Keresés

Részletes keresés

imkerei Creative Commons License 2011.04.30 0 0 620

Van az a pénz, amiért a szilajabbakat eladom. :-)

De nézzük a hasznos oldalát. Mikor bejövök a méhektől nyugodtan jajgathatok és nyöghetek, mert az egész család sajnál. Lehet fürödni a dicsfényben, hogy milyen bátor vagyok, mennyire veszélyes munka ez,  stb. :-))))))

Előzmény: kicoka (619)
kicoka Creative Commons License 2011.04.30 0 0 619

Elakarod adni a méheid?:O

Előzmény: imkerei (618)
imkerei Creative Commons License 2011.04.30 0 0 618

Eszméletlenül durvák a méhek ma!

Szerencsétlen fiam megkért, hogy mutassam meg neki, mit csinálok a méhekkel. Hiába öltöztettem be, ruhán keresztül kapott az első perben 3-4 szúrást.

Lehet, hogy egy életre elment a kedve tőlük! :-(

Én is gyűjtöm az erőt, hogy befejezzem velük a munkát, de amit muszáj azt muszáj....

Ladybee Creative Commons License 2011.04.30 0 0 617

Köszönöm az infókat, remélem, hogy pár esős, szeles nap eltéríti őket. Már két domolykó is elpusztult, mert úszik a vízfelszinen néhány.

Előzmény: imkerei (616)
imkerei Creative Commons License 2011.04.30 0 0 616

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog!

A méhek vakon repülnek a felderítőméhek által megadott koordináták alapján. Tehát, ha egy helyre rászoknak, már csak úgy tudod leszoktatni őket, ha megszünteted a tápanyagforrást (vízutánpótlást). Esetleg ki kell halni egy generációnak, új helyre kell költöztetni őket, vagy több napig fogságban kell őket tartani, hogy elfelejtsék a lelőhelyet.

Előzmény: kicoka (615)
kicoka Creative Commons License 2011.04.29 0 0 615

De ha tenne a méhkaptár elé egy nagy kádba vizet, a kádba pár fadarabot akkor odamennének nem?:O
Kezdővagyok csak javslat lenne mond neki, hogy egy nagyobb teknőbe,kádba tegyen közvetlen a kaptár elé vizet(ha sok kaptár van akkor tobbet...)

imkerei Creative Commons License 2011.04.29 0 0 614

Sajnos nem sokat tehetsz ellenük! A méhész valószínűleg nem időben rakta ki az itatót és a méhek rákaptak a szabadban levő vízlelőhelyekre.

A baromfiitatókat inkább épületen belül kell elhelyezni, mert oda a méhek nem járnak be  vízért.

A kerti tóról csak úgy tudod őket leszoktatni, ha kiszárítod.....

Előzmény: Ladybee (613)
Ladybee Creative Commons License 2011.04.28 0 0 613

Tanácsra lenne szükségem.  A szomszédunkba erdélyi méhész költözött pár éve, vagy 50 kaptárral.  Örültem neki, a gyümölcsfáim termése meghálálta. Idén viszont a tőle 500 méterre levő kertünkben levő kerti tavakat elárasztották a méhek, irdatlan tömegben isznak a partján, egész nap hallatszik a zúgás , másik szomszédnak a baromfiudvarát lepték el, pontosabban az itatót,  kacsák, tyúkok pusztulnak a méhcsípéstől.  Mit javasoljak a szomszédnak, hogyan tudná kordában tartani az állományt ? Azt mondja, hogy ad nekik vizet, mégis minket szerencséltetnek.

Ybrik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 612

Már beírtam ,de nem vagyok elégedett a választékkal.  Lehet ,hogy inkább készíttetnem kellene.

Van esetleg valahol hozzáférhető műszaki rajz ami alapján egy ügyes szakember elkészítheti? (aki még nem csinált ilyet)

Úgy tudom Rácz-mester tele van munkával engem pedig az idő szorít.

Tekerni pedig hívok valakit segíteni...

