Keresés

Részletes keresés

bigbuzz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 193

Üdv!

 

Előre gyártott kerítéselemeket (kerítés leceket) keresek Miskolc környékén.

Van valakinek valamilyen tapasztalata, hol találok ilyeneket?

 

 

Köszi!

 

Bb

 

NeomatiK Creative Commons License 2008.07.07 0 0 192
Na így már merőben más. Nem hiném hogy baja lenne, erre van kitalálva.
Előzmény: hunneo (191)
hunneo Creative Commons License 2008.07.07 0 0 191

1.5 méterenként beton oszolopokat állítanak le 80 cm mélyen, amely ki van betonozva. Szóval azért azzal talán nincs gond, hogy a kerítés bedöljön.

 

A jó karban lévő kutyát meg le fogom ápolni, ha átásik alatta :)

 

Szóval az eredeti kérdés szerint:

 

akkor nem fog eltörni, szétfagyni, felszívni magát vízzel, stb.? Mondjuk 2-3 év múlva is szép lesz még az ilyen betonelemes kerítés?

Who111 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 190

De ha éppen a hazafelé tartó italos társaság egyik tagja nekilöki a másikat a

kerítésnek és bedől, az is egy szép dolog... :-)

Előzmény: _lala_ (188)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.07 0 0 189
Mégis hogy képzelték, mi tartaná meg a kerítést ha nincs alapozás? Hogyan lenne rögzítve? Kérdezz rá az ő pontos terveikre.
Előzmény: hunneo (187)
_lala_ Creative Commons License 2008.07.07 0 0 188
A kivitelezők váltig állítják, hogy alapozás is nélkül tartósak lesznek ezek a kerítések.

Es ha nem, ugye jol tippelem, hogy nem ok fogjak a kart allni? Akkor meg miert is kene nekik hinni?

A 10cm-re besullyesztett keritessel tovabbi problema pl. az, hogy egy jo karban levo kutya lazan atkaparja magat alatta...
Előzmény: hunneo (187)
hunneo Creative Commons License 2008.07.06 0 0 187
Sziasztok!



Betonelemes kerítést tervezek csináltatni. A kivitelezők váltig állítják, hogy alapozás is nélkül tartósak lesznek ezek a kerítések.

Ugyanakkor kiváncsi lennék egy megbízhatóbb forrásra is. Szóval, ha csak simán letesszük a földre, mondjuk 10-re besüllyesztve az alsó elemet, akkor nem fog eltörni, szétfagyni, felszívni magát vízzel, stb.? Mondjuk 2-3 év múlva is szép lesz még az ilyen betonelemes kerítés?



Erre a fajtákra gondolok: http://www.keritesek.com/minta8.html

Előre is köszi.
kowoob Creative Commons License 2008.06.19 0 0 186
Kösz, Interneten már néztem, de elég nehéz erre vonatkozóan képeket találni, és ezek sem a téglára, hanem, mint az a tieidből is kiderül, inkább másra, pl. a kovácsoltvas elemekre fókuszál.

Azért továbbra is várok képeket a többiektől is, megkönnyítendő az utánunk járók dolgát, felteszek néhányat, amit sikerült összegyűjtenem, hátha egy ötletgaléria összejön.

Üdv,



Előzmény: viktor a takarító (185)
viktor a takarító Creative Commons License 2008.06.18 0 0 185

Most éppen kapura gyúrok, ezért ehhez vannak képeim:

 

 

 

 

Nagyon sok képet találtam cégek oldalain, miután beírtam a gugliba, hogy kovácsoltvas kapu. ugyanez kerítéssel is működhet.

 

Üdv,

 

vat

Előzmény: kowoob (184)
kowoob Creative Commons License 2008.06.18 0 0 184
SZia!

