Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10613
Talán részleteiben nem annyira kidolgozott (pl. hány kocsi vár hány gyerekre), viszont a történet összefüggései összehasonlíthatatlanul jobban és alaposabban ki vannak dolgozva jó előre. JKR tíz éven át csiszolgatta az egész sztorit, ami AC-ről nem mondható el. A HP komplexitása messze felülmúlja az egyes krimikét.
A cselekmény egyáltalán nem borulna fel, ha Neville nagy szerephez jutna. Szépen fel van vezetve a fejlődése. Az is lehet, hogy ugyan végig Harry küzd Voldemorttal, de miután kiderül hogy mégis Neville a kiválasztott... mert ehhez csak annyinak kell történnie, hogy Voldi őt is "megjelöli", ez a meccs nincs lejátszva, akármit is mond Dumbli... akkor Neville végül kifektetheti Voldit. (Ebbe belehalhat ő, vagy Dumbli, vagy Harry, vagy akárki.)
Előzmény: gyanus_capa (10612)
gyanus_capa Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10612
Habár Rowlingnak nagyon jó a fantáziája, remek ötletei vannak, tőle azért mégsem várok el Agatha Christie-szerű logikai csavararokat, különösen mert koránt sincs hasonló aprólékossággal kidolgozva a történet. Ráadásul az eddigi 5 könyv épp Potter-Voldi küzdelemre épült. Ha ez felborulna akkor dőlne az egész eddigi cselekmény.

És SZVSZ nem véletlen hogy Neville jön fel, mint a talajvíz.

Neville egy későn érő típus, tele szorongással, amely lassan oldódik. szvsz ennyi

Előzmény: Inner Circle (10607)
gyanus_capa Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10611
pont ezt akartam én is mondani!

Amúgy Nevillel kapcsolatban 2 dolog lehet, vagy nála is alkalmaztak valami bűbájt, csak D. nem említi, vagy nem volt rá szükség mert sikerült Neville pontos születési időpontját eltitkolniuk.

szvsz tök mindegy hogy Voldi meddig ismeri a jóslatot, (vagy tud-e róla egyáltalán) az akkor is működik

Előzmény: NAR (10610)
NAR Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10610
hogyan védték anno Neville-t, ha Dumbledore se tudta, melyikük lesz a kiválasztott? Logikusan öt is ugyanannyira kellett volna, mint Harryt.

Nem tudjuk, hogy védték-e Longbottom-ékat, vagy sem. A halálfalók Voldemort bukása után támadták meg ?ket, amikor már senki nem számított rá - már nem volt "bekapcsolva" a védelem.

Voldemort még most sem tudja, hogy ö maga jelölte ki a méltó ellenfelét, tehát Ö - az olvasóval ellentétben - nem lehet biztos benne, hogy Harry az.

Miután Harry már háromszor legy?zte Voldemortot, elég egyértelm?, hogy ? lehet az Egyetlen, még akkor is, ha nem ismeri a teljes jóslatot. Nem egyértelm? a könyvb?l, hogy Voldemort meddig ismeri a jóslatot - addig, hogy "born as the seventh month dies" vagy addig, hogy "the Dark Lord will mark him as his equal". Ha ezt az utolsó félmondatot is ismeri Voldemort, akkor egyértelm?, hogy Harry a f? ellenfél.

Bye,NAR
Előzmény: Lothiriel (10608)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10609
De. Úgy hallotam, arra való a dramaturgia, hogy idővel logikusnak tűnjön.
Csót:
b
Előzmény: Lothiriel (10608)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10608
A kiválasztottat helyettesitsd be halottra.
A lényeg sztem, hogy
1. hogyan védték anno Neville-t, ha Dumbledore se tudta, melyikük lesz a kiválasztott? Logikusan öt is ugyanannyira kellett volna, mint Harryt.
2. Voldemort még most sem tudja, hogy ö maga jelölte ki a méltó ellenfelét, tehát Ö - az olvasóval ellentétben - nem lehet biztos benne, hogy Harry az. Nem kéne/kellett volna Neville-t is elövennie? A szülei elleni támadás nem tünik ellene irányitott támadásnak (szülei kinzása, elég lett volna megölni mindannyiukat). 3. Voldemort bukása után is védelmezni kellene öt is, mindaddig, amig Voldemort nem biztos benne, melyik a kiválasztott gyerek, hiszen potenciális áldozat. Akkor hogy a fenébe kaphatták el a szüleit? Vagy ök nem számitanak, csak Harry Potter ?
4. mindezen mérlegelésekkel ellentétben Voldemort végig csak és kizárólag Harry után kepeszt. OK, ö a föszereplö, bosszu a visszapattant átok miatt stb. DE nagyon ugy tünik, hogy Voldemort fixa ideája, hogy Harry az. Cseppnyi kétség sincs benne, nem mozdul Neville-re, holott sztem kellene.
Ez nem illogikus egy cseppet?
Előzmény: gyanus_capa (10606)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10607
Mintha Pókemberről nem derült volna ki 30 év után, hogy csak egy klón már vagy tíz éve... igaz, aztán visszacsinálták. Node ettől az eredeti kérdésfelvetés még áll: miért nem védték Neville-t ugyanannyira, mint Harryt?
És SZVSZ nem véletlen hogy Neville jön fel, mint a talajvíz.
Előzmény: gyanus_capa (10606)
gyanus_capa Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10606
valljuk be, ez kb. annyira valószínű mint hogy hóláncot talász a téliszalámiban. Ha Neville lenne a kiválasztott akkor az eddigi regények nem úgy kezdődtek volna hogy Harry Potter és a ....

