Keresés

Részletes keresés

Emdzsí Creative Commons License 2008.11.02 0 0 7029
Az RSD-n a szigetszentmártoni starnd jó kikötő és táborozóhely pl. Olyan féltávon van Tas és  Kvassay zsilip között. Amúgy tényleg alig lehet sátrat verni. Nagyon kevés a sátrazásra alkalmas hely
saintus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 7028
Minden ötletnek vagy kritikának örülök, de alapvetőan azt hiszem, mind a leendő tartalmakra vonatkozik, és még nem tartok ott, hogy kifogytak volna az ötleteim, miket lehetne még megírni, és felrakni, egyszerűen egyedül lassan megy.  Bárkitől szívesen fogadok kész cikket, bármilyen kategóriában. Ha még nincs neki kategória, csinálok egyet...
Előzmény: aeroe (7019)
saintus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 7027
Egyébként legjobban én is a vízreszállási pontok gyüjtésének örülnék, nem pedig a táborhelyeknek, csak abból mindenki még kevesebbet ismer. Mindenesetre a leghasznosabb az lenne.
Előzmény: aeroe (7020)
saintus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 7026

Megkaptam a pontjaidat. Köszönöm. Létrehoztam egy új térképoldalt csak a hazai pontoknak. Hamarosan belinkelem a térképek közé.

 

AZ RSD nekem is elég mumus. Öszintén szólva még én se mertem nekivágni többnapos túrának rajta, mivel annyira belakottak a partok... Egyébként mostanában azt hiszem pecatilalom van. Főként éjjel...

 

A vadkampinget nem tudom tiltja e valami. Tudomásom szerint csak ha több napig maradsz egy helyen. Mindenesetre gyalogtúrán már többször futottam össze parkőrtől vadászig mindenféle néppel, és még senkinek nem volt baja azzal, hogy hol alszom...

Előzmény: Bazsa69 (7022)
saintus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 7025

Horvátországról alapvetően az a véleményem, hogy a vadkempingezés tilalma kizárólag a túrizmus bevételeit hivatott növelni. A tengerpart, ahhol nincs valami forgalmas strand, ott hihetetlenül szemetes. A nyári túránkon még én éreztem magam hülyén, amikor ragaszkodtam hozzá hogy vigyül el a saját szemetünket... Az "ürítés" problémája más kategória mint északon. A horvát éghajlaton sokkal gyorsabb a lebomlás, mint ahhol az év nagyrészében fagy. Persze ez főként kúltúra kérdése. Szerintem megoldható normálisan. Másik kérdés pedig az, hogy ha valaki tudja, hol van a legközelebbi kajálda, lehet úgy időzít, hogy majd evésnél elintézi...

 

Az alapvető cél nem az, hogy mindenki ugyanott, ugyanazt csinálja, hanem, hogy legyen egy biztos pont, ahova menekülhet, ha valami balul üt ki, de erről már írtam. Az a lényeg, hogy ha magabiztosabb az ember, azzal a tudással, hogy 2 órányira biztosan van egy alvóhely, akkor nem áll meg egy elfogadható helyen amikor 3 óra mulva sötétedik, hanem megy tovább, és lehet, hogy másfél óra mulva talál egy új helyet...

 

Attol nem félek, hogy nagyon felfutna ez a lap. Ahhoz az kellene, hogy sok iromány kerüljön föl (ezzel a keresőkben előrelép az oldal). Én nem hiszem, hogy olyan sokat tudjak írni, hogy ez egy versenyképes oldal legyen, és abból kiindulva, ahogy az előző honlap, áll nehiszem, hogy elárasztanának a cikkek. Ezen kívül magyarul íródott az oldal, és a térképen okkal nem olyan ikonokat használtam, amiknek jelentésük van. Aki nem érti mi a pont neve, nem tudja mi az. Az meg szép álom, hogy huszas csapatokban nyomuljanak a magyarok az adrián tengeri kajakban...

