Keresés

Részletes keresés

kicsee Creative Commons License 2008.07.07 0 0 4946
FS45
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4938)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.07 0 0 4945
Tudomásom szerint a Stihl 1926-ban,míg a Dolmar 1927-ben mutatta be az első motorfűrészét.De ez teljesen mindegy,hiszen mi is mire mentünk,hogy a kocsit mi találtuk fel?Mint ahogy Neumann János sem ment sokra a számítógép feltalálásával,sem Bánki Donáték a karburátorral.És még sorolhatnám,de nincs értelme.Mint ahogy annak sincs értelme,hogy itt kardoskodunk egyik-másik márka mellett.Valakinek ez jött be és arra esküszik,míg a másiknak más tetszik.Sok minden befolyásolhat valakit,aki most veszi az első fűkaszáját,pont ezért szerintem a legtöbbet úgy segíthetünk egymásnak,hogy mindenki elmondja a véleményét az általa használt gépről.Objektív vélemény nem születhet,hiszen az nem lehetséges,hogy pontosan egyforma gépeket egyforma terhelés alatt tudjunk megítélni.Ráadásul egy adott márkán belül is nagy az eltérés a hobbi és a profi típusok között.
Előzmény: wector81 (4931)
bab1 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4944
Hihi ! Jó a műsor! De jó lenne egyszer a lovon ülni ...
8500 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4943
Köszi a képet, ez nagyon durva gép :), kár hogy nekem nincs ilyen :(, gondolom jó hangja van :), ilyet gondolom már nehéz szerezni :(
Előzmény: Gypsy56 (4937)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4942
Van egy fül a tetején.
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4941
Olyasmi. Körbe forgatod a markolatot a kormányon. Mint egy motorkerékpár
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4940)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4940
Hogy adod a gázt ennek a veteránnak? Mint egy Simsonnak? Vagy hogy?
Előzmény: Gypsy56 (4937)
wector81 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4939
Kihagytam egy fontos dolgot: ez pedig a kereskedők. Mindegy, hogy nagyáruházban vagy márkakerben. El kéne oda (is) jutni, hogy az eladás az ne abból álljon, hogy polcról leemel és átad, majd pénzt elvesz. Mert sok helyen ez történik - aztán jön a tiszta benzin kétüteműbe történet, illetve a vásárló mindemelletti hülyének nézése és titulálása - egyébként félig jogosan - holott nem feltétlenül az ő sara ez a dolog. Sok baromi "szakképzett" eladó szaladgál üzletekben - tisztelet a valódi kivételeknek - akik marha jól tudnak handabandával eladni, de azt elfelejtik, hogy a fűkaszához odanyomok már egy szögzsírt, hogy a gyalog ne hozza vissza egy hét múlva, hogy beállt az egész szöghajtómű. És igenis magyarázzák el, mi az, hogy keverék, mi az, hogy bejáratás, karbantartás. Ezért kapják a fizetésüket. Aki nem úgy áll a gépekhez eladáskor, mintha magának venné, vagy javítaná, az ne álljon be a pult mögé. Szóval szakképzett eldaók kellenének. Persze tudom, hogy ez ettől, hogy ide pepuffogom, még nem fog változni, de csak azért is leírtam. Illetve a másik oldal, a K. Vásárló pedig eljuthatna arra a szintre, hogy ha tudja magáról, hogy nem ért hozzá, akkor kérdezzen. De ha ért, akkor is, hátha hall új infót. Szeretem, mikor - bár nem ide tartozik - jólművelt bácsika bejön, hogy kéne neki valami peronoszpórára, szőlőre, aztán mikor nyomjuk kezébe a rézoxit, akkor pislog, hogy ilyenje van. Na itt kérdőjelezem meg, hogy egyáltalán peronoszpóra az-é?! És ő szőlőzik 30 éve?! Ember, hát hol élünk?! Tudatos vásárlókat akaroook!!! :)))
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4938
Heveder nélküli? Ezt nemértem.
Előzmény: kicsee (4936)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4937

Találtam képet. A képen egy Stihl FS350, egy Hitachi CG47EY, és a "csoda" Husi 165 R látható

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20080706215446f_kasza+003.jpg

kicsee Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4936
Minden egyes szavaddal egyetértek! Sajnos ez így van. Heveder nélküli stihl-lel küszködnek emberek, mert az jó és ráadásul kb 15-20k-val többe is került, mint az én Sparta25-öm... és hát még sorolhatnánk a példákat.
Előzmény: wector81 (4931)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4935
Bocsi, de itt komoly dáridó volt szülinapból kifolyólag, de holnap lesz fotó. Ismerős géppel párban, hogy érezd a méreteket
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4934
Ugye, hogy ugye ? Egy előénekes szajkózza, hogy "éltessen a mi istenünk, a STIHL, és mindenki hajlong. Műszaki háttér meg ...
Előzmény: wector81 (4931)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4933

Tyűűű! Kemény a cuccos!

