Keresés

Részletes keresés

Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6969
Ööö... nem egészen.
Szerencsére van lehetőség arra, hogy kölcsönözz (vagy kölcsönkérj) egy-egy típust.
Én a Laser-t 125 km-en teszteltem (3 és fél nap) a Ráckevei-Dunán.
(nem tengeren... :o/ )
Ha 3 órát kibírsz benne anélkül, hogy elátkoznád a tervezőjét, akkor már nem lehet gondod a komforttal. Több időt általában úgysem kell eltöltened egyvégtében az ülésben és szerintem nincs olyan fotel, amiben ne gémberednél el ennyi idő alatt.
(pl. mozi)
Egyébként mindhárom általad favorizált kajak (Miwok, Ysak, Laser) nagyon jó választás, de a Point-okat is érdemes lenne megnézned, mint ahogyan azt már ajánlották is.
Ráadásul eszméletlen akciózásban van a Mountex-ben, ha még van egyáltalán...
Point 65 SeaCruiser kormánnyal, ülés mögötti +2 kisméretű rekesszel 217'000 körül...
Amikor én keresgéltem (tavasszal és nyár elején), akkor a vérrel és könnyel 250-esig maximált limitembe még nem fért bele a SeaCruiser, mivel valahol 270 fölött járt. Ezért aztán ki sem próbáltam. De az 505-ös "kistesó"-t meghajtottam a Dunán, hullámokban és szélben, és szépen viselkedett. Csak hát "nagy volt rám": lötyögtem benne.
Ettől függetlenül Neked még jó lehet!
Előzmény: kisati74 (6965)
saintus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6968
Ja, az Ysak-ról: Biztos van, aki jobban tudja, de szerintem a hajótest alapvetően nem változott. Azt hiszem az újban üléspárna van, és a beülő körül olyan műanyag izé, mint a prijon csomagtereknél. Más a fogantyú, és a beülő alakja változott... De lehet, hogy már van még újabb...
Előzmény: kisati74 (6963)
saintus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6967
Az akkor 1 óra / kajak. Nekem olyan 3 óra folyamatos evezés után kezdenek fájni a lábaim. Ha kinyújtom őket a pedálokon túlra, akkor jó lesz, csak akkor nincs térdtámasz. Utánna valamivel már fészkelődnöm is kell az ülésben. Ha viszont felállok 10 percre mászkálni akkor utánna már jó lesz megint sokáig. Még jobb, ha a mászkáláshoz ki is szállok :)
Előzmény: kisati74 (6965)
Uldin Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6966

Vége a szezonnak, téli üzemmódra váltott az úszóház. Ma utoljára eveztem egy kicsit, aztán garazsíroztam a hajómat. Le kellett vennem a kormányt a Seacruiser-ről, hogy beférjen a garázsba. Így is faltól az ajtóig ér, 1 centi rés sincs. Nagydarab jószág.
 
Jó ez a 3 rétegű PE, jól szigetel, a víz 10 fokos, de nem éreztem hidegnek a hajót, pedig mezítláb ültem a hajóban egy nyári shortban. Jó kis szembe szél fújt, de póló+pulóver+zizegős tréningfelső segített a dolgon. Amikor beültem a hajóba kicsit hűvösnek éreztem, aztán befűtötte a testmeleg, a talpam sem fázott és az ülésre sem hiányzott semmi, felmelegedett. Sprickót még nem vettem, arra ügyeltem, hogy amikor motorcsónakkal találkoztam a hullámot ne oldalról kapjam, mert a befröccsenő 10 fokos víz biztos sokat rontott volna a közérzetemen.
 
Sajnos a hétvégi munkáim miatt lemaradtam az evickélős programokról. A tervezett túráim is elmaradtak, remélem jövőre másképp lesz. 

Ja a Maros még mindig jó, a víz hideg, az idő kellemes, laza 28km-es kis túra 1 napba kényelmesen belefér. Ha véletleneül lecsorognék rajta teszek fel képeket.

kisati74 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6965
Számomra szinte mind a három nagyon kényelmes volt. 11-től du. 2-ig folyamatosan hajóban ültem és nem éreztem hogy fájna a derekam vagy a hátsóm.
Hosszabb távon úgy is akkor derül ki ha már megveszem.
Előzmény: saintus (6964)
saintus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6964

Ha ezek bejöttek, jó lehet a Point 65-től a 505 és a seacruiser is. Kényelemre melyik volt a legjobb? A Dag-nak jó ülése van, de nem tudom hosszabb távon kényelmes-e. Annak tűnik mondjuk.

