Keresés

Részletes keresés

f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20707

Samy már egy hónapja kb nálam van, de nagyon jól beilleszkedett meg barátságos cicus. Egy hete hagyta abba Milli a tüzelést. Lehet hogy beijesztette egy pár pofonnal, de nemsokkal utána Milli egyfolytában körülötte legyeskedett és tartotta magát neki. Erre Samy megszagolta és Pl: bambultan követte a felettük szálló legyet és  aztán kergette elkapta  stb ...   a lényeg minden fontosabb mint a "nő" de egymás mellett aludtak,  tisztogatták egymást de semmi több. :(

Előzmény: cleo86 (20706)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20706

Samy hasonlít az én Kevinemre :)

ha már korban ott van, akkor illenék neki felnőni a feladathoz, mert Kevinen pl. már látszik hogy benne van a fajfenntartási ösztön :)

Ha tüzel a nőstény, akkor a kandúrnak igencsak illik észre venni. Általában hamrabb is észre veszik. Ilyenkor ha közeledik a kandúrka kaphat 1-2 kedvtelenítő pofont. Szval inkább az fordul elő, hogy a nőstény nem fogadja el a kandúrt, de a kandúr jobbára próbálkozik.

 

Nem tudom mióta lehet nálad a kandúr, de lehet idegen neki a környezet és azért nem foglalkozik a leányzóval annyira.

Előzmény: f.csilluska (20705)
f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20705

 

              Samy                                         Milli

f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20704

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném van nekem egy  fiatal hölgy maine coon-om, és szeretném befedeztetni. Van most itt egy vendégkandúr de még szellemileg nincs felnőve a csajozásra de tesileg igen :) Esetleg tud-e valaki fedezőkandúrt ajánlani nekem, vagy hogy mivel tegyem egymásnak szimpatikussá őket.

 

Köszönöm előre is Sziasztok

cleo86 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20703

Nálam Sissy allergiás az advocatere, egy kinti macskám meg a Frontline-ra volt az. Ami eddgi nekem bevállt, az az advantage.

Előzmény: macipofa (20699)
macipofa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20702

Igen , én igen. Ezt egy olyan tenyésztő hozta be az országba aki több tiz éve fundi tenyésztő, és a MEO-ba is bent van. Nagyon ért hozzá, és többek szerint nagyon jó táp. Sajnos nekem Macinak csirke allergiája van, és én nem tudok vele etetni... :-)

Előzmény: Jaffa5 (20698)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20701

Köszi, hogy írtad, hogy cicákra nem jó.

 

Múltkor valaki ajánlott egy bolhairtót, aztán egy topikban olvastam, hogy valakinek elpusztult tőle a macskája, kiderült, hogy cicákra tilos!!!!

Előzmény: macipofa (20699)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20700

Na, elsőre azt hittem a tápról írsz, mondom mi lehet abban a tápban, hogy nem lehet utána a kutyát simogatni.  :-)  :-)

Korán van még . . .

 

Köszi, megnézem.

 

 

Előzmény: macipofa (20699)
macipofa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20699

Nem rég jött be Mo-ra a Certifect, de csak kutyákra. Az Amerikai kutyás oldalakon odákat zengtek róla, Sokáig hiába kerestük itthon, mert az Eu tiltotta a behozatalát (szokásos) Most szabad utat kapott. Én -4-5 napja probáltam ki. eddig jó :-) Mivel 2 összetevője van , kicsit drágább , mint a többi. SZIGORÚAN CSAK KUTYÁRA. 1 napig nem érintkezhet macskákkal, gyerekekkel, lehetőség szerint mi se simogassuk. Nézzétek meg. Én a macskákra, bentiekre advocatet használunk.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20698

Ezt most találtam.

 

http://www.nutragold.hu/webshop/index.php?option=com_content&view=article&id=58:tudtad-e&catid=35:informaciok&Itemid=74

 

Ugyan nem etetetk táppal, de érdekelne a dolog, mit gondoltok róla?

Próbálta valaki ezeket a tápokat?

 

 

cicumicoon Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20697

Köszönöm az infókat :-)

Ha tudnál segíteni a másikkal kepcsolatban is nagyon örülnék neki.

Még egy kérdés, bár gondolom mi a válasz.

