Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 391
titok
Előzmény: denes (390)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 388
.......Példa: 6 hónapos vízum............--kérdezted.

Nos pár hsz-el elötte a 379 -esben volna a válasz. Ha az idén jössz vizummal, akkor 6 honap, plusz 3 honap hosszabbitás.Ezzel 9 honapig vagy legálisan itt. Jövöre vizummentesség, és ha a 9 honap után elhagyod az USA-t, akkor pár nap mulva visszajöhetsz 3 honapra, plusz 3 honap hosszabbitásra.

Ha a sima turistával mondjuk 2 év mulva mész ki (tehát leadod az I-94 vizumbetétlapot-- ezt azoknak is kell, akik vizum nélkül jöhetnek) akkor rákerülsz a fekete listára.

Persze mint korábban már "fennhéjjáztam" rola, ha illegálisan is tovább maradsz, de valamikor összeházasodsz amerikaival ( vagy akár egy állando tartozkodási engedállyel rendelkezövel) akkor lekerülsz a listárol. Ebben az esetben kapsz ugyan te is állando letelepedési engedélyt, de állampolgárságot nehezen. ( 3 évi házasság utn jogosult lennél kérvényezni) Az állampolgársági kérvényben ugyanis kizáro ok, hogy voltál e már deportálási listán.

Előzmény: flexo (384)
flexo Creative Commons License 2008.09.06 0 0 385
;-)
Előzmény: ossur63 (382)
flexo Creative Commons License 2008.09.06 0 0 384
És nekem ezt honnan kellett volna tudnom, hogy ki hány éves? Most mi legyen akkor: Bocsánat. És holnaptól magázódunk? Ilyen az internet, anonim. Előnye is van, meg hátránya.
Akkor is kösz a segítséget! :-)
Nem kisanyám,hanem kisfiam. az viszont igaz, hogy tényleg unoka korban vagyok.
"Bejönni nehéz, kimenni könnyü."--- Ezzel kapcsolatban viszont lenne kérdésem. Példa: 6 hónapos vízum. Bemegyek, minden ok. De csak 2 év múlva akarok visszajönni. Gáz?
És tényleg ne haragudjon ;-)
Előzmény: denes (381)
Pater Noster Creative Commons License 2008.09.05 0 0 383
Kitüzheted.
Előzmény: ossur63 (382)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 382
ne szorakozz, a köszönet nem neked szolt. Te csak zavartal a röpködéssel. zavarorepülés--de megusztuk
Előzmény: denes (381)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 380

Javaslom, gyere, de legálisan. Mindig visszamehetsz, ha mégse jön be.

Előzmény: flexo (378)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 379
a feltétetelekkel foglalkozz. Pontokba foglalva:
1. a bordo europa utlevél
2.angolul tanulni
3. Pénzt gyüjteni

Ha már kijutottál, persze hogy vannak lehetöségek. Persze hogy pár százast meg tudsz keresni besegiéssel is. Persze hogy sokan segithetnek rajtad, akár beállhatsz magyar családhoz gyerekgondozásra, kisegitésre.

De elöbb ki kell jutnod. KIjutást nem bizhatod a véletlenre. Ha vizummentesség lesz, szigorubban fogják venni a bejutási ellenörzést, csak azt engedik be a reptéren aki tudja igazolni, hogy elég pénze van az ittartozkodáshoz, és hogy lesz hol laknia, aludnia. Ebbe bele tartozik a szállás is. Ha tehát 3 honapra szol a jegyed ( a katona elenörzi azt is) akkor 90 napra elég pénzt kér, ( ez korábban 50 dollár volt naponta, mindig változik....)

Ha valaki fel tud mutatni egy credit card-ot, amin kb 5000 dollár limit van, az is elég.

Tehát ezzel nem azt mondtam, hogy csak az jöhet be 90 napra, aki.......mert beengedtek már egy kanyi nélkül is, de erre lehet számitani. Ez a szabály. És ez a vizummentesség idejére még szigurubban lesz betartva.

