Keresés

Részletes keresés

Itep Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10517
Na,ez szép...Ez az interjú.A filmben látszott,amint Harryék vmi emlékhelyet néznek a Roxfortban és ott volt,hogy "James Potter,seeker",nameg ugye a csikesz az 5.könyvben...
Előzmény: Lothiriel (10514)
Zsömy Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10516
Sziasztok!Én új vagyok itt,most találtam meg ezt a fórumot.Boldog új évet mindenkinek!!!
Aki látta Pitont,szóval ha még erre jársz,beszélnél egy kicsit Alan Rickmanről.Nekem ő a kedvencem,holnap lesz 1 éve.Sok mindent viszont nem lehet róla megtudni.Vagy csak sok kitalált dolgot.Mi a véleményed róla,milyen?Hogy néz ki élőben?Tök irígyellek!!!!Szóval ha erre jársz,írj róla bármit!!Köszi!!
Nekem tetszett a HP5,és nekem Harry jellemváltozása is bejött...
Üdv:Zsömi
Előzmény: aki látta pitont (10495)
diamondus Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10515
Az interjúban benne van. Rowling kedvenc állata a vidra. Hermionénak pedig vidra alakú patrónusa van. :-) Tényleg sok van a csajban R-ból, remélem a későbbiekben nem nyírja ki "magát"... Hermione a kedvencem.
Előzmény: Lothiriel (10514)
Lothiriel Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10514
Dumbledore nem kb 150 éves? Az also negyedben van, a GoF után nyilatkozta. Akkor mégiscsak regisztrálhatták a 19. században, ha az. De miért ne lenne rajta egy az élö animágusokról vezetett a minisztériumi listán? A minisztériumot meg miért ne érdekelné, aktuálisan ki animágus? Miért ne figyelnének arra, él-e még valaki a mult századból? Elvégre számukra köztudott, hogy a varázslók sokáig élnek. Tiszta hülyeség lenne csak a regisztrálás dátuma alapján nyilvántartani. Persze dunsztom sincs, Hermione milyen listát nézett, csak a minisztérium helyében én igy csinálnám.
Előzmény: spidermike (10512)
Inner Circle Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10513
De valszeg a lista nem születés, hanem regisztráció alapján tartalmazza a XX. századiakat, és Dumbli nem animágusnak született, hanem később lett azzá, és mivel az nehéz dolog és ritka, jól megbecsülik a gazdáit, tehát valószínűtlen, hogy 1899-ben regisztrálták animágusként, és ötven évvel később még mindig csak trasfiguration tanár. Mert nehogymá' igaza legyen Spidermike-nak :o)))
Előzmény: spidermike (10512)
spidermike Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10512
Erre pedig szerénységem egyszer kiszámította (JKR nyilatkozatát alapul véve), hogy Dumbledore lehet, hogy elmúlt 100 éves, ami azt jelenti, hogy nem jelenik meg automatikusan a XX. század animágusai között, amiből tudvalevőleg 7 van. De ez erőltetett lenne, és szerénységem szerint sem animágus D.

Ma olyan szerény vagyok...:-)

Előzmény: Inner Circle (10510)
Inner Circle Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10511
Basszus, most látom hogy szélesre tárt kapukat döngetek, sorry!
Előzmény: Inner Circle (10510)
Inner Circle Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10510
Ha Dumbledore, mint Átváltozástan-tanár, animágus lett volna, akkor McGalagonyhoz hasonlóan regisztrálva lett volna, és akkor Hermione ezt tudná.
Előzmény: svikki (10509)
svikki Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10509
Valamikor olvastam egy hozzászólást itt a fórumon, amiben azt írták, hogy a hatodik rész címe a Kentaur keresése lesz. Nos, az már bebizonyosodott máskor is, hogy ezek a találgatások teljesen alaptalanok, de annyiból érdemes megfontolni, hogy Firenzének lehet valami nagyobb szerepe a következő részben, még ha nem is ő lesz a Defence against the Dark Arts-tanár.

Más: Dumbledore nem hiszem, hogy animágus lenne, ott lett volna Privet Drive-on Potterék meggyilkolásának estéjén, vagy máshogy már kiderült volna a dolog. A pókok pedig csak negatív szereplők a könyvben (Ron viszolygását nem is említve), ezért számomra ez a megoldás tűnik a legvalószínűtlenebbnek.