Megnéztem az útmutatót (ha jólértettem, erre gondoltál: http://www.proidea.hu/wienerberger-teglaipari-zrt-191715/terca-teglaburkolatok-270171/Terca_Beepitesi_utmutato.pdf), a IV/1-ben az oldal alján felvázolt kötés lenne az egyik alternatíva (a kétsoros). A tégla elvileg szép, egyenletes, remélhetőleg nem lesz gond a síkkal, másrészt olyat szeretnék, ami nem túl szabályos -lévén bontott tégláról szó.
Az arányosításra a tanácsot köszönöm, erre valóban nem gondoltam, illetve a 180 cm-en is elgondolkodom, de egyébként a centik úgy jönnének ki, ahogy írtad.

Üdv,

Esetleg ha vannak képeid (illetve bárkinek), azt köszönettel veszem.
Előzmény: viktor a takarító (183)
viktor a takarító Creative Commons License 2008.06.18 0 0 183

Hali!

 

Két egymás mellett futó sor nem az igazi, ezeket kötni kell. létezik pár féle téglarakási stílus, ha megnézed a terca beépítési útmutatót, akkor ott van pár ábra falról oldalnézetből, ahonnan ki lehet következtetni, hogy melyik tégla milyen irányban áll. nekem a flamand a kedvencem (ott nem biztos, hogy pont ez a neve, talán holland, vagy ilyemi), de ez mindegy most mindegy....

 

Más:

nehéz lesz megoldani, hogy a téglafal mindkét oldala szépen síkban legyen, hacsak nem nagyon szép és egyenletes minőségű és méretű téglákat sikerült venned. (nekem nem sikerült, így zsalukő lesz ragasztott burkolattal, sarkoknál L alakban vágva a látszat kedvéért. ha anno odafigyelek, nem kellett volna ez a kompromisszum)

 

ismét más:

pillér azért is hasznos (különösen, ha be van vasalva az alapba...), mert akkor egy nagyobb szél nem tudja kidönteni a kerítést. mostanában láttam pár masszívnak tűnő, mégis kidőlt kerítést a környékünkön. arra gondolj, hogy a szélnyomás elég durva is lehet, még akkor is, ha kovácsoltvas mezőid lesznek. (nekem is az lesz, és a környékünkön szél is akad redszeresen)

 

A lábazatot a kovácsoltvas mezők magasságához arányosítsd, ha azok pl. 90 cm-esek, akkor a 45-ös lábazat satnyának fog hatni. ezt előre szerkesztd ki, nehogy utólag kelljen módosítani, újabb téglákért futkosni.

 

egyébként hogy jön ki 45-ös lábazattal a 180 cm, 45cm lábazat+10 cm távolság+115cm mező+10cmtávolság?

A 180cm kerítésnek elég magas, várfalnak viszont alacsony. aki át akar mászni, úgyis át fog, belátást pedig a kovácsoltvas egyébként sem takarja....

 

 

 

Előzmény: kowoob (180)
kowoob Creative Commons License 2008.06.18 0 0 182
Igen, a bontott tégla látszó lenne, vakolás nélkül.
Előzmény: NeomatiK (181)
NeomatiK Creative Commons License 2008.06.17 0 0 181
Szia. Bevakolatlan lenne ez a tégla kerítés? Mert csak akkor van értelme szerintem kisméretűből csinálni, ha kifejezetten a kisméretű tégla struktúráját láttatni akarod. Egyébként sok munka és habarcs kell hozzá.
Előzmény: kowoob (180)
kowoob Creative Commons License 2008.06.05 0 0 180
Sziasztok!

Kerítés építés, illetve az azt megelőző tervezés előtt állok: bontott téglából szeretnénk (kisméretű, 25x12x6 cm-es téglából 180 cm magasan) a kerítést, melyet kovácsoltvasból kocsi bejáró, gyalogos bejáró és két kerítés mező "szakítana" meg. A mezőknél kb. 45 cm-es lábazati magasságig menne csak a tégla.
Egyrészt ötleteket illetve képeket keresek, gyűjtök erre vonatkozóan (milyen legyen a kötés, legyen-e lezáró sor, ...), másrészt van egy dilemma arra vonatkozóan hogy pillérek nélkül két egymás mellett "futó" sor legyen az egész (gyakorlatilag egyenletesen 2x12 cm vastag lenne a kerítés), vagy egy futó sor pillérekkel.

