Keresés

Részletes keresés

aeroe Creative Commons License 2008.10.10 0 0 6849
holnap (vagyis már ma, pénteken) drukkoljatok, két kajakos - szerintem nem fórumoznak - nekiindulnak a balatonnak hosszában. a met.hu szélcsendet ígér, talán jobb idejük lesz, mint a szept közepi csapatnak
aeroe Creative Commons License 2008.10.10 0 0 6848

meg még egy ötlet: a hétvégén a tisza-tónál elég nagy lesz a választék, gyere el velünk, nézd meg a hajókat. amiről én tudok, hogy jönni fog (ez most névsor szerint lesz, nem prioritási sorrend):

- necky gannet (kettes)

- prijon capri II (kettes)

- prijon excursion (kettes)

- rainbow laser

- rtm océanic

- rtm ysak

- és még lesz 4-5 féle hajó, nemtommilyenek

Előzmény: kisati74 (6844)
aeroe Creative Commons License 2008.10.10 0 0 6847

Kotoc megvan, szerencsére jön a hétvégén a tisza-tóra. majd megmondom hétfőn, hogy mi van vele :)

 

csak hogy kedvet csináljak a még mindig hezitálóknak: eddig 16-an vagyunk a hétvégi evezésre...

Előzmény: Uldin (6838)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6846
Hát ha a Miwokot veszed akkor rosszul nem jársz. Nagyon sokan használjuk, és esküszünk az RTM Ysakra. E kettő között már csak az dönthet, hogy melyikben érzed komfortosabban magad. De a Rainbow Laser is jó választás. Seayak-ot nem nagyon használunk, talán csak Libazzolinak van az Ysak mellett.
Előzmény: kisati74 (6844)
qrzor Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6845

A folyásirány szerinti jobb oldalon. (Budán)

Az én kis "drágaszágom" pedig BFenyvesen várja hogy belecuppanjak.

 

Nyáron minden hétvégén hajtottam. Most sajnos hétvégeken sem jutok le. De gyűjtögetek a téli evezős felszerelésre. Az viszont érdekelne, hogy a Noworks-ösöket pontosan hol lehet elérni a Rómain? Lehet-e alkalomszerűen pl. fél napra tengeri kajakot bérelni, van-e ott esetleg tárolási lehetőség stb.

A lépcsőházunk csak Tiwok kompatibilis, de én telhetetlen voltam, mondván a méret a lényeg...

 

Előzmény: kisati74 (6844)
kisati74 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6844
Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot.

Az a baj,hogy jó kajakot akarok venni, de már úgy be vagyok sózva hogy mehessek a sajátommal.
Még csak most kezdem az evezést. Az elmúlt években nagyon sokat horgásztam csónakból ott eveztem már, de hát az egészen más.
Az idén született kislányom (meg a halak is eltűntek) ezért nem volt időm a vízen lenni.
Ezért várom már nagyon a kajakot,de tudom ha nem jót veszek utána már bánhatom.

A mountexben már sokat nézegettem a Point 65 valami miatt nem jött be.
A Római-parton próbáltam a Seayakot,ott a Misi elég sok mindent el magyarázott,hogy mire figyeljek.

Qrzor melyik parton laksz?
Köszi még egyszer mindenkinek.

Megpróbálok lenyugodni és nem elsietni!
oldstruggler Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6843
RTM Ysakot feltétlenül próbáld ki.
Előzmény: kisati74 (6829)
búsman Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6842
Szia Arza!

Köszi rendben, az nagyszerű lenne és bocsi hogy csak most írok, de nem rég értem haza.  Az elérhetőségem zotyaposta@freemail.hu, 06-70/ 638 -1745 . Viszont vodafonos modemem van és egyelőre csak egy kártyám, ezért vagy a számítógépbe vagy a teloba van. Egyszerre a kettőt nem tudom használni, de ha megírod a számod, akkor átteszem és felhívlak.

Búsman Zoli

Előzmény: Arza (6836)
multiplas Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6841
:-)
Előzmény: Törölt nick (6839)
Uldin Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6840

Bocsika elírtam:

 

*Seacruiser*

Előzmény: Uldin (6837)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6839

Szia Ati!

