Keresés

Részletes keresés

kklaudia Creative Commons License 2010.02.05 0 0 494
Sziasztok !

Segítsen nekem vki légyszi, akinek tescos gépe van.
Ha lejárt a program akkor nektek kikapcsol a gép automatikusan ? Mert nekem nem és hiába kapcsolom a star/stop gombbal akkor sem. Ki kell húznom a konnektorból. Ez jól sejtem, h nem a helyes működési elv ?
.ETNA. Creative Commons License 2010.02.04 0 0 493
Nyami-nyami, még a kinézete is finom :-)) Nekem is így voltak a fiúk a langallóval, pizzával, szinte minden nap csináltam, a végén már álmomban is :-)
Előzmény: xewyor (483)
xewyor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 492

"Én a Média Markt-ban vettem 12990-ért, és ennél sokkal többet nem is nagyon adnék érte."

 

Úgyértem kenyérsütőgépért nem adnék sokkal többet, hisz ennek az árnak a közelében nagyon jó gépeket lehet kapni.

Előzmény: xewyor (491)
xewyor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 491

Na azért a Hausmeister sem akkora márka, de ettől függetlenül nagyon elégedett vagyok vele.

Kenyérsütőnél a márka nem fontos, a kevésbbé márkásak között is vannak nagyon jók.

Én a Média Markt-ban vettem 12990-ért, és ennél sokkal többet nem is nagyon adnék érte.

 

Ui.: Ne csak az én véleményemre adj, hisz mint írtam én is kezdő vagyok a sütésben.

Előzmény: Törölt nick (487)
xewyor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 485

Szia!

 

Köszönöm.

 

Tényleg nem ördöngősség az egész, nekünk is csak 3 hete van meg a gép.

 

Szerintem a kenyérsütőn kívül fontos a jó recept is (nekem ez miatt lett már egy-két rossz kenyerem).

 

Mi elöszőr Tescosat vettünk (sokan dicsérték a fórumokon), nem is volt vele különösebb baj, csak a kenyér színével nem voltam elégedett.

Kicseréltük egy Hausmeister HM1301-es gépre, most az tökéletes, de olvastam, hogy valakinek meg ezzel van baja (a többség azért dícséri ezt is).

 

Ovasgass itt és más fórumokon is, nagyon sok hasznos dologot és jó recepteket lehet találni.

 

Ui.: Nézd meg, jól záródik-e a gép teteje, mert volt egy-kettő aminek olyan csálén állt, hogy teljesen beláttam a réseken. A hőveszteség még jó tetőnél is sok, nemhogy rossznál.

Előzmény: Törölt nick (484)
xewyor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 483

Sziasztok!

 

Sajnos mostanában csak ritkán jutok internet közelébe, ezért reagálok ilyen sokára.

 

Ismételten köszönök minden választ.

 

Természetesen el fogom olvasni az egész fórumot és biztos vagyok benne, hogy receptben nem lesz hiányom.

Egyébként a kalács már nagyon megy, most ez a sláger a családban (minden nap kell sütnöm egyet).

Most jön majd a kenyér.

 

Itt egy kép:

kalács
.ETNA. Creative Commons License 2010.02.03 0 0 482
Szia ! A 466-os hsz-ben leírtam, igaz nem az egészet, de a fontosabb (alap, gyors, tészta) progikét. Ez szerepel az én gépem használatijában.
Előzmény: rarala (481)
rarala Creative Commons License 2010.02.01 0 0 481
nagyon finom, szépen barna héjú kenyér

900 g.kenyérhez:

2,5 dl langyos víz
1 dl langyos tej
28 dkg fehér lisztkeverék
27 dkg félbarna lisztkeverék
2 evő kanál olaj
2-3 kávés kanál só
1 evő kanál cukor
3 g. szárított élesztő

ebben a sorrendben tedd a gépbe, 1. programmal süssd meg.

A gépek idő/hőfok diagrammra továbbra is szükségem lenne.
.ETNA. Creative Commons License 2010.02.01 0 0 480
Szia ! A 440-es hozzászólásban összefoglaltam - úgy nagyjából - a korábban beírt hozzászólásaim számát.