Előzmény: imkerei (611)
imkerei Creative Commons License 2011.04.28 0 0 611

Én is gondolkodom mostanában új pergető vásárlásán, mert az enyém már eléggé elavult. Én viszont mindenféleképpen motoros változaton gondolkodom. Tekertem már eleget.

Ha beírod a gugliba, hogy mézpergető, kidob néhány találatot.....

Előzmény: Ybrik (610)
Ybrik Creative Commons License 2011.04.27 0 0 610

Sziasztok!

Kezdő méhész vagyok most kezdem második évemet a méhekkel, a Börzsöny csodás hegyei közt éldegélnek szárnyas barátaim. Félkeretes sugaras pergetőt keresek ami kézi hajtásu. A méheknél nincs áram... Az agregátoros motoros pergetést körülményesnek és drágának gondolom. Most 10 családtól tervezek pergetést de folyamatosan szeretném növelni az állományt.

Ha van valakinek jó ötlete szívesen fogadom. Tel: 30 470 21 77

Üdv: László

kicoka Creative Commons License 2011.04.25 0 0 609

Köszönöm Cirkusz és Imkerei a válaszokat van sok méhész ismerősünk, van aki elég komolyan csinálja majd elmegyek hozzá párszor és megnézem mit hogyan csinál és majd tőlük szerzunk rajt vagy családot...
Ha megvan ugyis fogok szólni...:) meg majd gondolom tanácsra ugyis szükségemlesz...:)

imkerei Creative Commons License 2011.04.25 0 0 608

Na szóval!

Az a tény, hogy van egy darab földetek még kevés, ahhoz, hogy méhfarm legyen belőle.

5 család méh még szintén nem egy méhfarm.

Mindenesetre a kevesebb kezdésnél több, mint a sok. Van aki egy rajjal kezdte és sikeresen méhészkedik és van aki több családot is vásárolt kezdésnek mégis belebukott!

Gondolj bele, hogy a méhek nem csak úgy vannak a farmon, hanem időnként kezelni is kell őket.

Körül kellene nézned, milyen méhlegelő van a környéken. Milyen gyakran tudsz kijárni ellenőrizni a méheket és, ha muszáj be is tudj avatkozni a számodra kellemetlen történésekbe, (rablás, rajzás, hordástalan időszakok) Ehhez képest tudod eldönteni, hogy milyen kaptárrendszert részesítenél előnyben.

Biztosított-e a méhek vízszükséglete?

Keresned kellene környékbeli méhészt. aki segíteni tud, ha valamit nem értesz.

Legjobb, ha megkeresed a területileg illetékes méhegészségügyi felügyelőt.

Ő abban is tud segíteni, hogy kitől érdemes a környéken méheket venned.

Kis kézügyességgel a méhészkedéshez szükséges eszközök egy részét magad is elkészítheted.

Ehhez tudom ajánlani Szabó Károly: A méhész műhelyében és Zsidei Barnabás: Méhészeti eszközök és anyagok című művét

Sok sikert és üdv a méheket kedvelők táborában!

Előzmény: kicoka (606)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 607

Szia Kicoka! Lassíts egy kicsit! Keres szakköny vet.Őrősi Pál Zoltán  Dr Visze Ernő.

Faluba Zoltán Műveit ajánlom.Na és persze a többieké sem lebecsülendő.

Aztán gyüjts egykis pénzt. Egy méh kaptár 15-25 000Ft. Egy méh család bele 40000Ft.

Keretek, viasz pergető 100000Ft.Meg felelő gyógyszerek nem kevés!

Tarsd be a sorrendet.Keress könyveket, egy tanítót aki segít.

Csak akkor álj neki ha nem csak a száddal tudsz dolgozni.Hosszu kőkemény munkával és tanulásal járó út várrád,amíg az első komolyabb bevételt a kezedbe veszed. 