Régóta evezel? Szerintem először próbálj ki jó sok hajót, polietilént és lamináltat is, lehet, hogy találsz olyat, ami felszereltségben, menettulajdonságban, és úgy általában jobban passzol Hozzád. Nem kell feltétlenül megvárni egy tesztnapot (bár ahogy olvastam, lesz a közeljövőben), vannak olyan helyek, ahol szívesen látnak akármikor, csak egy telefont kell megereszteni.. Ilyen pl. a Noworks a Római-parton, vagy Nyunyoék Szigetszentmiklóson, ahol laminált és polietilén hajók is vannak, sőt, most érkeztek új, gyönyörű hajók (friss, még meleg képeket lásd a honlapjukon :) (Én tuti ki fogok menni kipróbálni őket, nem mindennap találkozik az ember ilyen hajókkal!)Tehát szerintem ne dönts 10 percnyi kajakozás után. Én is Seayakot szerettem volna venni, vagy Tiwokot, de miután kipróbáltam több hajót, teljesen megváltozott az elképzelésem mind az anyagot, mind a felszereltséget illetően! Mert akármelyik nagy áruház akciózik is, valljuk be, ez azért nem olcsó mulatság, ha már hajót veszel, olyat vegyél, ami TÉNYLEG Rád van szabva! ... és nem hátrány, ha olyan cégtől veszed, ahová vissza tudsz menni ha gáz van, vagy kérdéseid merülnek fel, vagy ha egyszerűen valamivel még fel szeretnéd szerelni a hajót. Tehát szerintem szánj rá egy kis időt, és inkább kérdezz meg pár szakembert, próbálj ki több hajót, ne vásárolj "első felindulásból", ui. lehet, hogy pár hónap múlva "kinövöd"...

üdv

ww

Előzmény: kisati74 (6829)
Uldin Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6838

A Tiszatóra nagyon mennék, jó lenne személyesen megismerni a társaságot. Sajnos mostanra kiderült, hogy a hétvégére marad egy kis munka.... Ez az év ilyen.

 

Kotoc tényleg elveszett, (Vagy megnősült, vagy elnyelte a vadvíz valahol ;-)  A Marosban jó lenne még az idén megnedvesíteni a lapátokat.

Uldin Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6837

Érdemes szétnézni a Mountex-ben, akcióznak.

 

2 figyelemre méltó hajót tudok ajánlani barátságos árban:

 

Point 65 SeaCrusier

Anyaga 3 rétegű PE (kemény) Kornymányszerkezet jár hozzá, 2 nagyfedelű rekesze van és 2 kisfedéllel egy uzsi tartó, amit menet közben szinte lehetetlen kinyitni, de van. Leengedhető skeg is van rajtra. Combtámasz nincs, de nekem nincs  rá szükség, nagyobb darab ember vagyok, tudok támasztani.

 

Itt megtalálod:

http://www.mountex.hu/index.php?ac=prod&value=40101-0086&catalog=152

 

Egyébként a Dag Miwok jó kis hajó tényleg, ha nincs akció a Mountexben én azt vettem volna.

 

Jó kis hajó még a Necky Narpa. Ez is 5 méter feletti hosszúságú kormánnyal ellátott jószág. Nagyon olcsó mostanság.

 

Itt megtalálod:

http://www.mountex.hu/index.php?ac=prod&value=40101-0006&catalog=152

 

 

Előzmény: kisati74 (6829)
Arza Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6836

"Beszéljük meg" e-mail-ben, mobilon, ... . Lehet, hogy össze tudjuk hozni.

Szombat délelőtti indulással.

Előzmény: búsman (6835)
búsman Creative Commons License 2008.10.09 0 0 6835
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy a Tiszára való leutazáshoz, valakihez be tudnék e társulni? Nekem a Pénteki és a szombat reggeli indulás is jó lenne, helyileg Isaszegen vagyok, de Gödöllőn vagy Bp-en is közel van hozzám, ha valakinél megoldható. Levinném a gucsot is, ami egy nagyobb bőröndnyi helyet foglal + 1 táska ruha + 1 szétszedhető evező. Bazsa, csak egyedül leszek a kajak bérlést valszeg igénybe fogom venni, de valami stabil hajót kéne nézni, mert még sosem eveztem igazi kajakban. Arra gondoltam a túra előtt egy kicsi gyakorolás nekem nem ártana, aztán remélhetőleg menni fog. Felfújható ülést tudok kölcsönözni, ha valakinek kell. Kaját akkor lent tudunk venni. Gumicsizma, esőkabát, kesztyűn kívül, van még valami hasznos dolog, amit feltétlen kellene vinni?

Előzmény: Bazsa69 (6811)
qrzor Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6834

Ha szavazat kell, persze, hogy MIWOK !!!

 

Ha visszakeresel a fórumban, kiveséztük a társaival együtt pro és kontra. Nem ismételném önmagam.

 

Mindegyik felsorolt hajó jó, és alkalmas arra, hogy jól érezd magad benne!

Vedd úgy, hogy nadrágot keresel magadnak. Döntsön az érzelem! (szín, vezetési élmény stb.) Persze csak próba után. Ezt mindíg hangsúlyozzuk. Van rá lehetőség, hogy akár tíz-tizenöt féle modellt is kipróbálj. Figyeld a kereskedők honlapjait, ott az info, hogy mikor, hol lehet kajakot próbálni.

