Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126300

Kösz szépen a választ.

Az tény, hogy amikor ezt a gépet vettem, akkor a Windows-t kölcsön kaptam, tehát egy másik gépen előfordulhat.

Na de 4 év után jön elő a probléma?

Amúgy a gép működik, csak indításkor jön elő a hibaüzenet, meg a jobb alsó sarokba kitett egy ikont, figyelmeztetés miatt.

Na meg fekete a képernyő, ami persze nem nagy baj.

Kérdés, hogy lépjek-e tovább, vagy egy ellenőrzéskor még jobban beletilt a gépbe?

Az általad javasolt sysrepes visszazárás nekem kicsit magas. Ha visszaolvasol két napot, nem kis munkájába került pár olvtársnak, hogy a fejembe verjen egy dolgot.Ti. nyögdíjas korú vagyok, nekem ezek a témák egy kicsit magasak.

 A CCleanert régóta használom, nem változtattam a beállításain, minden nap 2-3 mb-ot kitöröl.

Előzmény: takacsek.hu (126298)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126299

Pedig az - avatatlan kezekben. Ha értesz hozzá, akkor rendben - bár akkor nem is biztos, hogy kell, csak kényelmi dolog. Ha nem értesz hozzá - mint azért itt látszik, és ezt most ne értsétek félre, én sem értek rengeteg dologhoz - akkor borzasztó káros lehet.

Előzmény: takacsek.hu (126298)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126298

A ccleaner nem írtó nagy hülyeség... maximum neked nem tetszik.

 

Ha be van kapcsolva az automatikus frissítés, akkor elképzelhető hogy egy javító csomaggal lejött az a lista is, amely a te windowsodat is tiltó listára teszi. Ez nem feltétlen jelenet rosszat. Elképzelhető hogy a gépeden lévő oprendszer (gondolom OEM) seriáljával még egy másik gépet is feltelepített valaki... (nem nagy kunszt leírni ezeket a számokat).

Játszd végig a javasolt eljárást vagy futtas egy sysprep-es visszazárást.

Legrosszabb esetben telefon a microsofthoz és adnak egy kulcsot, amivel telepítheted - ha minden papír rendbe van, akkor ne félj tőle, hamar meglesz.

Jahno Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126297

CCleaner szerintem irtó nagy hülyeség, akár az is beleköthetett, de ez általában nem vírus. Pen drive biztos nem csinálhatta, amúgy ki kell találni, hogy szoftverrel együtt vetted-e a gépet, van-e hozzá címkéd, licenszed, telepítőkészleted. Rendszervisszaállítást is inkább ne nyomkodd. Szériaszámát, telepítőkészletét nem adtad oda senkinek?

Előzmény: Diótörő (126296)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126296

Sziasztok!

Már megint velem van baj :-((

Reggel bekapcsolám a gépet, fekete képernyő fogad és egy olyan felirat, hogy:

" Előfordulhat, hogy szoftver hamisítás áldozata lett, a Windows ezen példánya nem felelt meg az érvényesítési eljáráson "

Évek óta ezt az XP-t használom, sose írt ki ilyesmit.Tegnap nem töltöttem le semmit. Talán a pendrive csinált valami rosszat?

A MédiaMarkt-ban vettem, ott csak tuti cuccokat hoznak forgalomba,gondolom.

Felkínál egy érvényesítési eljárást, de gondoltam megkérdezlek Titeket, nem esetleg egy vírusba botlom ily módon bele.

És csak kedvező válaszotok után csinálom meg.

Próbáltam rendszer visszaállítással, de sem Jun.21, sem 12-re nem sikerült, mert a csökkentett módra is kiírta fentieket.

Avastom van, minden nap frissítem, le is futtattam, de nem talált semmit.

CCleaner-rel is minden nap takarítok.

Előre is kösz szépen a válaszokat.

Doky586 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126295

Amint azt linkeltem is: semmiféle drivert nem tartalmaz a progi! Kizárólag a windows standard eszközeit használja.

Előzmény: tütyüke (126294)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126294

tudja-e mi a különbség XP és W7 közt?

 

Olyan biztos van.

Ellenben a driverek írójának az elképzeléséről és az adott megoldásáról (ő hogy írta meg azt az adott drivert) maximum sejtései lehetnek az egyszeri segítőnek...

Előzmény: Doky586 (126293)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 126293

Úgy érted ki kéne dobnom ~40eFt-ot egy olyan öreg laptopra amin van XP telepítve csak azért hogy 1x kipróbálhassam hogy valóban csak azzal megy-e ????   Kissé drága teszt lenne...

 

"Erőlködni lehet, kérdés érdemes-e?"

