Keresés

Részletes keresés

jromi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20676

Akkor is bátor vagy a kullancskiszedéssel, én pl nem mertem volna:)

Előzmény: Jaffa5 (20657)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20675

Jóó !

Előzmény: cleo86 (20673)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20674

Húú, ez igen. Gratula ! A mi kertünk sziklakert, a föld ugyanis olyan kemény mint a szikla !
Terem benne sok lótetü,drótféreg,  vakond is van , férjem lelkiismeretesen dolgozik benne, 
meg lehetne termelni mindent, ha az időjárás is olyan 

Előzmény: norsycat (20668)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20673

Nagyon jó lett a kert. Látszik hogy sok munka volt vele.

 

A kismacs képét nézve nekem három dolog jutott eszembe:

Daredevil

Dopeman

Disco Boy 

:)

Előzmény: norsycat (20668)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20672

Szia!

Igen, tenyésztésre vettem őket. Írtam mailt, köszönöm a válaszod  :)

Előzmény: Ulfang (20671)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20671

Szia.
Ha a cicádat tenyésztésre vetted és nem kedvencnek, írjál nekem egy mailt, talán tudok segíteni..
szilasiangelakukacgmail.com    

Előzmény: Ikcsi (20664)
CBNora Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20670

Dömper? Hátha jó nagy lesz az egyke.

Előzmény: norsycat (20667)
CBNora Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20669

Hű!

Kényelmes lesz művelni. A sarkokba ültethetnél valami lecsüngőt is, pl. sarkantyúkát. Vagy sziklakerti sóskát (Rumex scutatus), mutatós, aki szereti a sóskát, annak ízlik is. A répavetést még megismételheted, levélpetrezselymet is érdemes még vetni.

Előzmény: norsycat (20668)
norsycat Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20668

Megmutatom a kiskertemet is. Több mint 300 paradicsom palántám lett, alig győzöm elajándékozni a nagyját, mert nálam kb. 30-nak van hely. Most a paprikák jönnek erősen, azokat is el kell ajándékozgatnom nagy részben.

Közben a kinti kiskertem helyén magaságyásokat építettünk. A már elültetett hagymákat ki tudtam menekíteni, a zöldség, répa, újhagymák áldozatul estek.  Nagyon nagy munka volt, de remélem hosszú távon megérte. Még nincs teljesen kész, az IBC-knek is lesz szép faburkolata és az utakat, széleket is be kell fejezni. Az utak szélén virágos szegélyt fogok létrehozni, olyan lesz, mint egy kis oázis.

Íme, ahogy most áll:

 

norsycat Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20667

Sziasztok!

 

Whitneynek tegnap megszületett a fiacskája, a várakozáshoz híven egyke cicus. Szívesen veszek ötleteket D betűs kandúr névre.:-)

Igo2009 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20666

Nagyon helyes cica, sajnálom,hogy így kellett döntened,nem lehet most könnyű!!!:(

Kívánom,hogy kerüljön nagyon-nagyon jó helyre a kis tündérkéd!!:)

Előzmény: Lord Aramis (20665)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20665

Szomorú hírrel jövök hozzátok..sajnos meg kell válnom egy tenyészcicámtól..másfél éves kék fehér cirmos..a cicával semmi gond nincs ..más miatt kellett igy döntenem.akit érdekel itt megnézheti a neve: Angyalka. Ott nevet és elérhetőséget is talál..:-(

Ikcsi Creative Commons License 2012.04.18 0 0 20664

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy gyönyörű kék klasszikus cirmos lány cicám, akitől szeretnénk kiscicákat. Én arra gondoltam, hogy fekete apukát szeretnék a jövendő piciknek. Van esetleg ötletetek, tippetek, javaslatotok, hogy hol kereshetnék neki "alkalmi kapcsolatot"?  Ha esetleg van köztetek olyan tenyésztő, aki vállal fedeztetést fekete kandúrjával, szívesen venném a jelentkezését.

Válaszotokat előre is köszönöm, nagyon szép napot!

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 20663

Van itt valaki aki macskabiztossá tett már teraszt?

 

Ezt a teraszt szeretném megcsinálni a cicáknak, de nem is tudom, hogy kezdjek hozzá.

 

 

 

Ez az íves forma eléggé megnehezíti.

 

Szívesen vennék fotókat.

 

Se le ne tudjon esni, se a tető felé ne tudjon meglépni . . . .

