Keresés

Részletes keresés

sz30 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56899

Én kezdetben kaptam rögtön 1500 mg xr-t, és 5 havi szedés után, miután nem estem teherbe (de őszintén szólva nem is akartam), felemelte a dokim 2000 mg-ra. Neked elég a 750?

Előzmény: Szeleszte (56896)
kromy Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56898

Sziasztok!

Én az eucreástól nem tudok fogyni. Tartom a súlyom, de egy dekát se megy lejjebb. Kicsit el is vagyok emiatt keseredve. De majd remélem egyszer csak beindul...

 

Timike74 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56897

Szia!

 

Nekem Szigetváron csinálták, de még 1999-ben. Így az akkori technika és a mai nem összehasonlítható.

 

Remélem hamar túl leszel rajta és nem fog vészesen fájni.

Előzmény: kromy (56892)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56896

Sziasztok

 

Tegnap a 45.-dik cn-en gondoltam ideje elmenni a dokihoz, hogy mi újság odalent. A pehem volt egyben a szerencsém, hogy nem rendelt a dokim, így 2.5 órás várakozás után beszólítottak. Közölte velem a doki, hogy az áprilisi rákszűrésemkor nem volt elég minta amit levettek, megismételte-e a dokim? Mondtam, hogy nem nekem ki lett adva a lelet, hogy P2 negatív. Ez a doki megismételte a rákszűrést, majd csinált egy ultrahangot, mondta hogy gondolom nem lepődik meg, de pco-s mind a két petefészke. Mondtam, ez nagyon meglepő, mert a dokim azt mondta, hogy már felszívódtak és tiszta mind a két petefészkem, jó volt fél évig abban a tudatban élni, hogy oda lent tiszta kép, szóval doki cserélve...... Már nem tudom hanyadik nődokit fogom elaprítani Szegeden, idős kedves doki volt, de úgylátszik már a szakmai tudása egy kicsit megkopott.

 

Tegnaptól felemeltem az xr-t 1 szer 750-re az 500-ról és várom a messiást, hogy hátha megjön... Megmondom nektek csajok őszintén, amikor most metformin mellett elkezdett késni a vérzésem, olyan jó volt azt hinni, hogy talán összejött a baba, de sajnos negatív a csíkom, nincsenek zebráim... Marad a bizonytalanság, kiszámíthatatlanság, igen hányatott egy nő élete, de még rosszabb ezzel a betegséggel.....

sz30 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56895

szia, köszi, hogy leírtad! Ezek jól hangzanak! A szőrösödés csökkenése a már meglévő szőrszálakra is kiterjedt, vagy inkább csak nem nő több, mint eddig?

Esetleg fejbőr zsírosodásra, -korpásodásra is jó hatással volt nálad?

Nekem is kétféle metformintól már meg kellett válnom, most jön az Eu. Ha ez se válik be, akkor mit fognak még felírni!

 

Te szeretnél babát, azért szeded?

 

 

 

Előzmény: mariannvarga (56894)
mariannvarga Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56894

Szia!

 

2,5 hónapja szedem az eucreast. A bőröm nagyon szép lett, még a kozmetikust is kibírtam (1 éve nem tudtam elmenni hozzá, mert annyira gyulladt volt a bőröm). Mondhatni, hogy nincs pattanásom:))) A szőrösödés mértéke látványosan csökkent, viszont a hajhullás sajnos alig változott. A bőröm összességében nem olyan szélsőséges (eddig vagy nagyon zsíros volt, vagy nagyon száraz). Ezek mellett nincs semmilyen mellékhatása (előtte kétféléve metformin-gyógyszerrel is meggyűlt a bajom), sokat fogytam, egyre jobban érzem magam a bőrömben. Egyedül az első héten váltakozott a farkaséhség és hányinger a kaják láttán, de az is hamar helyreállt. Ja és a legfontosabb, hogy évek óta tartó "egykezemenmegtudomszámolnihányszorvoltammeg" után már kétszer is menstruáltam a szedése óta. szóval nekem eddig bejött.

Előzmény: sz30 (56893)
sz30 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56893

Sziasztok Lányok,

nektek milyen tapasztalatatok van az Eucreassal a hiperandrogén tüneteket illetően? Kinek hogyan változott a bőre, hajhullása, szőrösödése a szedés folyamán?

köszönöm, hogy megosztjátok velem.

