Keresés

Részletes keresés

.mf Creative Commons License 2014.03.18 0 0 5552

Köszi a válaszokat :)

 

kmrmtms: ez ám elég részletes leírás, s találtam benne egy szimpatikus bivak-sátrat is: Snugpak Stratosphere, csak ne lenne 200 USD... A kialakítása és a user reviewk is adtak néhány ötletet / szempontot.

 

Alkapánó: hehe, az 50 l-es Louis nyeregtáska nálam is befigyel :) bár nálam "sportmotor" (mai szemmel inkább sporttúra) lévén hátsó doboz helyett tanktáska és közepes hátizsák szokott lenni. Bő két hetes Horvátország-Bosznia túrára ez is elég volt. Eddig főleg Mo., Ausztria, Szlovákia, Horvátország, és tavaly Bosznia, de idén szeretnék Erdélybe és Montenegróba is eljutni.

 

A Decathlonos önfelfújós az, amelyik még most is kínálatban van?

http://www.decathlon.co.hu/onfelfujodo-matracok/8206714-xl-onfelfujo-matrac-1.html

Tartósságra, sérülékenységre nem volt panasz? A 3-3.5 cm vastagság nem kevés egy hosszú nap motorozás után egyenetlen talajon?

 

Előre is köszi!

Alkapánó Creative Commons License 2014.03.17 0 0 5551

Szia!

 

Én is sokat motoroztam ilyen igényekkel (Alpok, Erdély, Tátra, Kárpátok, Albánia, Montenegró, Szicília...).

Nekem főleg decathlonos cuccaim vannak.

Sátor: Quechua T2 majd T2 Ultralight.

Derékaljból is ilyen márkát használok sok éve, s nekem nagyon bevált az önfelfújódó. Nem foglal nagy helyet, még több napos gyalogtúrára is tudom vinni (háton).

Igaz, én általában egyedül ülök a motoron. Egy 10 napos túrára elég a hátsó doboz (45 l) + egy Louis-os 50 literes zsák.

Még egy kinyithatós, 3lábú széket is viszek mindig.

Előzmény: .mf (5548)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 5550

Never ever cook inside tent.:)

Előzmény: Manac ;-) (5547)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.17 0 0 5549

Régebben olvastam ezt a blogot, ott találsz sok hasznos infot:

http://tulelniatermeszetben.blog.hu/tags/sátor

Előzmény: .mf (5548)
.mf Creative Commons License 2014.03.17 0 0 5548

Sziasztok!

 

Keresés alapján hátha itt már akadnak olyanok, akiknek elsőkézbeli tapasztalata van a témában :)

 

Szeretek motorral erre-arra "kirándulni". Általában egynapos csillagtúrák, de megyek néha sátorral is. Viszont pont a sátrazós részén szeretnék változtatni. Ugyanis sátrat állítani, matracot felfújni, illetve másnap leereszteni, sátrat bontani és elcsomagolni kicsit sok időt vesz el, ha csak átéjszakázok valahol. Ezen tűnődök, hogy lehet-e ezen egyszerűsíteni.

 

Matrac még mindig az első motoros-sátrazós útról van meg x éve, amikor a polifoamról első éjszaka rá kellett jöjjek, hogy szinte semmit sem ér, másnap reggel első utam tesco vagy auchanba vezetett gumimatracot venni :) Csakhogy vízbe való vékony cucás fajta, lassú felfújni és leereszteni.

Hallottam egy ideje önfelfújós matracokról. Így leírás alapján nagyon praktikus lenne, de kicsit jobban utánanézve vékony, leeresztve is sok helyet foglal, s úgy hallom sérülékeny is. Jobban járnék, ha maradnék egy valamivel nagyobb cucás, felfújhatós matracnál és kis lábpumpánál?

 

A másik a sátor. Egyrészes, de kissé nehézkes felállítani. Tavaly Horvátországban egy elég nagy vihart (Bora előszelét) kifogtam vele, amiben a varrásoknál átázott. Akkora vihar mondjuk elég ritka, de ettől még gondolkozom a lecserélésén. S ha már, akkor már felmerült a bivouac is. Aludtam már párszor úgy, hogy a sátrat nem állítottam fel, csak matrac és hálózsák, tehát nem lenne idegen a sátornélküliség.

