Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kalur Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6361
kedves Steeef!

valószínű nem fogalmaztam érthetően bár 50%-ban így is megválaszoltad a kérdésem.. a kérdésem az volt eredendően hogy a dvd lejátszóm tud e olvasni Dl lemezt...amennyiben nem tud akkor hogyan készíthetek az 5.1 GB-os lemezből két DVD-t...közben utánanéztem,mint ahogy Te is írtad ez az 5.1 Gb-os a nyugat európa és van egy másik sima DVD kelet európához...egyébként a kelet európai DVD működik az alaplemez nélkül?vagy hogyan tudom akkor majd használni a 2 DVD-t?másik kérdés a lejátszót át lehet programozni hogy lejátszon mp3-at?
köszi : kalur

Előzmény: Kalur (6352)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6360
Belül a felniben, a szelep tövében.
Előzmény: 535jocika (6359)
535jocika Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6359

hali!

2 naponta újjat tanítok neki, de 2 nap után újra pofázik.

Merre látom a jeladót?

 

Előzmény: cdl1 (6357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6358
Európai kivitelben elvileg nincs.
Előzmény: cdl1 (6357)
cdl1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6357
Ha megtanítanád az uj nyomásértékekre, nem lenne gond.(használati)
Ha tul vagy rajta, bocs.
Tényleg van benne nyomásérzékelő?Láttad a felniben a jeladót?
Előzmény: 535jocika (6356)
535jocika Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6356

Sziasztok!

 

Kérdés: Ha eddig defektmentes volt rajta és van benne nyomásérzékelő és minden ok volt.

Most 1 hete rákerült téli Dunlop 3d, és azóta 2 naponta pofázik, hogy elveszett a nyomás.

Ha megálok újraadom a gyújtást és jóváhagyom az új nyomást 2 napig csönd de aztán előről kezdi?

 

Látványra, érzésre nem ereszt az új gumi!

 

Akkor ki hüje?az autó vagy a gumi? 

Tonya20a Creative Commons License 2009.10.20 0 0 6355
Szia!

Ez alapján a tapasztalat alapján egy Faceliftes E60-ban mennyiért vállalnál egy sízsák újítást? Ehhez kell a teljes üléssor csere is, vagy megoldható külön is?
Barmolásnak nem vagyok híve, de nehezen értem meg, hogy miért nem lehetett a könyöklő és a csomagtér közé egy lenyitható fedelet tenni az összes modellnél (nekem elég lenne a síalagút is, az ülés nem létkérdés...). Valami ilyen megoldás nincsen?

T.

Előzmény: Steeef (6354)
Steeef Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6354

Emlékszem egyszer beraktunk egy sízsákot utólag,az biztos könnyen megy mondván:)

Napokig csináltuk még karosszériázni is kellett mivel ki kellett építeni a dönthető üléseket hátul......

Szóval nem minden olyan egyszerű mint azt gondolnánk....

Üdv. Steeef.

Előzmény: Törölt nick (6351)
Steeef Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6353
Szia.Nem értem a kérdésed? Most azt szeretnéd hogy dual-t olvasson?? Mert azt tudnia kell! Csak akkor nem értem miért szeretnéd két dvd-re írni. Amugy 2 DVD egyik egy sima ezen van kelet-európa a másik a dual ami a bázis DVD többek között az eddig ismert országokkal.Üdv Steeef.
Előzmény: Kalur (6352)
Kalur Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6352
sziasztok!

Van egy 2004.X. havi E60 525DA-m...Business navigációval (ami csak nyilakat rajzolgat.:-))Letöltöttem hozzá a 2009/2-es navigációs szoftvert ami 5,1 Gb-os

A kérdésem a következő :

A benne lévő dvd lejátszó képes e dual layer-es lemezt lejátszani vagy hogyan tudom megoldani másképp a lemezre írást hogy két lemezre kerüljön?

köszönettel : kalur



Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6351
Vannak azért dolgok, amiket nem raksz be. Ilyen pl a tetôablak, vagy régi modelleknél a dönthetô hátsó ülés, mert ott még külön karosszéria volt rá. Aztán van ami aránytalanul drága, esôszenzor vagy a HUD pl szélvédôcserével indul. Aktív kormányzást meg szerintem nincs ember, aki elvállal neked. De az ilyen eseteket leszámítva nagyjából minden berakható, csak gyôzd fizetni :)
Előzmény: bmwkk (6350)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6350
Én ImportEUR-tól kérdeztem, természetesen van megoldás. Kell hozzá egy új kapcsolópanel a vezetőoldali ajtóhoz, plusz maga a 2 tükör, kábelezés..ez kissé kemény lesz, minimum 300k.

BMW-nél, ahogy látom, minden megoldható utólag. Úgy képzeld el, mint egy bazi drága LEGO-t (elnézést a hasonlatért). Szinte mindent be lehet szabni utólag, de k sokba kerülhet.

Bár, sztem én vagyok itt a legtapasztalatlanabb:))
Előzmény: not.tomi (6348)
Steeef Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6349
Szia.Minden megoldható BMW szinten.Ebben a kérdésben talán Maszi tudna a legjobban hozzászólni,de sztem memóriás ülés kell hozzá egy másik ajtókapcsoló és persze két behajthatós tükör.Aztán kábelezés programozás összegben nem tudom mennyi lehet de sztem a két tükör a leghúzosabb a dologban.Üdv Steeef.
Előzmény: not.tomi (6333)
not.tomi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6348
Sziasztok
a kérdésemre senki nem tudja a választ vagy csak nem foglalkoztatok vele?
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6347
Errôl én is olvastam, hogy tilos üresen járatni, de már nem emlékszem hogy hol.
Előzmény: Gugu_m (6344)
Csumi960 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6346
Sziasztok!

Megjelent már a 2010-es navigációs lemez prof. navihoz?

Üdv.

Csumi
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6345

Köszönöm mindannyiatoknak a tanácsokat. Sorban kipróbálok mindent. A lapátos dolgot viszont nem értem. Az ablaktörlő lapátokra gondolsz, vagy a motorban is vannak lapátok. :)

Lényeg a lényeg, akkor az általatok leírtak szerint nem valószínű, hogy a mosó motorja haldoklik és emiatt csökkent ilyen drasztikusan a nyomás?

Gugu_m Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6344

Vagy ha lehet én is adnék neked még egy ötletet, :D

A szivattyú úgy van tervezve, hogy maga az ablakmosó folyadék (ha nem tesco-s gayit tölt bele a sok hozzá nem értő...) akkor keni a lapátozást, így ha szárazon járattad, akkor könnyen lehet hogy egy egy lapát leszakadt, és ezért van a kisebb nyomás.(nekünk már volt klienseinknél hasonló eset). Bár a nyitás során bekövetkező megjavulásból én is cső megtörésre gondolnék... igazából ez a kettő lehet, más nem.

Előzmény: G.Gambino (6340)
cdl1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6343
Szia.
Megtörik valahol a cső, amikor le van hajtva a motorháztető.
Amikor felemeled, azért van rendes nyomás.
Nézd meg, hátha látszik valami.
Előzmény: G.Gambino (6340)
Steeef Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6342

Szia.A fényszórómosó és az ablakmosó két külön motor egy tartályban elhelyezve.

Valószínűleg a motorod szűrője van eldugulva.Ki kell hozzá szerelned a bal sárvédő doblemezt ott találod meg a tartályt.Egyébként vannak módosított szórásképű fúvokák amelyek jobban terítik a mosófolyasékot a szélvédőn.

Üdv Steeef.

