Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66427

Ne spilázd túl. Kend be a vonalzó alját krétával, huzigáld meg a betonon. Ahol kifehéríti, ott csiszold meg egy szalagcsiszolóval, amit rákötsz egy holnaptól akciós 13 ezer forintos lidlis száraz-nedves takarítógépre, és teregess vízbe mártott lepedőket porfogónak, ha megoldható.

Előzmény: Törölt nick (66426)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66426

Gondolkodtam már a csiszoláson is .

De vmi zárt rendszer kellene.

 

Előzmény: Törölt nick (66423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66425

80 cm s vízmérték szinte mindenhol felfekszik rendesen.

Amúgy én tényleg nem akarom elhinni ,hogy lehet teljesen sík felületet készíteni egy öntéssel.

A mai nap beszéltem több szakival az este folyamán ők is azt mondták nekik sem megy a teljes sík aki meg azt mondja ,hogy nála minden síkban van akkor az hazudik.

Annyit mondtak még ,hogy csiszolni szokták a felületet akkor viszonylag egyenes lesz. 

Előzmény: C20NE (66422)
C20NE Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66424

Egy kézi betoncsiszolóval többre menne, de azt a port senkinek sem kívánom!

Előzmény: Törölt nick (66423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66423

Amatőr ötlet következik, de hátha: Ha a vonalzó élére egy 40-es smirglit teszel, azzal nem tudod azt a bizonyos 2-3 mm-t kicsit lecsihorálni ha pluszban jelentkezik?

Előzmény: Törölt nick (66419)
C20NE Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66422

Én is megszívtam , ezért írtam! Ha 2-3m-en van ennyi nem akkora gáz, mintha 30cm-ben adódik ennyi. Igazából nemigen láttam még olyan aljzatot amiben nem volt 2-3mm 2-3m-en.

Előzmény: KömKel (66421)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66421

Viszont tényleg ne legyen 2-3 mmnél nagyobb a hepehupa, mert különben nyikorogni fog, mint a krvaanyja... én megszivattam magam a hálószobánknál, és évek óta nyekereg a laminált. Idén felszedem, és csinálok rendes aljzatkiegyenlitést.

Előzmény: C20NE (66420)
C20NE Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66420

A Click rendszerű nem csúszik szét a többit meg ragasztani kell egymáshoz.

Előzmény: Törölt nick (66419)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66419

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Lehet akkor az lesz hogy 5mm alátét valamint több burkoló írta nyugodtan tegyem alá a 3mm alátétet is.

Nekem mindig azt mondták a vastagtól szét fog csúszni.

De a több burkoló tapasztalata nem ezt mutatta. 

Előzmény: C20NE (66416)
kiss_atti Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66417

öööö, az milyen ??

:-)

Előzmény: joevagyok68 (66401)
C20NE Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66416

Tegyetek vastagabb alátétet, ha nem lesz padlófűtés és ha a hullámosság jó hosszan van, az a 3mm 2m hosszon jelentkezik, oda be fog idővel ülni a laminált. Amúgy sem ad olyan kemény stabil érzést mint a leragasztott, de van aki pont emiatt szereti az úsztatott lerakást.

 

Az a baj, hogy ha az egyenetlenség/hullám rövid távon jelentkezik, akkor amíg eligazodik nyikoroghat járáskor és ha nincs szerencséd mindig megnyekken. De a vastagabb alátét ezen is sokat segít.

 

Ha tényleg csak 3mm akkor én nem önteném újra!

 

Amúgy a tüskés henger csak kilevegőzteti az egyenetlen leöntésen nem segít!

Előzmény: Törölt nick (66412)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66415

Ez egy tetőtérbeépités, plusz a földszint kibelezése, szóval a különbözeti költség marginálisabb %-ban.

 

De egyetértünk... mondtam a megrendelőnek, hogy jól gondolják át, mert akárhányszor hazaér és felnéz a házra, eszébe fog jutni a másik verzió, hogy mennyivel jobban nézett volna ki.

És nem mellesleg sokkal piacképesebb is lenne a féltetős megoldás, mivel modern(ebb) és egyedi(bb).

Előzmény: Törölt nick (66413)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66414

Rakjatok alá 5 mm-es XPS alátétet, az fel tudja venni a 2-3 mm-t. 

Előzmény: Törölt nick (66412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66413

aze gondolom nem lesz ocso eme háziko.

en az egy makit rafizettem volna az elso verzioért.

eg es föld. Gondolom 30 ban benne lesz akkor meg nem minde hogy 31?

Előzmény: KömKel (66411)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66412

Szia apu elhúzta ahogy tudta.

Utána kapott tüskés hengert.

Akkor csak duma ,hogy teljesen sík felületet lehet húzni?

Laminált padló+

 WOODSTEP SILVERFLEX ALÁTÉT 3MM

De gyanítom, a laminált padlóban is van görbület. 

Előzmény: C20NE (66410)
KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66411

Ha visszaolvasol a hozzászólásaim között, MINDIG kihangsúlyozom, ha a javasolt megoldás engedély-módositással járna.

