Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8225
Az egyik kedvenc kutyafajtám :)
Az én tacsim is egyszer bekapott egy darazsat, felpüffedt az orra, úgy nézett ki, mint a kacsacsőrű emlős...de tényleg. Szegény úgy szégyellte magát :) Adtunk neki kalciumot és egy-két órán belül teljesen helyrejött neki.
Mindjárt megnézem a nyuszóval mi van.
Előzmény: nyuszihopp (8220)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8224
Dehogyis! Mindenféle nyuszi jöhet! Ez nagyszabású kiállítás lesz, szlovák bíróval :)
De majd megérdeklődöm pontosan.
Előzmény: nyuszihopp (8221)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8223
Várjuk a fejleményeket!!:)))
Előzmény: Moncsi077 (8222)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8222

Szia Purcsimanó :)

 

Sajna nálam még tart a munkaidő.. :)

De ma hamarabb lépek le.. viszont nemsokára lesz infóm, mert párom félóra múlva hazaér..

Kiváncsi vagyok nagyon.

 

Üdv

Moncsi

Előzmény: Purcsimanó (8218)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8221
A Kondorosin csak óriások lesznek ha jól tudom, nem?!
A Dabasin remélem találkozunk!
Előzmény: nddori (8217)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8220
Mi a kutyánkkal jártunk így (border collie) őt csípte meg valószínű valami, mert a szeme alatt az orráig bedagadt. Orvoshoz is vittük, de majdnem egy hétig megvolt neki a duzzanat mire elmúlt. Amúgy normálisan viselkedik eszik meg minden? Mert akkor reméljük nincs gond!
Előzmény: nddori (8216)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8219
Szegény!Hát ha belegondolok nálam egy ilyen csípés kb 15 centi átmérőjű körben bedagad.Ha a nyuszi is ennyire allergiás rá akkor simán belefér az egész pofija.
Előzmény: nddori (8216)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8218
Mizujs a nyuszival?Szült még piciket mire hazaértél???
Előzmény: Moncsi077 (8212)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8217
Üdv újra itt!
Én őszi kiállításra nem megyek, legalábbis nyulat nem viszek, majd decemberben a dabasit célzom meg, de a kondorosin tuti ott leszek nyulakkal!
Előzmény: nyuszihopp (8214)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8216
Csak az a durva, hogy nem csak az orra van bedagadva, hanem az egész pofája egyenletesen a szeméig...de tuti csípés lesz, tegnap még nem volt ilyen...
Előzmény: Purcsimanó (8215)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8215
Nálunk a nyulak körül elég sok a bögöly!Engem ha megcsíp egy nagyon bedagadok tőle.El tudom képzelni ha felétek is van ilyen,hogy megcsípi a nyulat.És persze az orrát mert az nem fedett.Én is a kalciumot tudnám javasolni!
Előzmény: nddori (8207)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8214
Bocsánat, a most hozzászólók még nem ismernek!
Antal Zoltán vagyok Tatabányáról. Elsősorban törpe nyuszikat tenyésztek. Jelenleg 31 nyuszink van + a kicsik. Nagyon várom már az őszi kiállításokat, az első komoly megmérettetést, remélem sok fórumossal találkozunk majd.
nyuszihopp Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8213
Nekünk egyszer egy kis holland törpe 5-6 hetes korában gubbasztott 2-3 napig. Mi is a pocakján éreztük hogy fel van fújódva. Egyik tenyésztő társam javasolta annak idején a ricinus olajat ilyen esetre, mert ez általában attól van, hogy nem tud bogyózni -gondolom tudod. Én kétszer adtam neki, fecskendővel pár ml-t, másnapra kijött belőle minden. Utána visszajött az étvágya azóta már gazdinál van és minden ok! Egy kis pocak maszír is szokott enyhébb esetben segíteni -persze ez az olaj mellett is ajánlott. Egyébként szerintem ha egy-egy napig gubbaszt a nyuszi még nincs gáz, már nálunk is előfordult, aztán másnapra semmi baja nem volt. Lehet volt valami olyan ami rossz volt neki, de enyhébb esetben ezt kiheverik, lehet nagyobb bajt csinálunk ha beleavatkozunk.
Előzmény: Rencsa-baba (8211)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8212