 

Köszönöm

Nyafkamacska Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20662

H aoltva vannak a cicák, akkor szerintem a sünik nem jelenteken veszélyt rájuk. Magadra vigyázz mikor lekezeled őket.

A veszettség vérrel és nyállal terjed tudtommal.

Előzmény: Jaffa5 (20659)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20661

Mert Reggae-t valaki felkeltette a fotózkodás miatt.  :-)

Tündériek.

Előzmény: cleo86 (20660)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20660

Nagyon édesek!

 

Reggae nagyon morcosnak néz ki :)

Előzmény: ---Meli--- (20653)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20659

Csak hatalmas vastag munkáskesztyűben nyúlok hozzjuk mindig, nehogy megharapjanak.

A cicákkalm meg nem találkoznak soha, mert a cicák sötétedés előtt bejönnek a lakásba és éjjel nincsnek kint a kertben, a sün meg 10 és éjfél közöttl jön, és hajnali 3-4-ig marad.

 

Tudom, hogy ennyi nyavalyát terjesztenek, de pont ezért amelyiket elkapom - oké, veszetség ellen nem oltatom őket - lekezelem.

A kerítés apró rései között beférnek, nem tudom kizárni őket, képtelenség.

 

Mit csináljak? Ne engedjem ki a cicákat a kertbe? :-(

 

A cicák vannak veszettség ellen oltva, elméletileg nem kaphatják el, nem?

 

Bocs a hülye kérdésért, de ha a sün veszett az széklettel is fertőz, mert sünkaki - gondolom pisi is - szokott lenni a kertben?!

 

Előzmény: Nyafkamacska (20658)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20658

A sünök az életmódjukból következően terjesztik a kullancsokat, bolhákat. És a veszettséget. A dokint szerint ma Magyaroszágon köztük fordul elő leggyakrabban a veszettség.

Előzmény: Jaffa5 (20655)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20657

Volt itthon az a kullancskiszedő csipeszem, tényleg jó, ajánlom mindenkinek. (ilyne műanag zöld és kettő van egy zacsiban, párszáz forint.)

Megcsavarod vele és elengedi magától az állatot.

Azért egy sün pocakjáról nem egyszerű kiszedni a kullancsot.

Ha az enyém lenne hagyná biztos, de mivel először látott, hát . . . . . ahogy hozzá értem összegömbölyödött.

 

Mindegy, adtam neki egy negyed cestált, lefújtam frontlinal (komplett állatpatikát tartok itthon :-)  ), aztán valamelyik éjjel megint kimegyek körülnézni, hátha elcsípem.

Nem ma lesz, mert alig élek, kb. két órán át szórakoztam vele, közben előkerült a kicsi süni is, abban ugyan kullancs nem volt, de ha már elkaptam lekezeltem őt is mindennel.

Párom kiakadt, 4-kor feküdtem le.

Szomszédokkal még nem beszéltem mit szóltak hozzá, hogy hajnalban folyamatosan égett a kertben 3 reflektor.   :-)

 

Előzmény: CBNora (20656)
CBNora Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20656

Milyen szépen, egyben sikerült kiszedned!

Undorítónak nem találom (szerintem semmilyen élő állat nem undorító), de nagyon kellemetlen, és veszélyes. Úgy látszik, a sün nagyon hatékonyan összegyűjti.

Előzmény: Jaffa5 (20655)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20655

Előbb találtam a kertünkben egy nagy sünit és ezt a 16 kullancsot szedtem ki belőle. A legnagyobb a fülében volt.

 

UNDORÍTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ . . . . . .

Egy lakópark közepén?????

 

macipofa Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20654

Ne keverjük a cicát a kutyákkal....Én mindkettöt emberszámba vettem....A macska imádja ezt...a kutyának nem tesz jót...a kutya falka állat, szüksége van vezérre. Van aki született vezető, van akinek ezt tanulni kell....sajnos az utobbiba tartozom...:-)

 

Előzmény: Jaffa5 (20652)
---Meli--- Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20653

Sziasztok!

Idejét nem tudom mikor voltam fent utoljára, de üdvözlök mindenkit! Gondoltam megosztom a kismanóim képeit, íme:

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20652

 

Sokan úgy tartanak állatot, hogy uralkodnka felettük, parancsolnak a kutyáiknak.

Ahol korábban laktam, ott is volt egy idős néni.

Volt egy kutyusa, nagyon szerette, minden nap többször vitte sétálni, rendesen etette, kicsit kövér is volt, (a néni is meg a kutyus is :-) ).