Előzmény: Inner Circle (10605)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10605
OK. Tehát a kérdés valami olyasmi volt, hogy miután Voldi nem tudta, hogy Harry vagy Neville lesz a kiválasztott - nem is tudhatta, hiszen ő jelölte ki a támadással! -, viszont Dumbli tudta hogy valamelyik, nem kellett volna ugyanúgy védeni őket? Viszont Harry kap Fidelis bűbájt, meg efféle, Neville-ről meg nem tudunk semmit - sőt, abból kiindulva hogy milyen könnyen megtalálták utána a Halálfalók, Voldinak is meg kellett volna találnia a családját... És ha Voldi először odamegy, simán megöli és utána farag rá Harryvel? Akkor Dumbli vállon veregeti magát, hogy nahát, a jó srácot védtem annyira, a reszli meg ment a levesbe?
Továbbá Voldi még mindig csinálhat Neville-ből kiválasztottat... ő még mindig nem tudja, hogy melyikük az!
Előzmény: Lothiriel (10590)
Itep Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10604
Igen,vagy Cho.
Előzmény: Esti_Kornél (10603)
Esti_Kornél Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10603
szerintem Neville tetteinek kihangsúlyozásával/kivégzésével várnak még a hetedik részig. Szerintem az ő szerepe annyira még nem forrott ki.
Esetleg hasonló helyzetbe kerül még Ginny is.
Előzmény: Itep (10602)
Itep Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10602
Ha Neville áldozat lesz,akkor el?tte vmi "nagy dolgot" cselekszik majd.
Előzmény: borzimorzi (10592)
Esti_Kornél Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10601
Én azt nem tartom kizártnak, hogy valamelyik kulcsfigurából váljon mágiaügyi miniszter, csakúgy, mint roxforti igazgató (Dumbledore meghal a hetedik rész végén).

Elképzelhető szerintem a hetedik rész végén egy előretekintés, afféle kiből-mi-lett, vagy mi.

Előzmény: gunaar2 (10597)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10600
Á, leesett, Hermi babája Siriustól!
Szerintem a könyvbeli clue-kkal egyenesen arányos. No baby but Weasley Minister.
Előzmény: borzimorzi (10596)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10599
Hát pofán is vághat a nö mindenkit, ahogy Sirius megölésével is tette, nagyon kevesen számitottak erre. De tett rengeteg utalást a könyvekben, az interjukban is hangsulyozza, hogy mindig lerakja a maga kis clue-jait. Tudod, ha lóg egy puska a falon, annak el kell sülnie. Ha tehát van alapja a könyvben annak, amit várunk, jobbak az esélyek.
De ezt a Hermi babcija-szent prüdéria dolgot viszont nem értem. A Ron-Hermione dolognak sztem semmi köze a papa miniszterségéhez, utóbbi a kviddicskupa megnyerése miatt esélyes.
Infomaker Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10598
Köszi!

A 4. részén meg van írva, kiderül, hogy meghal?

Előzmény: NAR (10594)
gunaar2 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10597
Sziasztok!
Egyébként ki(k) döntik el hogy ki lesz a miniszter?
Mi lenne ha nem csak a borítóban lenne egy külön kiadás felnőttek részére hanem a tartalom is felnőtteknek szólna,akkor simán beleférne Hermi és a bébi,nem? :)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10596
Kedves Lothiriel!

Szerinted, ha minél többen tartunk valamit várhatónak, akkor annál több az esélye annak, hogy be is jön, vagy épp fordítva? Mert, ha fordítva, akkor Weasley papa karrierje bánja Hermi babciját. Viszont, ha egyenes az arányosság, akkor azért a szent prüdéria fennmarad, viszont Weasley papából minyiszter lesz, "akárki meglássa"! Hm?

Csót:
b

Előzmény: Lothiriel (10593)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10595
... a szülei nagyon jó varázslók voltak...
Előzmény: Lothiriel (10593)
NAR Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10594
Cedric Diggory, a Hugrabug fogója, a Roxfort Trimágus-bajnoka, Cho ex-kedvese, h?si halott.

Bye,NAR
Előzmény: Infomaker (10589)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10593
Már én is felvettem Neville-t sajna az esélyesek listájára, pont amiatt, amit IC kérdezett. A pálcaöröklésben talán az a kimondott/ki nem mondott vágy is benne volt, hogy méltó legyen az apjához (nagyon jó varázslók voltak állitólag). Nem tünnek olyan csórónak Longbottomék mint Waesleyék, aztán ki tudja.

