Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6169

Visszatekerés megállapításánál legfőképpen tapasztalatra, és egy gyári BMW teszteres ellenőrzésre van szükség. Ezzel a kettővel együtt meg lehet mondani, hogy nagy valószínüséggel stimmel-e a km. 1000%-ra akkor se lehet mondani, mert vissza lehet úgy állítani egy autót, hogy senki nem mondja meg, de szerencsére legtöbben csak elég egyszerűen tekerik vissza az órát, és megállapítható a tekerés.

 

Üdv.:G

Előzmény: bmwkk (6166)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6168
Először legyen a kezemben a tullap, utána meglátjuk. Lehet, hogy télen megszokom a járművet, és utána megy rá az M- még nem tudom:)
Előzmény: G.Gambino (6167)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6167

Nincs mit, én is csak egy felhasználó vagyok. Ezek szerint már árban sem jobbak. Ha az M Pakett mellett döntöttél, tudok egy jó szakembert, aki a fényezést és a karosszériát is intézi. Egyébként a rákospalotai M3 is vele fényeztet. ;) Csak persze más az ár, ha rajtuk keresztül megy a dolog.

Előzmény: bmwkk (6151)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6166
köszi, megnézem!
Előzmény: Törölt nick (6164)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6165
Kicsit megnyugodtam. Hát, a gyerek projekt 1-2 éven belül várható (későn érő típius vagyok), de a rolók érdekesek máris. Az ipod nem lehet rossz. Kérdés: ha beteszem, mappaszerkezetben látom a dolgokat? Látszik-e a számok címe?

Azt honnan tudhatom, hogy volt- visszatekerve?

Köszönöm mindkettőtöknek.
Előzmény: Törölt nick (6163)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6164
A legnagyobb és legaktuálisabb, beszélt nyelvvel köszönô viszonyban levô szókinccsel a dict.leo.org rendelkezik, de magyarul nem tud. Angolra tud fordítani, többek közt. (A SZTAKI sajnos egy kalap szar, alapszavakat nem ismer. Én értékelhetô szókincsû magyar-német online szótárat még nem láttam.)
Előzmény: bmwkk (6161)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6163
Fûtött, elektromos bôrülések vannak benne, szerintem nem lesz rá panasz. A legjobb holmik - prof navi, headup display, bluetooth kihangosító, ülésfûtés, tolatóradar, xenon, tempomat, automata klima - mind benne vannak, szépen fel lett extrázva. Én a CD-váltó helyére betennék egy gyári iPod adaptert, de nem tudom szükséged van-e ilyesmire egyáltalán. Ha gyerekekkel sokat utazol, hátra egy rolót meg az oldalsó napfényvédôket érdemes betenni. Nem olcsó, de megéri.
Előzmény: bmwkk (6158)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6162
Én nem nagyon tudok elképzelni olyat, ami még extra szinten feltétlenül kéne ebbe az autóba. így is tökéletes felszereltség szintjén, bőven fölötte van átlagnak. Ez egy kifejezettenjól felszerelt autó. amúgy pedig komfort ülések vannak benne.
Előzmény: bmwkk (6158)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6161
tudtok ajánlani egy német szótárt a neten? sztakiban sok mindent nem találok, és németül annyit tudok, amit diákkoromban a videokból tudhatott az ember (kam, stefan, kam spriccen:))
cdl1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6160
Akkor ezt hagyd ki:)
Kartergázszűrőt kellene cserélni, 12000 huf kb, és megoldódik az olajeresztés.
Előzmény: bmwkk (6159)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6159
az indok a szívócsőre ez volt: "kicsit valahol engedi az olajat, azt hiszem"... ennyi.
Előzmény: cdl1 (6157)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6158
köszönöm szépen!

Azonban, kérnék egy kis segítséget. Végigolvasva a fórumot, Te értessz a dolgokhozz "kissé". Mi nincs ebben az autóban, ami egyébként azért nem árt? Milyen ülések vannak benne, illetve, ez jó felszereltségnek mondható?
Előzmény: Törölt nick (6156)
cdl1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6157
Szia.
Ez a 108 ezres árajánlat szerintem ékszíjtárcsára vonatkozik, árban kb ott van.
Gond is szokott velük lenni.
Ujra meg kellene kérdezni.
A szívócső csere tényleg érdekes, indokokat kellene hallani, hogy tényleg megalapozott e.
Előzmény: Steeef (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6156
Parancsolj.

