Keresés

Részletes keresés

nagylaci32 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4916
Szia!
Egy másik Simsonokkal fogalakozó fórumon is vitatták az olaj kérdést és ott kifejezetten szidták az Arol 2T olajat! Állítólag nem keveredik annyira jól a benzinnel és leülepedik a benzin aljára, és azért egy régi technikájú Simson mégsem olyan kényes az ilyen dolgokra, mint az új technikával készült kihegyezett motorok! Én úgy vagyok vele, hogy a Stihl Fs 55 után megvettük az Oleo Mac 755 M-et akkor már vagyok annyira igényes, hogy csak oleo mac olajat használok, mert azért azt mégis csak kifejezetten azokhoz a motorokhoz kísérletezték ki! Amúgy ha nem is pont olyan márkájút veszünk mint a gép márkája akkor is legalább (ahogy írtad) kertigép boltban vegyünk olyat amilyet ajánl a boltos, vagy amit direkt ilyen motorokhoz készítenek!
Előzmény: pintérjani (4914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4915

Sziasztok.

Egy pár hete olvasgatom a topicot, elég sok márkáról vannak itt vélemények, viszont a Husqvarnáról nem igazán. Felmerült bennem a kérdés, hogy itt csak én vagyok azon ritka emberek egyike, aki ilyen fűkaszával rendelkezik? :-) Vagy 2 hete hirtelen jött gondolatomba eldöntöttem, hogy a franc fogja havonta vágni a füvet a telken, veszek egy komolyabb masinát. Eddig egy kis FS 38-assal attam a gaznak, anno csak ekkora gépre tellett, ami a teljesítményéhez képest jól és gond nélkül szolgált.  Most viszont különösebb tapasztalatok vagy utánaérdeklődés nélkül egy Husqvarna 143R gépet tettem magamévá. :-) Még aznap kutakodtam volna itt is, meg máshol is elégedett vagy elégedetlen tulajdonosok véleményei után, de nem igazán találtam. 2x 1500nm-t fog karbantartani. Hosszútávra terveztem, egy szerintem neves cég középkategóriás gépével. Remélem nem csalódok.

pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4914
Köszi,akkor Stihl lesz,mert az van a legközelebb.Még egy kérdés:haverral vitatkoztunk,mert ő Arol 2T-t használ,meg a Shell kúton vesz kétüteműhöz olajat.Mondtam neki,hogy inkább olyat vegyen,amit ilyen kerti gépeket gyártó cégek árulnak,illetve a gép márkájával megegyező olajat vegyen,de hajthatatlan,azt mondja,azok az olajak is pont olyan jók.
Szerintetek?
Előzmény: Gypsy56 (4913)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4913
Szerintem tökmindegy. Ha lehet, szintetikusat. Bármelyik gyártó olaja jó.Stihl, Oregon, Husqvarna, Castrol, Makita, akármi. Megnézed az árát, és amelyik szimpi.
Előzmény: pintérjani (4912)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4912
Milyen olajat használjak a keverékhez?Felénk Castrolt nem nagyon láttam,de Stihl-t tudok venni,mert az van.Melyik a jobb?Ha a Castrol jobb,akkor megnézem Győrben,ott biztos van.
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4911
Persze. Én is azt használok, kivéve a cudar részeket. Ott Oregont.
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4910)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4910
Én Grassmastert használok (használtam), 3mm négyszögprofilút, szép rikító pirost. Tednap fogyott el, még nem tudom milyet vegyek helyette, ez már ezer éves volt, mert több kilóméter volt rajta. Lehet még ilyet kapni?
Előzmény: Gypsy56 (4906)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4909

Ennek az egész fórumnak ez lenne a lényege, hogy "vitatkozzunk"

Előzmény: szalaylp (4903)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4908

Köszi az infókat. Kb én is így tudom, a szöghajtás alkatrészekkel viszont újat mondtál. Na, most már mindegy, vettem komplett szöghajtást. A tengelyvég szétverése miatt (baromarcú dikiccsel kaszált, elrepült a leszakadt védőtárcsa, estig nyomta nélküle.) Az ára miatt még mindig dadogok :-( Van nekem is 2db mosható szűrőm, viszont 3 rugó volt darabja. És már tényleg nincs.Az volt vele a baj, hogy a kaszálék leve átment rajta, belül tiszta zöld volt az egész szívótorok. Az utángyártott papírszűrő meg 8 kiló, legalábbis az Agroforgnál. Az is sok, szerintem. Nekem nem a tengely, hanem a ház is kikopott . Az első karbicsere után a következőt már perselyeztük :-)

Előzmény: profikert (4907)
profikert Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4907

Szia!

