Keresés

Részletes keresés

kétbalkéz Creative Commons License 2009.09.21 0 0 7990

Szia!

Igen, a Crocus néven árult tavaszi hagymás dísznövények mind rokonai a C. sativusnak, de sajnos fűszerként nem használhatóak:-((( Én Miskolcon, a Búza téren lévő Kertész Áruházban vettem, ez nem egy multi, hanem egy szakbolt, de a hagyma Holland Parkos volt, amit sok multi is árul, ezek között keresgélj, az van a csomagolásra is írva, hogy Crocus sativus.

Előzmény: Eztmosthogy? (7971)
vica46 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 7989
Szeretettel üdvözlöm az ujjonnan csatlakozott topiktársakat ,külön öröm számomra a sok Sárospataki és környékéről bejelentkezettek ,mert én is ott születtem ,amiben tudok segitek ,számithattok rám.
Előzmény: vica46 (7988)
vica46 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7988
tudtam hogy tetszeni fog
Előzmény: bejó51 (7986)
vica46 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7987
A virágkiállitásról pár kép
Előzmény: vica46 (7985)
bejó51 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7986

Vica az egyik képed nagyon jó !!!!

Mint egy paparadzi. :)))

Előzmény: vica46 (7983)
vica46 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7985

a szöveget sikerült jól összekeverni

 

Helyesen a hihetetlen mennyiségü kivik a kaki és egy idillikus történet

Előzmény: vica46 (7983)
bejó51 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7984
Előzmény: bejó51 (7982)
vica46 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7983

Kedves Zalai vendéglátóink

 

Szeretnék mindenkinek köszönetet mondani a szives vendéglátásért,a szeretetteljes fogadtatásért a szakszerü tájékoztatásért , hogy ennyi gyönyörüséget láthattunk, kostolhattunk,nagy élmény volt amit a képek is bizonyitanak,jó volt hasonló érdeklődésü társainkkal beszélgetni,igazán köszönjük

A kivik hihetetlen mennyiségbenidilla kaki
Előzmény: Floo2 (7979)
bejó51 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7982
Bocs, a képek lemaradtak.
Előzmény: bejó51 (7980)
multiplas Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7981
Naköszi. Annyi helyen voltunk az egy nap alatt, hogy már keveredik, mondjuk azt, hogy Lendvadedes és Fityeház között bárhol lehetne :-) Remélem a többi passzol.
Melyik falu is a banántermelő?
Előzmény: Floo2 (7979)
bejó51 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7980

Valila

Bár Nino megelőzőtt, azért én is megköszönöm, hogy bevállaltad a

"topikgazda asszony" szerepét!

A helyiek nevében pedig köszönetet mondok azoknak, akik itt voltak

és megtiszteltek bennünket a jelenlétükkel!

Remélem, ez a köszönet a következő tali után még többeknek szól.

A már látott képek után további képek a taliról.

Szaguaro megszámlálhatatlan kaktuszai közül néhány, ízelítőül.

Floo2 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7979
Örülök, hogy jól sikerült a találkozó!

Multiplas!
"Fügeerdő a letenyei dombon."
Bár tény, a letenyei dombon is lehetne, de a képeken látható fügeerdő a csörnyeföldi dombon van :))
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7978

Drága  Zsodi-Zsolti!

 

Le ne cseréld az aranyos Zsodi nevedet

csak azért, mert én egy beidegződés miatt

nőnek hittelek. Maradj meg nekünk Zsodinak.

 

(Zsoldi Dianát becézik így a kezdőbetűi miatt, de

ettől ezt a nevet még nem tulajdonították ki

a lányok! Egy fecske...)

Előzmény: zsodi07 (7976)
multiplas Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7977
Köszönet Lócsi úrnak a vendéglátásért és mindenkinek a hasznos tanácsokért, kis növényekért, magokért. Teljesen meggyőződtem, hogy mindazon növények sikeresen termeszthetők kis és nagyüzemi körülmények között is, amelyek a kedvenc témák a topicon, Mo. területe optimális termőterület a ridegtartásos új fajtáknak, ezért tavaszra már rendelem a csemetéket a Lócsi kertészetből.
Pár kép a találkozóról.
3 éves kakiültetvény termése, nomád körülmények között. Érdekes, hogy lelkiélete megjósolhatatlan, ugyanazon telepítésből hozhat az egyikfa gallytörő termést és ugyanazon időben a másikon egyetlen gyümölcs sem mutatkozik.

Szomorú látvány, cserebogárpajorral fertőzőtt földben a kivi. Növekedése visszamaradt, levelei sérültek, hajtások halottak, néhány apró termést még hoz, de meg fog halni.

