Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174090

Akkor is sokat fejlődtél. Előtted az élet, kívánom neked a legnagyobb boldogságot.

Előzmény: hizi (174089)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174089

régi anyag ez...még a tanfolyamos....szekta időkböl való...::)))))

Előzmény: Törölt nick (174083)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174088

 Ha egyszer szabad vagy nincsen  létidő....már ráérsz....mert minden idő a tied....niNcsen olyan hogy pazarolni mert NINCSEN KEVÉS VAGY SOK....aMIDA....A HITEID A DOBOZAID....ne sajnáld őket feláldozni....a szabadság többet ér...::))))

Előzmény: Amida (174084)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174087

eddig se értették amiket  IDE felírok....ezután se nagyon....

 

  az Egyéniség....avagy az azonosulások  nem adják meg magukat egykönnyen....

 

de akinek leesett az örökre SZABAD::)))))))

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174086

...segítek, ahol tudok.

Előzmény: Amida (174085)
Amida Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174085

 

 ... nosza, nem mondod ugye, mert írod.

Előzmény: Törölt nick (174083)
Amida Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174084

 

... te miért is keresed másokban a hibát???

Egy egész létidőt másokra pazarolni; megbocsáthatatlan. Szörnyű lesz neked, amikor rádöbbensz ...

Előzmény: hizi (174082)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174083

Sokat fejlődtél, hizi. Grat!

Előzmény: hizi (174082)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174082

A TUDAT-ról, hogyan is válik  Azonosulássá, és féltve őrzött hitté. 


Amint beszélni kezdünk bármiről,  az én-tudattá válik. Amint meg-fogalmazodik bennünk bármi valamilyen nézőpontot teszünk magunkévá. Amint a nézőpont rögzül, egy azonosulás részévé válik.

A végső alakváltoztató - a TUDAT, bármely hitrendszerhez hozzáidomul. Minél erősebb a hithez kapcsolódó meggyőződés, annál nagyobb az alkalmazkodás. Amint meghatározottá definiálttá, ideává, elképzeléssé, végessé válik, (én tudat) belép a fizikai univerzumba, és tudományos módszerekkel is részletesen tanulmányozható lesz és valódi, mérhető tapasztalatokat hoz létre. Annak bizonyítása, hogy valami igaz vagy hamis - MINDIG leereszkedést jelent egy nézőpontba egy (én) tudatba.
 Kezdjük talán hiszen eredetileg is igy kezdtük az önmeghatározó hitekkel, amelyek az saját azonosságunknak vagy általánosságban az  azonosságoknak nevezett „csomagokat"' hozzák létre. (ilyen olyan  vagyok) Ezek az azonosulások határozzák meg, hogyan érzékeled a dolgokat, és hogyan magyarázod, amit érzékelsz. Az azonosulás az, ami a hiteket láthatatlanul a helyhez kötve tartja.
A legtöbb ember különféle azonosulásokkal rendelkezik, és váltogatja őket, mint a kosztümöket. A legkeményebbek a vallási meggyöződések melyekkel az "Igazságot" szoktuk megvédeni. Az összes vallásháboruk erröl szólnak.. MIÉRT? MERT a vitákban résztvevők azonosultak  az úgynevezett éppen divatos vallási „IGAZSÁGGAL”.
Az azonosulásokat néha szándékosan váltogatjuk - csak hogy gyözzünk egy vitában... a különböző azonosulásaink, eseményekre vagy emberekre reagálva, automatikusan változnak.
Gyertek, fedezzük fel őket! Itt is lehetne a forumon szemezgetni....amin előbb utóbb már csak mosolyogni fogsz. Ezek felfedezése és megmérettetése,  nem  bármi vagy, bárki ellenes. Egyetlen ellensége létezik, tulajdonosaik a ragaszkodása azokhoz a kedvenc elképzeléseikhez  amik segítségével  meg teremtették önmagukat. .)))))

Üdv….

 

nitya-seva Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174081

Úristen....eljött a világvége én meg még nem csomagoltam be...pifff....

