Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28380
ez szuroproba alapon megy.

nekem is igy emeltek ki a UPS futartol a csomagot es ment markavedelmi ellenorzesre.

65 nap alatt sikerult is a szakertonek jol megszakerteni, hogy eredeti mind es vissza is adtak es masnap jott a futar a cuccal.
semmi, hogy "sorry" vagy ilyesmi. csak jott a cucc....
Előzmény: laci520D (28379)
laci520D Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28379
Nekem is jött hasonló interfész+Cd melette és simán meg kaptam.Az sima postával jött
Előzmény: blaze73 (28378)
blaze73 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28378
lehetseges.
amennyiben bebizonyosodik, hogy hamis a cucc akkor lefoglaljak es megsemmisitik.

osszegtol fuggoen feljelentest tesznek vagy egyszeruen szabalysertesi eljarasban lezarjak az ugyet.
marha sok a hamis cucc ami ebay-rol erkezik es ezert vizsgaljak.
futar ceggel jott vagy sima levelpostai kuldemenykent ? (legiposta, EMS)

vamfelugyelet alatt addig van, amig a szakertoi velemeny el nem keszul...

...nekem is volt egyszer ilyen esetem, UPS-szel jott nehany ruha ismerosomtol (nem EBAY tranzakcio) ajandekba... Ferihegyi vamkommando lefoglalta igy a UPS-tol majd egy markaellenorzest inditott el. 65 nap utan hozta a UPS, mert eredeti volt a cucc.
de a vamtiszttel tobbszor beszeltem es nagyon tele van a t+"%uk az ebay-jel, mert ahogy mondta aramlik be a sok hamis cucc es megprobaljak azt kiszurni, lefoglalni...

Előzmény: laci520D (28372)
Tshu-hash Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28377
A DHL nem mindig jelenti azt, hogy a DHL futár hozza. Nekem rendszeresen jön így csomagom németből, és a Magyar Posta szokta kihozni. Ugyanígy nyomon követhető a megadott oldalon, viszont a Mo-ra ékezés után megszűnik a "naprakész" információ.
Előzmény: laci520D (28376)
laci520D Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28376
Köszi az infót.A hétfőt még meg várom és ha hétfőn se jön meg akkor nyitok egy disput ablakot.
Előzmény: epimer (28374)
epimer Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28375
Leütötted már az árut, vagy még csak leveleztek? Ha nem fizetsz, unpaid item strike-ot kaphatsz.
Előzmény: Piglet81 (28366)
epimer Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28374
Nekem még nem küldtek dhl-lel Németországból, de szerintem már rég meg kellett volna kapnod. Még a tengerentúlról is ideér általában 10 nap alatt. Esetleg hívd fel a dhl-t, és add meg nekik a nyomkövető számot, hogy mit mondanak. Tényleg gyanus a dolog.
Előzmény: laci520D (28365)
ninja76 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28373
Sziasztok!

Most szeretnék elkezdeni az ebayen árulni és ezzel kapcsolatosan lennének kérdéseim!!

1. Ha pl. a Német ebayen regisztrálok és árulok, akkor azt csak a németen látják vagy az összes (USA, Angol stb.)ebayen!?

2. Én kortárs festményekben utazom, melyiken érdemesebb árulni?!

3. Lehet egy regisztrációval tegyszerröbb ország ebayén is üzletelni!?

Egyenlőre ennyi majd még kérdezek várom a szíves segítségeteket!!

Üdv:
ninja76

laci520D Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28372
""Hát nekem nem jött be ez az inpa rendelés Kínából! Rendeltem egyet az ecutools.com -ról, ahogy írtátok. Meg is érkezett volna, de a vámhatóság lefoglalta azzal, hogy a vámvizsgálat során: "Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértésének gyanúja merült fel" , ezért közvetlen vámfelügyelet alá veszik a kábelemet, -azaz nem kapok meg. Továbbá ismeretlen tettes ellen feljelentést tesznek. Gondolom ez a kínai eladó lesz, de a lényeg hogy nincs kábelem! Remélem Ti szerencsésebbek lesztek...""


