Keresés

Részletes keresés

ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23872

Macsek,

 

ez ismerős, mármint a csipogós story:)))))

Én úgy szoktam, hogy a fejemre húzom a takarót, és a telefonommal világítom meg a lázmérő kijelzőjétĐĐ  azóta nem szólt be:))

És ezért van az, hogy már csak egyszer mérem, azt kb. 5 percig bent hagyom, így ha a csipogás után még följebb akar menni, akkor hajrá, sőt van, hogy 3 tizedet is felmegy, és akkor 3x csipog, de a takaró alól nem nagyon hallatszik ki, vagyis minimálisan...

Előzmény: Pöttyösmacska (23868)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23871
Sziasztok!

Bocsi, ha off-nak ítélitek, azért valamennyire témába vág!

Képzeljétek el, tegnap felhívott Anyám és diétás tanácsokat kért. :o) Annyira büszke voltam magamra, hogy csak na. Ő nem az a típus, hogy bármit elfogad másoktól, az tuti nem jó soha, amit én mondok. Most meg tőlem kért tanácsokat!
A gáz az, hogy végre elszánta magát és elment a háziorvoshoz és kért laborra beutalót. Az éhgyomri cukra 14 lett, ami baromi gáz! Évek óta tudja, de homokba dugta a fejét, nem foglalkozott vele. Hol tartotta a diétát, hol nem. Mióta én szedem a gyógyszer őt is győzködtem, most úgy látszik beérett a dolog. :o))) Viszont kapott ugyan valami gyógyszert, de tuti nem metformin alapú. G betűvel kezdődik a neve, elfelejtettem, hogy mi az, tegnap rákerestünk a neten, nem találtam semmit. Ma megy vissza a háziorvoshoz, meggyőztem, hogy kérdezzen rá a metforminra, illetve arra, hogy tuti ez a legjobb gyógyszer-e?
Ami még hab a tortán az, hogy az AP eredménye baromi magas. A megengedett 300 helyett 800. Megtaláltam a neten, ez máj, epe vagy csont megbetegedéseire utal, nagyon megijedtem. :o( Tud valaki valami okosat erről, illetve hogy ez kapcsolódik-e a cukorbetegséghez?

Ne haragudjatok, ha nem ide illik a téma, akkor megszűnök.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23870

Az előző hsz Macseknek válasz Rambóka képével kapcs. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23869

Én is láttam, az a metformin bébimozi volt. (pcos.hu-ról letölthető).

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23868

Háj Csajok!

 

Ezt a diéta témát gyógyszer nélkül elkezdte pedzegetni, de nem fogom hagyni amgam. pontosabban azt mondta hogy majd én eldönthetem hogy akarok e bogyót vagy sem. hát persze hogy akarok!!! :)

 

Jucy, a te görbéd legalább mozog. Az enyém úgy néz ki mint az agyhalál :))) tök egyenes, beállt 36,2-re. vagy elromlott a hőmérő. minden esetre kíválóan csipog, várom a pillanatot, amikor az uram kivágja az ablakon, mert minden reggel erre keltem. Tegnap már megjegyezte, hogy - na, még hányszor méred? :)))

ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23867

Macsek,

 

néhány barátnőmet már én is diagnosztizáltam, aztán valaki vagy komolyan veszi, hogy baj van, vagy a homokba dugja a fejét:))

Előzmény: Pöttyösmacska (23859)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23866

Obs,

 

ez nagyon szuper, hogy Nálad ennyi idő alatt hatott, mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok. Sejtem, hogy kövi hónapban még jobb lesz, de ha most még tart kicsit, örülni fogok neki:))

Jó, hogy nem mentem dokihoz 7 ezerért..:)

Előzmény: Obsoleta (23864)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23865

Rambóka,

 

szerintem a bölcsészek isznak a legtöbbet, ezt tapasztalatból mondom, láttam a csoporttárasimat, sokat buliztam velük 5 év alatt... ők meg majd a gyerekeinket nevelik és tanítják... na de mire!?!?

Előzmény: Rambóka (23855)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23864
Sziasztok csajok!

Ljucy örülök, hogy minden oké! Az első mensi nekem se volt tökéletes, csak nem tudom, a fogigátló mennyit befolyásolt. A második viszont látványosan javult, leszámítva a barnázást a végén, de az is normális, csak bosszantó. Amúgy kaptam mélt, hogy holnap peteérés, és reggel meg is jelent a nyálka, úgyhogy továbbra is elégedett met-fogyasztó vagyok! :)
Előzmény: ljucy (23863)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23863

Helló Csajok,

 

Macsek,

 

ezek jó hírek, hidd el, 1,5 hónapon már nem múlik semmi, a lényeg, hogy sínen vagy, és augusztusban megkapod a metet! Ha a diétával akarja kezdeni, mondván, hogy enyhe IR, akkor mondd azt, hogy azt már hónapok óta csinálod, és úgy ennyi az eredményed.

Mikor mész a terhelésre?

Addig pedig van időd, hogy szigorúan elkezd a diétát!

