Keresés

Részletes keresés

Dódy Creative Commons License 2006.11.19 0 0 259

Feladom a maradékkal való kísérletezést, tényleg nem éri meg.

Egyébként nem csak a répára gondoltam, nekem mindegyik gyümölcs, zöldség maradéka túl nedvesnek és soknak tűnt. Másokkal is beszéltem erről, de ez így természetes.  Végül is az árához képest egész jó kis gép. Kezdem megszeretni. 

Még egy-két kérdés. Mit csinálsz a habbal? Összekevered a lével vagy leválasztod? Összekeverve furán néz ki, de nem rossz. Tisztán a hab : borzalmas. Tisztán a lé: nagyon finom.

Hallottam, hogy nem célszerű minden gyümölcsöt összekeverni. Van valami szabály arra, hogy mit-mivel lehet együtt fogyasztani, de nem találtam rá. Esetleg tud valaki segíteni?

 

Előzmény: Dydand (258)
Dydand Creative Commons License 2006.11.08 0 0 258
Szia!

Nekem is ugyanez a típus van és teljes mértékben elégedett vagyok vele.

A répa (vagy cékla) miatti elszíneződések eltűntetését ne is próbáld, nem fog menni. Valószínűsítem, hogy most a belső kosárra és a körülötte lévő alkatrészekre gondolsz. Ne félj, lassanként majd a neonzöld kifolyónyílás is barnás színt fog kapni ;)))

A répát -nálam- nagyon jól feldolgozza, nem értem mi lehetett Nálad a gond. Természetesen a tv-ben mutogatnott típusok minimál ára 30-35 KHUF, így biztosan jobb hatékonysággal is dolgozhatnak, bár pont a répáról nem mondható ez el, hiszen -ahogy írtam is- azt nagyon jól kicentrizi.

Maradék hasznosítás lehet, pl. almáéból rögtön egy finom rétest, répáét pizzára, margarinos kenyérre, cékláét salátához, szószokhoz stb. Én azt vettem észre, hogy -mivel a legtöbb maradék elég száraz- nem olyan ízeket kapsz, mint ha eredetiben (azaz centri nélküli zöldségekből-gyümölcsökből) készítenéd el azt az adott ételt. Magyarán csak azért, hogy most fel legyen használva én nem készítek egy szárazabb, ízetlenebb ételt (persze lehet dúsítani, de akkor már ott van az ember, ahol a part szakad...) Ráadásul a legtöbb dolgot keverni szoktam: pl almát répával, vagy céklát zellerrel, retekkel, így már egészen más lenne pl. egy almás rétes íze :)

Üdv: dy
Előzmény: Dódy (257)
Dódy Creative Commons License 2006.11.07 0 0 257

Sziasztok!

Most vettem egy Philips HR 1821 centrit. Azonnal ki is próbáltam. Alma-narancs keverékét egészen jó hatékonysággal dolgozta fel, következett a paradicsom, ami szintén jó, végül a répa. Azt vettem észre, hogy ami visszamarad, az még elég sok nedvességet tartalmaz. Amit a tv-ben láttam, az sokkal szárazabb volt. Lehet hogy a 200 w teljesítmény az oka? Egyébként az árához ( 12000,-) képest nem tűnik rossznak.

Még ki kell találnom, hogyan lehet hasznosítani a maradékot.

Ha van valakinek ezzel kapcsolatban ötlete, ossza meg velem.

A répa elszínezte a fehér alkatrészeket.Mivel lehet eltüntetni? A cif nem működik.

Szívesen olvasnék még hasznos tudnivalókat, recepteket.

herom Creative Commons License 2006.09.03 0 0 256
Más típusú gépem van, de céklát elég sűrűn préselek. Talán azért írták, mert amikor már fel van szedve a cékla, és több napot-hetet (vagy télen hónapot) áll, akkor már nagyon nehezen viszi, kínlódik vele. Ilyenkor viszont frissen gyönyörűen préseli, mint pl. a sárgarépát. Sok lé is jön ki belőle.
Előzmény: mancika25 (252)
herom Creative Commons License 2006.09.03 0 0 255

Köszönöm lányok (?) az ötleteket! Igen az evés működik, már akkor veszem észre magam, hogy inni is kéne rá, mikor már meg akarok fulladni.

