Keresés

Részletes keresés

tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.30 0 0 11691
Szió!

Nem az elmaradt emailre reagáltam.
15 éve hordok lencsét, a BL a PV-t kiterjesztett viselésre ajánlja, ha 4 óra után rohannom kell haza, hogy kivegyem, mert nem látok benne semmit, akkor nem tudok rá mást mondani. Néhány lencse már volt a szememen, ennél rosszabb még nem.
Persze ez személyes vélemény, de egy fórumban ez a lényege. Ha senki nem írna se +-at, se --at, akkor nem is érne semmit.

Egy jó lencse csak komoly túlhordásnál homályosodhat (ez is személyes!).

A topik tele van (ingyen) reklámmal, és persze itt ingyen szoktak az emberek segíteni egymásnak. Nem fogok fizetni, hogy elmondja véleményét, mondja el itt, vagy ne írjon fórumba. Én tudom, de nem fogom elmondani itt... se emailben, mert ugye azt írhatott volna, így már teljesen érdektelen, köszönöm, nem is kérem.

Üdv.:
G
Előzmény: ripper13 (11690)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 11690
tandhconsulting:

vettem egy Rolls-Roycet, de nekem nem vált be....tehát általánosságban elmondhatjuk,hogy az RR sz*r. ?

nekem 1 hónapja van PureVision Toric, volt, hogy 13-14 órát egyhuzamban volt rajtam a szoktatás után, ebben volt monitorbámulás, olvasás, sportolás, poros közegben szerelés, füstös környezetben tartózkodás. csak a bal szemem éreztem egy egész picit -féloldalas gyerek vagyok, a jobb oldalam erősebb mindenben+a bal szemölködömnél volt egy elég komoly sérülésem, meg talán a bal szemembe nem sikerül olyan jól beilleszteni-, de a jobbost egyáltalán nem. napi 10 órát hordom átlagosan, kivéve 7végén, és meg sem érzem.

igaz, hogy néha jelentkezik egy kis homály, de ez főleg olyankor van, amikor elbambulok, vagy hirtelen kell fókuszt váltanom (még nem szokott hozzá a szemem a gyors fókuszváltásokhoz lencsével) - ilyenkor pár gyors pislogás segít. szóval nekem eddig bevált.

MrB pedig nem oktatott, hanem egy teljesen jogos dolgot vetett fel. valószínűleg te sem örülnél, ha Fity Mátyást írnának a valódi neved helyett. az, amit ebbe a topikba eddig Reider Optika leírt, az csupa olyan dolog, ami szakszerű, és jó tanács, és több éves tapasztalat. nem mellesleg egy igazi szakember, és egy jó bolt, akit többen is személyesen ismernek a fórumról, esetleg hozzá járnak vizsgálatokra meg lencséért...

arra pedig ,hogy valaki nem válaszol azonnal egy emailedre (és ingyen segített volna..), nem úgy kell reagálni, ahogy te tetted.

illetve valóban nem mindenki engedheti meg magának a lencsézést, ezt is tudomásul kell venni.

reenae: mennyi idős vagy? olvass utána, tájékozódj, gyűjtsd össze a pro és kontra érveket, keress jó optikai üzletet/optikust a közelben (itt is volt már pár javaslat, meg mondanak is szerintem még, ha megkérdezed), ahova akár egyedül is el tudsz majd járni kontrollra vagy a friss lencseadagért, ezzel is megkönnyítve a szüleid dolgát...olvass utána, hogy mikre kell figyelni, hogyan kell ápolni a lencséket, hogy ne legyen fertőzésveszély, stb... aztán ülj komolyan beszélgetni a szüleiddel, sorold fel az érveket, viselkedj felnőttként - amíg a durcás gyereket játszod -bár az vagy-, addig nehezebben mennek bele, mert bizony a lencsézéshez felelősségtudat (mégis csak a legfontosabb szervünk...) és egyfajta érettség kell.