 

Ha számszerű tárgyilagos összevetésre adod a fejed, bele fogsz zavarodni. Ha még nem eveztél tengeri kajakkal, nem tudod, hogy mennyire válik számodra komollyá a dolog. Nem tudod megítélni az apró különbségeket a hajók között (pl egyenesfutás, labilitás, sebesség stb.) és ráadásul azt sem tudod eleinte, hogy neked melyik tulajdonság melyik értéke fontosabb. Ezért inkább evezz evezz evezz!

 

Várunk a vízen!

Előzmény: kisati74 (6829)
saintus Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6833

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha a seayak jó volt elsőre, akkor nagyot már nem csalódhatsz benne. Ha találsz jobbat vedd azt, de lehet, hogy roszabbul jársz.

 

Amikor a 505-ről írtam kimaradt, hogy nincs térdtámasz. Ez eleinte nem is nagyon zavart, de amikor jött pár oldalhullám, kicsit betojtam, amikor a spricót támasztottam térdel... Szóval rövid próbákkal sokra nem mész... A prijonok azért jók, mert ilyen apróságokon nem kell problémázni. Az másik kérdés, hogy menettulajdonságok tekintetében ban pár jobb a seayaknál...

Előzmény: kisati74 (6829)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6832
A Seayak csak a jéghegy parányi csúcsa, sokkal több hajót kell kipróbálnod, mielőtt döntesz.  Szerintem a DAG Miwok és az RTM(Ysak) , de a Laser Rainbow, a Robson Puffin is jobb választás. Én az Ysakot ajánlom, de Qrzor kollega nagy megelégedéssel használja a DAG Miwokot, a Balatonon.:)) Szóval ne ragadj le a Seayaknál.
Előzmény: kisati74 (6829)
Ozekimester Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6831
kajakshop.hu-nak lesz hajótesztje.
érdeklödj nála ott ki tudod majd probálni.
bár a miwok a nyeröbb:)
Előzmény: kisati74 (6829)
libazzoli Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6830
Próbáld ki a másikat is. Meg minél több egyebet is, amit csak tudsz. Meg értekezz a főbb forgalmazókkal.
Előzmény: kisati74 (6829)
kisati74 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6829
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban,hogy kettő kajak közül melyiket is válasszam.
Ez lenne életem első kajakja,ezért szeretnék jó döntést hozni.
Eddig szinte mindenki a Seayak-ot ajánlotta,de ma délután olvastam a DAG Miwok-ról
és az is megtetszett.
A seayak-ot már kipróbáltam, elsőre (kb 10 perc evezés) tetszett.
A Balaton déli partján lakom és itt szeretném a legtöbbet használni,de majd a Rábára is szeretnék eljutni vele.

Előre is köszönöm.

ÜDV Mindenkinek.
Ozekimester Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6828
ha sikviz kevés
de a vadviz sok...
Előzmény: Egyplusz (6825)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 6827

Viszek egy 215 cm-es tartalék-evezőt, szívesen átadom.

 

Ha esetleg most nem lenne a kempingben hősugárzó, megoldjuk "hozott anyag"-ból. Nekem van egy 2kW-os ventillátoros...     :o)

 

KOTOC! Te nem jössz? Nagy a csend...

Előzmény: Egyplusz (6825)
multiplas Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6826
Pontosan, csinos szinekben. Mondjuk a zártcellás habból fenékformájúra ragasztgatott jobban bejön nekem.
Előzmény: Arza (6823)
Egyplusz Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6825
Nincs megfelelő lapátom, az idén hajót vettem, jövőre lapátot. Most egy öreg Stud lapátot használok, rövid, igazán vadvízra való.
Előzmény: Arza (6824)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6824

Na, végre Pluszegy, vagyis Egyplusz akinek Puffin-ja van :)

 

Milyen lapátot használsz hozzá?

Előzmény: Egyplusz (6822)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6823
Az IKEA-s az az a kerek, amivel elméletileg "frizbizni" is lehet?
Előzmény: multiplas (6821)
Egyplusz Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6822
Lehet, hogy csak a szombati evezésre megyek. Egyedül leszek, Puffinnal. Szombat reggel 10-ig ott leszek. 20-7717-393
multiplas Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6821
ikeában vettem hasonlót a székekre zártcellás habból 700ért :-)
Hajóba a szürke zártcellás PU (Endrúnál talán kapható méterben) vagy a kék színű, tescóban tekercsben is kapható, 5 millis habot szoktam használni, egy tekercs elég egy átlagos fenékméretre szabni a formát is pár száz forintért.
Előzmény: Bazsa69 (6814)
saintus Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6820
Na, erről beszélek. Ezt ki lehet vágni polifoamból... Igaz, az nem követi rendesen az ülés vonalát. Mondjuk lehet külön venni prijon ülőpárnát is. Majd megnézem, az mennyire passzol a point65-ös ülésbe. Árban mindenesetre a polifoam messze nyerő.
Előzmény: Bazsa69 (6814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!