Ha úgy érted hogy ~40eFt vagy 0Ft mert csak egy megfelelő beállítás hiányzik W7-en (valamelyik kompatibilitási mód+valami, vagy valami vmware szerűség) csak én nem tudok róla, akkor egyértelmű hogy érdemes. Kérdés van-e segítőszándék itt? és van-e aki foglalkozott ilyesmivel, tudja-e mi a különbség XP és W7 közt?

Előzmény: Jahno (126288)
DMA Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126292

Hááát, nem egészen :-)

Olyan, hogy a file tartalma egy bitminta. Ha nem törlöd, de megmondod, hogy törölhető, akkor bárki átrendezheti ezt a bitmintás a sajátkedve szerint és ezután már ahhoz a filehoz fog tartozni, amelyiket ráírták.

Hasonló mintha lenne egy nagy gazdaság, rendgeteg kisebb-nagyobb földdarabbal. Egyszer csak azt mondják, hogy rosszul sikerült a repce, ezt az irodában beírják valahova, hogy oda mást kell tenni. De nem rohannak felszántani, hanem majd amikor valaki vetne bele, az felszántja. Valami ilyesmi ez is :-)

Előzmény: Diótörő (126276)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126291

512 byte méretű szektorokra oszlik a lemez, amit fájlkezelővel nem látsz, mint a partíció elején elhelyezkedő fájlrendszert sem, amit egyfajta katalógusrendszerként lehetne elképzelni, hasonlóan egy valódi könyvtárhoz.

Könnyen belátható, hogy amikor a katalógusból törlünk valamit, attól még a könyv a polcon ott maradt. Más kérdés, hogy itt még a könyv is szét van szórva laponként (512 bájtonként), ahol éppen helyet találtak neki íráskor. A fájlrendszer viszont úgy van kitalálva, hogy amit a katalógusból egyszer törlünk (még a kukából is kidobjuk), azt többé nem is látjuk, legfeljebb speciális, adatmentő programmal juthatunk hozzá.

Noha a szektorok tartalmába egyébként könnyen beláthatunk egy diskeditorral is, csak fájlrendszer nélkül az 512 bájtos darabok sem állnak össze, ezért kell hozzá adatmentő program, ami jó esetben még képes összerakosgatni a fájlokat, a szektorok fejléce alapján.

Így érthetővé válik az is, hogy a gyorsformat csak a fájlrendszert (katalógusrendszert) írja felül, ami pillanatok műve, a többi adat nem tűnik el, csak nem látod utána.

A lassú formázás XP és korábbi rendszereknél előbb végignézi szektorokat, olvasási hibát keresve, majd a végén formáz, szintén pillanatok alatt. Így nagyobb kárt nem okoz, mint a gyorsformat. (Pláne, amikor a vége előtt resetelünk, mert meggondoltuk magunkat, és minden marad változatlan.)

Vista utáni rendszereknél viszont a lassú formázás, ha nem is nullázza ki a szektorokat, de olyan kárt csinál, ami után az adatmentő program nem sok használható információt nyer vissza, legalábbis én az utóbbi időben már ezt tapasztaltam.

A gyorsformázásra továbbra is érvényes, hogy az adatok nagyrészt vagy maradéktalanul visszaállíthatók.

Előzmény: Diótörő (126276)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126290

de ha már dualboot, akkor oda akár xp is mehet... ;)

Előzmény: takacsek.hu (126289)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126289

szerintem alapvetően a 64 bittel lesz itt gond...

próbáld ki egy 32-bites win7-tel, ha ott megy akkor dualbootot a gépnek.

Előzmény: Doky586 (126283)
Jahno Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126288

Erőlködni lehet, kérdés érdemes-e?

Előzmény: Doky586 (126287)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126287

"Lehet nem is a soros porttal, hanem a szoftverrel lesz nyűg"

 

Teljesen biztos hogy nem a soros portal van gond hanem a szoftverrel. Ezért írtam a windowsos topicba hogy mit lehet tenni a win7ben hogy menjen a winXP-s progi.

 

Lopni nem akarok régi laptopot, se régi wint. Van már itthon elég laptop; PC-bontókba se szeretnél menni.

Előzmény: Jahno (126285)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126286

leírásában:

"Freeware programming software for ...... 

Tested on Win98SE, Win2000, WinXP."

Előzmény: Doky586 (126283)
Jahno Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126285

Ezekkel nem sokat szoktam szopni, van XP-s laptop, igazi soros portos is, aztán heló. Lehet nem is a soros porttal, hanem a szoftverrel lesz nyűg, vagy ki tudja.

Előzmény: Doky586 (126283)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126284
Előzmény: Doky586 (126283)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126283

Sziasztok!

Egy külső hardvert kezelő soros porton kommunikáló progival gyűlt meg a gondom.


