Keresés

Részletes keresés

Dina2008 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23924
Pont most beszéltem vele, igen a Petrányi honlapján van fent, köszi a segítséget:)
Előzmény: kata1978 (23923)
kata1978 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23923
Szia Dina!

Üdv újra itthon!
Jokeva rakott fel egy elérhetőséget,ami nekem itthon nincs meg,csak a benti gépemen,de már nem melózom, ezért kérd el tőle,biztos elküldi.
Az egy honlap,azthiszem Petrányié,de eszméletlen jó dolgok vannak fenn a metről,a pco-ról,a met+terhességről.
Én azt vittem legutóbb.

Gratula a kis Dina korához,szépen fejlődik a drága!

Raktam fel a levlistra beszámolót a tegnap estéről (36 hetes vizsgálat),akit érdekel...
Remélem Kozmazsu te is fenn vagy a levlistán,mert kérdeznék tőled ezt-azt....

Pusza mindenkinek,
Kata
lökiblöki Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23922
Kollina
Kérnék én is egy levlistás felvételt.
köszönöm
Judy1987 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23921
Sziasztok Csajok!

Még mindig nem vagyok túl rajta... majd pénteken:( de Én kezdem legalább,de azért jó lett volna már túl lenni rajta!

Képzeljétek, van egy ismerősöm 18 éves és rendszertelen a ciklusa és van sülyfeleslege is és volt dokinál a doki azt mondta,hogy le kell adni pár kg (akupunktúrális kezelést ajánlót neki),hogy le fogyón és kevesebbet stressze-jen. Uh is csinált neki,de csak hasit és vett le kenetet is és csináltatott hormon vizsgálatot,de még nem vitte vissza az eredményt. Nekem nagyon az a gyanúm, hogy ő is PCOS,mert a nagymamája nagyon cukros, inzulinozza magát. De kenetből nem lehet ezt megállapítani nem? Mondtam Neki,hogy kérdezzen rá a PCO-ra!

Obs,
Kipróbáltam az ecetes vizet!:) Remélem nekem is be fog válni és nem kell 2 naponta hajat mosni.

Szép napot mindenkinek.

Judit
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23920
Koszi :)
Előzmény: kollina (23919)
kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23919
Feltettelek.
Előzmény: kiscsirek (23912)
Dina2008 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23918

Csajok, megjöttem, és egy kérésem lenne. Nemsokára megyek endokihoz, megvan valakinek a metformin terhesség alatti szedéséről szóló cikk, amit mindenki is vitt az endokijához?

Reggel a nappot pajzsmirigy vérvétellel kezdtem, majd voltam UH-n is, minden ok, 13 hét 6 napos a Picim és szépen fejlődik:)

Azután fogorvosnál is voltam, ott is minden ok.

Most értem haza és fél ötre megyek endokihoz:)

Ha hazajöttem visszaolvasok:)

kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23917
Igen
Előzmény: kiscsirek (23912)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23916
Szia Kiscsirek!

Meglátom mi lesz ma és legfeljebb bejelentkezek hozzá is.

Na, megyek mert kisfiam éhes és lassan készülődöm is kell.
Előzmény: kiscsirek (23910)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23915

Köszi!

 

 

Előzmény: Jokeva (23909)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23914
Szia Pöttyösmacska!

Most már mindegy. Iratok pár sort a dokival és itt helyben megcsinálják az SZTK-ban.
Egyébként a labor neve fent van a pcos honlapon, csak ez az egyik Fejér megyei laborjában voltam. Úgy látszik nemigen végeztek itt még ilyet.
Előzmény: Pöttyösmacska (23907)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23913

Timke,

 

a topictalival kapcsolatban, nem dobod fel a jeletkezők listáját és az időpontot megint? Sok új van, és hátha ők is jönnének! Hm?

kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23912

Kollina,

Engem is fel tudnal venni a lev. listara?

Koszonom

ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23911

letti,

 

asszem, Ariaden Fehérvár környéki, ő lehet, hogy tud segíteni Neked!!

Előzmény: sz.letti (23903)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23910

Szia. En is fehervari vagyok eredetileg, ugy tudom h Dr Bata Barnabas egyben nogyogyasz es endokrinologus is. A korhaz mellett a gyerek otthonnal szemben van a rendeloje, ha jol tudom. En nem voltam nala de mindenki dicseri.

 

(amugy a korhazrol megvan a velemenyem.az elobb felhivtam oket mert megtudtam h ott is csinalnak kombinalt szurest, ingyen. Gondoltam tajekozodas keppen felcsorgom oket. total bunkok voltak 3szo atkapcsoltak, a kartonozos no lebaszott h miert oda telefonalok-nem ot hivtam oda kapcsoltak-, azt hajtogatak h a kiskonyvemmel reggel 8tol ballagjak be es megcsinaljak.. Kerdezem: nekem nincs kiskonyvem akkor is mehetek,nem kell idopont stb? erre tok bunkon kozli h nem 8tol uh azt annyi. jo, lehet h en vagyok ertetlen, meg mar tok regota itt vagyok, otthon nem nagyon voltam korhazban,nem vagom h mennek a dolgok de akkor is..)