Illetve most valami olyasmiben gondolkodok, ami egy nagyobb bivouac-zsák, amibe a matracon és hálózsákon kívül mellé befér még hátizsák és pár egyéb cucc, valamint a fejnél van egy kis légtér, és eső ellen felülről védett, de nem zárt. Létezik-e egyáltalán ilyen, vagy rendelésre készítettős móka lesz? Ellenérv, vagy mire érdemes figyelni?

Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.12 0 0 5547

Elgondolkodtató felvétel:

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5546

Nekünk Koltai R. előadásában van meg. Az eleje kicsit álmos, de később már zseniális, a feleségemmel visítunk a röhögéstől, a gyerekek meg csak néznek, hogy szegény félkegyelműek.

Előzmény: Manac ;-) (5545)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5545

Nálunk a DVD vált be, két gyerek előtt ott a kijelző, fejükön a füles, én meg halgatthattam a rádiót.

 

A Jégkorszakot viszont kép nélkül is nagyon élvezem, mét tucadjára is.

 

 

A hangoskönyv is jó, egy időben töltögettem sokat. A Micimackó Eszenyi Enikővel minden korosztálynak tetszik a családban.

Előzmény: Törölt nick (5543)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5544

Ez a kérdés nálunk is gyakorta elhangzik.

Volt úgy, hogy Szilvásfárad felé menet a lányom már Fót magasságában kérdezte, hogy ott vagyunk már?

Persze Bp. belvárosból indultunk ;-).

Előzmény: ShadowMAN007 (5542)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5543

a "mikor érünk már oda"-témában nekünk nagyon jól beváltak a hangoskönyvek. Tavaly a Szlovénia-Dél-Dalmácia közti 800 km szinte elrepült a Winnetou-t hallgatva :)

Előzmény: Nyakas Jakab (5541)
ShadowMAN007 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5542

Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5541

Ebben az esetben teljesen érthető az álláspontod. Évi egy alkalomért én sem tartanék fenn lakókocsit. Három gyerekkel pedig kell a nagyobb felépítmény, amivel tényleg macerásabb a közlekedés és a lassabb haladással egyen arányban tovább kell hallgatni az egyre sűrűbben ismétlődő "mikor érünk már oda" kérdéseket. :)

Előzmény: Törölt nick (5540)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 5540

szia, nem kell elnézést kérned, igazad is van azzal kapcsolatban, hogy lakókocsival nem vagy évszakhoz kötve. Egyelőre viszont nekünk nyáron van két hetünk, amikor a családdal el tudunk menni valahova. 

Ráadásul 5 fekhely kellene. 

Azt jobban el tudom képzelni, hogy ha a gyerekek már felnőnek, akkor egy kisebb lakókocsival ketten utazzunk, akár ősszel, tavasszal is.

Előzmény: Nyakas Jakab (5539)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5539

Szia!

 

Elnézést, hogy beleszólok és félreértés ne essék nem a sátorozók ellen beszélek!

 

Én 14 éve lakókocsizok, így van benne néni tapasztalatom. Az általad leírtak közül szerintem a legnagyobb probléma a tárolás. Szerencsére nekem ez nem gond, egy barátom jóvoltából. Manőverezni könnyebb mint gondolnád, bár a tolatáshoz kell pár év mire az ember belejön. Valóban sokkal nagyobbak a költségek mint egy sátornál, de ezzel arányosan a lehetőségeid is nagyobbak. Egy lakókocsi költségei kb az alábbiak szerint néznek ki éves lebontásban:

 

-adó 10 000 ft

-biztosítás 4 000 ft

-vizsga 10 000 ft (két évente kb 20 000ft) itt még lehet az érintésvédelmi és gázbiztonsági vizsgálat + 10 000 ft (én ezeket sosem csináltatom meg, nem kérik ott ahol vizsgáztatok)

-jön még ehhez az autó többlet fogyasztása, aminek a mértékét 1000 dolog befolyásolja.

 

Cserébe viszont nem vagy szezonhoz kötve, tehát nem kell egész nyáron szabadnak lenni ahhoz, hogy kempingezhess, mert azt bármely évszakba megteheted. Mi például a legutóbbi karácsonyt is a cserkeszőlői kempingben töltöttük és idén is megkezdjük a szezont a jövő hét végén.