Szóval ha gondolod állj neki,sok sikert! Üdv Cirkusz

Előzmény: kicoka (606)
kicoka Creative Commons License 2011.04.24 0 0 606

Még egy kicsit pontosítanék..
5család kéne, milyen fajta  a jó hunor vagy milyet ajánlotok?
Lehetőleg az expresszen mutaatnátok valami hirdetést....
Meg az alapfogalmakkal ha valmit mondanátok mert....

NB kaptár?
Keretes?

Eladó 6 NB méh család kereten?
anyarács 1500ft/db   rosta szővet 1000ft/db keret 150ft/db nutolt fenyőből?
bocs hogy ilyen hhulyevagyok, csak érdekel éls kérdezem.:)

kicoka Creative Commons License 2011.04.24 0 0 605

Üdv.:)

Méh farmot szeretnénk csinálni, hogyan kezdjük?
Először is van egy jó nagy földünk kint a határba, jó távol mindentől már elég sok ideje üresen van, és gondolkodtunk hogy lehetne rá valami kisebb fajta "méhfarmot" csinálni apukám ért a méhekhez régebben volt is neki. Szóval akkor a földet körbe kell keríteni, kellenek kaptárok és méhek, meg cukor amiből tudnak enni, én még olyan sokat nemtudok róluk csak mondták, hogy nézzek utána hogy mi szükséges ehhez.(ja és ehhez van valami támogatás is, mert szomszéd faluba egy öregember méhészkedik és támogatásból kapott egy jó terepjárót és utánfutót is... támogatás is van hozzá nem?
Lényegébe a kérdés:
Milyen,mi kell egy méhfarm létrehozásához?
Mennyibe kerülnek ezek a dolgok?
Az egész méhfarm mennyibe kerülne?

méhecske101 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 604

                              T.  MÉHÉSZEK....     Az elözö müveletek befejezése után a 399. pont szétbogozása meg ismerése után neki állunk feldolgozni. Amint látom itt lesz a kökemény fa.És az égő akác erdőböl kihozni a kaptárakat. Meg tudni mikor meg van és mégis miért NEM??? Azt hiszem nekünk is segitségül kell hivni a világ méhészeit 2011 kivizsgálás ideje.2009 óta atkamentessen lehetett volna élni. Mi az oka a feltaláló szürkesége vagy a gyogyszer?? Vagy ahogy irtam a gyogyszer kutatok vagyis az abbol élők hányan vannak és hány méhész van?? Mi a titkolozás oka miért nemsegiteneka méhészeken és a méheken? Az gyötör mikor megvan és mégis nem?? Ki érti ezt Méhészek gondolkodnakezen??Ki tesz ittigazságot? Mi azon vagyunk,Igen nagy hosszu türelemre lesz szükségünk mindnyájuknak.            ÜDV   JOAKARÓ....

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 603

Sziasztok! Ilyen tályt füst nélkül csak a gyenge 4-5 keretes családoknál lehet.Bár ma 

délután raktam be a petéztető tokot a majdnem 24 keretes Hunorba és pár pöffentés elég volt.Pedig anyát kerestünk,fészket rendeztünk.2 hete a fólia levétele után több füst kellet. Szóval ilyen is a repce. A vége nálunk még messze van 2 hét még biztosan.

Valószinü belelóg az akácba, ha csak elnem veri az eső.Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (602)
imkerei Creative Commons License 2011.04.22 0 0 602

Az idejét sem tudom mikor tudtam utoljára füst nélkül méhészkedni. Az én méheim elég durvák tudnak lenni. :-(

Csak álcaáthelyezésnél nem szoktam alkalmazni, muszájból, mert a füst és a különféle szagok csökkentik az elfogadás arányát.

Előzmény: imkerei (600)
moholivirág Creative Commons License 2011.04.22 0 0 601

   Nagyon szépen szaporodik a méz a repcéről és a fiasítás is.A mai napon füst nélkül méhészkedtem ami igen ritkán fordul elő nálam ezt a méheknek köszönhetem mert nagyon szelídek,bizonyára a jó hordás végett.

imkerei Creative Commons License 2011.04.22 0 0 600

Kezdődő kutatásnál, rablásnál is ingerlékenyek a méhek. De ilyenkor az már talán nem fenyeget. Viszont a gyümölcsök elvirágzása után, repce végén könnyen előfordulhat kutatás.

