Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13462

Én még soha nem néztem meg a saját felvételemet, így fogalmam sincs milyen formátumban vannak felrakva.

 

A háziorvosod is jó sokáig töketlenkedett, már régen elküldhetett volna egy szakorvoshoz.Hm!

 

Miután beszéltél az idegsebésszel, akkor írtad, hogy kiszakadt sérved van.Visszalapoztam oda, ahol leírtad a radiológiai véleményt és újraolvastam.

Mondom, milyen sérv? Itt nem írnak ilyesmit.

Arra gondoltam, talán nem írtál le mindent az ott leírtakból.

Abból nem lehet baj, ha sok szakember nézi meg a leleted, csak lesz köztük egy látó is.

 

 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13461)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13461

Felraknám szívesen a képeket csak nem tudom hogyan.

 

Na igen és az idegsebészek ( mert ketten műtöttek ) a műtétkor is látták hogy ki volt szakadva. Nem véletlen kaptam én cage + csavarokat és emelték meg a csigolya távolságot fél cm-el.

Előzmény: Törölt nick (13458)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13460

Nem is csak a költség..hanem inkább a hosszútávú szervezeti "áldozat" az ijesztő..

"Adjacent segment disease after lumbar fusion has been well characterized in the literature. The incidence of this disease ranges in some studies from 25% to 40% with the radiographic incidence approaching 100% and the symptomatic incidence nearly 25%."

http://ispub.com/IJMIST/3/4/7005

 

Naná hogy minden ami ez előtt szóba jöhet hogy munkaképessé tegyen az megérné..szerintem a TBnek is.csak ahogy irtad a komoly első költség azonnal ottvan..az ujraműtétek, implantátumok meg szépen oszlanak kitudja hány évenként..

 

Előzmény: Törölt nick (13454)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13459

Bocsánat! írogatam=írogattam

Előzmény: Törölt nick (13458)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13458

Hát ez az, te nem raktál fel, én meg neked írogatam, hogy nem látom kiszakadva. Na,mert pipikéjét néztem.

 

Azon is csodálkoztam, hogy a radiológiai vélemény

nem írt le csak enyhe kiboltosulást, meg csontos felrakódásokat és a két orvos meg kiszakadt sérvet állapított meg.Tehát előbbi tévedett.

Előzmény: Adrienm79 (13457)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 13457

Brigi én csak a lelet szövegét másoltam be. Abban szó sem volt sérvről. Neurulógus és Idegsebész mondták és mutatták meg a felvételeket hol van kiszakadt sérv és hol vannak kiboltusolások. Idegsebészem azt mondta mivel ő műt ezért megnézi és értékeli az mr felvételeimet plusz teljes neurológiai vizsgálatot csinált.  Mikor bementem hozzá már a monitoron nézte a felvételeket.  Műtét közben is nézték.  Feltenném szívesen a képeket de megnyitni sem bírom.  Nem jpg kiterjesztés.

Előzmény: Törölt nick (13455)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13456

Beszélj az orvossal, hogy mennyire SOS a dolog.

Elég nehéz döntés!

Előzmény: GoldenWolf (13449)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13455

Néztem ezt a két felrakott, az ötös porckorong szempontjából nagyon hasonló MR-t. És azon gondolkodtam hogyan lehet, hogy az egyikre azt mondták, hogy kiszakadt. Akkor láttam, hogy az nem is a te leleted. Csak neked állapítottak meg kiszakadt sérvet és te nem raktál fel MR-t.

Én meg írtam neked, hogy nem látom, hogy ki lenne szakadva a sérved, miközben pipike MR felvételét néztem a cisztával.

Így állt össze a fejemben........

 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13446)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13454

A költségek! De persze ez sem egyértelnű.

Az ember logikusan arra gondol, hogy drága és hosszadalmas a képzés, drágák a műszerek.

Viszont a rehabilitáció oldaláról nézve kompenzálni lehetne a költségeket.A gyorsabb gyógyulás kisebb kiadással járna, hamarabb visszaállhat dolgozni.....

 

A fene se érti.Lehet, hogy az a gond, hogy előbb jelentkezik a költség, a megtérülés meg..... 

 

 

Előzmény: Bubuca (13443)
1323333 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13453

Bocsi Adriennt akartam írni..

Előzmény: 1323333 (13451)
1323333 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13452

Hát tényleg dilemma.Lényeg jobban vagy,lehet ki kell várni.de a te döntésed.Szeretem az ilyen jó híreket:)

Előzmény: GoldenWolf (13449)
1323333 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13451

Értem én.Csak mi amatőrszemmel olvasunk,ő szakszemmel.Andi csak segíteni akart másik Andinak.Csak lehet ha mondjuk xy-nak írja ő megijed,kétségbeesik stb.. Végülis egy szónak is száz a vége,a fórum jó mert megoszthatjuk azokat az aggályainkat,félelmeinket,amit csak sorstársak érthetnek!!

