Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126240

Nem szólok, mert én nem vagyok guru. 4 évvel ezelőtt is helyezett át fájlokat (filmeket) egyik helyről a másikra.

Előzmény: Jahno (126239)
Jahno Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126239

Mi erről még biztos nem tanultunk, mert hadsereggel is kétszer bevégeztem, mire kijött az XP. Valami alapfokú könyvet azért érdemes lenne elolvasni, fentebb leírták, de kicsit meglepődtem, hogy egyszerű fileműveletekkel is nyűgöd van.

Előzmény: Diótörő (126234)
NewFreee Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126238

Bal egérgombbal rányomsz a fájlra [Ez esetben videóra (ne engedd fel a bal gombot)] és húzd át egyik helyről a másikra. Vagy ha több fájlt akarsz áthelyezni vagy átmásolni akkor kattints a fájl mellé (Szintén nem kell felengedni a bal gombot) kezd el húzni az egeret valamerre, ekkor kapsz egy "jelölő négyzetet" ezzel tudod kijelölni a számodra szimpatikus fájlokat. (Onnan tudod, hogy kijelölted a fájlokat, hogy azok valamilyen szinten kékké varázsolódnak.) Majd engedd fel a bal gombot. Ekkor nyomj rá az egyik "valamilyen szinten kék" fájlra (szintén ne engedd fel a bal egérgombot) és csak egyszerűen húzd át őket oda ahova szeretnéd. Ez esetben ugye a pendrive meghajtójára. Tehát akkor megnyitod a pendrive meghajtóját, átrakod kis méretbe az ablakot, és az általam már fent leírtakat elvégzed. Csak ezesetben nem mindegy hova húzod a dolgokat, mivel ha nem a pendrive meghajtójára rakod akkor az életben nem fog rákerülni. :D

Előzmény: Diótörő (126234)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126237

Az ACDSee-ben hogy találtad és nyitottad meg a videókat, és melyik mappádban voltak?

Előzmény: Diótörő (126236)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126236

Egy régi ACDSee képnézegetőről.

Előzmény: Zolcsi Baba (126235)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126235

Hogy nézted a gépről eddig a videókat?
Milyen programmal játszottad le, és hogyan/honnan indítottad?

Előzmény: Diótörő (126230)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126234

Sajnos még egyszer sem másoltam, mert nem kellett.

Ezt az áthúzást nem értem. Nektek fiataloknak ez pofon egyszerű, ebbe beleszülettetek.

Gondolom a suliban már talán Ált.ban is tanuljátok minden bizonnyal.

Tehát az áthúzást ha részleteznéd légy szíves.

Előzmény: NewFreee (126233)
NewFreee Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126233

Ha 12 éve van géped, gondolom használtad már gyakrabban is, és ha használtad akkor gondolom másoltál át fájlokat (fájlokat azaz dokumentumokat, videókat, fényképeket, stb-t.) egyik helyről a másikra. Itt is ugyanaz. Csak kijelölöd a fájlt és áthúzod a pendrive meghajtójára. A meghajtót a sajátgépben találod, az lesz az amelyik eddig még nem volt ott. (Meghajtó alatt értem a C, D, és így tovább.) Egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, remélem segítettem!

Előzmény: Diótörő (126232)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126232

Kösz szépen a választ.Elől tényleg barátságosabb, piros valami világít, de hogyan tovább?

Hogyan kerülnek a videók az USB-re?

Sajna sehol sincs a környéken senki sem, aki ilyen ügyekben segíthetne:-(

Előzmény: Jahno (126231)
Jahno Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126231

Hibaüzenet is fura, telepíteni nem nagyon kellene, bedugod (lehetőleg a gép hátsó felébe, hátha az előlapi USB-k gyengébbek), felismeri, aztán kap egy betűjelet a sajátgép alatt. Utána már bedughatod előre is, ha hátul tuti működik.

Előzmény: Diótörő (126230)
Diótörő Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126230

Sziasztok!

Nyögdíjas vagyok, így az ilyesmihez nem nagyon értek, az alábbi a problémám:

12 éve van gépem, rajta XP, meg Nero Burning, meg Nero Express.

Ma vettem egy Maxell 4Gb-os USB-t.

Azelőtt még a kezemben sem volt ilyesmi. A gépemen 4 db lik van, melyikbe dugjam? Vagy mindegy?

Ha telepíteni akarom, akkor kiírja,hogy ...not supported. Vagyis kidobhatom?

Videókat akarok rátenni a gépről, hogy a nemrégen vásárolt LCD-s tv-n is nézhessem.

Mit kéne tennem, hogy ez összejöjjön?

