Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23780

Bubus!

 

Milyen tippre gondolsz?

A titokra, amiről oylan sejtelmesen írtam?

Már túl vagyok rajta, ha nem erre gondolsz, akkor milyen tippre?

 

 

KozmaZsu!

Persze, hogy beíroma  táblába, de azt csak otthonról tudom, mert ott van lementve a táblázat! Fontos infó, hisz akkor lesz a nagy nap:-))))) Lehet a két Zsombi egyszerre születik majd, KAtáé és a tied:-))))

 

 

LJucy!

Neked elég rövid lett a ciklusod, nekem elég hosszú. Keveredjünk össze:DDD

Neked is jún. 23-ra írjam az új ciklust?

Előzmény: Bubus78 (23767)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23779

Sajnalom h igy alakult. Viszont az szerintem jo h ilyen koran kiderult, nem akkor amikor X ev mulva gyereket akarsz.

Ne keseredj el nagyon ez a betegseg igaz h veglegesen nem gyogyithato, de eleg jol kezelheto. Csak odafigyelest igenyel. Mar csak azert is h ne alakuljon ki csukorbetegseg x ev mulva.

(amugy en is ilyen voltam, mar rogton az elejetol rendszertleln volt, volt olyan h 3/4 evig semmi.  Aztan fogigatlo, es amikor azt abbahagytam 2 eve akkor kb 60 napos volt mindig.)

ha vissza olvasol par oldalt, az elmult napokban nagyon sok info volt, talan hasznos lehet neked is.

es kerdezz is nyugodtan, szivesen valaszolunk.

Előzmény: *Kini* (23766)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23778

2 re megyek. Ha hazaértem megírom mi volt. Tiszta drukk van benne mmiatta. jó hülye vagyok mi? :) az egyetemen a vizsgákat sokkal nyugodtabban tűrtem. Lehet hogy túl sokat várok el? végülis RR kezében sincs varázspálca - az csak a férjemnek van, de ő nem a kezében hordja :))) - sajnos...

 

 

Előzmény: Bubus78 (23771)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23777
igen ljucy endokrinos dokit és már pár éve ismerem:)
Előzmény: ljucy (23774)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23776
Találkozhatnánk valamikor, hátha személyesen sikerül átadnom valamit a pozitív gondolkodásból! :o))) Mert így elektronikusan nem megy át ez sem... :o))))))

Szex után nem volt vérzés, csak tegnap délután. Nem volt épp a legvisszafogottabb, de azért szerintem ez nem kellene vérzést okozzon. Meg én is úgy okoskodtam, hogy az utána jelentkezne... Doki nem tudom, hogy visszahív-e, azt mondta tegnap, hogy még este csörög, de lehet sokáig tartott a rendelés. Ha nem hív, akkor csak abban az esetben hívom, ha még ma is vérzek. Ha nem, akkor nem érdekel. Nem fáj, nem görcsöl a hasam...
Előzmény: ljucy (23769)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23775
hát rajta vagyok/gyunk a dolgon, csak nem túl jól sikerül eddig mert pajzsmirigyemmel is baj van, nem is kicsit...most állandóra nem szedek semmit, ilyen téren.Most Norcolutot kell majd beszednem 10 napig megint...a féléves szokásos.
Előzmény: Pöttyösmacska (23768)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23774

Kini,

 

szerintem a gyermeknőgyogyi helyett egy endokrinológust kéne sürgősen felkeresned!!!

Ő megmondja, hogy metet szedhetsz-e vagy van-e más módja, hogy rendbe rak a szervezetedet.

Előzmény: *Kini* (23766)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23773

Fridaya!

Gratula a kislányhoz, bár minden megérzésem így jönne be:-)))

Kérésedre az egész ciklusom!

 

 

A "titok", amiről többször írtam a következő: 06.11-én otthon voltam szabadnapon, elmentem nagy wc-re és majdnem ott maradtam. A bal oldalam, keresztül-kasul szúrt, fájt, görcsölt. Felvánszorogtam a nappaliba, és lefeküdtem 2 órán keresztül ( 9-11-ig ) mozdulatlanul, alig bírtam ki. Meg sem tudtam nyikkani, szó szerint.