Előzmény: Törölt nick (174061)
Amida Creative Commons License 2018.01.31 0 0 174080

Elsősorban más művészek. Ez pontosan elegendő volt és mérhető hatással is bírt.

Hát amúgy nem gondolom, hogy túl sokan, ... de a szalonokban bizonnyal értették volna, de 1949 után hol is?

 

Látod milyen kapocs tud lenni. Most köztem és közted oedig soha nem is találkoztunk.

A gondolkodásban egynek lenni azért az nem semmi. különösen nem ha nem káromkodás katedrálisa a tartalom.

 

Tudod mi a helyes most. nem a magunk kényszerképzeteit tolljuk ezerrel hanem tanítjuk egymást, ha úgy tetszik tanulunk egymástól mert van mit.

Előzmény: Tiszta tudat (174079)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.01.31 0 0 174079

 

Szegényebb lettem volna egy Szabó Lőrinccel ha nem találkozom veled.

Vajon ki értette meg öt a mult század elején? 

Előzmény: Amida (174078)
Amida Creative Commons License 2018.01.31 0 0 174078

 

Érzem a törvényt, és igazam van

Szabó Lőrinc 

 

mire felhorgad József Attila

Itt ülök csillámló sziklafalon…
… Nézem a hegyek sörényét –
homlokod fényét
villantja minden levél…..
a törékeny lombok alatt
látom előrebiccenni hajad… )

 

válaszol Nagy László

S dúlt hiteknek kicsoda állít
Káromkodásból katedrálist?

 

érzem, mint már Ady is száz éve, hogy 

minden Egész eltörött,

 

 

... nekem  ez jutott eszembe:

 

Szabó Lőrinc: A kurtizán prédikációja

Szabó LőrincA kurtizán prédikációja*

Szabbam ádittám: minden lángban áll!
Barátaim, lobogó lángban álltok.
Lángol a száj és szátokban az íz,
a piros hús, a fehértestü víz:
az élet felgyujtotta a világot!
Szabbam ádittám: minden lángban áll,
felgyujtotta a szenvedély tüze,
a düh, a kín, a vágy, a vér tüze,
a mindig újraszülető halál:
az ördög ég és minden lángban áll,
az ördög ég és nem birtok vele.

Szabbam ádittám! - megmondta a Mester
és vallom én, Vimálá kurtizán.
Egy csókomért száz aranyat fizettek
és hirdették, hogy szebbet, édesebbet
nem adott érte soha földi lány;
és köröttem is minden lángban állt,
mert felgyujtotta a szemem tüze,
a szerelem és gyötrelem tüze,
és enyhűlni akart a szomj, a vágy
s velem, a tűzzel oltotta magát,
és nőtt a láng és nem birtunk vele.

Szabbam ádittám!… És remete lettem,
koldusnál koldusabb. S ti idejöttök
és sírtok, látva, hogy hajam levágtam
s borjak ganaját eszem itt a sárban,
de szavatokban Mara sír, az ördög:
sirattok, mert szívetek lángban áll
s Mara ez a láng, az élet tüze,
a tudatlanság, a méreg tüze,
s amíg vágytok, a tűzre nincs halál,
Mara forgó kereke egyre jár:
újraszülettek, nem birtok vele.

Szabbam ádittám! – a Királyfi mondta
és vallom én, a boldog kurtizán.
Éltem, megcsömörlöttem, megnyugodtam
a vágyak élő láncát megtagadtam
s várom a semmit a halál után;
én megtagadtam az ördög csalétkét
és kialudt bennem a vér tüze,
a szenvedés és szenvedély tüze,
az időnek én elértem a végét,
a léten és istenen túli békét
és megváltottam magamat vele.

Szabbam ádittám! – mondta Buddha, és ti
azt mondjátok, hogy megint szép leszek!
Hívtok vissza, hogy fiatal vagyok még
s csókom emléke ajkatokon ott ég
és sajnáljátok férges testemet.
És te is hívsz, kit legjobban szerettem,
te jobban sajnálsz, mint ők, sohase
felejtesz, mondod, s hogy szemem tüze
most is a régi: gyémánt és egyetlen –
hát nesze, ha szép, itt van a hires szem:
kitéptem! vidd és légy boldog vele!