Nem kell rögtön kacsalábon forgó palotában gondolkodni. :) Nekünk egy 25 éves lakónk van, 2x2 személyes ággyal, hűtővel, gázfűtéssel, mosdófülkével, WC-vel. Nincs meleg víz, de nem is hiányzik, mert a kempingben ott a fürdő a mosogató. Szerintem egy kicsit májerkodás a lakósok között ez a fene nagy luxus felszereltség, mert a kempingben a többség a közös WC-t, zuhanyzót, mosogatót használja akkor is, ha járgányába ezek be vannak építve. :) 

 

Üdv: NyJ

 

Előzmény: Törölt nick (5535)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5538

Talán egy raktárban néhány nm-t kellene csak bérelni, az azért olcsóbb mint egy garázs + talán télen is lehet bent dolgozni a házikón.

Előzmény: Manac ;-) (5537)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5537

Kocsi cseréjénél én már gondoltam a vontathatóságra.

A tárolás viszont probléma, társasházban lakom Bp-en, utcán nem igazán állhatnék a lakóval, bérelni kellene parkolóhelyet valahol, de az már elég húzós költség lenne éves szinten.

 

Még spekulálok.

Előzmény: kmrmtms (5534)
Imiii Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5536

Tök jó sátras témákat olvasni!

Mi az idén szerettünk volna venni egy lakókocsit, azonban megnéztünk egy pár darabot, de ami nincs beázva az 1 mFt-nál kezdődik a használható méretű (5méter). Még 800 e-ért talán vettünk volna, de...

De belegondolva a fogyasztás +2-3 literrel nő egy jó dízel autó esetében is. Műszakiztatni kell, a gázt nyomáspróbázni, tárolni. Amikor elindul az ember vele otthonról bepakolni az ágyneműt, élelmet...

Legfőképp az ár miatt marad el az idén a lakóvásárlás, meg persze a házfelújítás miatt. :-)

Azért, ha valaki tud egy nem túl öreg (max 25 éves), beázásmentes, 5 méter körüli, sarokülős, 4 fekhelyes, nem angol lakót 800 eFt körül az szóljon!!!!!!

Addig persze marad a sátorozgatás 4.2 xl Air-rel.

Ha valaki szeret úti beszámolót olvasgatni ajánlom figyelmébe tavalyi utunkat:

http://kempingmania.hu/travelog/eszaki-kis-korut-2013-augusztus

 

Jó hétvégét!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5535

A lakókocsin én is gondolkodtam, de mindig arra jutok, hogy túl macerás. Lassabban lehet haladni, ha út közben eszedbe jut, hogy megnézz egy kisvárost, nehéz manőverezni vele, pláne csak úgy leparkolni. Vagy tolatni.

És persze tárolni is kell valahol, gondozni, karban tartani, vizsgáztatni. Persze ha egész nyáron szabad lennék, és utazgathatnék, akkor megfontolnám.

Előzmény: Manac ;-) (5533)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5534

Lakókocsit mi is tervezünk venni, majd öregkorunkra. Most néha nézegetjük az újakat és azt mondjuk na ez a típus jó lesz majd 10 évesen :)

Sajnos autót is kell majd hozzá cserélni, meg kell valami hely ahol tárolni tudjuk.

Előzmény: Manac ;-) (5533)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5533

Ha nem nyergelek át lakókocsira és a mostani sátram kiöregszik, lehet, hogy ilyesmi pamutos sátrat veszek.

 

A rosszul összerakott sátrakra az angolok azt írják: péntek délután készült!

 

;-)

Előzmény: kmrmtms (5528)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5532

A tecsóban szokott lenni neonzöld, fényvisszaverő szállal is átszőtt sátorzsinór. 4db valami 650 Ft.

Szerintem egy kicsit nyúlós, de jelzésnek kíválló. Sokkal jobban látszik szürkületben, mint a narancssárga és fekete (SIC!) zsinórjaim. Ajánlom.

Előzmény: Törölt nick (5523)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5531

Kerekítettem a méreteket, az egyik zsák a felső ponyva a másik a rudak, cövekek, sátoralj.

Az Airek jól szellőznek ha van légmozgás, ha nincs akkor megreked a meleg bent (legalábbis tűző napon ezt tapasztaltuk), a pamut sátrak természetes tulajdonsága, hogy jó pár fokkal hűvösebb van bent mint kint - és ahogy belépsz ezt rögtön érezni, ha hideg van, akkor meg melegebb.

 

Sátor anyagokról: http://www.campingandcaravanningclub.co.uk/helpandadvice/gettingstarted/newtotents/tentfabrics/

Előzmény: Törölt nick (5530)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.08 0 0 5530

2x30 kiló? Mi a második csomag? Külön a rudak?