De mint leirtam az áthidalóknál is, és most a koszorú magasitásnál is, ezek nem azok, de létezik rá olcsóbb-jobb-egyszerűbb megoldás. Értem én, hogy ezek miatt az épitészeddel-statikusoddal kell konfrontálódni, ezért is irtam, hogy mindenki a saját pénztárcája ellensége.

 

Tudod hány ember jött/jön hozzám engedélyezett tervvel, hogy csináljak belőle kiviteli tervet, mert nem jutnak dülőre az engtervet készitővel?

Nem szar szakemberek ők feltétlenül, csak van 8-10 féle megoldási sémájuk, és azokat erőltetik, hogy ne kelljen újat rajzolni, illetve számolni, hogy a megrendelő mondjuk ablakonként megspórolhasson 20-30e Ft-ot.

 

Nézd meg ezt:

 

és ezt:

 

 

Ugyanaz az épület tetőtérbeépitése, a tetőtérben nagyon apró eltéréssel, ami a megrendelő szempontjából nem releváns.

A féltetős megoldás volt az első verzió, mindenkinek nagyon tetszett. De azért csináltam egy hagyományosat is, és a kettő között vázlatszinten kiszámoltam a beruházási költség különbséget, ami 800e-1 millió Ft.

 

És sajnos az anyagiak döntöttek, a hagyományos lesz megcsinálva... tuti nem rakom be a referenciák közé, mig a másik verzió kurvára tetszik nekem.

Előzmény: stevemegane (66409)
C20NE Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66410

Szia,

 

az önterülő nem terül ám tökéletesen! Fogazott vassal teljesen egyenletesen el kell teríteni. Nem tudom, milyen burkolat lesz rajta de 3mm-t a legtöbb gond nélkül tolerál.

 

Ha újra akarod önteni, spaklival kapargászd meg a tetejét, ha megfelelően kemény, akkor alapozd le újra alaposan és öntsd rá az új réteget, de az is hullámos lesz ha a terítésnél nem figyelsz. Nem könnyű ám még önterülővel sem!

 

A Mapei anyagai nagyon jók, pláne kis rétegvastagságban, én ilyet használtam és működnek, de tükörsima egyik sem lett, pár mm mindegyikben maradt.

Előzmény: Törölt nick (66408)
stevemegane Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66409

Értem, hogy jót akarsz. De amikor berak valaki ide egy jóváhagyott leengedélyeztetett rajzot és kérdez róla, hogy melyik munkafázist hogyan kell megcsinálni, akkor szerintem már kár fikázni a tervet. Persze, ha megemlíted, hogy máshogy jobb lett volna az nem baj, sőt.

De az én esetemben egyszerűen harapófogóval kellett belőled kihúzni a zsaluzási megoldást, holott két mondat volt az egész.

 

Amúgy meg ne pazaroljuk mások idejét a meddő vitával, szóljon a fórum arról amiről eddig, a valós "szakmai" dolgokról.

 

Köszönöm az eddigi segítséged és a többiekét is.

 

 

Előzmény: KömKel (66395)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66408

Nem mindig ott van a hiba. Meg is fordítottam.

Olyan 2-3 mm a hézag. Nem akarom elhinni ,hogy ennyire hülyék legyünk az öntéshez.

Rendesen alapozóval lekentem az aljzatot  vártam egy napot ahogy mondták majd öntöttük 

6 liter vizet tettem hozzá amennyit írtak.

Kevertem 5 percig majd 5 perc pihenő és két perc újra keverés.

Lehet az lb termékekkel van a gond ? :(

Mert ismerős a mapei re nem panaszkodik és tök jó lett neki. Azt nem is kőműves mint fater.

Tüskés hengerrel is végig mentünk rajta.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66407

Belenéztél már a vonalzóba? Nem az a görbe?

Előzmény: Törölt nick (66405)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66406

Nem mindegy hogy mekkora a hézag. Én megjelölném a vonalzót, hogy mindig ugyanott van-e a hézag?

Előzmény: Törölt nick (66405)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66405

Sziasztok szép napot.

Önterülővel leöntöttünk egy szobát meg is száradt rendesen . Viszont ha a 3méteres vonalzót ráteszem több helyen hézag van alatta.

Erre az önterülőre rá lehet még egy réteget húzni ?

Úgy értem kap alapozót és arra még egy  réteg. Nio sp 0-20mm et használtunk.

 

 

KömKel Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66404

2 réteg impregnált. Az elsőt felrakod, és kihézagolod, illesztéseknél gletteled, és utána mehet rá a második réteg, eltolt hézagokkal.

A párazáró fólia nem érne semmit, mert több száz helyen lesz kilyuggatva a csavarok által.

 

A MEGFELELŐ gyapot a hangszigetelés miatt kell bele, tehát vegyél Isover Akustot pl, vagy hasonló odavalót.