Előzmény: sz.letti (23906)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23909
Lehet, vércukor és inzulin terhelésből. Semmi egyébből nem, ugyanis elfed MINDEN MÁS tünetet. Visszahúzódhatnak a ciszták (nem mindig), megáll a hajhullás, eltűnnek a ragyák, normalizálódik a ciklus, és nem mérhetőek a női hormonok. Nekem még a súlyom is jó volt fogigátlóval.
Előzmény: Pöttyösmacska (23908)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23908

Szerintem ha igazi eredményt akarsz, akkor egy erre szakosodott magánpraxisba kell elmenned, ahol endo témákkal is foglalkoznak, nőgyogyi is van stb...

 

én már azt óriási eredménynek értékelem a tb szakdoktortól, hogy azt mondta, nincs érteleme gyógyszerekkel tömnie, mert ő ezen nem tud segíteni, menjek el egy erre szakosodott helyre... sok helyen ezt nem teszik meg, mert kell hogy járj oda, hogy az OEP felé számlázhassanak, és legyen miből élnie a rendelőnek... lásd pl a lombikprogramot... sokszor esélytelen hogy a lombikból gyerek legyen, de csinálják hogy felvehessék utána a lét...

 

Csajok, tudjátok, hogy ha valaki még mindig fogi gátlót szed, annál lehet-e diagnosztizálni PCO-t?

Előzmény: sz.letti (23906)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23907

Szia sz.letti!

 

Én is új vagyok a fórumon, de egy pillanat alatt felhomályosítanak itt a lányok!

 

a vizsgálathoz csak annyit: ha önköltségre hajlandó vagy, keress egy magánlabort, ott nem kérdeznek, hanem megcsinálják.

 

Nekem pl jövő héten lesz ilyen vizsgálatom, 5-6 K forint. Szerintem nem olyan vészes. Tegnap jelentkeztem be rá.

 

Előzmény: sz.letti (23898)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23906
És mi a helyzet azóta a hajaddal? Sajnos nekem alig van már. Össze sem merem számolni mennyit költöttem különféle hülyeségekre.

Megírom, mi volt ma. De szerintem a pénteki uh lesz a mérvadó és az esetleges vérvétel. Gondolom az endokrin rendelőben nincs uh, hacsak nem nőgyógyász is egyben a doki.
Előzmény: ljucy (23902)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23905
Ljucy, dehát ez az, hogy ÖNKÖLTSÉGEN bevállalja, akkor nekik nem mindegy????
Másodikat majd néhány év múlva. Úgy két évre gondoltam, aztán majd kiderül. Hormonnal ugye már nem akartam tömni magamat, nem merem... gumi meg nagyon gáz :)) Így viszont nem maradt sok választás ;)

Letti, 2 héten belül kaptál időpontot??? Mázlista!! Legtöbben hónapokat várnak :))
Nem emléxek hogy lenne valaki onnan, ettől még lehet :) Megírod majd az eredményeidet...?
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23904
Hi,

Ő már nagyfiú, 2és fél éves. Az inzulinszint meghatározást önköltségre vállaltam volna, de szerintem leginkább az volt a gond, hogy nem értették, hogy miért kell az inzulint is nézni ha már egyszer a cukrot is vizsgálják.
Előzmény: ljucy (23900)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23903
Helló Jokeva!

Igen még csak most kezdem a mindenféle kivizsgálást, mert mindenhol több hét a várakozási idő. Egyébként Fehérváron lakom és ide, egy szűrőközpontba megyek, ahol van endokrinológiai szakrendelés. Mondjuk sokkal jobb lett volna ha az uh megelőzi ez endodokit, de már ennek is örülök, hogy 2 héten belül sikerült időpontot kapni. Esetleg van még valaki a fórumon aki idevalósi v. környéki?
Előzmény: Jokeva (23899)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23902

JOkeva,

 

mikorra tervezitek a másodikat? Ez a védekezés kérdés nem egyszerű dolog, de bár már én is ott tartanék:)

Előzmény: Jokeva (23896)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23901

Jokeva,

 

a terheléses inzulint azért ilyen nehéz kisírni, mert nagyon drága hozzá a reagens!!!

Előzmény: Jokeva (23899)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23900

szia Letti,

 

üdv a klubban.

Ezekszerint most terhes vagy vagy már van babád?

