Keresés

Részletes keresés

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23907

Szia sz.letti!

 

Én is új vagyok a fórumon, de egy pillanat alatt felhomályosítanak itt a lányok!

 

a vizsgálathoz csak annyit: ha önköltségre hajlandó vagy, keress egy magánlabort, ott nem kérdeznek, hanem megcsinálják.

 

Nekem pl jövő héten lesz ilyen vizsgálatom, 5-6 K forint. Szerintem nem olyan vészes. Tegnap jelentkeztem be rá.

 

Előzmény: sz.letti (23898)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23906
És mi a helyzet azóta a hajaddal? Sajnos nekem alig van már. Össze sem merem számolni mennyit költöttem különféle hülyeségekre.

Megírom, mi volt ma. De szerintem a pénteki uh lesz a mérvadó és az esetleges vérvétel. Gondolom az endokrin rendelőben nincs uh, hacsak nem nőgyógyász is egyben a doki.
Előzmény: ljucy (23902)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23905
Ljucy, dehát ez az, hogy ÖNKÖLTSÉGEN bevállalja, akkor nekik nem mindegy????
Másodikat majd néhány év múlva. Úgy két évre gondoltam, aztán majd kiderül. Hormonnal ugye már nem akartam tömni magamat, nem merem... gumi meg nagyon gáz :)) Így viszont nem maradt sok választás ;)

Letti, 2 héten belül kaptál időpontot??? Mázlista!! Legtöbben hónapokat várnak :))
Nem emléxek hogy lenne valaki onnan, ettől még lehet :) Megírod majd az eredményeidet...?
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23904
Hi,

Ő már nagyfiú, 2és fél éves. Az inzulinszint meghatározást önköltségre vállaltam volna, de szerintem leginkább az volt a gond, hogy nem értették, hogy miért kell az inzulint is nézni ha már egyszer a cukrot is vizsgálják.
Előzmény: ljucy (23900)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23903
Helló Jokeva!

Igen még csak most kezdem a mindenféle kivizsgálást, mert mindenhol több hét a várakozási idő. Egyébként Fehérváron lakom és ide, egy szűrőközpontba megyek, ahol van endokrinológiai szakrendelés. Mondjuk sokkal jobb lett volna ha az uh megelőzi ez endodokit, de már ennek is örülök, hogy 2 héten belül sikerült időpontot kapni. Esetleg van még valaki a fórumon aki idevalósi v. környéki?
Előzmény: Jokeva (23899)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23902

JOkeva,

 

mikorra tervezitek a másodikat? Ez a védekezés kérdés nem egyszerű dolog, de bár már én is ott tartanék:)

Előzmény: Jokeva (23896)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23901

Jokeva,

 

a terheléses inzulint azért ilyen nehéz kisírni, mert nagyon drága hozzá a reagens!!!

Előzmény: Jokeva (23899)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23900

szia Letti,

 

üdv a klubban.

Ezekszerint most terhes vagy vagy már van babád?

Igen, a pcos tünete lehet a hajhullás, tavaly télen én is azt hittem, kihullik az összes hajam, pedig úgyis alig van:(

Ja, én is Tri-regolt kezdtem szedni 16,5 évesen, csak 4 négy évig szedtem, és erős a gyanúm, hogy az is belejátszhatott a képbe:(

Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott a doki, és hogy kaptál-e etformint, mert ennek a betegségnek ez a gyógyszere!