Előzmény: G.Gambino (6340)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6341
Elnézést, de a kérdőjelek lemaradtak. Azokat légy szíves képzeljétek oda. :)
Előzmény: G.Gambino (6340)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6340

Urak,

 

 

A segítségeteket szeretném kérni. Ma egy bosszantó jelenség ütötte fel a fejét az autón. Az ablakmosó üzemelésével van a gond. Kb. negyed akkora nyomású vízsugárral spricceli (inkább csak locsolja) a szélvédőt, mint ezidáig. A lámpákat azonban ugyanolyan nagy nyomással tisztítja, mint eddig. Érdekes, hogyha felnyitom a motorháztetőt és úgy kapcsolom be a mosót, semmi gond, teljes nyomással működik a rendszer. Létezhet az, hogy a motorral van gond. Bár én laikusként úgy gondolom, hogy akkor se kép, se hang, tehát egyáltalán nem működne az ablakmosó funkció. A fúvokákat kitisztítottam, a helyzet nem lett jobb. A történethez hozzátartozik az is, hogy 1-2 hete teljesen kifogyasztottam az ablakmosót, de megfeledkeztem róla és csak tegnap töltöttem újra a tartályt. Az, hogy szárazon állt, előidézhette a fent leírt jelenséget.

 

Egyébként a fényszorómosót és a szélvédőmosót ugyanaz a motor hajtja. Mert, ha igen, akkor gondolom nem a motor beteg.

 

Előre is köszönöm a választ.

borgasz Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6339
A Rackban másfél éve szűk 400e Ft-ot ajánlottak E90 20d-re
Előzmény: riplac74 (6336)
borgasz Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6338

Ezzel szinte azt mondod, hogy az anyuka aki mondjuk E61-el hurcolja a gyerekeket a városban az oviba/iskolába ( amin természetesen az alapméretű gumi van, mert ere a célra valóban teljesen felesleges egy 18-as kerék peremes gumi kombó ) az nem kaphat szöget a gumijába vagy szerencsétlenül/figyelmetlenül nem hajthat bele egy kátyúba.

 

És ők talán még hálásabbak lennének a BMW-nek/férjüknek, hogy alkalmazták/megrendelték ezt a technológiát és nem kell kihívni az Asistance emberét ( mert nyílván nem fognak nekiállni kereket cserélni ) .

Előzmény: Törölt nick (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6337
Itt 1200-1300 EUR körül van kompletten, beszerelve. Webasto vagy Eberspächer, másért nem érdemes pénzt adni.
Előzmény: riplac74 (6336)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6336

Sziasztok.

Állófűtés utólagos beszerelése drága mulatság?

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6335
Szerencsétlen volt kissé a fogalmazás: 25C alatt megy ÉS hideg motornál nem lehet bekapcsolni.
Előzmény: G.Gambino (6334)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6334

Köszönöm neked is a választ.

Gondolom, hogy azt szeretted volna írni, hogy 25 celsius fok felett nem lehet bekapcsolni, csak elütötted nem?

Előzmény: Törölt nick (6328)
not.tomi Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6333
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy utólagosan lehet e tükörbehajtást szereltetni gyári helyre, mert most fogok venni egy 530D-t és az hiányzik belőle.
Előre is köszönöm a választ

Üdv
Tomi
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6332
köszönöm a gyors választ.Megnézetem mielött cserélem.
Előzmény: Törölt nick (6331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6331
Sima xenonod van, nem kanyarkövetôs. Nem tudok róla, hogy külön indexrészt lehetne cserélni, lámpatest cikkszámok: 63 12 7 160 193 (bal) és 63 12 7 160 194 (jobb).
Viszont mielôtt kicseréled a lámpákat kompletten, nézesd meg egy szakszervizben a tömítéseket.
Előzmény: bmwlaci (6330)
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6330
A jobb első lámpám index része párásodik. Csak az index rész. Ki szeretném cserélni a lámpát, mert eléggé idegesítő látvány. Viszont fogalmam sincs róla hogy kanyarkövetős-e vagy sem. Gondolom kinézetre ugyanolyan, mint a sima. Esetleg meg tudná nézni valaki extra listából a lámpám adatait? Köszi (B965242)

Dice&Clay Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6329

Szia dzsémsz,

 

Én azért voltam Janinál,mert még gyári volt a kocsi software szempontjából és gondoltam nem árt neki, ha kicsit megfrissül! Lettek bixenon lámpáim és adaptív féklámpák eddig nem tudta az autó ezeket a funkciókat 2003/12 havi a kocsi és közel alap felszeretség. A váltóval kapcsolatosan Jani mondta hogy kicsit durvábban fog még az elején váltani, mert még tanul és finobabb lesz szépen lassan, de nekem még így is finomabban vát, mint előtte és azóta már 400km mentem vele és érezhetően sokkal selymesebb és talán gyorsabb is a váltója az autónak. Volt még egy kis ugrálása a km. óra mutatójának- az is megszűnt és a motor is előzéseknél csak egy pici füstöt nyom és annyi - nekem előtte amigí padlóztam az autót addíg végig füstölt feketén egy kicsit, most csak dob egy pamacsot és annyi! Még amit észre vettem, hogy az addig a kicsit sistergős rádió adók azok most kivállóan szólnak ahól eddig nem. Más különösebb változást nem érzek még, de biztosan van oka a sok frissítésnek, nem hiába dolgoztak rajta a fejlesztők. Szal szerintem érdemes megcsináltatni, hosszú távon biztosan meghálálja az autó.

Ja és Janitól profibb és hozáértőbb szakemberrel ritkán találkozik az ember, bár gondolom ezzel senkinek nem mondtam újat.

 

Üdv. Zoli.

Előzmény: dzsémsz (6299)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6328
Megnyugtatott, hogy nem fogja megenni az akksit.

Pont emiatt van az akksiregisztrálgatós cirkusz, hogy az energiamenedzsment tudja, mibôl lehet gazdálkodni. Amúgy az elektromotorok szépen eszik az akksit, ezért az állószellôztetés is lekapcsol egy idô után, nemcsak a Restwärme. (RWt 25°C alatt, és hideg motornál nem lehet bekapcsolni.) A többit Maszi már leírta.
Előzmény: G.Gambino (6323)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6327
Természetesen szerepel, a szokásos "made in..." feliratot keresd.  
Előzmény: dorog.zultan (6326)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6326
Igen, köszi a gyártás évét,hetét tudom hogy rajta van, csak példaként hoztam fel hogy valami hasonló módon szerepel-e a gyártás helye is.
Előzmény: G.Gambino (6318)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6325

Még valami Jani. Milyen külső hőmérsékleti tartományban üzemképes? Pl. 5 celsius foktól 15 celsius fokig? 

Előzmény: G.Gambino (6323)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6324

Nyilván nem használható az akku megállapítására, de ha nem kielégítő a mérleg az energiaháztartásban, akkor bekapcsolást követően azonnal, vagy hamarosan kikapcsol a rendszer.

Előzmény: G.Gambino (6323)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6323

Köszönöm a kielégítő választ Uram. :) 

Megnyugtatott, hogy nem fogja megenni az akksit. Ezek szerint az akkumulátor állapotáról a REST funkció bekapcsolásával is meggyőződhetünk? Ha nagyon haldoklik akkor a REST sem üzemképes?

 

Október 28.-a körül hívlak, nagy valószínűséggel addigra megoldjuk Danival a kábelezést és a beépítést.

Előzmény: maszibmw (6320)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6322
Lektorálod őket? És kiadom nyomtatásban.
Előzmény: G.Gambino (6321)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6321

OK, én voltam a figyelmetlen fasz. ;) Egyébként mostanában sokat publikálsz, úgyhogy nemsokára akár kötelező olvasmány is lehetsz. :)

Előzmény: Bazsa 525d (6319)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6320

A Restwärme funkció a gyújtás levételétől számított 15 percig működőképes, a bekapcsolás feltételei közé tartozik az akku számított állapota, a külső hőmérséklet, valamint a hűtővíz hőmérséklete. Ha minden feltétel teljesül, bekapcsolható a dolog. Otthagyni nem fog a kocsi, mert rég ki fogja kapcsolni magát a rendszer, ha az akku állapota nem megfelelő.

