Creative Commons License 2017.01.05 0 3 84475

Szerintem be lehetne már fejezni ezt a fajta stílust, hogy felrohansz ide 2 havonta, és leszarrágózol mindenkit, aki nem minimum egy Taurus revolverrel rohangál az oldalán.

Te sem teszed, mivel ez rólad is elmondható, mert Te sem viselésre használod, hanem fotózgatásra, meg  a szemed kielégítésére.

Akkor meg miről is beszélsz?

Hagyjuk már a dohányosokat, mert spec én is dohányzom, van 10-12 fegyverem, amiből megvehetnék 3 ilyen Taurust.

Csak spec. én is sajnálnám koptatni, úgy ahogy Te is, mert a HW37-et hordtad, mikor meg szénné kopott, kiglancoltad hogy el tudd adni.

Nincs ezzel gond, mindenki pénzből él.

De azért mert neked lelki sérülésed volt a fórumon korábban, nem kéne másokkal való beszélgetést 2 mondat után átvinni személyeskedésbe.

Nem haragszom rád, de ez a stílus már valahogy kezdi bökni a szemem.

 

Előzmény: KILLR-- (84467)
CommanderAdi Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84474

Legenda lennék? De jó! :D Van még 3db ebből az el..szott szériából, ha elfáradsz hozzám esküszöm szájba lőhetsz vele. De aztán én jövök mondjuk 3 PAK-al. 

 

Az a baj, hogy mindenki szétokoskodja itt magát(term. kivételek vannak),

de pár ezrest sajnál arra hogy próbát tegyen.

Ezzel akarod megvédeni magad?Hát végy két dobozzal, és próbáld ki az egyiket. Ha bejön, használd.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84472)
ztoth32 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84473

"Rendszeresek voltak a műszaki meghibásodá-

sokon túl a tár elhagyások is, ha kicsit is megnyomódott valahogy."

 

Sajnos a karbantartás nem állt a múltban (sem) a legmagasabb fokon, mert amit leírtál az karbantartási hiba. A tárkioldó kopása esetén azt javítani, vagy ha méret alatti, akkor cserélni kell. Sokszor nem a karbantartás a hibás, mert az extratrehány felhasználó aki a büdös életben nem tisztította a fegyverét (csak szidta).

 

Nekem mint fegyver műszakinak volt a kezemben 1971-ben gyártott fegyver amin még a gyári kenőanyag gyűjtötte a port, homokot, égésterméket.  Az ilyen fegyver azért életveszélyes, mert fesztelenítéskor szinte bizonyosan elműködik. És ez garantáltan karbantartási hiba.

Előzmény: KILLR-- (84463)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.05 0 1 84472

Ez csak legenda és abból ered, hogy valaki megszimatolta a kilőtt hüvelyeket és kicsit sem csípte az orrmányát.
Kipróbáltam és reprodukálható a jelenség. A kilőtt hüvelyben egyáltalán nem marad irritáló anyag.
Nem marad a hüvelyben semmi, nem úgy mint a Wadie PAK PV tölténynél.
A kilőtt felhő nagyon is hatásos, csak épp a teljes hatóanyag hasznosul.
Ettől függetlenül az a hír terjed, hogy az új 120mg-os Walther PV töltényekben nem biztos, hogy van hatóanyag.
Az a baj, hogy sok az olyan "szakértő" aki délelőtt olvas egy hozzászólást és délután már tanítja.

Előzmény: ALI B. (84470)
Destroyah2 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84471

milyen színű?

Előzmény: ALI B. (84470)
ALI B. Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84470

Aki használ revolverbe való 120 mg  pv Walthert tesztelje mert van egy sorozat ami durran de minimális hatóanyagot tartalmaz , zárt térben sem csíp sem fullaszt épp  köhögtet .

KILLR-- Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84469

Ja, próbáld Wadie patronokkal....):):):

 

Előzmény: Babfaló Béla (84468)
Babfaló Béla Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84468

Mindez  elmondható a gáz-riasztónak készült HW88-ról is. Nem kell feltétlenül Tajrusz. Ugyanezt tudja.

Előzmény: KILLR-- (84467)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84467

Természetesen vannak nagy, nehéz revkók, de pl ez a Taurus

alu tokkal, háromnegyede egy HW37 nek.Mindennapokra ideális

viselet, + 10 év műszaki se rossz dolog, az 5 helyett.

Mindent elműködtetett eddig., gond nélkül.Az árát tekintve, term nem olcsó

, de érdekes módon sokan vannak, akik emiatt nem vesznek ilyesmit, miközben

4-5 vagy több 25-30 ezres  spiáter gázhalálra kifizetik az árát.Mondhatnám

azt is, egy átlag dohányos 3 havi adagja........

Előzmény: Blekk Rájgó (84466)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84466

Nem a műszaki tartalma miatt aranyárú, hanem azért, mert bárki meg tudja venni. Élesként max. 5000Ft-ot ér. De még mindig többre tartom az átalakított PA-t, mint a full spiátertokos, acélosnak csúfolt PK380-at.