Előre si köszönök minden segítséget.

Üdv: István
NeomatiK Creative Commons License 2008.05.31 0 0 179
Ilyenről még nem is hallottam. Létezik ilyen egyáltalán?
Előzmény: CrashTest11 (178)
CrashTest11 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 178

Sziasztok!

 

gyöngykavicsos zsalukövet keresek de sehol nem találok.

esteleg valami ötlet?vagy van ennek valami neve?

 

tread71 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 177
Szia! Nekem 2 méteresek a közök és elég volt a 40X20-as.
Előzmény: Warnika (141)
szs75 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 176
Köszi a tippet, gyalura nem is gondoltam, de logikusnak tűnik (és talán szerezni is könnyebben tudok).
Előzmény: NeomatiK (174)
NeomatiK Creative Commons License 2008.05.20 0 0 175
Helyesbítek: nem az ablakokon, hanem a zsalugátereken használtam a gyalut.
Előzmény: NeomatiK (174)
NeomatiK Creative Commons License 2008.05.20 0 0 174
Attól függ, hogy milyen a kerítés, milyen lécekből áll. Csiszológép helyett célravezetőbb lehet a gyalugép használata (én a fa ablakokon gyalugépet használtam), a fogásmélységet lehet állítani általában 0-2 mm között, de ehhez látni kéne, hogy mit kell felújítani. Ha csiszolni kell, akkor az excenteres rezgőcsiszolót nem javaslom, nem csinál semmit mert a csiszolópapír megtapad a fán, csak a kezed rezegteti. A fúrógépbe fogható gumitányér és rá a csiszolóvászon is jó megoldás. Létezik sarokcsiszolóba fogható tányér is vagy lepkés csiszoló. A szalagos kézi csiszológéppel nincs tapasztalatom. Ha sima léceket kell felújítani, akkor mindenképp a gyalugépet választanám, jóval kevesebb időt is igényel (gyorsan megy). Ha mással csináltatod, szerintem jó sokat kér el érte és nem biztos, hogy az eredménnyel elégedett leszel.
Előzmény: szs75 (173)
szs75 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 173

Fakerítés feújításában van valakinek tapasztalata?

Csiszolni mivel érdemes (gondolom géppel, de milyennel) és mennyire időigényes?

Ha mással csináltatom, mi a reális ára?

pedro1978 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 172
HÁT NEM TUDOM MARADOK AZT HISZEM A KERITÉSNÉL A ZÁRTSZELVÉNYNÉL + OSB TÁBLA
_lala_ Creative Commons License 2008.05.06 0 0 170
(Luc)fenyő gerenda kb bruttó 52-56000 Ft/m3.
Fagerendát nem raknék ki kerítésoszlopnak.


Ha már fagerendában gondolkodsz kerítéshez, akkor csak akácban érdemes, különben nem lesz hosszú életű.
De én is inkább vasbeton oszlopot választanék, az mindenképpen biztosabb alkotás.
Ha meg a szépségre gyúrnál, akkor meg 38x38-as téglapillér (4-téglás), középre néhány szál betonvas, és feltölteni betonnal belül. De persze akkor az OSB is ugrana, ha a szépség lenne a szempont.

és akkor aztán már idötállo.

Ezt gondold át még egyszer. A fát (OSB) sem a vakolat, sem a hungarocell nem fogja a nedvességtől megvédeni, és az idővel el fogja pusztítani. Szerintem egy OSB-s kerítés esetén, még burkolva is, max. 10-15 éves élettartamra érdemes számítani.

fa 10*10 gerendára 5méter hosszú: 100000.-forint /szál

Ez szerintem baromság: 1m3 építési fenyő sincs 100.000, nemhogy egy szál gerenda. Sőt, még az akác se nagyon van 100.000 Ft felett (/m3).
Előzmény: NeomatiK (163)
_lala_ Creative Commons License 2008.05.06 0 0 169
Én inkább a sávalap helyett az oszlopoknál csinálnék pontalapot,

Ez akkor jó ötlet csak, ha a kerítést nem akarod kutya ellen biztosítani. Ugyanis az lazán átkaparja magát, ha nincs telibe alapozva alul.