Viszont ahogy beszélt vele, olyan volt, mint mikor a kisembernek hatalmat adnak, és élvezi, hogy valakinke ő a főnöke.

Magyarországon ez főleg jellemző.

Amikor a senkiből egy pillanatra valaki lesz.

 

Ez egy személyiségzavar, megfigyelhető ez szülő-gyerek viszonyban is.

 

Ezt csak azért írtam le, mert nálunk meg pont fordítva van.

Mintha a cicáim teljesen önálló életet élnének.

 

Kint vannak a kertben, az az ő otthonuk, ha aludni akarnak, vagy esik bemnennek a kis keneljükbe, ha kedvük van fára másznak, szóval van egy napirendjük, programjuk, ami tőlünk független.

Az előbb be akartam hívni őket, de valamit találtak a fa alatt, mindketten körül ülték, rám néztek, és meg sem mozdultak, hogy bejöjjenek.

Ha tudnának beszéln, azt mondták volna, ne zavarj, most játszunk, később bemegyünk hozzád vendégsségbe.  :-)

 

Aztán mikor elunják megukat, Jaffa ide ül az ajtó elé, nyom egy szerenádot, Bodza mögé ül csöndben, ő a nyomaték, és bekéredzkednek.  :-)

Tündéri önálló kis lények, mintha a szomszédaink lennének, csak ők sose jönnek rosszkor, sose kérnek semmit kölcsön, és sose veszünk össze velük, sose terhesek számunkra.

Ők a világ legjobb szomszédai.  :-)

 

Persze annyiban függnek tőlünk, hogy enni mi adunk nekik.

Egyébként ez érdekes lehet, hogy ezt ők fölfogják-e.

Az az érzésem, a kutyák felfgják, nem véletlen az a mondás, hogy a kutya nem harap abba a kézbe ami enni ad neki.

A cicákat nem tudom, kár, hogy a tudomány nem olyan fejlett, hogy ilyenekt tudjon.

Vagy csak én vagyok művletlen, és erről már rengeteg könyv jelent meg?  :-D

Ha valami irodalam van, megkösszönném ha megírnátok.

 

Vettem pár könyvet hasonló témában, de felületesek voltak, nem David Attenborough írta.

 

Tényleg, az mekkora ember volt.

Imádtam.

Na, nem filozofálgatok tovább, végül is ez egy topik.

 

 

 

sunshinemainecoon Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20651
Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20650

Örülök neki,hogy már jobban van a kezed..nem 1xü a tüzelő macskuszokkal..ha menekülni akarnak megtizszereződik az erjük..szegényke hogy meg lehetett ilyedve..persze téged is sajnállak..nagyon fájhat/fájhatott a harapás.

Én a lógófülüvel küzdök meg minden alkalommal ha állatorvosnak kell megvizsgálnia.. olyan szintű ellenállást tanusit,hogy az csak na!

Kivánom,hogy hamar gyógyuljon meg a bibis ujjad..

Előzmény: norsycat (20644)
norsycat Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20649

Köszi mindenkinek az aggódást!:-) Már gyógyuló félben van a kezem, bár még nem tökéletes. Elsősorban Aloe Vera-val kezeltem, ami nagyon jót tesz a sebek gyógyításában, de sajnos mindennek megvan a maga ideje, amit ki kell várni.

Igazából a macska harapása nem azok miatt a kórokozók miatt veszélyes, amikre oltani lehet, hanem az ezer másik miatt, ami a nyálában van. De még ez sem akkora gáz, ha sima húsba harap, mert ki lehet pucolni a sebet. Az ujjakon szinte biztos, hogy valamilyen izületet érint, és az nagyon fájdalmas. De szerencsére már az is apad és egyre könnyebben mozog az ujjam. Úgyhogy most már tutira megmaradok.:-))) Zsivány leány meg itt tollászkodik mellettem ártatlan pofával.

juds Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20648

Most nem szeretnek okosabbat mondani, mint amit tudsz, reggebbi, imadnivalo macska tarto vagy, viszont nalam megesett, hogy a harapas begyogyult es utanna gyulladt, ugy hogy a karomat nem birtam mozgatni... Antibogyoval mult el...

Enyem macska is be volt oltva mindenre...

Előzmény: norsycat (20644)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20647

Köszi!

 

Rettenetesen tud fájni, mikor idegességébe ráharap egy macs az ember kezére. Remélem gyorsan helyre jön a kezed.

Előzmény: norsycat (20645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!