Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4823

ha ennyit rászánsz, akkor vegyél komolyabbat.

 

pl ezt: http://www.mtdproducts.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=261&category_id=35&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=100

 kb. 57 ezer huf webáruházakban.

 

vagy ezt 70 ezerért, ez már önjárós: Dolmar EM-4316 S

Előzmény: totya4 (4822)
totya4 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4822
Ha már ennyire a fűnyíró a téma, mik ajánlottak szolid áron (max 50-70e) de elektromosban? Nekem a Bosch szimpi lett volna de alant valaki lebeszélt. Alko-t lehet a közelben kapni :). kb 400nm, a nyíró max 37-41-es késsel.
4125 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4821

szalaylp

 

ehez bizony tényleg bika gép kéne.

 

nézd meg ezt is:

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=141&category_id=26&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

pöpec gép, olvass vissza a topicban, van akinek ilyen gépe van.

 

nekem oleomac 755 master-em van, az se  kutya, az annyiból jóbb, hogy egy nagyon jó rezgéscsillapító rendszer van rajta.

Előzmény: szalaylp (4802)
4125 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4820

látni a csövet kijönni a tankból

 

 

ezek alapján döntöd el, hogy jó-e egy gép?

egyébként, nem értem miért gond ha látszik a benzincső, szerintem még elöny is de mind1.

 

ha sparta25 ugyanannyiba kerülne mint a stihl fs55, én akkor is a kicsi spartát venném, ez a gép már bizonyított, kategoriájában elver bárkit.

és nagyon baráti áron kapható.

napalm. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4819
sparta 25-ön van rezgéscsillapítás?
bab1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4818
Stihl kedvelőknek még annyit, hogy a 400-ast vgv-sek sem szokták tönkretenni, pegig ott van ám gépkezelés!
bab1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4817
Üdv mindenkinek ! Időnként benézek ide /szakmai ártalom/ , elég sokat kaszálok
, stb.. , kertész vagyok ! szalaylp ! Az én tapasztalatom : A makita erős , pici fogyasztású, teljesítményét tekintve profi gép, - a típus száma alapján remélem nem tévedek, az említet a 40valahány köbcentis- , a fejben a damil könnyen cserélhető, viszont a motor elkezd FOROGNI, szó szerint fejreáll, amint néhányszor a kategóriájának megfelelően huzamosabban használják, amint felmelegszik a motor és a tengely csatlakozásánál lévő egyedi kialakítású csatlakozás illetve az abban lévő gumi illesztés !! A heveder igényes ugyan , de vizilóra méretezték, egy átlag embernek a gép a bokájánál van kis túlzással ! Teljesítményben szerintem, bár a leírtak alapján nem ajánlom, vetekszik a nagyságrenddel drágább stihl fs 300- assal. Akor már a stihl-ről ! Nagyok nagyon jók , kicsik tengelyének vége- amennyiben nagyobb területre használják, mint valók - lekerekedik a szöghajtásnál vagy a tengely motor kapcsolódási pontján !Einhell, kínai 30 cm3 körüliek az én tapasztalatom szerint értelmes gépkezelővel, kímélve tartósak tudnak lenni, érdekes módon a túlzott /de nem barbár / igénybevételt is bírni szokták, még a stihl- nél említett jellemző hibák nélkül is, legfeljebb 1-2 év után legyengül a motor rajtuk. Elnézést , ha valaki az említettekben szetnségtörést vél felfedezni, de ezek viszonylag reprezentatív tapasztalatok !
Előzmény: szalaylp (4807)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4816
Köszi,eddig is hajlottam a sparta felé,mert eléggé elfogadható első ránézésre,de most már valószínűleg azt veszem meg.Csak azok a benzincsövek,meg vezetékek ne látszódnának.
Előzmény: Gypsy56 (4814)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4814
Hát, nem lesz olyan, mint a Stihl, az biztos. De jó kis gép az, és a cég se gagyi.
Előzmény: pintérjani (4813)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4813
Most tervezek venni egy új gépet én is,és eléggé tanácstalan vagyok.A munkahelyemen egy FS 400-ast nyúztak 5-6-an napi 8 órában,kb.10 000-11 000 m2-en és simán bírta.Én is használtam és szinte öröm volt vele dolgozni.El nem romlott,bármennyit bírt egy huzamban.Nos,ezek után kell otthonra gépet venni és hány az anyagiak sajnos nagyon behatárolják a lehetőségeimet.50 ezer Ft van rá,illetve csak 34 000 Ft.Szüleim vettek egy Einhell MS-28-as típusú fűkaszát,ami egy év alatt javíthatatlanul elromlott.Sajnos nem kérdeztek meg a vásárlás előtt,így sikerült "belenyúlni" a tutiba.A telket nyírnám a géppel, kb. 600 m2,erre szeretnék venni egyet.A javíthatatlan Einhell árát levásárolhatom,mivel garanciális volt még,de az akkori áráért,34 000 Ft-ért sztem normális gépet nem kapok.Kb. 50 000 FT-om van rá,amiért kapnék egy Oleomac sparta 25-öst.Masszívabbnak néz ki és komolyabbnak,mint az Einhell volt,de ha a Stihl-re gondolok kicsit hiányérzetem támad.Oké,hogy az FS 400 200 000 Ft,de a kisebb Stihlek is minőségibb benyomást keltenek,mint a sparta.Nem látni a csöveket a tankból kijönni,a gázbovdennél nem látni a vezetékeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy megbízható-e a sparta 25-ös és bírja-e huzamosabb ideig a munkát.Úgy értem,hogy addíg nem szeretnék megállni a munkával a telken,amíg nem végzek,csak a tankolások erejéig.Nincs kedvem 20 perc után 10 percet pihenni.
A válaszokat előre is köszi.
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4812
Én tudok mondani a damiláztatásról. Így hívjuk, ha horgászunk, de nincs hal :-D
Előzmény: pintérjani (4811)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4811
Tudsz már valamit mondani a damiláztatás végeredményéről?Van változás?Nagyon én sem értem,hogy mitől lenne jobb,hiszen a damil műanyagból van,ami nem szívja be a vizet.De ki tudja...
Előzmény: Törölt nick (4750)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4810
Hitachiról : Nekem még friss a dolog (kb másfél hónapos), de a feladata nem akármi. Egész nap kőkemény melóban van, kb 7-8 óra valódi üzemidő, és nagyon gáz helyeket kaszálnak vele.(vasúti töltés), ráadásul alkalmazott (nem igazás agysebész fajta ). Eddig tökéletes.
Előzmény: szalaylp (4806)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4809