Előzmény: Gypsy56 (4930)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4932
Előzmény: Gypsy56 (4930)
wector81 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4931

Huhú, szépen megy ittis a csihipuhi! :) Nembaj, kell ez, nekem is tele mindenem már a Stihl über alles - beidegződéssel. Sokan, öregeink közül ezen nőttek föl, esetleg Husin, mert egyszerűen nem lehetett mást kapni. A Stihl nagyon goromba piachódítással betört, és egyeduralkodóvá tudott válni - nálunk. Tőlünk szerencsésebb sorsú országokban nincs Stihl fűrész, meg ehhez hasonló paradigmák. Nevén nevezik a dolgokat. Érdekes, németországban, ami a Stihl szülőhazája, senki nem így áll a Stihlhez, mint nálunk. Maximum akinek bevált, az azt használ. Akinek meg a Dolmar vált be, az azt, akinek más, az meg azt. Sokféle gépet lehet nálunk is kapni mostmár, általában a szervizelés is megoldott kérdés, max kicsit várni kell, de biztos megvan minden. Aki a Solo-t, Dolmar-t, Tanaka-t, Zenoah-ot, Oleo-Mac-et, CastelGarden-t, FujiRobin-t, Maruyama-t nem ismeri, az meg nézzen kicsit körül a neten, azért van, és rájön, hogy mifán terem az elnyűhetetlenség és a minőség. Amikor azt hallom, hogy a Stihl fűrész kibírt nálam 6 évet és hűűű, akkor szeretem lelombozni a kedéjeket, hogy ember, 6 év az lóf*sz. Vagy a Briggs motoros fűnyíróm kibírt 8 évet. Igaz, az utolsó két évben már köhögött. Nálam miért megy egy szaros 3,5 lovas Tecumseh már '97 óta hibátlanul, és indul első rántásra téli álomból előszedve? Nagyon sok minden múlik a karbantartáson, hogy az ember mennyire törődik a gép "lelkével". Mindent tönkre lehet tenni akár egy óra után is - lásd tiszta benzin, de az ilyen marhákat ne vegyük alpul. Kell még egy kis idő kishazánk népének, hogy kinője ezt a bálványimádást, és meglássa a vasfüggöny mögött a választékot. De eljön ez az idő is, amikor a Stihl meg a Husi ugyan annyiba fog kerülni, mint egy Hitachi vagy egy Maruyama. Egyszer...

 

Ja, egy kis pártfogás a végére: ismerem jól a 154-es Solo kaszát, és állíthatom, minden porcikájában a megtestesült profizmus és precizitás. Egyszerűen úgy tökéletes, ahogy van, nem tudtam belekötni semmilyébe! És az nagy szó nálam. Vérbeli profi gép, azoknak, akik értenek hozzá, és tudnak különbséget tenni. Árban elfogadható, sztem abszolút megfontolandó alternatíva a 3LE-s kategóriában. (Az a kár, hogy közel ez nem mondható el minden típusukról...)

 

Egyébként láncfűrészben nálam régóta a Dolmar a No1. - és nem azért, mert ők kezdték a láncfűrész-gyártást 80 éve, hanem mert olyan, amilyen, és azt tudja, amit. Akinek van, az tudja miről beszélek. És jól tudják ezt amerikában meg canadában is.

Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4930
Előzmény: napalm. (4929)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4929
kattintsál már párat, tegyél fel ide.
Előzmény: Gypsy56 (4927)
8500 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4928
Már elég sokszor írtál erről a gépről engem érdekelne hogy néz ki egy 30 éves gép, de sehol nem találok róla képet.
Előzmény: Gypsy56 (4927)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4927
Öreg Husimat (Husqvarna 165 ) összemérem BÁRMELYIK Stihllel, úgy nyomja, le, mint a bélyeget bármire. Stabilitás, hosszú idejű használat, tejesítmény (na itt a Stihl 550 se rúg labdába), szóval bármi. 1978-as gyártmány !!!!!!
Előzmény: Gypsy56 (4926)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4926
Nem hát. A "hivatalos Stihl szajkózókkal" ellentétben neked sem lesz panaszod. Jó gép az is. Semmivel nem rosszabb ....
Előzmény: Törölt nick (4915)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4925
A többiek azért írák, hogy a stihl a legjobb, mert nekik meg azzal nem volt gondjuk. Ilyen egyszerű ez. Nem kell anyázni, faszozni, el kell mondani a véleményt, erre való a fórum. Amúgy nekem is stihlem van, és csak hogy bosszantsalak: kurva jó:)
Előzmény: 8500 (4922)
profikert Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4924

Szia!

