Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2004.01.15 0 0 10758
Egy kis apróság: az Ószövetségben, Eszter könyvében akad egy Márdokeus nevű (pozitív) szereplő, de az TTB titka, hogy van-e köze Mardekárhoz. Szerintem nincs :D
zsorzs Creative Commons License 2004.01.15 0 0 10757
Sziasztok!
Engem már az 1. könyv óta zavar egy dolog: a mugli világ szinte teljes kizárása. A varázslóknak alig van kapcsolatuk a muglivilággal, pedig benne élnek (bájos de szerintem eltúlzott, ahogy Mr.Wisley próbálja megérteni a mugli világ dolgait.) Ezek nem használnak áramot? gázt? nem fizetnek adót? a kaját honnan szerzik, nem járnak boltba? Nem ismerik a pénzt?
Ugyancsak fura, hogy nem élnek túlságosan vissza a hatalmukkal, pedig mit meg lehetne tenni egy bankban a hoppanálással !? 8-)))
Voldemort helyében pedig én először a mugli világot hódítanám meg (imperius egy két állami vezetőre (amcsi és/vagy orosz elnök) aztán neki erszteném a muglikat Dumbledore-nak meg a varázsügyi minisztériumnak: atomot nekik! Azt védjék ki pajzsbűbájjal.
Persze a HP menekülő mese, és lehet hogy épp az tetszik benne, hogy semmi kapcsolat a mindennapi világgal.
JDS Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10756
NevemTeve: Ezt aláírom, de miért éppen most mondta ezt, miért éppen akkor? Lehet, hogy tök véletlen, de ha Rowling helyében lennék (bilibe lóg a kezem...) én tuti, hogy direkt csináltam volna. Már csak azért is, hogy amikor tényleg kiderül a dolog, többmillió ember csapna a homlokára, hogy: HÁT PERSZE!!!!!
Előzmény: NevemTeve (10751)
JDS Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10755
Pontos címet nem tudok mondani. Egy angol fórumról származik az infó, de én is tök véletlenül találtam rá, nem olyan komplex dologra kell gondolni, mint az Index. Ez a néhány emberke mindenáron rejtett dolgokat, jeleket, ilyeneket keres a HP-könyvekben, és úgy gondolták, ez jó kiindulási alap lehet.
Belenéztem a régebbi témákba, és láttam, hogy Neville-ről is sok vita folyt. Márpedig ha Neville-lel kapcsolatban felmerültek bizonyos (eddigi teljesítmény alapján megmagyarázhatatlan)dolgok, akkor ennyi erővel Roncin is el lehetne gondolkodni. Tényleg meglepő feltételezés, de szvsz Rowling elkezdett újabb dimenziókat keresgélni a történetben, és mi adhatna újszerűbb látásmódot, mint ez az információ? Gondoljatok csak bele: minden mondatot újra lehetne értelmezni, eddig fel nem fedezett szálakra jöhetne rá az ember, stb. Nem is rossz ötlet!
Előzmény: Catherine0 (10752)
NAR Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10754
Az eddig el?fordult igazi jóslatokat Trelawney mindig transzban mondta, Ron viszont még nem volt transzban, szóval nem valószín?, hogy Látó lenne...

Bye,NAR
Előzmény: JDS (10750)
Aszusz Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10753
Szerintem Ronnal is hasonló a helyzet, mint Trelawneyval. Amikor jósolni akar, akkor hülyeségeket mond, amikor meg nem akar, akkor beletrafál (T. transzba esve, Ron pedig vicces kedvében).
Előzmény: Catherine0 (10752)
Catherine0 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10752
Ezt már én is hallottam, de ha végiggondoljuk a 3 évet, amíg jóslástant tanultak, láthattuk, hogy e téren Ronnál nagyobb antitalentumot nem könnyű előállítani... Persze lehet, hogy ez csak később jön elő, és csak ritkán, vicces lenne, de azért kíváncsi vagyok, hogy ki szedte elő és honnan... Nem tudnád megmondani, hogy hol találtad?
NevemTeve Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10751
Attól még, hogy eddig nem volt benne a háza csapatában, játszhatott kviddicset, például otthon a testvéreivel...
JDS Creative Commons License 2004.01.14 0 0 10750
Kedves Mindenki! Még nem jártam itt, de azt reméltem, Ti tudtok nekem segíteni. Nemrégiben olvastam egy találgatást a neten arról, hogy mi lesz Ron sorsa a további években. Nos, a dolog lényege, hogy a srácról kiderül: LÁTÓ!!!!! A pletyka alpja pedig a következő: amikor az első jóslástan órán (ötödévben)először álmot fejtettek, Ron azt mondta, azt álmodta, hogy kviddicsezik. És láss csodát, hamarosan bekerült a háza kviddics csapatába!!!! Többen azt is erre az információra alapozzák, hogy Ronból később így lesz auror! HÁÁÁÁÁÁÁTTTT...... Elég újszerű, de Rowlingot ismerve már semmin nem lepődnék meg!
Mi a Ti véleményetek a dologról? Cső!
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2004.01.13 0 0 10749
off

