Keresés

Részletes keresés

zahnstein Creative Commons License 2010.09.13 0 0 442
Mintha azért te is írtál volna olyasmit, hogy támogatnál egy esetleges népszavazási kezdeményezést Észak-Ciprus diplomáciai elismerése ügyében. Az is politika volt, nem utazás.
Előzmény: csaba08 (440)
smakai Creative Commons License 2010.09.13 0 0 441

Sziasztok!

Elnézést kérek, elragadtattam magam, valóban inkább utazzunk!

Üdv

Előzmény: csaba08 (440)
csaba08 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 440
Sziasztok,

Mint topiknyitó, hasonlóan 100%-ban egyetértek BonLacival!
Kiegészíteném, hogy ez a topik Észak-Ciprus csodálatos szépségének megismertetésére jött létre, nem a politikai helyzet megoldására.
Én továbbra is azt mondom, aki egyszer is járt vagy járni fog Észak-Cipruson, az többet nem nagyon kiváncsi a Déli Cirusra.

További jó fórumozást és émlényekben, fotókban gazdag békés nyaralát kívánok mindenkinek Észak-Cipruson!

Üdv: Csaba
Előzmény: BonLaci (438)
csello9 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 439
100 %-ig egyetértek !!!!

Előzmény: BonLaci (438)
BonLaci Creative Commons License 2010.09.11 0 0 438

Örülök, hogy rendes embernek tartasz, vagy legalább feltételezed ezt. A hozzászólásaim nem politikai beállítotságúak, legalább eddeig még nem gondoltam ilyenekre (kicsit meg is rökönyödtem), csak az ott eltöltött élmények beszélnek belölem. Most, hogy így elgondolkodom tök jól éreztem magam egy csomó helyen legyen az elnyomó, elnyomott, szoci, stb. és sorolhatnám a különböző nézeteket és vallásokat.

Kérlek felejts el engem ebben a témában, nem vagyok vevő ilyen dolgokban , még vitatkozni sem.

Különben szerintem ez egy utazási oldal, politizálni a politikai topicban kellene.

Üdvözlettel.

Előzmény: smakai (437)
smakai Creative Commons License 2010.09.11 0 0 437

Sziasztok!

Én észak-ciprust nem reklámoznám üdülésre, esetleg kirándulásra, mert ez már véleményt is formálna. BonLaci Te egy rendes ember vagy (lehetsz), de nekem más a véleményem, több hozzászólás miatt is!  

Nem óhajtok politikai dolgot kreálni a ciprusi helyzetből, de ez felháborító: északon megszálló csapatok, a törökök és még ki tudja kik, az UK és a többi nagyhatalom részéről és támogatásával. Ez felháborító cselekedet, amelyet mielőbb felszámolni kellene a törökök és az Uk feltétel nélküli (!) kivonulásával (és jóvátétellel) valamint az eredeti helyzet helyreállításával. Ez egyszerű és megvalósítható politikai helyzet, ezen nincs mit gondolkozni. Ezt követheti a ciprusi állam önálló státuszának, helyzetének elismerése és  a szabadon való utazgatás, üdülés a ciprusi államon belül. Az idegenvezetők is beszélnek össze-vissza! Értelmetlen dolog, egy Ciprus volt és kellene legyen!

Ez az azonnali megoldás szégyen az EU-ra, a többi nagyhatalomra, amely nem vár halogatást a végleges megoldásra. Szívesen közreműködnék a helyzet jobbra fordításában, a végleges megoldásban!

A mostani helyzet csak a nagyhatalmak részáére előnyös, a ciprusi népnek, Ciprus államának nem.

Többen hasonló véleményen vannak mint én, de ennek nem adak  hangot vagy nem talál értő fülekre.

A fentiek miatt én Larnacában üdültem, de átnéztem Nicosiába és Famagustába is. Elszomorító a helyzet a török megszállás és a semmittevés miatt, a helyzet rendezése érdekében.

Gondoljatok a mi szeretteljes hazánkra!

Szeretettel üdv minden velem együtt gondolkodónak, de azokak is, akik más véleményen vannak!

