Keresés

Részletes keresés

Parducbogyo Creative Commons License 2007.01.27 0 0 242
Éjszaka -10 fok volt.

kicsiKató Creative Commons License 2007.01.27 0 0 241
Az enyémen nem volt virág.Nem baj,tudok várni,annak is nagyon fogok örülni,ha életben marad és növekedésnek indul:)
Köszönöm a válaszaidat!
Előzmény: Taxus (240)
Taxus Creative Commons License 2007.01.26 0 0 240

Én 2003 tavaszán ültettem a Magnolia soulangiana-t és 2006-ban virágzott először, pedig szép fejlett növényként vettem, és sokat tápoztam, locsoltam, tehát szerintem is legalább 3 év. Bár láttam azóta olyan növényeket árulni, amelyiken rajta volt a virág, az talán már a következő évben is virágzik, lehet, hogy ez fajta függő, az más fajta volt.

Előzmény: kicsiKató (239)
kicsiKató Creative Commons License 2007.01.25 0 0 239
Szia!
Átlagosan szeles:)Nálunk csak idős (és egy oszlopos) tuják vannak,de a szomszédos kertekben jól megvannak a gyümölcsfák,innen gondolom.Dél és nyugat felől fogja kapni amit kap,mert átültetés után is közel lesz az L alakú házhoz.
Köszönöm a válaszodat,egyre jobb híreket kapok:)
Amikor regisztráltam,olvastam,hogy mennyi idő elteltével tudok képet felrakni,de azóta sehol nem találom.A kis cetli,ami rajta volt vásárláskor,egészen lent volt,na az is a föld alá került,nem merem bolygatni.

Igaz az,amit olvastam,hogy 3-5 év múlva virágzik csak?
Előzmény: Taxus (238)
Taxus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 238
Nem ismerem pontosan a magnóliák fagytúrését, de úgy tudom, hogy a lombhullatók abszolt fagytúrók nálunk, az örökzöld magnólia viszont eléggé fagyérzékeny. A lombhullató szerintem midegy, hogy hova ülteted legalább is a hideg, vagy szél szempontjából. Persze ez attól függ hol laksz, és milyen szelek vannak arra. Ha nagyon szeles a hely akkor letörheti, mint bármely más növényt. Én Aggteleken is láttam magnóliát, pedig ott nagyon hidegek a telek.
Előzmény: kicsiKató (237)
kicsiKató Creative Commons License 2007.01.24 0 0 237
Szia!
Köszönöm,hogy válaszoltál!
Bordó virágú és lombhullató.(Meglestem már,a levelei leestek,de a szára még szép zöld)
A neten a növényismertetés simán savanyú földet ír,én B virágfölddel kevertem be a helyét,de tavasszal a tanácsod szerint dúsítom!
Az is érdekelne még,hogy figyelembe vegyem-e a szélirányt,vagy elég lesz telenként a takarása?
Előzmény: Taxus (236)
Taxus Creative Commons License 2007.01.23 0 0 236
Mivel még csak ősszel ültetted el, így tavasszal (de csak tavasszal lehetőleg a kihajtás előtt) nyugodtan átülteheted oda, ahol kellő nagy hely van. Bár nem tudom milyen magnóliát vettél, de a nálunk árult lombhullató magnóliák teljesen télállók és jó nagyra, faméretűvé nőnek. Jövőre már nem kell takarni, legfeljebb a tövéhez tenni egy kis avart, én a saját levelét szoktam odagereblyézni, ez azért is jó, mert savanyítja a talajt. Ültetéshez keverj bele savanyú tőzeget (Novobalt) vagy a rhododendron (savanyú földet). Én a tövéhez évente szoktam tenni valamennyi savanyú tőzeget, tápsóval pedig kifejezetten rhododendron, vagy örökzöld (savanyú) táppal locsolom.
Előzmény: kicsiKató (235)
kicsiKató Creative Commons License 2007.01.19 0 0 235
Sziasztok,örülök,hogy találtam ezt a topikot,mert végre gyakorló magnolia tulajdonosok tapasztalatairól olvashatok:)
Én összel vettem egy kisebb konténeres növényt,bordó virágút.A nevét pontosan már nem tudom,mert már téli takarást tettem rá,és félek megbontani.
Én mielőtt elültettem,savanyú (B) földdel dúsítottam egy kicsit a talajt,és nagyon várom már a tavaszt,remélem túléli az első telét.
Gondosan választottam ki az ültetési helyet,védett,napos,éjjel-nappal rálátok:),csak éppen a teraszon lévő üvegtetőre nem gondoltam!Ez kb.2,5 m magasan van,és félig a fa növési vonalába ér a széle.
Itt a betett képeken láttam,hogy több fácska "szabadon" áll,semelyik oldalán nincs fal,terasz,ilyesmi,és mégis szép.
Amit találtam a neten átültetésről,azok csak óva intenek ettől,de én szívesen venném a tanácsotokat,hogy merjek-e belevágni mégis (mármint az átültetésbe),vagy inkább majd tartsam kordában a magasságát?
Sajnos képet még nem tudok betenni,de csudaszép kis növényke,és remélem,az is marad:)
kicsiKató Creative Commons License 2007.01.19 0 0 234
Sziasztok,örülök,hogy találtam ezt a topikot,mert végre gyakorló magnolia tulajdonosok tapasztalatairól olvashatok:)
Én összel vettem egy kisebb konténeres növényt,bordó virágút.A nevét pontosan már nem tudom,mert már téli takarást tettem rá,és félek megbontani.
Én mielőtt elültettem,savanyú (B) földdel dúsítottam egy kicsit a talajt,és nagyon várom már a tavaszt,remélem túléli az első telét.
Gondosan választottam ki az ültetési helyet,védett,napos,éjjel-nappal rálátok:),csak éppen a teraszon lévő üvegtetőre nem gondoltam!Ez kb.2,5 m magasan van,és félig a fa növési vonalába ér a széle.
Itt a betett képeken láttam,hogy több fácska "szabadon" áll,semelyik oldalán nincs fal,terasz,ilyesmi,és mégis szép.
Amit találtam a neten átültetésről,azok csak óva intenek ettől,de én szívesen venném a tanácsotokat,hogy merjek-e belevágni mégis (mármint az átültetésbe),vagy inkább majd tartsam kordában a magasságát?
Megpróbálok betenni én is képet a kicsinyemről:)
Taxus Creative Commons License 2007.01.09 0 0 233