 

Oldstruggler korábbi bíztatására azt hiszem időszerű publikálni kis weblapszösszenetemről egy oldalt, mivel kicsit idevág. Ezt. Még messze van a késztől az site, de mivel lassan kifutunk a szezonból, és kétlem, hogy karácsonyig befejezettnek tudnám minősíteni, inkább most szólok, hátha valakinek lessz még kedve írni plussz cikkeket...

Előzmény: kisati74 (6963)
kisati74 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6963
Pénteken voltam a Szigetközben. Szuper volt :)))
Andrew-nak még egyszer KÖSZI!
Hát nem akarom bántani a Prijont de örülök,hogy nem vettem meg.
A Miwok a Laser és a Ysak is nagyon bejött.
Azt szeretném kérdezni,hogy valaki használt már régi és új Ysak-ot. Elmondaná a különbséget. Andrew csak régit tudott szerezni és csak azt tudtam kipróbálni.
Arra lennék kíváncsi,hogy a lábnál ugyanakkora a hely mindkettőnél?

Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 6962
Kicsit OFF:

Talán még nem késő szólnom: nemrég indult a VOLVO Ocean Race földkerülő vitorlás-verseny, amivel egyidőben a neten is lehet versenyezni egy valósidejű stratégiai játékkal. A később csatlakozók nem a valós indulási helyről, hanem a mezőny végéről kapcsolódhatnak a versenybe.

http://www.volvooceanracegame.org/home.php

Csak azért szóltam, mert egyrészt valamelyest kapcsolódik a topik témájához, másrészt tudomásom van arról, hogy a fórumozók között vannak néhányan, akik vitorláznak vagy vitorláztak.
Aki kedvet kap hozzá, ne felejtsen el csatlakozni a "Hungarian Sailors" csapathoz! :o)
(Én a SENORITA nevű hajóval haladok most Fokváros felé az Egyenlítő közelében... :o) )
Üdv!
És a hogy OLSTRUGGLER szokta mondani: "Kellemes viharnapot!" :o)

ON
Uldin Creative Commons License 2008.10.26 0 0 6961
Kerka-Mura-Drávához vagy csak Mura-Drávához lenne kedvetek? Nyári programra gondoltam.....
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.25 0 0 6960

Andrew anno akrt szervezni egy Loire túrát, de ha hiszitek ha nem , nem volt rá jelentkező, úgyhogy elmaradt.

Az én terveim között most kicsit más szerepel jövőre, elsősorban a sós vízre koncentrálok, és ha édesvíz, akkor Garam,vagy Vlatava, Krumlovval.

Előzmény: Emdzsí (6959)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.25 0 0 6959

Igen de Loire egy folyó:)) és  teljesen másfelé van, ez meg egy csatornarendszer,

és a Noirmoutier-szigetek  alatt kb 2000km-rel torkollik az Óceánba.

 

Előzmény: oldstruggler (6957)
twg Creative Commons License 2008.10.25 0 0 6958

Szia!

 

Pont ezért kérdeztem, a barátaimmal a jövő évi tervek közé soroltuk, de kb. fél óra guglizás után egy olyan hajókölcsönzőt találtam, ahol lehet kajakot bérelni, de csak a hajók visszaszállítási költsége annyi lenne, mintha itthonról kivinnénk a sajátjainkat.

 

Üdv.

twg

Előzmény: oldstruggler (6957)
oldstruggler Creative Commons License 2008.10.25 0 0 6957
Azért a Loire-menti kastélyok miatt szívesen lapátolnék ezeken az unalmas csatornákon. Miért  is ne? Vegyük csak fel jövő évi programtervek közé!!! És legyen hab a tortán egy kis tengeri (óceáni) csavargás is a Noirmoutier-szigetek körül.
Előzmény: Emdzsí (6956)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.24 0 0 6956

 

Pl. Errefelé igazán a szárazföldi látnivalókért érdemes hajózni, mert a víz maga nem túl romantikus, csupán egy vízi út, amit régen áruszállításra használtak.