Előzmény: BonLaci (434)
erikaxy Creative Commons License 2010.09.10 0 0 436
sziasztok, érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata nemzetközi diákigazolvánnyal kapcsolatban cipruson, érdemes-e kiváltani vagy nem annyira. köszi.
Bari8 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 435
Köszönöm, elmentettem!
Előzmény: BonLaci (434)
BonLaci Creative Commons License 2010.08.08 0 0 434

itt nyugodtan foglalhatsz:

http://www.kyreniahotels.co.uk/

 

Előzmény: Bari8 (433)
Bari8 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 433
Valószínüleg az ilyen magánakciókban még kezdő vagyok, pedig már 14x voltam kint, de Cipruson még soha. Ha úgy döntünk, majd akár Tőled is rákérdezek. Ebben az évben már nem. Bár sajnos nem vagy publikus.
Előzmény: jet set (432)
jet set Creative Commons License 2010.08.06 0 0 432
Magadnak is foglalhatsz jó hotelt. Nem értem, miért kell ehhez iroda.
Különbözőek vagyunk, ami nem baj.
Előzmény: Bari8 (429)
Mielo Creative Commons License 2010.08.06 0 0 431

Köszönöm :-)

 

Autót nem kell kölcsönöznünk, mert rokonokhoz megyünk.

 

Kirgizke, remélem minden rendben lesz az Atlasjettel, ha hazajövök írom a tapasztalataimat.

 

Most éppen a vonat miatt parázok - mindig kell legyen valami :-) -, ma másfél órás késéssel ért Budapestre az IC valami eső miatt megsüllyedt pályaszakasz miatt. Pedig Ferihegyre is vonattal szándékszom majd menni.

Előzmény: BonLaci (427)
Bari8 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 430
A Menthol most nem indít. Beszéltem velük. Jövőre viszont elképzelhető.
Előzmény: csaba08 (424)
Bari8 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 429
Egyénileg legfeljebb egy város nézésre mennénk 4-5 napra. 2 hétre ilyen tájra csak szervezetten mennénk, jó szállodába. Azért köszi.
Előzmény: jet set (423)
kirgizke Creative Commons License 2010.08.04 0 0 428
Szia!

Egy ilyen átszállós megoldáson már én is gondolkodtam. Ha megjössz,írnál ide vagy a Türkiyébe az Atlasjetes utazásról?
Köszi.
Előzmény: Mielo (425)
BonLaci Creative Commons License 2010.08.04 0 0 427

az átszálló utasoknak 100% hogy nem kell vízumot fizetni, mi Larnacába repülünk és onnan a villa tulaja intézi a transzfert ami négyünknek 100 GBP-be kerül oda-vissza.

jó utat, mi majd okt. 14-n indulunk:)

 

autó kölcsönzésre ajánlom őket, nagyon korrektek:

http://www.cypines.com/

 

 

Előzmény: Mielo (426)
Mielo Creative Commons License 2010.08.04 0 0 426
Köszönöm :-)  Elmentem útlevelet csináltatni - kétszeres díjért talán meg is kapom addig - ha vízumot kell fizetnem már az sem idegesít fel. Csak legyek már ott :-)
Előzmény: kirgizke (421)
Mielo Creative Commons License 2010.08.04 0 0 425

Hát igen, én is utazási iroda kihagyásával megyek, bár nekem nem kell szállást keresnem. A Malévval most kedvezményesen lehet repülni Larnacara. Igaz az a görög részen van. Ezért megyek Malévvel Isztambulba majd az Atlasjetel Ercanba.

Szerintem egyszerűbb lett volna közvetlenül Larnacaba repülni, de hát az élet túl egyszerű lenne ha sohasem komplikálnánk :-) 

csaba08 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 424

Szia,

 

A Menthol már nem????

Ez meglep! Évek óta ők csinálták egyedül...

Mondtak valamit, hogy miért nem???

És senkit sem ajánlottak?

Tensit hívd fel, ők tavaly csinálták Észak-Ciprust.