Előzmény: aeroe (7020)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7024
Jár a sör,persze azt hittem Bazsa lesz a megfejtő.))
Előzmény: aeroe (7018)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7023
E-mail ment... :o)
Előzmény: aeroe (7021)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7022
Innen szerezted a faanyagot a kajakodhoz? :o)

Igen, jogos az aggodalom.
Viszont egy-két különösen szép hely, élelmiszerbolt, kocsma, kikötő koordinátája jól jöhet.
Az RSD táborhelyeit azért tartom publikusnak, mert ott inkább az egynapos kirándulások a jellemzők, nem lesz dömping a vadkempingben, viszont ha valaki mégis el akar tölteni 1-2 éjszakát, nem könnyű alkalmas sátorhelyet találni. Eléggé beépített a part, néha arra gondoltam, hogy ha máshol nem, hát egy stégen töltöm az éjszakát...
A vadkempingezés nálunk sem engedélyezett, de nem is nagyon szankcionálják. Legrosszabb esetben elzavarnak.
Ráadásul a pecások is kint vannak a parton egész éjszaka... :o)

Jó lenne újra találkozni Veletek!
Amikor vízre szállunk, felhívlak telefonon és egyeztetünk. :o)
Előzmény: aeroe (7020)
aeroe Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7021
valahol mi is kavarunk egy rövidet holnap az rsd-n, remélem, összefutunk. sztem hamarabb indulunk, talán a gubacsi hídtól vagy nyunyóék mellől
Előzmény: Bazsa69 (7010)
aeroe Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7020

ja, azért ez a horvát pontgyűjtés nekem picit necces - tekintve, hogy elvileg tilos a vadkempingezés. képzeld el, hogy felfut a honlap és egy-egy addig elhagyott, csendes kikötőben minden este megjelenik 20 tengeri kajakos. mondjuk semmi mást nem csinálnak, csak a 'dolgukat'. mert nyilvános wc gondolom nem lesz ott. talán jobb lenne, ha egyenletesen eloszlanánk, mindenki ott alszik, ahol helyet talál, nem mindig mindenki a legjobb helyeken.

 

svédországban példul más lenne a helyzet, mert ott szabad a vadkemping, sőt vannak helyek, ahol még rendes budi is van a vadonban, de hát ugyi oda ritkán jutunk el...

 

 ez itt egy lakatlan szigeten van a möckeln tavon almhult mellett (tudjátok, innen indult el az ikea), frankó móló a kikötéshez, a táborhelyen tűzrakóhely, felaprításra váró faanyag, fejsze, padok, hátul látszik a budi.

 

a googli azt mondja, hogy 56.663857,14.209716

Előzmény: saintus (7007)
aeroe Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7019
nekem nagyon teccett az oldalad, már korábban oldstruggler megmutatta. szívesen mondok további okosságokat is, ha egy sör mellett összefutunk - de kábé ugyanazokat a gyagyáimat mondanám el, amit vmikor tavaly ősszel itt a fórumra feltettem, hogy sztem milyennek kellene lennie egy teng kajakos honlapnak. ha akarod, megkeresem :)
Előzmény: saintus (7007)
aeroe Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7018
ez most nagyon offtopic: 66, 69, 96, 99
Előzmény: Emdzsí (7017)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7017
Találós kérdés. Házszámunk két számjegyéből négyféle kétjegyű szám rakható ki, mik ezek e számjegyek? A helyes megfejtő egy üveg sörben részesül. Komoly dilemma volt , mert a festők leszedték, én meg még nem emlékeztem a házszámra , és telefonos segítség kellett , hogyan szereljék vissza a számot, a négyféle lehetőség közül.))
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7016
Van fotó is:

Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7015
A Vitorlázás topikban írtak egy kajakosról: a helyszín a Balaton, a Fűzfői-öböl.
Búsman! Nem Te voltál???
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7014
Na ,tegnap beköltöztünk, tiszta horror ez a hurcolkodás,ma már csillárom is van.))
Duna nincs túl messze,és ez a lényeg:)) Egyelőre ládavárak mindenütt, alig férünk el, de a helyzet fokozódik. Lassan megatalálom a zokniaimat is, a borotvámról fogalmam sincs.
Kissé olyan még, mint egy fapados kempingezés. Na sebaj, avató kerti parti, úgy december közepén.Lesz forralt bor,gesztenyesütés,hógolyózás:))
usergt Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7013
Értettem. Ott leszek. Engem is megidézett a zoknid illata...
Előzmény: Bazsa69 (7010)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7012
Emiatt van az, hogy 2 embert ismernek galaxis-szerte: Al Bundy-t és engem... :o)
Előzmény: szőrmók (7008)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7011
Holnap küldöm a RSD ltérképét táborhelyekkel (sajnos nem sok van), kocsmákkal és ABC-vel.
Aztán majd mondd meg, hogy ilyenre gondoltál-e! :o)