Én mindig keverem a fehér búzalisztet a teljes kiőrlésű rozsliszttel, vagy tönkönybúza liszttel. Csak akkor csinálok sima fehér kenyeret, ha véletlenül kifogyott itthon a teljes kiőrlésű:-) Ja és persze a pizza tésztához fehér lisztet használok és csak egy evőkanál teljes kiőrlésű kell bele.

BARNA kenyér (már korábban is írtam valamikor):
560 g erős barna liszt
320 ml víz
2 kiskanál só
3 evőkanál cukor (lehetőleg barna cukor)
3 evőkanál vaj
2 kiskanál zacskós élesztő
Alap, vagy teljes kiőrlésű programon is süthető.

EURÓPAI FEKETE kenyér
Megéri a fáradtságot, bár ez már kissé "bonyolultabb" kenyér, általában nem is javasolják kezdőknek, első kenyérként:-))
370 ml víz
2 kiskanál almaecet
400 g fehér liszt
160 g rozsliszt
100 g zabkorpa
2 evőkanál vaj
2 evőkanál cukor
1 kiskanál só
4 kiskanál köménymag
4 kiskanál szárított apróra vágott hagyma
4 evőkanál kakaópor (nem édesített)
2 kiskanál zacskós élesztő
Teljes őrlésű programon kell sütni.
Előzmény: Trixione (479)
Trixione Creative Commons License 2010.01.31 0 0 479
Szia Etna!

Szerintem nem lehet érezni rajta a citromlé ízt. Még a legelsó gépem használatija írta ezt a trükköt, arra az estre, ha változó a sikértartalom. Több ismerósöm is kipróbálta már, szerintük nem is morzsálódik a kenyér vágáskor annyira.
Néha szoktam mézet én is használni cukor helyett, főleg ha teljes kiörlésű lisztből sütök.
Nins véletlenűl valami szupi barnakenyér recepted? Már többel kísérleteztem, de anyukámnak még mindíg nem izlik és ő azt szeretne enni. (Az összes receptedet még nem olvastam el, de igyekszem)

Előzmény: .ETNA. (478)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.31 0 0 478
Szia!

A citromlevet kipróbálom én is, az ízét nem érezni a kenyéren?

Próbáltál már mézet a cukor helyett? Nekem - miután egyébként is imádom a mézet - jobban is ízlik a mézzel készült kenyér.

A kalács receptedhez hasonló "karácsonyi kenyeret" csináltam decemberben, már írtam itt erről korábban. Nem volt benne annyi cukor, mint a kalácsban, szóval alapjában véve inkább kenyér volt, de tettem bele mézeskalácsfűszert, és készen vásárolt kandírozott citrom és narancshéjat (Lidl-ben vettem), ja és még egy kevés őrölt fahéjat is. Nagyon finom volt az illata és milyen fincsi volt karácsony reggel a mézes-vajas karácsonyi kenyér habos kakaóval... nyami :-)) Legközelebb kipróbálom a kalács-recepted is!
Előzmény: Trixione (477)
Trixione Creative Commons License 2010.01.31 0 0 477
Szia!
Egy kicsit volt már időm visszaolvasni a hsz-at. Etna korábban beírt jó néhány kenyér receptet. Én is szinte u.ezeket használom(56 dkg liszt, 310 ml víz,...) pici eltéréssel. Mi nem szeretjük az édes ízű kenyeret, ezért én a cukor mennyiségét lecsökkentettem 1 kismérőkanálra (amit a géphez adtak), illetve én 1 evőkanál citromlevet(olimpos, v. hasonló) is adok hozzá. Tapasztalatom szerint így egyenletesebb a kelés más-más lisztminőség esetén is. A többi hozzávaló mennyisége egyébbként uaz. Illetve én friss élesztőt használok. (nem futtatom fel csak belemorzsolom a liszt tetejére és picit betakarom liszttel, ha időzített kenyér sül.
Kalács készítésénél én uazokat a mennyiségeket használom, mint az alapkenyér receptben. De a víz helyett tejet, a zsiradék olvasztott vaj, és kerül bele 1 egész tojás. A cukor mennyisége itt 4 nagy mérő és az ízesítéstől függően teszek bele vaniliacukrot, citromhéjat, vagy fahéjat, kakaót, finom mézeskalács fűszerrel is(1 kis mérő az adag), ami épp eszedbe jut, szabadon. A plussz adalék hozzáadását jező sípszónál szoktam beledobni a mazsolát, aszalt v. kandírozott gyümölcsöt ha szeretitek.
Nálunk ez így bevált.
Egyébbként a hasznlati utasításban leírt alapreceptekből én a víz, liszt, élesztő mennyiségét tartottam meg, az jó, a többi hozzávalót a saját izlésünknek megfelelően alakítottam.
Előzmény: xewyor (474)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.31 0 0 476
Szia!