Előzmény: sz.letti (23898)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23899
Szia, üdv köztünk!
A könnyű teherbe esés sem zárja ki a PCOS-t, anyám pl egyből terhes lett velem, aztán üvölt róla (dokihoz persze nem menne vele).
Nem értem a dokikat, ha önköltségen vállalod a labort, mi a faxért kötekednek??? Döbbenet. Mintha olyan nagy dolog lenne ezt a qrva inzulint megmérni baszki, nem térek magamhoz, hogy ehhez micsoda harcok kellenek! Félnek ezek valamitől, vagy mi a f@sz????
Ó bocs, nem ellened szólt. Csak kezdek teljesen kiakadni, hogy miért olyan nehéz ezt a vérvételt nekik elintézni.
Hát szurkolok hogy minden jól alakuljon! Van már bármiféle véreredményed? Vagy abszolút most kezded az ilyen irányú köreidet az endomókusnál?
Merre lax, kihez mész?
Előzmény: sz.letti (23898)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23898
Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, bár nem ülök gép előtt túl sűrűn, így csak néha tudok írni.
28 éves vagyok és egyenlőre még csak gyanúm van arra, hogy nekem is PCOS van. Életemben nem volt rendszeres menstruációm. 16 évesen kaptam Tri-Regolt mert uh-on folyadékkal teli képletet találtak a bal petefészkemen. (Most egy hete tudom mit is jelentet ez.) Ezt kb. 3 hónapig szedtem, mert hányingerem lett tőle. Ezután kezdtem el szőrösödni és a hajam a mai napig hullik. Azt mondták biztos vitaminhiány v. góc v. pajzsmirigy v. vashiány. Hát egyik sem!!
De a PCO-t senki nem említette. Kb. egy hete olvaslak benneteket és ekkor jött a döbbenet, hogy valszeg nekem is ez a bajom. Ami viszont ez ellen szól az az, hogy könnyen teherbe estem.
Menstruációm miatt több nőgyógyásznál is jártam de egyiknek sem jutott az eszébe, hogy azt mondja menjek el endokrinológushoz. Megoldották a problémát különféle fogamzásgátlókkal. (Jó pénzért.)
Ma délután megyek endokrinológushoz és péntek de uh-ra. A múlt héten próbálta csináltatni terheléses inzulin és cukor vizsgálatot önköltségre, amire először azt mondták, hogy OK megcsinálják. Majd elgondolkodtak rajta és a labor egyik orvosa elkezdett kérdezősködni minek az nekem, meg menjek inkább orvoshoz, v. hozzak valamit az orvostól ha nem is beutalót akkor pár sort, hogy ez a vizsgálat szükséges nekem. Egyébként 160/52 vagyok. Kis felesleg van rajtam, de ruhában nem látszik.
Szeretném ha mielőbb elkezdhetném már kezeltetni magam, mert ez a hajhullás nagyon megkeseríti az életem.
kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23897
Én veszlek fel nem Jokeva. Azért maradtál le, mert nem publikus a mél címed. Amikor megcsináltam a listát, írtam, hogy kinek nem láttam a címét, legyen szíves megírni. Valószínűleg elkerülte a figyelmed. Az én címem publikus, ha megírod milyen címmel vehetlek fel, felteszlek.
Előzmény: Szeleszte (23873)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23896
Sziasztok!

Ljucy, de szeretnénk még babát, miért?

Macsek, akkor most már egyértelmű... fel is írják a metet, nem? Sajnálom ám, hogy tényleg ez a baj...

Rambóka, ez az FTM valami óriási, engedelmeddel terjeszteni fogom (forrás megnevezése nélkül) :)))

Szeleszte, meghívót Kollina tud küldeni, ha látom nyüszögök neki! Kell egy e-mail címed, arra küldi, aztán a küldött linkre kattintva regisztrálsz!
Tök jó hogy a pasival ilyen jól vagytok!!! Emléxek még, mikor úgy gondoltad, hogy neked aztán sosem jön össze egy normális pasi, és hogy mennyire magad alatt voltál :)))

Bubus, G betűvel is van metformin tartalmú gyógyszer, úgy emléxek!!! Persze nem esküszök meg rá.
No látom közben Timike megírta.
Anyud eredményét sajnálom :( Erre már tényleg kéne inzulin is!
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23895

Koszonom szepen, mindjart utanna is nezek annak amit megadtatok!

:)

lökiblöki Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23894
A szervizbe is vadul csodálkoztak, hogy is sikerült ezt elérnem a mérővel. Azóta talán tudom az okot. A vércsepp nagyságára nagyon érzékeny. Ha nagyon átitatom, vagy kevés, akkor mér fölé. Amióta próbálom jó vércseppel, nem ment 7.0 fölé. Fontos lenne, mert állandóan éhes vagyok:-( sose tudom belefér még egy kis bűnözés vagy nem
Előzmény: Bubus78 (23892)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23893

jajj ne kérdezz már tőlem ilyen medzsikeket! :)

 

nem tudom. A dokkernő felírta egy papírra mi kell, az aszisztens pedig mondta hogy már tudja. Beírt, és nekem csak annyit mondott hogy akkor 5900. vagy 5000. nem tudom, éppen tudathasadásom volt, keveregtek bennem az infók :)))

Előzmény: ljucy (23888)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23892
Úgy látom egyre gondoltunk. :o)
Nekem jól mért mindig, nem volt gondom vele soha. Anyámnak is ilyen van, neki is pontos.
Előzmény: lökiblöki (23890)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23891
Nekem innen van, egy alap készülékem: http://www.e77.hu/index_orv.php?info=1_term.html&lang_id=1.
Lehet kapni gyógyszertárban is, meg segédeszközöket árusító boltban is. Anno náluk volt a legolcsóbb, így én elmentem hozzájuk személyesen és megvettem a boltjukban. Meg is lehet rendelni, ha kényelmes vagy esetleg. :o)))
Előzmény: kiscsirek (23885)
lökiblöki Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23890
Sziasztok!