Mivel a Preventicről azt olvastam, hogy bolhéra nem jó, esetleg lehet kombinálni mással, ami viszont igen?

Vagy az együtt már túl sok lenne a kutya szervezetének és felesleges?

Még egyszer köszönöm a válaszaidat és várom, hátha sikerül kiderítened még valamit a másikról is.

Előzmény: Ikcsi (20696)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20696

A nyakörvekre ez tényleg igaz, hogy egy nedves rongyal át kell törölni, esetleg kapargatni is lehet, mert az a fehér por amivel be van vonva, az adja a védelmet, úgy, hogy amikor a kutyó mozog, ezek az apró részecskék rátapadnak a szőrére. Úgyhogy érdemes frissíteni, mivel a szőre, bőre miatt bezsírosodik a nyakörv. Utánanézek neked a kis "bibliámban", hogy melyik lenne jobb. A Preventic A Virbac cég terméke, az egyik legnagyobb és legjobb kisállat- gyógyszert gyártó cég európában. Amúgy franciák, A Royalról tudjuk, hogy nem lehet rossz :) . A nyakörve jó, (meg a féreghajtó pasztája) annyi lehet vele a baj, hogy furi mentás illata van. A Kiltix nem olyan szagos, de ha nektek nem vált be, és nem zavar az illatanyag, akkor érdemes kipróbálni. Plusz, ami még jó tulajdonsága, hogy jó szőrtüsző atka ellen is.

A másikat sajnos nem ismerem, de szívesen utánanézek.

Előzmény: cicumicoon (20695)
cicumicoon Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20695

Sziasztok!

 

Szia!

Tudnál esetleg az alábbaikról is infót: duoband 2in 1 és Preventic (ez talán komondottan kullancsra van).

Pont keresgélek, mit is kellene beszerezni a kutyának.

Volt nekünk is Advantix, Kiltix, de mellette is találtunk benne kullancsot. (Most kaptam egy olyan tanácsot, hogy havonta meg kell kapartgatni a belső felületét, hogy frissítsük a hatóanyag kijutását).

De nem tudom még mit is válasszak...

 

Előzmény: Ikcsi (20693)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20694

Köszi!

Nálunk a nyakörv azért nem jó, mert egyszerűen lerágja az egyik kutyánk a másikról. Próbáltuk, 5 percig volt fönn.

Remélem az elején elkaptuk,amint láttuk, hogy valami nem stimmel a kutyával, azonnal hívtuk az orvost.

 

Előzmény: Ikcsi (20693)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20693

Drukkolok nektek nagyon. Sikerült hamar észrevenni? Mit mondott dokitok? Őszinte leszek: Rengeteg babéziás kutyust láttam, akiket spot-onnal védtek. Jó, volt olyan, hogy fürdetés után közvetlenül rakták rá, akkor nem használ úgy, de olyan is, hogy teljesen szabályosan használták, és mégis baj lett. Én nem igazán bízok a spot-onokban. Az exspot nem rossz, kutyáimra használtam,3 hétig nem is találtam bennük. macsra tilos.  Igazából én nyakörvpárti vagyok. Ha van rajta egy jó minőségű nyakörv, ( Bolfo v Kiltix), és arról tudom, hogy távol tart. A közelébe se menjen az a nyavajás kullancs, ha egyszer elvileg védve van. Plusz, neostomosan nekem is bevált, de csak a kenneljüket permeteztem vele végig. A kert attól még veszélyes, hiába rövid a fű, erdő szélén van, a kutyák meg folyton a kertben. 

Előzmény: veronic77 (20691)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20692

Tegnap, ma reggel még semmi baja sem volt, délután kicsit bágyadt volt, 3 órakor hívtuk a dokit, mert akkor vált világossá, hogy baj van. Akkor találtuk meg a kullancsokat, én abban a nyugodt tudatban voltam, hogy védve vannak. 40,1 volt a láza, fel tudott kelni, kapott két szurit, aztán meglátjuk.