Sok mindenben igazad van. A gyári papírszűrő tényleg drága. Már létezik utángyártott is. A gumi perem ezeknél kicsit keményebb. 3 éve még létezett gyári, szita szövetes szűrő (többször lehetett tisztítani). Már beszüntették. Nem tudom miért. A gázbowden tényleg fogyó alkatrész. Az első kiadásó 400-asok Walbro karbival kerültek ki. Az újabbak már Zama-val. A gáztengelyt és a szivató tengelyt külön is lehet venni. A ház kb. 2 cserét kibír. A szöghajtáshoz lehet külön fogaskerékpárt venni.  3 változat létezik. A régi, ami olyan mint az FS 220-oké. Azt lecserélték kb. 5-6éve. És ezt is lecserélték kb. 3 éve. Ha 2-3 éves géped van, akkor a legújabb változattal van szerelve. A csapágyak normál méretűek, darabja 500-1000Ft között (márkától függően).

Ahogy ismerem magam (ha munka van, akkor nyomom, mint süket a csengőt, mert másnap inkább bicózok) most ezt a gépet választanám: http://www.profi-kertgep.hu/machine.php?machine=419

Jó munkát, hétvégét 

Előzmény: Gypsy56 (4888)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4906
Bizony ám ! Szerintem az Oregon damilok minimum olyan jók, mint a Stihl, sőt ... Nem nagyon kemény strapára meg pl a Grassmaster töredék árért.
Előzmény: napalm. (4897)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4905
Nehogy bánkódj már ! A vita vélemények ütköztetése, és mint ilyen biztosan előbbre visz. Veszekedés meg nem volt :-)
Előzmény: szalaylp (4903)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4904
Oksi, jó melót ! :-) Nem veszem ám fel az összes piszkálást. ÉN tudom, hogy nekem mi a jó. Csak az bosszant picit, hogy terjed egy legenda, és ez miatt aki most kezdene vmit, előre meg van vezetve.
Előzmény: napalm. (4902)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4903

Sajnálom hogy kirobbant ez a vita, de persze a múltban is volt már rá példa. Nem gondoltam át, amikor megkérdeztem tőled, hogy miért tetszett meg annyira neked a Solo. Ez csak egy ártatlan beszélgetésnek indult...

 

De ebben valóban igazad van. Mi az, hogy egy cég egyeduralkodó a piacon? Miért tesszünk szemellenzőt, mint a lovak, hogy csak egy irányba lássunk? Igenis kellenek tesztek, próbák a különböző márkák házatájáról. Csak így lehet tapasztalatokat és érveket gyüjteni. Nem lehet érv egy "NÉV" egyedül csak, ha Istenről beszélünk. "Vagyok aki vagyok, így szólj Izrael fiaihoz" - mondta Mózenek. 

 

Szerintem a monopol helyzet, ha nem mi vagyunk benne veszélyes. Egy egészséges versenyre van szükség a piacon, ahol a vevőért versenyeznek. Nem pedig úgy, hogy rémísztgetnek, ha nem a "NEVET" veszed, akkor biztos befürdesz. Ebben a fórumban az lenne a komoly előrehaladás, ha mindenki a saját gépeiről rövid, tömör tesztet írna. Így tudnánk segíteni egymásnak, vagy olyanoknak,akik épp keresik a megoldát. Az orvos is akkor tud segíteni, ha a beteg elmondja valójában mi a baja. Ha titkolózik, mondván ő mindig egészséges volt...akkor bele is halhat.