 

Én meg évek óta akarok kimondott Észak-Ciprusi irodát... csak hát senki sincs, aki társulna, vagy akihez én társulhatnék.....

 

Csaba

Előzmény: Bari8 (422)
jet set Creative Commons License 2010.08.03 0 0 423
Miért kell iroda? Egyénileg sem olyan nehéz eljutni oda.
Előzmény: Bari8 (422)
Bari8 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 422
Melyik iroda indít É-Ciprusra most utat? Sajnos a Menthol nem. Köszi.
kirgizke Creative Commons License 2010.08.03 0 0 421
Szerintem ha a tranzitban maradsz, nem kell vízum. Valamelyik repülős topikban kellene megkérdezni, a biztonság kedvéért.
Előzmény: Mielo (417)
jet set Creative Commons License 2010.08.03 0 0 420
És ezért még pénzt is kapnak. Döbbenet.
Előzmény: Mielo (419)
Mielo Creative Commons License 2010.08.03 0 0 419

Köszönöm :-)

 

És Isztambulban ? Már felhívtam a Külügyminisztériumot, ők javasolták a budapesti török Nagykövetséget. Ott egy kedves úriember azt mondta, hogy "szerinte" nem lesz probléma, hogy nem érvényes az útlevelem 6 hónapig. Az isztambuli magyar Nagykövetségen azt mondták, ők ezt nem igen tudják, ez a törökök belügye, de "szerintük" szükséges a 6 hónap érvényesség és azt komolyan ellenőrzik is.

 

Hihetetlen, hogy hivatalos képviseleteken nem tudnak teljesen precíz, pontos választ adni :-(

Előzmény: csello9 (418)
csello9 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 418

Eszak Cipruson elfogadjak az uj tipusu (kis fenykepes, kartyas) szemelyi igazolvanyt.

Ha ilyened van, nyugodtan mutasd ezt az Ercan-on, amikor passport-ot kernek.

Van egy kis cetli (formanyomtatvany) amit ki kell toltened, nev, nemzetiseg, utlevel szam - en oda is a szemelyi ig szamat irtam. Ez az ingyenes vizum. Ercan-on nemcsak 30 napra, hanem 60 vagy 90 napra is kaphatsz pecsetet.

Don't worry :)

Előzmény: Mielo (417)
Mielo Creative Commons License 2010.08.03 0 0 417

Sziasztok !

 

Augusztus 11.-én utazok Észak-Ciprusra, Isztambulon keresztül.

Most vettem észre, hogy az útlevelem csak 2011. január 10.-ig érvényes és pánikba estem. :-( A neten különböző információkat olvastam a vízummal kapcsolatban.

 

Először is , ha Isztambulban nem hagyom el a repteret csak várok pár órát majd továbbutazok - Észak-Ciprusra - szükséges e vízumot, átutazó vízumot vennem ? Ha igen, akkor jó-e ha csak 5 hónapig érvényes az útlevelem.

 

Észak-Cipruson a reptéren - Ercan - elfogadják-e az 5 hónapig érvényes útlevelemet.

Ott ha jól tudom nem kell vízumot vásárolni, csak kapunk egy 30 napig érvényes tartózkodási engedélyt.

 

Köszönöm a segítségeteket :-)

csello9 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 416

Mi magyarok, folyton csak elegedetlenkedunk :)

En meg hazavagyom :)))

Előzmény: BonLaci (415)
BonLaci Creative Commons License 2010.07.27 0 0 415

elhiheted, hogy én is várom! messze van még az okt.14-e, bár az a jó, mert még nyár van, miután haza jövünk cyprusról jön az utálom évszak (itthon a tél), kivétel ha sielni megyünk:)

 

üdv. laci

Előzmény: csaba08 (414)
csaba08 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 414
Szia Laci!

Jaaaj, csak fájdítod itt a szívünket ezekkel a képekkel...
Tény, hogy elég lapos a topik... na meg a weboldalam is pihizik most kicsit... :)))
De mennék.... de mennék...

Csabi
Előzmény: BonLaci (412)
csello9 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 413
Nagyon klasszak ! Koszonjuk :)
Előzmény: BonLaci (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!