Közben észrevettem hogy ha a hulladékot még egyszer áteresztem még viszonylag sok lé jön ki (8 dl lé hulladékából még 2 dl). Pedig PowerJuicer-em van, úgy tűnt hogy jól kifacsarja. Így már nem annyira sajnálom kidobni.

Bevált a sárgarépás krumplikrémleves, és a sárgarépás-rizses zöldségfasírt. Sárgarépatorta? Hát ha nem is tortád, de muffint azt hiszem kipróbálom majd egy kis vízzel vagy más folyadékkal pótolom a lét.

Köszi

herom

zsuzsu001 Creative Commons License 2006.08.27 0 0 254
egy citrom levét rácsavarod és megeszed. Én nagyon szeretem.
ZsuR Creative Commons License 2006.08.26 0 0 253
Sajnalom - de kidobom. Olvastam, hogy lehet lefagyasztani, es kesobb felhasznalni (pl hamis csontleves, zoldsegle, amivel lehet izesiteni), de soha nem probaltam, mert annyi nem jott ossze soha, tarolgatni meg . . .

A repatortahoz nem lenne jo - nincs benne le!!! Pedig kell.
Előzmény: herom (250)
mancika25 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 252
Most vásároltam egy Severin ES 3559 német gyártmányú gyümicentrifugát,600 Watt a teljesítménye. Szeretném megtudni, hogy aki már kipróbálta, mi a véleménye erről a gépről.Azt írja, hogy céklát nem lehet benne centrifugálni, miért?
soppingfüggő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 251
Sárgarépa torta?
Előzmény: herom (250)
herom Creative Commons License 2006.07.15 0 0 250

Sziasztok!

 

Látom többen készítetek sárgarépalevet. Ti a hulladékával mit csináltok? Kidobni sajnálom (bár a vége mindig az), próbálom enni vagy főzéshez felhasználni, de még az igazi megoldást nem találtam meg.

soppingfüggő Creative Commons License 2006.04.19 0 0 249
A MM-ban láttam egy monstrum gyc-t, ami a TV shoposnak egy koppintása lehet.
franca Creative Commons License 2006.04.13 0 0 248

Kedves Kevin, engem érdekelne a németországi bolt címe.

Franca

 

Előzmény: Kevin (61)
Dydand Creative Commons License 2006.04.05 0 0 247
Nekem is fontos szempont volt, hogy kompakt méretű legyen. Persze valamit valamiért: ez kicsi, aranyos, az én mini konyhámban is elfér, cserébe viszont nem tudsz egész almát beletenni (mondjuk azt nem is tennék amúgy sem), és kisebb a hulladék- és a folyadéktartálya is. De azóta is maximálisan meg vagyok elégedve vele, pedig nyüstölöm rendesen...
Előzmény: BlueBird (246)
BlueBird Creative Commons License 2006.04.05 0 0 246

Ez azért barátibb ár, mint a 38e : ) Meg nekem nem is kéne nagy gép, nem tudnám hová rakni.

Köszönöm : )

Előzmény: Dydand (245)
Dydand Creative Commons License 2006.04.05 0 0 245
Semmi gond:)

12.600 HUF volt.
Előzmény: BlueBird (244)
BlueBird Creative Commons License 2006.04.05 0 0 244
Bocsánat, Dydand.
Előzmény: BlueBird (243)
BlueBird Creative Commons License 2006.04.05 0 0 243
Igen, de Dydant a kisebbik verziót vette meg.
Előzmény: TTAMAS (242)
TTAMAS Creative Commons License 2006.04.05 0 0 242

239:

 

- igazándiból az árához képest (38ezer) muzsikál egy kicsit kevésbé, mint vártam.