Előzmény: flexo (378)
flexo Creative Commons License 2008.09.05 0 0 378
Kösz srácok mindent. Alapból vagytok ilyen rendesek, vagy valaki fizet érte? :-)))))
Ccsak elszomorított az a tény hogy illegálba nehéz.
Jó ötlet, hogy szakmámban keressek legálban valamit. De azt sem tudom hol kezdjem, az nagyon bonyolult. Majdnem perfekt kellene a nyelvet vágni. Ott nem járok. Elvagyok jelenleg egy erős alapszinten.
Sajnos egyszerűbb a könnyebb oldalán megfogni. Csak vízum kell és mehetek. Csak olyan gondolkozóban vagyok, hogy belevágjak-e. Ez életem legnagyobb döntése lenne. És vagy bejön, vagy nem.
Kellene valami lökés, hogy kibillenjen a "mérleg", mert most nem tudok határozott lenni. Menjek ne menjek, megéri, nem éri meg. Jó lesz, avagy nem.
Nektek megérte? Ha már lehet ez a bizalmas kérdésem?
ÁÁÁÁÁÁ vagyok bajban, ugye? :-))))
Előzmény: ossur63 (377)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 377
http://www.okmanyirodak.hu/kekkh/kozos/index.php
Előzmény: flexo (370)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 376
http://www.okmanyirodak.hu/kekkh/kozos/index.php

közvetlen ide is beadhato az utlevél kérelem. ide küldi az okmáynirad is. Persze hogy centralizált az egész, hiszen egy 10 millios országnak csak egy gépet szállitott az EU, ( az horribilis összegekbe került) és ilyen gépek vannak minden eu országban, --hovatovább az egész világon is, az USA utlevelet is ugyanez a gépfajta csinálja.

Előzmény: atitika (373)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 375
http://www.veszprem.hu/Polg%C3%A1rmesteriHivatal/%C3%9Cgyint%C3%A9z%C3%A9s%C3%BCgyt%C3%ADpusok/Okm%C3%A1ny%C3%BCgyint%C3%A9z%C3%A9s/%C3%9Atlev%C3%A9l/tabid/226/Default.aspx

az okmányiroda közvetiti az elektronikus kérelmet, de anélkül is beadhato, közvetlen anak az elektronikus okményhovatalnak, akinek az okményiroda is küldi
Előzmény: atitika (373)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 374
persze hogy jártas vagyok, klassz hely. Ott voltam (ott is) katona a hadseregtörzs volt ott.
Aztán meg sok mindenröl hires Fehérvár, az Ikarusz, a vadásztülténygyár stb... ezek már mind a multé.........Szuper város (lenne) közel a Balaton, közel Budapest. Amerikai viszonylatban ideális suburban. Majd egyszer magyarok is megértik ezt, akkor Fehérváron lesznek drágák a házak.

Magyarország csodaszép lenne--Bakony Vértes Gerecse, Pilis.... Budai hegyek.

Nekem a Bakony tetszene legjobban, gondoltam is hogy Veszprém alatt veszek valamit, ---aztán ugy is maradt, kirabolták a faluban aki nem lakott benne.

Kedvenc kirándulohelyem a Kinizsi vár volt. Azt hiszem a Toldi is arrol a vidékröl irodott.
Előzmény: atitika (373)
atitika Creative Commons License 2008.09.05 0 0 373
Talán jártas vagy ebben a városban, hogy ezt hoztad példának?
Én itt születtem, éltem, tanultam, dolgoztam, családot alapítottam. 30 évig.
Aztán elköltöztem.
Előzmény: ossur63 (372)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 372
http://onkormanyzat.szekesfehervar.hu/index.php?pg=page_21547

csak egy példa, ez itt Székesfehérvár.
Még egy aproság: okvetlen a 10 éveset venném ( plusz 4000, jaj nekem.....) mert ha 5 év mulva az USA-ban is élsz már, akkor SEM árt ha van egy europa utleveled. És azt itt akkor majd meghosszabbitani többe fog kerülni mint most ez a 4000. ( pontos infokat a az amerikai konzulátusok web oldalairol kaphatsz)
Nekem is van, én itt kb 100 dollárt pengettem érte, igaz akkoriban ez "csak" 15 ezer froncsit ért.
Előzmény: flexo (370)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 371
nagyobb városban már online-on is megrendelhetö, az önkormányzat honlapján találod meg. Egy külön hivatalt jelöltek ki az ilyesmikre.
Előzmény: flexo (370)
flexo Creative Commons License 2008.09.04 0 0 370
Na ez már egy jó tanács a javából! Bordó útlevél! Felírva ! OK! Honnan? Okmányiroda?
Előzmény: ossur63 (366)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 369

Udv Virginiabol. Virginiat feletsd el. Guglizd: Illegal immigrant crackdown Virginia, vagy valami ilyesmi. Egy kozuti ellenorzes kitoloncolasba torkollhat.