A program a leírása szerint 2004-ben íródott és:

"Freeware programming software for Yaesu's VX-2R.
Tested on Win98SE, Win2000, WinXP."


A problémám az hogy Win7/64bit gépen nem jól kezeli a beállított soros portot. Egy usb/soros átalakítóra dugom a loopback dugót, de hibát jelez (type mismatch). Más (win7/64 kompatibilis) programmal tesztelve (pl. terminál progi) minden rendben, a kábel jól működik. XP kompatibilitási módban indítva még a portot se tudja megnyitni (mert szerinte már nyitva van).


Próbálkoztam a portszámot átállítani (ezért szerepelnek a képeken különböző portszámok), de az eredmény ugyanaz. Másik win7 gépen is próbálkoztam, de az eredmény ugyanaz.
A kábel más fejlesztő hasonló programjaival jól működik.


Van ötlet mi változott meg az elmúlt 9év alatt (azóta nem fejlesztik) hogy az XP-re írt progi W7-en már nem kezeli a portot?
Vagy hogy bírhatnám működésre?

 

  

 

 

gepesz Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126282

?? :-(

Előzmény: didyman (126281)
didyman Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126281

A klasszikus formázás egy olvasási teszt Windowsok alatt.

Előzmény: gepesz (126278)
kürtök Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126280

Na csak megjött a windows. Belefutottam egy leárazásba, a rendelés napján 29,90 helyett 19,90-ért adták. Másnap már megint 29,90 volt. A fene se érti ezt, de kifogtuk. 26 nyelven hajlandó települni, magyarul is. Igaz, service pack 1 van csak hozzá.

Jahno Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126279

Amúgy meg ott a lomtár, azon jobb gomb, ürítés, aztán heló.

Előzmény: didyman (126277)
gepesz Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126278

És a formázás? Akkor is csak lehetőséget ad a felülírásra?

Előzmény: didyman (126277)
didyman Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126277

Ami törölt, az nem jelent helyfoglalást. Azért nem törlik bitenként, mert sokkal egyszerűbb pár bitet átírni a fájlrendszer bejegyzései között, mint a fájl által foglalt területet végigírni (=törölni), meg nincs is értelme: A fájlrendszer nem fizikai adathalmazt lát, hanem saját logika szerint rendszerezi, hogy hol és mi van. Ami tehát törölt, fizikailag ott van a lemezen, amíg felül nem íródik, de semmiféle helyfoglalásban nem látszik. Nyoma ugyan van, ami alapján vissza lehet állítani, de ne bonyolítsuk ezzel, lényeg, amit törölsz, az törölve van.

Előzmény: Diótörő (126276)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126276

Ez olyan, hogy kapok egy pofont, már nincs ott a pofon, de a helye még zsibbad?

Nem törli fizikailag, de a helye szabad.

Van olyan szitu, hogy minden törölve van, még sincs hely a vinyón?

Vajon miért nem törli fizikailag sem?

Sok törlés után a tör.ment-n is sok piros hely látszik, tehát a hely felszabadult, de még sem volt törlés.

De jó annak, aki ezek közül mindent ért:-)

Előzmény: DMA (126275)
DMA Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126275

Ha törölsz egy file-t, az nem törlődik fizikailag, a rendszer megjelöli, hogy szabad a helye. Ezáltal bármi bármikor felülírhatja a helyét. Nem foglal helyet, hiszena helye szabadpréda. Remélem az ACDSee nem külön filerendszert használ :-)

 

Aki megmondja hányszor írtam le a "helye" szót, kap egy pirospontot :-)

Előzmény: Diótörő (126274)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126274

N a ha már törlésről beszélünk.

Az egészet le akarom menteni egy DVD-re, hogy valami baj esetén legyen tartalék.Aztán töredezetts.., majd vissza a dvd-ről.

DE !! Ha a már említett ACDSee képnézegetőben törlök egy fájl-t, akkor gyanúsan gyorsan tűnik el a semmibe.

Valaki egyszer már mintha mondta volna, hogy ilyenkor csak a címe tűnik el.

Akkor az egészet nem is lehet törölni? Mert így csak a helyet foglalja.
Na akkor még egy utolsó jó tanácsot kérek, aztán megyek a kertbe cserizni:-)

Előzmény: Jahno (126273)
Jahno Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126273

Ugyanígy kell törölni, csak fordítva :-) No, pen bedug, sajátgépen duplakatt, ott a betűjele. Azon duplakatt, rajt lesznek a cuccok. Aztán jobb gomb, törlés.

Előzmény: Diótörő (126256)
Doky586 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126272

Kösz. Egy kis módszer-változtatással egész jól (és szépen) működik.

Előzmény: gepesz (126270)
gepesz Creative Commons License 2013.06.27 0 0 126271

Hsz 1972-től nézd.

Előzmény: gepesz (126270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!