Arol 2T!

Minimum 26-30 éve kezdték gyártani. Már akkor se volt jó minőségű olaj, de nem igen lehetett mást kapni. A régi Trabantok, Wartburgok, Simsonok, MZék 2 ütemű motorral köhögték végig az országot. A gyári előírásban 1:50 szerepelt. Nálunk 33-as, 25-ös arányban keverték a kutaknál a benzint, vagy a tulajdonosok. Anno olmozott benzin volt. Extrémebb körülmények között, a motor így megúszta besülés, megtapadás nélkül. Az olajat egyszerűen túladagoltuk! Milyen volt a kipufogó vége??? Ettől függetlenül a saját használatú Trabik, Wartburgok nem bírtak ki annyit, mint a céges autók. Miért? Pihent a járgány a garázsban egy hetet, az olaj szép lassan leült a tartály aljára. Először rendkívül sok olaj volt a benzinben, majd ahogy ürült a tartály, jó ha a végén kapott 80-as keveréket. Mire a tartály kiürült, kissé csörgött is a motor. A következő tankolásnál elhallgatott a motor, majd minden kezdődött elölről. A céges autók naponta mentek, sokszor tankolták, az olajnak nem volt ideje leülni. A Barkasokkal sokan elmentek közel 200000 kilométert.

Már az ólmozott benzin is megszűnt. Az ólommentes benzinnél teljesen más komponenseket kell alkalmazni az olajnál, hogy az rendesen feloldódjon. Ne csak benne legyen, hanem fel is oldódjon. Trabant-tal 20 éve kipróbáltam a 100-as keveréket (spéci olajjal) nem lett semmi baja. A kipufogó majdnem fehérre égett ki. Kb. 100-110000 kilométer volt benne mikor eladtam, és a motornál csak egy hengerfejtömítést cseréltem.  Tanácsom! Csak olyan kútnál vegyél benzint, ahova renszeresen jön a tartályautó. Így a benzinnek nincs ideje megöregedni. (sajnos vannak rá példák) Jó minőségű 2T olajat használj. Mostanában nem látttam a Canada Petrol 2T olaját, amit fűrészekhez, kaszákhoz fejlesztettek ki. Csúcs olaj volt, kedvező áron. A gyári előírásokat be lehet tartani, ha BIZTOS vagy a benzin és az olaj minőségében. Túl dúsított keverék esetében nagyon kokszosodik a motor, és a kipufogó. Ezt is megnézheted: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=22

Előzmény: tutestein (4920)
bozótirtó Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4923
Az Arol2t-t nem ilyen nagy fordulatú motorokhoz fejlesztették ki.Simsonokhoz Mz-hez Trabanthoz elegendő.Itt is előfordul,hogy hosszu üzemenkívül helyezéskor kiválik a benzinből és leül a tank aljára vagy a porlasztó alkatrészeire.Nagy fordulatú kétütemű motorok kenésére szintetikus motorolaj kell.Az Arollal sem megy tönkre egyik pillanatról a másikra  csak jobban füstöl kokszosodik nem fogja elérni azt az élettartamot mint az előírt olajjal.A MOL-nak is van olyan olaja ami megfelelő ilyen célra (dinamic moto 2 T)Egyébként nem érdemes spórolni rajta. Egy jó minőségű szintetikus olaj literje kb2000 ft ami általában 50l benzinhez elegendő.Ez a mennyiség még intenzív használat mellett is sokáig eltart,úgyhogy tényleg nem éri meg spórolni vele.Vannak olyan gyártók is (pl STIHL)ahol a garancia is ugrik ha észreveszik,hogy nem gyári olajjal volt használva a gép.
Előzmény: tutestein (4920)
8500 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4922
Szia! Nagyon jól döntöttél. Én már legalább 4-5 éve használok egy Husqvarna 323R típusú kaszát, soha semmi baja nem volt semmilyen alkatrészt nem kellett cserélni, pedig nagyon sokat használom, aztán mivel két helyen vágom a füvet, és elég messze van egymástól a két terület ezért vettem tavasszal egy Husqvarna 143R gépet mint te, és nagyon jó, erősebb is de azért a régi is jó, természetesen ezzel se volt még semmi baj, biztos nem fogsz benne csalódni, te kisebb területet is vágsz mint én, régebben Stihl gépeim voltak többféle kasza és fűrész rengeteget voltak szervízben és elég drágák az alkatrészek ezt elégeltem meg és váltottam, a Husqvarna fűrészem is már 5 éves azzal se volt semmi baj, a többiek itt a fórumon nem tudom mi a faszomért írják azt hogy a Stihl a legjobb csak az jó a többi szar, nekem a Stihlel már kivolt a faszom annyi baja volt, ha valaki megvan elégedve a Stihlel akkor örüljön neki hogy jó a gépe és használja a helyett hogy a többi márkát szidja, sok másik gyártó gépe is lehet olyan jó.
Előzmény: Törölt nick (4915)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4921
Szia!
Hát nem azt mondom, hogy azonnal dobd ki a maradékot, de szerintem ha elhasználtad a maradékot válts át valami jobb, komolyabb olajra (Pl.: Oleo-Mac Prosint), vagy amint már írtam nevesebb márkájú kifejezetten fűkasza olajra! Viszont rázd fel mindenképpen a kannát mielőtt töltesz, és a fűkaszát is mielőtt elindítod (igaz az majd az elindulás után már rázza magát), hogy összekeveredjen a benzin és az olaj! Ezt nem csak az Arol 2T olajnál kell felrázni(, de nála azért figyelj rá mindenképp) hanem mindegyiknél tanácsos akkor is ha nagyon jó olajat használsz!
Előzmény: tutestein (4920)
tutestein Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4920