Vidd! – Vagy nem kell? – Menekűltök, bolondok?!
Talpatok láng és láng az útatok!
Mara rabjai, örök tűzben éltek,
az ördög akar élni, ő az élet
és énreám már Buddha mosolyog.
Szabbam ádittám: minden lángban áll,
de nekem nem kell többé semmise,
magam magánya vagyok, remete:
az akaratnak elértem a végét,
a léten és istenen túli békét
és vár az örök semmi gyönyöre.

 

 

 

megszólal bennem Vilion, a senki fia lettem,  igaz sok tél utánni bölcsességgel több: a túlsó part úgy van közel, hogy nem éred el.

de felkurjantott egy másik francia:  "fais ce que tu voudras" (Rabelais). 

 

Előzmény: Amida (174076)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.01.31 0 0 174077

Szabó L.

 

A túlsó part


S ez lett fontos az Istenek előtt.
Áldottak voltak a titkos erők,
melyek a túlsó partra vittek át,
ahol a lélek elejti magát,
ahol gyógyul a fájó akarat,
ahol bilincsét oldja a tudat,
ahol levedli magányát az Egy,
ahol a Sokba az ember hazamegy,
ahol félelem és vágy megszünik,
ahol az ész nem érzi szárnyait,
ahol a cél leteszi fegyverét,
ahol tárgytalan merengés a lét,
ahol úgy ringunk, mint tücsökzenén,
ahol már puszta közeg az egyén,
ahol én jártam: minden pillanat,
ami csak rávesz, hogy felejtsd magad:
ami, álmodva, a vég gyönyöre,
s ha ébredsz, a költészet kezdete.

 

 

Amida Creative Commons License 2018.01.30 0 0 174076

éppen arról van szó, hogy nincs vége, mint írtam zárt rendszer ezt már bizonyították - én is  bemutattam a tudományos tájékoztatót itt - abban az is benne van,  hogy a felismert struktúra hordozza az összehúzódás lehetőségét, azóta pedig még a gravitációs hullámokat is megfigyelték. Tehát ez is egy kör. 

A rendszerről közölt ábra az új felfogásnak megfelelően legalább is határolt. Lehetséges, hogy nem zárt??? Mi van a határon túl, ami hatna rá??? Nézd ez az utolsó lépték a leghatalamsabb és legátfogóbb, ha ez is körfolyamat akkor a Tan egyetemes érvényű.

 

Namármost meg, amiben hinni kell, vagy amiről azt mondják ebben lehet ... olyan nincs az Univerzumban. A Bibliának az első mondata ma még biztosnak és igaznak tűnik, de Teller Ede nem tudta a felvetést sem igazolni, sem cáfolni. Valószínű az egyidejűség vagy az abidharma állítása a tudat 17 pillanatáról, közelebb jár a valósághoz.  Az hogy a rendszer üres azt jelenti értelem nincs benne. Valószínűleg ez ilyen értelemben éntelen vagyis üres. Az állatvilágban - ahova tartozunk - nem létezik én-tudat vagy értelem. Az észlelés egyéb feltételei természetesen vannak, .... az vitathatlan azonban hogy az emberek többségében nem jelennek meg azok a tényezők amiktől EMBER lenne, ahogy az illik. Ez pedig az együttérzés lenne. Fűvel, fával, bogárral ... az egész testben amiben egy vagyunk.

 

Én semmiről nem akarlak meggyőzni, de nem is cserélnék veled. Számomra megnyugvás, hogy nem ettem maszlagot és az életfilozófiám alapjai világosak, általános érvényűek és az igazsághoz közelebb állnak mint bármi más. Ez elég kellemes. Próbálj megnyugodni te is, ha mostanában nem akkor majd ... csak törekedj! Megéri.

evolúciómérnök Creative Commons License 2018.01.30 0 0 174075

szép kűr .  :)

de a vége a farkába harap.. így nem folyam.

vagyis nem zárt, a rendszer hiszen üres-végtelen. említed az ember kivételességét .. ez igaz, lévén teremtő. Ill . nem jelenik meg a teremtőisége a vallás - hit ideológiája okán.. már mint úgy nem jelenik meg hogy tudatosság -felelösség szintjén a hozzá állás.., ezért nem haláltalan .. hiszen a felelőtlenségét a szaporodás példázná.. ha tudatosan vizsgálnák...