Előzmény: Törölt nick (13448)
portug Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13450

Hűha! Ez jó hír és nagy kétely!!! Spontán javult vagy tornáztál?

Előzmény: GoldenWolf (13449)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13449

Nem tudom mit csinaljak,kb egy hete kezdtem erezni egy nagyon kis javulast,nem vettem komolyan,de aztan arra lettem figyelmes ,hogy tudok setalni,es mar nem csak ket harom sarkot,hanem rengeteget,igaz,meg mindig BOVEN erzem az idegi fajdlamat ket oldalon,de nem olyan brutalisan mint pl 1-2 honapja hogy muszaj leulnom ket sarok utan,nem tudom mi tortent.Par heten belul elvileg mutenek,nem tudom mit csinaljak,mert azert erzem hogy sokat segithetne a mutet,lehet halasztom,aztan meglatom.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13448

Azaz, nem az történt, hogy kijött a cd-vel a radiológiáról, benyomta a lemezt és nosza, mondjatok véleményt.A szakmai vélemény már megvolt.

 

Amúgy, egymás mellé téve a két felvételt, az ötös porckorong tényleg nagy hasonlóságot mutat.

És az értők szerint az egyik kiszakadt, a másik meg nem.

Előzmény: Törölt nick (13447)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13447

Azért nem látom ezt annyira vészesnek, mert a leletével elment a reumatológushoz (sőt, ezzel a lelettel már a második reumatológust kereste fel), csak szólt volna valamelyik, ha kiszakadt sérve van.

Ezután tette csak fel a képet.

 

Így azért egy kicsit más a dolog!

Előzmény: 1323333 (13445)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13446

Nagyon sajnálom, hogy leírtam az mr képpel kapcsolatos véleményem. Az enyémet nézve teljesen egyforma ezért volt bátorságom leírni. Nem akartam semmi rosszat Andinak.

Remélem minél hamarabb jó orvoshoz kerül és kiderül mi okozza a problémáit. Andi kérlek jelentkezz, hogy érzed magad és mikor mész valamerre orvoshoz.

1323333 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13445

Szerintem kheiron arra célzott hogy nem kell egymást rémisztgetni kiszakadt sérvvel..még ha valakinek az is a véleménye a másikat megijesztheti.És ha beigazolódik ,hogy nem volt kiszakadt,nehogy az illető "jogi bosszút" álljon.Brigi neked meg abban van igazad,hogy sajnos egymásra vagyunk utalva.mert az illetékes helyeken sajnos nem kapjuk meg a kellő hozzáállást és tájékoztatást....😩

1323333 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13444

Szerintem normális.És. a zsibbadas is nekem már csak ilyen cirogatás:).Sok sikert.Hidd el folyamatosan erősödsz majd,csak nagyon lassú folyamat.

Előzmény: portug (13440)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13443

Erdekes latni, hogy külföldön mennyivel több opció van olyanoknak akik az ágyéki stabilizáció/fúzió "árnyékába" kerültek...inclusive spondylolisthesis.

http://www.axis-hospital-croatia.com/videos/dr-martin-knight-speaks-about-development-of-transforaminal-endoscopic-spinal-surgery/

 

Persze az ilyen 7mmes vágással járó lézeres technikának is megvan a lehetséges "használati köre/indikációja" és rizikója..de legalabb számításba jöhetne..és miert nem mondjak előre a magyar kezelőorvosok, hogy van ilyen lehetőség..és csak a kedves beteg kutakodása majd kérdése kapcsán mondják azt, hogy szóba jöhet..

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13442

MR képek ritkán kerülnek fel és ha igen, azt már látta szakorvos és véleményezte. Jelen esetben is ez történt, már megjárta vele a reumatológiát.Tehát nem mi láttuk először.

 

A radiológiai szöveges leírás felrakása gyakoribb, az pedig csak arról szól, hogy mit írt le a radiológus.

Ha ki van szakadva egy sérv, akkor az ott le van írva latinul, ott nem lehet nagy tévedés, ha valaki ezt csak lefordítja.

 

Ha jól működne az EÜ.,ha nem lenne ilyen piszok lassú a diagnosztika....... , akkor valószínüleg nem lennének ilyen fórumok, nem kutakodnák, hanem rábíznánk magunkat a szakmára.

 

Amíg ez nem történik meg kénytelenek vagyunk magunkra támaszkodni.

 

Előzmény: kheiron (13439)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13441

Szia.!