NI!

Előzmény: svikki (10746)
Itep Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10748
Ez igaz.
Csak ne kezdje el kimagyarázni a dolgot,ha egyszer hibázott.
Előzmény: Wmolni (10740)
spidermike Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10747
Na, az a film speciel nekem bejött, pedig nem vártam sokat tőle. Ártatlanságom hajnalán egy magányos estén kivettem tékából és jót szórakoztam ám!
Előzmény: Srábel Balambér (10741)
svikki Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10746
OFF

Megnézném, ahogy két tököt tartva "belovagolnék" az államvizsgámra, és azt mondanám: "nyi".
A Google ilyenformán használhatatlan, de az EISZ és az EBSCO már segített. Csak arra gondoltam, hátha foglalkozik közületek valaki középkori angol irodalommal.

Előzmény: NAR (10745)
NAR Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10745
Ha bárkinek értékelhető anyaga van Sir Gawain-ről és a zöld lovagról, szívesen fogadom.

A Gyaloggalopp film? :-) Egyébként a google.com nem segít?

Bye,NAR
Előzmény: svikki (10744)
svikki Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10744
Legalább voltál olyan szorgalmas, hogy rákerestél...
Annak, akit valóban érdekel, ELTE angol szakon (Ajtósi Dürer sor 19-21.) meg lehet kapni az angol fordítást, de Borzimorzihoz csatlakozva senkinek nem ajánlom.:))

OFF

Tudományos fokozatot, köszönöm, nem kérek, de a szakdogámhoz adhatnál segítséget. Ha bárkinek értékelhető anyaga van Sir Gawain-ről és a zöld lovagról, szívesen fogadom.

Előzmény: borzimorzi (10725)
berku Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10743
Igazad lehet
Előzmény: Aszusz (10737)
NAR Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10742
Az imdb.com szerint az elso harcost Buliwyf-nak hivjak.

Bye,NAR
Előzmény: Srábel Balambér (10741)
Srábel Balambér Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10741
Banderiás Antal a 13. harcos című filmben nem Beowulfnak és népi zenekarának segít valamilyen állatszerű gonoszt legyakni? Tudom, hogy ez nem éppen irodalmi hivatkozás, viszont - amennyire emléxem rá - nem unalmas. (pl. semmit sem mondanak bene kétszer)
Előzmény: Catherine0 (10722)
Wmolni Creative Commons License 2004.01.12 0 0 10740
Köszi, erre tényleg nem emlékeztem. De most, hogy mondod, mintha rémlene valami...

Sterintem is elszúrta egy kicsit Rowling ezt a thesztrál dolgot, de végülis mindegy. Én sem szoktam azon tépelődni, hogy mit cseszett el, mert nagyon nehéz lehet egy ekkora művet ilyen jól összerakni, néhány kisebb hiba még belefér.