Előzmény: Amida (174074)
Amida Creative Commons License 2018.01.30 0 0 174074

 

... az a gubanc, hogy nem tudom mi a magánügy ... akármennyi idős vagyok követem a tudományt, különösen a matematikát és a hálózatelmélet mai szintje mellett lassan elérkezik az az idő amikor  nem lesz ilyesmi, mint magánügy. Az valóban igaz, hogy minden leírható algoritmusokkal, de  azt kevesen gondolják, hogy ez az embberre is igaz. Nem tudom miért gondolják, hiszen ha nehezen is beláthajuk, hogy ránk is vonatkoznak a Tan állításai, leginkább ami a testet illeti, de nem gond megérteni, hogy a tudatra is. Olyasmi előtt áll az emberiség ami  el sem képzelhető. Mindennek az előjelei azonban megjelentek az informatikában is, ahogy a genetikában is.

Igaz, hogy aki tudással követte a Tant, az kevésbé van meglepődve, mint a többség vagy azoknál akik hitben hittel élnek.

 

A kérdés jogos,  különösen ez az: "a világ összetett . minden össze függ mindennel..."

Erre két példát: ez nem nagyon volt még felfedve a newtoni, majd az einsteini fizikában ... amúgy egyzszerre és együtt is érvényes minden részük, csak a gond az hogy jött néhány agyas magyar közbenjárásával is a kavantumfizika. A gáz az, hogy a három egyszerre nem is érvényes egy adott pillanatban egy adott helyen.

A másik példa alapján ugyancsak bajos belátni hogy minden összefügg mindennel, mert hogy a fenében is lehet ezt belátni ha nézünk egy amőbát meg egy Lexust. Pedig azért igaz az állítás mert minden - ez a kettő is - ugyanazokból az élpítőkövekből áll össze.

 

A lényeg nem is az, hogy a törvények és a feltételek hozhatják ezt a függőséget de még azt is nehéz belátni hogy a szerves és szervetlen akármikre egyformán gyakorolnak hatást.

De valójában valóban nem is ezen a szinten történik ez a játék, hanem az építőkövek szintjén. Ezek töltik ki az ürességet mint formát vagy halmazt ami most már világos, hogy még zárt is. Ezért meg még sok okból erről a szintről ad képet a kvantumfizika és azt állítja, hogy márpedig úgy áll a helyzet ahogy az a Tanban áll. Természetesen ez az abhidharmákkal alátámasztott tételekre vonatkozik és nem a vallássos értelmezésekre, mitoszokra mitológiákra, spiritualitásra és metafizikára. Itt az is kiderült, hogy mennyi bajság  jön abból, hogy mindent igyekeztünk elnevezni, megjelölni és sajátosnak tekinteni. Ez nem jött be. Tényleg minden nem ez, nem ez és olyan mint a tenger, az óceán vagy a szahara. Mondjuk legyen az egész halmaz folyadék-űr. Lehetne? Naná. Mert a szaharát nem kívánom senkinek. ... ha-ha-ha. Szóval ez a helyzet. De hááát, az óceán is rossz példa mert nem a H2O az alapanyaga, hanem azok az építőkövek amikből a H2O is összeállt.  A harmadiknak felismert fizika írja le azt.

 

A végeredmény az állandótlanság, ezt mát tudjuk meg a tolongás és ez elég kellemetlen ... vagyis szenvedés.

Hegel azért nem volt hülye, csak a régi tudásból építkezett. Minden nap jó nap, minden tökéletes csak éppen ezt baromira nehéz elfogadni ... hacsak nem tanulod meg hogyan segít a nem-cselekvés úgy, hogy minden tökéletes nem kell semmit "javítani". Az egész Univerzum úgy tud müködni mint az együttérzés. Csak úgy ... nincs mit tolerálni. Nem is tolerál semmit mert minek ha végül is minden az.