Előzmény: saintus (7007)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7010
No, akkor vasárnap 9'30-ra legyél a Nagyinál! :o)

Az esetleges további érdeklődők a Taksony melletti Ráckevei-Duna hídjánál lévő "Üvegtigris"-jellegű büfénél várjanak 11-kor.
Előzmény: usergt (7005)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7009
Nem, ez nem az az viziösvény. :o)

Apropó: A Duna -Tisza csatorna - amire utaltál - meddig készült el?
Amikor a Laser-t vettem (ha álmomból vernek is fel: "06.24.!"), feleveztem rajta a Taksonyba vezető út hídjáig. Sodrás semmi, a víznek volt egy kis szaga.
Azért egyszer megnézném...
Előzmény: saintus (7004)
szőrmók Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7008
Bazsa Vigyázz ! Akit egyszer a zoknid illata megigézett................
saintus Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7007

Eddig nem aratott valami nagy sikert a kis pontgyűjtő akcióm. Tény, hogy nincs emblémázott kacsafing se az ajándéktárgyak közt, de azért csak ismer valaki jó helyeket... Igazából teljesen mindegy miféle, csak kajakozással kapcsolatos legyen. Én adriai pontokkal kezdtem a sort, de teszek föl hamarossan hazaiakat is.

 

Egy új pont elkészítése nem igényel GPS koordinátákat. Google Earth-ben "add placemark" odakattintasz a térképen, ahol a hely van, beírod mi az, leokéz, majd jobbklikk a pontra és save as vagy email...

Arza Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7006
Csak ne felejtsd el behúzni a fejed a kis híd alatt (vigyázz a kiálló vasra!!!)
Előzmény: usergt (7005)
usergt Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7005

Velem bárhova bármikor... hízik a májam.

 

A vadregényes víziösvény érdekelne.

Előzmény: Bazsa69 (7003)
saintus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7004

Hmmm... Viziösvény? Csak nehogy a tiszán kössetek ki... :)

Előzmény: Bazsa69 (7003)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7003
Veled bármikor-bárhova-bármivel! :o)
Mi érdekelne? RSD-n holtág-bejárás, el az MO-ásig (van ott egy vadregényes kis viziösvény, Nyunyóékhoz is beugorhatunk.
Addig le tudom dobni a Lada tetejéről a bringaszállítót, a hajódat a Mami-bázisról tudom vinni. :o)
Sajnos vasárnap reggel 8-ig dolgozok, úgyhogy 9'30-10'00-re vagyok a bázison.
Nos?
Előzmény: usergt (7001)
Uldin Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7002

>(Pfúj, lassan már úgy beszélek, mint az Ysak-hívők... ;o) )

 

Pedig csak egyszerű Laser Rambo hívő vagy. Minden más hajó eltörpül az Ysak mellett.

 

Jó, hogy emlegetted a TiWokot lehet Anyónak TiWok kellene nem pedig Narpa.

 

19-20 fokos kánikulát ígérnek az időjósok a hétvégére. Mennék evezni, de csak a Marosra, most hívtam telefonon egy haveromat, mert egyedül lusta vagyok elindulni. Egy kis győzködés után kiegyeztünk egy holnap esti berúgásban 50 liter bort hozott a haver Pusztamérgesről(Mérges Puszta) mög köll kóstolni..... Aztán még az is lehet hogy másnap lesz egy kis evezés is. 4-es kenuval mennénk, a makói híd közelében lenne az indulási pont A GPS koordinátákat egy korábbi hozzászólásban megadtam. Szóval a 4-es kenuban van 2 üres hely, de még bizonytalan a történet, mert lehet "másnap" lesz szombat délelőtt. Makó-Szeged laza 28km 4-5óra evezés kenuval.

Előzmény: Bazsa69 (6999)
usergt Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7001
Én?
Előzmény: Bazsa69 (6998)
libazzoli Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7000
"(Pfúj, lassan már úgy beszélek, mint az Ysak-hívők... ;o) )"

Minő métely

:)
Előzmény: Bazsa69 (6999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!