Keresés

Részletes keresés

higagyu Creative Commons License 2007.02.06 0 0 44
Szergej Bodrov (Kaukázusi fogoly), Valerij Todorovszkij (Love), Alekszandr Balabanov (Fivér I-II., Háború). Egyik jobb mint a másik!
fülorrgége Creative Commons License 2006.12.14 0 0 43

Iszonyat jó!

 

Előzmény: Törölt nick (41)
Parodia Creative Commons License 2006.11.16 0 0 39

Halihó mindenki!

 

Ma kezdődik az orosz filmhét az Örökmozgóban. A Párttagsági könyvet (a 30-as évekből) talán kihagyom, de lesz ott egy-két modern darab is.

Parodia Creative Commons License 2006.11.08 0 0 38

Sztem talán az Orosz Kult. Központban próbálkozz, ha pesti vagy (és nagyon elszánt). :) 

(http://ruscenter.axelero.net/)

 

"Könyvtárunkban lehetőség van orosz videofilmek kölcsönzésére, illetve orosz könyvek, lemezek és hangkazetták vásárlására is."

Előzmény: kookaiboy (37)
kookaiboy Creative Commons License 2006.10.26 0 0 37
Prestupleniye i nakazaniye - Bűn és bűnhődés 1969 Lev Kulidzhanov rendezésében. Erről nem tud vki vmit? hogy hol lehet megnezni vmilyen formaban?
Parodia Creative Commons License 2006.10.12 0 0 36

Pancer,

 

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=4387066&i_where=1&i_where_tv=1

 

és http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=4378569&i_where=1&i_where_tv=1

 

a Porton folyamatosan írogatják az epizódok szüzséjét. Alapsztori: egy fiatal ügyész szülei gyilkosait keresi, először hivatalból, majd – miután kirúgják – gyanús miliőben élő egykori egyetemista társainak dolgozva.

 

Ez a sorozat tetszik legkevésbé Bortko  filmjei közül (nem az a tipikus művészfilm), de most már végignézem (legalább ezt a másodikat, ha a harmadikat nem is). Az elsőnek az elejét meg én nem láttam.

 

Nemtom, azóta nézted-e, ha érdekel, írok még részletesebben (ha fenn tudok maradni péntek éjfélig). :)

 

A rendező más filme is megy a Dunán: A félkegyelmű kedd éjszakánként, ill. nemrég fejeződött be a Mester és Margarita az RTR Planetán (kb. 8 részben - sajnos nem egyiket sem tudtam felvenni, pedig épp két nagyon kedves könyvem)

 

Egyébként a cím fordítását (Bangyitszkij Petyerburg) nem találom túl szerencsésnek. Az bangyit nem egyszűen bandita, ráadásul a mai magyar nyelvben nem is nagyon él, sztem  az "alvilág", a "maffia", esetleg a "leszámolások" szó használata  találóbb lett volna.

Előzmény: pancer1 (35)
pancer1 Creative Commons License 2006.09.16 0 1 35

Csütörtökön volt a Dunán a Pétervári banditák sorozat másdik része. Mivel az elsőt láttam és érdekel a történet, legyen szives irja le valaki mi történt a másodikban ! kösz.

 

Ered Wethrin Creative Commons License 2006.09.16 0 1 34

 

A filmmúzeumnak volt egy Szovjet Szerda nevű nagyon bíztató próbálkozása, amely arra irányult, hogy valahol végre szovjet filmek is menjenek a tévében, de egyrészt ott is többnyire csak doku- és imeretterjesztő filmek bányásztattak elő, rendes játékfilmek alig-alig, ráadásul már jó ideje el is maradtak ezek a jó kis szerda esték.

 

Amúgy borzasztó, hogy a tévék tényleg azt hiszik, hogy az embereket nem érdeklik a jó kis szovjet filmek. Ezért aztán nem adnak le semmi jó kis szovjet alkotást: nemcsak Einzeinstein, Csuhraj, vagy Tarkovszkij műveivel nem találkoztam már legalább tíz éve (a Rettegett Ivánt sosem láttam tévében, csak a Patyomkint), de itt vannak gyermekkorom kedvencei, amelyeket még most sem láthattam filmen, mint a Maximka, a Csuk és Gek, a Hóditó Pele... Vagy itt van példának okáért a Rómeó és Júlia balettfilm, a Csuzima, a híres szovjet Hamlet, és igaz az, hogy Ilf-Petrovék Tizenkét szék című alapművéből is készült film... Ha igaz, azt is látni akarom... 

 

Tűrhetetlen ami itt folyik, régen folyton mindenütt csak szovjet filmek mentek, most örülhetünk, ha öt évenként leadnak egyet nagy nehezen, azt is csak unszolásra...

 

Remélem nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel!

sztav Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33
Nyikita Mihalkov: Etűdök gépzongorára. Egy Csehov feldolgozás, zseniális. Kár a hogy a Szibériai borbély elkészítésére már némi gyengelméjűség fogta el a rendezőt.
sztav Creative Commons License 2006.09.06 0 0 32
aa
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.12 0 0 30

Tv-ben elég ritkán fordul elő filmjük. Kozincev: Don Quijote 1957, Hamlet 1964, Lear király 1970.

