Keresés

Részletes keresés

Moll Flanders Creative Commons License 2004.11.30 0 0 267

Hali,

 

Én soha nem jegyeztem elő náluk semmit, de mindig tetszett a kínálatuk. A Meki mellett lévőnél anno Kristó Gyula Árpád-kori háborúkat vettem meg, de tudtam volna még vásárolni. Nem tudtam hová költöztek, köszi. Ritkán járok antikváriumba, az online antikváriumok és mellettünk a Kalligráf (az milyen király kis könyvesbolt!) gondoskodnak arról, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom amiatt, hogy nem költök eleget könyvre :) Azért azt a Torock mellettit még megnézem.

Előzmény: Londonercsecse (260)
a_viking Creative Commons License 2004.11.30 0 0 266
Sienkiewiczeket én is beszereztem nemrég, meg Gravest potom áron (2-300 ft). Az antikváros néni az, akitől a Passuthokat beszereztem, ha emlékeztek. Nagyon rendes, beenged a raktárába, ahol böngészgethetek kedvemre. Lassan minden pénzem oda vándorol... Most Merle-t ígért nekem, kíváncsi vagyok, be tudja-e szerezni a história-folytatásokat. Nem akarom reklámozni, mert undok, szemét, önző vagyok :-))
Előzmény: Ayreon (263)
Ayreon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 265
Igen a Murányi-nál... hogy nekem miért a sexshop jutott eszembe, hm, na mindegy.
Előzmény: Londonercsecse (264)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 264
Ok. Koszi, mar vagom, a Muranyi kozeleben.   Koszi.
Előzmény: Ayreon (263)
Ayreon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 263
buszmegálló (parasztelosztó, jobbágykikötő - ahogy tetszik) nem mész fel a ídra, hanem átsétállsz alatta, ott lesz szembeb a saroképület a To-rock kocsma! A saroktól kb. 4-5 méterre van egy kapualj, ott bemész és bal oldalon egyből megtalálod azt a használtcikk kereskedést. (azonban lehet, hogy már kifosztották, nem nagyon frissült) Jómagam inen hoztam pár Sienkiewicz-et, Dumas-t, Kenneth Roberts-et, és pár II. VH-s dok. könyvet.
Előzmény: Londonercsecse (262)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 262

Ayreon!

 

Bocs, de en ezt nem vagom hol van. Utca,hazszam, telefonszam? A tortenelmi regenyek miatt...Koszi, udv, csecse

Előzmény: Ayreon (261)
Ayreon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 261

A PGSM-nél levő nagy választékkal bír, sokszor frissül, de én sem esek hanyatt tőle, főként, mert drága. A Meki mellet ami volt és ami kiment a Szt. István útra az jó, csak nekem nagyon komoly. Van viszont egy a buszmegálló felé (To-rock klub feletti udvaban, ott van a Delirium kocsma, vagy a szexshop, esetleg a vadászbolt - válasszon mindenki kedve szerint támpontot:), ez egy régiség, használtcikk kresekedés, kis antikvárium résszel. Na ott aztán hanyatt dobtam magam: csodás szépirodalmi, történelmi regények 200-250 Ft-ért!!!

Előzmény: Londonercsecse (260)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 260

Szia! Moll Flanders!

 

Pottyet vitatkoznak Veled:

A Pannon GSM-el szemben levot nem tartom jo antikvariumnak, mert pl: otthagyom a listamat, s soha nem irtak egyszer sem e-mailt, hogy valami is bejott volna, pedig bejott. ****-nak ra...Hiaba voltam benn tobbszor, egyszeruen nem foglalkoznak vele.

Mas:

"Sajna ami mellettunk volt megszuntettek"

, az nem a (Gyor) Meki mellett, az atjaroban levo volt? Mert az ujbol kinyitott am, a fouton a parkkal (Revai-nal) szemben, a konyvdiszkont kozeleben. Remelem eleg ertheto voltam, ha nem irj, s probalok pontositani...

 

udv, csecse

Előzmény: Moll Flanders (259)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.11.29 0 0 259

Remélem tartják a novembert (van rá még 1 napjuk :)) és nem csúsztatják mint az Októberi ló-nál.

