Keresés

Részletes keresés

kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23802

Nem egyszeru..

Viszon azert a metformin nelkul is el tudod kezdeni az etkesetbeni valtoztatasokat, es a mozgas is fontos lenne, meg akkor is ha nincs sok felesleges kilod.

 

Előzmény: *Kini* (23798)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23801
de már agyon szúrkáltak, böködtek, vizsgálgattak, többször befektettek mert nagyon szarul voltam összeségében... és elegem van belőle de naggyon
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23800
veszprémben élek
Előzmény: ljucy (23796)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23799
hát, ez tényleg nehéz így:(((
Előzmény: *Kini* (23798)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23798
nem tudom igazából, azzal takarózik a dokim h még növő félben vagyok, várjunk hátha csoda történik:) és itt jön elő megint az a dolog, hogy gyerekként kezelnek, felnőtt orvos nem "vállal". Gyerekendoshoz tartozom is...:S
Előzmény: Jokeva (23789)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23797

Akkor viszont siman el lehetne kezdeni mielobb a harmas alapkezelest, nem?

Es igy amikor eljon az ido, nem akkor kellne doki, meg met utan kapkodni, meg gorcsolni a dolgokon.

Legalabbis en tok orultem volna ha nalam kiderul korabban, es a pcos szabalyok szerint eltem/etkeztem volna.

Plussz nem halmozodik fel a tulsuly, es egyeb kellemetlen mellekhatasok is talan kevesbe jonnek elo.

Előzmény: Jokeva (23793)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23796

Hát, akkor Kini, nincs más hátra, mint keresni egy másik endokrinológust!

Hol élsz amúgy?

Előzmény: Jokeva (23793)
vogii Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23795
Tegnap találtam ezt a cikket azindexen, kicsit elgondolkodtatott, egy töredékválasz lehet arra, miért is vagyunk egyre többen: http://velvet.hu/sztori/2009/06/22/nemzokeptelenseget_es_rakot_okozhat_a_fertozott_gabona/
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23794

Igen talan itt a problema. En azt olvastam h siman lehetne metet szedni ilyen korban is.

Es szamomra az lenne a logikus h a problemat orvosoljak, nem csak eltoljak a kezelest. (de nyilvan nem vagyok nagy szaki)

viszont nehany orvos nagyon odzkodik a met felirasatol. Sot nehanynak azzal is gondja van h rendesen diagnosztizalja a betegseget. Ugye mikor elkuldenek valakit azzal, h nem lehet pcos, mert tul vekony stb..

Szoval szerintem a problema mielotti orvoslasa lenne a fontos, csak ehhez nehez orvost talani?

vagy rosszul gondolom?

 

 

Előzmény: ljucy (23791)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23793
Persze hogy ad. Hisz akinek már kifejlődött diabétesze van, az szerinted mit kap? :))

A másik kérdésre: a met és a fogigátló nem zárják ki egymást!
Előzmény: ljucy (23791)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23792
olyan kedves vagy, köszi a bíztatást! :)
Előzmény: ljucy (23787)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23791

Jokeva,

 

biztos, hogy 15 évesen már lehet neki metformint szedni??

Szerintem 100 endoból 99 adna fogigátlót, mert az rosszat nem tesz csak eltolja a dolgokat, és ha gyereket akar, majd pár hónap alatt a met rendbe teszi... ez az alap koncepció.

Itt a Fórumon is hányan voltak, akik nem akarta gyereket és kaptak metet? Szerintem senki:( Talán Judy volt az, aki szeretett volna metet, de mivel nem akart gyereket, nem adtak neki, és ez a Mens-ben volt, ahol pedig aztán pcos- guruk ülnek..

Szerinted 15 évesen ad bárki is metet neki??

Előzmény: Jokeva (23789)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23790
ez jó kérédés mert a metet nem a termékenységre szeded, hanem egy belgyógyó problémára... ilyen meggondolásból nemzárják ki egymást szerintem. az egyik az inzulinodra hat a másik meg a nemi hormonjaidra...
Előzmény: kiscsirek (23788)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23789
No ragadjunk itt le egy pici pillanatra!!!!!!!!!

