Keresés

Részletes keresés

Freddy_K Creative Commons License 2000.06.12 0 0 99
Hi
Freddy_K Creative Commons License 2000.06.12 0 0 98
Hi
Nekem is van Enterprise 128-am cool
SaGa Creative Commons License 2000.03.27 0 0 97
endi!

off
Bocs, neharagudj, de így se ugrik be. Öregszem 8-((
on

SaGa

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.26 0 0 96
Én meg a néhai Ork vagyok :-).
SaGa Creative Commons License 2000.03.26 0 0 95
???
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.25 0 0 94
Néd mán, a SaGa.
SaGa Creative Commons License 2000.03.24 0 0 93
Ha már így feljött...

Lehet, hogy nyáron hozzájutok egy EP-hez, flopyval...

Szétkapják a cégnél a telefonközponton lógó "havária" rendszert
(cserélik újabbra) és abban két EP a vezérlés. Ha sikerül az egyiket
megszerzem...

SaGa

Domika Creative Commons License 2000.03.23 0 0 92
Hát ez elsüllyedt...

Felhozásképpen egy kis reklám:

Így juthatsz el a Törzsasztalról a Honlapomra! - Csak egy kattintás... :)))

:))))

Domika

borg Creative Commons License 2000.02.20 0 0 91
hello

van egy kerdesem: szerintetek hogyan lehet a legegyszerubben megoldani a regi ep-s kazettak tartalmanak atvetelet pc-re? ami van: mukodokepes eredeti ep + magno + jack kabel, pc w/sb128. ami nincs: speci kabelek, kiegeszitok, floppy illeszto. ha valaki tud egy tenyleg egyszeru megoldast, irhatna... :) itt all vagy 40-50 kazetta ami raferne par megara, belegondolni is rossz mekkora pazarlas :) koszi

bye
borg

anarchoid Creative Commons License 2000.02.20 0 0 90
Enterpisa
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.17 0 0 89
Nezd meg:
http://www.extra.hu/musaic > linkek/emulatorok
MusaiC
Előzmény: Hangya (78)
Vissai Creative Commons License 2000.02.17 0 0 88
Itt egy ujabb EP-s. En is ezen tanultam mindent, amit a programozasrol tudok (az igaz, hogy nem ebbol fogok megelni :))).

Ami nekem megmaradt:
- maga a gep, kazettastul (termeszetesen)
- a demokazettan levo jatek (tipikusan nemet. szonyegbombazas. lerombolni a hazakat :)))
- soha nem tudtam befejezni a Batmant. Nem talaltam harom alkatreszt. Hajjaj.
- es persze hogy valtogtani lehetett angol es nemet nyelv kozott. :))

Jooooo kis gep volt az.

nyasi Creative Commons License 2000.02.17 0 0 87
Topicot fel!
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.09 0 0 86
Zozo!
Te haragszol rám?
Zozosoft Creative Commons License 2000.02.09 0 0 85
Nagyon süllyedünk :-(
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.31 0 0 84
Mivel más javaslat nem volt még eddig így egy kispesti pizzériára gondoltam...
Előzmény: Domika (83)
Domika Creative Commons License 2000.01.31 0 0 83
Egy kérdés: Hol ?
Előzmény: GÁBOR (82)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.26 0 0 82
buli: február 12. szombat délután - este jó nektek?
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.26 0 0 81
Ha valakinek megvan a hianyzo 1/3 az exos 1 visszafejtesebol, szoljon es akkor rakjuk ossze !!! :)
Előzmény: SaGa (76)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.25 0 0 80
Meséljetek már nekem a klub életéről.
Meg úgy általában.

Zozó!
A Gyányi lemezeken mik voltak?

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.25 0 0 79
"Bar en hallodtam nehany kez alatt terjengo peldanyrol de inkabb csak legenda volt mint valosag. "
nekem van egy példányom, sajnos a jogi problémák miatt csak kb 3/4-ig kész állapotban van...
Előzmény: nyasi (77)
Hangya Creative Commons License 2000.01.25 0 0 78
Halli!

Nekem is volt annak idején EP-m, igaz mindenféle bővítőketyere nélkül. A soros kommunikáció valahogy sikerült, de így 10 év távlatából nem sokra emlékszem... Talán a haverom, akivel csináltuk...

Ha lehet, küldjetek nekem emulátort PC-re, meg játékokat hozzá, meg mindent PLEASE....

nyasi Creative Commons License 2000.01.25 0 0 77
A buli jol hangzik bar en Miskolci vagyok.De ha emberi idopontot sikerul talalni(hetvege vagy pentek delutan) akkor ok.

