Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Joe_65 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23342

Én sem akarlak elkeseríteni, ezért javaslom vedd fel a kapcsolatot zoltan1967-tel, ő majd megmondja, hogy merre hány méter. Szerintem így jársz a legjobban, különösen, ha Pest környéki vagy.

Előzmény: shellby9 (23289)
Joe_65 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23341

Például abban, hogy keskenyebb, de azért még nem virsli.

Előzmény: Traptor (23336)
Joe_65 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23340

Szerintem néz(es)d meg az intercooleredet, hátha lecsúszott róla a műanyag cső a "szívó" oldalon.

Ilyenkor a turbó jelentősen gyengébben teljesít, szerintem.

Amennyiben nem ez a gondod - és BP-i, vagy Pest környéki vagy - keresd Zoltánt. Ő szerintem rájön a turpisságra.

Előzmény: rami29 (23283)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23339

RenPaul barátunk már leellenőrizte az ő részét. :-)

 

Egy olyan szintü vélemény érdekelne a kocsiról, hogy szép e, vagy egy kivűl szép de belűl leharcolt darab. Szépen jár e a motor stb. Aki vett már autót az ezeket meg tudja nézni/állapítani. Ha ezek rendben vannak akkor már látnám értelmét egy 600km-es túrának.

 

Ezért kértem meg valakit.

 

Egyébként közös barátunk Dzsemsz ma megnézi. :-)

Előzmény: stevie-w (23337)
GrG Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23338

Anno az OFFos C-maxhoz akartam mankókereket, mert csak a szmötyi votl hozzá. Felhívtam három bontót és Voilá 10e pénzért lett egy (+2ért még a szerszámkészletet is odaadta). ON

Szerintem próbáld meg ezt az utat, de nem tudom mi a különbség a kerekek között.

G

Előzmény: develooper (23334)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23337

Tatabányán tudna nekem segíteni valaki? Van egy Scenic 1,6-os. Tetszik, leinformáltam, meg is venném, ha lenne a közelben valaki akinek nem jelent gondot és megnézné nekem.

 

 

Én a helyedben Moore adatbázisához fordulnék, hogy ki lakik Tatabányán.

 

Viszont ez egy nehéz ügy, mert aki megnézi az autót, az valószínűleg nem szakember lesz, és kérdés, hogy egy lelkes, de sima autóbarát mit lát az autón, illetve amit lát, azt hogyan tudja interpretálni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (23324)
Traptor Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23336

A "pótkerék" miben tér el a normál keréktől?

 

Előzmény: develooper (23334)
szalaics Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23335

Tényleg ritka!

Elárulod mennyiért ajánlották?

Nekem jelenleg a télikerék van fent pótkeréknek, de keresek 4x100-as 16"-os lemezfelnit /gumi van/ lehet ütött-kopott, csak használható legyen és occccssssó :)

Előzmény: develooper (23334)
develooper Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23334

Ajánlottak nekem grandhoz gyári pótkereket, állitólag ritka dolog.

Előzmény: Traptor (23332)
GrG Creative Commons License 2011.05.18 0 0 23333
Gratulálok és legyen benne sok örömöd!
Előzmény: Triumphator (23325)
Traptor Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23332

Nagyon megköszönném ha betenne valaki néhány fotót a gyári pótkerék megoldásról 7 üléses Grandban.

Nem is az alsó rész érdekelne, hanem a felső rögzítés.

A kézikönyvben nem látszik, hogyan oldották meg, hogy az ülés alatt elférjen a rögzítés.

Traptor Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23330

Köszi, azt olvastam csak közben Renpaul írta emilben, hogy az csak trutyival együtt van az meg így elég húzós, ha egyébként nincs szükségem a trutyira.

Előzmény: Trotter66 (23329)
Trotter66 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23329

Defektjavítóval kapcsolatban:  csak pár HSz-el elrébb írták, hogy a csövet cserélni kell, vagyis venni egy másikat.

szalaics Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23328

Nekem van utólagos felfüggesztésem, de sajna 7 személyesen nem próbáltam, nem volt rá lehetőség.

Előzmény: Traptor (23327)
Traptor Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23327

Köszönöm az infót a defektjavítóval és a kerékkel kapcsolatban.