Kykko bajtársról tud valaki infót? Ő volt az, aki május közepén egy Makita BBC 4500-as tipust vásárolt. Kiváncsi lennék, hogy vált be neki.

Üdv: szalay

bozótirtó Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4808
Háát vásárlásnál a pénz az egyik döntő tényező de azt ajánlom 1 hektár kaszálásához mindenképpen profi gépek közül  válassz,de ott is  inkább a nagy teljesítményüek közül.Ha több évre előre tervezel és anyagilag megengedheted ne sajnáld a többlet pénzt érte,hosszu távon biztosan megtérül.
Előzmény: szalaylp (4802)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4807
Egyébként a szerelőre semmi rosszat nem mondhatok. Nem mondta, hogy a Stihl szar, fel sem merült ez a kérdés. (A kiváló minőségét szerintem senki nem vitatja!)Csak a tapasztalatát osztotta meg a Makitával kapcsolatban. Sajonos én még egy fűkaszát sem láttam belülről, s nem tudhatom, hogy a csavarozása mitől frankó. Lassn úgy érzem ez a téma jó a phd fokozat megszerzéséhez is. :-) Elég szerteágazó kérdés egy jó fűkasza kiválasztása. Bár tudnám mit válasszak. Banán vagy narancs.:-)
Előzmény: Gypsy56 (4805)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4806

Köszönöm a gyors választ. Kicsit így is tanácstalannak érzem magam. Mindenki másra esküszik.:-) Kinek mi válik be. Pl az ismerősömnek egy Sparta gépe van, sokat használja és kitűnően megy -én magam tanusíthatom-. A szerelő is nagyon tudta ajánlani ezt a szériát. De amúgy bármit az Oleo Mac-ból. Szerinte olcsó és azt tudja, amit a nagy márkák.

A Hitachit megfontolom. Valaki esetleg tud valamit a Hitachi fűkaszák hosszú távú üzemeltetéséről? Örömök, problémák... elégedett vevők.:-)

Üdv: szalay

Előzmény: Gypsy56 (4804)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4805

Szerelő "urat" csókoltatom. A Stihlre még nem moindták, hogy szar.

"Szóval a csavarok műanyagból vannak. FÚÚ... Azt mondta, ahogy szerelte és a menetek kiszakadtak belőle. Teljesen lelombozott. "

   Na! A Stihl is műanyagba csavart csavarokkal műkszik. És köszöni, elég jól !! Sőt, a Husqvarna motorja is félig műanyag.Forgattyúsház egy préselt lemez, ettől könnyű, és még jó is.

Előzmény: szalaylp (4802)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4804
"Ócsóban" meg Castelgarden XB435HD NÉGY ütem, 1.6 ló, Honda motor.100.000 Ha kell a teljesítmény, akkor két ütem. Egyébként meg Honda power
Előzmény: Gypsy56 (4803)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4803
Ha kb Stihl minőséggel kiegyezel 125-ért, akkor nosza ! Hitachi CG47-EY 48 ccm, 2,4 ló, profi kivitel, rezgésmentesített, stb.
Előzmény: szalaylp (4802)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4802

Üdv Kertészek, Fa és Fűnyüvő Bajtársak!

 

Kaszálni pedig kell. Lehetne ez is a mottónk, de sajnos nem csak elméleti és filozófiai kérdés a kert téma. Sajnos nekem sem csupán képzeletben romlott el a fűkaszám, amit pótolnom kell.