Ennél fiatalabb kivi optimális körülmények között a Zalai dombságon. Ridegtartás ez is, de a jégverés ellenére gyönyörű termést hoz, erős hajtások törnek az ég felé.

Fügeerdő a letenyei dombon. Sokadik termés, mindegyik fa más fajta és mindegyik teli még mindig.

Voltunk a pálmaligetet oldalon felbukkanó idős kiviültetőknél is. Ezek a növények a kivimaffia áldásos működésének köszönhetően mindenhol hihetetlen változáson esnek keresztül, egyik példa alant. A linken látható a két évvel ezelőtti állapot, a képen a mostani lugas egyharmada. Aranyos volt Linka néni, megjegyezte, hogy tavaly volt egyetlen egy szép nagy kivije, dupla akkora mint a mostaniak. Igaz, most vagy 30 kiló van rajta, de ezek nem érnek fel azzal az egy szép naggyal :-)
Kovács Istvánné Linka néni, Muraszemenye

Végül a képtelen mennyiségű termés, a muraszemenyei kivi, Vastaghéknál.
A bácsi láncfűrésszel ment volna már pár éve a szőlőre metszett, ezért sosem termő kivinek, mikor jött nino és a most már a lugas bővítését tervezi a kert felé, az egy tőnek szinte végtelennek tűnő potenciálja van. A savanyú talajon kívül a mellette fekvő csirkeól állandó trágyája is hatással lehet a fejlődésre, több mint 14 négyzetmétert fed le ez az egyetlen példány és nemhogy hiánybetegsége nincs, megszámlálhatatlan új és erős hajtással terjeszkedik.
Az első képen a néni a lugas egyötödével.

A csücsök a listásokkal.

Szőlőfürtként lógnak a nagy termések.

Számos növényt nem is fényképeztem le, szaguaró batátáját, atlasz cédrusát és több száz mindenféle egzotikus növényét, szállásunkon a kistolmácsi tónál, a Nefelejcs apartman északnyugati tornácán tobzódó kiviket, papa új földjén a sok kákit és a toronymagas szelídgesztenyét. Volt pillanat, mikor azt hittem álmodom, mikor az út menti falukban több méter magas banánfák állnak az udvarokon, mindez a hírhedten hideg Zalai vidéken...Aha..Persze...
Jó kirándulás volt, legyen több ilyen szakmai összejövetel az amatőröknek.
zsodi07 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7976
Kedves Valila
A Zsodi név úgy keletkezett,hogy egy 3 éves kisfiú a Zsolti helyett Zsodit mondott és ezért gondoltam erre a nick névre.Ezek után úgy döntöttem ezt a nick nevet lecserélem.Köszönöm hogy említetted,hogy ez lány becenév.

Üdv:zso.07(ez az új nick nevem)
Előzmény: valila (7967)
zsodi07 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7975
Kedves Valila
A Zsodi név úgy keletkezett,hogy egy 3 éves kisfiú a Zsolti helyett Zsodit mondott és ezért gondoltam erre a nick névre.Ezek után úgy döntöttem ezt a nick nevet lecserélem.Köszönöm hogy említetted,hogy ez lány becenév.

Üdv:zso.07(ez az új nick nevem)
Előzmény: valila (7967)
Eztmosthogy? Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7974
Hát igen, igazad van, a köznyelv sokszor gazdagabb, kifejezőbb. A "kéne" jelentésében érezni valami szubjektív, személyes igényt, míg a "kellene" talán inkább objektív szükségszerűséget vagy külső elvárást fejez ki. Mégis bizonytalan vagyok, hogy az írott társalgásban (fórum) a beszélt köznyelvet kéne használni, vagy inkább a tényszerűbb, az irodalmi nyelvhez közelebbi kifejezésmódot kellene-e előnyben részesíteni? :)
Előzmény: valila (7942)
zsodi07 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7973
Kedves Valila
A Zsodi név úgy keletkezett,hogy egy 3 éves kisfiú a Zsolti helyett Zsodit mondott és ezért gondoltam erre a nick névre.Ezek után úgy döntöttem ezt a nick nevet lecserélem.Köszönöm hogy említetted,hogy ez lány becenév.

Üdv:zso.07(ez az új nick nevem)
Előzmény: valila (7967)
zsodi07 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7972
Kedves valila
Ez a zsodi név ugy keletkezett hogy egy 4éves kisfiú a Zsolti helyett azt mondta hogy Zsodi ezért gondoltam erre a nick névre.De azt hiszem ezek után megváltoztatom.köszönöm hogy figyelmeztettél ,hogy lány becenév a zsodi.