A cső trutyimentesítésére még szívesen vennék infót.

 

Viszont: 7 ülésesnél próbálta már valaki azt az utólagos pótkerékfelfüggesztést, amit itt a fórumban is említettek?

A kocsi alatt van hely de a 7. ülés és a padló között látszólag nagyon kevés hely van.

 

 

 

Előzmény: szalaics (23326)
szalaics Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23326

Igen Renault, nekem is ilyen van a GS2ben. De engem nem nyugtatott meg, és inkább pótkerék, de nem akarok reklámot ... :)

Befér a gyári kerék, nem kell kisebb...

Előzmény: Traptor (23323)
Triumphator Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23325

utánanéztem és valóban egy nőé volt, első tulajként. törve volt a bal oldala, de márkaszervíz javította. megnéztem oszt megvettem.

Előzmény: GrG (23321)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23324

Sziasztok!

 Tatabányán tudna nekem segíteni valaki? Van egy Scenic 1,6-os. Tetszik, leinformáltam, meg is venném, ha lenne a közelben valaki akinek nem jelent gondot és megnézné nekem.

 

Előre is köszönöm.

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.6_privilege_automata_magyar_szervizkonyv-4703640

Traptor Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23323

Valakinek van infója erről a cuccról?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/continental_defektjavito_kitt_akcio

Ránézésre ez a Renault által használt kitt, Continental címkével.

 

Gondolkozom rajta, hogy veszek bár szívem szerint inkább pótkereket tennék az autó alá és a trutyifújó csövét meg kitisztítanám, hogy pumpaként ott maradjon azt autóban.

Mivel ennek fix helye van. ezért nem vennék egy akármilyen pumpát, mert aztán annak meg helyet kellene találni.

 

Valaki tudja, hogy tisztítható-e a cső vagy mindenképpen kuka?

És még egy pótkerék kérdés: befér alulra a 205/60 R16 kerék vagy valami kisebb kell ide?

VDaNi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23322

meg kereskedés, helyesírási hibával rakja fel és aztmondja új autó vásárlása miatt.

persze kereskedésben mindig az van, nem arról van szó, hogy megjött az új 3as Scenic egy tulajnak és arégit eladja

Előzmény: GrG (23321)
GrG Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23321
Az a bajom, hogy úgy kezdi garázsban tartott, női tulajtól. Innentől kezdve nem hiszem el, amit leírt úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy szép a színe
G
Előzmény: Triumphator (23320)
Triumphator Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23320
stevie-w Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23319

az első kettő időközben visszakapta a nyári ruháját.

 

 

???

 

 

Ha tudnék venni még egy garnitúra felnit, az is lehetne jeladós, vagy csak a renyó tud az adott boardcomppal kommunikikáló jeladókkal (/felnivel) szolgálni?

 

 

A jeladók márkaspecifikusak, de nemcsak márkaszervizben kaphatóak. A gyári jeladók beszállítója a Schröder, a jeladó ára kb 5-10e ft/db. Az autó agya egyszerre két szett jeladót tud megjegyezni. Kerékcserekor automatikusan rájön, mi a helyzet. AMikor új jeladót teszel be, akkor először össze kell ismertetni a jeladót a központi elektronikával. Ehhez CLIP kell. 

 

A jeladóban cserélhető maga a szeleptű.

 

Nem feltétlenül érdemes két szett felnit használni. Sokaknak az a racionálisabb, ha szezonváltáskor csak az abroncsot cserélik át.

 

 

 - A jeladó honnan kap energiát - vagy nem kell neki?

 

 

Egy gombelem van van benne. Élettartama kb 10 év. Az elem nem cserélhető. Ha kimerült, kuka. (Többen megpróbálkoztak már az elemcserével, de eddig mindenki

feladta.)

 

 

A felhasználhatóságát illetően 2-3 évet tippelek gyártástól számítva. Erre van valakinek infója?

 

 

A trutyi felhasznáhatósága elvileg korlátlan, amíg van nyomás a palackban. A dátum minden bizonnyal a gyártási idő.

 

Előzmény: atlasz1 (23309)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23318

kb 1 hete van  egy 2004  scenic II  Dynamique digit klima van benn.  hogy todom meg hogy valoban  Dynamique  e ?