 

kromy Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56892

Huhhhhh!! Köszi az infókat. Szegény Te! Én is túlvagyok már hsonló dolgon epekő, vesekő, vakbél stb...és én is elég jól viselem a fájdalmat.

Viszont nekem annyit mondott a dokim, hogy valami spéci katétert fog alkalmazni, mert ha nem ezzel csinálják, akkor az valóban sintér munka. Hát nem tudom. Illetve nekem még azt is mondta, hogy a kontraszt anyagot lassan nyomják be, mert ha gyorsan nyomná és elvan szorulva, vagyis nem átjárható akkor az nagyon fáj. De ha kicsit nyomja akkor egyből abba lehet hagyni, ha nem megy tovább. Egyébként neked hol csinálták? nekem a Dél-Pesti kórházban fogják.

 

Előzmény: Timike74 (56891)
Timike74 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56891

Kromy!

 

 

Nekem RTH-s HSG-m volt, és hát nem riogatni szeretnélek, de BRUTÁLIS fájdalommal járt nekem, konkrétan az ájulás szélén voltam, pedig nem mondom alacsonynak a fájdalom küszöböm. Sok mindenen keresztül mentem már, laparaszkópos drilling, ezer +1 ciszta műtét, curettage, epekő, vakbél.....szóval tényleg sok, de ez volt a "csúcs".

 

Nem is értem, miért ezt a "kőkori" módszert alkalmazzák, hiszen az UH-s sokkal emberbarátibb.

 

Az előkészületekről, ahogy nekem anno csinálták.:

 

Levittek az RTG helyiségbe, felfektettek egy RTG asztalra, jóddal ( vagy BEtadinnel ) a nemi szerv tájékát és a hüvelyt lemosták, kimosták. ( nagyon égő és rossz érzés, de viselhető volt )

Aztán a méhszájba adtak egy Lidocain injekciót, ami egy szúrás volt és feszítés. Ez azért kellett, hogy amikor a méhszájat a Koherrel "kifogját ", ne fájjon, és nem is fájt. A szondát ezek után vezették be, de abból semmit nem éreztem, hisz egy pici "szívószál szerű cső".

Az a legfájdalmasabb és a legborzasztóbb, mikor nagy nyomással a kontrasztanyagot a petevezetéken próbálják átnyomni!

Akkor olyan volt, mintha egy kamion ment volna át rajtam és kettőbe akart volna tépni egész pontosan. Közben a RTG alatt nézki, hova lép vagy épp nem lép ki a folyadék. Na ez a fájdalmas, mikor gyakorlatilag mossa és tágítja valamelyest a petevezetéket.

 

Erre jobb felkészülni, már amennyire lehet!

 

Azt nekem is elfelejtették mondani, hogy a kék kontraszt anyag és a sárga jód egy "kellemes" libaf@s zöld színt alkot, és az távozott a hüvelyen keresztül. Pontosan úgy éreztem magam, mint akibe egy ufó járt.

 

Csak a tapasztalataimat írtam le, ne rémíszteni szeretnélek. Ha neked is ezt a fajta beavatkozást csinálják, akkor kb. ilyesmire lehet számítani!

 

Remélem hamar és fájdalom nélkül túl leszel rajta!

Előzmény: kromy (56888)
kromy Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56890

Köszönöm. és iagazadvan, mert mindenki mást ír. Sokan írják, hogy görcsöl a has, de az előkészületekről, katéter felvezeté stb... arról senki nem beszél konkrétan. Mindenki csak azt írja mikor már a kontraszt anyagot nyomják be, akkor mi van. Engem meg épp az előtte lévő rész érdekelne :) Na de mind1. majd meglátom. Bárcsak ne kéne mennem, de nem tehetek róla.. :(

Előzmény: Ediina (56889)
Ediina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56889

Kromy, nekem ugyan nem röntgenes, hanem ultrahangos volt, (mert a dokim szerint sokkal alaposabban szét lehet vele nézni), de ki lehet bírni. Ez is, mint oly sok minden más, annyira alkati dolog! Olyan, mint a szülés, van akinek könnyen megy, van aki megszenved vele. Nekem eléggé fájt, különösen míg töltötte a doki a kontrasztanyagot, pokoli erős mensi szerű görcseim voltak, de kb. 15 perc volt az egész.