üdv:zso.07(az új nick nevem)
Előzmény: valila (7967)
Eztmosthogy? Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7971
Köszi az információt, tehát "Crocus sativus", ezt kell keresni. Van ennek köze a Crocus néven árult dísznövényhez? Légyszi, írd meg, melyik áruházban vetted a megfelelő fajtát! Talán mifelénk is kapható, a nagy áruházláncok mindenhol ugyanazt árulják.
Előzmény: kétbalkéz (7945)
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7970

Toto, ez tényleg remekül hangzik,

köszi. Ritkán keverem a fehérjét szénhidráttal, de

ennél a kajánál kivételt fogok tenni.

 

Majd levezeklem.:)

 

Jövőre viszek neked a talira csicsókát. Majd szólj

rám, hogy ne felejtsem el.

Előzmény: toto007valaki (7964)
Eztmosthogy? Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7969
Kedves Nino!
Köszönet a szervezésért, hasznos és kellemes is volt a találkozó.
Köszönet Lócsi úrnak a szíves vendéglátásért! Elkötelezettsége az új növényfajták nagyüzemi termesztése mellett tiszteletre méltó, ez neki anyagi kockázatot is jelent, nekünk legfeljebb egy kis szabadidőnk megy rá egy-egy kertészeti kudarcra.
A sárga kivik egyenlőre konténerbe kerültek további megfigyelés céljából. Az egyik földjében egy drótféreg is érkezett hozzám. Lehet ez az oka, amiért egy szezon alatt aránylag keveset fejlődtek ezek a növények? A pajorok jelentette fenyegetés miatt mindenképp gondolnom kell valamilyen megelőző vegyszeres kezelésre, ezért új növénykéim beiszapolását a konténerben Actara- oldattal végeztem, némi tápsóval kiegészítve. Félárnyékos helyen folytatom megfigyelésüket, ha pár hétig megmaradnak, mennek a helyükre. A konténeres teleltetéssel rosszak a tapasztalataim, no nem a módszerrel, velem van a baj ( vagy túl locsolom, vagy hetekig megfeledkezem a locsolásról ).
A hozott füge ágakat pille palackos módszerrel gyökereztetem, tavasszal a meglévő fügékbe oltanám.
Még egyszer köszönöm, hogy Veletek lehettem!
Mindenkinek további jó kertészkedést!
Előzmény: ninovarga (7962)
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7968
Jav.: jólesett, bocs.:)
Előzmény: valila (7966)
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7967

Zsodi, bocs, én azt hittem, hogy a neved

női név, felénk így becéznek egy leányzót.

Előzmény: zsodi07 (7960)
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7966

Nino, nincs mit köszönnöd, jól esett

elbeszélgetni a valóban szimpatikus új

topiktársakkal.

 

Nem fenyegetésnek szánom, de jövőre nem úsztok

meg!

Előzmény: ninovarga (7958)
valila Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7965

Kétbalkéz, közben rájöttem én is, hogy így lehet.

Elnézést kérek.

 

Köszönöm a csicsókás útmutatást, nálam nagy becsben

lesz, vigyázni fogok, hogy nehogy kiirtódjon.

Előzmény: kétbalkéz (7957)
toto007valaki Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7964

No akkor "közkincsé" teszem, nálunk mindenki nagyon szereti:

 

INYENC CSICSÓKA

 

-1kg csicsóka

-1dl olaj

-só

- 2-3gerezd fokhagyma

- 2 dl tejszin

- 15kg füstölt sajt

- 1 40dkgos löncshús

- 1 pohár tejföl

 

A csicsókát megtisztitjuk, nagyon vékony hosszanti csíkokra vágjuk ( én nagyon nagy méretű sajt reszelőn szoktam megoldani). Kizsírozott, vajazott tepsibe tesszük, rászórjuk a fokhagymát, ráöntjük a tejszint, aztán a löncshúst, majd a tejfölt. Sütjük előmelegített sütőben kb jó 40 percig míg a csicsóka majdnem teljesen puula (én villával szoktam ellenőrizni, hogy, hogy puhul), ekkor ráreszeljük a sajtot, ezt most kisjuku sajtreszelővel, és aranysárgára pirítjuk. ISTENI.

Csak az a baj nincs több csicsókám, itt meg nem lehet kapni :(, nincs miből elkészítenem mégegyszer és mégegyszer és mégegyszer és még........

Talán majd jövőre!

Előzmény: valila (7946)
Kátya2 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7963
Örülök , hogy minden jól sikerült!! Képeket nézegetve ,tényleg sajnálom ,hogy nem lehettem ott!!!Így csak találgatom ,hogy ki kicsoda....
Előzmény: ninovarga (7953)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7962
Elválás után, hazafelé jövet mi még találtunk valami érdekeset:
kétbalkéz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 7961

Köszönöm szépen!

És ezúton szeretnék már most jelentkezni a tavaszi találkozóra!:)))) 

Előzmény: ninovarga (7958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!