Azon gondolkodtam, ki kell hívnom a mentőket, mert ezt  nem élem túl. Gondoltam felkelek, letusolok, ha bírok, és valakivel bevitetem magam a kórházba, mert vezetni nem lettem volna képes. És a hirtelen felkelős mozdulattól 1 mp alatt megszűnt minden bajom, szó szerint, mintha elvágták volna.Nem tudtam mi ez, habár már egyszer előfordult kb. 5 éve. Akkor késő este voltam így.

Gondolkodtam, mi lehet ez. Nem nagyon jutottam előrébb, mert vakbelem nincs, epém nincs, csak a női szerveim közül valamelyik.

Hát utólag arra a következtetésre jutottam, hogy biztosan akkor volt a pé-m, csak nehezen akart "megszületni".

Így a lut. szakaszom sem lett túl rövid 12-13. napos.

 

Szóval itt a titok nyitja.:-))))

 

 

ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23772

Macsek, asszem, itt az LH-FSH aránynál kicsit elveszettem a fonalat:)

A lényeg, hogy nagyjából 1:1-nek kéne lennie az aránynak, ha az LH mondjuk 2x-ese az FSH- nak, az utal PCOS-ra. Nekem amúgy mindig fordított volt az arány, az FSH volt magasabb, az uccsó vérvétel kivételével.

Egyébként ez CSAK és KIZÁRÓLAG a 3. napi vérvételnél számít, későbbinél nem mérvadó!

Előzmény: Pöttyösmacska (23764)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23771
:o))))))) Ezen most jót nevettem! Tisztára lökött vagy!

Azt hiszem, akkor fordított az arány, ha az LH magasabb, mint az FSH. De lehet hülyeséget beszélek, majd a lányok kijavítanak akkor!

Mikor mész a Mensbe??? Írj utána, ha tudsz, hogy mi volt!!!!!!
Előzmény: Pöttyösmacska (23764)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23770

@Obs!

 

Kipróbáltam tegnap ezt az ecetes hajmosást! Tényeg nagyon jó lett  utána a hajam, tiszta jó megfogni! Ez marha jó ötlet volt, vagy ha nem tőled van legalább is az, hogy beírtad ide... Köszi! :)

ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23769

Bubus,

 

ezekután már biztos, hogy Te leszel a következő!!:)

Nagyon nehéz nem görcsölni rajta, sajnos, így én nem adok tanácsot ebben talán Obs a profi:)

A vérzés nem hangzik túl jól, szerintem ha a szex után rögtön nem véreztél, akkor attól nem nagyon lehet. Vagy nem volt túl heves?

Gondolom, a doki csak visszahív, és hátha mond valami okosat!?

Előzmény: Bubus78 (23763)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23768

Szia Kini!

 

Nem kéne / lehet téged még most rendberakni?

Nehogy az legyen, hogy annyi cisztát termelsz addig, hogy teljesen betokozódik a petefészked, és amikor szeretnél majd babát akkor a pete nem tud kiszabadulni, és jöhet a laporoszkópia meg a hasonló borzalmak...

 

Szedsz valamit?

Előzmény: *Kini* (23766)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23767
Ljucy, Timike

Gratulálok a mensihez, tök jó végre!!!!!!!! :o)))) Az új ciklusban minden rendben lesz!!!!! Timike hallhatjuk majd a tipped????

Szállóhó

Már nem hiszem, hogy olvasod, de azért drukkolok én is neked.
Egyébként megadta a telefonszámát, úgyhogy majd érdeklődök felőle és tudósítok róla! Ígért üzenetet, ha jön a baba! Jaj, de jó, megint izgalmas időszak közeledik.

Kata, Kozmazsu

Nagyon izgalmas időszak előtt álltok, várom ám mindig tudósítsatok mi zajlik veletek!!! Drukkolok nektek, hogy kivárják a babók a kiírt időpontot!
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23766
nálam 15 éves koromban "mondták" ki a pcot... most 16 vagyok. 11 évesen már gyereknőgyógyihoz kellett járnom... nem voltam szerencsés :( És csak így körülnéztem, majd ha nagy leszek és gyereket szeretnék, hát nem mondom...megvonásosan félévente-évente van mesim csak...
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23765

Szerintem nagyon okosan állsz hozzá... csak a szívedet-lelkedet is meg tudd győzni!

 

én drukkolok!

Előzmény: Bubus78 (23763)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23764

Sziasztok Lányok!

