Keresés

Részletes keresés

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23847
@ Rambóka!

Az létezik, hogy téged láttalak egy kép erejéig a rendelőben???
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23846
micsoda???

5 kilo miatt nincs gyereked? na, én azt az orvost abban a pillanatban körberöhögtem volna - gondolom te is :)) hát ez kész
ilyenkor mindig elgondolkodom, hoyg mit is csinálnak az orvosok annyi évig az egyetemeken...

Előzmény: Obsoleta (23844)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23845
@ Obs, ez az ecetes tipp tényleg működik! még mindgi tök jó a hajam tőle, és jó is áll. juhuuuu!
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23844
No, ez azért igen jó hír! Ne törődj vele, hogy augusztusig kell várnod, legalább sínen vagy, ez a lényeg! Nekem elég jók a hormoneredményeim, cukros terhelésen nem is voltam, az endokrinológus szerint teljesen egészséges vagyok, és 5 kiló súlyfelesleg miatt nincs gyerekem. Szóval, ha máshova mész szerintem lehajtanak téged is azzal, hogy nincs bajod!
Előzmény: Pöttyösmacska (23842)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23843
Most olvastam vissza, hogy mindenki szorított... de rendesek vagytok! hihetetlen befogadó ez a társaság! :) tök jó!

A babásodás és megőrülés témához szeretnék én is hozzászólni - rém türelmetlen lény révén: szerintem - de ez csak az én véleményem a rossz természetemből kiindulva - nem lehet elnyomni a vágyat, a várakozást, a sikertelen hónap utáni bosszankodást, bűnbak keresést magadban, maximum nagyon jól tudod kezelni. de m indig ott lesz, és ha a környezetedben valakinek sikerül, és neked nem, akkor egy kimondatlan irigység mindig ott lesz... de szerintem ebben semmi szégyelni való nincs, ilyenek vagyunk, emberek, nők, ösztönökkel. Szóval én megértem az összes hisztit, az összes összeomlást, és úgy gondolom hogy max a figyelmedet tudod jobban elterelni, de a kisördög mindig ott marad az agyban... hát igen ez már csak így megy.

De pl Obs is írta, neki sikerült felülemelkedni ezen - és ez tök jó dolog! szóval nem vagyunk egyformák, vannak hisztisek - mint én is :) - aki ha nem kapja meg amit akar bepörög, és van a nyugodt típus, aki kivár és mással foglalkozik. de szerintem ezt nem lehet a végtelenségig szabályozni, nem így vagyunk összerakva, hiszek abban, hogy ez annál sokkal mélyebben van kódolva.

az én megoldásom a hisztire, hogy felkészítem apát, hogy valószínűleg az elkövetkezendő napokban hiszti jön, TŰRJ! :) és SZERESS mert arra van szükségem. és ne vegyél komolyan akármilyen badarságot mondok :)))

a legrosszabb az, hogy bűnbakot keresel, és feszülsz belülről, kirobbantanád a dühöd, de nem tudod, mert nem tudod min verd el a port... jáááj

na csak ennyit akartam. :)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23842
Sziasztok!

Na megjártam a Mens-t és RR-t.

Azt mondta hogy az eredményeim - hormonok - nincsenek nagyon eltolódva, de egyértelműen PCO. Jövő héten megyek terheléses cukker vizsgálatra, meg inzulinszint mérésre. Azt mondta úgy gondolja, nem lesz sokkal a max érték felett.

Utána konzultációra viszont csak aug közepén volt időpont :( brühühühüüü

Szóval az volt amire számítottam. Egyébként nagyon kedves volt, nem beszélt mellé, nem találgatott, mindent elmagyarázott. Szóval nagyon pozitívak a benyomásaim.

Szép estét nektek!
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23841

Timike,

 

nagyon rendi vagy, köszi! Akkor ezt benéztem, így jártam, kiváltom most a 3x30-at, majd íratok legközelebb 1000-eset akkor.

 

Jokeva,

 

nem szeretnétek másodikat később?

Előzmény: Timike74 (23834)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23840
Hát, nekem voltak kételyeim... de ennél jobbat nem találtam. Gumival élvezhetetlen, nekünk, gyógyszert ugye nem akarok szedni, hüvelyi készítmények meg elveszik az értékét a dolognak. Hát ez maradt :)
Előzmény: Timike74 (23837)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23839
Pontosan a legutóbbi papíron ez van: Pajzsmirigy bizonytalan és ismeretlen viselkedésű daganata
71 kg vagyok és 172 cm:)már jóideje lassan két éve 1400kcal étrenden élek, a mozgás meg most "visszaesett" más problémától... de azis azért megyeget módjával . (lábam eltörtem nem is kicsit, és még nem gyógyult meg)
Előzmény: Rambóka (23832)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23838
Fridaya!
Hát ebben az utolsó ciklusban semmi sem volt, ahogy szokott.
Lut. fázisom ált. 13-14 nap, így ez a 12-13 a 46 napohoz képest jónak tűnik.
Az mostani ciklusban sem tudom többször magam mellett Apát, mint eddig, kizárólag hétvégén. Ha megjön időben a következő ciklusban, az pont a szabadságunk idejére esik. Na bumm:-)))) Ellenünk hangolódott itt mindenki és minden, de a fene ott egye.
Előzmény: Törölt nick (23836)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23837
Jokeva!