Lehet, iden mar nem is indul ESOL osztaly az isiben.

Előzmény: flexo (364)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 366
a máasik topicban ( jo kérdés) hogy mire figyeljek.........

a legfontosabb, hogy lényeges dolgokat nem szabad lényegtelennek feltüntetni, magadénak tenned. Ez olyan, mint a közlekedésben, nem lehet- szabad improvizálni, ami a szabály azt nem lehet, szabad kozmetikázni, az ugy van. Az emigrácios törvények nem valami önkéntes vllalkozás, amit igy is vagy ugy is lehet értelmezni.
Sokan nem értik, nem érzik át hogy ez már régen nem az elhatározáson mulik, hanem a feltételeken. Tehát ami korbban ugy kezdödött- ahogy te is kezdted, elhatároztamn, elegem van stb...- az most egy rendeletekkel és koimoly , konkrét elökészületekkel.
Minezek mellett- mint irtam is- egy turista ut is lehet a kezdet, ami átmegy nösülésbe, munkaengedélybe stb...

de hát itt jön megint a lottoszelvény vicc: megvetted az ehetit? Tehát pld. a vizumot már pedzette -e valaki? Kaphatsz e vizumot?? Vagy az uj utlevél. Mérgesit a dolog, hogy a mai napig nehéz megértetni az érdeklödökkel: váltsátok már ki azt a fránya UJ EUROPA utlevelet, a bordot, azt amibe már a csip is van ----azt amivel vizum nélkül (mert lesz, Január 12 után) jöhetsz.....
De nem, azt már nem, a válasz: nekem van europa utlevelem, és MÉG érvényes. Minek adjak ki érte 6000 Ft -ot ( tehát ekkora áldozat az álmaink valora váltására.........) Tehát ha valakinek még az pár évig érvényes és annak ellenére megveszi az ujat (amit aztán ugyis meg kell majd vennie, mert nem lesz más) akkor veszit vele mondjuk 3250 Ft-ot...na a mindenit neki, hajjé.

Tehát rövidebbre fiogva: van már bordotok fiuk? És ha nincs akkor most rohanás, mert amikor majd december fellé elterjed hogy jön a vizummentesség, akkor majd kb egy évet fogsz várni a bordora, és azért nem jöhetsz, mert nem lesz utleveled.És amennyivel késöbb jössz, jöhetsz annyival gyülnek a minusz pontok. Ami most van és lehet, az majd akkor nem érvényes. Minden pillanatban bedobhatnak egy változtatást, ami majd ugy szol, Hogy akik ho, nap és ora elött adta be a kérvényt arra ez a szabály, aki utána, arra az a szabély vonatkozik. És mint mndottam, a szabályok mindig keményebek lesznek, mindig az emigrácio ELLEN alakulnak.

Különösen azzal, hogy a vizummentesség kiterjed a balkéni országokra. Tuti hogy egy rakás megszoritás is lesz benne. Az elsö máris az, hogy CSAK 3 honapra engedélyezett a vizummentes itt tartozkodás (ez korában 6 volt) és a hosszabbitásokra esetleg nbem lesz lehetöség.
Nos máris buko. Korábban azt csinélták, hogy a 6 honap turistát 3 honappal meghosszabbithatták. Igy egy oda vissza jeggyel kb 9 honapot lehetttél az USA-ba. Most mi lesz? nem tudni, de ha a hosszabbitás lehetséges is MÁR romlott, és ha 3 honappal meg is hosszabbithatod IS 6 honap összes idö után el kell menni.

És el kell menni. Egy percig sem gondolj arra, áh....majd eltünök stb.... Nem, mert akkor kilötted magad egy életre, és legközelebb vizum nélkül SEM jöhetsz Amerikába.