 

@ ljucy: na, azért csak történt valami! végülis  a semmihez képest az is jó, hogy megjött nem? ez azt mutatja, hogy legalább "működsz"! :)

 

Szerintetek mi a tesztoszteron szint felső elfogadható határa? Megnéztem azt a papírt amit nekem csináltak a laborban, azon 109 a max (ng/dl) a PCOS.hu-n pedig alacsonyabb van megadva.

Nekem egyébként 130 lett. Az mennyire számít magasnak? :)

 

És mit jelent az FSH LH fordított arány?

 

Nekem FSH 4,4 U/l LH 6,3mU/mL. erre azt írta a nődoki, hogy nemutal PCO-ra - még mielőtt azt mondta volna, hogy mégis PCO. Akkor mi utal arra?

 

Elég hülye a megfogalmazás, mert a fordított arányra mondják hogy PCO. Viszont a fordított arányhoz 4 szám kéne, mert az arány eleve egy hányados... ha valami pedig fordított akkor csak valamihez képest lehet fordítva, tehát kell még egy másik arányos, amihez megint két szám kell - hogy arányszámot kapjak...

 

vagy már ez a szakmai ártalom, hogy állandóan statisztikával és matekkal foglalkozom?? :)

 

Na most teljesen bezavartam magam. Helpnekem! :))) Plííííz!

Előzmény: ljucy (23753)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23763
Sziasztok Lányok!

Soha nem olvastam még ennyire szívesen vissza, amit előzőleg a fórumon írogattatok. De most nagyon jól esett a lelkemnek, amiket írtatok, főleg Obs szavai hatottak meg. Meg Timike története a babával!
Sajnos valahol én is itt lavírozok a görcsölés-lazulás határán, hol egyik oldal nyer, hol másik... Tegnap például nagyon negatív oldalra billent a mérleg, a barátnőm után a kolléganőm is benyögte, hogy terhes. Igen, ő a bagós, már szombaton óta nem cigizik. :o( Nem irigylem tőle, mert a cigi témát leszámítva jó fej, kedvelem. Csak a lelkemnek nem tett jót, de még ezen is egész jól túltettem magam délutánra, főleg, hogy kipanaszoltam magam Ljucy-nak. :o))))))))) Aztán délután eléggé elkezdtem vérezni már megint. Totál kétségbe estem, hogy akkor most mi van???? Dokimmal nem tudtam beszélni, végül úgy döntöttem lesz ami lesz, kivárok. Mára semmi vérzés eddig... Nem értem a dolgot, fogalmam sincs, hogy most ez mi volt. Szerintetek lehetett a vasárnapi szex miatt???? Előtte is voltunk együtt már, akkor nem volt vérzés...

De most a ti segítségetekkel is, de úgy érzem nem érdekel tovább a téma. Mérem a hőmet, mert kíváncsi vagyok hogy alakulok most, de lesz gyerek, amikor lesz... Ha nyáron még nem, akkor kiélvezzük majd a jó időt, kirándulunk, strandolunk, biciklizünk nagyokat. Nem érdekel, próbálok a jó dolgokra koncentrálni és kész!
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23762

Hali Kiscsirek,

biztos igazad van, de ettől függetlenül szerintem vannak szerencsésebb és kevésbé szerencsésebb emberek sajnos:(

Na, mindegy, majd cska túl leszünk ezen is, és igazad van, új hónap, új remény!:))

 

Kini,

üdv a klubban, ha kérdésed van, kérdezz nyugodtan, segítünk. És van megoldás:)

Előzmény: kiscsirek (23758)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23761

nalad is kiderult a pcos? vagy csak gyanakszol ra?

Előzmény: *Kini* (23760)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23760
nekem picit "félelmetes" mennyire küzdötök a céljaitokért. Irigylem, és nem akarok ebben a cipőben járni... de attól tartok így lesz/ van :(
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23759
Tok jo, mar nincs sok hatra!! ;DD
Előzmény: kozmazsu (23755)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23758

Sziasztok!

 

Jaaj, most olvasom h kicsit befordultatok itt tegnap ota..

 Annyit szeretnek mondani h en is egyetertek veletek,  csak este tul faradt voltam bekapcsolodni.. 

Nekem annak idejen a nagy A'merikaban, mindig azt mondogattak ha valami rossz tortent h minden okkal tortenik. (akkor az agyamra mentek ezzel)  De en azota probalok e szeritem gondolkodni.. neha sikerul is :)) Csak az a baj  h mindig utolag derul ki hogy mi miert volt..