Előzmény: Seifer (10464)
srb Creative Commons License 2003.12.30 0 0 10508
Hohohó! Erről egy kicsit bővebben, ha lehet! Hogy kerültél oda, miket csinálsz, stb ??? Mit jelent az a "technikus"? :-)
Előzmény: aki látta pitont (10495)
Itep Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10507
Már mondtam...
Egy magyar oldalról szedtem,ahol vannak ilyen "találgatások",néhány ténnyel alátámasztva.
Előzmény: Wmolni (10498)
aranyfürt Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10506
hi all!
elöször is, NAGYON szépen köszönöm Itepnek a pitonos dolgot...
Másodszor, szerintem Dumbledorenak abszolút praktikus lenne az illegális-animáguskodás, mert ha legálisan működne, akkor mi értelme lenne az egésznek? mindenki felismerné...
Előzmény: borzimorzi (10505)
borzimorzi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10505
Nos, kedves Szipák, ha tovább folytatom a bejglizabálást, akkor nem is fogsz sokat tévedni...

Csót:
b

Előzmény: Szipák (10504)
Szipák Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10504
Oh, bocsi! Borzimacinak olvastam hirtelen! Tehát Borzimorzi! :)
Szipák Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10503
Sorry maci! Én még új vok itt, és nem tudtam semmi tilalomról! De ahogy elnéztem a hozzászólásokat, már lassan mki túl van az 5-ösön! De ha esetleg áthágtam volna vmi szabályt, elnézést kérek mindenkitől!
borzimorzi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10502
Khm. Pl. azt a bizonyos Cho-féle kávéházat sem szabadna emlegetnünk, mivel az is csak az ötödikben fordul elő. Vagy nyitott kapukat döngetek és már rég megszűnt a tilalom?

Csót:
b

Szipák Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10501
Jut eszembe! Azt rebezsgeteik, hogy esetleg Malfoy beleszeret Hermione-ba! Hát valljuk be de őszintén! Elég groteszk látványt nyújtanának, kéz a kézben abba a bizonyos Cho-féle kávéházba! :)))))))
borzimorzi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10500
Kedves Topictársak!

Bocsánat, de most, hogy már mindenki megszerezte és elolvasta az ötödik kötetet, nem lenne időszerű feloldani az említését illető tilalmat? Ugyanis egyre nehezebb úgy beszélgetni a HP-ről, hogy közben ignoráljuk a mindannyiunk számára ismert tények egy részét...

Csót:
b

Szipák Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10499
Piton elnevezése más országokban:

English; Czech; Danish; German; Hebrew; Icelandic; Polish; Slovak; Spanish; Swedish
Severus Snape

Chinese
Si1-nei-pu jiao-shou

Dutch
Severus Sneep

Finnish
Severus Kalkaros

French
Severus Rogue

Greek
Séverous Snéip

Hungarian
Perselus Piton

Italian
Severus Piton

Japanese
Suneepu kyooju

Norwegian
Severus Slur

Portuguese
Severo Snape

Portuguese (Brazilian)
Severo Snape

Russian
Sewerus Snejp
Sewerus Snegg

Serbian
Severus Snejp

Taiwanese
sai fo le si shi ne bu

Wmolni Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10498
Sziasztok!

Eddig csak olvastam a hozzászólásaitokat, és nem nagyon szóltam bele az értekezésbe, de most muszáj.
Nem igazán értem ezt a Piton-vámpír-félvámpír dolgot. (Nem azt mondom, hogy elképzelhetetlennek tartom, sőt elég sok reáilis meglátás van). De Itep, mi ez az idézet? Nem igazán értem, hogy honnan szedted ezt, és valójában ki is írta le ezeket a sorokat? Ha nem tudnám, hogy még nem jelent meg a HP 6-7, azt gondolnám, hogy azok előzetesei.

Ami a Dumbledore animágusságát illeti, szerintem kizárt, mert Hermione már többször utalt arra, hogy betéve tudja a hivatalos animágusok listáját (pl. hogy Vitrol sem volt rajta, viszont Mc Galagony igen), és biztos mondta volna, ha Dumbledore rajta van. Azt meg nem hiszem, hogy egy olyan köztiszteletben álló mágus mint ő, illegális animágiát űzne.