Persze jó tájékozódni, de ne olvasgass utána, mert mindenkinek máshol van a fájdalomküszöbe, meg egy csomóan imádnak mártírkodni, riogatni. :)

Előzmény: kromy (56888)
kromy Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56888

Akinek volt már HSG vizsgálata, esetleg megosztja velem a tapasztalatait? Én egy hét múlva megyek és rtg-el fogják csinálni. Engem most azzal ilyesztegetnek, hogy mikor a katétert felhelyezik az nagyon fáj, mert valamit belülről összecsípnek stb...Szóval már nem tudom mit gondoljak. Mert az kevésbé izgat, hogy feszít a hasam ha benyomják a folyadékot. De az előkészületekről hallok csupa jó dolgot :( :(

 

Előzmény: Micimalacka (56887)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.14 0 0 56887

hihi:)

köszi!

 

hát igen, végülis nekem a diagnózis ugye IR meg IGT lett, mondhatni a cukorbetegség kapujában álltam.

Végülis küzdöttem sokat, hogy ezt letornásszam.

Nekem sem volt soha cisztám pl.

 

ÉS nagyon örülök, hogy most nem kell gyógyszer, de nem tudom, mennyire tudom így tartani, mert kiklóra ugyan nem híztam, de most már kezdem érezni a derák-has tájon sajna méretre:oooo

Előzmény: vikiviki (56886)
vikiviki Creative Commons License 2012.09.14 0 0 56886

Húú, innen szép nyerni!:) Gratulálok! 

 

A cukorértékeim nekem is hasonlók sajnos, de az inzulinok jóval alacsonyabbak. És nekem sincs egyáltalán PCO, háromszor lettem spontán terhes, három gyerekem van, tehát nem, az IR egyáltalán nem biztos, hogy együtt jár a PCO-val. 

Előzmény: Micimalacka (56878)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56885

Aha. Akkor valóban igazatok lehet. Pedig azt hittem, hogy nincs peteérés és hormon problémák is vannak, ha valakinek IR gondja van. De ezek szerint tévedtem. Az én 120 perces inzulinom 104 és 114 volt. Szóval Neked tényleg enyhe IR-ed van.

 

Előzmény: Aire (56884)
Aire Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56884

Sziasztok!

Nekem nincs PCO-m, "csak" IR-m.Hormonjaim teljesen rendben, van pé, és spontán teherbeesésekm is, csak nem maradtak meg. Így derült ki az enyhe IR. Rákérdeztem, hiába szuper a progeszteronom is meg a többi hormonom is, az inzulin magas szintje önmagában mindenféle hormonális kavarc nélkül is okozhat vetélést, megtapadási problémát...

(gluc 0h 6,26-  1h 7,77-  2h 6,05   inzulin 0h 14,54  - 1h 84  -  2h 29)

Úgyhogy most diéta, mozgás, metformin, és 3 hónap szünet, utána meglátjuk milyen lesz a terheléses vc és inzulin.

Előzmény: kromy (56877)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56883

De jó :) Sok Boldogságot a babához :)

 

Előzmény: Micimalacka (56882)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56882

igen, végig jó cukor, épp elég hízás, ami szülés után le is ment rögtön. Ja nem, 41. hétre született, 7 hónapja:)

Előzmény: kromy (56881)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56881

Gratulálok a babához :) És ezek szerint zökkenőmentes volt A TERHESSÉGED. A baba koraszülött lett? Hogy írtad 7 hónapos eredménye :)

Majd visszaolvasok, köszi

Előzmény: Micimalacka (56880)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56880

Az első ilyen értékek mellett megtaapdt, de elhalt 9. héten. Akkor derült ki az IR.

ALig fél év met után - csak cukor eredményem van, terhelés nincs, lettem újra spontán terhes, aminek 7 hónapos eredménye most kelt fel:)

Terhesség alatt végig jó eredményeim voltak.

Azóta most voltam vissza, kb. 2-3 hete írtam be a mostani terhelést, arra nem kaptam bogyót. Vissza tudod keresni, aug. közepe-végén írtam be.

Előzmény: kromy (56879)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56879

Szia!

 

Köszönöm, hogy írtál.

És amikor terhes lettél, akkor meg is tapadt rendesen a baba és minden simán ment a terhesség alatt?

Nekem a 120 perces inzulinom volt 104 és legközelebb 114. Az éhgyomri az mindig jó volt és a cukrom is. Terhelten és alapból is.

Előzmény: Micimalacka (56878)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56878

Szia!

 

Én a kérdésedre nem tudok válaszolni ugyan.