 

Egyik FÉG-gyártmánytól se kell elájulni, nagyon jó csöveket de legendásan fos fegyvereket gyártott. (Érdemes összevetni a PA-t a CZ75-tel, 83-mal.)

 

Szemeztem az éleskonverzió revolverekkelm egy bajuk van: nagyok, nehezek. Egy 2"-os hatlövetűvel kibékülnék, ha lenne kínálatban. Addig marad viselősnek a HW88, kicsi, könnyű, jól rejthető. A PA, VZ26 meg jó volt szilveszterkor játszani, nem kellett a hidegben szántöréstől félni :).

Előzmény: KILLR-- (84463)
W_B Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84465

Egy BR-61-em van.

(Meg GRP és 48M, de azok acél tokosak)

Előzmény: ztoth32 (84459)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84464

Kiegészítésképpen : ebből az" éles félautomatából gázt" mániából

jól leszűrhető, hogy mind a mai napig nem az önvédelem az elsődleges szempont,

hanem annak a bizonyos testrésznek a "hosszabbítása".

Ugyanakkor az élesből átalakított (gyártott) revolverekről alig esik szó, pediglen

azok utólagos buhera, és anyázás nélkül is MINDEN patront elműködtetnek.

 

KILLR-- Creative Commons License 2017.01.05 0 0 84463

Úgy őszintén? Mit vártok ezektől (az egyébként aranyárban árult) Hulladék

(PA ÉS TÁRSAI) fegyverektől.Még éles korukban sem voltak hivatásuk

magaslatán.Mi csak meggymag-köpködőnek hívtuk őket.Utáltam, mint azt

a bizonyost, ami lapul a fűben.Rendszeresek voltak a műszaki meghibásodá-

sokon túl a tár elhagyások is, ha kicsit is megnyomódott valahogy.

Ezeken a fillérekért felvásárolt kohószökevényeken jót keresnek a Steinerék, Keserűék,

oszt röhögnek a markukban a sok szerencsétlen madáron.Ha lehetőség lenne éles fegyvert vásárolni, viselni,

ezek ott rohadnának el a kirakatban.................................

ztoth32 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 84462

Pongyolaságon azt értem, hogy az eredeti éles fegyvert úgy alakítják át, hogy az új tölténynek megfelelő működési feltételeket nem állítják elő. (A töltényűr mérete, a lefojtás mértéke, a tárak illesztése, a rugóerők pontos beállítása, a hüvelyvetés átalakítása. És ami még a próba során kiderül.)

 

A reteszeletlen FÉG átalakításokat szisztematikus munkával meg lehet javítani úgy, hogy nyugodtan versenyezhet egy forgóval üzembiztosság szempontjából. Egy kivétel van, az az R78. Annak többek között a lakatszerkezete sem alkalmas arra, hogy megbízhatóan működjön.

 

A működést úgy érdemes ellenőrizni, hogy kivett helyretoló rugónál, a szánt két végállás között mozgatva ürítjük a fegyvert, figyelve a működés fázisait. Ha a töltényűrből kihúzott hüvelyt eltéríti valami, vagy a peremágyból kiesik, akkor szinte bizonyos, hogy javításra van szükség. 

 

Egy régebbi hozzászólásomban írtam, hogy háttérismeret nélkül nem sok remény van egy ilyen fegyver feljavítására. A PA és rokonai esetén 3 alkatrészt kell módosítani, vagy cserélni megfelelőre.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: palln (84461)
palln Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84461

Ó,azon kívül hogy át lett alakítva gáz-riasztóvá,semmi gond vele az ég világon. Amúgy én nem akartam volna belenyúlni,már ha ez a rúgó visszahelyezés egyáltalán annak számít. Egyszerűen csak kiesett az asztalra mikor leszedtem a szánt. Az átalakítási pongyolaságon mit értesz? Érdekel a dolog.
Üdv,N

Előzmény: ztoth32 (84457)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84460

Költözz el 😂, vagy hívd meg a szomszédokat is!

Előzmény: trakeszv6 (84444)
ztoth32 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84459

Köszönöm!

 

Neked is van alumínium pisztolyod? 

Előzmény: W_B (84458)
W_B Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84458

Igazad van !

Előzmény: ztoth32 (84451)
ztoth32 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84457

"Vagyis hát majdnem..."

 

Mi a gond még vele?

 

Szerintem egy megbízható fegyver. Akkor, ha nem akarják javítgatni típusismeret nélkül. Az átalakítási pongyolaságokat meg kell szüntetni és utána nyugodtan lehet viselni.

A töltények viszont egy más kategória. Nekem például sikerült bevásárolni Walther néven forgalomba hozott töltényt aminek kihasad az oldala szinte mindegyiknek. Természetesen a sérült hüvelyt nem üríti a fegyver.

Előzmény: palln (84456)
palln Creative Commons License 2017.01.03 0 0 84456

Szép estét!