Bubóhoz hasonlóan én is javaslom, hogy olvass vissza, a 440-es hozzászólásban leírtam, hogy korábban miről melyik hsz-ben írtam, receptek, hozzávalók stb.

Esetleg, ha van időd ilyen "türelemjátékra", kattints majd az ETNA névre, kiadja az adatlapom, ahol nyisd meg a "Hozzászólásai"-t, a felsorolásban válaszd ki a Kenyérsütő-gép - csuda klassz dolog... c. fórumot, majd az ebben a sorban lévő darabszámra (84-es) kattints rá és kiadja az ide beírt összes hozzászólásom:-)

Előzmény: xewyor (474)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 475
szerintem használhatatlanok a receptkönyvében levők

olvass inkább itt vissza (ajánlom ETNA munkásságát...)
Előzmény: xewyor (474)
xewyor Creative Commons License 2010.01.31 0 0 474

Szasztok!

 

Először is köszönöm a válszokat.

 

Nem voltam elégedett, így visszavittem a gépet a Tescoba.

Lett helyette egy Hausmeister HM 1301-es  kenyérsütő.

Most már a színnel minden oké, de a receptek, amik a használatiban vannak, azok nem valami jók.

Megsütöttem a fehérkenyeret és olyan édes lett, alig lehetett megenni.

A kalács meg mintha félig nyers maradt volna, és az íze is furcsa (talán keserű) volt.

 

Na mindegy, keresek jó recepteket a neten, aztán újra beszámolok az eredményről.

 

Egyenlőre ennyi!

.ETNA. Creative Commons License 2010.01.28 0 0 473
Úgy értem a sötétet: hogy szép barna:-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.28 0 0 472
Hát az én kenyerem a Hausmeisternél is sötét, pedig még SOHA nem állítottam a kenyér színe funkción, csak a normál variáción sütöm.

Úgy tűnik egy-egy márkán belül is vannak különbségek, de hát ez minden műszaki cuccnál így van. Anno az egyik ismerősünk román autója (Dacia) is állandóan rossz volt, majd szétesett, a másik garázsszomszédé pedig még egy-két évvel ezelőtt is tökéletesen működött :-))
Előzmény: Trixione (471)
Trixione Creative Commons License 2010.01.27 0 0 471
Hali!
Nem régen regisztráltam az indexen. Ezt a topikot is csak részben néztem még át.
Én több mint 10 éve használok kenyérsütőgépet. Az első készülékem egy japán gép volt egy keverőlapátos. Most egy Hausmeistert használok, amit látom többen is. Tapasztalatom szerint a régebbi gépemnek jobb a szigetelése, az utolsó percekben van egy nagyobb teljesítményű fűtési szakasz, aminek következtében a kenyér héja vastagabb és sötétebb lesz. A Hausmeiternél ez hiányzik. A mostani gépek érzékenyebbek a külső környezeti höfokra, nem szeretik a hideg falat sem. Ha sötétebb héjat szeretnék, megkenem a kelesztés utolsó szakaszában egy kis tejföllel, de a tésztához adott cukor és zsiradék(olaj, vaj, ..)mennyisége is kihat a színre.
A dark módban készült kenyered színe nálam a közepesen sültnek felel meg.
Előzmény: xewyor (467)
ágika1 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 470
Nekem is tescós gépem van, a felső ablakra egy kicsit túllógó  kettéhajtott alufóliát szoktam  tenni. Meg löttyintek az üst aljába a vízhez egy evőkanálnyi napraforgóolajat.  Egyszer ki lehet csirikolni. :))
xewyor Creative Commons License 2010.01.27 0 0 469
ezzen=ezen
xewyor Creative Commons License 2010.01.27 0 0 468

Itt vannak képek.

