Keresés

Részletes keresés

youlcsi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23745
a met nem az én döntésem lesz. én maximum kérni tudom a dokit, hogy had szedjem. bárhogy is akarom, a belem állapota fontosabb. ugyanis hiába hatna a met, aktív betegség mellett túl kockázatos lenne a babásodás, főként a babónak.

ja, fosi-ingert próbáltam küldeni, de hiába klikkelek, nem megy át mailben :)

Előzmény: Timike74 (23744)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23744
Youlcsi!

Aranyos vagy................:-)))
Azt gondolom, mindenkinek rendeltetése van a földön.
Azt a bizonyos nagy könyvet nem látjuk, sajnos. Kinek, mi van beleírva.
Érdekes, apai nagyanyám is 5-öt szült és 2 maradt meg, Apu és a nővére. Azt mondták anno, hogy gyengék a gyerekek. Anyám is nehezen lett terhes, elvált az első férjétől a gyerektelenség miatt. És itt vagyok én és itt a hugom. Aki ugye szintén PCO-s.
De gyerekként is valahogy az ember mintha megérezte volna, hogy nem lesz egyszerű neki a gyerekvállalás. ( a férjem családja is ilyen terméketlen. )
Jól összeakadtunk........


Olvastam, veled is jól kiszúrt az anyatermészet ezzel a Chronnal + PCO-val.
Egy kis fosikát adhatnál néha nekem állandó jelleggel szorulásom van.:-(((
Eldöntötted a hogyan továbbot a mettel kapcsolatban?
Előzmény: youlcsi (23743)
youlcsi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23743
Timike!
nem is tudom, mit mondjak erre... én még a szüléstörténeteket sem könnyeztem meg (pedig nem vagyok ám érzéketlen), de most... :'(
Előzmény: Timike74 (23742)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23742
Pedig sajnos mennyire igazak ezek a sorok, hangsúlyozom, szerintem!

Nekem gyerek koromban volt egy játék mackó, olyan gyerek méret, Esztinek hívták. A mai napig megvan, Anyuéknál "lakik" a volt szobámban. Ő annó " nehezen született", mindig ezt játszottuk a barátnőmmel, hogy ő könnyen szült, én nehezen. És ez most valamelyik nap jutott eszembe, hogy mindig ez volt a felállás.
Találkoztam a bnőmmel épp a kisfiát vezetgette, aki 2,5 éves.
Ezt csak érdekességképp írtam le.
Előzmény: Obsoleta (23741)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23741
Múltkor olvastam egy cikket, aminek a lényege a következő volt: a mai világban minden teljesítmény-orientált. Kisgyerek kortól verjük bele a gyerekeinkbe, hogy te legyél a legjobb, legszebb, stb. Aztán a melóban csak te lehetsz a legjobb, ha jó vagy, még több meló a jutalom, dicséret nélkül, viszont az első hiba is kemény megtorlással jár. És ezt a mentalitást annyira a magunkévá tesszük, hogy nem tudunk megszabadulni tőle a gyermekvállalásban sem. A gyerek rögtön, azonnal kell, nekünk kell a legjobb babakocsi, a legf@szább férj, a legnagyobb súlyú gyerek, a legspécibb hálóing, a magándoki, meg minden szir-szar. Az egész olyan, mint egy verseny. Előbb kell teherbe esnem, mint X, jobb babakocsi kell, mint Y-nak, ha 12 kilót hízott, nekem csak 8-at lehet, stb.

Kihangsúlyoznám, hogy én ezt a cikket csak magam miatt citáltam ide, mert magamra ismertem a sorok között. Nem érdekelt pl., hogy mi nem működik jól bennem, csak arra az egyre tudtam gondolni, hogy miért pont nekem nincs gyerekem, amikor a Gizi a 6. abortuszára megy, stb. Nekem gyerek kellett, megvolt a neve, megvolt a hónap, amikor megszületik, minden flottra kiszámolva, aztán a gyerek meg sehol. Mostanság rohadt sokat gondolkodtam ezen, ha akkor teherbe esek, és valami nem stimmelt volna a babával, tuti, hogy belerokkanok. De lehet, hogy abba is, ha a párom nem tud eljönni a következő UH-ra, vagy a baldachin nem egyformán lóg le mindenhol. Veszélyes dolog ez, örülök, hogy maradt annyi eszem, hogy legalább be tudtam ezt látni. A GYEREK nem mítosz többé, nem egy sablon, amibe bele kell valakit passzintani. És egymilliószor könnyebb a lelkem azóta, komolyan mondom!
Timike74 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23740
Obs!
Jól leírtad LJucynak, egyébként összefoglalva én is ennyit írtam volna!