 

Csak azt kérem tőletek legyünk nyitottak egymás véleményére. És merjük elhinni, ha valaki jót és rosszat is el tud mondani.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Gypsy56 (4898)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4902
na megyek permetezni meg kaszálni egyet, jók legyetek!;)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4901
gondolom mint mindenben, itt is fel van osztva a piac.
Előzmény: Gypsy56 (4899)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4900
visszaolvastam.
nem kell minden lehurrogást felvenni, ennyi.
a légszűrőjük tényleg szemtelenül drága. evvan.
a professzionális felhasználásra szerintem igencsak nehéz lesz más márkának beférkőznie. nem lehetetlen, nehéz. az emberek tudatalattijába már beégett a stihl.
plussz te magad is írtad hogy árakban lejjebb mentek.
most konkrétan a fűkaszák áráról nem tudok nyilatkozni, de pl. a permetezőjüket tavaly 145e-ért vettem akcióban, idén 130e volt.
ha annyira veszélyeztetve lesz a pozíciójuk hidd el lejjebb fognak menni a gép árakkal is.
és akkor az eccerű földi halandók összehasonlítva az árakat a stihl mellett teszik le a voksukat hisz ha ugyanabban az árban (vagy kicsivel többért) megkaphatják eme márkát akkor nem fognak venni husit, hitachit, vagy marujamát kísérletképpen.
Előzmény: Gypsy56 (4898)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4899
Egyébként az FS400 árával (2 kiló) a SOLO (150 ), a Hitachi (125) áll szemben. A Hitachi különben egy trójai faló, mert egy Tanaka FSB600 igaziból, csak a Hitachi felvásárolta a gyárat. És van olyan környék a világon, ahol a Stihl nevénél fényesebben ragyog a Tanaka név (USA).
Előzmény: napalm. (4895)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4898
Mondtam én, hogy nem ? Talán olvass vissza. Lelkesedtem a Solo kinézetén, minőségén, stb.ÉN lettem lehurrogva.Amiket a Stihl hibáiról leírtam, igaz, de azért írtam, mert engem cseszegettek érte. Én is "valami fűkaszás biznicbe vagyok" úgy 7 éve.Azt is leírtam, nekem is Stihlek vannak. Nem 14, hanem négy.Azaz tulképpen 6, mert van 2db 350-es is.Hogy a szomszédod miért Stihleket vett, ahhozcsak némi köze van a minőségnek. Pl azért, mert Magyarországon hosszú ideig csak a Stihl volt kapható, ami valóban jó, és strapabíró.Ezért ezt ismerte meg, és nem kisérletező alkat. Egyre több fűkaszás cég próbálkpzik, mint én a Stihl helyett más gépekkel, mert a Stihl hazai szinte monopol helyzete miatt nagyon elszemtelenedtek. Egyébként a Stihl is érzi a veszélyt, mert lejjebb nyomta az alkatrész árait. A " műanyag hülyeségen" sem én lovagoltam, de engem pl bosszant, hogy a rezgésmentesítő tubus oldala (mert műanyag), egyszerűen kikopott lyukasra, mert kidörzsölte a hám műanyag lapja.Az egész úgy kezdődött, hogy jót mertem írni egy "NEM STIHL"-ről. Ez pedig már PR Marketing, nem gépminőség kérdés.De örülhet minden Stihl rajongó, mert az említett más gépek megjelenése miatt kezdenek visszavenni a nagy arcból, és kezdenek az árak visszacsúszni a reális FELÉ.Nekem nem a STIHL gépek minősége miatt lett elegem, hanem az alkatrész, és üzemelési költségeken folyó kaszálásukkal.Konkrétan a légszűrő, mert a "harmincezres" karburátorcsere miatt. Egy ilyen kis szar valami, mint a Stihl "Made in China" karburátora harminc rugóért. Ehh.Egy cigisdoboznyi papírszűrő 1400, amikor egy autó papírszűrője tízszer ekkora 1000-ért.
Előzmény: napalm. (4894)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4897
ne ragaszkodj az eredeti stihl damilhoz mert az valóban lehúzás.;)
kitűnően lehet vágni más gyártó damiljával is.
Előzmény: pintérjani (4893)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4896
"Tud valaki közelebbit erről a damiláztatásos dologról?"
sose próbáltam, szerintem városi legenda.
Előzmény: pintérjani (4889)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4895
"Engem azért annyira meggyőzött a saját tapasztalataim alapján,hogy ha kiadnák 200 ezret,azt biztos csak Stihlért adnám.Lehet,hogy ennyiért van gép,ami jobb,de ennyi pénzért nem szeretnék próbálkozni,inkább azt venném,ami nekem már bizonyított."