Eddig esküdtem a mérőmre:
http://www.e77.hu/index_orv.php?menu=orv

Mióta az értékek alapján szidnak össze a diabetológián, és a labor nem
igazolja, néha úgy érzem kukába való. Nagyon főlé mér. Most nem tudom eldönteni tényleg megugrott a cukrom, vagy csak idétlen vagyok. Próbáltam keresni a neten,
melyik a legmegbízhatóbb. Ezt az egy fórumot találtam:

http://drinfo.hu/forum/vercukormeres/21-vercukormerok-154.html

Itt most hatalmas akció van. Megrendeltem egyet hátha bejön. a
tesztcsíkok árán kapsz egy mérőt:-)

http://www.vercukormero.com/

Írd majd meg mire jutottál:-)
Előzmény: kiscsirek (23885)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23889
Tuti, hogy nem a gluformin, arról tudtam volna, hogy metformin alapú. Fura neve volt, nem is szerepelt a tájékoztatón, hogy cukorbetegeknek szánt gyógyszer. Ha hazaért Anyám beszélek vele, akkor megírom a nevét és a fejleményeket.
Előzmény: Timike74 (23882)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23888

Macsek,

 

5900-ba benne van az inzulin is? 2 vagy 3 pontos?

Előzmény: Pöttyösmacska (23886)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23887

Timike,

 

nagyon tuti a felsorolás, de ebben is benne van a 10db-os kiszerelés!!

Na, mindegy, igazad van, nem nagyon akarok variálni én sem, csak feldobtam, hátha ismeri valaki. Maradok aM erckforminnál, ha már az adagot emeltem, a bogyót nem cserélem ki:ĐĐ

Szuper, hogy tisztulsz, és normális végre a mensi, lehet, hogy következő hónapban visszatér minden a régi kerékvágásab, ez most csak ilyen évfordulós "ajándék" volt a mettől Neked::ĐĐĐ

 

Bubus,

nincs az epéjével baj? Mert azon relatíve könnyen lehet segíteni... Vagy más eredmény, májunkció esetleg? vagy ez az?

Előzmény: Timike74 (23884)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23886

Hát az tuti hogy nem fogom magam lerázni hagyni! :)) addig nem jövök ki amíg fel nem írja. aztán tudjátok majd úgy kell kirángatni a rendelőből, mint ahogy azokat a gyerekeket húzza az anyukájuk a nagy bevásárlóközpontokban, akik nem tudnak elszakadni a játékosztályról vagy a csokipolcoktól! :))) szépen feltörlik az egészet padlót. :))

 

Ott csináltatom náluk a vércukkert, 5900 ha jól emlékszem a két vérvétel. Reggel 6 ra lehet menni, és akkor még normális időben végzel is.

 

igazából sztkban is megcsináltathatnám, de a fenének sincs kedve még plusz köröket futni a beutalókért... az egészségpénztár meg kifizeti, úgyhogy ennyit beáldozok a kényelmemért és az időmért. Mondjuk a hormonvizsgálatok elég drágák ahogy néztem, azt nem biztos hogy csináltatnám ott... de szerencsére hormonképet már a nőgyogyi csináltatott tb alapon.

 

Ami a legjobb benne, hogy még aznap délután megvan az eredmény.

 

Jucy! Én úgy gondolom ha egy helyre elkezdtél járni, mindenféle képpen érdemes ugyan oda kontrollra visszamenni... igazából, lehet hogy sokat fizetsz érte, de ez a kulcs, fizetsz érte, belőled élnek, így még szép hogy az lesz amit te akarsz.

kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23885

Az nagyon jo lenne, megkoszonnem. Mar nemsokara megyek haza kb 5het, akor vennek is valamit, es magamnak meregetnem gyakrabban.

Ezek az orvosi segedeszkozoket arulo boltokban kaphatok? vagy ugy kell oket megrendelni valahonnan.

eleg tudatlan vagyok, nem nagyon kellett meg ilyen senkinek a kornyezetemben..

Előzmény: Bubus78 (23881)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23884

LJucy!

 

Adimetet Merckformin helyett nem szoktak adni, nem igazán jó, állítólag.

Én azt mondom, hogy maradj meg a sima Merckformin mellett, annyira nem gáz az ára, hogy nem lehetne megvenni. ( saját véleményem persze )

 

Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23883
Köszi Timike!

Én ezt találtam róla nagy nehezen: AP, ALP (alkalikus foszfatáz).
"Mi okozhatja a magasabb szintjét?
Májbetegségek: májgyulladás, zsírmáj, májzsugor, májtumor, epeutak gyulladása, epeútelzáródás. Csontbetegségek: csonttörés, malignus daganat csontáttéte, csontlágyulás, angolkór (rachitis). Egyes vérképzőszervi megbetegedések: (pl. csontvelőfibrózis), és a terhesség is okozhatja."

Jobbulást neked, már csak pár napot kell kibírnod! :o)
Előzmény: Timike74 (23880)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23882

Csajok!