Előzmény: Dockworker (66403)
Dockworker Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66403

Sziasztok ! 

 

Egy gyors kérdésem lenne csak , mert szerintem túl kattogtam a témát és már abban sem vagyok biztos amit napi szinten csinálok :D

 

Tehát adott egy helység amiből egy fürdőt kellene gipszkartonnal leválasztani . 2x2rtg 12,5mm gk. közt lenne egy 50mm.es profil merevbordával , stb . 

 

Na már most abban nem vagyok biztos ,hogy a fürdő felőli oldalán mind2réteg gk.-nak impregnáltnak kell lennie ? És ilyenkor tegyek a profilba 50mm-es kőzetgyapot szigetelést ? Esetleg párazáró fólia ? Tudom ,hogy túllihegem , de ezen a melón egy 9,5 pont nem elég mert referencia az egész . 

 

Szerintetek ? 

 

Köszi előre is 

 

Üdv.:

 

D.W.

 

Jaa és a témához : 

 

Kömkel ami melót itt elvégzett az évek alatt , ami segítséget ingyen adott szerintem több 10milliós tisztelet díjat érne. Ezt aki régóta olvassa , "ismeri" az tudja , aki nem az meg legyen kedves a JÓ HANGOS MEGKÖSZÖNÉSEKEN túl marhaságokat nem irkálni :)

 

Üdv ismét és az esetleges tippekért meg örök hálám ! 

Töck Jenő Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66402

A tervezők között is van különbség. Aki itt kérdez annak valami baja van, az elégedetlen. Vagy igaza van, vagy nem. Jónéhány tervnél, rajznál látni, hogy stichje van. A tervnek. Ha az ember megkritizálja az a baj, ha nem az a baj. Nem olyan régen megkritizáltak itt engem is, hogy nem tudom mit kell csinálni, más pénzén kísérletezem. Nem volt szép dolog, nincs rá szükségem, már annyi pénzét elköltöttem a megbízóimnak, hogy talán annyit az itt előfordulók összesen nem láttak.

Előzmény: stevemegane (66394)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66401

Te most 'baglyosat' jatszol ?

Előzmény: kiss_atti (66400)
kiss_atti Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66400
Előzmény: Jakuzzi Szervíz Országos (66399)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66398

Köszi az ötletet, wc-nél alkalmazni is fogok valami ilyesmit a lefolyócső letakarására.

 

Azt látom én is, hogy időről időre javítani kell ezeket az utólagos dolgokat, nemrég épp ilyen hiánya miatt áztatott minket is egy szomszéd (kulturáltan fürödni képtelen) tyúk.  Közben ráakadtam a rafak féle megoldásra, és úgy néz ki eddig az áll a legközelebb ahhoz amit keresek.

 

A "mester" úgy oldotta meg egyébként, hogy 5 centi széles lapokat farigcsált csempéből és azt tette oda saccra 45 fokban körbe a kád szélére. Ezért aztán oda semmit se lehet letenni ami egy panelfürdőnél több mint bosszantó. És csúnya is, nekem legalábbis abszolút nem tetszik, gányolásízű. A kád szélére se lehetett ráálni pl. teregetéshez, vagy azt a műanyag rácsos kádra pakolható-levehető hogyishívjákot se lehetett biztonságosan rajtahagyni a leesés veszélye nélkül.

Előzmény: Petya79 (66397)
Petya79 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66397

Mi árulunk ilyen Profilplastos szegőket. Az utólag beépíthető sajnos nem a legtartósabb megoldás. Ha van elég helyed, és kimaradt csempéd, akkor a  kád peremére ültethetsz 5 cm-es Ytongot, és leburkolhatod csempével. Az így létrejött kis "padka" áthidalja a fal és a kád közti hézagot, illetve tusfürdőt, bármit tárolhatsz a tetején. Én legalábbis így oldottam meg a panellakásban. Ha ez nem kivitelezhető, akkor marad az utólag beépíthető vízvető, amit pár évente sajnos cserélni kell.

Előzmény: Törölt nick (66390)
Petya79 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 66396

Az a nem szakember user én voltam. :-) Csak helyreigaztás képpen: olyannyira telebeszéltem a fejét, hogy - ha visszaolvasol - konkrétan leírtam, hogy alapvetően nincs szüksége a nyílászáróinak beépítéséhez flexibilis PUR habot vásárolnia. A másik dolog, hogy valóban nem vagyok szakember, mégis sikerült azzal az említett PUR habbal résmentesen tömítenem a padlásfeljáró keretét, illetve a bejárati ajtóm és a kétszárnyú erkélyajtóm padlóvonalának csatlakozási hézagait (amit szakemberek fújtak ki, mégis 2 év után egy rés tátongott azon a helyen!) anélkül, hogy az elvált volna a felülettől.
Tisztelettel kérdezem, nem lebecsülve senkinek sem a munkáját: még csak véletlenül sem fordulhatott elő az, hogy esetleg a beépítők hibáztak? :-)

Előzmény: kiss_atti (66386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!