 

Jani

Előzmény: G.Gambino (6313)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6319
Kötelező olvasmány lettem?
Nem írtam, hogy minden esetben EU-van rajta, de nagyon sokszor! ;-)
Előzmény: G.Gambino (6317)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6318

Fel van tüntetve rajta. Egy négyszámjegyű összeget keress egy elipszishez hasonlító kb. 2 cm széles, 1 cm magas alakzatban a gumi oldalfalán. Ha pl. 1208 szám szerepel az elipszisben, akkor az azt jelenti, hogy 2008.12. hetében gyártották a gumit.

Előzmény: dorog.zultan (6314)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6317
Szerintem ennek fuss neki újból, vagy maradj a testehezálló pukizós, álló szellőztetés témádnál. Csak, hogy megértsd: Ha minden esetben EU lenne írva, nem hoztam volna fel példákat.
Előzmény: Bazsa 525d (6315)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6316
Megnézem, bár nem emlékszem, hogy láttam volna rajta, de persze attól még ott lehet...
Előzmény: Bazsa 525d (6315)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6315
egyszerűen rajta van, hogy made in észak... de mondjuk egy made in EU-ból nehéz kinyomozni
Előzmény: dorog.zultan (6314)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6314
szia

Vásárlásnál miből derül ki, hogy hol gyártották a gumit?
Van rajta valami jelölés mint pl. a gyártási év+hét?

üdv
dz
Előzmény: G.Gambino (6313)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.17 0 0 6313

oz!

 

 

A Restwärme funkció elindítása hány celsius foktól történhet? Illetve hány percig tartja melegen az autót? Gondolom, hogy az utóbbi időtartományt a külső hőmérséklet is befolyásolja. Illetve még valami: Az akksi szereti, ha ez a Restwärme funkciót gyakran üzemelteti a júzer? Az útjaim során 2-3 óránként megállok 15 percekre pihizni az Alpokban, aztán nem szeretném, ha ez a pihenő az örökkévalóságig tartana. :)

 

Gumi ügyben én felelőtlen vagyok, ezt már sokszor megbeszéltük. Én a kényelemre helyezem a hangsúlyt, ezért nem pártolom az RF-et. Illetve délen és Magyarországon valóban nagyon kevés ember tudja ésszel szerelni ezt az abroncsot, 2 garnitúrát emiatt is kellett kidobnom 1-1 év használat után. Északon merőben más a helyzet, más mentalitás, mások az utak, ott bevállalnám az RF-et. Szerintem működhet a normál gumi. Kizárólag arra kell vigyázni a kurrens gumigyárak termékeinél is, hogy azok ne cseh, lengyel, szlovák stb. országok gyártósorairól származzanak. A 245/40/18-as Conti Sportcontactjaim a cseh származásuknak köszönhetően bírták 1,5 évig, majd a gumik belső felén szépen körben elszakadtak. Ugyanennek a guminak a német testvérei, melyek hátul voltak, 3 évig bírták. Egyébként azonos évjáratú volt mind a 4 gumi. Szóval ha jó a márka és jó a származási hely, nem valószínű a durrdefekt. Persze ettől még beüthet a krach. RF-el és RF nélkül is ésszel kell vezetni. 

Előzmény: Törölt nick (6312)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6312
Állófűtés hasznos lehet, de az állószellőztetés??? Amíg magára haszom a szekeret, ki pukizik bele, hogy szellőztetni kelljen?

Hôségben baromi hasznos, ha otthagyod pl valahol a kocsit egy idôre. Strandolásnál ha kijössz a vízbôl, csak rányomsz a távkapocsra (vagy elôre beállítod, ha nem elég a hatótáv), és mire megszárítkozol és a kocsinál vagy, szellôztetett autó vár, nem kell megrohadni a beszállásnál.

Nekem csak a szegény ember állófûtése van, az IHKA-ban a Restwärme funkció :)
Kúton télen pl mindig belövöm, addig a 15 percig míg bent vagyok, fûti a kocsit. Elôre fûtött / hûtött kocsiba beszállni nem egy kellemetlen dolog.
Előzmény: Bazsa 525d (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6311
Feláras az USB. Bár szerintem elôbb-utóbb széria lesz, mert ma már a jóformán a kutyáknak és a macskáknak is van iPod-juk.
Előzmény: Bazsa 525d (6305)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6310
Runflatre van méretezve a futómû. Ezért is tilos pl E39re rakni.
Előzmény: dzsémsz (6300)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6309
még annyit ebben a témában, hogy sokan azt írták, hogy a RF engedi a légnyomást, igaz ez? Bár én 1 év alatt nem tapasztaltam

Nem tudok róla. Nekem sem a nyárival (Continental SC2), sem a télivel (Goodyear GW3) nem volt ilyen gondom. 3-4 havonta ellenôrzöm, 1 max 2 tizedet kell rátölteni, szerintem ez normális. Említette valaki az egyenetlen kopást, és nekem is úgy tûnt a nyomvályúkban érzésre hogy el van kopva, de megnézettem és semmi különös. A gumis majdnem megszivatott, hogy elkoptak már, de utánamérettem egy másik helyen és teljesen jók. 30.000km van a kocsiban, most van rajtuk 5mm körül (igaz, ebbôl lejön a téli használat, de akkor nem sokat megyek).

Azt tudom elképzelni, hogy azért eresztheti némelyik runflat a levegôt, mert állat módon rakták fel és sérülés van a perem környékén. Tényleg nem láttam még élôben ilyen esetet, de írnak ide szervizesek többen is, gondolom szólnak, ha létezik a jelenség.
Előzmény: Bazsa 525d (6293)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6308
A runflatnek is vannak persze hátrányai, a már említett extra tömeg, hogy drágább, hogy nem mindenki tudja felrakni, nem olyan komfortos és a nyomvályúk is megvezetik. Bár megmondom ôszintén, hogy a városi nyomvályús utak hidegen hagynak, mert 50-60nál gond nélkül megállok, az autópályán 180-200nál már kevésbé, ott ki kell tudni térni fékezés közben. A BMW pedig az autópályára való, nem dísznek vannak benne ekkora teljesítményû motorok. (Meglepne, ha valaki arra venne egy 525d-t, hogy aztán motorizált bevásárlókocsinak használja.)

Egyébként azt gondolom, hogy a topikot felnôtt emberek olvassák, akik képesek az igényeik, lehetôségeik, elônyök, hátrányok, és kockázatok alapján mérlegelve meghozni azt a döntést, hogy nekik milyen gumira van szükségük - nyilván, ha 90%ban az asszony hurcolássza az oviba a kölköket az E61-gyel, 16os ballonokon (mármint az E60én, az E90 16os mérete más), ott a runflatnek semmi de semmi értelme. Ellenben ha valaki sokat autópályázik és pl 245/40R18as abroncsai vannak, ott szerintem meg csak a runflatnek van értelme. Mindennek megvan a maga helye és értelmes felhasználása, de hogy megfelelô döntést hozz, ahhoz az kell, hogy ne nagyvárosi legendákból tájékozódj.

Képletesen szólva, az égvilágon semmi baj nincs azzal, aki Suzukit vesz - a gond ott kezdôdik, amikor valaki Suzukit vesz, de feszt meg van gyôzôdve róla, hogy Merciben ül.
Előzmény: Bazsa 525d (6293)
Laciboy Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6307
Szia,
Köszönöm a választ, nekem 3 gombos van (MODE,ON,OFF) két led van rajta, a zöld folyamatosan világít ha megnyomom a MODE gombot. Aztán az OFF vagy ON megnyomására a piros villogni kezd 1-2 másodpercig.