LJucy!
Mint az elmúlt napokban írtam a psziché nagy úr! Vigyázni kell vele, mert kiakadhat.
Lehet ez a vérezgetés is a psziché miatt alakult így, figyelmeztet a szervezeted.
Lehet érdemes lenne rá odafigyelni. ( jelek, amiket a szervezet küld, lsd. saját görbém )
Persze az jó duma, hogy kapcsolj ki, utazz, ne foglalkozz vele (ezt én sem tudom kivitelezni azért 100%-ban ), de ezt kéne csinálni. Mással foglalkozni, de nehéz.
Azért a csütörtököt várd meg mindenképp, aztán dokizz, tesztelj.
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23739
Ljucy, Fridaya nagyon patentul leírta a dolgot, én még annyit tennék hozzá, hogy mivel én nemrég estem át ezen a rápörgés-dolgon, még elég élénken él az emlékezetemben. Szerintem is lazíts, ez nem jó így, hidd el! Tudom, mennyire nehéz elfogadni, hogy nincs kontrollod a dolgok felett, de próbáld meg! Én már években gondolkodom a baba-ügyben, ez sokat segített. A másik: hidd el, hogy nem vagy hibás, selejtes a PCO miatt! Én sokat filóztam rajta, hogy ha nem cigizek, idegeskedek, zabálok, stb., akkor ez az egész nem következik be, stb. De rájöttem, hogy vannak nálam sokkal linkebb, trehányabb, nemtörődöm nők, akik mégis spontán kihordanak egészséges gyerekeket. Ez a sors, ez van, kész!
Előzmény: ljucy (23737)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23738
Az aktuális tábla:

ljucy Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23737

Köszi a támogatást, tényleg!

 

Ha most megjön normálisan, igyekszem kicsit lazítani, jöő hónapban megyünk nyaralni, talán sikerül kevesebbet foglalkozni ezzel, és nem sürgetni az időt. Én már mindent megtettem, minden vizsgálaton től vagyunk, és mind negatív lett (katona, átjárhatósági), már a többi nem rajtam múlik, sajnos...

Remélem, a met lesz a megoldás a végén:)

Előzmény: Törölt nick (23736)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23736

Ljucy, sajnos vannak olyan periódusok, amikor semmi kézenfekvő dolog nem bíztatja az embert. Én is sokáig éreztem, hogy semmit nem javulok, sőt, aztán hirtelen, szinte "fejbevágott" az, hogy minden oké már.

Tényleg még nagyon kevés ideje szeded a gyógyszert, próbálj nem ezerrel rápörögni a dologra. És hidd el, hogy jó úton haladsz. Mélypontok szerintem szinte mindenkinél voltak. És nem letörni akarlak, de tényleg a vékonyabbaknál nehezebben jön a nagy változás, nem kezdenek pl. leolvadni a kilók rólad, ami látványossá tenné.

 

Egyébként pedig azt írod, hogy volt egy rendszer, ami úgy-ahogy működött. Ez az, hogy úgy-ahogy. Nem estél teherbe, hiába nézett ki jól a görbéd. Lehet, hogy egy olyan ciklusban fog bébi foganni, amikor teljesen csapnivaló görbéd lesz, vagy teljesen úgy érzed, hogy a feje tetejére állt a világ. És a sikerig pedig lehet, hogy lesz pár állomás, olyan is, amikor épp azt fogod érezni, hogy hátrafelé mentél.

 

De néhány szerencsés példától eltekintve koncentrálj arra, hogy sajnos az, ami évek alatt elromlott, nem feltétlenül az első metes hónapban fog varázsütésre megjavulni. Ez van sajnos. :-(( 

Előzmény: ljucy (23735)
ljucy Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23735

Fridaya,

 

a teszt tegnap este negativ lett, a hőmet a hétvégén az alkohol és a kevés alvás miatt nem tudtam hitelesen mérni, mára már kicsit lejjebb kúszott.