 

Ilyen lett közepes pirítási szintnél:

 

közepes pirítási szinten

 

És ilyen sötét pirítási szintnél:

 

 

sötét pirítási szintnél
xewyor Creative Commons License 2010.01.27 0 0 467

Sziasztok!

 

Tegnap vettünk egy Tescos kenyérsütőgépet.

Minden oké a kenyérrel a színét kivéve. Nagyon világos (szószerint fehér).

 

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e javítani ezzen, vagy fogadjam el, hogy ilyen világos?

 

 

.ETNA. Creative Commons License 2010.01.26 0 0 466
A számok perceket jelentenek, a három leggyakrabban használt programot írom le:

ALAPPROGRAM (3 óra 30 perc) 2 font súlyú (kb 1 kg) kenyérnél
előmelegítés: 20 perc
keverés: 3
dagasztás1: 2
dagasztás2:13 ..... itt van a sípoló jelzés (hátralévő idő:2 óra 57 percnél)
kelesztés1: 45 perc
kelesztés2: 19
kelesztés3: 46
sütés: 62
további 60 percig képes a lejárat után melegentartani.

ALAPPROGRAM (3 óra 20 perc) 1,5 font súlyú (kb 70 dkg-os) kenyérnél
előmelegítés: 17 perc
keverés: 3
dagasztás1: 2
dagasztás2:13 ..... itt van a sípoló jelzés (hátralévő idő:2 óra 50 percnél)
kelesztés1: 45 perc
kelesztés2: 19
kelesztés3: 46
sütés: 55
további 60 percig képes a lejárat után melegentartani.

GYORS (1óra58 perc)
előmelegítés: 5 perc
keverés: 3
dagasztás1: 2
dagasztás2: 20 ..... itt van a sípoló jelzés (hátralévő idő:1 óra 33 percnél)
kelesztés1: --- perc
kelesztés2: 7
kelesztés3: 26
sütés: 55
további 60 percig képes a lejárat után melegentartani.

TÉSZTA (1 óra 50 perc):
előmelegítés: 22 perc
keverés: 3
dagasztás1: 2
dagasztás2: 16 ..... itt van a sípoló jelzés (hátralévő idő:1 óra 12 percnél)
kelesztés1: --- perc
kelesztés2: 45
kelesztés3: 22
sütés: ----
Előzmény: rarala (462)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.26 0 0 465
Ezt egy másik fórumon találtam, beidézem: ."..a Bomann, Hausmeister, Nettech, Nethaus gépeknek azonos a jótállási jegye és a szervizük is. Ebből gondolom, hogy túl sok különbség nincs a gépek között. "

Szintén ezen a fórumon szerepelnek ezek a szervízcímek (nem tudom léteznek-e még, először keress rájuk a neten, hogy feleslegesen ne emeld a telefonszámlád), ezen a linken megtalálod a többi szervíz/alkatrész címet is:

http://209.85.135.132/search?q=cache:aQ-zBGASHq8J:emargit.gportal.hu/gindex.php%3Fpg%3D6209320+keny%C3%A9rs%C3%BCt%C5%91+szerv%C3%ADz&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

S. E. C. Kft. Központi szerviz
Háztartási gép, Szórakoztató elektronika
1146 Budapest, Thököly út 46
(1) 422-1545


Bomann – Hausmeister – NetTech – NetHaus forgalmazó:
MT Electric, 2330 Dunaharaszti, Jedlik Ányos u. 16.
Tel.: (1) 289-0641, (20) 357-4734
Fax: (24) 516-430

Clatronic szerviz:
SC-KER Kft. 1201 Budapest Kossuth Lajos utca 33.
tel:1/283-6550, 1/283-6592
Új helyre költöztek: Bp. XIII.k. Pannónia u.46/ a telefonszám változatlan


6720 Szeged Felső-Tiszapart 15. Komat szervíz Bt. tel:62/471-771


Szellem Kft. 06-1/242-22 74 Utánvéttel küldenek alkatrészt.


Steel Bird Kft
1119. Bp. Nándorfejérvári u. 42-44.
Tel: (1) 463-71-63
Utánvéttel is működik.

Nagy-Szerviz BT,
Debrecen, Kígyó u. 19,
T.:52/426-699

Severin szerviz:
III. kerulet Budapest, Vizimolnar u. 32.
Tel.: 06-1-3882728.
Kenyersutogep tartozekokat is lehet venni.