Előzmény: moholivirág (599)
moholivirág Creative Commons License 2011.04.21 0 0 599

 

    A napokban nagyon szépen mézel az olajrepce a méh fiasítás is gyorsan szaporodik kipótolódik a kései tavasz ami visszatartotta a fiasítást.A méheim most nem vadak ami általában repcevirágzáskor lenni szokott.A szakvélemény szerint a hirtelennektárforrás elapadástól ingerlékenyek a méhek.Az ingerlékenységet megfigyelhessük serkentő etetés nem fokozatos abbahagyásánál is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 598

Üdv!

Ki van táblázva és teljesen eggyetértek a véleményeddel,ezért is kerüljük el mostantól nagy ívben.

 

Előzmény: imkerei (597)
imkerei Creative Commons License 2011.04.18 0 0 597

Alma és repcevirágzás idején nálam mindig bolondok a méhek. Ilyenkor, ha tehetem én is inkább békén hagyom őket.

Mindenesetre a járókelőket figyelmeztetni kell: Vigyázz, méhek! feliratú táblával.

Ha valaki figyelmen kívül hagyja az legyen az ő baja!

Előzmény: Rozamaria (595)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 596

A kutyaát nem érte csípés csak engem de én meg nem vagyok rá allergiás abszolút 5-6 óra azt nem is látszik a csípés helye.

Nem kell arra járni és kész:)Pedig eddig semmi gond nem volt velük egy párszor már megfordultunk arra de hát ez van,megyünk másfelé.

 

Üdv!

Előzmény: Rozamaria (595)
Rozamaria Creative Commons License 2011.04.18 0 0 595

Szia sajnálom hogy megjártátok. Lehet hogy nincs elég kajájuk és ezért nyűgösek, mondanám hogy szomjasak, de patak mellett vannak így ez kizárt. Most nekünk is van 1 mérgesebb családunk így kicsit óvatosabban kertészkedünk. Majd változtatunk a helyzeten.

Sokszor elég nagy méhgészeteknél is csak 1-2 család ha vadabb már a területen óvatosabban kell járni. Ez sajnos csak menet közben derül ki.

Nem tudom mennyire vígasztal, de a kölyök bernim is kapott az orrába a napokban, igaz őkelme beszagolt a bejárón, utána meg árnyékbokszot játszott a méhekkel. Azóta nem engedem ki őket a méhekhez.

 

Előzmény: Törölt nick (594)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 594

Na csak betámadtak a jószágok!

Nem megyünk arra többet tiszteletben tartom a területüket azt hiszem:)

Összeszedtem vagy 10 csípést,úgy sprinteltünk a kutyámal mint a villám!:)

 

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 593

Sziasztok! Nélam a rajzás gátlás igen egyszerü feladat.Mivel az anyáimat én nevelem és

csak olyan tulajdonságut választok aki a legnagyobbra növesztette a családját az előző évben. Rajzás nélkül tisztán és nyugodtan hordott jó sokat.Sokszor ez is a baj mert nagyon rosz a bőlcső elfogadási arány.Pár éve ezt a munkát az előző évi befogott rajokra bízom.Ott is azért a legnagyobbra duzzadt kapja az álcás dugókat. H12.-essel dolgozok,és a kilyáróim a lehető legnagyobbak.Akácon már 3 fiókon vannak a termelők.

Felfejlesztéssel méhészkedem ez azt jelenti, hogy az anya hetente kap uj kereteket,és a

fedettek a felső fiókba mennek ez alól az akác 2 hete kivétal amikor a fészket szüz és világos kerettel töltöm meg.Őrősi után.Bár ő az egész fészekbe múlépet írt de nekem ígybevált.