De amit leírtál az alapján nem történik semmi. És ez itt a baj, mert idáig akármit próbáltam nem ment. Próbáltam ezek kombinációját:
1. távirányítóval ZÁR majd NYIT
2. kulcs BE majd KI vagy másik eset kulcs be és GYÚJTÁS majd GYÚJTÁS KI 5 másodpercen belül
3. OFF gomb folyamatos nyomása mellett ON gomb háromszor vagy másik eset OFF gomb 2 másodpercig majd rögtön 3x ON gomb vagy harmadik eset MODE gomb folyamatos nyomása mellett 3x ON, vagy negyedik eset MODE gomb folyamatos nyomása mellett 3x OFF
4. Nem történik semmi, azaz nincs visszaigazolás az autó részéről (nincs nyitás zárás) és nem kapcsolódik a távirányítóval az állófűtés.

Egyéb ötlet?

Üdv
L
Előzmény: Steeef (6289)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6306
este ellenőrzöm:) köszi!
Előzmény: Bazsa 525d (6305)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6305
Nem tudom, nekem benne van, de az is lehet, hogy extra volt, és külön fizetős. De ha van, akkor ott találod van egy aux és egy USB. Az I-drive-val meg tudsz választani, hogy FM/CD/USB
Előzmény: bmwkk (6304)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6304
2006.11 havinál is??? Ha igen, akkor bocs, megyek égni:)
Előzmény: Bazsa 525d (6303)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6303
a könyöktámaszban van USB csatlakozó
Előzmény: bmwkk (6302)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6302
utólagosan gyári megoldás van-e arra, hogy usb-ről hallgassak mp3-akat? Olvastam a fórumon, hogy csatlakoztatni lehet pár dolgot, de az egyszerű usb-ről még nem volt szó.
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6301
Ezeket már ezekre tervezték, kétlem hogy komolyabb problémát okozna. Persze magyar utakon elképzelhető, hogy vmivel hamarabb mennek tönkre a lengőkar szilentek, vagy pár gömbfej, de a korábbi tipusokhoz képest ezek amúgyis tartósabbak a mi tapasztalataink szerint.
Előzmény: dzsémsz (6300)
dzsémsz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6300
ozapft, én arra lennék kíváncsi, hogy ugye ezek a runflat gumik jóval nehezebbek, és hogy a futómű mennyire bírja ezt az extra terhelést (e91), hosszú távon várható-e hamarabb amortizációja ezeknek az alkatrészeknek a runflat gumik miatt? köszi
Előzmény: Törölt nick (6284)
dzsémsz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6299
Szia Zoli, leírnád, hogy mit csinált Jani neked (váltó, lámpa stb)? én is tervezem, hogy meglátogatom valamikor, és kíváncsi lennék, miket állított be neked... köszi
Előzmény: Dice&Clay (6286)
535jocika Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6298

Köszi. állófűtéssel vettem ,de lehet akkor ottmaradt:-)

 

lehet fűtőtt volt a garázsa..

 

 

Előzmény: Steeef (6297)
Steeef Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6297

Szia.A kezelési kézikönyved egy általános E60 könyv.Azért mert ott írja még nem kell lennie a Te autódban.Ez egy opció amit nem vásároltak meg a járművel így nem tudja!!!! Utólag kiépíthető de a kályha maga 3-400.000Huf.Üdv.

 

Előzmény: 535jocika (6291)
borgasz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6296
Pl ha nyáron, tűző napsütésben nem tudsz fedett helyre állni az autóval. ( és mint az állófűtésnél, itt is "pontosan" meg tudod becsülni, hogy mikor fogsz elindulni )
Előzmény: Bazsa 525d (6294)
borgasz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6295

Tényleg érdeklődésként:

 

Talán mert 225/55R16 méretben a runflatnek semmi értelme, gazdaságtalan, és a kutya nem gyártja (1 db Dunlop modell létezik ebben a méretben runflatként, megnéztem a DeltiCom-nál).

 

Miért nincs semmi értelme pont ebben a méretben, ha idáig pont az RFT előnyeit soroltad? ( és ez a méret még most is az alapmérete a "kismotoros" E60-nak, E61-nek ) Ez lenne az általad említett alsó határ? Ha igen akkor 205/55R16-ból miért lehet Dunát rekeszteni ( ugyanúgy a DeltiComon ) ?

 

Köszönöm szépen!

 

Borgasz

Előzmény: Törölt nick (6284)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6294
ez az egy amit még nem használtam az autómban. Mi értelme? Tudsz egy életszerű példát. Állófűtés hasznos lehet, de az állószellőztetés??? Amíg magára haszom a szekeret, ki pukizik bele, hogy szellőztetni kelljen?

Hacsak nem Joci lefossa az én lámpámat is... :-)
Előzmény: Steeef (6290)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6293
Teljesen érthető, és jogos. Megértettem. Ezért jó ilyen szakmai fórumra járni, tanul az ember. Köszi! Így a köv. gumim is RF lesz, pedig nem így terveztem.

(még annyit ebben a témában, hogy sokan azt írták, hogy a RF engedi a légnyomást, igaz ez? Bár én 1 év alatt nem tapasztaltam)
Előzmény: Törölt nick (6284)
535jocika Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6292

Szia!

Angol-ra van állítva:

Independent mode!

 

Előzmény: Steeef (6290)
535jocika Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6291

Szisztok!

 

Azóta megnéztem a menűben az állófűtés időbeállítása mellett található direkt operation menűben csak a szellőztetés funkció jelenik meg.

Van magyar leírásom abba azt írja itt az állófűtést is kellene tudjam aktiválni de nincs ilyen almenü!!!

 

két hét múlvai hétem ráérek 17.30-tól (Budapest)bármeddig mert elutazik a kis családom. és ha ekkor valaki tudna ezeken és egyéb ugyekben stekkeresen segíteni akkor benne lennék! 

 

Steeef Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6290

535 Jocika!!!

Biztos van állófűtésed nem csak állószellőztetésed??

(independent lüfter,independent heater melyiket írja??)

üdv Steeef

Előzmény: 535jocika (6288)
Steeef Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6289

Szia.Két féle távirányítót lehet vásárolni az állófűtéshez.Az egyiken 3 gomb van ez a régebbi típus a másikon csak on ill. off gomb.A programozás a következő képpen történik: a régebbinél kulcsoddal gyújtás le-fel majd nyomva tartod az offot és mellé 3szor megnyomod az on-t (mint a régebbi típusú BMW-k kulcs tanítása) ha sikerül az autó bezár-kinyit.Az újabbiknál szintén gyújtás be-ki majd távirányítón nyomva tartod az offot majd 10 secunkomon belül megnyomod az on-t 3szor. (nem egyszerre mint előző esetben) szintén öntesztet végez tehát központi zár be-kizár.

2. kérdésedre nem venném le emiatt az akksi sarut várd meg míg elalszik az autó ( 20 perc) majd nyugodtan széthúzhatod az ülés csatlakozót nem is lesz légzsák hibád sem. (csak ne tegyél gyújtást ill rádió állást közben)

Ülést nehéz kivenni vigyázz a karosszéria fényezésére ill a kormányra!!!!

Üdv Steeef.

Előzmény: Laciboy (6283)
535jocika Creative Commons License 2009.10.16 0 0 6288

Sziasztok!

Újra itt. egyik szomszédom sem tud segíteni.:-)

(e60, 535d, 2005.11)

 

1., programozható állófűtés a kért időpontban elindul de 15 perc után sem fúj meleget?

 

2., most cseréltem le a nyári 18" defektmentest, téli 18"ra.

1 napppal később menet közben kíírta hogy elment a nyomás. de még van benne 2,5! azóta kussol?

 

3., honnan tudom hogy a távolsági fényszóróasziszens van e benne, mert ugyan nem tudom aktiválni de van a visszapillantó tükör hátúlján is és a üvegben is valami optikai érzékelő (de van benne esőérzékelő az műkszik)

 

4.,bluetooth műkszik, de a kapcsolat aktiválása óta beírt telefonszámokat nem lehet előhívni?

 

5., prof. navi. mennyiért lehet bele tv-t szeretetni? nem Junost-ot!