 

Nálam egyelőre minden rendben, nem akarom elkiabálni, de még van mensim, a tegnapi mennyiégéval tökre meg voltam elégedve. Kicsit lehetne még több, de a korábbiakhoz képest már azért jobb volt. Ha még ma meg holnap kitartana, akkor így első hónapnak nem is lenne rossz.

A mai görbe:

 

*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23862
Azóta is nézték,felnőtt doki is mert épp nemvolt gyerekdoki, és ő finoman lecseszett minden előzmény tudta nélkül, hogyha nem változtatok baj lehet....egy bunko krapek volt, ő is pcot erősitette meg, de endokrinologiára is folyamatosan mennem kell, legközelebb juli 15-én, van alulműködésem, és a börömön acanthosis nigricans van... :S megáldottak ott fennt nagyon:)
Előzmény: Rambóka (23860)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23861
de egyébként tényleg, az összes egyetemen az egyetemi évek a buliról szólnak... :) miért pont az orvos lenne a kivétel? m ert életekkel foglalkozik? jajjjj ugyan már! :)))

azért kérdeztem hogy láthattalak-e ott egy képen, mert volt egy ilyen digitális képkeret kitéve, és váltakoztak benne a képek. az egyiken egy terhes nő volt, fölé írva, hogy Rambóka...
Előzmény: Rambóka (23858)
Rambóka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23860

Ez a szövettani lelet????

Érdekes.......

Mi az, h. bizonytalan viselkedésű?

(Sebész ismerős küldött be FTM jelzéssel vizsgálati anyagokat a pathológiára annakidején, ez volt a közös megegyezéssel létrehozott rövidítése annak, h. : F...om Tudja Micsoda. Hát ez a "bizonytalan viselkedésű" is lefedi ezt a témakört, azt hiszem.....)

 

Azért, ha a műtét óta sikerült 20 kilót fogynod, akkor vmi pajzsmirigy alulműködésed biztosan volt.

Azóta nézték a petefészkeidet vagy még előtte?

Előzmény: *Kini* (23839)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23859
:DDD megbeszéltük!!!

jaja ismerem ezt az okosodási érzést! :) néha már azt gondolom, azért fáj a fejem mert nyomja belülről az agy... :)

aztán mióta ti is osztjátok nekem a tudást, még jobban feszít. :))

már annyira, hogy titokban, magamban már a szomszéd lányát is diagnosztizáltam :) kimondtam felette is az ítéletet: PCO-s!

kezdek bekattanni? :)) azért csak nem :))
Előzmény: Obsoleta (23856)
Rambóka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23858

Nem tudom, én még sosem voltam a rendelőben.

 

Előzmény: Pöttyösmacska (23847)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23857
nahát csajok, pedig mosok főzök takarítok! naa??? :))) nem ám...nekem él az anyukám meg az apukám is, csak elvettek tőlük....na...nem szeretném ezt igy a világ elé kiirni..priviben oké:) am a terheléses cukker vizsg a rémálmom :)))
Előzmény: Pöttyösmacska (23854)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23856
A mieink disztingváltak, jólneveltek, és tisztelettudóak lesznek, már az első pillanattól, magzati állapotban. Természetesen nem fognak hangoskodni, remekül alszanak, és amúgy is mindig mindent tudni fogunk, hogyan is kellene csinálni! Csak egy a gond, hogy hol találok ilyen tökéletes játszópajtást nekik? De ez is megoldva, majd összeeresztem a tieiddel! :DDD És tudod, mi a legdurvább? Hogy ez, ahogy öregszünk, egyre rosszabb lesz! Ahogy telnek az évek egyre ,,okosabb" vagyok, úgy érzem!
Előzmény: Pöttyösmacska (23851)
Rambóka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23855

Hogyhogy mit? Isznak, buliznak és igyekeznek jó tételt húzni vizsgán. Éppúgy, mint a bölcsészek, a jogászok, a közgazdászok és a mérnökök. (Csak a jogászok és a mérnökök állítják, h. ők többet tudnak inni. :) )

Aztán az egyetemről kikerülve megpróbálják hasznosítani, ami megmaradt abból a tonnányi ismeretanyagból, amit a fejükbe próbáltak verni.

Aztán rájönnek, h. a dolog nem működik és vagy betokolódnak pár gyógyszer felírására és a napi rutin elvégzésére, vagy nekiállnak az életnek tanulni.

