Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 472
Hát akkor érezd jól Magad, fürödj sokat. Kösz a fotókat meg az infót. Sokan irigyelnek, az tuti. Itt lassan a hó esik már.
Előzmény: BonLaci (471)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 471
most indulok a medencébe (elkészültem a vacsora előkészítésével, mert jön hozzánk egy kedves itt élő topic társ csello), kicsit borus az idő, hol süt hol nem, hogy hány fok van? meleg, most is izzadok, a tenger 26-28 fokos, melegebb mint a villa medója, egy szóval IGEN sőt szerintem nekünk ez az elviselhető idő itt. ja és nincs már tömeg csak az itt elő angolokkal lehet találkozni, (oroszt még nem láttam).
Előzmény: tavasz21 (470)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 470

milyen idő van, ha ilyenkor megy valaki? Lehet fürdeni is?

 

Előzmény: BonLaci (469)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 469

így kezdődött:

 

 

Előzmény: BonLaci (468)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 468

Az enyhülésről!

 

Tegnap este voltunk Kyrénia szélén egy török zenés estnek hirdetett vacsorán. Hát egy félóra után üvöltött a buziki és egy fergeteges görög estévé alakult át, mindenki táncolt (a törökök is ropták), szuper volt és abszolut nem látszott semmi ellentét az emberek között. Lehet, hogy csak felsőbb szinteken szítják a tüzet?

Előzmény: GFQ (466)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 467

Szia!

 

Ha megtalálom lefotozom:)

 

Üdv.Laci

Előzmény: csaba08 (465)
GFQ Creative Commons License 2010.10.15 0 0 466
http://www.turizmusonline.hu/cikk/az_enyhules_jelei_cipruson

Az enyhülés jelei Cipruson
2010. október 14. 12:34

A ciprusi görög, illetve török közösség vezetői csütörtökön közösen nyitottak meg egy új határátkelőt a megosztott szigetországban.

A határnyitás révén növekszik annak reménye, hogy haladást érhetnek el az egyesítési tárgyalásokon. A Limnitisz-Yesilirmak átkelő megnyitásával a két közösség sok évtizedes követelésének tettek eleget.

A Ciprus északnyugati részén található átjáró a hetedik átkelő a 180 kilométer hosszan húzódó, ENSZ-felügyelet alatt álló határvonalon. Ciprus 1974 óta megosztott ország, akkor a török hadsereg megszállta a török közösség lakta északi régiót, hogy állítása szerint megelőzze a sziget Görögországhoz csatolását, amelyet egy, a görög juntával rokonszenvező csoport kérészéletű puccsal készített elő. (MTI)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 465

Szia Laci,

 

Megpróbáltam megkeresni a térképen, most úgy tűnik a Riverside Hotel szomszédságában van.

Remélem tudtam segíteni és megtalálod. :)))

Köszi előre is!

 

Képek:

 

 

 

Green Coast 01

 

 

Green Coast
Előzmény: csaba08 (464)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 464
Szia Laci,

Támpont? Hm... a tengerparton.

Kyreniától 8 km-re nyugatra ha jól emlékszem.

A főútról be kellett fordúlni jobbra ha nyugat felé mész, ott volt egy kis közért, majd a közérttől pár méternyire szintén jobbra egy "föld"úthoz hasonló kis út vitt le a hotelhoz és a partra.

Itt egy link: http://www.cyprusgold.com/Green%20Coast.htm

Meg még egy: http://www.bookit2go.co.uk/2%20star%20hotels.htm

Itt ez írják:

The Green Coast Bungalows are on the beautiful north coast of Cyprus, 8 km to the west of the historic port of Kyrenia. The Green Coast Bungalows have a private beach, and a swimming pool. We have 27 luxurious mini villas and 44 luxurious hotel type rooms equipped with air-conditioning, heating system, a bath room and/or a shower, TV and telephone, also a well equipped kitchens.