 

6-., van valakinek szivargyújtóról müködhettető hűtődoboza a csomagtartóban?

mi lesz a melleggel amit a doboz a tetején kifúj? a bömös felszíjja

 

ha megszántok és válaszoltok ígérem többet nem fosom le a fényszórót.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6287
A probléma az hogy nem RF kerékhez készült szerelő géppel hihetetlen nehéz ezeket az abroncsokat szerelni

Még megfelelô géppel sem tudja minden hülye feltenni ôket: PDF

Sajnos nekem több gumis, akivel jóban vagyok, maga modta, hogy legtöbbször anno ezért riogatja a tulajdonosokat, hogy késöbb ne kelljen szívni az RFT-vel.

Elhiszem, nem ismerem az ottani viszonyokat. Itt viszont 10bôl 8 gumis nem teszi fel a BMWre a mezei gumit, illetve felteszi, de nyíltan megmondja, hogy oda ne vidd a kocsit, ha bármi gondod lesz vele.

Amikor meg szerelésre került a sor, jó magyar szokás szerint (bár én német esetekről is hallotam bőven) jött a trükközés, a különböző eszközökkel erőszakolása a gumiknak, aminek következtében a gumit akár olyan károsodás is érheti, ami nem is látszik, csak egy késöbbi baleset során derül ki. Persze egyik gumisnak se volt kedve a szerelési hibából elrontot gumikat zsebből kifizetni, ezért aztán emiatt nem is kis botrány volt belőle németországban.. ithhon persze semmi

Igen, itt van róla a videó: AMS TV

És ha deformációra szükség lenne, valóban a sport abroncsok nem a minnél alacsonyabb oldalfal felé közelednének.

Szerintem ez csak a felnigyártók összeesküvése :)
Előzmény: Gugu_m (6285)
Dice&Clay Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6286

Szervusztok,

 

Kedves "maszibmw" ezúton is szeretném megköszönni a mai upgradet amit csináltál az autómon, és a sok plussz extrát amivel gazdagodott az autó :-) Érezhetően máshogy működik a váltó még így is, hogy még tanul...a lámpák fantasztikusak lettek szinte nappali fényt kaptam ha távolságira váltok. Szal nem ragozom tovább köszönöm mégegyszer és kereslek még a 6-os miatt is!

 

Üdv. Zoli.

Gugu_m Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6285

Áhh, köszösnöm hogy ezeket leírtad, és nem kelet nekem is végigírni.

 

Egy dologra nem tértél i az Import kolléga levelében, amit viszont ezúton megtennék:

 

amikor arról magyaráz, hogy milyen nehéz a szerelése, milyen nehéz a gumi, és mennyire rossz a Runflatet használni, akkor vegyük figyelembe, hogy ezt nagyon sokáig a gumisok terjesztették, egyébként joggal.

 

A probléma az hogy nem RF kerékhez készült szerelő géppel hihetetlen nehéz ezeket az abroncsokat szerelni,  a könnyű szereléshez új gépeket kellett volna vásárolni, a gumisoknak ehhez meg se kedvük, se pénzük nem volt. Sajnos nekem több gumis, akivel jóban vagyok, maga modta, hogy legtöbbször anno ezért riogatja a tulajdonosokat, hogy késöbb ne kelljen szívni az RFT-vel.

 

Amikor meg szerelésre került a sor, jó magyar szokás szerint (bár én német esetekről is hallotam bőven) jött a trükközés, a különböző eszközökkel erőszakolása a gumiknak, aminek következtében a gumit akár olyan károsodás is érheti, ami nem is látszik, csak egy késöbbi baleset során derül ki. Persze egyik gumisnak se volt kedve a szerelési hibából elrontot gumikat zsebből kifizetni, ezért aztán emiatt nem is kis botrány volt belőle németországban.. ithhon persze semmi

 

Ennek ellenére megsúgom, Budapesten jelenleg alig pár helyen lehet megfelelő gépekkel RFT-t szereltetni. Az összes többi helyen csak a próbálkozás megy.

 

És ha deformációra szükség lenne, valóban a sport abroncsok nem a minnél alacsonyabb oldalfal felé közelednének. Aki meg a Forma-1-el jön, az rögtön hibába esik, a formula autó, és annak futóműve és tervezése egy teljesen másik világ, ezért az utcai autókhoz hasonlítani teljesen felesleges.

Előzmény: Törölt nick (6284)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6284
Már akkor is hülyeségeket írt, és már akkor is válaszoltam neki.

Csak ez a két előnye van, semmi más.

Ez a legnagyobb ökörség mind közül, ez az ember pont a lényeget nem értette meg. A merevebb oldalfal nagyobb stabilitást eredményez, ennek különösen nagy sebességnél (autópálya) és hirtelen manôvereknél (vészfékezéssel egybekötött kitérô manôver) van felbecsülhetetlen elônye. Olyan mint a biztosítás: azért veszed, hogy ne legyen szükség rá. (Mondjuk én szeretem azt, a runflat által adott érzést, hogy még 180-200nál is olyan, mintha sínen menne az autó.)

az ilyen gumiabroncs nagyobb tempóval vett kanyarban nem tud kellő mértékben "deformálódni"

Ez is egy veretes baromság, ha az abroncs deformációja bármilyen elônnyel járna a kanyarban, a DTMben mindenki 195/65R15-ös ballonokkal járna.

Defekt esetén az ún. defekttűrő gumiabronccsal max. 80 km/h-s sebességgel max. 150 km-es távolságot szabad megtenni, a BMW ajánlása szerint legalábbis.
A gumigyárak, illetve különféle tesztek szerint ez a távolság max. 80-100 km.


Szintén hülyeség, a gyakorlatban 4-500 km minden további nélkül megtehetô vele (150km a *minimális* táv). Van olyan kollégám, aki a Garda-tótól lábon hazajött vele Münchenbe. Persze aki prospektusokból tájékozódik, az úgysem hiszi el.

De csak egyszer!!!

Ki hinné.

Az ún. defekttűrő gumiabroncs javítható ugyan

Szigorúan tilos.

Fentebb azt írtam, hogy az ún. defekttűrő gumiabroncs adott esetben megvéd(het)i a keréktárcsát az esetleges sérülés(ek)től.

Egyrészt, szinte bármelyik peresebb gumin van védôperem (a mezein is). Viszont sajnos szinte semmivel sem véd jobban a runflat a padkától, jópár ilyet láttam már, és sajnos nekem is sikerült egyszer már megzúzni a felni peremét.

Csakhogy ebben az esetben az ilyen gumiabroncs oldalfalaiban lévő betét jó eséllyel

Tökmindegy, hogy runflat vagy nem, ha megsérült az oldalfal, az onnantól kuka. Felesleges ezen rugózni.

kívülről nem láthatóan - szilánkosra fog törni

Nem Ajkai Kristály ez baszki, hogy szilánkosra törjön. Az oldalfal vészüzemben (levegô nélkül) akár 180°C-ra is felmelegedhet. Nem a leggyengébb anyagokból készül.

Az ún. defekttűrő gumiabroncs semmivel sem biztonságosabb hagyományos társánál.

Ez egy nettó hülyeség, még vitatkozni róla is felesleges.

Egyfelől azért, mert az ilyen gumiabroncs pontosan úgyanúgy kaphat defektet, mint a hagyományos gumiabroncs

Csak éppen az a nem mindegy, hogy utána meg tudod-e fogni az autót, vagy sem:
Ezt nem lehet elégszer belinkelni.

másfelől azért, mert durrdefekt esetén az ún. defekttűrő gumiabroncs pontosan ugyanúgy apró darabokra robbanhat, mint a hagyományos gumiabroncs.

Csak éppen többször akkora erô, és sokkal nagyobb hanyagság kell hozzá.

Az ilyen gumiabroncs - az oldalfalaiban lévő betétek miatt - akkor sem ereszt le, ha teljesen elengedi a levegőt, ezért szigorúan tilos olyan járműre szerelni, amelyik nem rendelkezik guminyomásellenőrző rendszerrel!