Azt mondod hogy jó ideje olvasol minket, ezek szerint tudod, hogy a betegséged alapja az inzulin-rezisztencia? És hogy nem a ciklusodat kell rendbetenni, hanem a cukor-inzulin háztartásodat, és akkor rendeződnek a dolgaid?
Mert ha ezeket tudod, és az endokrinológusod szarik erre a magasból, viszont bizonyítottan pcos-s vagy, akkor tudnod kéne azt is, hogy sürgősen másik orvost kell keresned, olyat, aki képben van, és felírja neked a metformin tartalmú gyógyszert!!!!!!
Mert úgy veszem észre hogy ez még nem történt meg. Bátorkodok megkérdezni, hogy miért nem? Hisz elvileg tudnod kell, hogy ez a betegség nem gyógyítható, csak kezelhető, ezzel a gyógyszerrel. És nem csak akkor kell észbe kapni, mikor gyereket akarsz...
Előzmény: *Kini* (23777)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23788

Most azon gondolkozok, h ha valakinel fiatalon kiderul a pcos akkor mindenkepp fogigatolt adnak neki?

Nem lenne egyszerubb elkezdeni kezelni metforminnal,  h rendbe jojjon. ne akkor keljen kapkodni amikor gyereket akar? Aztan a vedekezest meg megoldjak maskepp?

vagy a met es a fogigatlo mindenkepp kizarja egymast?

 

ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23787

Macsek,

 

a Mensben tényleg jó kezekben vagy, no para, még ha most nem is kapsz metet, mert kell néhány vizsgálat (viszont, ha nem volt mensid már nem tudom mióta, az egyértelmű), akkor is sínen vagy!!! És nemsokára szedheted velünk!:)

Előzmény: Bubus78 (23781)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23786

Timike,

 

én nem akarok hosszú ciklust, én sok pé-t akarok, hogy nagyobb legyen az esély a bébire:))

Igen, írhatod mára az új ciklust, most egyszerre indulunk, tök jól összehangolódtunk. A Folsavat meg az E vitamint kiveheted, már egy ideje abbahagytam, most az Elevitet kezdtem el! Köszi, Drága vagy!:)

Előzmény: Timike74 (23780)
kollina Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23785

Lehet, hogy csak növekedési ugrás. Ez általában 6 hetes korban, meg 6 hónapos korban élesedik ki igazán. Lehet ez okozza nála a nyűgösséget.

Előzmény: Jokeva (23621)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23784

Bubus,

 

talán ez a mensi miatt volt, előtte való héten eléggé be tudok fordulni, aztán szép lassan magamhoz térek, és várom a következő pé-t, meg  areményt:))

De valamikor tényleg átmegyek már, csak mostanában olyan fáradt vagyok:(

 

Kini,

hát, lehet, hogy akkor Nálad a fogigátló lesz a megoldás, az addig lejegeli a dolgokat, amíg nem akarsz bébit, nagyobb kárt nme csinál, aztán ha bébit szeretnél, akkor meg met ezerrel.

Előzmény: Bubus78 (23776)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23783
Igen, erre gondoltam. :o))) Csak közben te is befutottál! Mindig csak sejtelmesen írtad a dolgot, de végre mindent értek. Durva lehetett nagyon!
Előzmény: Timike74 (23780)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23782

mindegy... :))

 

csak a 3. napon??? akkor mire alapozva irkál össze vissza??? áááááá ezt a sügért!

Előzmény: ljucy (23772)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23781
Drukkolok neked nagyon! Ne izgulj, jó kezekben vagy! :o))))

Amit tudok tanácsolni, hogy ha vannak kérdéseid, akkor írd fel őket, mert ott el fogod a felét felejteni. Sok lesz az információ esetleg, és a legfontosabb nem jut majd eszedbe!

Nem letörni akarlak, de készülj rá, hogy esetleg még nem kapsz met-et, lehet elküld még valamilyen vizsgálatra! Csak azért írom, hogy ne érjen felkészületlenül!
Előzmény: Pöttyösmacska (23778)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23780

Bubus!

 

Milyen tippre gondolsz?

A titokra, amiről oylan sejtelmesen írtam?

Már túl vagyok rajta, ha nem erre gondolsz, akkor milyen tippre?

 

 

KozmaZsu!

Persze, hogy beíroma  táblába, de azt csak otthonról tudom, mert ott van lementve a táblázat! Fontos infó, hisz akkor lesz a nagy nap:-))))) Lehet a két Zsombi egyszerre születik majd, KAtáé és a tied:-))))

 

 

LJucy!

Neked elég rövid lett a ciklusod, nekem elég hosszú. Keveredjünk össze:DDD

Neked is jún. 23-ra írjam az új ciklust?