vesd fel, hogy elmehetnétek együtt egy jó kontaktológushoz, aki megvizsgálja a szemed, hogy alkalmas vagy-e lencsézésre, beszélget a szüleiddel, megmutatja neked, hogy hogyan kell a lencsével bánni, és ha alkalmasnak ítél, akkor rendel egy próbalencsét - ez ingyen van, csak a vizsgálat árát kell kifizetni (2-3 ezer forint). ezt kipróbálod, szoktatod magad, hordod 1 hónapig, és ha közben a szüleid is látják, hogy tudatosan lencsézel, tisztítod, ha meg vagy fázva, akkor nem teszed be, heti 1-2 pihenőnapot tartasz,stb...szóval látják, hogy bízhatnak benned, akkor valószínűleg bele fognak menni a dologba.

persze ha az anyagiak nem engedik, akkor nincs mit tenni, ez sajnos egy olyan szülői érv, amit nekik is nagyon nehéz bevallani saját maguknak, és kimondani, hogy hát igen, sajnos erre most nem jut...de egy próbalencsézést ebben az esetben is érdemes beiktatni, hogy tudd, hogy milyen. lehet, hogy egyáltalán nem olyan, mint amilyenre számítasz...
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11689
Gondolkozz kicsit. Illem... megtisztelni valakit, hogy a nevét legalább helyesen írod... és érteném is a keresős dolgot, ha az illető itt nem vállalná fel magát, de mit ad isten, felvállalja teljes névvel, és arcát is adja mellé nem egy fórumosnak.

Hogy a PureVision számodra rossz, az gáz. De attól még nem szar lencse. Mert az meg butaság.

Hogy nem érted az addig nyújtózkodj amég a takaród ér dolgot, akkor gondolkozz el azon, hogy ha a szüleid tartanak el, akkor adj hálát, hogy annyira futja, amennyire, és hogy vannak szüleid, akik legyenek bármilyenek is, életet adtak neked, s próbálnak emberré nevelni.

Majd ha tenmagad látod el önmagad, akkor lehetnek extra elvárásaid, és vagy meglesz, amit akarsz, vagy nem. De mástól elvárni, hogy alád tegye az aranytrónt is nem életszerü.

Igen, segíthet, ha szüleivel elmegy, és kontaktológus elmondja pro és kontra, mi van. Aztán lehet a szülő szíve fog beleszakadni, de akkor sem tudja kitermelni az árát. Az jobb lesz? Amikor a kontaktológus elött mondja majd el "anyu", hogy persze, nem sok az a havi ~ 3-5e forint a lencsézésért, de eldöntheted, bérletet/ennivalót/villanyt nem kérsz, vagy lencsét?
Előzmény: tandhconsulting (11687)
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11688
A keresők miatt nem írom helyesen, de ezt úgyse értenéd....
Előzmény: _MrB_ (11685)
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11687
Köszi Okoska, sokat segítettél! Jól megy a Lóógan? Inkább kocsikáztál volna tovább, mintsem engem oktass (meg másoknak adj semmirevaló tanácsot)!
Előzmény: _MrB_ (11684)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11685
természetesen nem tudod.
Előzmény: _MrB_ (11684)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11684
Kérlek tanuld már meg legalább lemásolni rendesen a nevüket, ha már önerőből nemtudom helyesen leírni.
Előzmény: tandhconsulting (11683)
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.29 0 0 11683
Szia Rider Optika!

Azt nem akartad írni a PureVision-ról, hogy egy szar... Most már 4 óra viselés után nem látok benne semmit. Műkönny 10-15 percre megoldja a problémát. Borzasztó rossz, ilyen lencsém még nem volt. A maradék 5-5 db-ot visszaviszem.
Van akinek bejött?

