Keresés

Részletes keresés

Rambóka Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23930

Azért van 8-tól UH, mert azzal kell igazolni, h. betöltötted a 12. hetet. Ugyanis csak így van értelme megcsinálni a kombinált tesztet, különben fals eredményt adhat.

Mivel azonban nem te leszel az egyetlen (sajnos nagyon nem!) Uh-ra várakozó, így nem tudnak időpontot adni a vérvételhez sem. Ha végeztél az UH-on, akkor a kapott papírral átsétálsz a vérvételre és megcsinálják.

Legalábbis nálunk így megy.

Ill. van még vmi: az egész előtt el kell menni a családtervezésre (jókor :) ) és ott írják meg a papírokat. De lehet, h. ezt nálatok az UH-on csinálják v. a kartonozóban, ha van még ilyesmi egyáltalán.

Előzmény: kiscsirek (23910)
kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23929
Szívesen.
Előzmény: lökiblöki (23928)
lökiblöki Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23928
köszönöm:-)
Előzmény: kollina (23926)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23927

A TALI LEHETSÉGES IDŐPONTJA:

 

2009. október 10. szombat. ( Ha Pesten, akkor Kollináéknál:-)

 

Helye:


Budapest:
- Kollina
- Bubus
- Fridaya
- Kata
- Timike
- Jokeva
- LJucy
- KozmaZsu
- Dina
- Amy
- Judy 1987
- Szállóhó
- Ariaden

- Annamy 79

 

 

Szekszárd:
- Timike
- Obsoleta
- KisKiss
- Youlcsi

 

 

 

Ha valaki szeretne és még nincs fent, jelezze! Írom is mindjárt fel.

kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23926
Kész.
Előzmény: lökiblöki (23922)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23925
Helló Népek!

Szállóhóról valakinek valami infója van esetleg???? Eltúnt babástúl.... Lehet meg is szült már.

Jokeva!
14 körüli cukorra nem adnak egyből inzulint, nem eszik olyan forrón a kását! A volt pasim tegnap volt a diabetológián, rendszeresen szed gyszert a cukrára és amikor kiderült, hogy magas a cukra akkor neki is 14 volt! Errefelé ez a módi, először gyszer + diéta, aztán inzulin.

Letti!
Üdv. itt! Ariaden eredetileg gárdonyi, de ha jól emlékszem ő fehérvárra jár dokihoz, de nem esküszöm meg rá. ( Dr B.B. és férfi, lehet így tudod ki ő.)
A 2 hét az szupi, én 3,5 hónapot vártam endodokira, semmi eredmény nélkül. Előnyöd velünk szemben ( akik még nem babásak ), hogy van már bébid:-))))
Kíváncsian várom mit fog ma az endodoki mondani.
No mire visszaolvasom, már leírta Kiscsirek ki a doki:-)))


LJucy!
Kérésedre a topiktalis lista a mondókám befejeztével új hsz ben lesz látható:-)))

Dina!
Nekem a tickers és a táblázat szerint 13+4 napos a baba. Ez akkor jó?
Képet kérünk róla?
Sima UH-n voltál?


Kata!
Örülök, hogy minden rendben van veletek!
Következő vizsgálat, CTG mikor lesz, hogy beírhassalak a tábliba.
Dina2008 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23924
Pont most beszéltem vele, igen a Petrányi honlapján van fent, köszi a segítséget:)
Előzmény: kata1978 (23923)
kata1978 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23923
Szia Dina!

Üdv újra itthon!
Jokeva rakott fel egy elérhetőséget,ami nekem itthon nincs meg,csak a benti gépemen,de már nem melózom, ezért kérd el tőle,biztos elküldi.
Az egy honlap,azthiszem Petrányié,de eszméletlen jó dolgok vannak fenn a metről,a pco-ról,a met+terhességről.
Én azt vittem legutóbb.

Gratula a kis Dina korához,szépen fejlődik a drága!

Raktam fel a levlistra beszámolót a tegnap estéről (36 hetes vizsgálat),akit érdekel...
Remélem Kozmazsu te is fenn vagy a levlistán,mert kérdeznék tőled ezt-azt....