Előzmény: Ikcsi (20690)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20691

Valóban aggodalomra semmi ok......mi 4 kullancsot szedtünk ki a kutyából, mielőtt jött az állatorvos, és hónapok óta kapják a különböző spotokat...remélem meggyógyul. :-(

Előzmény: Ikcsi (20689)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20690

Szomorú :( Nagy a baj? A fypryst-ről viszont a forgalmazó sem garantálja, hogy nem tud betegséget okozni a befúródott kullancs.  Szószerint így fogalmaznak : Egy-egy kullancs megtelepedhet. Ez okból, kedvezőtlen körülmények között nem zárható ki teljesen a kullancsok által terjesztett fertőző betegségek átvitele. 

 

Okok, de mi az, hogy kedvezőtlen körülmény??

Előzmény: veronic77 (20688)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20689

Sziasztok.

Anno egy állatorvos mellett dolgoztam, és nekem a Frontline-ról, meg a spot-on készítményekről ezeket kellett tudnom: 

 

A rácsepegtető készítmények (spot-on) mindegyike 1 hónapos védelmet nyújt kullancsok ellen. Némelyik készítmény rendelkezik távoltartó hatással is. Ezek a készítmények felhelyezést követően 3-4 nap múlva kezdenek hatni a kutya teljes testfelületén. Néha a készítmények ellenére is van kullancs az állatban, ez azért van, mert a kullancs előbb befúrja magát, majd a vérszívással felveszi a méreg anyagot és elpusztul, de a jól befúródott már elpusztult kullancs nem minden esetben pottyan le. A gyártó cégek azt garantálják, hogy a vérszívást követően 24 órán belül elpusztul a kullancs, ez azért fontos, mert kb. 24-48 óra telik el a vérszívás és a fertőzés között, így a kullancs nem tudja megfertőzni kedvencünket. A bolha és kullancs elleni nyakörvekből kiáramló anyagok mint egy védőernyő igyekszenek távol tartani a kullancsokat.

 

Úgyhogy szerintem aggodalomra nincs ok, bár nem túl jó, hogy nem kis pénzt költünk a kullancs elleni védkezésre, és mégis ott vannak. :( Mondjuk, h lekopogjam, sajátjaimban már 2 éve nem találtam. De sünink nekünk is volt (Tesóm a városból, utak széléről menekítete őket a kertünkbe) és bennük is volt mindig.

Előzmény: Jaffa5 (20684)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20688

Nálunk nemrég volt állatorvos, az egyik kutyusunk babéziás :-(((((

Fypryst volt rajta.........

cleo86 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20687

Az egyetlen szert, amivel hatásosan írtották a kullancsot, betiltották, így nem tudják mivel, ezért van több.

A házi macsokból mi is szedegettjük ki (leginkább csak Oliverből, mert a többiek nem kóborolnak olyan helyen és nem szedik össze).

Bolha-kullancs nyakörvet próbáltam 1-2 éve, de semmi hatása, a nyakörv alatt voltak a kullancsok.

Neostomosan fürdető jött be nekem tavaly. Lefürdettem vele a kinti macsokat, és utána egy darabig nem volt bennük kullancs.

Viszont az most nem jó nekik még, mert meg kell várni hogy rájuk száradjon, ahhoz meg még hideg van, megfáznak.

Kevin is benéz már mi a helyzet itten :)

 

 

Előzmény: macipofa (20686)
macipofa Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20686

Igaza van Ivettnek. Én csak a kutyáimból indulok ki. Tavaly is expotot,advantixot, uh riasztót használtunk és csak 1 kullancs volt a kanomban. Idén ugyanezek, és a kanban több mint 30 db volt, heti gondos fésülés böngyörkézés után is. Igy most levették a 4 kilós bundát, rövid ruciban járnak, igy látszik rajtuk ha rájuk is esik...Szerintem több kullancs van és ellenállóbbak....

Előzmény: vivette (20685)
vivette Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20685

Sajna a gyártó,vagy a forgalmazó nem tehet róla. A Frontline elég régen piacon levő szer,a kullancsok egy idő után rezisztensek lesznek a hatóanyagára. Ezért ajánlja az állatorvosok többsége,hogy lehetőség szerint váltogatni kell a szereket,mert vannak területek,ahol egy-egy irtószer már nem használ. Ha nálatok nem válik be,akkor ki kell próbálni egy másik fajtát sajnos.

Előzmény: Jaffa5 (20684)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20684

Képzeljétek el mi történt.

Két sün volt a kertben.