G
Előzmény: Reider Optika (11674)
k2k Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11682
én nem kk lánya vagyok:))
én maga vagyok kk:P
De én még diákként szerettem volna lencsét:))
Kedves Mr!!Én is vagyok vkinek a kislánya:PPP
Előzmény: _MrB_ (11681)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11681
Akkor Te most KK leánya vagy?
Előzmény: k2k (11680)
k2k Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11680
Leginkább kérd meg öket,hogy kisérjenek el egy kontatktológushoz, aki majd minden előnyét hátrányát, anyagi vonzatát elmondja neki.
Segithet esetleg összehasonlitani egy szemüveggel is.
Nekem sem vett volna anyukám, ma pedig azt mondja, de jó, hogy megoldottad magadnak, és hétvégén, amikor szemüvegezek és találkozunk, már kérdi,hogy miért nem lencsézem?
Előzmény: Törölt nick (11678)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11679
Válj önel-és fenntarttóvá, addig pedig hord a szemüveget. Nekem sem akarnak a szüleim Ferrarit venni, igy beérem egy Logannal.
Előzmény: Törölt nick (11678)
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11677
Szia Rider!

Írtam e-mailt!

G
Előzmény: Reider Optika (11674)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11676
Nem. Ha kivetted, akkor már mindegy.
Sminklemosáshoz tényleg ki kell venni.
Tartós smink esetleg? :-)
Előzmény: Magdi8407 (11675)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 11675

Köszönöm az infót. A balra kapok egy fél a jobbra egy negyed dioptriával erősebbet. Jövőhétre kedd-szerdára lesz meg a próbalencse, kiváncsi leszek!

Egy okból nem akartam éjszaka is viselhető lencsét, mert minden nap sminkelek és lemosáshoz úgyis ki kell vennem. Oldjam meg majd úgy, hogy kivesz, sminket lemos utána meg visszarak? :)

 

Előzmény: Reider Optika (11674)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11674
CooperVision: Elég jó lett:-)
A görbékkel egy baj van: nem lehet őket viselni:-D

mizant: A bődületes oxigénáteresztést a szilikon-hidrogélek tudják. De az tényleg nem minden.

Magdi8407: Azért a kolléga a lencséd elé tehetne némi felülkorrekciót! A FND és az AA is aszférikus lencsék, nem lehet a szférikussal azonosként kezelni őket.
És a FND-t ne vedd ki, csak ha muszáj. Jobban szereti, ha nem piszkálod. Biofinity is, csak még mindig nincs pluszosban.

tandhconsulting: Én sejtem, de biztos nem írom le :-)

Husika86: Én nem tudom.

Husika86 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11673
Még egy fogós kérdés...Szerintetek melyik a jobb, a CooperVision Frequency vagy a Sauflon Clear Comfort Aspheric??
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11672
Köszi, +3.25, +3.75. A PureVision-is és a régiek is azonos dioptriáúak.
Elkezdtem hordani, mármint a PureVision és kb 4-5 óra eltelte után homályos lesz, lehet sejteni, hogy miért?

G
Előzmény: Reider Optika (11656)
tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11671
Köszi, +3.25, +3.75. A PureVision-is és a régiek is azonos dioptriáúak.
Elkezdtem hordani, mármint a PureVision és kb 4-5 óra eltelte után homályos lesz, lehet sejteni, hogy miért?

G
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11670
köszi az infot!
De azért szükséges feltétel a nagy oxigén áteresztlés gondolom, csak max kell más is nem? úgy értem, hogy addig amíg nincs valami nagyobbal addig nem is állok neki kipróbálni őket (mondjuk amúgy is csak egy kósza ötlet volt :).
Előzmény: CooperVision (11667)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11669

Annyit mondtam hogy nem szükséges nekem hogy "alvós" lencsém legyen, erre azt mondta hogy kivehetem éjszakára...

Előzmény: Reider Optika (11656)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11668

Szia!

Medisoft nevű lencsét kaptam. Sose hallottam róla. Focus N&D se jött be, de azt gondolom a dioptria nem volt Ok. Szemüvegben bal +5, jobb +3. Annó az Aquavisionból a +5,5, +3,5 jött be. Ugyanilyen FND-t kaptam de azzal pár óra után fejfájás, illetve olvasásnál gondok adódtak.

Új próba a J&J Acuvue Advance, de szerintem ez is kevés ebben a dioptriában. Mert úgy el-el látok vele, de olvasni nem jó. Ma eljöttem benne dolgozni, de mivel nem jól látom a monitoron a betüket, így most szemüvegre kényszerültem.