 

A doktor infó portál szerint ezek a met. alapú gyógyszerek léteznek, de nem túl pontos, de tájékoztatónak jó azért. Nem árt, ha tudunk róla.

 

Metformin hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek:

 

Gyógyszernév Kiszerelés + Adimet 500 mg filmtabletta » 120x + Adimet 500 mg filmtabletta » 30x + Adimet 850 mg filmtabletta » 120x + Adimet 850 mg filmtabletta » 30x + Avandamet 2 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Avandamet 2 mg/500 mg filmtabletta » 56x + Avandamet 4 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Competact 15 mg/850 mg filmtabletta » 56x + Eucreas 50 mg/1000 mg filmtabletta » 60x + Eucreas 50 mg/850 mg filmtabletta » 60x + Gluformin 850 mg filmtabletta » 60x + Janumet 50 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Maformin 850 mg filmtabletta » 30x + Meforal 1000 mg filmtabletta » 60x + Meforal 500 mg filmtabletta » 60x + Meforal 850 mg filmtabletta » 60x + Meglucon 500 mg filmtabletta » 30x + Meglucon 500 mg filmtabletta » 120x + Meglucon 850 mg filmtabletta » 120x + Meglucon 850 mg filmtabletta » 30x

+ Merckformin 1000 mg filmtabletta » 30x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 100x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 60x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 30x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 60x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 100x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 30x + Merckformin XR 500 mg retard tabletta » 60x + Merckformin XR 500 mg retard tabletta » 60x + Merckformin XR 750 mg retard tabletta » 60x + Metfogamma 1000 mg filmtabletta » 120x + Metfogamma 1000 mg filmtabletta » 30x + Metfogamma 500 filmtabletta » 30x + Metfogamma 850 filmtabletta » 120x + Metfogamma 850 filmtabletta » 30x + Metfogamma 850 filmtabletta » 60x + Metformin 1a Pharma 850 mg filmtabletta » 30x + Metformin 1a Pharma 850 mg filmtabletta » 120x + Metrivin 500 mg filmtabletta » 50x + Metrivin 500 mg filmtabletta » 30x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 60x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 50x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 30x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 120x + Stadamet 1000 mg filmtabletta » 60x + Velmetia 50 mg/1000 mg filmtabletta » 56x
Előzmény: ljucy (23876)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23881
A banánban elég sok a szénhidrát, így tényleg jó az érték!
Az én mérőm kb. 8-9eFt-ba kerül most, ehhez egy 50 darabos tesztcsík 3eFt. Ha érdekel, akkor rákeresek a neten az enyémre, múltkor már Susa-nak megkerestem, ott vannak fenn konkrét árak, leírások.

Előzmény: kiscsirek (23878)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23880

Bubus!

 

Gluformin, G betűvel. De tudtommal törzskönyvből törölt gyógyszer.

A legújabb met. alapú őrület viszont:

Eucreas 850 mg-os tabletta. ( drága amúgy )

AP eredményről nem tudok, AFP-ről igen, de gyanítom nem az:-))))

CRP nem lehet?

Több tippem nincs:-))))

Ha tudsz biztosabbat írd majd meg, mert így barchobázni nehéz, és segíteni pláne.

 

Én fizikailag le vagyok küzdve, megvisel a mensi, de mennyiségileg és minőségileg is sokkal jobb, mint eddig. Megtisztulok jelentem.:-))))

Lehet a nagyfejű Zordon-Bordon szólt a Pomogácsoknak Vacskamatin keresztül, hogy javítson meg, Döm-dödöm:DDDDDDDDDDD

 

 

 

 

 

Előzmény: Bubus78 (23871)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23879

Húh, Bubus, a 14 nagyon magas, főleg éhgyomrinak, sajnálom. Fura, hogy nem azonnal inzulint adtak.

Van anyukádon súlyfelesleg?

Drukkolok, hogy diétával kontrollálható legyen.

Előzmény: Bubus78 (23871)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23878

Sziasztok,

 

Bubus,

sajnalom h ilyenek derultek ki anyukadnal, de legalabb most mar lehet a kezelesre koncentralni, es segiteni a dolgon. Sajnos en nem ertek hozza, szoval nem tudom mit jelentenek a dolgok, de hatha mas tudja majd.

 

kepzeljetek voltam tegnap dokinal. megmertte a cukromat, elotte ettem masfel oraval egy banant es 4.3 lett. azt mondta h ez nagyon jo ertek.

Jo, tudom h nem ehgyomri, meg terheleses stb, es nemtudom mennyit szamit az a banan, de azert orulok h nem lett rossz. egyebkent max ilyen meresekre szamithatok a legtobb alkalommal. Szoval lehet h beszerzek valhonnan egy merot magamnak. Nem tudjatok, dragak ezek a keszulekek?

 

Ja, a legjobb, aszongya' a vegen, "akkor metforint szedi meg mindig, ugye??"

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!