Their restaurant offer delicious meals of both Turkish and European cuisine. In their private beach, there is an all-day serving beach- bar, and you have the opportunity of making seasonal water sports subject to weather conditions, fishing and horse riding. There is also a regular minibus service to Kyrenia.

Van kép is a medencéről:


Green Coast


Ezt találtam még, szerintem jó lesz:

TRNC
Green Coast Bungalows
Address
Alsancak, Girne, TRNC
Telephone
0392 821 1212

Mi a főépületbe voltunk a 6-os vagy 8-as szobában. Már pontosan nem emlékszem.
Ez az a része ami elött le kell sétálni a partra.
Az erkélyről kinéztünk és velünk szemben volt pont a medence.

Előre is köszönöm!

Csilláékat üdvözlöm és jó bulizást velük szombatra!

Üdv: Csabi
Előzmény: BonLaci (463)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.14 0 0 463

van valami támpontod, hogy merre találom?

 

különben írigykedhetsz:) szombat este Csilláékkal bulizunk nállunk (tudod olyan kerti sütögetős, medós):)))))

 

Üdv. laci

Előzmény: csaba08 (462)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 462
Ne bosszants!
Irigykedem ám!

Jó utat és szép nyaralást!
Lehet privát kérésem?

Anno a Green Coast Bungalow-ba szálltunk meg.
Ha arra jártok lefotóznád, hogy most hogy néz ki, mennyit változott?
Köszi előre is!

Csaba
Előzmény: BonLaci (461)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.14 0 0 461

holnap hajnalban ezt fogom látni:)))))

 

 

BonLaci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 460
küldtem mail-t.
Előzmény: csello9 (458)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 459

Larnaca-ból mentük Nicosia-ba. Menetrendszerű mikrobusz volt....
Előzmény: csello9 (458)
csello9 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 458

OK. Felreertettelek. A tomegkozlekedesre gondoltam.

Tavolsagi buszok vannak.

 

Amikor azt irod eszakra - akkor nem Eszak Ciprusra gondolsz, ugye ? Mert a hataron nem megy at busz, az tuti ! Rendszeres menetrendszerinti jarat nem kozlekedik. Max. turista buszok.

 

Larnakabol eszakra - mondjuk Nikoziaba, igen, van tavolsagi busz.

Előzmény: cirmi01 (457)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 457

Hmm... Mi 4 éve Larnacából busszal közlekedtünk jobbra-balra-északra. Volt nagy busz meg kis busz... Szvsz ez kimeríti a közösségi közlekedés fogalmát :-))
Előzmény: csello9 (456)
csello9 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 456

 

Eloszoris, kozossegi kozlekedes eszakon van, mig delen nincs ! :)

 

Helyi kis minibuszokkal lehet kozlekedni a nevezetessegek kozott, surun jarnak, uton utfelen megallnak, csak le kell inteni az ut szelen. Iranybusz fele. Ki van ra irva pl. Lapta-Girne, vagy Girne-Lefkosia stb. Olcso. Zsufolt. Budos. Egyeseknek higieniailag nem megfelelo.

 

Ha jartal mar Torokorszagban, pont olyan.

Előzmény: cirmi01 (451)
BonLaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 455
szépek gratulálok, én mindig kagylóbélel próbálkoztam de nem ilyen sikerrel..
Előzmény: cirmi01 (454)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 454
Ja, és ha elfogadsz egy tanácsot: könnyű úszós felszerelés, csalinak meg sörrel összegyúrt kenyérbél:-))) Mindig ezt alkalmazom. Némi ízelítő a tavalyi korfui és az idei madeirai fogásokból:

Előzmény: cirmi01 (453)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 453

Ha hazajöttök, légy szíves írjál itt a fórumon a horgászási lehetőségekről, illetve az eredményekről. Lehet, hogy mást is érdekel, nemcsak engem.
Előzmény: BonLaci (450)
BonLaci Creative Commons License 2010.09.18 0 0 452
hát erre majd csello fog válaszolni, mi kocsival mentünk mindenhova...
Előzmény: cirmi01 (451)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 451