Ez kicsit bonyolultabb a simánál:-)))
A Mama szed 500-ast, doki szerint 2x1-et, de valójában csak 1-et kap. Így marad neki minden hónapban 500-as. Én 850-est iratok, 100 szemeset, és kipótolom az 500-as felével. Gyakorlatilag 3x1100-at eszek, doki tudtával.
A spirál jó megoldának tűnik nekem.

Előzmény: Jokeva (23835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23836

Láttam a görbét. Csak furcsállom, hogy 12-13 napos lut fázisod lett, úgy rémlik az neked mindig szép hosszú volt. És tudtommal ez annyira nem szokott változni.

 

Na, de tényleg új ciklus, tiszta lap, próbáld a párodat minél többször a közeledben tudni. :-))

Előzmény: Timike74 (23833)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23835
Hát igen, tiszta apája :))
Dokinál minden OK, végülis spirál mellett döntöttem, így ezt is elintéztük. 6 hét múlva kontroll, hogy nem lökődik-e ki. Ennyi :))

Te úgy tudom 1000 mg metet szedsz, hogy lehet jó a 850 mg-s met???
Előzmény: Timike74 (23833)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23834
LJucy!

Felhívtam helyben 2 külön patikát és mindenhol megkérdeztem az 500 mg-os Merckformint.
Csak kizárólag 30x kiszerelésben létezik, nem gyártják nagyobb dózisban!
Ugyan ez van az 1000 mg-ossal is.
Csakis 850 mg-osból létezik 100 szemes. ( én ezt iratom, így tuti van, az 1440 Ft, múlt héten váltottam ki. )

Akkor még mindig azzal jársz jobban, ha ezrest iratsz és felezed.
Timike74 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23833
Rambóka!
Nekem a pé volt nem kicsit megterhelő, a mensivel elvagyok. Az még mindig nem olyan, mint kéne, de a mai nap az eddigieknél sokkal jobb.
Nem bánnám ha beállna rendesen a mensim.
Nem tudtál semmit még a privivel kapcsolatban?


Jokeva!
Mit mondott a doki?
Láttam BJ édi-bédi fotóit! Milyen ügyes fiúcska és igen-igen Apukája:-)


Macsek!
Várom, mit mondott R.R.:-))))

Kata!
Mi volt a dokinál? Remélem megírod!

LJucy!
Javítottam a táblázatot, ahogy írtad!



Ma megböktem az ujjam, sosem jártam még így. Basszus a bal kéz II. ujjának 3. perc izületét, rendesen megszúrtam. Akartam egy injót beadni, dumáltam, forgolódtam és 2 cm a beteg feneke fölé, azaz a kezemben landolt! Remélem nem gyullad be! Feszes, piros:-(((
Mielőtt féltenétek, steril volt és előtte másban sem volt a tű:-)))))


Kini!
Üdv. Nálunk! Látom a csajok sok infót elmondtak, de te is tartozol még nekünk 1-2-vel, amit Rambóka kérdezett pl. azzal. Ez engem is érdekel.

Fridaya!
Láttam a lányzót, hát meg kell mondjam, meglepett a 3D-s kép, nem számítottam rá, de örültem nagyon!!! Sima UH-ra gondoltam csak azért.
Láttad a görbém? Feltettem még délelőtt.


Előzmény: Rambóka (23832)
Rambóka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23832

Kini!

 

A PCO-s petefészek hátterében lehet pajzsmirigy probléma is, nemcsak inzulinrezisztencia.

Mi volt a pontos diagnózis a pajzsmirigyeddel kapcsolatban?

Szabad kérdezni, h. most mennyi a súlyod?

 

 

Timike!

 

Nekem a szülés utáni első mensim volt ilyen, h. majdnem bementem a sebészeti ügyeletre.

Remélem a következő ciklusod már normális hosszúságú lesz.

Látod Szelesztének is megkergült a ciklusa májusban, nem csak nekünk.

Lehet, h. a napkitörések a ludasok?

 

 

Meg látom volt hidegfrontos összekapás is. Örülök, h. nem vesztetek össze.

Drukkolok, h. a babás dolgok mielőbb minél több embert érintsenek és akkor már nem is lesz annyira off. ;)

Előzmény: *Kini* (23811)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23831
Hát igen :))) Mi is vártuk már nagyon ;ĐĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: Obsoleta (23830)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23830
Úristen, már 6 hetes kontroll volt?! Repül az idő nagyon... Akkor éljen újra a házasélet! :DDD
Előzmény: Jokeva (23829)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23829
Hali!

Bocsi hogy így elmaradtam, csak ma voltam a hat hetes kontrollon :))

Szóval lehet, hogy nem írnak metet Kininek, de akkor sürgősen életmód váltás kell neki!