Kérdés, hogy a szomszédod hogy tolerálja, hogy az alap átnyúlik az ő területére.

Erre van egy baromira egyszerű megoldás: nem kell átnyúlni az ő területére. Így persze vesztesz kb. 15 cm-t a telked szélén, viszont biztosan nem szólhat bele.
Előzmény: NeomatiK (159)
wocsok8 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 166
Én is pont most építek egy gazázst és a ház és a garázs közé kerítést... A kerítés 25 ös tégla, ugyanígy a garázs is. A fa gerenda 15*15 kb 55e ft/m3 szóval te nem tudom hol kérdezted. A garázs első kerítés(16,5 m Zsalukő, fa) hátsó kerítés(8m 25-ös tégla) és 6,6m*6,6m garázs 4,25m garázskapuval(motoros...), coppó ferrara cseréppel saját kivitelezésben remélem megáll 1,6m ft-ból...
Előzmény: pedro1978 (164)
pedro1978 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 165
még azért lenne kérdésem milyen vastag osb vegyek 8-10-12 mm vagy még vastagabbat. mit tanácsoltok
pedro1978 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 164
nagyon köszi azért hungarocelezném mert akkor dörzsvakolatot fel tudnám hordani és akkor aztán már idötállo. még egy kérdés . szeretnék hátra épiteni egy gaázst és egy tárolot is te miböl éptenéd ha téglábol akkor valaki azt ajánlotta hogy fa gerenda helyett vasat tegyek mert olyan horror árat mondak fa 10*10 gerendára 5méter hosszú: 100000.-forint /szál
NeomatiK Creative Commons License 2008.05.06 0 0 163

(Luc)fenyő gerenda kb bruttó 52-56000 Ft/m3. 3 méter hossz esetén 3*0,1*0,1*54000 = 1620Ft-ra jönne ki.

40*40-es zártszelvény 3-as falvastagásggal bruttó 4600 Ft/6m. Ebből 3m 2300 Ft lenne.

4-es falvastagsággal 6000Ft/6m. Az 50*50-es 3-as falvastagsággal 5400 Ft/6m, 4-es falvastagsággal 7400 Ft/6m.

 

Ha magamnak csinálnám, akkor 2,5m-enként - hogy igazodjon az OSB méretéhez, viszont így meg csak 125cm magas lenne, tehát toldani kéne az OSB-t - tenném a fém oszlopokat, kellően széles pontalapba. 60-80cm mélyen biztos beraknám az alapba az oszlopot. 10-15 cm-t kiálló füleket (2-4 fület) hegesztenék rá 10mm átmérőjű bordás betonacélból, hogy jobban kapaszkodjon a betonba.

 

Fagerendát nem raknék ki kerítésoszlopnak. Idővel nap és eső hatására csúnya lesz, elgörből, lazúrozni vagy festeni kell néhány évente.

 

Miért tennél hungarocellt az OSB-re? Nem látom értelmét.

Miért nem egyeztetsz a szomszéddal, hogy a kerítés középvonala legyen a telekhatáron?

Előzmény: pedro1978 (161)
pedro1978 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 162
eggyáltalán mennyi lenne a gerenda 10*10 meg mennyi lenne a zártszelvény ára 40*40 vagy 50*50 és tudja valaki. ée milyen mélyre érdemes rakni öket
pedro1978 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 161
azért gondoltama sáv alapra mert az egybe fogná az egésszet( jol fogná a gerendát. persze az egész kerités az én telkemen huzodna nem a szomszédén. azért gondoltam fa gerenára mert könnyen beszerezhető meg megmunkálhato. aztán meg még arra is gondoltam ha minden köték szakadna az osbt bevonnám egy 2 cm es hungarocellel . szoval szerintetek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!