na itt a pont!!!
ezért vettem én is stihl-t!
megvolt rá az összeg, néztem a husikat is (őszintén megmondom más márkákat nem), de végül is a stihl mellett döntöttem amit nem bántam meg.
hatással volt még rám az hogy a szomszéd ilyen (fűkaszálás) biznicben utazik.
eddig 400asokkal dolgoztak, nemrég szereztek be 450-eseket.
nem hármat, tizenhármat....nem hinném hogy szarokat venne....
Előzmény: pintérjani (4883)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4894
nagyon sarkítasz....
hosszú távon megfelelő kezekben (de van itt rá példa hogy nem megfelelőekben is) törődéssel sok-sok évig ki fog szolgálni a stihl.
ezt a műanyag hülyeséget meg nem igazán értem, mire jó ezen lovagolni?
Előzmény: Gypsy56 (4881)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4893
Ooops!A Dolmar-ról még nem is hallottam.A Husit a volt kollegám is említette-aki főállású favágó a KAEG-nél-de elsőszámú célpontnak a Stihl-t mondta Ő is.
Az biztos,hogy a cuccok a Stihlhez a szakboltban horror áron mennek.A cégnek a géphez mindent Stihl boltban vettünk,mert a következő üzlet olyan messze volt,hogy a benzinköltséggel együtt pont egy árban voltak a dolgok.Akkoriban egy tekercs Stihl damil árán két tekercset kaptunk volna más márkából és nem is a legolcsóbbat.
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4892
A Solot most inkább nem említettem (de gondolatban hozzámondtam :-)  )
Előzmény: Gypsy56 (4891)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4891
Hát, pedig fűrész ügyben is nem hiszem, hogy csalódtál volna egy Husqvarnával, vagy egy Dolmarral.
Előzmény: pintérjani (4889)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4890
Tud. A damiláztatás egy hiedelem.Szerintem.Egyébként az én gépeim évek óta mennek egész nap, és alkalmazottak dolgoznak vele. Előjönnek olyan hibák, amik másnak nem. De amiket leírtam, pl a Hitachira egyik sem igaz. Az meg a másik, hogy pofátlan áron megy az alkatrész eladás. Egy csavar a Stihlnél 900 Ft, ennek TELJESEN megfelelő a csavarboltban 80 Ft.(Ez a kormány rögzítő pillangócsavar)
Előzmény: pintérjani (4889)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4889
Őszintén szólva ezekről a hibákról nem hallottam még,illetve arról sem,hogy aki Stihl géppel dolgozott az szidta volna bármilyen típushiba miatt.Ettől függetlenül biztos igazad van,hiszen attól még,hogy én nem hallottam róla,attól még létezhetnek.Egyébként az a kereskedő-szervizes,aki az Einhellt is szervizelte volna,mondta,hogy a Stihlekkel van messze a legkevesebb gond.Csak hát az ára,ugye...
Egyébként a motoros fűrész vételénél meg sem fordult a fejemben,hogy a Stihlen kívül más is létezik.Mindegy.
Tud valaki közelebbit erről a damiláztatásos dologról?
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4888
Egy csomó alkatrész nem kapható (pl szöghajtás alkatrészei), mert "nincs cikkszám", így vedd meg kb a fél gépet egy vagyonért.
Előzmény: Gypsy56 (4887)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4887
350-es kasza aljára egy talplemez drága lett volna, így időnként kilyukad a tank. 400-as már "prémium kategória", van tankvédő.a gyújtótekercsről kijövő gyertyakábel elmebeteg kacskaringóban van elvezetve, rendszeresen eltörik kb a tekercs után 2-3 centivel.A rohadt papír légszűrőjük 1400 volt, most kicsit olcsóbb lett. Egy csomó más gépben szivacsszűrő műxik sirályul. Mosható, kb 1 év mülva csere 400-ért
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!