Az Exos konyvvel kapcsolatban:
Megjelent egy Exos leiras(feher alapon fekete borito v. forditva) ami a rendszerhivasokat tartalmazta.
Es megjelent az Exos visszafejtese (aszem zold szinu boritoval).De ez csak az "0". szegmenst tartalmazta.
Az 1. szegmens visszafejtese tudtommal meg se jelent mert szerzoi jogi problemak adodtak.
Bar en hallodtam nehany kez alatt terjengo peldanyrol de inkabb csak legenda volt mint valosag.
Ha valamiben tevedtem nyugodtan javitsatok ki.

Az EP-PC soros osszekotese engem is erdekelne.De en "szoftveres" gyerek vagyok.Ha valaki megcsinalna nekem a csatit azt honoralnam.Vagy kuldene leirast amivel egy "hardveres" haverommal megcsinaltathatnam.
Szeretnek egy "rendkivul" intelligens soros terminalt csinalni az EP-bol.

Előzmény: GÁBOR (74)
SaGa Creative Commons License 2000.01.25 0 0 76
GÁBOR!

" gondolom nem kotelezo a modemvezerlojeleket visszakotni, eleg csak az rx,tx,gnd -t
osszedrotozni... "

PC-n, ha nullmodem kábelt csinálsz, akkor vissza kell forgatni. A soros protokol mindenképp igényli ezeknek a meglétét. Haccsak nem XON/XOFF vezérlést állítasz be, da az mindig gondot okoz.
A visszahurkolás nem egy nagy balhé. Csak össze kell egymással forrasztani egyszer 2, egyszer meg 3 tüsit a PC felöli csatiban és kész. Amikor kiadja a gép az rts-t, rögtön vissza is kapja, mint cts és úgy érzi: a túloldal küldte...

Lakhely: Százhalombatta...

Az EXOS könyvben nincs benne a ROM visszafejtése, csak a rendszerhívások és változók leírása. Legalábbis abban a példányban, ami nekem van.

Mintha láttam volna ROM listát, de 10 évvel ezelőtt. Azt sem tudom már, hogy könyvben, vagy csak kinyomtatva. Az ASMON-nal fejtetgettem én is egyes darabjait.

Ha valahol van ilyen, akkor az a már említett Microteam kft, volt Lumumba, most Róna u talán 111.
A telefonszámukat nem tudom. Valamikor én is szereztem tőlük kapcsrajzot is, de az az évek során elkallódott. Volt még IS-DOS könyvem, meg rengeteg fejlesztő programom floppyn. Ez utóbbiakat is náluk másoltam: C vagy 5 féle, Turbo Pascal 3.3, Wordstar, PCTools, és egyebek.

A Pascalban az volt a buli, hogy akkoribanm a PC-n is az a verzió futott, így ha alkezdtem egy programot fejleszteni, otthon az EP-n, a melóhekyen meg a PS/2-n tudtam dolgozni rajta... Csak az ékezetes karaktereket kellett konvertálgatni oda-vissza, ha mindkét gépen futó progit akartam írni...

SaGa

Előzmény: GÁBOR (74)
division by zero Creative Commons License 2000.01.24 0 0 75
"Meg lehetne csinalni hogy a default i/o a sorosport legyen es akkor azon keresztul tolteni be a progikat?"
EXOS 19 funkcióhívás: az alapértelmezésű periférianév beállítása
"Tudja a 115200 -t ? "
csak 9600-t
Előzmény: GÁBOR (74)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.24 0 0 74
Meg lehetne csinalni hogy a default i/o a sorosport legyen es akkor azon keresztul tolteni be a progikat? Tudja a 115200 -t ?

SaGa: gondolom nem kotelezo a modemvezerlojeleket visszakotni, eleg csak az rx,tx,gnd -t osszedrotozni...

Talalkozoval kapcsolatban:

mindenkepp szeretnek osszehozni valamit. a kerdes csak az hogy hova menjunk? nalunk kispesten van egy jo pizzeria, de varom a javaslatokat!

Zozo, SaGa merrefele laktok?

Az exos konyv txt fajlban nincs meg valakinek? Az exos rom 1 visszafejtese erdekelne foleg, mivel ez ha jol tudom vagy nem is jelent meg hivatalosan vagy csak nagyon keves peldanyt lehetett kapni.