Az egyikbne volt 16 kullancs, kiszedtem belőle, a másikban nem volt.

Mindkettőt lekezeltem frontlinal.

Rá 5 napra a kullancsmentes megjelent a kertemben, és 21 kullancsot szedtem ki belőle.

Nem is értettem . . .

Lefújtam újra mint az állat tegnap.

Erre ma 6 új kullancsa volt.

 

A tesóm mesélte, hogy a cicájából minden nap kiszed 1-2 kullancsot.

Lefújta frontlinal, utána két hétig napi 10 kullancsot szedett ki a cicából.

 

Más cicás ismerőöm is hasonló rossz tapasztalatokról számolt be.

 

Nektek van valami tapastalatotok?

Olyan mérges lettem, hogy írtam a forgalamzónak.

11 000 Ft, és a két cicámra 2 alkalomra elég.

Arról nem beszélve, hogy nyugodt vagyok, hogy kezeltem őket, közben meg többet árt mint használ . . .

 

 

cleo86 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 20683

Nincs mit.

 

Ez csak photoshop, de sztem paint-el is meg lehet csinálni, csak én jobban szeretem a photoshoppot.

 

Az sztem mindegy hogy fémből, vagy fából van csinálva, mert pl. a korláthoz csavarral a fát is hozzá lehet csavarozni, és a teraszajtó keretéhez a fát könnyebb hozzáfogatni sztem. 3*3 fa lécek elegek lennének hozzá.

Viszont a fém lehet időtállóbb.

 

Azért gondoltam így magasabbra, mert itthon is a macskák mennek felfelé a kennelbe ameddig csak tudnak. Kevin nyomja a kerítésen mászást is, Sissy már a könyebb, kiépített utat választja. Ez már biztos a korral jár :)

 

Előzmény: Jaffa5 (20682)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 20682

Szia cleo!

 

 

Köszi az ötletet.

Jól megcsináltad.

Én eddig valami gyors tákolmányos dolgon gondolkoztam.

 

Persze tudhatnám már, hogy az sose működik.

Szóvel ehhez első körben kell egy lakatos, aki a fémmunkákat megcsinálja.

 

Vagy végül is lehetne az egész fagerendákból is.

 

Na, ezt meglátjuk.

Még várok ötleteket, aztán nekilátunk.

 

 

Valami programmal csináltad a fotó átalakítását?

Vagy mivel?

Ügyes vagy.

 

 

 

Előzmény: cleo86 (20681)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 20681

teraszt még nem tettem macskabiztossá, így inkább a kennelépítésből tudok ihletet meríteni :)

kicsit kölcsön vettem a képet az illusztráláshoz

 

Én úgy próbálnám megoldani, hogy ahol a fém kereet merevítői vannak, megtoldanám őket kb a tető aljának magasságáig, és a ezek tetejét kötném az ajtó feletti részhez. Az ajtókeret mellé, valamint a tető és a teraszkorlát találkozásához is raknék be egyet.
Ezt a vázat vonnám be csirkehálóval. Ez jobban idomodik mint a kerítésdrót (én ezt a ketttőt használtam itthon), de ha a váz már meg van, akkor elég sok mindennel be tudod vonni.

A csirkeháló hátránya hogy könnyen kinyúlnak a lyukai. Nálam itthon a kerítésdróton simán másznak felvelé, mert annyira meg van veszülve, hogy nem csúsznak le róla :)

 

Ha kész van akkor még akár kis polcokat is rakhatsz ki nekik, hogy tudjanak rajtuk napozni :)

Remélem sikerült kiinduló pontot adnom.

 

A képen a barna vonalak a felső, összekötő vázak, a fekete a tartó rész. 

 

Előzmény: Jaffa5 (20663)
jromi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20680

Akkor ott nem érdemes termelni.Inkább horgászni kell, a lótetű arra jó:))

Előzmény: Ulfang (20674)
jromi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20679

Komoly termesztésnek néz ki, szép!!! Nagyon tevékeny lettél a kertben :))

/ez névrokonod CBNora hatása is?:)/

Előzmény: norsycat (20668)
jromi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 20678

Lényeg hogy problémamentesen megszült, de jobb lett volna legalább 2 kicsi.

Előzmény: norsycat (20667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!