Előzmény: Bubus78 (23767)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23779

Sajnalom h igy alakult. Viszont az szerintem jo h ilyen koran kiderult, nem akkor amikor X ev mulva gyereket akarsz.

Ne keseredj el nagyon ez a betegseg igaz h veglegesen nem gyogyithato, de eleg jol kezelheto. Csak odafigyelest igenyel. Mar csak azert is h ne alakuljon ki csukorbetegseg x ev mulva.

(amugy en is ilyen voltam, mar rogton az elejetol rendszertleln volt, volt olyan h 3/4 evig semmi.  Aztan fogigatlo, es amikor azt abbahagytam 2 eve akkor kb 60 napos volt mindig.)

ha vissza olvasol par oldalt, az elmult napokban nagyon sok info volt, talan hasznos lehet neked is.

es kerdezz is nyugodtan, szivesen valaszolunk.

Előzmény: *Kini* (23766)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23778

2 re megyek. Ha hazaértem megírom mi volt. Tiszta drukk van benne mmiatta. jó hülye vagyok mi? :) az egyetemen a vizsgákat sokkal nyugodtabban tűrtem. Lehet hogy túl sokat várok el? végülis RR kezében sincs varázspálca - az csak a férjemnek van, de ő nem a kezében hordja :))) - sajnos...

 

 

Előzmény: Bubus78 (23771)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23777
igen ljucy endokrinos dokit és már pár éve ismerem:)
Előzmény: ljucy (23774)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23776
Találkozhatnánk valamikor, hátha személyesen sikerül átadnom valamit a pozitív gondolkodásból! :o))) Mert így elektronikusan nem megy át ez sem... :o))))))

Szex után nem volt vérzés, csak tegnap délután. Nem volt épp a legvisszafogottabb, de azért szerintem ez nem kellene vérzést okozzon. Meg én is úgy okoskodtam, hogy az utána jelentkezne... Doki nem tudom, hogy visszahív-e, azt mondta tegnap, hogy még este csörög, de lehet sokáig tartott a rendelés. Ha nem hív, akkor csak abban az esetben hívom, ha még ma is vérzek. Ha nem, akkor nem érdekel. Nem fáj, nem görcsöl a hasam...
Előzmény: ljucy (23769)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23775
hát rajta vagyok/gyunk a dolgon, csak nem túl jól sikerül eddig mert pajzsmirigyemmel is baj van, nem is kicsit...most állandóra nem szedek semmit, ilyen téren.Most Norcolutot kell majd beszednem 10 napig megint...a féléves szokásos.
Előzmény: Pöttyösmacska (23768)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23774

Kini,

 

szerintem a gyermeknőgyogyi helyett egy endokrinológust kéne sürgősen felkeresned!!!

Ő megmondja, hogy metet szedhetsz-e vagy van-e más módja, hogy rendbe rak a szervezetedet.

Előzmény: *Kini* (23766)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23773

Fridaya!

Gratula a kislányhoz, bár minden megérzésem így jönne be:-)))

Kérésedre az egész ciklusom!

 

 

A "titok", amiről többször írtam a következő: 06.11-én otthon voltam szabadnapon, elmentem nagy wc-re és majdnem ott maradtam. A bal oldalam, keresztül-kasul szúrt, fájt, görcsölt. Felvánszorogtam a nappaliba, és lefeküdtem 2 órán keresztül ( 9-11-ig ) mozdulatlanul, alig bírtam ki. Meg sem tudtam nyikkani, szó szerint.

Azon gondolkodtam, ki kell hívnom a mentőket, mert ezt  nem élem túl. Gondoltam felkelek, letusolok, ha bírok, és valakivel bevitetem magam a kórházba, mert vezetni nem lettem volna képes. És a hirtelen felkelős mozdulattól 1 mp alatt megszűnt minden bajom, szó szerint, mintha elvágták volna.Nem tudtam mi ez, habár már egyszer előfordult kb. 5 éve. Akkor késő este voltam így.

Gondolkodtam, mi lehet ez. Nem nagyon jutottam előrébb, mert vakbelem nincs, epém nincs, csak a női szerveim közül valamelyik.

Hát utólag arra a következtetésre jutottam, hogy biztosan akkor volt a pé-m, csak nehezen akart "megszületni".

Így a lut. szakaszom sem lett túl rövid 12-13. napos.

 

Szóval itt a titok nyitja.:-))))

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!