Köszi, megnyugtattál, mert való igaz, hogy kicsit úgy érzem, hogy hátfele megyek, ez a legjobb kifejezés erre. Eddig volt valami, ami legalább valahogy működött, javítani akartam rajta, és úgy tűnik, rontott a helyzeten. De remélem, igazatok lesz, és ez csak átmeneti, és később tényleg ott a siker!:)

Előzmény: Törölt nick (23726)
ljucy Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23734

Macsek,

a 2 napos mensi nem normális, lehet a Pcos-nak az egyik tünete, de a mettel kicsit többnek kéne már lennie.

A nyálkahártya nem őrülten vékony, mert azt doki még sossem mondta, talán azt, hogy lehetne vastagabb... a mensi hosszától függetlenül. Mivel nekem volt pé-m eddig meg ciklusom is (met előtt), ezért valamit vastagotott is a progi miatt a nyh-m...

és ha nagyon vékony, akkor már levált, szóval mensi volt. De kizártnak tartom, hogy ez a két nap mensi lett volna, hiszen annyira minimális volt, hogy csak na.

Remélem, mostmár megjön.

Előzmény: Pöttyösmacska (23718)
ljucy Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23733

Macsek,

 

a progit majd én is szeretném megkapni!!

Előzmény: Pöttyösmacska (23698)
youlcsi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23732
öööö... izé... nem remisszió... relapszust akartam írni, bocsi... szóval hogy nem fogom tudni, hogy mellékhatás, vagy visszaesés...
Előzmény: youlcsi (23731)
youlcsi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23731

vagyok ám, csak közben melózni is kell :)

 

szóval: IR nem tudom, hogy van-e, számomra nem volt teljesen egyértelmű, ha van is, nagyon csekély mértékben.

 

crohnos vagyok, ami alapból hasmarssal jár, így az volt a metnél a megállapodás, hogy minimális adagban (2x250) szedhetem egész addig, amíg a hasmenőke nem rosszabodik, mert majd nem fogom tudni, hogy mellékhatás, vagy remisszió. azért kellett leállnom vele, mert (gasztrós engedélyével) megpróbáltam duplázni az adagomat, és aztán valami belül nem kicsit elromlott. persze teljesen független volt a dózis-emeléstől a dolog, csak nagyon rosszkor jött. és most, amíg nem ráznak teljesen gatyába, addig no met...

Előzmény: Pöttyösmacska (23730)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23730
@youlcsi, miért nem szedhetet a metet? - ha meg szabad kérdeznem...
Előzmény: Bubus78 (23729)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23729
Ez így nem igaz, sajnos nem csak IR-je van! A másik betegsége miatt nem szedheti most a met-et, meg a mennyiséget is behatárolták neki. De majd elmeséli ő...
Előzmény: Pöttyösmacska (23728)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23728
Most lehet hogy nagy marhaságot mondok, de ha a met nem használ, lehet hogy nem is IR-d van?
Előzmény: youlcsi (23725)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23727
csajok, vittem híreket a listára! :-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23726

Ljucy, egyetértek, szerintem is várj pár napot, nagy gond nem lehet, tényleg.

Tesztet csináltál? A hőd fenn van még (mai görbét nem láttam, de lehet, hogy csak nem jelent meg, ahogy átfutottam a hszeket).

 

Ha még úgy is érzed, hogy hátrafelé lépkedsz, hidd el, hogy hat a met. Legrosszabb esetben (kívülről szemlélve) elront egy-két ciklust, de hidd el, hogy ez a sikerhez vezető út.

Előzmény: Bubus78 (23723)
youlcsi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23725

már nem sokáig, még 6 napra elegendő a cucc. a gond az, hogy azt beszéltük meg, hogy "tartósan" kell szedni, azaz egyhetes szünetekkel 3-4 kúra. de ezt tuti nem csinálom tovább!

a gargalizálás nem rossz ötlet :) csak aztán nehogy reflexből kiköpjem, mert ahhoz drága volt :p

 

met+ciklus: norc-tal meghozott vérzés után rögtön kezdtem szedni a metet. nem is álmodtam peteérésről, de azt azért reméltem, hogy lesz spontán vérzés. 60 nap múlva ismét norc kellett, majd a korábban feltett görbe 26. napján álltam le a mettel. még várok bő egy hetet, aztán sikítok gyógyszerért (mi van még a norcoluton kívül? mert attól lázas voltam mind2x).

van egyébként olyan, hogy valakinek nem használ???