Minden választ előre is köszönök szépen.

Jahno Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126229

Vatera oldalán azért nem tudsz görgetni, mert jó eséllyel beágyazott tartalomra vár. Kiesnél megnyomhattad volna a saját uninstallját is.

Előzmény: gepesz (126228)
gepesz Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126228

Még jó, hogy nem értek hozzá, máskép idegesítene. Vagy akkor tudnám rendesen törölni?

Fel volt telepítve az asztali gépre a vodafon mobilnetje.

Nem kell. Egyébként is gépindításkor tolakodó módon viselkedett.

Törölni!

Ja! Kiírta, hogy a rendszerleíró fájlokat nem sikerült törölni.

 

A KIESre sincs már szükség. A folyamatokban láttam, hogy mindig fut.

Törlés közben kiírta, hogy másolatfájlok létrehozása.

Még azt is, hogy összetevők frissítése.

 

Nem lehet tisztességesen eltakarítani ezeket a szarokat?

Azért vakarózom, mert érezhetően lelassult a gépem az utóbbi időben. Nem vészes, de vannak oldalak, amire várni kell betöltéskor. Például a vatera oldalán nem lehet görgetni, csak pár másodpercel a betöltés után.

 

Jahno Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126227

Prodax meg is van színezve, odahajtogatod a kábelt, rácsukod a műanyag kallantyút, ettől az erek szépen besajtolódnak a kések közé és kész is. Ha oldalán felirat van, akkor illik B szerint kötni. Aztán minimum szakadásvizsgálóval megmérni, hogy működik-e. Másik végén milyen panel lesz?

Előzmény: King_of_Giants (126222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126226

Neten rákeresel és simán találsz bekötési információt. Két féle van bekötésből, nagyjából mindegy, hogy melyiket választod, csak az a lényeg, hogy akkor konzekvensen mindenhol azt használd. De ha nem így van, akkor majd kijavítanak.

Előzmény: King_of_Giants (126222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126225

na ez az mindenem működik tökéletesen ,ezt is most szedtem le és próbálkoztam többször is már a telepítéssel...de semmi. :(

Előzmény: B Pali (126224)
B Pali Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126224

Azt reklamálja, higy nincs netkapcsolatod.

Amúgy van? Böngésző megy?

Ha igen, várj egy kicsit, a program szervere nem elérhető. Talán  később.

Előzmény: Törölt nick (126223)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126223

sajnos felhasználói képzetlenségem miatt nem tudok ezzel mit kezdeni,jól jönne egy kis segítség !

köszi

azelött simán felment a progi

 

King_of_Giants Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126222

Beugrottam a villanyász helyett aki eddig csinálta, mert lelépett

Ez a legrosszabb helyzet, mert ugye átlátni más munkáját

Kinlódtam is rendesen. Berakom az ÉV relét, semmi nincs bekötve, máris levág.

Mi a fene?

Be volt kötve egy C sines fogy.mérő és az verte le

Ennek helyes bekötését majd a villanyász topikba be is teszem

 

UTP kábelek bent vannak, nyilván beköti aki a hálózatot szereli, én nem értek hozzá

Idáig csak telefon aljzatokat rektam, azt is a telefonos kötözgette be

 

De hogy okosabb legyek

Ha megbontom a kábelt, mit kell ott látnom, szigetelés/árnyékolás, érszám?

És adott esetben hogy' kell bekötni?

 

Prodax aljzatok lettek szerelve

Előzmény: Jahno (126221)
Jahno Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126221

Így azért bonyolult lesz, mert nyilván dolgoztok valamilyen szerelvénnyel, tehát adott a márka, mittomén, Legrand vagy Proday, vagy satöbbi. Ebből kellene sorolható, vagy sem, dupla vagy tripla. De ha ennyire nem értetek hozzá, akkor ki tudja szabályosan bekötni? Általában 1-2 betét és keret kell, UTP CAT5 vagy manapság jobb már a CAT6. Árnyékolt és többi sallang nem kell. Kérdés még milyen a kábeled. Dugóból 2 fajta van, fali és patch, de nem ez a kérdés :-) Aljzat meg ugyanúgy néz ki, aztán jönnek a márkák és az árnyékolás, mellékesen az ISDN is ugyanúgy néz ki, csak nem visz át annyi szélessávot.

Előzmény: King_of_Giants (126216)
krazo55 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126220

Bocs, hogy így írom: 126199-ben írtam választ. De a gond változatlanul megvan. Tudnánk folytatni?

Előzmény: Jahno (126191)
King_of_Giants Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126219

Köszi, megnézem majd más boltban

Előzmény: DMA (126218)
DMA Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126218

RJ45-ös a neve, CAT6-ost célszerű manapság minimum beépíteni.