KISGÉP KFT.
Bp.XIII.ker. Pannónia u. 23.
Tel.3494-955
Nyitvatartás: H-Cs 8-17, P-8-13-ig
e-mail:kisgép@chello.hu

Budapest, VII. kerület Garay u.45.
Tel.:06-1-352-8460/158m.

Debreceni szervizcímek:

Solidor kft.
Cegléd u. 11 tel.szám.:06/52/415-834
Cegléd u. 16. tel.szá.:06/52/532-522

Digital-System kft (hivatalos Severin szervíz)
Wesselényi u. 47. tel. szám.: 06/52/530-576

Dekva kft
Víztorony u.17. tel.szám.:06/52/315-444
Előzmény: vörösmacs (463)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.26 0 0 464
Hausmeister HM 1300-asom van és szép formájú, szép barna színű, finom kenyeret süt.

Bár sütőben mióta a gépet megvettük, nem is sütöttem kenyeret, de kétségtelen, hogy soha nem lesz olyan a színe, mint amit a tűzhely sütőjében sütünk, de nézzétek csak meg a bolti kenyeret, hát ahhoz képest a gépben sütött kenyerem tetejének színe egyenesen "fekete":-)))
Előzmény: Hilda65 (459)
vörösmacs Creative Commons License 2010.01.26 0 0 463
Szép napot mindenkinek.Segitséget kérnék5 éve kaptam a gyerekeimtől egy Bomann CB 556 tipusú kenyérsütött.Amit tudom röktön kikellett volna probálnom.de ezt elmulasztottam igy most vettem elő.Kiderült nem indul a keverő lapát csak kattan.keresnék egy szevizett vagy bármelyik szervizbe elvihetem??köszi a választ Üdv vöösmacs
rarala Creative Commons License 2010.01.26 0 0 462
Kérem segítségeteket, a kenyérsütő gépek idő/hőfok diagrammjára volna szükségem, hogy ellenőrizni lehessen a gép sütési ciklusa.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 461
mi is ilyet használunk, de engem nem zavar, hogy nem barna a teteje

más is mondta, hogy ha színt és kenyérhéjat akar, sütőben kell süsse, és max. dagasztja a gépben
Előzmény: Hilda65 (459)
Do-Di Creative Commons License 2010.01.25 0 0 460
Nekem nagyon bevált a Hausmeister 1300-as, de 2.5 év után a tengelye kissé tönkrement... Felhívtam a szervizt, ahol nem biztattak semmi jóval...majdnem annyiért nyúltak volna hozzá - ki tudja milyen sikerrel - amennyiért egy újat adnak!!Vettem egy ugyanolyan kinézetű gépet /szerintem ugyanaz!/ csak Vinchy néven fut ! Szerintem Te fogtál ki egy rossz darabot! :-(
Előzmény: Hilda65 (459)
Hilda65 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 459

Kedves Kenyérsütők!

 

Éppen most néztem, hogy január első napjaiban írtam, a színtelen kenyeret sütő Hausmeister gépemről, amelyiknek se a fólia, se a törölköző, se a kettő kombinációja nem használt.

A Hausmeister bepakoltam a Puntóba és elvittem a szervízbe Békéscsabán, állítólag megjavították, mivel kétlaki életet élek a gépet pénteken (pontosan 18 napja) vittem magammal Szegedre és nagy boldogan másnap megsütöttem a megjavított gépben a kenyeret, ami éppen úgy nézett ki, mintha javítás előtt sütöttem volna. ( A gép az sajnos másmilyen képet mutatott, otthon vettem észre, hogy a csavarhúzóval többször megsértették a szellőzőnyílásokat.

Ekkor már "betelt a pohár" a Hausmeistert kenyerestől visszavittük a vásárlás helyére a szegedi Media Markt-ba, ahol azóta ismételten javítják...

 

Én pedig várok...

Van-e valaki, aki a Hausmesister 1301 típussal elégedett?

Ha cserét ajánlanak majd, milyen gépet válasszak, bízzak a Hausmeisterben, mert én csak véletlenül fogtam ki egy selejtes gépet?

 

Köszönettel:

Hilda

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!