Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zoldalma Creative Commons License 2001.05.10 0 0 5
Addig hordod az adásvételit (meg persze a forgalmit) magadnál. Ha az okmányiroda nem ad ki sorszámot az (asszem 15 napos) határidőn belülre, akkor valami igazolást azért adnak, hogy nem saját hibádból nem tudtad átíratni (de ezt nem tudom biztosan).

Z.

Előzmény: FOCUS (4)
FOCUS Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4
és ameddig nincs átirva addig közlekedhetek vele? Vagy valami ideiglenes papír kell?
Zoldalma Creative Commons License 2001.05.10 0 0 3
1. Szerződésminta van pl. a hasznaltauto.hu-n. 2 tanú kell, eredeti példány a vevőe, második az eladóe, de a vevő is fénymásoltasson magának, mert a rendőrség bekéri az átíráskor (ez mondjuk még okmányiroda előtti időkben volt).
2. Önkormányzattól függ, nekem most volt a 600 kg-ra évente valami 4000-4500 ft, 2 részletben (tavasszal és ősszel)
3. Vagyonszerzési illeték (köbcentinként), eredetvizsga, meg talán még van valami más is... fel kell hívni az okmányirodát, meg tudják mondani. Helyenként hetekre előre osztogatnak sorszámot, nem biztos, hogy az átírást egy nap alatt el lehet végezni.

Z.

Előzmény: FOCUS (2)
FOCUS Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2
Köszi !
Egyébként valóban az önkormányzathoz kell már menni.
Még bár homály:
1. Adás-vételi hogy néz ki? (stb)
2. súlyadó kb mennyi? (800Kg)
3. Összes költség (vételáron felül )?
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.10 0 0 1
Biztosítás ügyben menj a MABISZ honlapjára.

www.mabisz.hu/kotelezo2001/index.html

Itt meg tudod nézni konkrétan a fizetendő összeget biztosítónként. Ha nem a saját nevedre veszed az autót, akkor jó ha van meghatalmazásod, hogy vezetheted. Habár lehet, hogy csak külföldre (a határon) kell.

Ha megvetted, akkor az eredetvizsgálat papírjával és az adásvételivel eltipegsz az okmányirodába (ugye most már nem a rendőrségre kell?) és ott intézkednek. A súlyadót az önkormányzatnál kell intézni, a kötelezőt pedig az általad választott biztosítónál. Nem olyan bonyolult.

Lopez

Előzmény: FOCUS (-)
FOCUS Creative Commons License 2001.05.10 0 0 0
Elég nagy 0 vagyok a témához... :~/
FOCUS Creative Commons License 2001.05.10 0 0 topiknyitó
Hi !
Végre megveszem a kiszemelt kis autómat. Viszont még sosem csináltam ilyesmit. Szeretném a segítségeteket kérni hogy mi a hivatalos menete ennek. (papírok, stb.)
Átiratás hol? Kell e új törzskönyv, meg mittudomén.
Bonusz kérdés: Ha Apám nevére vesszük akkor elméletileg a kora miatt kedvezobb a kötelezo biztosítás?
Köszönöm a segítségeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!