Pusza mindenkinek,
Kata
lökiblöki Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23922
Kollina
Kérnék én is egy levlistás felvételt.
köszönöm
Judy1987 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23921
Sziasztok Csajok!

Még mindig nem vagyok túl rajta... majd pénteken:( de Én kezdem legalább,de azért jó lett volna már túl lenni rajta!

Képzeljétek, van egy ismerősöm 18 éves és rendszertelen a ciklusa és van sülyfeleslege is és volt dokinál a doki azt mondta,hogy le kell adni pár kg (akupunktúrális kezelést ajánlót neki),hogy le fogyón és kevesebbet stressze-jen. Uh is csinált neki,de csak hasit és vett le kenetet is és csináltatott hormon vizsgálatot,de még nem vitte vissza az eredményt. Nekem nagyon az a gyanúm, hogy ő is PCOS,mert a nagymamája nagyon cukros, inzulinozza magát. De kenetből nem lehet ezt megállapítani nem? Mondtam Neki,hogy kérdezzen rá a PCO-ra!

Obs,
Kipróbáltam az ecetes vizet!:) Remélem nekem is be fog válni és nem kell 2 naponta hajat mosni.

Szép napot mindenkinek.

Judit
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23920
Koszi :)
Előzmény: kollina (23919)
kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23919
Feltettelek.
Előzmény: kiscsirek (23912)
Dina2008 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23918

Csajok, megjöttem, és egy kérésem lenne. Nemsokára megyek endokihoz, megvan valakinek a metformin terhesség alatti szedéséről szóló cikk, amit mindenki is vitt az endokijához?

Reggel a nappot pajzsmirigy vérvétellel kezdtem, majd voltam UH-n is, minden ok, 13 hét 6 napos a Picim és szépen fejlődik:)

Azután fogorvosnál is voltam, ott is minden ok.

Most értem haza és fél ötre megyek endokihoz:)

Ha hazajöttem visszaolvasok:)

kollina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23917
Igen
Előzmény: kiscsirek (23912)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23916
Szia Kiscsirek!

Meglátom mi lesz ma és legfeljebb bejelentkezek hozzá is.

Na, megyek mert kisfiam éhes és lassan készülődöm is kell.
Előzmény: kiscsirek (23910)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23915

Köszi!

 

 

Előzmény: Jokeva (23909)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23914
Szia Pöttyösmacska!

Most már mindegy. Iratok pár sort a dokival és itt helyben megcsinálják az SZTK-ban.
Egyébként a labor neve fent van a pcos honlapon, csak ez az egyik Fejér megyei laborjában voltam. Úgy látszik nemigen végeztek itt még ilyet.
Előzmény: Pöttyösmacska (23907)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23913

Timke,

 

a topictalival kapcsolatban, nem dobod fel a jeletkezők listáját és az időpontot megint? Sok új van, és hátha ők is jönnének! Hm?

kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23912

Kollina,

Engem is fel tudnal venni a lev. listara?

Koszonom

ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23911

letti,

 

asszem, Ariaden Fehérvár környéki, ő lehet, hogy tud segíteni Neked!!

Előzmény: sz.letti (23903)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23910

Szia. En is fehervari vagyok eredetileg, ugy tudom h Dr Bata Barnabas egyben nogyogyasz es endokrinologus is. A korhaz mellett a gyerek otthonnal szemben van a rendeloje, ha jol tudom. En nem voltam nala de mindenki dicseri.

 

(amugy a korhazrol megvan a velemenyem.az elobb felhivtam oket mert megtudtam h ott is csinalnak kombinalt szurest, ingyen. Gondoltam tajekozodas keppen felcsorgom oket. total bunkok voltak 3szo atkapcsoltak, a kartonozos no lebaszott h miert oda telefonalok-nem ot hivtam oda kapcsoltak-, azt hajtogatak h a kiskonyvemmel reggel 8tol ballagjak be es megcsinaljak.. Kerdezem: nekem nincs kiskonyvem akkor is mehetek,nem kell idopont stb? erre tok bunkon kozli h nem 8tol uh azt annyi. jo, lehet h en vagyok ertetlen, meg mar tok regota itt vagyok, otthon nem nagyon voltam korhazban,nem vagom h mennek a dolgok de akkor is..)