 

Én két hete vagyok túl C.V. discectomia + cage + csavarok műtéten. Gyógytornász jár hozzám. Nekem még fáj a gerincem és sokat zsibbadok is. Kezem, arcom zsibbad sokat és fáj a vállam de nagyon. Már neurológusomat is kérdeztem a zsibbadásról és ő is megnyugtatott. Azonban ha olyan ember mondja aki átélte és átéli az nagyon hiteles számomra.

Te mikor kezdtél dolgozni műtét után? Gallért meddig hordtad? Nekem 6 hetet mondtak gallérra és 8 hetet táppénzre. megköszönném ha megosztanád velem tapasztalataidat.

 

Annyi még hogy nekem az idegsebész műtét után csináltatott rtg felvételt hogy az implantátum és a megemelt csigolya jól állnak-e. Azonban ő maga nézte meg a felvételt mert látni akarta saját szemével hogy mit csinált:-)

Műtét előtt is az MR felvételemet nézve magyarázta el hogy mit látunk, hol van a kiszakadt sérv, hol vannak kiboltosulások és csontkinövések és hogy miért kell SOS műteni. Műtét után az rtg felvételen mutatta meg nekem az újra jó alakú nyaki gerincemet és hogy miket tett bele. hálás vagyok érte mert így jobban megértettem a miérteket.

Előzmény: danekadoki (13433)
portug Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13440

Köszi a sétaötletet! Egy kicsi ropogás mintha néha nekem is lenne, de az a terv, hogy lassan csökkentem majd a lógást....Akkor az természetes, hogy a fájdalom tűnik el s a zsibbadás még marad?

Előzmény: 1323333 (13435)
kheiron Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13439

Félreértés ne essék - nem arról van szó, hogy gyógytornát meg efféléket javasoltok egymásnak, meg hogy kinek melyik nyújtóeszköz vált be, hanem arról, hogy téves diagnózisok röpködnek, pláne egy meglehetősen egyértelmű kép alapján.

 

A jogi izék meg tudom, hogy rosszul hangzanak, de volt már itt az index fórumon relatíve nagy összegű kártérítés megítélésével végződő per, és azt bizony egyszerűbb elkerülni megfelelő önmérséklet tanúsításával.

Előzmény: Törölt nick (13436)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13438

Gratula! Ez óriási javulás, hisz néhány hete csak a kertedben sétálgattál fájdalomtól elgyötörten.......

Előzmény: portug (13432)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13437

És tedd hozzá, hogy a lábtünetedre a szakma, a "nagytudású doktor", a magnézium szedését javasolta.

 

Előzmény: danekadoki (13433)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13436

Igazán nem tudom miért vársz el szakmai tudást egy olyan fórumon, ahol gerincproblémával küzdő emberek beszélik meg a nyavajáikat.Hidd el, az itt lévő emberek sokkal többet tudnak a gerincről, mint a nagy átlag, mert kénytelenek kutakodni. Miért?

Mert az egészségügy impotens!

 

Nem tudatlanok vagyunk, csak nyilván más szakmában képeztük magunkat.

Lassan már nem merem leírni köznyelven, hogy meszesedés, mert attól tartok lecseszel és kioktatsz a spondylosis mibenlétéről.

 

Örülünk a szakmai segítségnek, de a jogi következményekkel való fenyegetés nem valami barátságos dolog. 😕

 

 

Előzmény: kheiron (13434)
1323333 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13435

Hajrá!!Nekem is ezek hatottak! A lógást egy idő után elhagytam mert kezdtem ropogni.Csak tanács a séták távját próbáld növelni.Pl.1. Honapig 2 km.aztán 2,5 stb.Ha megy az 5 km.akkor alakulsz.Meg az erősítést ne csak hátizomra hanem az pl.comb,fenék,,vádli.arányosan.Nehogy most meg az izomegyensúly boruljon fel.Gyógytornász tanácsolta nekem is.A zsibbadasrol annyit hogy nekem 1,5 éve vannak gondjaim.de nyujtott lábval fekve a talpam még mindig bizsereg. .

Előzmény: portug (13432)
kheiron Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13434

"Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg  segítőkészséggel"

 

Én meg a szakmai ismereteimmel, ha erre járok néha.

Előzmény: danekadoki (13433)
danekadoki Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13433

Ez itt nem egy szakmai fórum,ne beszélj itt tudatlanságról.Lehet hogy te vagy tudatlan.Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg 

segítőkészséggel.Amúgy nekem pont ilyen MR képem volt kiszakadt sérv nyomta a gerincvelőt kéz zsibbadást ill. gyengeséget+járási nehézséget okozva.Műtét után most is zsibbad,pedig majdnem 2 évvel ezelőtt volt.Ha sokáig nyomta vagy nyomja a gerincvelőt elhalt részek keletkeznek aminek gyógyulása nagyon hosszú ideig tart,vagy talán soha.Nem lehet tudni meddig javul,ha javul.

Előzmény: kheiron (13430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!