SZia Reni,

 

Hát nemtom...

még ellést nem láttam élőben, de gondolom azért ott lenne vér, meg egyéb cucc, amitől megtisztogatja a nyúl a kicsit, de tök tisztának tűnt minden, sehol egy cseppvér, máz, burok, stb... De aztán párom mondta (telefonban, mert már úton volt pestre :) ), hogy szte lehet, hogy most ellik még hagyjam békén.. SZal nemtom.. Du-ra minden kiderül... :)  már alig várom, hogy hazamehessek!! :)

Ja és képzeld sikerült az államvizsga, sőőőt 5-ösre diplomázott párom ma!!! Végre véééége!!!

Na akkor majd du jelentkezem, hogy mi a helyzet.

 

Ja amúgy nálunk eddig 4 ellés volt (ez az 5.) (3 anyával összesen), és eddig mindig este, éjjel ellettek.. :) Meg így is olvastam azért nem tudtam eldönteni reggel, hogy most mi van.

 

Pusza

Moncsi

Előzmény: Rencsa-baba (8209)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8211
Most nekem is van egy kis gondom.Amit multkor hoztam kis fekete-fehér foltos nyuszit,reggelre gubbasztott és fel van fujodva.Reggel adtam neki fecskendőből trisulmixet mert az van itthon.Meg most ebédkor is.És nem kaptak semmit amitől baja lenne.Meg aztán ha felfujodnak hamar el szoktak menni.Ő meg még birja...Csak fekszik a 2 első lába kinyujtva.....
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8210
Nekem is változó: fele éjjel, fele délben fial :)
Előzmény: Rencsa-baba (8209)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8209
Lehet hogy épp akkor szült.És csak akkor kezdte.Egyébként ez hülyeség hogy csak éjjel szülnek a nyulak,Nálam szinte mindig nappal...:))Vagy az én nyulaim nem átlagosak.Voltak már kölykei a nyuszinak?Lehet a meleg miatt nem tép szőrt.Multor a havannám nekem is másnapra tépett szőrt...
Előzmény: Moncsi077 (8205)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8208
Lehet tényleg valószinű hogy őt is megcsipte valami darázs ilyesmi.A calcium jó.Szerintem nem lesz baja....:))
Előzmény: nddori (8207)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8207
A napi rejtvényt feladták megint a nyuszik: a keverékemnek az egész orra fel van dagadva, mármint nem csak az orra, hanem az egész rész, a pofijáig. Egyenletesen vastag. A tacsi kutyám nézett ki így, mikor bekapott egy darazsat. De a nyúllal mi lett? Mindenesetre adok neki kalciumot. Egyébként eszik... Szerintetek?
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8206
Igen, meg lehet próbálni, hátha bejön :)
Előzmény: Moncsi077 (8205)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8205

Szia Dori,

 

Tegnap nézegettük, és látszódott rajta, hogy vemhes... sőt párom érezte mocorogni is a kicsiket a hasánál.. ha esetleg hamarabb jött a kicsi, akkor max 2-3 nappal, mert mi legkésőbb hétvégére tippeltük az ellést.

Megpiszkálni nem akartam az anyát most reggel, mert arra gondoltunk, hátha még jönnek kicsik.. A kicsi amúgy átlagos méretű, talán kicsit kisebb.. de vhogy ekkorkák szoktak lenni.. Na mindenesetre majd kiderül du, mikor melóból hazaérek.

Tépjek szőrt én neki, ha esetleg még lenne kicsi du-ra fészek meg sehol??

Üdv,

M.