De nekem teljesen szabályos ciklusaim vannak, voltak, és mindig peteérés is, 2x spontán teherbeesés (vagyis 1x, 2x már kezelten) brutális inzulin és cukor értékekkel. szóval szerintem nem nagyon van normális vagy standard.

 

Glükóz (mmol/l)

0’ -  5,7

60’ – 11,6

120’ – 8,5

 

Inzulin (µU/ml)

0’ – 34,8  (norm. 7,0-24)

30’ – 47,1

60’ – 245,1

90’ – 271,8

120’ – 217,9

180’ – 92,5

Előzmény: kromy (56877)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56877

Sziasztok Lányok!

Rég jártam erre felé, de gondoltam benézek. Elég sokat kéne visszaolvasnom,hogy képben legyek ki hol tart, de ezt most nem teszem meg, mert itt ülnék pár napot :)

Remélem mindenkinél szépen alakulnak a dolgok és lehet van olyan aki már pocakosodott is az elmúlt hónapokban közülünk :) :)

Én most készülök a HSG vizsgálatra, ami kb. két hét múlva lesz. Jól be is vagyok tőle tojva, bár valami spéci katéterrel fogják csinálni. Hát nem tudom... :(

Most érdekelne a véleményetek egy dologgal kapcsolatban. Annó kezdtem PCO-val és IR-al. Majd kiderült, hogy elvileg nincs is PCO-m, csak a gyanúja van pár orvos szerint. Pár doki szerint meg még az sincs. Szóval mai napig nem tudom van e vagy sincs. A 120 perces terhelt inzulinom mindig rossz lett, mert brutál magas. Kaptam gyógyszert, IR diétát csinálok. Próbáljuk helyrehozni a dolgokat, mert baba azóta sincs. Viszont!! Itt jön az érdekesség. Ugyanis annó Ti is és többek is azt mondták, hogy az inzulin felelős a peteérésért, megtapadásért stb..Igen ám, de nekem spontán peteérésem van minden gyógyszer nélkül, 32 napos ciklusom, és emelkedett progeszteronom a ciklus 22-ik napján. Vagyis kiszabadult a peteset és a szervezetem termeli a sárgatest hormont és minden egyéb vér eredményem is ok. Most lett meg az éhgyomri cukor és inzulin értékem, az is tökéletes. Terheltet csak nov. végén lehet újra csinálni, arról nem tudok nyilatkozni. Az endokrinológus annyit mondott, szedjem tovább a gyógyszert, mozgás+diéta. De arra nem kapok választ, hogy akkor most hogyan van IR-ám, ha mellette minden hormon értékem jó és van peteérés??? Hallottam olyat is, hogy van pár ember, akinek a terhelt inzulin értékének a normája nem 20-30 között van ami az ideális lenne, hanem 80-90 körül. Nem tudni miért van ez, de állítólag előfordul. Ti hallottatok már ilyet?? Nagyon kár, hogy most nem lehetett terheltet csinálni, mert kiváncsi vagyok használt e a gyógyszer és a diéta. Igazából megint tanácstalan vagyok, mit csináljak tovább. A páromnál sincs minden rendben és a nődokim szerint ha a petevezetékem átjárható lesz, akkor biztos nem velem van a gond. És szerinte már az is lehet, hogy valóban nincs is IR-ám, hanem ritkaságnak számítok a terhelt értékkel, mert minden más meg arra utal, hogy ok a dolog nálam. Szóval most legyek okos, hogy mit csináljak. Hallottatok már hasonló esetet???

Szeleszte Creative Commons License 2012.09.10 0 0 56876

Micimalacka:

 

A magánéleti dolgok igen, a párom átköltözött hozzám és munkahelyet is talált, ahol a próbaidőn már túl van. Az egészség nem teljesen rendeződött, mert olyan 40 napos ciklusaim vannak és még nincs peteérésem. Próbálok a lehető legtöbbet mozogni, jelenleg reggel egy 500 mg merckformint szedek, az endodoki fel akarta rakni 1000-re. Lehetséges, hogy előtte csak a 750-et próbálom meg vagy körzetivel kiíratni, vagy innen bekeríteni. Másfél éve elég volt az 500 a 29 napos ciklushoz és a peteéréshez, most úgy látszik nem.