 Sziasztok!

Olvastam amit írtatok az arol2T olajjal kapcsolatban.Szóval egy spárta 25 -ös gépbe ez az olaj  nem megfelelő?Mégha olajban dúsabb keveréket használnék akkor sem?Eleve a kenőképessége(viszkozitása)is gyengébb a márkásabb,drágább társainál?előre is köszönöm!

 

bab1 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4919
Horny82 ! A husqvarna lehet legalább olyan márka, mint a stihl -mármint kaszában-
, fűrészben meg ugye nálunk a kettő között megy a "véres márkacsata" ! Én legalább olyannak gondolom, csak erről személyes tapasztalatom kevés ezért ne írok konkrét véleményt Ezen a vidéken nemrég csak a fent említet két márka számított komolynak, így én is még csudálkozom, hogy itt 5 gépből 4 valami más , ezeken a márkákon kívül ! Mármint itt a fórumon ! Lehet, hogy a Pesti nagyáruházakban cikáznak ezek a márkák .
bab1 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4918
Hello ! Több dologhoz szólnék hozzá ! Gypsy56-nak több dologban igaza van szerintem ! Egyik ami a stihl típushibákat illeti, másrész ami az irreális alkatrészárakat, ami könnyen lehet tényleg a nemrég még létező szinte monopolhelyzetükből adódhatott ! Nem kívánok a stihl- nem stihl márka vitába - főleg nem érzelmi alapon- bekapcsolódni, csak a tényszerűség talajáról véleményt formálnék . Sokmindenben ismételhetném Gypsyt, de inkább hozzzátennék . Véleményem szerint a Stihl jó kaszákat gyárt ,jó márka, és a Stihl nagyon jó motoros fűrész márka. De azért, mert kiváló elismert fűrészmárka, még nem lesz kiváló kaszagyártó és ugyanilyen kaszamárka .Tartok tőle nagyon el vannak a m,agyar emberek gondolatai csavarodva a fűrész és a kasza ill. a más kerti gép márkákat illetően . Egyszerűen fogalmazva a stihl a legjobb fűrészmárka, de nem lesz tőle a legjobb kaszamárka is , a Makita híres jó minőségű elktromos gépeiről, de nem lesz a legjobb kaszamárka , a Levis híresen jó farmert gyárt , de nem lesz jó mikrofonmárka .... Ezek a jó márkák mind gyárthatnak másban - kaszában - "egyszerű szimplán jó minőséget" , legfeljebb abban a részében ami az asztaluk lehetnek lépéselőnyben. Tehát ne biztos, hogy itt értelme van a " stihl-ezésnek "
. Más : az olajaknál nem a márkától, hanem fizikai tulajdonságoktól/ami rá van írva/
függ, hogy megfelelő-e az adott motorba, magyarul abszolút nem érzelmi és márkahűség , márkafanatizmus kérdése .
nagylaci32 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4917
Hello!
Szerintem úgy vannak vele az emberek, hogyha nagyon márkás gépet akarnak akkor Stihl-t vesznek, mert azért az talán jobb mint a Husqvarna, ha meg nem akarnak annyira márkásat akkor meg Oleo Mac, Makita, Stb. Szerintem ezért nincsen olyan sokaknak ilyen gépük!
Előzmény: Törölt nick (4915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!