Az anyákat én nem veszem el akácon.Anya csere nálam szotyi alatt van.Egyszerüen kicserélem a két anyát, egykis füst meg kevés illatos folyadék.Álltalában Nonosszal illatosítok.Mind sikerül.Az uj anyák jó egy hónapot petézetek már így látni már a teljesítményüket.3 keretes nép neveli őket és a kaptárjukat 6 keretig lehet bővíteni.Amelyik megtölti fiasítással és néppel az jóanya.Az öreg anyákat vagy lecseréli az újnépe  vagy szeptemberben összevonom őket vagy termelővé vagy tartaléknak.Nagyon ritkán maradmeg a 2 éves anya, a taralékok az éves anyásak. Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (592)
imkerei Creative Commons License 2011.04.15 0 0 592

Szervusztok!

Beszéljünk aktuális témákról!

Ti, hogyan csináljátok a rajzásgátlást?

Az anyákat magatok nevelitek, vásároljátok vagy rajbölcsők mentésével szerzitek?

Mivel én álló méhész vagyok 1/2 NB kaptárakkal és igazából két főhordásom van egy évben(repce, akác) a következőképpen járok el: április végén, május elején az összes termelő családot átnézem és elveszem az anyákat, és különteszem egy fias egy mézes és egy üres kerettel. Az ekkor lerakott petékből ugyanis főhordásra már nem lesznek kijáró méhek és csak terhet jelent a családoknak a fiasítás nevelése. Ilyenkor nálam már általában vannak rajzásra készülő családok. Ezeknél a rajbölcsőket megjelölöm és a későbbiekben ezeket használom anyanevelésre. Mivel az anyákat elveszem a családok pótbölcsőket is húznak. Ezeket eltávolítom.

Amennyiben nincsenek rajzásra készülő családok akkor az általam legjobbnak ítélt családok anyáival anyanevelésbe kezdek.

A bölcsőket magam mártom és 1-1,5 napos álcákkal végzem. A bölcsőket az anyátlanított családok szívesen fogadják és dajkálják, persze a vadbölcsőket itt is rendszeresen el kell távolítani. Próbáltam már a petés anyanevelést is de nem adott érzékelhetően jobb anyákat, mint az álcás nevelés.

Az akác virágzásának kezdetére általában már vannak új anyák a családoknál, A fedett fiasítások már kelnek és az összes méh hordani fog. A családok hangulata jó, mert van anya. Akác végére az új anyák bepárzanak és petézni kezdenek, Ahol nem sikerült a párzás és nincs új anya oda visszateszem a régi anyákból az általam jónak ítélteket. A régi anyákat attól függően, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeznekvagy szaporításra használom fel vagy elveszem és a kis családok egyesítésével erős családokat hozok létre.

Az ilyen módon létrehozott családok abban az évben már ritkán rajzanak.

Várom a véleményeteket a módszeremről és kíváncsi vagyok a ti módszereitekre!

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 591

Üdv Mindenkinek! Lehet így is, bár ez kicsit durva.Meszesedés ellen én sokkal 

egyszerübb múdszert használok.Azt a családot amelyikben felüti a fejét a betgség.Rácsos

fenékkel látok el.MInden kaptárnál ez a célom de még nincs rá fedezet.Magátol megszünik.Fontos még ,hogy a fenék a földtől 25-30.cm-re legyen.A telelőben nincs gondom mert falazó blokkokon telelnek. Nyáron a raklapok alá teszek még pluszba egy tégla magasítást.Nekem ez bevált,de hallottam már makacs meszesedést is.Méhpatikát is használtam idáig  ez arra is jó.Sajnos tavaszal erre se volt pénz ,de ősszel már megint kapnak Abban egyetértünk Imkereivel hogy a cukor ártalmas a méheknek is, de közvetlen összefüggést nem vonnék le.Ezt a betegséget gomba okozza és ha csökkentünk a párán és a melegen egy kicsit akkor gyengül a  szaporodási képesége .A többit a méhek elvégzik. Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!