Persze el lehet jutni a Földközi-tengertől, az Atlanti-óceánig rajtuk keresztül.

Emdzsí Creative Commons License 2008.10.24 0 0 6955
Ezek a vízi utak főleg lakóhajókkal élvezhetőek, kajakkal nem annyira,  néha éppen hajószélesnyi csatornára szükülnek le, ismerőseim béreltek ki lakóhajót errefelé, nekik nagyon tetszett.
Előzmény: twg (6953)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.24 0 0 6954
Persze, naponta megyek arra egy kört:))
Előzmény: twg (6953)
twg Creative Commons License 2008.10.24 0 0 6953

Sziasztok!

 

Evezett már közületek valaki a Canal du Midin?

 

Üdv.

twg

Emdzsí Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6952
Lassan be fogok rúgni, annyi felesleges sátram van.:)) Össze se merem számolni, van amelyikben még nem is aludtam:))
Előzmény: Emdzsí (6951)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6951

Ja-ja, hát mondjuk olyan 2 literes üveges Borsodi?:)))

De egy üveg búzasörnek is örülnék.

Előzmény: Arza (6950)
Arza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6950

A "márkát+kiszerelést" nem a sátorra, hanem a sörre vonatkozott!!!

 

:)

Emdzsí Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6949

Timi gyere a sátorért, még elő kell túrni, de meglesz.))

Előzmény: usergt (6940)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6948
Aktuális holnap, vagy holnapután lehet értejönni, márkát nem tudok , de 3 személyes háromszög sátor, jó állapotban volt amikor legutoljára elraktuk, különben is Suvenyír nyihaha, nyekukucski protko.:))
Előzmény: Arza (6942)
Arza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6947

Hát igen :) Kb. oda képzeltem el, sőt már a kilátást is láttam magam előtt fentről a magasból, miután "kiteszteltük" magunkat.

 

Így, ami engem illet, se tesztelés, se visegrádi kilátás nem lesz :(

Előzmény: Goosnargh (6946)
Goosnargh Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6946
Tulajdonképpen ott is van sziget Visegrád alatt is, a kontinens és a szentedrei sziget között meg ott a sziget-köz: jogos a félreértés :)
Előzmény: Arza (6945)
Arza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6945

Köszönöm az infót. Ez jó messze lesz ...

 

Azt hittem valahol Budapest felett lesz a tesztnap, mondjuk mx Visegrdád magasságában ... Na mindegy ...

Előzmény: multiplas (6944)
multiplas Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6944
Ez volt a hivatalos meghívó.

Tisztelt Sporttársak!
Ezen a hétvégén INGYENES TENGERI KAJAKTESZTET tartunk Bp-tõl 160 km-re a SZIGETKÖZBEN a Dunaszigeten (Kisvesszõsi táborozóhely 20km-re Mosonmagyaróvártól), ahol 20 TENGERI KAJAK típus mellett RENDKÍVÜL OLCSÓ, Kínában gyártott 3-4 fõs TREKjeinket és 2-4 fõs MINIRAFTjainkat lehet tesztelni PÉNTEKEN és SZOMBATON 10.00-18.00 óráig. Aki péntek estére kéri, annak 1500 Ft-ért intézek szállást.
Üdvözlettel, Endru
www.kajakshop.hu
www.snowboardshop.hu
www.raftingsoca.hu
Előzmény: Arza (6943)
Arza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6943
Írja meg valaki, hogy pontosan hol lesz a kajak tesztnap (Szigetköz, ennyit tudok ... vagy ez már egyértelmű kellene hogy legyen?)
Arza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6942

OK! Kösz a választ.

 

Majd szólj ha aktuális lesz, és írd meg a konkrét márkát+kiszerelést :)

Előzmény: Emdzsí (6941)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.21 0 0 6941

A másik még kérdéses, mondjuk úgy 70%. Elég egy üveg búzasör, ha létrejön.))

Előzmény: Arza (6939)
usergt Creative Commons License 2008.10.21 0 0 6940

Wow! Köszönöm.

Nagy lesz az a sör.

Előzmény: Emdzsí (6937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!