Értelemszerûen. Meg talán EH2-es felni sem árt hozzá, hogy ne ugorjon le.

Jöjjenek a feladványok:

1. Az E60 / E61 -eket ( kivéve 35d és V8b ) alapesetben 16"-os H2 jelzésű keréktárcsákkal és hagyományos gumiabroncsokkal szerelik a gyárban.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért???


Talán mert 225/55R16 méretben a runflatnek semmi értelme, gazdaságtalan, és a kutya nem gyártja (1 db Dunlop modell létezik ebben a méretben runflatként, megnéztem a DeltiCom-nál).

2. Mind az Alpina KG, mind pedig az M GmbH hagyományos gumiabroncsokkal szereli járműveit.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért???


Mert a runflat megvalósíthatóságának és értelmének nemcsak alsó, de felsô határa is van. Azonos kerékátmérô mellett minél nagyobb az abroncs (R19...), annál kisebb a különbség a normál és a runflat között. 9cm-nél alacsonyabb oldalfalnál mindig van az abroncsnak bizonyos mértékû önhordó képessége, minél alacsonyabb, annál nagyobb. Másrészt az Alpinának meg az M GmbH-nak fontos a rugózatlan tömeg mértéke és a gyorsulás.

3. Most már ( nem olyan régóta ) az E9X-ekhez is lehet eredeti, gyári mankókerék készletet vásárolni.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért van rá szükség???


Nincs rá szükség. Igény, az viszont van rá, mivel nem mindenki jár runflattel.
Előzmény: Bazsa 525d (6274)
Laciboy Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6283
Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom felprogramozni az autómhoz a gyári állófűtés távirányítót? A neten több helyen találtam leírást de egyik sem működik. A távirányítón semmilyen visszajelzés nincs a programozás után, és közben sem. Ha viszont simán MODE gombot nyomok és On vagy OFF akkor világít a zöld, majd villog a piros a távirányítón. De a fűtés nem kapcsol be. Kaptam egy leírást a német kereskedőtől, de az sem működik. Valaki legyen kedves tájékoztatni. 2005.09 525i Start-stop funkciós indítással.

Másik kérdésem, hogy ha szeretném kicserélni a mélysugárzókat az ülés alatt, ugye ki kell venni az üléseket. Ehhez le kell kötni az akkut. Ha lekötöm, mennyi ideig tárolja az adatokat a kocsi? Magyarul mennyi időm van szerelni? Mert nem szeretném az egész autót újraprogramoztatni (ha egyáltalán ez fennáll egy ilyen esetben). (És persze azt sem szeretném, ha eldurrannának a lufik meg az övfeszítő)

Ja és óriási szemtelenségnek tartom a BMW részéről, hogy csak a tengerentúli modellekben van külön erősítő az ülés alatti hangszóróknak a basic hangrendszerhez. (Már ha ezt jól értelmeztem az elmúlt 2-3 heti kutatásaim alapján)

Üdv
Laci
gébandi69 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6282
Hát beszélnem nekem is sikerült velük, csak a megrendelt cuccot egy hét alatt, 3 időpontegyeztetés után sem tudtam átvenni. Aztán meguntam és megvettem máshol. Persze lehet, hogy pont én voltam azaz 1% aki elégedetlen, pechem volt.
Előzmény: bmwkk (6275)
gébandi69 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6281
Köszönöm a választ, most már tiszta.
Előzmény: maszibmw (6262)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6280
:-) így igaz.
Nekem a télim 16-os, de úgy mutat az M-paket alatt mint tökön a gyűszű :-)
Előzmény: Rityifi (6279)
Rityifi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6279

Szia!

 

Tény, hogy a 16-ossal lehet a legkomfortosabb az autózás.  De nem tudok ellenállni a 18-as méretnek... :-))

Előzmény: Tonya20a (6278)
Tonya20a Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6278
Sziasztok!

Én hétfőn vettem meg a nem defektűrő Conti 830P-met (16-os felnire) 47e-ért, 2009/37. heti gyártás... Nagyon elégedett vagyok vele eddig, szépen csendben fut, úgy érzem jól tapad.
Faceliftes 520d-ket egyébként defektűrővel hozzák ki (legalábbis itthon azzal árulják), gondolom, hogy a nagyobbakat is, de azokat nem néztem. Mindenesetre én áttértem a normál gumikra és ott figyel a pótkerék a csomiban, jól van ez így, komfort mindenek felett :-)

T.
Előzmény: Rityifi (6276)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6277
245/40/18-as az enyém is, azaz egy 40-es oldalfal nem olyan magas, hogy hintázzon rajta.
negatív szerintem: nehéz rúgózatlan tömeg, kátyúban is üt olyat, merev oldalfal...
pozití: biztonság, és talán jobban védi a felnit a sérüléstől kátyúkban.

Nekem a téli nem defektűrő, és annyival finomabb, halkabb (pedig téli)
Előzmény: Rityifi (6276)
Rityifi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6276

Üdv.

 

Azt már én is eldöntöttem, hogy ha én veszek az autómra gumit (pont nálam esedékes a csere) akkor nem veszek rá defektűrőket.  A komfort miatt (főképp M-es a futóművem) a zajosodása (bekeményedése)

 

Nekem a használat során ezek a tapasztalataim.

Van azért számomra előnye is, Pl: kifejezetten tetszik forszírozott kanyarvételeknél, hogy a nagyon kemény oldalfal miatt rendkívűl közvetlen az irányíthatóság. Ezért értek egyet a többiekkel ebben a kérdésben (Ozapf, Gugu) , egy kevésbé jó tartású gumival nyúlik, hintázik az autó a kanyarban.

bmwkk Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6275
Igazad van tényleg normálisak, most beszéltem velük:) Csak telefonon kell velük beszélni, mert Németországba ingáznak, e-mailt nem mindig néznek.
Előzmény: G.Gambino (6269)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6274
ImportEUr 2008.10.28-i hozzászólása 1560-as számmal:
idézem:

"Urak,



az elmúlt napokban többször is szóba került az ún. defekttűrő gumiabroncs vs. hagyományos gumiabroncs kérdésköre.

Korábban már írtam erről egy litániát egy másik topikban, talán nem veszitek rossz néven, ha ide is beteszem:



Az ún. defekttűrő gumiabroncsnak ( már a magyar elnevezés is helytelen ) mindösszesen két előnye van:



1. Defekt esetén nem kell szórakozni a kerékcserével, tehát nem kell összekoszolnia magát az embernek, vagy nem kell izzadnia öltönyben-nyakkendőben, vagy adott esetben nem kell ronggyá áznia.



2. Adott esetben az ilyen gumiabroncs megvéd(het)i a keréktárcsát az esetleges sérülés(ek)től.



Csak ez a két előnye van, semmi más.

A többi "előny"-ként felsorolt tulajdonság nem egyéb, mint ócska marketingrizsa.



És hogy milyen hátrányai vannak?



1. A hagyományos gumiabroncshoz képest magasabb ár, illetve magasabb szerelési költség.



2. Az ún. defekttűrő gumiabroncs 16"-os méretben - az oldalfalaiban lévő betétek miatt - ca. kétszer nehezebb, mint az ugyanolyan méretű hagyományos gumiabroncs, ezáltal sokkal jobban igénybe veszi a futómű alkatrészeit.

Megjegyzem, hogy ez a súlykülönbség a gumiméret növekedésével fokozatosan csökken, tehát egy ugyanolyan átmérőjű 19"-os gumiabroncsnál ( váltóméret ) a hagyományos és az ún. defekttűrő közötti súlykülönbség már alig érzékelhető, hiszen minél nagyobb a gumiabroncs átmérője collban, annál kisebb az oldalfal magassága, így a benne lévő betét mennyisége és ezáltal súlya is kisebb.