Előzmény: Pöttyösmacska (23846)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23854
ezzel csak egyet tudok érteni! :)
Előzmény: Obsoleta (23852)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23853
szió! :)

én is pajzsmirigyes voltam olyan 13-14 éves koromban, de kinőttem. persze kellett egy kis orvosi segítség. azóta sem volt vele bajom szerencsére. szerintem csak jó endokrinológus kérdése. az enyém annyira jó volt, hog ymég huszon évesen is visszakuncsorogtam magam, lécci lécci had jöjjek még egy uccsó kontrollra a gyerekkorházba. jó fej volt, elintézte. :)
Előzmény: *Kini* (23849)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23852
:D Hát, a nevelési elvekben még nem tartunk a kamasz kornál sajnos, úgyhogy nem hiszem, hogy meg tudnánk birkózni a feladattal! Meg hát 27 évesen nem is érezném túl hitelesnek, megmondom az őszintét! :DDDD

Egyébként nekem sem élnek már a szüleim, úgyhogy nagyjából átérzem a helyzetedet, és sajnálom is! :( De vigasztaljon a tudat, hogy ami nem öl meg, az erősebbé tesz, én is hallgattam évekig ezt, aztán tényleg igaz!
Előzmény: *Kini* (23850)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23851
Jaja :) az nálunk is megvan :))) oly tökéletesek lesznek már a jövendőbeli gyerekeink, hogy olyat még a világ nem látott! a mi gyerekeink a révai nagylexikon összes tudásával jönnek világra, és első szülinapjukon már kívülről fogják fújni a vikipédiát. :) ja, és természetesen nagyszerűen fognak viselkedni, már a szülésznőnek előre köszönnek, és magukat fogják tisztába tenni :))) szép álmok mi? :)))

node most komolyan, persze, jó ha mintákat látunk, de úúúúgysem tudjuk kivédeni a buktatókat! :) de nem is baj, ez így van rendjén! :)
Előzmény: Obsoleta (23848)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23850
jaaajj, nem szeretnél lányodnak fogadni? :) nekem nincs anyukám, gyámom van :S
Előzmény: Obsoleta (23848)
*Kini* Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23849
szio:)
Előzmény: Pöttyösmacska (23847)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23848
Az a helyzet, hogy nem kell és nem szabad elnyomni semmit, mert akkor még rosszabb helyzetben vagy. Irigység persze maradt nálam is, meg bosszankodás is, de az egész valahogy mégis más. Nem tudom elmondani mi, de megváltozott valami, az biztos. De a gyerek-téma most is ugyanúgy foglalkoztat természetesen, sőt, gyermektelenek révén a párommal már pontosan tudjuk, másokhoz képest mi mit fogunk sokkal jobban csinálni! :D
Előzmény: Pöttyösmacska (23843)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23847
@ Rambóka!

Az létezik, hogy téged láttalak egy kép erejéig a rendelőben???
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23846
micsoda???

5 kilo miatt nincs gyereked? na, én azt az orvost abban a pillanatban körberöhögtem volna - gondolom te is :)) hát ez kész
ilyenkor mindig elgondolkodom, hoyg mit is csinálnak az orvosok annyi évig az egyetemeken...

Előzmény: Obsoleta (23844)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23845
@ Obs, ez az ecetes tipp tényleg működik! még mindgi tök jó a hajam tőle, és jó is áll. juhuuuu!
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23844
No, ez azért igen jó hír! Ne törődj vele, hogy augusztusig kell várnod, legalább sínen vagy, ez a lényeg! Nekem elég jók a hormoneredményeim, cukros terhelésen nem is voltam, az endokrinológus szerint teljesen egészséges vagyok, és 5 kiló súlyfelesleg miatt nincs gyerekem. Szóval, ha máshova mész szerintem lehajtanak téged is azzal, hogy nincs bajod!
Előzmény: Pöttyösmacska (23842)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.23 0 0 23843
Most olvastam vissza, hogy mindenki szorított... de rendesek vagytok! hihetetlen befogadó ez a társaság! :) tök jó!

A babásodás és megőrülés témához szeretnék én is hozzászólni - rém türelmetlen lény révén: szerintem - de ez csak az én véleményem a rossz természetemből kiindulva - nem lehet elnyomni a vágyat, a várakozást, a sikertelen hónap utáni bosszankodást, bűnbak keresést magadban, maximum nagyon jól tudod kezelni. de m indig ott lesz, és ha a környezetedben valakinek sikerül, és neked nem, akkor egy kimondatlan irigység mindig ott lesz... de szerintem ebben semmi szégyelni való nincs, ilyenek vagyunk, emberek, nők, ösztönökkel. Szóval én megértem az összes hisztit, az összes összeomlást, és úgy gondolom hogy max a figyelmedet tudod jobban elterelni, de a kisördög mindig ott marad az agyban... hát igen ez már csak így megy.

De pl Obs is írta, neki sikerült felülemelkedni ezen - és ez tök jó dolog! szóval nem vagyunk egyformák, vannak hisztisek - mint én is :) - aki ha nem kapja meg amit akar bepörög, és van a nyugodt típus, aki kivár és mással foglalkozik. de szerintem ezt nem lehet a végtelenségig szabályozni, nem így vagyunk összerakva, hiszek abban, hogy ez annál sokkal mélyebben van kódolva.

az én megoldásom a hisztire, hogy felkészítem apát, hogy valószínűleg az elkövetkezendő napokban hiszti jön, TŰRJ! :) és SZERESS mert arra van szükségem. és ne vegyél komolyan akármilyen badarságot mondok :)))

a legrosszabb az, hogy bűnbakot keresel, és feszülsz belülről, kirobbantanád a dühöd, de nem tudod, mert nem tudod min verd el a port... jáááj

na csak ennyit akartam. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!