 

Érdekes, hogy a 6.2 annyira meleg volt, mert a 4.2 legnagyobb előnye éppen a szellőzése. Az ideális az lenne, ha ez lenne a tengerparti sátrunk, és lenne egy zárt a hűvösebb helyekre.

 

A rúdtörés típushiba lehet, tavaly minket is elért a végzet. Szerencsére hosszában vált ketté egy szakasz, így szigszalaggal meg lehetett javítani. 

Előzmény: kmrmtms (5528)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5529

Amúgy ez a sátor nagyon tetszik nekem, amikor még 15e Ft-os Auchan sátorral nyomtuk, egy barátunknak ilyen volt - mi nagyon vágytunk rá. Aztán amire beszerezhettük volna, már ki is nőttük.

 

T

Előzmény: Törölt nick (5525)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5528

Úgy voltunk vele, hogy pár dologba beleuntunk - korábban 2 db Quechua T6.2 XL Air-t is vissza kellett vinnünk:

- egyik Quechuanak elrepedeztek a rúdjai

- a másik meg össze-vissza volt varrva, csak ott nem ahol kellett volna (valami kezdő kínai ügyeskedte össze) - amúgy szeretnem a Decathlont, mert kérdés nélkül visszaadták az árat a reklamációkor

- tűző napon szélmentes időben egy katlan volt a sátor, próbálkoztam mindenféle árnyékolóval a sátor fölé, de csak szívtam vele

- 2x3 fős volt és nem volt nyitható a kettő között, mivel még nagyon kicsik voltak a gyerekek, feleségem ezt fájlalta

- egyértelműnek tűnt, hogy a Quechuaval nem fogunk tudni a hegyekbe menni, mert nem zárt alulról

 

Tudtuk, hogy sok ideig szeretnénk még sátorozni, így olyat kerestünk, ami pamut, fém rudas, legalább akkora méretben, mint a T6.2 Xl Air (mert amikor 2 napot a sátorban kellett tölteni, akkor ezzel a sátorral ez nem volt probléma) és még 10 évig sátor lesz.

Illetve akciós is volt a sátor 750 GBP volt (őszi vásárlás, előző évi modell) és akkor még 300 körül mozgott csak az árfolyam, akkor volt egyébként 700 fontért is, de csak UK kiszállítással és nem tudtam senkit sem megkérni, hogy vegye át és hozza haza.

 

Imádjuk nagyon jó, elviselhető a hőmérséklet bent és nagyon ötletes dolgok vannak benne belül is, amúgy egyedül is fel tudom állítani.

A gond a 2 db 30 kg-os csomag és a 2 db hatalmas zsák amit be kell tenni az autóba.

Ha tehetem én nagyon javaslom a pamut/részben pamut sátrat, mert szerintem ég és föld a nejlonokhoz képest (ha nagyon meleg vagy hűvös van).

 

Nem akciós áron és mostani árfolyamon, én már biztosan nem venném meg, ki kell várni a jó őszi akciókat, vagy használtan venni egyet - szintén ősszel.

 

Azért ne irigykedj, mert a jó sátor nem adhatja meg a kempingezéshez való jó hangulatot, ahhoz Te és a családod/barátaid kellenek, ez csak megkönnyíti a pihenést extrém idő esetén.

 

Üdv/Tamás

Előzmény: Manac ;-) (5524)
kmrmtms Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5527

Jó lenne ha fluoreszkálós lenne, de nem az, csak akkor világít, ha rávilágítasz mondjuk zseblámpával.

Itt egy vakuval lőttem meg a zsinórokat a hatás kedvéért.

Előzmény: Törölt nick (5523)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5526

Decathlonban természetesen, nem Auchanban

Előzmény: Törölt nick (5525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5525

akit esetleg érdekel: a dunakeszi auchanban van egy db t4.2 xl air 75 helyett 60 ezerért. Szerintem nagyon jó vétel.

Manac ;-) Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5524

Ez egy nagyon klassz sátor, irigyellek érte!

 

 

A magas ára a minőségben valóban tükröződik?

 

A Vango árainak majd a duplája az Outwell, pedig én a Vango-s sátraimmal is nagyon meg vagyok elégedve.

 

 

Manac

Előzmény: kmrmtms (5520)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5523

Hát nem kicsi, az biztos, de nagyon klassz. És minden éjjel ilyen lézerfényeket lövell magából? :)

Előzmény: kmrmtms (5520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!