Előzmény: lupus20 (363)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 365
semmiképpen nem szabad letörni és elkeseredni, feladni. Valami megoldás van-lesz. De a reális helyzetet átni kell-kellett , nem szabad a feltételezett rozsaszin felhökben lebegni.

Amit irtunk, az ugy van, és MOST igy van. Az emigrácioora --de mindenre- az jellemzö, hogy ami van ma, az "még" ok, de ennél csak lejjebb megy, negativabb lesz. Semmi nem lesz jobb, vagy egyszerübb.

Nagyon sok emigráns nem legálisankezdte. Sokan illegálisan meloztak itt magyarnál, stb.. aztán pár év mulva elegük lett és ----megnösültek. Nos ez az egyik tuti vonal, ha megnösülsz --és illegális is voltál- minen el van felejtve, minden illegális státusz kitörölödik és rendes álando lakos lehetsz. Utána 3 évre pedig beadhatod az álampolgársági kérelmet. Ismerek egy pár srácot, aki a végén kinjában elvet valakit.
Vannak kamu házasságok is. De az nem ok, mert a csaj megzsarolhat és akkor többe lkerül a leves mint a hus.

A másik legális forma a céges vonal. Céget kell alapitani, és arra 6 honaponként vizumokat adnak. Ha a cég bevétele meghaladja az évi 60 ezret ( tehát annyi után adozol) akkor az feljoogosit a zöld kártya kérvény beadására. A vizum interjun az adovisszatéritési ( taxreturn) papirokat kérik. Ha dolgozo (alkalmazott) is van a cégben, persze amerikai- az elöny.
Az után is fizettél adot, soc járulékokat.... stb.. még jobb

Nos ez a kettö a gyors, racionális és biztos.
Utána jöhet a LC ( labor certificate) amikor elöre vagy az akalmazás közben a cég kérvényezi az illetö állam Labor Departmentjétöl a munkaengedélyt neked.

Egy dolgo azért még fontos: a preferencek. A félreértések elkerülése végett - aa nösülésen kivüli - akármilyen eljárás és jováhagyás stb... még nem a vizum és nem a tartozkodási engedélyt jelenti .
Vannak ugyanis preferencek, 6 csoprt, amik egy un. mennyiségi szablyozo alapján elöirjék HÁÉNY ember jöhet be , melyik regionbol ( Europa, Ázsi, Afrika, Távol kelet stb...)

Mit jelent ez? Ha tehát munka vagy céges alapon érnéd el (harcolnád ki) az "igent" akkor a 6.-os preferenc-be kerülsz ( ez a legrosszabb, legtovőbb tart) Amikor én csinéltam, akor 1989-ben volt a jováhagyás és 1992-ben "került rám a sor"
Késöbb 5 év lett, manapság azt hiszem már 10 év körül van.
Tehát amig vártam a "preferencet, tele lett a hocipöm és hupsz elvettem egy amerikai állampolgárt- amelynek során azonnal minden feloldodott---megoldodott.


Előzmény: flexo (361)
flexo Creative Commons License 2008.09.03 0 0 364
Tudom, hogy kockázatos, és tényleg köszönöüm a segítségeket. De minden szalmaszálba próbálok kapaszkodni. Nekem amit felajánlottak georgia, virginia, south-north carolina. Kisegítő munkák 6-8 dollárért, heti 40-60 munkaóra. Most fekszem rá az angolra jobban. Megy az alap szinten, de találtam egy jó nyelviskolát. Még időm van. A mostani melóhelyemen dec.31.-el jár le a szerződésem. Addig ott sem hagyhatom.
Olyan márc. környékén terveztem a menetelt." De addig még sok víz lefolyik a Dunán". Mindenesetre jó fejek vagytok. Kösz a sok infót. :-)
ossur akartam kérdezni, hogy ő hogyan jutott ki, vagy a többieknek, hogyan sikerült? Mindenki full legálba?
Előzmény: lupus20 (363)
lupus20 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 363

Majd elfelejtettem.

Lehet, hogy ez csak az én hülyeségem és ott ez nem számít, de gondolkodj azon is hova akarsz menni!

Előbbre is írta valaki, hogy nem mindegy hol laksz. Megélhetés szempontjából.