Egy srác így járt ez lehetséges?Ilyenkor mi van a vételáral?
t.lantos Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28371
visa (visa electron) es ec/mc (maestro) kartyak kozotti osszehasonlitgatasrol volt szo.
Előzmény: Degeczi (28370)
Degeczi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28370
annyit mondtam, h a tényleges terhelés nem egyezik az SMS-ben azonnal kapott összeggel - mégis hol van ebben a "tévedés"?

ráadásul az idézett szövegből láthatod, h kártyatársaságtól függően még külön átváltási díj is érkezhet, vagyis nem mindig csak napi árfolyamok kérdése
Előzmény: t.lantos (28369)
t.lantos Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28369

"ezért nagyon gyakori jelenség, h egy külföldi vásárlás végül mégsem annyiba kerül, mint az SMS-ben azonnal kapott visszaigazolás"

tevedes.

az sms napi arfolyamon jon, a terheles meg terhelesnapin.

olvasd el megegyszer, amit irtam, es probald meg megmagyarazni, hogy hogyan lehet.

 

Előzmény: Degeczi (28368)
Degeczi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28368
nagyon egyszerű: benézel a bankod honlapjára, és letöltöd a kártyák üzletszabályzatát...

ott aztán jó eséllyel ehhez hasonlót találsz: "A külföldön, illetve a belföldön nem forintban végzett Tranzakciók eredeti pénznemét a nemzetközi Kártyaszervezetek átszámítják az általuk alkalmazott árfolyamon - VISA és VISA Electron kártyák esetén - amerikai dollárra, MasterCard és Maestro kártyák esetén - euróra. A Bank a nemzetközi kártyaszervezet által elszámolt összeget, a Bank nemzetközi bankkártyás elszámolási számláján történő terhelésének napján, a Banknál érvényben lévő aznapi első deviza eladási árfolyamon számítja át forintra.
AMEX kártyák esetében, amennyiben a tranzakció devizaneme nem HUF vagy USD,
az AMEX 1 %-os konverziós díjat számít fel."


ezért nagyon gyakori jelenség, h egy külföldi vásárlás végül mégsem annyiba kerül, mint az SMS-ben azonnal kapott visszaigazolás
Előzmény: t.lantos (28367)
t.lantos Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28367

ezt vilagitsa mar meg nekem valaki, mert szerintem megint huyleseg kezd terjedni.

evekkel ezelott sokszor jartam szlovakiaban. mindig kartyaval fizettem.

akar visa, akar maestro volt a kartya, a terheles mindig pont a terheles napi SKK*arfolyam osszege volt.

ugyanez volt barhol mashol (olaszorszagban hasznaltam sokszor a kartyakat, ott pl. a maestro-val nem sokra menni neha).

akar visa, akar maestro volt a kartya, a terheles mindig pont a terheles napi EUR*arfolyam osszege volt.

akkor mirol is beszelgetunk mar megint?

a vasarlas meg mindig teljesen ingyen van (hitelkartyaval viszont nem veszunk fel kp-t, csak ha eg a haz. akkor meg mindegy.

 

Előzmény: epimer (28353)
Piglet81 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28366

Sziasztok!

 

Most ez a hongkongi pasi postán akarja a pénzt. :( tuti nem küldöm úgy el neki.