Előzmény: Jokeva (23716)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23724

Ez jo otlet koszi!

holnap kitudakolom a dikinal h mi ujsag itt. Aztan h semmikeppen nincs ilyen terheleses meres, akkor amikor megyek haza juli vegen veszek egy szerkezetet magamnak, es hazi labort nyitok :DD

Előzmény: Bubus78 (23720)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23723
Szegénykém, erre tényleg nem lehet okosat mondani már... Várd ki a csütörtököt, addig kiderül a mensi is megjön-e vagy sem, illetve a hőd hogy áll majd addig. Persze a doki lenne a legtutibb, de vérzéssel nem is biztos, hogy behívna... Meg ne is dobálj ki ennyi pénzt esetleg feleslegesen. Tudom, hogy most a türelem a legnehezebb, de hátha letisztulnak pár nap alatt a dolgok! :o)))
Előzmény: ljucy (23714)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23722

Kuszkuszt bármelyik bioboltban találsz. És nagyobb szuperekben, hiperekben is, elég elterjedt.

Én is szeretem, mert gyorsan megvan, de azért minden nap ne ezt edd, mert minimálisan feldolgozott termék már, tehát pl. a köles, vagy a barnarizs sokkal jobb.

lökiblöki Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23721
ha a met kezdéséhez számolod akkor is korai? mikor kezdtem két hét
múlva volt hasonló vérzésem, meg is ijedtem mi lesz most, de az
jelentette az új ciklust. Bár eddig volt rendesen gyógyszer nélkül is
ciklusod. Én akkor nem mértem hőt, nem tudom hogyan alakult. A hét
végéig mindenképpen várj arra a csodára:-)
Előzmény: ljucy (23714)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23720
Úgy tudom, hogy az inzulinja mindenkinek rosszabb terhesség alatt, azt nem is érdemes nézni. Cukor lenne érdekes az éhgyomri és a terheléses is! Bár ez sem most, pár hét múlva, mondjuk a 12-13 hét körül először. Ha dokival nem tudsz ilyet nézetni, akkor én a helyedben vennék egy vércukorszint-mérőt és mérnék néha. Főétkezés után egy órával szokták mondani, abból sok minden látszik. De akár tudsz magadnak terhelést is csinálni!
Előzmény: kiscsirek (23708)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23719

Haat tenyleg nem tudom mi lehet..

Mensinek kicsit korai nem? figyi varj egy kicsit, lehet h mensi, de lehet h nem..

Ahh, sok okosat nem tudok ra mondani bocsi. :(

Max het vege fele elmesz dokihoz, addig meg kiderul h az e mart akkor azert nyilvan kicsit beerosodik.

egyebkent, nekem az utolso fel evben volt olyan (bar meg a met elott mondjuk) h volt egy kis barnazas,aztan 1-1.5 napig semmi, es utanna jott meg kb 4 napig, nagyon lajtosan..

 

Előzmény: ljucy (23714)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23718

bakker, most már tényleg én is nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lehet veled...

 

a nőgyógyász-endo dokik szerint az normális, hogy 2 napig van meg azzal együtt, hogy met-et szedsz?

ha ilyen kevés ideig van meg, akkor hogyan lehet elég vastag a nyálkahártyád?

Előzmény: ljucy (23714)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23717

Jaj ossze - vissza beszelek, szoval marciusban kezdtem szedni honap kozepen, az a honap 30 napos lett, aztan az aprilisi 31 napos, de nem biztos h meg volt ott PE. aztan a majusiban ert be a pete. Szoval nem az lett 31 napos.

de alenyeg az h mindenkinel egyeni a dolog. Szeritnem a pcos allapotatol is fugg.

Előzmény: kiscsirek (23711)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.22 0 0 23716
Youlcsi, szerintem gargalizálj vele :)))
Sajnálom hogy nincs mit tenni. Sokáig kell még szedned?

Kiscsirek, szívesen. Én sem hánytam, egyszer volt egy émelygésem, ennyi. Ezért nem is gyanakodtam semmire :)
Éhgyomri cukor is fontos, szerintem. És nincs tesztcsík inzulinhoz sajnos :(

Macsek, mindenkinél változó. Volt olyan, akinek norc-al kellett meghozatni, és utána állt be a ciklusa, volt aki met mellett, norc után egyből terhes is lett. Nekem pl volt peteérésem és ciklusom a met előtt is!
Elkezded, hőt mérsz, vársz, aztán ha a ciklusod eléri a 40-50 napot, PÉ nélkül, mettel, akkor meghozatod, és várod a következőben a fejleményeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!