Igen, a pcos tünete lehet a hajhullás, tavaly télen én is azt hittem, kihullik az összes hajam, pedig úgyis alig van:(

Ja, én is Tri-regolt kezdtem szedni 16,5 évesen, csak 4 négy évig szedtem, és erős a gyanúm, hogy az is belejátszhatott a képbe:(

Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott a doki, és hogy kaptál-e etformint, mert ennek a betegségnek ez a gyógyszere!

Előzmény: sz.letti (23898)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23899
Szia, üdv köztünk!
A könnyű teherbe esés sem zárja ki a PCOS-t, anyám pl egyből terhes lett velem, aztán üvölt róla (dokihoz persze nem menne vele).
Nem értem a dokikat, ha önköltségen vállalod a labort, mi a faxért kötekednek??? Döbbenet. Mintha olyan nagy dolog lenne ezt a qrva inzulint megmérni baszki, nem térek magamhoz, hogy ehhez micsoda harcok kellenek! Félnek ezek valamitől, vagy mi a f@sz????
Ó bocs, nem ellened szólt. Csak kezdek teljesen kiakadni, hogy miért olyan nehéz ezt a vérvételt nekik elintézni.
Hát szurkolok hogy minden jól alakuljon! Van már bármiféle véreredményed? Vagy abszolút most kezded az ilyen irányú köreidet az endomókusnál?
Merre lax, kihez mész?
Előzmény: sz.letti (23898)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23898
Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, bár nem ülök gép előtt túl sűrűn, így csak néha tudok írni.
28 éves vagyok és egyenlőre még csak gyanúm van arra, hogy nekem is PCOS van. Életemben nem volt rendszeres menstruációm. 16 évesen kaptam Tri-Regolt mert uh-on folyadékkal teli képletet találtak a bal petefészkemen. (Most egy hete tudom mit is jelentet ez.) Ezt kb. 3 hónapig szedtem, mert hányingerem lett tőle. Ezután kezdtem el szőrösödni és a hajam a mai napig hullik. Azt mondták biztos vitaminhiány v. góc v. pajzsmirigy v. vashiány. Hát egyik sem!!
De a PCO-t senki nem említette. Kb. egy hete olvaslak benneteket és ekkor jött a döbbenet, hogy valszeg nekem is ez a bajom. Ami viszont ez ellen szól az az, hogy könnyen teherbe estem.
Menstruációm miatt több nőgyógyásznál is jártam de egyiknek sem jutott az eszébe, hogy azt mondja menjek el endokrinológushoz. Megoldották a problémát különféle fogamzásgátlókkal. (Jó pénzért.)
Ma délután megyek endokrinológushoz és péntek de uh-ra. A múlt héten próbálta csináltatni terheléses inzulin és cukor vizsgálatot önköltségre, amire először azt mondták, hogy OK megcsinálják. Majd elgondolkodtak rajta és a labor egyik orvosa elkezdett kérdezősködni minek az nekem, meg menjek inkább orvoshoz, v. hozzak valamit az orvostól ha nem is beutalót akkor pár sort, hogy ez a vizsgálat szükséges nekem. Egyébként 160/52 vagyok. Kis felesleg van rajtam, de ruhában nem látszik.
Szeretném ha mielőbb elkezdhetném már kezeltetni magam, mert ez a hajhullás nagyon megkeseríti az életem.
kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23897
Én veszlek fel nem Jokeva. Azért maradtál le, mert nem publikus a mél címed. Amikor megcsináltam a listát, írtam, hogy kinek nem láttam a címét, legyen szíves megírni. Valószínűleg elkerülte a figyelmed. Az én címem publikus, ha megírod milyen címmel vehetlek fel, felteszlek.
Előzmény: Szeleszte (23873)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23896
Sziasztok!

Ljucy, de szeretnénk még babát, miért?

Macsek, akkor most már egyértelmű... fel is írják a metet, nem? Sajnálom ám, hogy tényleg ez a baj...

Rambóka, ez az FTM valami óriási, engedelmeddel terjeszteni fogom (forrás megnevezése nélkül) :)))

Szeleszte, meghívót Kollina tud küldeni, ha látom nyüszögök neki! Kell egy e-mail címed, arra küldi, aztán a küldött linkre kattintva regisztrálsz!
Tök jó hogy a pasival ilyen jól vagytok!!! Emléxek még, mikor úgy gondoltad, hogy neked aztán sosem jön össze egy normális pasi, és hogy mennyire magad alatt voltál :)))

Bubus, G betűvel is van metformin tartalmú gyógyszer, úgy emléxek!!! Persze nem esküszök meg rá.
No látom közben Timike megírta.
Anyud eredményét sajnálom :( Erre már tényleg kéne inzulin is!
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23895

Koszonom szepen, mindjart utanna is nezek annak amit megadtatok!

:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!