Előzmény: Itep (10492)
-keri- Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10497
:)) rendesen kifejtettétek ezt a Piton-témát.Gratulálok hozzá. Tovább utöm a vasat, mikor derül ki vmi Piton halálfalóságáról?
6.részben esetleg...?
évek múlva :(
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.12.29 0 0 10496
Lehet, hogy 16 éves kora után lett vámpír.
Vagy csak napallergiája lett, ami Angliában merőben szokatlan jelenség lehet...
Előzmény: NAR (10494)
aki látta pitont Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10495
Sziasztok!
Tegnap érkeztem haza,nos Pitonról csak annyit hogy a legnormálisabb színész játsza.Technikusként dolgoztam Johnnsonéknál,és Alan imádja kis hazánkat(itt is forgatott Sopron,Fertőd,nagyon bejött neki :-)),szóval mindenkit puszil Riki manó :* !
NAR Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10494
Hát sok vámpírfelfogás szerint csak a hajnali napsugár vagy a közvetlen erős nap okoz nekik igazi kárt.

A 16 éves Piton a "napsütötte parkba" (556. o.) ment ki, ahol aztán James Potter megtámadta. Persze lehet, hogy egy "félvámpír" bírja a napot?

Bye,NAR
Előzmény: Itep (10492)
Itep Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10493
És egy,a 3. filmmel kapcsolatos hír -- itt.
Itep Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10492
Megkerestem neked: a funtastic.freeweb.hu oldalon van a találgatások menüpont alatt.
De itt van:

a jelek amik utalnak rá:
- különös, beteges fizimiska
- farkasemberes fogalmazás feladására válaszképp Lupin vámpíros esszét irat a gyerekekkel (255. és 267. oldal)
- a gyakran használt "nagyranőtt denevér" kifejezés. (A 4. Kötetben valaki - talán Ron - feltételezi, hogy a Piton denevérré tud változni)
- kicsit vad, de ott van, pl. az a vörös folyadékkal teli edény előtte és Mógus elôtt az asztalon a tanévnyitó vacsorán (a filmben)
- megmagyarázná, hogy miért látszik sokkal idősebbnek a koránál (ld.: Piton: kb. 35, Alan Rickman: 56!!!)

A vámpírság ellen a legfőbb érv általában az, hogy nem kellene bírnia napot. Hát sok vámpírfelfogás szerint csak a hajnali napsugár vagy a közvetlen erős nap okoz nekik igazi kárt. Piton a könyvek tanúsága szerint keresi a sötétet, sokat mozog éjszaka, nappal viszont keveset látni.

Rowling állítólag elárult bizonyos dolgokat Ricmannek Pitonnal kapcsolatban, és elég érdekes megfigyelni, hogyan viselkedik és mozog Rickman a filmben.
- Először is ott van a különös, beburkolódzó alaphelyzet, mintha mindig fázna.
- Egészen úgy mozog, mint egy ragadozó.
- Megérzi HP-t a láthatatlanná tévő köpenyben, pedig arra más emberek nem képesek - eszerint nem is egészen ember? Vagy csak a szaglása jó? A vámpírok érzik a vér szagát másokban (állítólag).
- A kviddicsmeccsen erősen hunyorog és borzong, és meg lehet figyelni a film során többször is, hogy feltűnően hosszúakat pislog.
- Rickman szemei nem egyszerűen feketék a filmben, de a pupillái meg is
- vannak nagyobbítva. A dvd-s képeken jól látszik. (csak most ide nem tudok egyet se feltenni belőlük).

Sophia néhány Pitonos fan-fictionból idéz (eredetileg angol), ezeket Piton rajongók írták, akik szintén úgy gondolják, hogy a professzor vámpír.
"A levegő és víz" c. fejezetből:
"Vegyük a lelket vagy szellemet vagy "qi"-t, hogyha tetszik, azt, ami által élünk, és ami által azok vagyunk, akik vagyunk. Ez az, amit a dementorok kiszívnak belőled, amit a Sötét Úr szeret: köré fonja ujjait és megszorítja. A vámpírokról azt tanítják, hogy míg az emberi lélek földből származik, s a földben gyökerezik, a vámpírlélek forrása a levegő. E kettő fattyának, a dhampírnak lelke levegőből és földből is áll, ezek együtt pedig vizet alkotnak, s így ez a lélek örökké változik. A kettősség így lényem lényege, az volt mindig, akár tudtam róla, akár nem. Ravenclaw és Slytherin, vámpír és ember, Halálfaló és minisztériumi kém - a szívem mindkettőé és mindegyiké.
Gyűlölöm a kifogásokat, rosszul vagyok tőlük, és nem próbálom tetteimet kimagyarázni lényem természetére hivatkozva. De igen, dhampír vagyok, s ezt nem tudtam, majdnem egész felnőttkoromig, tehát nem is remélhettem, hogy megértem a felfordulást, ami bennem volt. Mintha valaki a tűzrózsa parazsát szórta volna serdülőkorom kelyhébe, hogy az háromszor olyan keserű legyen! Igen, dühöngve tagadtam az iskolában. Csak azért, mert nem tudhattam, holott származásom riasztóan nyilvánvaló volt mindenki számára körülöttem. Hála anyám szemeinek. Aki embernek született, annak a szeme sosem teljesen fekete. Ha feketének tűnik is, valójában csak nagyon sötét barna. Az enyém fekete, fekete, fekete, fekete. Hát így állunk. Tanítják ez vajon a "Sötét tudományok kivédése"-órákon, hogy a kis kölykök ránézzenek Hagridra vagy rám, s a hideg rázza őket a gyönyörűségtől e skandalum láttán?"