Tapasztalatok hiányában én is csak a hallottakra alapozhatok. Átalában mindenki a pálmafa, óceán és a napsütés triót választaná életteréül. Azonban nem biztos, hogy ott élsz a legjobban. Nekem az Észak- keleti régiót javasolták. Nem tudom, hogy a nyomdaiparral arra hogy állnak, de iparilag fejlett vidék. Talán Ossur63 többet tud errről monani a fia kapcsán valószínüleg többet tud a nyomdákról, mint mások.

lupus20 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 362

Helló Flexo!

Az írásaid alapján hasonló cipőben jársz, mint mi. Csak én beszélek angolul, de nincs értékelhető szakmám, papíron...

Szóval, a gyere ki és majd én adok neked munkát történet kb olyan, mint a kutya vacsorája. A majd megoldom valahogy az első fél évet meg oké, de hol?? Igaz, hogy én Mo.- n lakom (még), de úgy tudom, hogy pl a déli államokban nem sok esélyed van az olcsó munkaerővel szemben, az ország középső részén mindenki-mindenkit ismer a környéken, talán egy nagy városban lenne esélyed, de ott is az első pontban mondott dolgok következnek.

Az elmúlt 3-4 hónapban nagyon keményen beleástam magamat az USA- ba jutás nehézségeibe. Olvasd vissza az én kérdéseimet és a reagálásokat. A realitás az én meglátáso szerint az, hogy nincs szükség munkaerőre! Szakemberre, sportolóra, kutatóra igen, de egyszerű munkás van bőven. 

Ha az angol tudásod fejletlen, menj Angliába! Ha van némi alapod, meg egy kicsi érzéked fél-1 év alatt megtanulsz annyira, hogy jelentkezz az Ossur63 féle módon.

 

Ez az én véleményem, biztos van benne olyan, ami nem tökéletesen egyezik meg a kinti helyzettel, de a kint élők majd kiegészítik.

 

Előzmény: flexo (361)
flexo Creative Commons License 2008.09.03 0 0 361
elég nehéz kilátás! Tehát feketén felejtsem el. Akkor egyszerűen a kinézett állásra írjak egy e-mailt, hogy helló itt vagyok magyarba, de mennék. Ez sem valami bíztató, hogy lesz valami ebből. Úgyhogy srácok egyszerűbbnek látom, ha megpróbálom a "színesebb ( fekete) " verziót. :-)
Ne szomorítsatok el, úgy tényleg nem megy. Csak egy darabig. Fél év mondjuk,csak meg lehet odani valahogy. Már e-mailben lezsíroztam egy fickóval, hogy minden van csak menni kell. Akkor az Átb@szás?
Sajnos muszály leszek kockáztatni. A legális módra nem találok megoldást.
ossur63 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 360
kösz, itt más körülmény is van. A CA regisztrécihoz full állás kell, és ezt kell kihuzni, hogy amikor license vizsga lesz, legyen munkadoi igazolás. Utána majd lesz valami, de most szükösen vagyunk. Kevesebbet keres, kevesebbet költünk.
Előzmény: Törölt nick (354)
ossur63 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 359
health care itt sincs. Meglep, kösz, de ez az igazság.
és örülünk, hogy ez van. Ja még valami, kb 20 mile-ra autoval. A közeli praxisokban is lett volna, de ott még 35 ora sincs garantálva. Ha nincs páciens, mindenki hazamegy.
Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 358
Az mar csak egy legenda, hogy az USA-ba csak fel kell ulni a repulore es nem hazamenni, ha lejar a vakacio. Par heten belul kiabrandulas lenne. Meg munkaengedellyel is nehez elkezdeni, uj eletet teremteni. Jo lenne ismeros, aki a kezdeteknel segit tanacsokkal, ismeretsegi korrel, helyismerettel, 2008 mar nem a 70-es, 80-as evek, ha nem megy a legalis munka itt, inkabb probalkozz az EU-val, mint illegaliskent az USA-ban.
Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 357
Ossur most jol irja - tanulj angolul es palyazz allasokat.
Előzmény: flexo (346)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 356
Virginia- eselyed nincs illegaliskent tulelni a kovetkezo evet.
Előzmény: denes (351)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 355

A $8 engem is meglep. A gyerekeim high school mellett, kepesites nelkul ezen felul keresnek. Igaz, nincs health care de akkor is csak teenagerek.

Előzmény: Törölt nick (354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!