Typ-Code NM71
Typ 530XD (EUR)
E-Baureihe E60 ()
Baureihe 5
Bauart LIM
Lenkung LL
Türen 4
Motor M57/T2
Hubraum 3.00
Leistung 170
Antrieb ALLR
Getriebe AUT
Farbe TITANGRAU II METALLIC (A36)
Polsterung LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)
Prod.-Datum 2006-09-26
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA
S203A ALLRADSYSTEM Allradantrieb
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatikgetriebe
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Entfall Modellschriftzug
S322A KOMFORTZUGANG Komfortzugang
S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Glasdach elektrisch
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S431A INNENSPIEGEL AUTOMATISCH ABBLENDEND Innenrückspiegel mit Abblendautomatik
S441A RAUCHERPAKET Raucherpaket
S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Komfortsitz mit Memory
S465A DURCHLADESYSTEM Durchladesystem
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Scheinwerferreinigungsanlage
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Xenon-Licht
S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptives Kurvenlicht
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Geschwindigkeitsregelung
S5ACA FERNLICHTASSISTENT Fernlichtassistent
S601A TV-FUNKTION TV-Funktion
S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigationssystem Professional
S610A HEAD-UP DISPLAY Head-Up Display
S612A BMW ASSIST BMW Assist
S616A BMW ONLINE BMW Online
S620A SPRACHEINGABESYSTEM Spracheingabe
S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Vorbereitung Handy Business
S672A CD WECHSLER 6-FACH CD-Wechsler 6-fach
S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 für DVD
S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices
P7R7A INNOVATIONSPAKET Innovationspaket
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Länderausführung Deutschland
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Händlerverzeichnis Europa
S879A DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT Bedienungsanleitung Deutsch
S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Freischaltung Navigation länderspez.
S8SPA COP STEUERUNG Steuerung COP
S931A WINTERRAEDER STATT SOMMERRAEDER Winter- statt Sommerreifen ab Werk
S964A REQUEST NAVIG. DVD ON DELIVERY Navi DVD bei Auslieferung anfordern
S4ALA INTERIEURLEISTEN TITAN DUNKEL Interieurleisten titan dunkel
S548A KILOMETERTACHO Kilometertacho
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Sprachversion deutsch
Előzmény: bmwkk (6148)
Steeef Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6155

Szia.Ezt én sem értem miért mondtak Neked komplett szívósor cserét mivel ennél a modellévnél már nem szokott ezzel probléma lenni.amit én szoktam csinálni az egy komplett tisztítás Gugu_m már látta élőben is hogy szoktuk csinálni apámmal.

Szíj csere nem lehet ekkora költség,görgőket sem cserélnék minek csak ha zörögnek vagy lóg vmi.Vízpumpa ennyi km-nél nem folyhat felesleges még cserélni.

Valóban inkább izzítógyertyákat érdemes megnézni,esetleg ne legyen kopott injektor ami később bánatot okoz:(

Akárhogy is áll az autó a szerviz előélettel én javasolnék kezdésképpen egy olajszervizt légszűrővel esetleg egy gázolajszűrővel ill egy kartergázszűrőt,pollenszűrőt.

Anyagárban és munkadíjban egy ilyen nagyszerviz 130.000 kb.Ehhez jön még a diagnosztika,állapotfelmérés ill a szívósor tisztítás esetleg.Üdv.Steeef.

u.i.:holnap küldöm az emailt az infokról,addig is minden jót!

Helyileg Esztergom mellett vagyok található Bp-től 45km 1 óra út.

Előzmény: bmwkk (6153)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6154
óra szerint egyébként 74e km van benne.
Előzmény: Gugu_m (6152)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6153
tudtál bizony, és nagyon köszönöm!

Tudod, én úgy vagyok a szervízzel, mint a nők a nőgyógyásszal- ami egyszer bevált, azt nem hagyom el. Az Accordot egyszer kellett beszállítani (szar dieselt kaptam bele), akkor szegedről vitettem a Honda Szabóba 16 kerbe.

Ha viszont egyszer átb...nak, oda többé nem megyek, plusz a fél világnál bemártom a delikvenst- lehet, hogy szemét dolog, de ez van.

Akkor így viszont tényleg kérek egy árajánlatot, még komolyabban:)
Előzmény: Gugu_m (6152)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6152

Szia,

 

üdv a fórumon, ha már kaptam egy ajánlást Gambino által, akkor mondanék pár szót.Ezekkel a díjakkal kapcsolatban vagy te értettél félre valamit, vagy vmi hatalmas lehúzás.

 

Ékszíj csere 108ezerért nemtudom hogy jöhet ki, a klima szíj, és a vizpumpa-generátor-szervo  szij ára összesen 21ezer Ft körül van. Az autó kilométerétől függően (amit szoftveresen meg lehet nézni hogy kb. valós-e vagy sem) függően kellhet vízpumpa tervszerű karbantartás jellegel, esetleg tágulási tartály. Vízpumpa még 50 ezer kb, szal még akkor is csak 71 körül járunk. (ezek hozzávetőleges árak, de nagyságrendileg stimmelnek). Ennek a munkadíja 22 ezer körül van.

 

Ennyi idős autónál szívósort cserélni szerintem felesleges (persze km függő is)., maximum egy takarítás ha az ember nagyon jót akar. Ennél egy teszterrel való lekérdezés során sokkal fontosabb/égetőbb hibák is kiderülhetnek. (reméljük nem)

 

fékeknél az első betét gyáriba biztos nem 42ezer, hanem 52 körül plusz az inteligens fékérzékelő (6500),tárcsa valóban 80, Ugyanakkor hátsó fékbetét 33 ezer csak (plusz érzékelő), és a tárcsa megint stimmel.