 

Jómagam is beleestem a kezdők hibájába 3 évvel ezelőtt, amikor vettem egy MTD 31 cm3 fűkaszát. Boldog voltam, irány a kert. Ma közölte velem a szerelő, az egész motor kampeca. Két évvel ezelőtt javították, akkor még mentehető volt, most viszont vége. Temetnem kell. Először a szerelő a rossz adalékra gyanakodott, és anno 2 éve adott is jobbat, de hát addig is Stihl olajat használtam. :-) Aztán most nyáron bevallotta nincs olyan nap hogy ne hoznának be javíttatni MTD-t. Rossz anyag - mondta ő, talán ért hozzá. Említettem neki, hogy 1 hektár amit kaszálok és csak 31 cm3 a gép. Azt mondta nem a cm3 volt a kevés, hanem a minőség.

 

Plussz infó MTD-s kollegák részére. A fűkasza olcsó biznisz, de az alkatrész olyan drága hozzá, mint az elit márkákhoz. :-)

 

Az új kasza reményében tanulmányoztam a neten fellelhető egységeket - ide is így jutottam. A Makitára szavaztam. Ki is néztem a BBC 4500-ast. A szerelő akit az előbb említettem, elmondta, hogy 2 x szerelt Makitát és... Szóval a csavarok műanyagból vannak. FÚÚ... Azt mondta, ahogy szerelte és a menetek kiszakadtak belőle. Teljesen lelombozott.

 

Most itt állok egy rossz MTD-vel, aminek a szögmeghajtása kiválló - állítólag 20. 000Ft- ér:-) Jó vicc, 40.000 volt a gép. A fű egyre nő. Itt jön újra a mottóm: Kaszálni pedig kell. Mit tegyek, mit vegyek?

Hegytetőn lakunk, óriási kert, édesanyámnak is be kell segítenem. ezenkívül a hegyen lévő temetőkeretet is kaszálni köll. Az sem aprócska. Egyenetelen nagy területet kell kaszálnom, amiben akad sok fásszárú gyom. Ha nem tévedek profi megnevezésű gépet kell vennem, nem elég a hobbi. 110 - 120 ezer körül kijövök?

Tanácsotokat és együttérzésetek köszönöm előre is. Üdv: szalay

Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4801
Ehh. "200nm-ig"-tól. Má jobb ? :-D
Előzmény: 4125 (4800)
4125 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4800

minimumot jelöl: 2000m2-ig.

 

nálam az "ig" az a maximumot jelöli. :-)

Előzmény: Gypsy56 (4799)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4799
Gondolom mankó akar lenni abszolút hozzá nem értőknek, és gondolom, ezek az adatok minimumot jelölnek. Nagyobb gépet miért ne lehetne.
Előzmény: 4125 (4798)
4125 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4798

ez a nm adat egy baromság, tök amatör felhasználóknal szól.

500nm-es kertet lenyírhatók annyi idő alatt is mint egy másikat ami 1500nm.

a gép is több ideig megy és a kezelő is jóbban elfárad, akkor meg mire alapozzák, a nm-ajánlásokat.

van aki kétszer nyírja a fűvet, kersztbe-hosszába is.

ráadásul a fű magssága sem mind1, a nyírás gyakorisága meg pláne.

a nagyobb vágásszélességű gép nagy kertben jó, vagy ahol nincs mit kerülgetni vele.

úgyanígy az önjáró funkció.

a fűnyíró minősége, motorteljesítménye pedig legyen annál jobb/nagyobb minnél nagyobb a nyírandó felület.

 

és ugye itt a fórumon is akad példa arra, hogy jónéhány ezer négyzetmétert kézi fűnyíróval nyírnak emberek, azért mert nincs tarktorra pénze, vagy mert így szebb lesz a gyepe.

 

 

itt van pl. ez:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=adatlap&page2=termekek2&id=1995&offerid=&alkat=55

 

ez egy profi gép, akkor mi alapján írják oda, hogy 2000nm-ig!

mi az hogy 2000nm-ig egy profi gépnél.

és ha naponta 3 darab 2000nm-es kertet nyírok vele?

perszem tudom, vegyek traktort 6000nm-re, de ha nem fér el a traktor?

baromság! :-)

totya4 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4797
A nm elég hülye adat a fűnyíróknál, mert akinek nincsenek összevissza növények, illetve szűk helyek, hanem egy nagy egybefüggő területe van mondjuk akár csak 200nm, akkor miért ne vehetne akár 50-60cm-es vágószélességű nyírót? Hamarabb végez! Kinek fáj az?

A te esetedben az lehet, hogy nem tudták a nm adatot, ezért a hasukra ütöttek. Én megnézém a gyári angol prospektust, az a biztos :)
Előzmény: -Tsunami- (4790)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4796
:-D Ahogy egy Smart for two-t autónak.
Előzmény: napalm. (4795)
napalm. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4795
eznemigaz.
hogy lehet egy szegélynyírót fűkaszának becézni????!!!
eszemmegáll.
Előzmény: Gypsy56 (4793)
napalm. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4794
köszi az infót!
nálam a gyűjtés nem játszik, szóródik vissza minden a fűre, ezért hálisten nem fenyegetne a veszély hogy kapirgálok.
Előzmény: -Tsunami- (4792)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 4793
Előzmény: Picpic (4761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!