3. Az ún. defekttűrő gumiabroncs oldalfalai - a bennük lévő betétek miatt - sokkal keményebbek és merevebbek, mint az ugyanolyan méretű hagyományos gumiabroncsé.

Ezáltal egyfelől jelentős mértékben romlanak az autó kanyarodási tulajdonságai ( az ilyen gumiabroncs nagyobb tempóval vett kanyarban nem tud kellő mértékben "deformálódni" ), másfelől az autó sokat veszít menetkomfortjából ( magyarán a szart is kirázza az emberből ).



4. Defekt esetén az ún. defekttűrő gumiabronccsal max. 80 km/h-s sebességgel max. 150 km-es távolságot szabad megtenni, a BMW ajánlása szerint legalábbis.

A gumigyárak, illetve különféle tesztek szerint ez a távolság max. 80-100 km.

De csak egyszer!!!

Az ún. defekttűrő gumiabroncs javítható ugyan, de onnantól fogva már nem "defekttűrő".

Másodszor már nem fogja bírni azt az iszonyatos terhelést, amit a levegő nélküli haladás okoz.



5. Fentebb azt írtam, hogy az ún. defekttűrő gumiabroncs adott esetben megvéd(het)i a keréktárcsát az esetleges sérülés(ek)től.

Csakhogy ebben az esetben az ilyen gumiabroncs oldalfalaiban lévő betét jó eséllyel - kívülről nem láthatóan - szilánkosra fog törni, és onnantól fogva már nem csak hogy nem "defekttűrő", hanem kifejezetten balesetveszélyes, hiszen defekt esetén a gépkocsi vezetője abban a tudatban fog továbbhajtani, hogy a gumiabroncs levegő nélkül is meg fogja tartani a járművet.



Hát nem fogja...



6. Az ún. defekttűrő gumiabroncs semmivel sem biztonságosabb hagyományos társánál.

Fentebb már írtam, hogy a magyar elnevezés sajnos eleve helytelen.

A helyes elnevezés gumiabroncs szükségfutási tulajdonságokkal kellene hogy legyen ( a német nyelv pl. így hívja ), csak hát ez baromi hülyén hangzana. :-)

Egyfelől azért, mert az ilyen gumiabroncs pontosan úgyanúgy kaphat defektet, mint a hagyományos gumiabroncs, másfelől azért, mert durrdefekt esetén az ún. defekttűrő gumiabroncs pontosan ugyanúgy apró darabokra robbanhat, mint a hagyományos gumiabroncs.

Óriási tévhit, hogy az ún. defekttűrő gumiabronccsal nem lehet "klasszikus" durrdefektet kapni!!!



Dehogynem lehet...



7. Az ún. defekttűrő gumiabroncs autóra szerelhetőségének csak egyik ( elengedhetetlen és kötelező ) feltétele a guminyomásellenőrző rendszer megléte.

Az ilyen gumiabroncs - az oldalfalaiban lévő betétek miatt - akkor sem ereszt le, ha teljesen elengedi a levegőt, ezért szigorúan tilos olyan járműre szerelni, amelyik nem rendelkezik guminyomásellenőrző rendszerrel!



A másik feltétel a megfelelő keréktárcsa megléte.

Az ún. defekttűrő gumiabroncsot szigorúan tilos hagyományos ( H2 jelzésű ) keréktárcsára szerelni!!!

Az ilyen gumiabroncsot csak és kizárólag speciálisan erre a célra kialakított, EH2 jelzésű felnire szabad felszerelni!!!

Az EH2 jelzésű keréktárcsánál más az ún. mélyágy kialakítása, ez gátolja meg a gumiabroncs esetleges lefordulását pl. akkor, amikor defektes, levegő nélküli kerékkel élesen kanyarodik az ember ( Bazsa 525d topiktárs télikerekei ezért nincsenek ún. defekttűrő gumiabroncsokkal szerelve ).



A hagyományos gumiabroncsénál sokkal merevebb oldalfal mellett az EH2 jelzésű keréktárcsa eltérő kialakítású mélyágya miatt olyan rohadt nehéz ( és drága ) szerel(tet)ni az ún. defekttűrő gumiabroncsot.



Nos, röviden ennyi. :-)



Végül még valami:



Biztos vagyok benne, hogy lesz egy-két notórius okostojás, mindenkinélmindentmindigjobbantudó "szakértő", aki vitatkozni fog a megállapításaimmal.

Készséggel állok elébe, amennyiben a nagyhangú észosztás az alábbi kérdések megválaszolásával kezdődik:



1. Az E60 / E61 -eket ( kivéve 35d és V8b ) alapesetben 16"-os H2 jelzésű keréktárcsákkal és hagyományos gumiabroncsokkal szerelik a gyárban.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért???



2. Mind az Alpina KG, mind pedig az M GmbH hagyományos gumiabroncsokkal szereli járműveit.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért???



3. Most már ( nem olyan régóta ) az E9X-ekhez is lehet eredeti, gyári mankókerék készletet vásárolni.

Ha az ún. defekttűrő gumiabroncs olyan hiper-szuper-fasza dolog, akkor vajon miért van rá szükség???

Előzmény: Gugu_m (6271)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6273
Az M5 szériában miért nem defekttűrővel jön ki?
Előzmény: Gugu_m (6270)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6272
Steef, írtam Neked mailt, kérlek, majd jelezz!
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6271

És az oldalfal  pont hogy a kanyar középpontjától kifelé távolodva dől ki, és emiatt a felni a kanyar középpontjához képest kifelébb lesz mint a gumi futófelülete, hiszen az autót a centripetális (vagy fugális,a neve attól függ külső vagy belős koordinátarendszerből vizsgáljuk) erő ki akarja dobni a kanyarból, az egyetlen bent tartani akaró elem, maga a futófelület, de ha nyúlik az oldalfal, akkor szélsőséges esetben elképzelhető lenne egy olyan kerék, ami már az oldalfalán és a felni peremén fut. Ilyet például gyakran látni béna autóverseyzőknél, akik nem az ívet találják el megfelelően, hanem a rossz ívet tovább feszítve a futóműgeometriát próbálnak nagyobb kanyarsebességet elérni....

 

Ha lerajzolnád amit írsz, rájönnél, hogy elég nagy hülyeség... :)

Előzmény: Gugu_m (6270)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6270

Pont ez a baj a sima gumival... :D Hogy le akar fordulni a felniről, amitől az úttartés bizonytalanabb, és a számítható futóműgeometria helyett kapunk egy bizonytalan "elmászott" erővektorokból álló rendszert... Ami ráadásul még dinamikusan változik is...  PLusz a gumik oldalfalában lévő szálerősítések sem olyan irányú terheléseket kapnak, mint amikre tervezve lettek.

 

A te elved szerit akkor a lógó futómű szilent/ vagy más elemek is hasznára válnának a kanyarsebességnek. Ha eltekintük a komfort faktortól, akkor a minnél kevesebb mozgással (szabadságifokkal), vagyis a minnél határozottabb futóművel szerelt autó lesz a gyorsabb kanyarokban.

Előzmény: Bazsa 525d (6268)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6269

Én ellentétben gébandival, maximálisan elégedett vagyok velük. Egy testvérpár üzemelteti a céget, rettentően normális és segítőkész mindkét ember. Pár hónapja meghalt az akksim, éjjel 11-kor hozta ki a srác a helyszínre és szerelte be. E mellett vettem már Tőlük gumit, egyebet. 

Az való igaz, hogy nagyon elfoglaltak, mert elég sűrűn mennek Németországba.

Előzmény: bmwkk (6252)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6268
Nagy sebességnél kanyarban a futófelület az úton az oldalfal pedig dől a kanyar középpontja felé. nem? Hányszor látni, hogy szinte lefordul a felniről.
a defekttűrő pedig merev, nem engedi ezt. Megfogalmazni nagyon nehéz.
Előzmény: Törölt nick (6267)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6267
Pont ettôl stabilabb. Miért kéne neki bedôlni?
Előzmény: Bazsa 525d (6266)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6266
A merevebb oldalfal nem tud annyira "deformálódni" nem "dől" be. ezt leírni nehéz, de maga a szóban is benne van, hogy merevebb. szerintem...
Előzmény: Törölt nick (6265)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6265
És kanyarsebessége sem közelíti meg a normált.