laci520D Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28365
Németből jönne a csomag. Azt nem értem hogy ma semmi nem történt a DHL traking szerint pihentetik?
Elég sumáknak tűnik mert többszöri kérésre küldte ezt a DHL-s számot.Azt állította hogy már elküldte.Meg amikor közel 1 hónap után rákérdeztem hol a csomag azt írta hogy rossz a címem a mi nem igaz mert mindent meg kapok arra a címre ami az ebay-nél van meg a paypal-nál.Erre írtam neki hogy ez rossz próbálkozás és hogy akkor miért nem keresett.
Előzmény: epimer (28363)
Degeczi Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28364
nem a Paypal saját árfolyamával van baj, hanem azzal, h 2.5% átváltási költséget számolnak föl!
emiatt szinte biztosan jobb a saját bankkal váltatni
Előzmény: epimer (28357)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28363
Honnan jön a csomagod, hogy még nem érkezett meg? Mindenképpen nyisd meg a dispute-ot, az még nem jelent semmit, és kapsz további 20 napot, hogy rendezd a dolgot a feladóval.
Előzmény: laci520D (28359)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28362
Szerintem is jobb a saját bankkal konvertáltatni középárfolyamon, bár ez bankonként eltérő lehet.
Előzmény: raider (28360)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28361
Azt hogy a bank mennyiért konvertál a kártyakibocsátó bankodtól kérdezheted meg. Általában fent szokott lenni a honlapjukon. Mikor fizetsz paypal-lal, mielőtt elküldenéd az összeget, a paypal egyből megadja neked, hogy mennyi forintban átszámolva a vételár az ő átváltásuk szerint. Ha elfogadod pontosan ennyivel terhelik meg a bankszámládat. Ha nem, akkor van egy opció, hogy dollárban terhelik a számládat és majd a kártyát kibocsátó bank konvertál neked a saját árfolyamán - csak a megfelelő szövegrész előtti köröcskére kell kattintanod, hogy átállítsd. Különben 10 dolláros tételek esetében nem érdemes vacakolni nagyon, néhány forint dolláronként a két lehetőség közötti különbség.
Előzmény: Piglet81 (28358)
raider Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28360
Ha kevesebbet akarsz fizetni, érdemes a bankoddal középárfolyamon konvertáltatni. Dollár/euró dolgot szerintem itt bukhatod el, ha ugyanis paypal-en keresztük vásárolsz, mindig jobb árfolyamot kapsz a bankodtól (tapasztalatom szerint, de meg is lehet nézni az éppen érvényes konverziós árfolyamokat). Én az EC/MC-t főleg a szélesebb elfogadottsága miatt mondtam, több helyen fogadják el mint a Visa-t.
Előzmény: Piglet81 (28358)
laci520D Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28359
Köszönöm az infót.Akkor várok hogy meg jön-e csak már közel vagyok a 45naphoz.és nem akarok kicsúszni belőle.
Előzmény: epimer (28356)
Piglet81 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28358
melyiket érdemes válaztani? és ezeket az opciókat hol tudom megadni?
Előzmény: epimer (28357)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28357
Igen dollár esetében a visa jobb. Viszont ha paypal-on fizetsz vele, két lehetőséged van: alapesetben a paypal konvertál, de kérheted azt is hogy a bankod konvertáljon a paypal helyett. Ilyenkor a paypal dollárral terheli a bankszámládat a bankkártyádon keresztül és a bank váltja át forintba és vonja le az összeget a folyószámládról. Közvetlen paypal-os konverziónál - és ez az alapértelmezett - a paypal saját árfolyamán konvertálja a dollárt forintra és a kártyaszámládról már forintot hív le, tehát a bankod nem konvertál, olyan mintha itthon vásárolnál valamit forintért a kártyáddal.
Előzmény: Piglet81 (28355)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28356
Sem a posta, sem más kézbesítők nem tüntetik fel a címzett adatait a nyomkövető oldalakon, a címzett személyes adatainak védelmében.
Előzmény: laci520D (28337)
Piglet81 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28355
akkor ok,én dollárban fizetek
Előzmény: epimer (28353)
Piglet81 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28354
még lemondhatom. Ec/MC ?!?
Előzmény: raider (28352)
epimer Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28353
A Visa akkor jobb, ha dollárral fizetsz, mert ott dollár alapú az elszámolás, közvetlenül konvertálják forintra. Euro esetén EC/MC-dal érdemes fizetni, mert itt az eurot konvertálják közvetlenül forintra, a dollárt viszont először "eurosítják" és utána váltják HUF-ra, tehát 2x kell konverziós jutalékot fizetni a banknak.
Előzmény: raider (28352)
raider Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28352
EC/MC-vel jobban jártál volna a Visa helyett szerintem.
Előzmény: Piglet81 (28351)
Piglet81 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 28351

Azzal fogok fizetni,csak cirrus maestrom volt,most igényeltem egy visa kártyát amúgy is elkellett már egy...

Amúgy ha valami gond lenne még annyit nem tudok hogyan kell reklamálni,illetve a pénzt vissza kérni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!