 

Ayreon, az nagyon jó kis antikvárium :) Sajna ami mellettünk volt megszüntették :(

Előzmény: a_viking (257)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.29 0 0 258

Off-olok most...

Szia!

 

Pedig szivesen latnank, mi sem tudunk mindent, ha kezdo vagy sem logsz ki a sorbol.

Jovo tavasszal megyunk -ha minden igaz- Becsbe a hadtortenetibe, Te is johetnel. Azert megiscsak ajanlanam a topicot, mit veszthetsz vele, ha beirsz neha?

http://forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f=103&t=3098&

 Egyebkent en movari vagyok eredetileg, ezert kerdeztem a gyori antikot.

 

A hajokban mi erdekel? Tema, terulet,korszak?

 

udv, csecse

Előzmény: Ayreon (256)
a_viking Creative Commons License 2004.11.29 0 0 257
Akit érdekelnek a szerelmi históriák: Az Európánál hamarosan megjelenik Guy Breton Francia szerelmi história sorozata (A szenvedélyes lovagok, A reneszánsz szépasszonyai, A királyi szoknyavadász címekkel) Igazából úgy látom, nem szépirodalom, hanem rövid történelmi miniatűrökből állnak a kötetek; mindenesetre érdekesen hangzik. Valaki több infót tud róla?
Ayreon Creative Commons License 2004.11.29 0 0 256

A Kazinczy úton, a Pannon GSM-mel szemben.

 

Most olvasom a Nürnbergi 22-ek börtönparancsnokának visszaemlékezéseit, nagyon érdekes, ugyanis ez teljesen szubjektív, nem csak a tényeket írja le, de a benyomásait is egyes bűnösökről.

 

Jaj, csecse, bocs, hogy nem mentem át az általad ajánlott hajós topic-ba, de az annyira komoly és szakmai volt, hogy én kismiska vagyok ahhoz képest, de kösz...

Előzmény: Londonercsecse (255)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.28 0 0 255
Szia! Melyik gyori antikban?
Előzmény: Ayreon (253)
a_viking Creative Commons License 2004.11.28 0 0 254
Köszi, már megvan :-)
Előzmény: Ayreon (253)
Ayreon Creative Commons License 2004.11.28 0 0 253
Fehér-arany Mikael Hakim-ot láttam tegnap a győri antikváriumban, ha érdekel.
Előzmény: a_viking (208)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.11.11 0 0 252
Ismeri valaki Kovai Lőrinc regényeit? Múltkor a könyvtárban láttam néhány könyvét és a tartalmuk alapján nagyon érdekesnek tűntek.
Hewlkyse Creative Commons License 2004.11.03 0 0 251
Persze, a történet kerek egész és a könyv valóban tökéletes, de azért kíváncsi lennék, mi történt azután Mikaellel. :)
Előzmény: Ayreon (249)
VAti70 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 250

Az jut eszembe, nyilván ismerni kéne a középkori erkölcsöt is ahhoz, hogy megközelítőleg meg lehessen mondani, általában mi számított erkölcstelennek, és mi volt az, ami még "elment". Szerintem az újkor sokkal erkölcsösebb volt (ld. pl. viktoriánus korszak Angliában)

 

Igen a viktoriánus kor ideálja (nem valósága!) volt mértéktelenül prűd, mind a XX.-XXI. századhoz, mind az előző korokhoz képest, és egész mostanáig érződik ez a kötelező kétszínűségre építő viktoriánus hatás. A XX. második felének "felvilágosodása" csak a korábbi állapotok felé történő visszamozdulás.

 

A középkor kifejezetten laza erkölcsű volt még mai szemmel is. A XIX. századi Londonban is több tízezer prosti élt - láthatóan csak egy külcsín volt a viktoriánus erkölcs. De nehéz lenne összehasonlítani a pl. középkort a mával, mert akkortájt mérhetetlenül több erőszak -és tudatlanság- volt az emberek életében.