Csuhraj: Ballada a katonáról 1959.

Suksin (egyébként író, rendező, színész is):Volt egy ilyen legény 1964.

Romm: Hétköznapi fasizmus 1965.

 

Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.12 0 0 29
Láttátok a Bagratyion című kétrészes filmet? Szuvorov legendás grúz generálisáról szólt, aki harcolt Napóleon ellen Borogyinónál.
Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.12 0 0 28
Miket láthattunk tőlük?
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 27
Nagyon jó orosz rendezők, klasszikusok: Kozincev, Grigorij Csuhraj, Vaszilij Suksin, Mihail Romm. Kozincev
Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.06 0 0 26
Mentségemre szolgáljon, hogy egy évtizede láttam a filmet, és az ortodox-bizánci-pravoszláv templomépítészetben sem vagyok jártas.
Előzmény: Törölt nick (25)
Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.06 0 0 24
Akár a Rettegett Iván. Kihagyhatatlan! A Patyomkin páncélos anya-gyermak jelenetét kiválóan felhasználta Brian De Palma az Aki legyőzte Al Caponét... című gengszterfilmjében. Nagyszerű volt a lassítás, így keltette a feszültséget.
Előzmény: kookaiboy (23)
kookaiboy Creative Commons License 2006.05.06 -1 0 23
egyebkent szergej eijzenstein patyomkin páncélosa is nagyon nagyon jo film!
Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.06 0 0 22
Szentségtörés, de nem tehettem mást...
Előzmény: Törölt nick (19)
kookaiboy Creative Commons License 2006.05.06 0 0 21
helyes :)
Előzmény: Törölt nick (20)
kookaiboy Creative Commons License 2006.05.05 0 0 18
és mást nem is lattal tole? ő azon keves rendezok kozé tartozik, akinek minden filmje zsenialis lett!
Előzmény: Cesare Gonzago (17)
Cesare Gonzago Creative Commons License 2006.05.05 0 0 17

Szergej Bondarcsuk rendezte a szovjet-orosz Háború és békét? Akár ő, akár más, nekem nagyon tetszett  - monumentális film. A Sztálingrád című szovjet háborús film néhány jelenetét látva pedig az volt az érzésem, hogy maga a "Nagy Sztálin Elvtárs" is játszott a filmben - természetesen önmagát alakította...

 

Tarkovszkij zseniális rendező volt! Én az Andrej Rubljovot láttam tőle, réges-régen. Amikor a harangot húzzák fel a templomtoronyba, és a "gőgös" nyugati követek csodálkoznak a kultúra láttán, azonnal A paradicsom meghódításának hasonló jelenete jutott eszembe.

kookaiboy Creative Commons License 2006.05.04 0 0 16
EMULE NEVU FILECSEREBERELOS PROGI :)ITT SZINTE MINDENT MEG LEHET TALÁLNI...
Előzmény: Törölt nick (15)
kookaiboy Creative Commons License 2006.05.04 0 0 14
jöjj és lásd! id i smotri, allitolag minden idok 1ik legjobb haborus filmje....most szedem le, nagyon kiv. vok!van aki ismeri kozuletek?
takaya007 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 12
A Brat II-t én is láttam. Két nap egymásután kétszer néztem meg. Az europa-europa TV-n sugározták. Nagyon ász! Hol/hogy lehet jó orosz filmeket nézni látni? Az RTR jön be még kábelen de ott nem sok film van. Esetleg netről letölteni?
Előzmény: Pinot Noir (11)
Pinot Noir Creative Commons License 2006.04.04 0 0 11

üdv,

 

nálam a best of best kintről Balabanov, és a Brat I-II, illetve a 2002-es Vojna (Háború).

 

Mély szerelem, nagyon ott van mind a három...

dragan11 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 10
Ne maradjon ki az Agónia sem, (Klimov)
Dva Creative Commons License 2006.02.20 0 1 7
Moszkva nem hisz a könnyeknek, Vlagyimir Menysov rendezte.
Ered Wethrin Creative Commons License 2005.12.31 0 0 5

 

Szeptemberben ugye mindenki nézte a tíz részes Félkegyelműt (2003). Kötelező alapmű, ráadásul csodálatosan fényképezett, igényes alkotás: nem a Szibériai borbély, de azért nem is a Stalker.

 

A zenéje kitűnő, a színészi játék lenyűgöző... Nincs is ezen mit magyarázni...

Mindent tudó Creative Commons License 2005.11.30 0 0 3

Szevasztok!

 

Már nem kell az Iván Szemjonov három napja sem, úgyis mindenki az újdonságokra hajt. Többször nem leszek itt úgysem, hogy válaszoljak rá.

 

Szevasztok!

Daikini Creative Commons License 2005.11.16 0 0 2
Andrej Tarkovszkijtol lattam a сталкер (Sztalker) es a зеркало (Tukor) cimu filmet, mindketto iszonyu jo hangulatu, es gondolkodtato. Lattam meg az Операция "Ы" и другие приключения Шурика ami jokora baromsag de azert tok jo. Fogalmam sincs mi magyarul a cime. :-)
Előzmény: kookaiboy (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!