Kini! Olvasd át a www.pco-szindroma.hu oldalt, rengeteg hasznos dolgot találsz benne! Diétáznod és mozognod kell sokat, diétás táblát tudnak a csajok küldeni ha kérsz!

SZIA SZELESZTE!!!! Épp a minap emlegettelek, hogy milyen rég nem voltál! Gratula a vizsgákhoz, akkor most nyugi van? Pasival hogy állsz, írd már meg a lev. listára. Tényleg, rajta vagy? Vagy írd meg priviben!
Baba tündér, bizony :) Ma apával maradt ugye, néhány órára, és most hogy apa is tud tejet adni, most ő lett az isten :)))))))

Ljucy, úgy rémlik nincs 100 db-os met. Itt sem.

Bubus, itt is szakadt az eső, úgy egy órája süt a nap, de most viszont pótolja az elmúlt napok hiányát. Hetedhét ágra süt :))
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23828
Na ugye, hogy ugye! Nagyanyáink praktikája, de nekem is marhára bejön! :)
Előzmény: Pöttyösmacska (23770)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23827
Pedig azt gondolnám, hogy példa értékű a hozzáállásod! :) Meg Timikéé, Jokeváé, stb... Én nagyon sokat köszönhetek annak, amiket beírtatok, és ezt őszintén így gondolom! :) Nem baj az, ha billeg a mérleg nyelve, csak ne álljon be a depi felé, mert onnan már nehéz visszakapaszkodni!
Előzmény: Bubus78 (23763)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23826

Obs,

köszi szépen!!! Remélem is, hogy túl leszek rajta, és el tudom engedni, talán akkor hamarabb történnek majd a dolgok!!

Előzmény: Obsoleta (23825)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23825
Sziasztok csajok!

Ljucy, nem titkolom, a szándékom pont az volt, hogy telibe találjalak! Nem görénységből, csak nem akarom, hogy te is így járj! Mindenkinek vannak mélypontjai, te sem úszod meg, az tuti. De attól még nem megy át mindenki pszichopatába, mint én. Te se menj át! Mesélhetnék, hogy milyen gáz műsoraim voltak, hogy minden ciklusom több órás sírással kezdődött, meg a többi lélekromboló, önmarcangoló dologról, de nem akarok. Nem vagy hüle, szerintem átjött, amit írtam. Ha kicsit helyreteszed az elmúlt idő történéseit, és nem kevés jó hírét (katonavizsgálat, átjárhatóság), akkor be fog állni az egyensúly, és túl leszel rajta, ez biztos! A rossz hír, hogy ez tudatosan kell neked is megtenned, de simán menni fog, én ebben biztos vagyok! Én sokkal gázabb voltam, mint te, és sikerült! Ügyesen! :)
Előzmény: ljucy (23753)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23824
Szia

Vizsgát leszámítva, hogy vagy??? Lelkileg jobb mostmár? Rég láttunk erre, remélem mostmár gyakrabban tudsz jönni!!!!
Előzmény: Szeleszte (23816)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23823

Hát, akkor lehet, hogy kénytelen leszek megvenni a drágábbat erre a receptre, később iratok 1000-eset:(

 

Szerintem simán:)

Előzmény: Bubus78 (23822)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23822
Nem adnak, azt adják rá ki, ami fel van írva. Nekem is szóltak anno, mikor 500-ast szedtem, hogy írassak fel 1000 mg-osat, az olcsóbb.

Köszi a levelet, majd holnap írok rá, most húzok haza.

Fenn vagyok Budán a hegyekben , most éppen beborult picit, de nem esik reggel óta. Azt mondod azért vigyek esernyőt hazafelé???
Előzmény: ljucy (23821)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23821
erre a receptre ad 1000mg-osat?
Előzmény: Szeleszte (23820)
Szeleszte Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23820
Szia én még tavaly vettem. Merckformin retard 500 mg-os biztos van én azt szedem. Ha ilyen költséges, és tényleg nem lesz nagyobb kiszerelésben akkor vedd meg az 1000 mg-ost elfelezed késsel és mindjárt 500 mg-os lesz belőle.
Előzmény: ljucy (23818)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23819

Bubus,

Te hol vagy? Itt szakad az eső, asszem, erre mondják, hogy mintha dézsából öntenék!! Most írom Neked a privit!!

 

Macsek,

 

számolj ám majd be, mi volt, várjuk az infokat!!

Előzmény: Bubus78 (23817)
ljucy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23818

Gyerekek,

 

tényleg nincs forgalomban 100db-os 500g-os Merckformin??

Voltam a patikában kiváltani a receptet, azt mondja a csaj, hogy ebnne van agépben, de nincs forgalmoban se 60, se 100db-os, csak 30-as. Most vegyem meg 800ft-ért többért a 3*30db-ot a 1*100 helyett???

Aztán abban maradtunk, hogy megpróbál rendelni, és hátha holnap reggelre lesz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!