Hát, már volt róla szó, amilyen szinten megvalósulnak Ron jóslatai miniszter lesz a papájából.

Előzmény: borzimorzi (10592)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10592
A Neville-es kérdésről jut eszembe: eddig valami örökölt pálcával gyakorolt. Viszont lehet, hogy most már kiérdemel végre egy sajátot. Így azt hiszem, nagy dolgokat várhatunk még tőle. Nem tartom kizártnak, hogy D. és ő lesznek a következő könyv nagy áldozatai.

Ja, és Percycica! Mit szólnátok hozzá, ha a hetedik végén Weasley papa sokévi szolgálata jutalmául miniszterré avanzsálna és Percyke nagyot koppanna? Én biztos megnyalnám a szám sarkát...

Csót:
b

Előzmény: Lothiriel (10590)
Zsömy Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10591
Hi!Cedrik az a srác,aki a 4.végén meghal,Voldi megöli.Cho volt hapsija.
Nem tudja vki,mi Piton születésének dátuma?Érdekelne mi a horoszkópja.Köszi!!
Előzmény: Infomaker (10589)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10590
Milyen érvek fogytak el? Hermione szülinapját kitárgyaltuk.

a legtöbb sajnos emberi kommunikációra alkalmatlan, értelmetlen betűhalmazok képében került oda
Csak érdeklödtem, ez mire vonatkozott és büntit helyeztem kilátásba, ha a német nyelvre. :o)

Pszichológus? Valamilyen szinten minden házvezetö tanár a házába tartozóknak az sztem.

Nem akarod feltenni a Neville-es kérdést, hogy ne csak Hermione és Sirius nemi életét taglaljuk? :o)

Előzmény: Inner Circle (10580)
Infomaker Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10589
Hi, gyors kérdés:

Ki az a Cedric Diggroy? a 4. rész végén meghalt?

Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10588
Jogilag mégse lehetett kitagadva, hiszen akkor Narcissa simán birtokba vehette volna a házat mint örökös (ha Bellatrix nem is). Potterékröl is csak azt tudjuk, hogy felkérték, legyen gondviselöje Harrynek (bár a keresztapasága bizonyitható tény). Valami fecnit azért hátrahagyhatott még a börtön elött is, tekintettel a harcra meg a Fidelius-dologra, még ha nem is ö lett a titokgazda, arra számithatott, hogy Voldemort elöveszi.
De Tonks is labdába rughat még, bár szerintem Siriusnak több az esélye a ki nem tagadásra, elvégre egyetlen férfi utód maradt Regulus halálával. Az öreg Phineas se komálta, mégis megrázta, mikor megtudta, hogy az utolsó Black-férfi meghalt.
Előzmény: spidermike (10575)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10587
A lányoknál speciel elég egyszerűen és vita nélkül megállapítható, hogy volt-e "full sexual intercourse", de én is kétlem, hogy ilyeténmód igazolták-e volna a kérdőív eredményét. Szóval marad az önbevallás. Hm.
Előzmény: borzimorzi (10585)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10586
Ubbiza, kedves Reffencs! Ezt el is felejtettem figyelembe venni. Pedig nagyon igazad van. Idősebb és érettebb voltát abból is láthatjuk, ahogy jóságos nagynéni módjára tanítgatja a serdületlen hímivarú ifjúságot a leányok esze járására...

Csót:
b

Előzmény: reffencs (10582)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10585
Hinnye, kedves IC! Nem tudom, szándékosan tetted-e, de mindenféleképpen nagyon köszönöm, hogy az orrom alá dörgölted azt a tényt, hogy agreement és consent hiába szinonimák, azért nem mindig felcserélhetőek. Vérciki, hogy nem tudtam magamtól, de ott volt ugye, a sárgamuskotály is kifogásnak.

Amikor azt írtad, hogy "a biztonságos szexnek is elő kell kerülnie a HP-könyvekben", majdnem félrenyeltem a teámat. Ebihalusz Rükvercio! Vagy hogy?

Mellesleg ezt a 15 éves kezdőkort nemigen hiszem. Szvsz csak felvágni akartak a kölkök az anonim kérdőíveken, hogy a kutatás során született eredményekkel aztán lehessen nyomást gyakorolni a szülőkre. Azt persze elfelejtiették kutatni, hogy a kérdőíveket kitöltők közötti előzetes megállapodások hogyan módosítják az eredményeket... Persze, az a 40 évvel ezelőtti 20/21 se volt egészen hazugság nélkül...

Csót:
b

Előzmény: Inner Circle (10579)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10584
Nem rossz megfigyelés. Az éjszakáit ugyan gondolom csak egyszer aludta végig (hacsak nem lett a sorok közt olyan népszerű, hogy esténként több randit is bonyolított, párhuzamosan este 8-kor akár hármat is), szóval ha nem is a teljes szemesztert, de néhány hónapnyit biztosan extrán öregedett.
Előzmény: reffencs (10582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!