Előzmény: berku (10735)
Itep Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10739
Nem kell látni az adott ember halálát,csak át kell élni.
Amúgy ez szerintem is egy hiba.
Előzmény: Aszusz (10737)
Itep Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10738
Talán nincs is benne...
Ez esetben pedig kicsit er?ltetettnek találom az ezüstkéz-dolgot...Nem hiszem,hogy a vérfarkas-sztorikat használná forrásként.
Előzmény: borzimorzi (10727)
Aszusz Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10737
Ez az egész tresztál-dolog eléggé elhibázott, Rowling valszeg nem gondolta végig. A szüleit elvileg láthatta meghalni, de ez a duma, hogy nem ülepedett le benne a haláluk... vagy pont azáltal fogja fel, hogy meghaltak, hogy Voldi pálcája révén beszél velük? Ráadásul nyáron ülepszik le benne az egész, akkor meg ilyen szempontból nem sok történik... szóval ez az egész nem meggyőző. Cedric halálát valszeg könnyebben feldolgozza, de őt nem LÁTTA meghalni, a fájdalomtól csukva van a szeme, amikor Cedricet eltalálja az Adava. Ráadásul Cedric halálát is csak nyáron dolgozná fel? Az egész ügy elég zavaros; vagy lesz jelentősége a továbbiakban, és kielégítő magyarázatot kapunk (akkor érdemes filózni, hogy hogy is van ez), vagy minden marad ennyiben, mindenki azt gondol, amit akar, és kár is róla szót vesztegetni (talán ha tényleg ír valaki Rowlingnak, a hibák közé be lehet tenni).
Előzmény: Catherine0 (10736)
Catherine0 Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10736
Én nem emlékszem ugyan, hogy kit lát meghalni, és nincs is nálam a könyv, hogy utánanézzek, de egyrészt már kiderült az előttem szóló jóvoltából, hogy a nagypapáját, másrészt Neville élete nem annyi, amit a könyvben leír JKR, nem tudunk róla sokat, nem is láttuk a sulin kívűl, úgyhogy simán láthatta a nagyapját meghalni anélkül, hogy látnánk. Lunáról is csak a végén derül ki. Ezen már én is gondolkoztam, hogy Harry miért nem látta kezdettől fogva őkat, de ha egyszer JKR azt mondja, akkor úgy is van, és kész:) Amúgy az is lehet, hogy épp aludt, vagy vmi, bár ez elég fura lenne, tekintve, hogy az anyja ott sikítozik mellette. Ja meg akkor nem is emlékezne az egészre, akkor se, ha ezer dementor van körülötte, úgyhogy ez elvetve. Lehet, hogy az is kell hozzá, hogy tényleg fel is fogja, hogy kész, az az ember ott halott, meghalt, és én végignéztem a halálát, mint Cedricnél, nem?
berku Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10735
Neville elmondja, hogy a nagyapját látta meghalni.
Előzmény: Wmolni (10733)
Ifj. Captain Jack Sparrow Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10734
Harry azért láttja a theszrálokat, mert Cedric halálát látta, legalábbis szerintem.
Előzmény: Wmolni (10733)
Wmolni Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10733
Én még egyet nem értek: Neville miért látja a thesztrálokat? Az addig ok, hogy Harry látja (bár az, hogy nem emléxik a szülei meggyilkolására, az egy tudatos-tudattalan dolog, attól még találkozott a halállal, következésképp már eddig is látnia kellett volna az állatokat), de Neville hol találkozott a halállal? A szülei nem haltak meg, akkor ki? (Még csak 1* olvastam ki az 5-et, úgyhogy lehet, hogy le ven írva, csak elkerülte a figyelmemet, akkor bocs.)
Előzmény: berku (10728)
Maminti Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10732
Ja, és amikor még nem találták fel a lőfegyvert, akkor ezüstnyillal harcoltak ellenük. :)
Előzmény: Maminti (10731)
Maminti Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10731
Az összes vérfarkasos fantasyban ez van. :) Egyébként megölni nem, csak megsebesiteni, mert hihetetlen regeneráló képességük van. Meg azt hiszem, még a belladonnával lehet védekezni a vérfarkassá válássá szemben, mármint ha megharapja az embert. :)
Előzmény: Itep (10726)
NevemTeve Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10730
Na ne már, miért kellene a vérfarkast megölni? Az illető vérfarkas élete nagyobb részében ember!
Előzmény: Itep (10726)
NevemTeve Creative Commons License 2004.01.11 0 0 10729
Ez már sokszor szerepelt, maga JKR is csak olyasmit tudott mondani, hogy akkor még baba volt, nem értette mi történik, meg valamennyi időnek el kell telnie, azért nem látta a lovakat a negyedik rész végén a visszaúton...
Előzmény: berku (10728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!