Előzmény: evolúciómérnök (174073)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.01.29 0 0 174073

inkább fejtsd ki, ... azzal segítesz... ! / a világ összetett . minden össze függ mindennel...=nincsen magán ügy /*

Előzmény: Amida (174071)
Amida Creative Commons License 2018.01.29 0 0 174072

 

Ha nem igy van....kérem cáfoljon, bárki itt a forumon észérvekkel ezt szivesen veszem....

 

Előzmény: hizi (174064)
Amida Creative Commons License 2018.01.29 0 0 174071

 

... elég nagy baj, hogy nem érted ... de magánügy.

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (174070)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2018.01.29 0 0 174070

amit nem értek..

Értelmes-tudatos fajnál, nem lehet eltartó és eltartott. / nincsen miért-je -oka /

Értelmes-.. fajnál nem lehet foglalkoztatott,.. ill foglalkoztató.

Értelmes- .. faj tudja hogy teremtők.... itt az emberiségnél ez miért nem nyilvánvaló?!

 

a megoldatlanságot szenvedés görcsében tölteni.. mert nem érzrd illetékesnek magadat a megoldásra ......".nem újszerű kb,:2511 éve Gautama ismerte fel. Én csak felelevenítem.. Nem nekem nincsen rá időm .. hogy a változást kivárja.. csak szeretném a halandóság vélelmezésének szükségét mihamarabb eloszlatnia ..téveszméitek múlását, mi háborút , viszályt m betegséget, fájdalmat .. halált, múlandóságot generál. *** túlélésétek érdekében***. mert nehéz azzal együtt élnem hogy állat módjára élősködtök a világon, gondolván az az isteni gondviselés ajándéka...."..."Te isteni látásnak kiválasztásank nevezed ...l az egyén azon állapotát amiikor .. a tudása rálátást nyújt a valóságra ,, buddhistául mondhatón, por lekerül a szeméről.. ez nem kegy kemény munka eredménye...a por lekerülte így jön helyes-látás.. helyes látás lehetősége .. kifejleszti a tudatosságot.. a tudatosság lehetőséget biztosít a helyes cselekedetre.../s ez attól kemény munka .. mert beleszületett egy vallás-károsult ideológiájú társadalomba, ahol az oktatás nem az egyedről, csak a hierarchia fenntartásáról szól .. s mivel nem a létet teremti .. hát mulandóságot okoz.... !! /"

evolúciómérnök Creative Commons License 2018.01.28 0 0 174069

kedves barátaim ezt csak Ti érthetik. Az élet széplenne valláskárosultak nélkül, de lehet tényleg unalmas.

hizi Creative Commons License 2018.01.28 0 0 174068
Előzmény: hizi (174067)
hizi Creative Commons License 2018.01.28 0 0 174067

  Richard Bach: ILLUZIOK.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 174066

...s én állok minden fülke-fényben, én könyöklök és hallgatok.

Előzmény: Amida (174065)
Amida Creative Commons License 2018.01.27 0 0 174065

"S valami furcsa módon

nyitott szemmel érzem,

hogy testként folytatódom

a külsõ világban -

nem a fûben, a fákban, hanem az egészben."

Előzmény: Törölt nick (174063)
hizi Creative Commons License 2018.01.27 0 0 174064

Figyelmeztetés.

Ezt vallás károsultak ne olvassák el, mivel ez nem a megszokott buddhista elképzelések egyike hanem egy iskolán kívüli  elképzelés a felébredéshez vezető számtalan úton, és ezt beszűkített izmusos elme ellenségesen fogja kezelni és személyes sértésnek véli, az ő buddhista "birtokolt" hite elleni nyílt  támadásnak fogja értékelni sőt ugy fogja érezni, hogy el akarom venni tőle az ő jól bejáratott hitét és meg akarom cáfolni a nehezen megszerzett vallását...ezért aztán inkább kímélje meg magát ennek az elolvasásáról....