 

 

Grafitszürke belső, ezüst (szatén) kilincs, hatágú kf felni.

Előzmény: Törölt nick (23316)
Trotter66 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 23317

Üdvözöllek a fórumon!

 

Nagyon egyszerű, vagy visszaolvasol a topicban és megkeresed a Téged érdeklő részt, ha jól emlékezem, akkor minimum három alkalommal le van írva a megfejtés, vagy a "B" oszlopon megkeresed a típusazonosító matricát, lefényképezed és beteszed a topicba és megfejtjük közösen.

 

 

szalaics Creative Commons License 2011.05.16 0 0 23315

Köszi az infót, eltettem a számot, igazából már megoldottam sk-ban.

A számot azért is mentettem el, mert heti rendszereséggel közlekedem Fonyód irányába, így nem nagy kitérő ha majd renoválásra kerülne sor.

 

Egyébként közzéteszem a módszerem:

Rágógumi, ill. rágócukórka ellen nem kell kétségbe esni /mint én :) /

A megoldás: sebbenzin és víz

 

 

Előzmény: Törölt nick (23314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 23314

Sajna arra nem én Hévizi vagyok itt tudok kozmetikát,ha érdekel megadom a srác számát és hétha tud segíteni neked,amúgy felhívtam és azt mondta,hogy bármi megoldható,vannak tuti termékei.Ha gondolod hívd, 06 t-mobil 859 9318  ha nem veszi fel elsőre próbáld mert hangos a mosó.Hivatkozz rám.Taxis Jani. Már tud rólad szóltam neki.

Előzmény: szalaics (23307)
GrG Creative Commons License 2011.05.16 0 0 23313

MOndjuk kamionnal szemben sok mindn nem segít. Van egy pár kép a neten, amikor egy autó két kamion közé szorul, na ott az első hely is tuti halál.

Mi mentünk már párszor 6-7-en az autóba. Általában 1-2 gyerek ül hátra, gyerekülésben, illetve néha a feleségem. Nem szoktak panaszkodni (mondjuk a kisebbik lányom, aki "törzsutas", még nem tud beszélni). De ha hátulról jön a kamion, akkor csak azt sajnálnám, hogy nem szemből. Amúgy a 3-asban azzal, hogy a 2. sort előrébb lehet húzni vagy 10-15cm-t elég normáis lábh3ely jön létre a harmadikba.

Szóval, nekünk fél-egy órás utakra jó volt, a kamion (féltégla) ellen meg semmi nem véd meg.

G

PS: féltéglát nálunk arra használják, hogy mész az utcán és puff a fejedre esik egy féltégla, ez ellen max az ima véd.

Előzmény: VDaNi (23310)
Trotter66 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 23312

Vidd el az EZ-Wash-hoz, ha van a közeledben, Prémium külső belső 6E, hidd el csodát tesznek vele.

 

Polírozni is lehet, de géppel ne áll neki, ha nincsen gyakorlatod, könnyű megégetni, vagy lekapni az éleknél a színt is.

 

Amatőr szinten a hiperekben lévő szerekkel lehet próbálkozni, a legjobbak egyike a teknőcös termékek.  Ha barkács minőségnél magasabb szinten akarod csinálni, akkor autófényező szakboltokban lehet klf. szemcseméretű plítpasztákat kapni kimérve, akár decinként is. Van finom, közepes és durva.  Ezekkel már kell vigyázni mit élshogyan csinál az ember.

 

Végezetül egy tipp:  lehet kapni gyorswaxot spray kiszerelésben, a tiszta kocsit ezzel kell lekezelni.

 

Végül a karcokat polírral lehet eltávolítani tökéletesen.

 

A reklámos termékekkel sztkeptikus vagyok. Stifttel karcolást javítani szvsz. nem lehet.

 

Előzmény: beatboy (23311)
beatboy Creative Commons License 2011.05.16 0 0 23311

Sziasztok!

 

Valami praktika akad annak érdekében, hogy egy kicsit felhozzuk a járművet kivülről?

 

Jó ez a ws Platinum? Érdemes rákenni? Mit érdemes. Kis karcok..ilyesmi..?

 

Köszönet a tanácsokért!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!