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.24 0 0 73
van lemezes Sorcerym!
az a repülőteres irányítos meg apám kedvence, meg is csináltam EPROM-ba égethetőre, hogy mindig kéznél legyen...
Race Ace-ra emlékeztek? Turbo EP-n az igazi, mert a te autód felgyorsul de az elenfelek nem! úgy lehet végig menni, hogy csak ez elején a visszapillantóban látod őket...
Előzmény: SaGa (71)
Domika Creative Commons License 2000.01.24 0 0 72
Az EXOS könyv nekem is ott figyel a polcomon. A röhej az, hogy régebben mindig úgy kölcsönöztem ki a könyvtárból, és csak kb 3 éve vettem meg az egyik könyvesboltban, valami vicces 100 Ft-os áron. :)
A soros összekötést meg majd lehet, hogy kipróbálom valamikor februárban, ha lesz rá időm. Ha sikerül, akkor felrakom a weblapomra a leírását.
Gábor, a találkozóról van valami hír ?
Előzmény: SaGa (71)
SaGa Creative Commons License 2000.01.24 0 0 71
Hali!

GÁBOR!

megtaláltam az EXOS könyvemet. Kiadta a Novotrade valamikor 1987-ben, címe: EXOS 2.1 változat.

A Nick és a Dave programozásáról kb 30 oldal van összesen, a regiszterek és a beléjük írható értékek jelentésének felsorolásával. Jó nagy stencilezett básolat betűtipussal.

Eszerint amúgy az EP maximális felbontása: 672x512 képpont lehet, ami azt hsizem igaz is, mert nekem volt hozzá egerem meg valami rajzoló program az egérhez, és az kb akkora felbontást produkált, ami még épp kijött az átalakított Junosztyból...

Domika!
Annakidején mi vacakoltunk a PC és az EP soros összekötésével, és ha jól emlékszem, az EP simán vette a PC-től a jeleket, csak visszafele volt gond. Ennek lehet az az oka, hogy az EP-n csak a Tx, Rx, ETS, CTS, 0 (meg egy referencia, ami az adat 0 lehet talán? így külön PC oldalon nincs értelme) jelek vannak meg, míg a PC-n ehhez még hozzá jön a DSR, DTR és a CD. ez utóbbiaknak két gép közt igazából nincs túl nagy jelentősége, ezért ha nullmodem kábelt csinálunk, vissza szoktuk hurkolni őket, lehet, hogy a PC oldalon ez hiányzik.

Egy lehetséges nullmodem kábel a PC oldalon:

9 pólusú csatinál az 1-4-7 és a 6-8 visszahurkolva egymáshoz, 25 pólusnál ugyanez a 6-8-20, és 4-5 tüsikkel.

Az EP oldalon meg az A3 és A4 az RTS és CTS, ezeket kell visszahurkolni.

Átvinni meg a Tx Rx és GND ereket kell a másik gépbe.

Játékok: a kedvencem volt a Sorcery. Sajnos floppyról nem lehetett betölteni, csak szalagról...
Az említett emulátorhoz megvan, de ugyanaz a probláma: a betöltő bejön, aztán csak várja a magnót... (a háttér meg csíkokat villogtat).

Egy Forma1 játékra emlékszem még, amibe bele kellett túrkálnom az ASMON-nal, mert az eredeti Spectrumos időzítés maradt benne szintidő mérésre, az meg túl gyors volt ahhoz, hogy indulni lehessen a versenyen. Nem lehetett elérni a rajthoz szükséges szintidőt semmiképp. Valami 50%-kal kellett lassítani a mérőkét, hogy beférjek...

Szerettem még az Elite-t, ATC-t (repülőtér forgalomirányítás, iszonyú bonyolult), valami Nodes-t (egy űrhajóssal kellett a hold barlangjaiban kóborolni, Egy vakond szerű lényt kellett fogni a felszinen és az tudott itt-ott lyukakat ásni...

SaGa

nyasi Creative Commons License 2000.01.23 0 0 70
Sziasztok EPsek!

Örömmel látom,hogy nem csak nekem nem volt szívem kidobni a jó öreg masinát.
Nosztalgiával gondolok azokra az idökre amikor Miskolcon bejárogattam az EP klubba.
Sajnos nem sokkal utána lett vége.

>bandika
>"Tyuuuuuuuuu cskm. Tyuuuuuuu prrrrrrrrrrr, vagy valahogy igy... "

Ezen majdnem egy fél órát röhögtem.Ezt is csak az értheti akinek volt EP-je
Egyébként én is így kerestem ki a programok elejét. :-)

Előzmény: bandika (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!