Mondjak le a lencseviselésről? :) vagy csak legyek türelmes :)

Ha FND-ből erősebb dioptriában próbálkozom az segíthet?

Előzmény: Reider Optika (11656)
CooperVision Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11667

Mizant: Tényleg jól látod...egy SiH napi lencse lesz az....ha lesz....de az Oxigén nem minden ám...CSUPÁN attól nem lesz 'egészséges, fehér' a szem és kényelmes a lencse....

 

üdv,

DG

Előzmény: Törölt nick (11665)
CooperVision Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11666

NAGYON Kedves, HIHETETLEN szakmai tudással és hozzáállással rendelkező, ESZMÉLETLEN jó üzleti érzékkel megáldott Reider Optika: ........ez így jó?...:-).....

...tudod, hogy miért nem........és még 1 comment: 'Emberfia nem tart tórikus lencsét raktáron'....Magyarországon.....azért az nem egy rossz szolgáltatás, ha azt is viheti a fogyasztó, mint egy szérikusat....90 és 180 ból nyugodtan lehet tartani raktáron...csak kell 1 cég, aki megmondja, hogy az éves vásárlások kummulált dioptriagörbéje hogyan néz ki......esetleg tudok 1et....:-)......

 

DG

Előzmény: Reider Optika (11656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11665
egyébként épp nézegettem, hogy milyen napi lencsék vannak, és azt tényleg jól látom, hogy olyan oxigénáteresztő képességgel nem nagyon vannak, mint a szilikonhidrogél lencsék?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 11664
végül a lencsebolt.hu-ról rendeletem. mert mint nem tudom láttátok e, de márciusban nincs házhozszállítási díj :)
Előzmény: Törölt nick (11653)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11663
Gondolod jópénzért lerendezem őket (is) ~ , D
Bár sajna BIO járt bent 3 napot, aztán ki. Aztán fülgyula, náthakezdemény, felsőléguti borzadvány, és még a pálinka sem segített. Forró só+fülcsepp+orrspray+antibio+miegymás. Kis szerencsével életben maradok.

Amugy végül is a 4 nagyból 2 jó, 1 necces, 1el meg nemérdemes foglalkozni. Nem is rossz arány.
Előzmény: Reider Optika (11662)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11662

ripper13: Emberfia nem tart raktáron tórikus lencsét. Mi pedig semmilyen Bausch&Lomb lencsét sem. Sőt, azt rendelni sem. Bocsi:-) Amúgy a szempilládról pottyanhat porszem a lencsédbe, ezt elkerülheted, ha a szemed megmosod lencseberakás előtt.

 

Husika86: Egy lencseillesztésnél azért nem árt a türelem:-)

Egyébként Veszprém valóban, és ne hidd, hogy annyira segítőkészek vagyunk:-)

Egy biztos, nem vesszük túl komolyra magunkat.

 

_MrB_: Igazságtalan vagy. A terminusokat csak nagyon rövid ideig tudjuk fejben tartani, tessék többször basztatni és rákérdezni, megvannak-e:-)

A futárcég egyébként most süvít, de a J&J-nél vannak problémák. 18-án rendelt lencsére rákérdeztem, - hát igen, a rendelés a rendszerben volt, de rossz helyre küldtem - mondták. Nos, mivel kb 10 éve csak elektronikusan rendelek, pontosan tudom, mit mikor hova küldtem. Na ez jó helyre ment. Ma küldték el a cuccot.

_MrB_ Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11661
Veszprém. Én spec elutazok hozzájuk, mert megéri, max elfelejtik megrendelni, félretenni a dolgaimat, s akkor jön az anyázás, meg a futárcég kirugással fenyegetése ~ :D
Előzmény: Husika86 (11659)
Husika86 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11660
Kell-kell, minél hamarabb, nekem nincs időm hetekig tesztelni, meg próbálgatni, hogy melyik a jó... már ideges vagyok nagyon...mert az első havi adag az jó volt...de ez...dioptria se oké meg az állaga is más...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!