Előzmény: King_of_Giants (126216)
miki_ng Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126217

ránéznél pesten?

tudsz adni valami elérhetőséget, meg kb. árat?

(egyébként egyből nem kapcsol ki, csak ha egy kicsit bemelegszik (30 perc után), és megmoccan a töltőcsatlakozó)

Előzmény: didyman (126213)
King_of_Giants Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126216

Üdv

Szerelek valahol villanyt és elküldött a főnök utp aljzatért

Én nem értek hozzá

Az eladó a  boltban kérdi , milyen kell

Mi milyen?

UTP

Nade sokféle van, és mutogatja a telefon és utp ajzatok tipusait a prospektusban, merthogy a boltban nem volt és meghozatja

 

Nemde egyféle utp aljzat van?

Mármint csatlakozó dugóra értem, nem gyártmányra

Ami a pc-be is megy a hálókártyába

Jahno Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126215

Ha ellopták ígyjárás, majd szerzel másikat és SIMet. Mindenre nehéz felkészülni, ezt is mondtam, hogy nekem már a mostani is túl van aggódva. Ha netcaféban lemerül, akkor ott biztos van töltő. Én telefonomhoz van külső akku, amúgy még olyan szinten nem merült le, hogy valami kritikus és halaszthatatlan dolog miatta legyen bajban, ez nekem már erőltetett példa. No meg netcaféban, idegen gépről bankolni? Nemár. Ha ellopják, SMShez úgysem fér hozzá, de legtöbbnél akku ki/gyári reset opcióval kezdik.

Előzmény: kürtök (126214)
kürtök Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126214

Ne offoljuk szét a topikot erről még lehetne vitatkozni, a legnagyobb baj az, hogy a bankoknak az emberi hülyeséget, és a bűnözők leleményességét egyszerre kell kiütni. Az esetek nagy többségében, az emberi hülyeséggel nem lehetett mit kezdeni.

Itt meg a legutóbbi támadásos akciók óta a Budapest Banknál például beszüntették az email-lehetőséget – emlékszem erre, ott mondta a főmufti, hogy ha csak ennyi pénz tűnt el, az még jó arány, úgy hogy a bank biztonságos. Kösz. 

Ami az sms-ben küldött kódot illeti, ha ellopták a mobilomat, vagy éppen egy netcaféban lemerült, nem tudok a számlámhoz hozzáférni? Ahányszor szolgáltatót váltok, annyiszor kell a bankkal is egyeztetni, és várni? Itt azért felmerül a kérdés, hogy mit nevezünk online szolgáltatásnak. Ez a téma másik topikra való, valaki kérdezte hogy hol vagyok. Münchenben.

Előzmény: Törölt nick (126211)
didyman Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126213

Annak van pár sorozathibája, javítható.

Előzmény: miki_ng (126198)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126212

...amit már korábban egy SMS-sel hitelesítettünk.

Előzmény: Törölt nick (126211)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 126211

Itt a bank küld egy öt jegyű kódot, és tessék szíves lennei megjegyezni, ezenkívül minden átutlást meg kell védeni egy hatjegyű kóddal is, ami levélben jön, a számlatulajdonos címére, és a beadásánál csak egy lehetőség van, után blokk.

Itt meg a legutóbbi támadásos akciók óta a Budapest Banknál például beszüntették az email-lehetőséget, így most már csak SMS-megerősítéssel lehet belépni és utalni (külön-külön persze). A kód pedig most már betűkből és számokból áll, 8 jegyben. Előzőleg 8-jegyű számkód volt. Mint az Erste Banknál jelenleg is. De az Ersténél is minden utalást külön meg kell erősíteni, kivéve a partnerlista számlaszámait, ami már korábban egy SMS-sel hitelesítettünk, így azokra kattintással lehet utalni.

Eszerint a BBanknál sem bíznak már az email-fiókban, amihez esetleg ugyanazt, vagy kitalálható jelszót használ az ügyfél, vagy egyéb módokon hozzá lehet férni

Egy értesítés az átutalásról jó dolog, de attól nem lesz biztonságosabb.

Annyiból azért nem mindegy, hogy csak egy napi limit vész el és máris lépni tudsz ellene, vagy akár több napig is ügyködhetnek, zavartalanul.

 

Az említett akciók pedig úgy történtek állítólag, hogy a károsultakat egy hamisított oldalra irányították, ahol naivan beadták az SMS-kódot. Utána sokáig várakoztatta őket egy képernyő, ezalatt a háttérben a bűnöző gyorsan utalt.

Előzmény: kürtök (126201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!