A kép lemaradt, ime, jobbra a Magnolia grandiflora:

 

Előzmény: Taxus (232)
Taxus Creative Commons License 2007.01.09 0 0 232
Idővel ekkora lesz a Magnolia grandiflora, ez a hatalmas Phoenix canariensis pálma is eltörpül a jobbra levő hatalmas Magnolia mellett. A kép 2005-ben Horvátországban Trsteno-ban készítettem.
Előzmény: grifi (231)
grifi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 231

Annyit még hozzátennék, hogy bele kell kalkulálni a fa jövőbeni méretét is. Ugyanis bár lassan nő, de idővel nagy fa lesz! Ezt már mi is tapasztaljuk, mert tavasszal vissza kell majd vágni a magnóliánk oldalsó ágait.

A horvát tengerparton lehet látni néhány öreg példányt, és hatalmasra meg tud nőni!

Pécsen már elég sok van belőle, mert itteni faiskolák is árulják, de nagyobb fa még csak pár db van, mert még nem régóta ültetik. Egyébként itt teljesen fagytűrő.

Előzmény: lovi7404 (230)
lovi7404 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 230
Köszi a választ!Kiskunhalason lakom, a kertem északi falánál van 1 méterre a növény és kb. 5 méterre a főépülettől.Reménykedem!
Előzmény: Taxus (229)
Taxus Creative Commons License 2007.01.07 0 0 229
Ez egy Magnolia grandiflora, másnéven örökzöld magnólia. Nekem is van, a képem és Párducbogyo növényének képe lejjebb található. Kicsit fagyérzékeny a növény. Téli védelme attól függ hol laksz. Budapesten, Pécsen, vagy nagyváros védelmében nem szükséges semmilyen takarás védelem, a kerítésfal védi, főleg ha a déli oldalán van. Ha az Alföldön laksz, vagy az ország hűvösebb területén, akkor védeni kell, de egy ekkora növényt nagyon nehéz takarni és később még sokkal nagyobb lesz. Budapesten és környékén Dél-Dunántúlon, Balatonfelvidéken 5-10 m-es példányok is előfordulnak, de krampuszka1nek, aki a Dél-Alföldön lakik már nem bírta a fagyokat. Takarása lehet náddal gyékénnyel, tövét avarral, a tetején fóliával, de oldalt ne legyen légmentesen zárt fólia.
Előzmény: lovi7404 (227)
Parducbogyo Creative Commons License 2007.01.07 0 0 228
Magnólia Grandiflóra.
Előzmény: lovi7404 (227)
lovi7404 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 227

Sziasztok!Szerintetek ez melyik magnolia?Téli védelemre szorul-e?(2,5m magas és egy kerítésfal mellett van)Köszi!

ruborits Creative Commons License 2007.01.03 0 0 226

nincs senkinek a környéken?

hisz nem ezért csináljuk részben, mármint attól különleges valami, hogy nincs akárkinek.

Elgondolkodtató a magnolia grandiflora.

Ha védett helyen van úgy vélem elég biztos a sorsa.

Máshol? Parducbogyonál  tavaszra kiderül, ha az övé túléli akkor én magabiztosabban vágok bele. 

Ne feledjük,hogy 8as zónás növény. Mi meg 6-7 között éldegélünk. A védett helyeken persze más a helyzet.