 

Aki nem kendácsol, az csak gyári alkatrészeket használ, jelentéktelen dolgoknál (szűrők) lehet gyári beszállítót venni, amúgy minden más felejtős.

 

Remélem tudtam segíteni,

Üdv.: Gusztáv

Előzmény: bmwkk (6150)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6151
és köszönöm a tanácsokat!!
Előzmény: G.Gambino (6149)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6150
mivel már nincs garancia, márkaszervíz nem igazán érdekel, inkább a szaktudásért fizetnék, nem a logo-ért. Eddig Honda Accordom volt, előtte Toyota corolla- ez az első fricz a családban:)- mindkettőnél szerencsém volt, együtt járt a kettőm (logo&szaktudás).

Azért kérdeztem az M3-at, mert náluk mérettem fel az autót, 2 dolgot találtak:
-Ékszíj csere (ezt 108e+12e szerelési ktg-re mondták)
-Szívósor csere (142.242+12e szerelési)

Említették még a féktárcsát, fékbetétet (fékbetét első 42e, első tárcsa: 80e, betét hátsó: 60etárcsa hátsó: 60e), de az még nem esedékes. Elmondásuk szerint gyári anyagokkal dolgoznak, és ez nekem fontos.

Steef, az említett szerelésekre kérhetek ajánlatot Tőled is? Illetve, hol vagy fellelhető, hol a műhely? Pluszban kellene még nekem egy szoftverfrissítés is.

Egyébként a tulajt megkérdeztem, az autó eddig a Rack-nál volt szervízelve, 30 és 60-as:)
Előzmény: G.Gambino (6149)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6149

Ciao,

 

Utólagosan is felszereltethető az M optika. Itthon összességében kb. 350-400 eFt körül áll meg. Maga a cucc 250 eFt környékén van, a végösszeg a 4 elem fényezésének (2 lökös és 2 küszöb) és felhelyezésének árától függ. Szerencsémre én ennél jóval kedvezőbben tudtam megoldani külföldön.

 

M3 Kft. szerintem felejtős. Jóval olcsóbbak ugyan, mint a gyári szervizek, de nem egy korrekt csapat. 4-5 éve még nem volt gond, de azóta rendesen elszállt velük a ló. Szerintem a Rack autó jó választás, ha hivatalos márkaszervizben gondolkodsz, vagy innen Steef és Gugu a kommentek alapján.

Szoftveres ügyekben Maszi az akinél nem létezik lehetetlen és megoldhatatlan probléma. Márkaszervizeket felejtsd el, ha szoftveres problémák vannak az autóval. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján én így gondolom.

 

 

G.

Előzmény: bmwkk (6143)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6148
köszönöm előre is! Holnap írnám alá a szerződést, úgy hogy tényleg érdekel, milyen az autó...:)
Előzmény: Törölt nick (6147)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6147
Most mobilról vagyok, de estére megnézem neked.
Előzmény: bmwkk (6146)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6146
akkor a szám: WBANM710300CP19269

köszönöm előre is!
Előzmény: Törölt nick (6145)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6145
Persze.
Előzmény: bmwkk (6142)
Steeef Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6144

Szia.Először is üdvözöllek a fórumon.Utólagosan is fel lehet M optikás lököst építeni.

Csak beszerezni ill fényeztetni kell.Ha küldesz egy alvázszámot megnézem Neked a jármű előéletét.Üdv.Steeef.

Előzmény: bmwkk (6142)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6143
Kérdésem: normál verziójú a kiszemelt autó. Lehet-e M külsőt "varázsolni" hozzá (küszöb, első sárvédő, stb), és ha igen, mennyiért kb?

Illetve, ismeritek-e a M3 box kft-t rákospalotán? mi a véleményetek róluk?
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6142
Kedves ozapft.is!

Tudnál nekem is segíteni, meg tudod nézni az autó felszereltségét, ha adok alvázszámot? Vagy ez hogyan szokott működni?
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6141
Sziasztok!

Köszöntök mindenkit! Hét végén végigolvastam a fórumot (zúg is a fejem). Most tervezem első BMW-met megvenni, 2006.11 530xd (e60). Minden segítséget szívesen veszek, szerintem sokat fogok kérdezni, előre is bocs a tudatlanságomért (hülye vagyok az autókhoz).

Jani- írtam Neked e-mailt, elnézést, hogy így ismeretlenül, de szeretném megtudni az autó előéletét. Elméletileg premium selection volt, aztán meg ki tudja?

Tonya20a Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6140
Sziasztok!

Téligumi vásárlásban vagyok. Szerintetek egy 95H-s gumi jó az E60-ra, vagy maradjak a 99V-nél - igazából raktárkészlet probléma van, úgy látom a 95H-ból könnyebb vásárolni...

Előre is köszi,

T.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!