Előzmény: nddori (8204)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8204
Jó lenne tudni a dátumot, akkor biztosabbat tudnánk. Nem hiszem, hogy koraszülés, ha jól van a kisnyuszi. Mekkora? Mármint az átlaghoz képest? Nekem egyszer volt olyan, hogy egyetlen egyet fialt a nyuszi, de megküzdött vele, a "kicsi" 15cm volt a fejétől a farkáig és nagyon dagadt...de ott volt fészek.
Mekkora a hasa az anyának? Mert ha van még benne nyuszi, akkor még látszódnia kellene, de ha átlagos, akkor lehet, ennyi volt... Szerintem fészket nem fog építeni már, bár volt egy másik anyám, első fialásra, a fialás utáni 4. napon épített volna... de akkor már mindegy volt. :(
Előzmény: Moncsi077 (8203)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8203
Sziasztok,

A tanácsotokra lenne szükségem...
A fekete nyulam ellését mostanában vártuk, kb hétvége felé, de nála nem voltunk biztosak a dátumban... Most kint voltam a nyulaknál, rendbetenni, etetni őket.. mindegyik jól van, a picik is...
A fekete nyulam viszont ellett egy szem kis csupaszságot... de se szőrtépés, se fészek építés semmi.. Most ez mi volt??? lehet hogy éppen most kezdte az ellést és utána épít??? Úgy tudom este-éjszaka szoktak, és eddig mindig mindegyik így is tett, de most nem tudom mi tévő legyek.. vagy ez egy koraszülés? A pici életképes, mászkál, emelgeti a fejét.. anya meg a másik sarokban..
Átteni nem tudom más anyához, mert ott már 2.5 hetesek a kölykök.. Várjak du-ig??
Ha volt vkinek hasonló esete, vagy van ötleteket, írjátok meg légyszi.

Köszi
Moncsi
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8202

Nincsenek oltva, de tavaly nem betegedtek meg.

Most is csak kettő az 50-ből, és az az érdekes, hogy idősebb anyanyulak mindketten.

Megenni meg lehet ettől őket? Mert a két beteget valószinű holnap levágnám.

Inkább tartok olyanokat amelyek rezisztensek a virusra.

Van  két magyar oriás jellegű anyanyuszim, meg egy törpe, azok nem betegedtek meg

Előzmény: nddori (8197)
förike Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8201
Új tenyész bakom!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8200

Hello!

 

Küldtem egy levelet.

Nyuszikkal minden rendben?

Előzmény: kavarnyik (8198)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8199
Remélem hamar meggyógyul a torkod..:) Írok emailt...Ok?
Előzmény: kavarnyik (8198)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8198
Megadom az emilem,hogy megírd a címed : kavarnyikzsuzsa@citromail.hu
Neked a nap melyik szakában jó? Dolgozol,és hétvége legyen,vagy otthon vagy és hét köznap délelőtt is jó?
A torkom miatt a jövő hetet céloznám meg.
Előzmény: Gupppy (8183)
nddori Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8197
Vannak oltva a nyulaid?
Nekem elektromos csapdám van, nagyon jól működik, de most meg nem mondom, milyen fajta, olyan 80x60cm-es, azok a jók.Volt korábban kisebb, az nem fogott semmit. Ez minden reggelre dugig van.
Előzmény: krezidiesel (8196)
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.29 0 0 8196

Sziasztok!

Mifelénk is rengeteg a szunyog. A nyulaim felének csináltam egy kifutót, és szabadon vannak. Sajnos a szunyogok is jobban támadják őket. Érdekes módon azonban csak két anyanyulamon látszanak a csipések, mondjuk azokon elég csúnyán, még a szemükön is vannak dudorok. Ezt túlélik, vagy vágó? Az egyiket amúgy is selejtezni akartam, de a másiknál nem terveztem.

Szúnyogok ellen van valami bevált módszer?

Olvastam szegfűszegről, meg vaniliáról is...

Vagy az elektromos riasztók küzül van ami bevált?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!