Milyen a közösségi közlekedés északon? Sajnos sem a feleségem, sem én nem vezethetünk (egészségügyi okokból), ezért a bérautó nem jöhet szóba. Girne-től kb. 9 km-re lenne a szállásunk Alsancak-ban és természetesen szeretnénk eljutni a nagyobb városokba.....
BonLaci Creative Commons License 2010.09.17 0 0 450

hát momentán Portugáliában még nem voltam:)

 

jövő honapban megyek Kyréniába (Girne) majd utánna érdeklődöm, hu az asszony megint hülyét kap ha elkezdem pakolgatni a botokat, tavaly nem vittem ki, de most adtál egy jó ötletet:))

Előzmény: cirmi01 (449)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 449

Általában igaz, de pl. Portugáliában a parti horgászathoz 12 eurós engedélyt kell váltani Multibanco bankautomatából, ami 1 hónapig érvényes (Madeirán nem).

Ezért, ha általam még nem ismert tengerpartra utazom, előzetesen érdeklődni szoktam.... Most pedig komolyan fontolgatom, hogy jövőre augusztusban vagy szeptemberben Girne mellett, Alsancak egyik aparthotelében töltünk 2 hetet a feleségemmel.
Előzmény: BonLaci (448)
BonLaci Creative Commons License 2010.09.17 0 0 448

Tudomásom szerint, tengeren a partról való horgászathoz nem kell semmilyen engedély, de a csónakból való horgászathoz már igen.

Több országban érdeklődtem már utánna.

Előzmény: cirmi01 (446)
csello9 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 447
Szerintem semmi akadalya ! :)
Előzmény: cirmi01 (446)
cirmi01 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 446

Szép, jó estét Mindenkinek!

Lehet, hogy szokatlan a kérdésem: Tudja-e valaki, hogy északon lehet-e a tengerparton horgászni?

üDv: cirmi01
smakai Creative Commons License 2010.09.14 0 0 445

Sziasztok!

Köszönöm a segítő véleményed ... most már többen is egyetértünk abban, hogy Észak-Ciprus is szép hely és jó átmenni Nicosiában a tényleges északi oldalra.

Voltam és tényleg szép hely, ráadásul tetszett is.

Üdv

Előzmény: zahnstein (444)
zahnstein Creative Commons License 2010.09.14 0 0 444
Hát ez az, ami nem megy.
Mondjuk elfoglalom a nappalid felét a nagytesóm segítségével, és akkor mondom, hogy légyszi-légyszi hadd maradjon így, ismerje el mindenki ezt a helyzetet. Tudom, sarkított a példa.


Abban egyetértünk, hogy Észak-Ciprus is szép hely, és érdemes megnézni annak is, aki eljut Ciprusra. Nem csak a tengerparton lehet az embernek süttetni a hasát, hanem célszerű jókat kirándulni is.

Aki egyébként fapadossal akar eljutni Ciprusra, már teheti ezt egy kis kerülővel, CRL-n keresztül, W6 és FR járatokkal.
Kifejezetten Észak-Ciprusra (Ercan) pedig BUD-SAW-ECN útvonalon W6 és PC/TK járatokkal lehet fapadosan eljutni.
Előzmény: csaba08 (443)
csaba08 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 443
Szia,

Ebben igazad van.
Valóban írtam. Valóban szeretném, ha Észak-Ciprust is elismernének.
De azt nem szeretném, hogy a törököket hazaküldjük onnan és a déli rész vegye át a hatalmat Ciprus felett. Az senkinek se jó.
Szerintem ez pont így jó, ahogy most van, csak el kéne ismerni, el kéne fogadni és kész.
Lehetne békében élni egymás mellett, mint ahogy azt most is teszik és egyébként a törökök hajlandók is erre az együttélésre.
Ha jól emlékszem, a görögöket nem hagyja nyugodni a dolog...

Na nem folytatom tovább... nem politizálok.
Irány Észak-Ciprus! :)))
Előzmény: zahnstein (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!