Előzmény: BlueBird (241)
BlueBird Creative Commons License 2006.04.05 0 0 241
Bocsi, hogy ilyen anyagias vagyok, de mennyibe került?
Előzmény: Dydand (237)
Dydand Creative Commons License 2006.04.04 0 0 240
Én csak az árához képest fejeztem kia csodálkozásomat - ennyi pénzért már illett volna valami "nagyot" is mutatnia.... :)

De örülök ám, hogy megbékéltél vele! A lényeg az, ha jól érzi magát az ember.
Előzmény: vilmarkirti (239)
vilmarkirti Creative Commons License 2006.04.04 0 0 239
Azért nem olyan tragikus a helyzet, már egészen megszoktam - igazándiból az árához képest (38ezer) muzsikál egy kicsit kevésbé, mint vártam. Az orrcsöpögés meg a legszándékosabb dolog, amire büszkék is, mert így, hogy előredől az egész gép, a kiömlőnyílással együtt, állítólag több lé jön ki... Viszont az, hogy mindent egyben be lehet adagolni, és izomból ledarál mindent, az azért nagyon szimpatikus benne. :)
Amúgy szép nagy kemény, kerek almákat szoktam darálni vele, és úgy vettem észre, hogy az elsőből nagyon sok elmegy kenőanyagnak, azért tűnik úgy, hogy kevésbé hatékony vele, ha többet darálok, akkor azért jobb az arány.
Előzmény: Dydand (237)
soppingfüggő Creative Commons License 2006.03.23 0 0 238
Azért egyet ne felejtsetek el, alma és alma közt óriási difi van. A jonagoldot pl. kiválóan tudtam préselni a múlt héten, az Idaredet még ősszel sem. Az sem mindegy mennyire lédús ugyanaz a fajta, (mióta és hol tárolták stb stb) vagyis az hogy 4 almából 2 deci lett háááát...ez így elég kevés info. Talán a legjobb lényerő a nyári alma ami viszonylag  kicsi és kemény és tényleg nyáron kapható.
Dydand Creative Commons License 2006.03.14 0 0 237
Hallelúja, akkor örülök, hogy a kisebbet vettem (1821)! Nekem nincsenek a kis Philipsszel ilyen gondaim:) Bár eléggé lehangoló lehet az a sok bosszantó dolog! Nem lehet, hogy ezek valami garanciába illő hibák? Csöpög az orra stb. ilyenekre gondoltam.
Előzmény: vilmarkirti (235)
vilmarkirti Creative Commons License 2006.03.13 0 0 236
Mara, neked milyen géped van? Ha jól látom, azt nem írtad.
Előzmény: mara2 (234)
vilmarkirti Creative Commons License 2006.03.13 0 0 235
Üdv! Kb. egy hete vettem egy Philips HR 1861-es almapépesítő, zöldségléfacsarót. És nem igazán vagyok megelégedve vele. Erősebb zöldségeknél egészen kiváló, mindent ledarál és nagyon sok lét kiszed belőlük. Fehérrépa, sárgarépa kombináció maradékát egyszer vissza küldtem jól összegyúrva a csövébe, mert ránézésre nem tűnt elég száraznak, de másodjára csak 1-2 ml jött ki belőle, elsőre pedig 2,5 dl, és csont száraz lett a maradék. Szóval a gyökeres dolgokban nagyon hatékony, a 700W produkál és elviszi a zellergyökeret is simán. Almát magostol.

Viszont,
az almához ettől még nem ért. Pedig ez az alapmű!!! Mindenbe teszek, számomra kihagyhatatlan és elvárnám egy ilyen kaliberű géptől, hogy azt is a leghatékonyabban tudja kicentrifugázni. E helyett kijön belőle egy csomó lé, de tiszta almapépet köp ki magából, amit újabban kieszegetek belőle, mielőtt a többi hozzávalóval folytatnám. Régebben egy kis Moulinex 200W-ost használtam, és az ilyen téren sokkal hatékonyabb volt. Ez a 700W és a forgástengelyen aprítás nem csak előnyökkel jár. Sokszor a zöldség/gyümölcs végét nagy lendülettel és robajjal átvágja a szita felett, mert a beadagoló cső kb. 2-3 mm-el a forgó fénykasza felett ér véget, e miatt a puhább gyümölcsöket végig inkább szétszaggatva és nem kicentrifugázva juttatja át a szitára, ahonnan így sokkal kevesebb lényeréssel jut a szemétbe. Erre a szita/cső távolságra szerintem mindenképpen érdemes vásárláskor figyelni!