Igen, eléggé elfogadható érv, hogy ha Snape vámpír, hát miért nem fogyasztja környezetének életnedveit? Megint kedvenc háziszerzőmre, Nyarthra hagyatkozom, aki szerint a félvámpírnak - ha nem is egészséges - nem kibírhatatlan, ha emberi koszton él. De ilyen dolgok pl. adódnak, mint gyakori fejfájás, meg nem nagyon jó, ha naponta egynél több alkalommal eszik, és akármennyit eszik, mindig elég sovány marad. A vérképének is árt a dolog, meg főleg a májnak, azért olyan szürkés/sárgás árnyalatú a bőre (ami egyébként szépen látszik a hivatalos HP- kalendárium-beli Rickman-portrén)

Piton táplálkozásáról még egy adalék, szintén Nyarth-tól, a "Hercegek és halandók" c. fejezetből:
(előzmény: Voldemort épp alaposan megkínozta a Bájitalok Mesterét, aki épp majdnem meghal ettől, amikor az alábbiak történnek:)
"Hallottam, hogy Voldemort elmegy, még mindig nevetgélve, aztán a zajt, ahogy valakit belöktek az ajtón. Az ajtó becsapódott mögöttük. Nem tudom, kik lehettek. Beszélni próbáltak hozzám. Szorosan csukva tartottam a szememet. Épp búcsút vettem az öntudattól. Édes illatot éreztem az orromban. Hallottam a szívverését annak a másik férfinak. Nem tudom, ki lehetett. Csak azt, hogy Voldemort őt halálra szánta, hogy én élhessek. A szívverése hangosan dübörgött a fülemben. Hangosabban, ahogy elhalványult a világ. Hangosabban, ahogy az elmém lebegni látszott. Hangosabban, ahogy közelebb lépett hozzám. Hallottam a hangja duruzsolását, de azt nem, hogy mit mondott. A szám, mely eddig száraz volt a fafüsttől, hirtelen megtelt nedvességgel. Az az ostoba, ostoba ember egyre közelebb jött hozzám. Kábító volt a szívverése. Meghalhattam volna, meg kellett volna halnom. Nem lett volna szabad közelebb jönnie. Ha nem jön közelebb, nem támadok...
Mi gyógyíthat meg egy haldokló dhampírt? Ugyanaz, ami a szülőjét táplálta, aki emberi párt választott, hogy mi okból, csak ő tudhatja. Friss vér. Nem tudom ki volt ez az ember, de nem lett volna szabad közelebb jönnie. Ittam és aludtam."

Előzmény: aranyfürt (10491)
aranyfürt Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10491
Itep, hol olvastad, ezt a Piton-vámpír dolgot?
Előzmény: Itep (10490)
Itep Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10490
Dudley az egyetlen unokatestvére,Vernon ugye a nagybácsi,Petunia a nagynéni.
Én úgy gondolom(bár err?l konkrétan nem volt leírva semmi SZVSZ),hogy James(Harry apja) egyke volt,a szülei meg már meghaltak elég régen.Így csupán a Privet Drive 4 lakói számítanak rokonnak,amit viszont világosan leír Rowling.
Előzmény: Szunya (10489)
Szunya Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10489
Akkor még egy kérdés a fanatikusan mindent-tudóknak :)

Mit lehet tudni a Potter rokonságról? Unokatestvérek, nagybácsik-nagynénik... hol van róluk említés?

-keri- Creative Commons License 2003.12.28 0 0 10488
Puszi a csajoknak, pacsi a csávóknak.
Fresh vagyok közetek. Remélem megismerek jó pár fazont. 1kérdéssel nyitok máris:
Mikor tudunk már meg vmit Pitonról?

Fanatikus álladék vagyok, bár ezt senki nem mondja meg rólam...
(no poszter, no hüleségek mint a kiccsávóknál)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!