Sikerült visszahelyezni a rugót! Újra a régi az r-61! Vagyis hát majdnem...Nagyon köszi a segítséget!

Üdvözlet,N

Edi Mörfi Creative Commons License 2017.01.02 -1 0 84455

A képen  a drót volt látható , ez volt fura hogy az lenne egyben több funkciós . Gáznál láttam EKOL ARAS és régi Browningnál hogy a szétszedőkar egyben kivető is . Ez a részlet hiányzott . PA k és változatai nem a kedvenceim (ezért sem ismerem)  a Waltherek még csak csak .

Előzmény: ztoth32 (84450)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.01.02 0 0 84454

Fura. Enyém is Steiner, nem xxx-elt. A helyretoló rugó teljes hosszúságú, de a gyárinál gyengébb, vékonyabb. 

 

Nálam is előfordult hüvelykivetési problémam Titan riogatóval érdekes módon, megfelelően működött. Csőretöltéssel nincs gond, tárból szépen adogat - ha a kivetés épp működik.

 

(Éles korában is egy rakás sz@r volt, bármennyire is istenítik, inkább rendszeresítették volna a CZ75-öt!)

 

A szán acél, legalább nem tört a hidegben, bírta a folyamatos rakétázást. A menet M10*1-es, a rakétaindító toldatokat egy kedves fórumtárs esztergálta és hidegbarnította. A másik, hernyócsavaros példány VZ26-ra való.

Előzmény: karika197601205648 (84453)
karika197601205648 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 84453

Üdv!

Köszönöm.

Steiner féle, menetes a csőtorkolata, ha jól néztem 10X1,25-ös menettel, elvileg rakétatoldat is tekerhető lenne bele, ha volna ilyen menettel.

De nem a legjobban muzsikál.

Sőt kifejezetten sz@rul.

Teszteltem szilveszterkor.

A DA sütésre elsőre csettent, kapott egy alátétet a rugó alá, azóta tudja a DA-t.

A helyretoló rövidített, olyan hosszú mint a cső, de még így is vannak patroncserélési hibák.

Régóta szerettem volna egy ilyet, de sokat bosszankodom vele.

Ritka pocsék egy fegyver, az átalakítása is hagy némi kívánnivalót maga után.

A töltényűr, úgy sz@r ahogy van, lötyög benne a patron, valszeg itt is sok a veszteség.

Sokat olvasgattam, hogy mégiscsak PA, meg acél, teljesen más feeling, de a többi gyárilag gáz-riasztónak készült fegyver 100%-osan teljesített, még gázzal is.

Megkeresem a hibáját, és ha működik utána valszeg eladom.

Nem lett a szivem csücske.

Elvileg eladhattam volna úgy ahogy vettem, mert Steiner úr úgy árulta, hogy nem tudja az újbóli csőretöltést.

Hát ez ilyen.

De az nem én vagyok.

Ha nem működik, megmarad, s megy a vitrinbe.

Elvégre majdnem hogy arra gyártották, csak akkor úgy kellene az ilyet átalakítani, hogy ne is érezzen az ember késztetést az elsütésére.

Bár ez csak az én véleményem.

 

Előzmény: Blekk Rájgó (84452)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.01.02 0 0 84452

Üdv a klubban! Pont a csőtorkolat nem látszik, kinek az átalakítása?

Előzmény: karika197601205648 (84448)
ztoth32 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 84451

"A hüvelykivetés szerintem a rugó nélkül is megy, a szánakasztás nem."

 

Fordítva ! A hüvelykivetés ilyenkor esetlegesen, a szánakasztás pedig minden esetben megtörténik, csak a tárcsere után nem biztos, hogy a szánt egy mozdulattal helyre tudod ugrasztani.

 

A hüvelyvetés azért bizonytalan, mert ha a rezonancia miatt felemelkedik a szánakasztó, akkor a vetőkarom nem éri el a hüvelytalpat és a szán megszorul, vagy ha eléri, akkor ferdén lefele irányítja a hüvelyt, így az valószínűleg megakad a tokban.

 

Másik nagy probléma a hüvelyvonó kiesése. Erre megvan a gyógyír, ráadásul ha jó a PAK akkor több tárral is ki lehet lőni akadály nélkül.

Előzmény: W_B (84447)
ztoth32 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 84450

Egy acél drót a hüvelyvető ? 

 

Nem, az egy alakos rugó ami a szánakasztó-hüvelyvető alkatrészt rugóztatja. (szánakasztó rugó a neve)

 

Ami kiesik ?

 

Nem világos, hogy mi esik ki ?

 

A hüvelyvető fix , a tokra van rögzítve és nagyobb masszívabb fémdarab . 

 

Más fegyvereknél valóban gyakori megoldás!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Edi Mörfi (84445)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.02 0 0 84449

Az tudja jól aki szerint PA-nál a belső szánrögzítő hüvelykivetőként is szolgál.
A fegyver nem működik öntöltőként nélküle.
A szánrögzítő rugója nélkül még működhet de hátul akadhat a szán mielőtt kiürül a tár.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!