A szitája se olyan hűdeszuper, vagy inkább jobb, mint a többi, mert hamar eltömődik pl. egy répától, és utána már nehezebben jut át a lé, nekem legalábbis úgy tűnik. Egyikmásik márkánál láttam ilyen alakú szűrőt: [==] szerintem azok hatékonyabbak lehetnek, kevésbé tud eltömődni. Mosogatni elég macerás, mert nagyon nagy a felső, átlátszó része, és a maradékgyűjtő pedig nagyon mély. Az orra folyton csöpög, mert mindig lefelé áll, ha nincs alatta a kiöntője, törlőrony kell alá. A régi Moulinex ilyet se csinált.

Viszont,
gyönyörű! :DDD Ha lenne pár gyerekem, biztos ilyet vennék megint, mert tényleg gyorsan lehet vele nagyon sok lét készínteni, márpedig én egymagam megiszok naponta majd egy litert, ezért inkább mégse adom el, ugyanis a gyümölcsfaktor miatt erősen gondolkoztam rajta az elmúlt napokban. De most biztos valami olcsóbbat vennék, mert annyival nem kiforrottabb konstrukció, mint amennyivel többet kérnek érte. 38 forint az bizony nem kevés.
mara2 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 234
Nem bántódtam meg :)), de attól függ. És a könyvben van olyan recept, amihez (egy pohárhoz) kell egy fél sárgadinnye, meg még egy-két másik gyümölcs. Amúgy szerintem jó a gépem, de gondolom függ a gyümölcs levességétől (van ilyen szó?) is. Pl. múltkor a férjem 4 kisebb almából 2 nagy pohár levet sajtolt. És én is imádom, hogy zutty bele mindent, nem kell magozni, meg ilyenek ;)) Bár  a narancsot inkább a hagyományossal szeretem, mert úgy nem kell hámozni.
Előzmény: Dydand (233)
Dydand Creative Commons License 2006.02.01 0 0 233
Szia mara2!

Lehet, hogy azért kell sok gyümölcs neked, mert a centrid nem elég hatékony? Csak gondolkodom, nem megbántódni! Én pont azon ájultam el, hogy milyen kevés cuccból mennyit présel ki szegény gép, ezért csodálkoztam az írásodon.
Előzmény: mara2 (230)
st.judit Creative Commons License 2006.01.31 0 0 232
Köszi szépen!!!utána nézek majd a könyvnek is,most egyenlőre még azokat teszem bele amit találok itthon!:-)mosogatni én is utálom,de kárpotól érte a kapott lé!!ugy csinálom,hogy reggel rögtön csinálom,aztán egész nap és délután elmosogatom,igy még nem szárad bele a cucc!:-)és,hogy egybe bele dobhatom az almát....hát imádom!
Előzmény: mara2 (230)
mara2 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 231

ílma=alma :))))))

Előzmény: mara2 (230)
mara2 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 230

Nem olvastam vissza, nem tudom ajánlotta-e már valaki, de a Juice c. könyv nagyon szuper, zöldséges-gyümölcsös italok, shake-ek, turmixok is vannak benne, csak bírj választani!! Több internetes könyváruházban is láttam már.

Ami nekem gyakran visszatartó erő a centrifugáláshoz (A mosogatás mellett :( ), hogy olyan nagy mennyiségű gyümölcs kell egy pohárhoz :( De isteni finom, érdemes próbálgatni. Én p. nem bírok ílmát enni, de kicentrizve :) nagyon szeretem.

Előzmény: st.judit (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!