Nekem az elejen volt nagyon nehez megemesztenem h mostantol gyogyszert kell szednem, nem ehetek amit akarok, stb.. amin nyilvan mindenki atmegy.

De aztan rajottem h valoszinuleg 40-50 evesen egeszsegesebb leszek mint sok kortarsam, mert odafigyelek magamra, a testemre jobban. ez egy kicsit segitett.

 

Csajok fel a fejjel, lezajlik ez a mensis idoszak :) Uj ciklus kezdodik, es meg barmi lehet!! :)))

 

*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23757
látom itt pörög ám az élet :) én csak figyelek... és nézelődök :)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23756
Fridaya, gratula :)) Azért képet mégiscsak kérünk :)))))))

Szia Kini.
kozmazsu Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23755
Sziasztok Lányok!!

Fridaya!!

Gratulálok!!
Olvastam a lev.listán a történéseket!!!

Kata!!

Tudom,hogy ma mész dokihoz,és ha megjöttél érdeklődnék a részletek felől.

Szállóhó!!!

Neked is problémamentes szülést kívánunk!!!Vigyázz magadra,és kérlek találd meg a módját,hogy értesüljünk a részletekről!

Timike!

Nem tudom,hogy beírandó-e a táblába,de tegnap megbeszéltem a dokival a szülés várható időpontját,ha Zsombi is úgy gondolja:))
Tehát ez a dátum :2009.07.14.

Üdv:Zsu
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23754
sziasztok...
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23753

Sziasztok Csajok,

 

jelentem, úgy tűnik, megjött végre, bár nem olyan mennyiségben, mint Timikének, de azért talán ez már a mensi:)

Tegnap este kezdődött, de akkor barna volt - és bocs a részletekbe menő elírásért - , de olyan zselés, takony-szerű volt, barna, vagyis nem folyós, piros vér. Reggel volt már piros, de elég sötét piros vér.

Kváncsi leszek, hogyan alakul tovább.

Egy mai görbe:

 

 

Obs, Timike, Szállóhó,

 

azt hiszem, engem tegnap pont telibe találtatok este. Olvastam, csak nem volt erőm írni.

Pont degnap du. nézegettem az iwiw-et, vol egy kis időm milőtt hazamentem, és a volt osztálytársaim közül kb. 10-et néztem meg, és mindegyik vagy férjhez ment és a 2. gyerekét szüli, vagy bejárta a fél világot, Floridától Afrikáig, vagy kiköltözött Afrikába, vagy Ausztráliába, vagy 2 gyereket nevel, akik lassan már iskolába járnak...

Olyan nő ment férjhez Amerikába, akiről azt gondoltuk, hogy még barátja sem lesz soha, mert bűn ronda volt....

Kicsit befordultam:(( Na jó, nem kicsit, nagyon:(

 

Szállóhó,

 

drukk megy ezerrel, majd tudóíts!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23752

Timike, az egész görbét  csatold be, plííz. Így most akkor mikor is volt PÉ? Mert tuti volt. És azért, ha visszatér a régi rend, a 46 nap nem olyan tragikus, aki érzékenyebb (még egészséges, nem PCOS nőkek is) lehet kilengése időnként.

 

Obs, Szállóhó, abban igazatok van, hogy nem szabad mindig máshoz mérni magunkat. Sok-sok dolgot nem látunk a másik életéből, akit szerencsésnek vélünk, és igen, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.

 

Ariaden, kollina, köszönöm a tippet, a Praxisban tényleg nagyon jófejek voltak.

 

 

Előzmény: Timike74 (23750)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23751
Jobb reggelt!

Szállóhó, drukkolok ezerrel, de mindenképp írj magadról, mi van veletek! :)

Timike, gratula, remélem, most már minden rendben lesz, és visszaáll a ciklusod!

Én még otthon dekkolok, hajnalban olyan szinten begörcsölt a lábam, hogy azt hittem, megpusztulok. Szerintem magnéziumhiányom van, bevettem egy fél elevitet, és várom, hogy menni tudjak.


Sértődés: ha valaki az én irományomon besértődne, az kérem ne tegye, tényleg nem szólt senkinek. Leginkább tanulságként szántam, mielőtt a többi babázni vágyó is átesne a ló túloldalára. Kemény lelki munka innen visszajönni. Természetesen hiszem, hogy anya lehetek, csak már nem érdekel mikor, meg a többi felesleges infó, kizárólag csak az, hogy egészséges legyen, és legyen! :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!