Előzmény: sz.letti (23906)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23909
Lehet, vércukor és inzulin terhelésből. Semmi egyébből nem, ugyanis elfed MINDEN MÁS tünetet. Visszahúzódhatnak a ciszták (nem mindig), megáll a hajhullás, eltűnnek a ragyák, normalizálódik a ciklus, és nem mérhetőek a női hormonok. Nekem még a súlyom is jó volt fogigátlóval.
Előzmény: Pöttyösmacska (23908)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23908

Szerintem ha igazi eredményt akarsz, akkor egy erre szakosodott magánpraxisba kell elmenned, ahol endo témákkal is foglalkoznak, nőgyogyi is van stb...

 

én már azt óriási eredménynek értékelem a tb szakdoktortól, hogy azt mondta, nincs érteleme gyógyszerekkel tömnie, mert ő ezen nem tud segíteni, menjek el egy erre szakosodott helyre... sok helyen ezt nem teszik meg, mert kell hogy járj oda, hogy az OEP felé számlázhassanak, és legyen miből élnie a rendelőnek... lásd pl a lombikprogramot... sokszor esélytelen hogy a lombikból gyerek legyen, de csinálják hogy felvehessék utána a lét...

 

Csajok, tudjátok, hogy ha valaki még mindig fogi gátlót szed, annál lehet-e diagnosztizálni PCO-t?

Előzmény: sz.letti (23906)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23907

Szia sz.letti!

 

Én is új vagyok a fórumon, de egy pillanat alatt felhomályosítanak itt a lányok!

 

a vizsgálathoz csak annyit: ha önköltségre hajlandó vagy, keress egy magánlabort, ott nem kérdeznek, hanem megcsinálják.

 

Nekem pl jövő héten lesz ilyen vizsgálatom, 5-6 K forint. Szerintem nem olyan vészes. Tegnap jelentkeztem be rá.

 

Előzmény: sz.letti (23898)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23906
És mi a helyzet azóta a hajaddal? Sajnos nekem alig van már. Össze sem merem számolni mennyit költöttem különféle hülyeségekre.

Megírom, mi volt ma. De szerintem a pénteki uh lesz a mérvadó és az esetleges vérvétel. Gondolom az endokrin rendelőben nincs uh, hacsak nem nőgyógyász is egyben a doki.
Előzmény: ljucy (23902)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23905
Ljucy, dehát ez az, hogy ÖNKÖLTSÉGEN bevállalja, akkor nekik nem mindegy????
Másodikat majd néhány év múlva. Úgy két évre gondoltam, aztán majd kiderül. Hormonnal ugye már nem akartam tömni magamat, nem merem... gumi meg nagyon gáz :)) Így viszont nem maradt sok választás ;)

Letti, 2 héten belül kaptál időpontot??? Mázlista!! Legtöbben hónapokat várnak :))
Nem emléxek hogy lenne valaki onnan, ettől még lehet :) Megírod majd az eredményeidet...?
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23904
Hi,

Ő már nagyfiú, 2és fél éves. Az inzulinszint meghatározást önköltségre vállaltam volna, de szerintem leginkább az volt a gond, hogy nem értették, hogy miért kell az inzulint is nézni ha már egyszer a cukrot is vizsgálják.
Előzmény: ljucy (23900)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23903
Helló Jokeva!

Igen még csak most kezdem a mindenféle kivizsgálást, mert mindenhol több hét a várakozási idő. Egyébként Fehérváron lakom és ide, egy szűrőközpontba megyek, ahol van endokrinológiai szakrendelés. Mondjuk sokkal jobb lett volna ha az uh megelőzi ez endodokit, de már ennek is örülök, hogy 2 héten belül sikerült időpontot kapni. Esetleg van még valaki a fórumon aki idevalósi v. környéki?
Előzmény: Jokeva (23899)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23902

JOkeva,

 

mikorra tervezitek a másodikat? Ez a védekezés kérdés nem egyszerű dolog, de bár már én is ott tartanék:)

Előzmény: Jokeva (23896)
ljucy Creative Commons License 2009.06.24 0 0 23901

Jokeva,

 

a terheléses inzulint azért ilyen nehéz kisírni, mert nagyon drága hozzá a reagens!!!

Előzmény: Jokeva (23899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!