 

A buddhizmus megértése számomra azt eredményezte, hogy Gautama Sziddhártha  aki szerint BUDDHA EGY FELÉBREDETTET JELENT.....és bárki válhat azzá....aki megérti és felfogta a tanításokat, de azt sehol nem jelentette ki mint ahogyan más vallásokban ez megszokott hogy csak az UT A FONTOS   nem a felébredés és aki ezt nem igy látja az a buddhizmus ellensége.   ( Ha nem igy van....kérem cáfoljon, bárki itt a forumon észérvekkel ezt szivesen veszem....arra még válaszolok is, de  pocskondiázásra dühkitörésekre rosszindulatra nem fogok sőt kitörlöm a nikket, mert az nem követi se a 4est  se a 8 nemest csak Ego-ját és nincsen értelme vele a kapcsolatnak.    

 

  Megvilágosulás......Felébredés.

 

Minden amit megalkotsz úgy kezdődik hogy elképzelsz v-mit. És miből alkotod az elképzelést?

Képzeletből. Ez azt jelenti hogy ÖN-valód tökéletes állapotát megváltoztatod.
Egy állítmányt állit-sz fel. És ebben te vagy az alany és az állítmány is egyben. Ez a teremtés végtelenül egyszerű menete. 
Ha az állítmány "üresség" mint például a buddHIZMUS állítmánya ..... akkor a végeredmény vagyis az "alany" is üresség. Ha az állítmány a "Jó" ISTEN..és a "gonosz" LUCIFER....mint ahogyan a katoLICIZMUS állítmánya akkor az alany is az állítmány is ez,  vagyis a "jó"... az Isten, és a "rossz"...Lucifer...vagyis azzá válsz amit állítasz.....a keresztény kettősség keresztjére feszíted ki az életed.....tehát igaz a régi bibliai közmondás "ki miben hisz abban üdvözül..." 


Hogyan is van ez az egész? Az ember isteneket, eszméket, gondolatokat teremtett a saját elméjéből, kifaragta őket a két kezével, templomokba helyezi és imádja őket.

De az igazi kérdés az: ki lehet-e lépni ebből a hit és gondolati rendszerből? Bármilyen rendszerből? A hit és következménye a gondolat az, amely ezt az ijesztő kuszaságot és nyomorúságot létrehozta, és amely gátja az életnek. A gondolat azt hiszi, hogy ki tud lépni ebből a mintából, de ha ez bekövetkezik, az is csak gondolati lesz, hiszen a gondolatnak nincs valósága, következésképpen csak újabb illúziót terem. 

Ezt a mintát meghaladni gondolattal nem lehet. Az "ÉN" egy nagy halom emlék, hagyomány és ezer tegnap ismerete. Az életnek semmiféle hithez nincs köze. 
Na és akkor hogyan lehet kiszállni a hitek és a gondolat világából? 

 

A biblia "ha annyi hited lenne mint egy mustármagnak" ez a kis mondat takarja a nagy titkot.....az illúziónak a teremtett világnak, és amig ezt nem érted meg  tökéletesen, addig az illúzió sem fogja magát  feltárni...érdemes lenne megkérdezned egy drótot....amikor derékszögbe görbíted...miért marad ugy és miért nem egyenesedik ki....hát ha válaszol és elmondja miért, akkor már nincsen szükséged arra hogy elmagyarázzák neked ennek a világnak az igazi titkát...mert attól fogva tudni fogod.....

Na mégegyszer...hátha bejut....ha letakarítod a hiteid, feltárul a VALÓSÁG........mely túl van a tökéletesen összeillő alkatrészek az összetett feltételek által áthatolhatatlan  világán. 

 



Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 174063

:) de nem ám

 

Előzmény: Amida (174062)
Amida Creative Commons License 2018.01.26 0 0 174062
Előzmény: Törölt nick (174052)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 0 174061

...igazán megtisztelő, kedves hizi. Engem a szerető kedvesség, az együttérzés és az  együtt-örvendezés vezérel. ...old school

Előzmény: hizi (174059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!