 

Előzmény: a_viking (242)
Ayreon Creative Commons License 2004.11.01 0 0 249
Nem lett volna értelme folytatni, így volt tökéletes. Mikael a kötet végén, ha jól emlékszem, szintén úgy foglal állást, hogy végérvényesen megváltozott, levonta a konzekvenciákat, felhagy azzal, hogy jót próbál tenni az emberiségnek, hiszen mindig minden a visszájára fordul, egyszerű emberré lett. Kerek egész volt az a történet!
Előzmény: a_viking (232)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 248
Ez mind?? Nem rossz.

Passuthnak még nem volt időm nekiállni, majd eztán következik.
Előzmény: Hewlkyse (247)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 247

1. Francia história

2. Csikóéveink

3. Jó városunk, Párizs

4. Íme, a király

5. Szenvedélyes szeretet

6. A pirkadat

7. Libben a szoknya

8. A gyermekkirály

9. Az élet rózsái

10. Liliom és bíbor

11. Veszedelem és dicsőség

12. Ármány és cselszövés

 

Nekem tetszett, amit olvastam belőle, de Mika Waltarit meg sem közelíti.

 

És hogy állsz Passuthtal?

Előzmény: a_viking (246)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 246
Visszaolvastam, és a hozzászólásokból úgy vettem ki, hogy a Francia históriának nem csak három része van. (Csikóéveink a második, és Jó városunk, Párizs a harmadik.) Mi a többi?
eMM Creative Commons License 2004.10.31 0 0 245
Addig jó amíg az idősb Siorac Az.A bájgúnár Pierre "kalandjai" egyre fárasztóbbak lesznek idővel,ámbár Merle szerelmeseknek ez mind1.
Előzmény: Hewlkyse (236)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 244
(Közben rájöttem, hogy létezik Waltari-topik is, és már értem Ayreon 209-es hsz-át, csak a kavarodás óta nem találok meg semmit sem. Bár a két topik tartalmát tekintve akár össze is lehetne vonni azokat.)
eMM Creative Commons License 2004.10.31 0 0 243
Pedig baccaulerius atrium(vagy mi) lett a párizsi egyetemen.
Az egész regényfolyamban az az izgalmas hogy az olvasó már rég kitalálta hogy mi agáz, és azon izgul hogy ő mikor veszi észre, meg hogy mi lesz.
Meg ugye az "ostoba tanulatlan" Anti általában jobban látja a világot mint Ő.
Ugyanakkor szeretni való figura,a nyílvánvaló beképzeltsége "fenhéjazása" ellenére is.


Előzmény: a_viking (237)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 242
Kimagyarázta? Az jut eszembe, nyilván ismerni kéne a középkori erkölcsöt is ahhoz, hogy megközelítőleg meg lehessen mondani, általában mi számított erkölcstelennek, és mi volt az, ami még "elment". Szerintem az újkor sokkal erkölcsösebb volt (ld. pl. viktoriánus korszak Angliában), mint a középkor. Éppenséggel lehet, hogy az, amiben ma élünk, egyfajta felvilágosult legalizálása a középkori erkölcsnek. :-) Ma már nem sokat számít (kivéve a másik félnek), ha megcsaljuk a házastársunkat, de a középkorban azért biztosan többet jelentett. Ha egy férj akkor azt látta, hogy a feleség akár csak túlontúl kedves egy bizonyos férfiszemélyhez, bizonyára ostorral csapott végig a hátán, de ez természetes volt, és a nő sem mehetett tiltakozni semmiféle nőegylethez. Kimagyarázni ilyesféle helyzetet csak balfácánnak lehet. :-)
Előzmény: Hewlkyse (241)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 241
Azért Giulia egyszer-kétszer kimagyarázta a helyzetet! :))
Előzmény: a_viking (240)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 240
Hát, ha már rajtakapod a feleséged, elég nehéz becsukva tartani a szemed :-)
Előzmény: Hewlkyse (239)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 239
Végül csak rájött mindenre, amit Giulia csinált.
Előzmény: a_viking (237)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 238
Jó rég olvastam a Francia históriát, csak arra emlékszem belőle, milyen érzékletesen ír Merle a pestisről. A történet másik két kötetét csak nemrég szereztem be, azokat még nem olvastam. A szerzőtől igazából A sziget tetszett nagyon-nagyon, azt többször is olvastam.
Előzmény: Hewlkyse (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!