 

Edina:

Nincs semmi gond azzal, hogy keményen fogalmaztál, gondolom az említett orvos is endokrines és nem nőgyógyász. Most úgy gondolom, hogy találtam egy tb-s endodokit aki felírja a met-et hozzá egy házidokit aki nem kukacoskodik, a vérvételre elküld "karbantartanak", akkor lesz a kérdéses, amikor terhes leszek, bőven elég lesz akkor a pénzt kiszórni endodokira és nődokira. Anyagi körülmény: úgy felemelték a lakáshitelemet plusz a rezsi, hogy örülünk a párommal, hogy egyik napról a másikra élünk, már minden szarral üzérkedünk, hogy teljen egy kicsit valamire, szóval abszolút nincs rá keret, hogy havi 8-10 eft-at orvosra költsünk, értelmét se látjuk, hisz így is van metforminom, meg úgy is.

Előzmény: Micimalacka (56874)
Ediina Creative Commons License 2012.09.08 0 0 56875

Szele, ehelyett a sok tipródás, önheccelés helyett miért nem kérsz egy időpontot a Naszódy doktorhoz és vonatozol fel Kecskemétre? Azért nem egy áthidalhatatlan távolság, más Pesten utazik ennyit.

Ja, hogy fizetős? Egyfelől el kell dönteni, hogy hosszútávon mi mibe kerül, min érdemes spórolni és min nem... Igazán nem akarlak megbántani, de mióta olvaslak a fórumon, futod ezeket a felesleges, sőt fájdalmas köröket. Megéri? Nem! Ha elmennél egy igazán hozzáértő dokihoz aki jól kezel, akiben lehet bízni, szerintem a problémáid nagy része megoldódna. Lelkileg is! Tényleg bocs, ha keményen fogalmaztam, de ilyen világot élünk. Vagy a zsebedbe nyúlsz, vagy "felfordulsz". Lehet ezen hőzöngeni, de az idő megy, az egészséged rovására...

Előzmény: Szeleszte (56873)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.07 0 0 56874

az endomókid nem valami haladó szellemű...

Azért manapság már elég egyértelmű, hogy a metnek inkább előnye van terhesen, mint hátránya.

 

És ha babát tervezel, akkor azért az azt jelenti, rendeződtek körültted a dolgok?:)

Előzmény: Szeleszte (56873)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.07 0 0 56873

Sziasztok

 

szegedi híd:

Nekem is horrorisztikus. Egyszerűen én nem merek vigyázállásba biciklizni át újszegedre a buszok és autók mellett, mert fosok attól, hogy valamelyik kedves autós felszorít a patkára amitől én alácsúszok vagy az autónak vagy a busznak. Inkább átmegyek tömegtaligával, imádom az uszit nagyon, hétvégente le is jutok.

 

baba kontra merckformin:

Hát ez nálam is macerás lesz, mert jelenleg szedem az xr 500 mg-ot babát is tervezünk, de az endomókus kimondottan megtiltotta, hogy terhesség alatt szedjem:( Gyakorlatilag ez nem is képezi vita tárgyát, mert a jelenlegi doki egyáltalán nem egyezik bele. Nálam is dillemás kérdés kör: a vetélés, koraszülés, tüdőösszeesés, örökölhető IR, terhességi cukorbaj. Szóval még az is feladat lenne, hogy találjak egy olyan nődokit, aki metformin párti, de az sem biztos, hogy engedélyezni terhesség alatt a szedését.... Eléggé dillemás ez a történet, nekem meg fogalmam sincs hogy az a jó ha szedem és a fent említt dolgoktól biztonságba leszek, de okoz valami kárt a babán, vagy az ha nem. Küzdök a baba projekten rendesen, csak a munkahelyi stresszártalmakat kéne iktatnom.

sz30 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 56872

bocsánat, most már jó

Előzmény: Törölt nick (56869)
hobj Creative Commons License 2012.09.01 0 0 56871

Szia,

 

igen, én a 14. hétig szedtem, a 12.héttől fokozatosan leépítettük, hogy tudjak hízni, és rendesen fejlődjön a baba.

Előzmény: mariannvarga (56870)
mariannvarga Creative Commons License 2012.08.31 0 0 56870

sziasztok!

Eucreas-t is lehet szedni terhesség alatt? bár mi még nem jön  baba(sajnos) de rajta vagyunk:) folyamatos javulásban vagyok, de sajna a kezelés elején sem a merckforminra,sem az adimetre nem reagáltam jól, így eucreas lett felírva, amivel semmi gondom nincs.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!