 

Előzmény: krampuszka1 (225)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 225

Persze, nincs a környéken sem, senkinek...

De ha ebből indulnék ki ? :(

Inkább nem.

Saját káromon tanulok.

Előzmény: Taxus (223)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 224

Na ez az !

:)

Előzmény: Taxus (223)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 223
Azért az tényleg kemény! Meg kéne tudni, hogy van-e valakinek a környéken. Esetleg más forrásból kéne venni. A -30 irreális szerintem. Bár Rappaiék kedvesek, de kicsit túloznak. Legalább 5 éve van egy mondat a katalógusukban: "az idei -27 fokos telet gond nélkül átvészete". Szólni kéne, hogy kicsit ciki ezt folyton beletenni, minden év -27 fokos volt az elmút években?? 
Előzmény: krampuszka1 (222)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 222

Dél-Alföld

Minusz 20 is volt a múlt télen.

De ezek minusz 30-ig/ állitólag/ birják.........

Biztosan a fóliasátorban !

Előzmény: Taxus (220)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 221

Azért nagyon jól megértettem ! :-D

 

Előzmény: Taxus (219)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 220
Hol laksz? Milyen hideg volt nálad?
Előzmény: krampuszka1 (218)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 219
Bocs félreolvastam "nekem" helyett nekedet.
Előzmény: krampuszka1 (215)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 218

Másfél és 2 m -esek voltak.

Az egyik elég védett zugban volt, az úgy-ahogy áttelelt. Védelemmel.

A nagyobbat sikerült egy elég "huzatos" helyre ültetnem, kész katasztrófa volt tavasszal, mikor leszedtem róla a nádszövetet, meg a polycarbonát tetőt :(

Azt felszedtem, és most benn telel, hátha észhez tér !

Előzmény: Taxus (216)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 217

Nem az egyik, ami nem fejlődik azt vettem Rappaiéktól, persze lehet, hogy nem az ő hibájuk, csak rossz helyre ültettem. A másik a szépen növekvő, nagy növény a Dula Faiskolából (Balatonszárszó) származik. Direkt ezért és még egy pár növényért utaztam oda tavaly tavasszal.

 

Előzmény: krampuszka1 (215)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 216
Lehet, hogy kicsi volt, vagy túl hideg van nálad, esetleg szerezz másik forrásból növényt, nagyobbat. Nálam tavaly -16 volt a minimum és ez alatt nem fordult elő az elmúlt években, állítólag ennél jóval hidegebbet is kibír. A füge tövig visszafagyott.
Előzmény: krampuszka1 (213)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 215

Nekem mindkettő Rappaitól van...

A fagyálló !

Fóliasátorból !

Előzmény: Taxus (214)
Taxus Creative Commons License 2007.01.03 0 0 214

Igen nálam, sikeresen áttelet. Tulajdonképpen 2 Magnólia grandiflorám van. Mindig nagyon szerettem volna mióta mediterrán területeken és a Kertészeti Egyetemen láttam. Vettem is egyet Rappaiéktól és elültettem 2003 májusában, kicsi 50 cm-es növény szinte semmit nem nőtt évekig, erősen takartam (lomb, gyékény nád, tetejére fólia) igaz nem is fagyott vissza.  Elkeserítő volt, hogy 2 év alatt kb. 10 cm-t nőtt, 60 cm-es lett.

2005-ben vettem egyet Balatonszárszón a faiskolában, ahol láttam egy szép évek óta áttelelt példányt. A megvett kb. méteres növény sokkal életerősebbnek láttszott mint a másik. Elülteve, szépen fejlődött. Tettem fel képeket róla. Tavaly takartam, tövéhez avar és fenyőkéreg, körbe nád és levegőbuborékos fólia, tetejére csak fátyolfólia került, hogy tudjon szellőzni. A tavalyi szigorú telet sérülésmentesen viselte és idén akkorát nőtt, hogy már nem tudom takarni és sem volt sok értelme a nádnak és fóliának mikor fentről nem volt zárt a takarás. Ezenkívül láttam a környékünkön még a múlt télen egy hatalmas példányt, ami nyáron szépen virágzott. Nem tudom miért nem nőtt a Rappai féle, 2005-ben további 5 cm-t nőtt, 2006-ban kiszedtem és száműztem a kert végébe, hátha ott jobb helye van. Talán túl meleg helyen volt, délre néző palakerítés előtt száraz homokos talajban, de állandóan locsoltam és tőzeges földbe ültettem. A 2. növény keletre néző házfal előtt van, hasonló talajban, sok trágyával és tőzeggel együtt ültettem.

Előzmény: Parducbogyo (208)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 213

Nem túl sokra vitte őszig...

De kihajtott, és még le is metszettem a reménytelen ágait.

Talán jövőre ?

Mert akkor kiültetem a másik mellé, nem bánom mi lesz vele !

Előzmény: Parducbogyo (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!