Fordítva. Pont a merevebb oldalfal tesz nagyobb kanyarsebességet lehetôvé.
Előzmény: Bazsa 525d (6259)
grbv Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6264

sziasztok!

toltottem ma ablakmosofolyadekot a kocsiba es volt annyi eszem,h a motorra raktam a kupakjat amit persze a szel le is fujt a motor ala.a kerdes csak az,h jo helyen van-e ott vagy ahogy megyek vele esetleg bemehet,felpattanhat vhova ahol kart tehet vmiben?koszi a segitseget!

Szatesz1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 6263
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy bmw 530d m 2004 es ÉS most megserult benne az intercooler....És mivel megvan csippelve is ,igy gondoltam veszek ra valami nagyobb intercoolert ,nézelödtem és nemtudom milyet vegyek rá, illetve lessz e jelentöse, mert eléggé a sebesség illetve az erö megszállottja vagyok...Tehát milyet!?

Néztem nagyobb turbot is, mert lehet azt is lecserelnem, és eljarkalnek vele gyorsulasokra meg stb...Nemtudom ez emnnyibe befojasolja a motor élettartamát ...
Elöre is köszi a válaszokat...
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6262

Az equalizer segítségével beállíthat az ember egy színképet, kiemelhet, eltüntethet tartományokat, majd az így létrehozott individuális aránygörbét húzza kompletten fel vagy le basszus illetve magas terén a normál állítási módozat, megtartva a kívánt egyedi arányviszonyokat.

 

Jani

Előzmény: gébandi69 (6261)
gébandi69 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6261

Szia!

Logic-7 rendszernél van normál (egyszerű) tre-bass állítás ill. equaliser. A kettő milyen hatással van egymásra, egyáltalán mi értelme a kétféle állítási lehetőségnek?

Előzmény: maszibmw (6234)
gébandi69 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6260
Ennél linkebb társasággal nem találkoztam. Nem biztos, hogy bármit is tudsz venni tőlük.
Előzmény: bmwkk (6252)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6259
És kanyarsebessége sem közelíti meg a normált. M pakettel meg főleg szekér.
Én szerintem legközelebb normál gumit teszek rá.
Előzmény: Gugu_m (6257)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6258
hát, nekem még életemben nem volt defektem, de komolyan. Aránylag sokat költök gumira, mivel igen fontosnak tartom azt az "alkatrészt" ami a földhöz köt. A komfort nem jobb? Igaz, ha meghalok, akkor cs..tem a komfortot.
Előzmény: Gugu_m (6257)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6257
télre csak defekttűrőt, méghozzá azért, mert ha kapsz egy defektet épp egy sitúra során, vagy bármikor amikor elég hideg van, elég nagy szívás várni, és majd megfagyni a kocsinál, hogy szerezz egy kereket, trailert, vagy ha még meg is vetted a pótereket, fölrakni az út szélén fagyba. Mert nyáron az ember ha nem siet, akkor úgy elvan az út mellett, a tél kevésbé mókás. Amúgy a defekttűrő minden esetben az erősebb oldalfala miatt sokkal jobban ajánlható, hiszen egy akármilyen defekt esetén az autó kontorlálható marad, ellentétben a sima társával. Más kérdés hogy zajosabb, és rázósabb...
Előzmény: bmwkk (6256)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6256
530xd az autó, amire keresem, ez lemaradt:)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6255
Ti milyen téli gumit ajánlotok? Dunlopról és Continentalról jókat hallottam. ozapft.is, a fórumon régebben olvastam, hogy nagyon ajánlod a defekttűrőt télre is- jól emlékszem? ezt azért gondolod így, mert ezzel "tervezték" az e60-ast, vagy, mert egyszerűen a defekttűrő technológiában bízol?

Ti mit javasoltok, Nektek mi jött be? elég sportosan vezetek..
borgasz Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6254
Igen
Előzmény: bmwkk (6252)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6253
Nem csináltam belôle sosem titkot, hogy - többek között - van 2 Bose fülesem is :)
Számítógépes játékokra, mozizásra zseniális, dübörög mint a kurvaélet. De Duke Ellingtont nem ezen kell hallgatni, arra alkalmatlan. Arra elôkapom valamelyik AKGt.
Előzmény: Gugu_m (6243)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6252
http://www.ap-trade.eu/kapcsolat.html

nem tudjátok, élnek ők még?
Steeef Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6251
Szia.Bármennyire is hihetetlen a rossz izzítógyertya mindig olajos,mivel nem ég le róla a szennyeződés.Ne kérdezd hogy miért nem én sem értem (égési térben helyezkedik el),ha nem füstöl,ill nem látsz a csöveknél olajfolyást akkor nem eszi az olajat.Üdv.
Előzmény: riplac74 (6246)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6250
Én imádom, kicsi, vastag, rettentő jó a fogása, kialakítása. Jó az a 2 bütyük rajta. Csak olyan finom, puha bőrrel borított, hogy már rengeteg karc van nekem rajta az órámtól, körömtől.... Hihetetlen érzékeny. És a karcokat meg érezni amikor markolod :-(
Előzmény: bmwkk (6249)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6249
Segítségeteket kérem (újra):

-530xd (e60)-hez nem tudtok ajánlani egy M-es kormányt?
-Milyen árban van nagyjából egy ilyen?
-Bonyolult a felszerelése, illetve drága?
-Mivel jobb/másabb egy M-es kormány?
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6248

Még ennyivel egészíteném ki Gugu m hozzászólását:

 

A hivatalos mérésmenet a következő:

 

Teljesen sík terep, üzemmeleg motor, és a motorleállítást követő 5 perc elteltével kell a mérést elvégezni.

 

Üdv, Jani

 

Előzmény: Gugu_m (6247)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6247
Hány km ment bele azóta ? Akkor is töltsd most maxra, megfelelö olajjal, lehet hogy nem töltötték ők se maxra, ők rosszlu ellenőrizték a pálcát, stb.  annyi minden ilyesmit láttam már, hogy nem lepődnék meg.Ha most maxra töltöd, és mész vele 1-2000km-t (500 mulva is megnézheted), és  akkor megnézed az lesz a mérvadó... Olajpálcát teljesen vizszintes uton álló motorral ellenőrizni, kihuz, letöröl, visszadug, kihuz eljárással kell. Sokan ezt is el szokták hibázni.
Előzmény: riplac74 (6246)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6246
Most vettem észre,hogy kiderült a gyertya olajos.Utána megnéztem a nivót és a min.-nál volt,úgy töltöttem utána.Kb 3 hete volt teljes olajcsere.
Előzmény: Gugu_m (6242)
Steeef Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6245
Szia.Akkor segítettünk ezek szerint:) Az AGR szelep műküdése nem befolyásolja az olajfogyasztást semmi téren.Olaj csak motorban (szelepszárszimering,gyűrű,olajtér) ill. turbónál tud bejutni a hengerbe.Motordiagnosztiban,javításban tudok segíteni ha gondolod.Vidéken vagyok megtalálható Esztergom mellett.Üdv Steeef.
Előzmény: riplac74 (6241)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6244
Szia, Frigyes! Írtam neked mailt, ha nem gond.
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6243
Te sem vagy az a hazabeszélős fajta... :D de valóban a Bose-nak picit sajátos a hangképe, de ha nem hifi-ről beszélünk, hanem jó zene hallgatásról, akkor teljesen elfogadható. :)
Előzmény: Törölt nick (6239)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6242
Sejtetetm hogy az AGR lesz a ludas. Az olajfogyasztást meg kéne nézni, hogy miután minden renben van most, akkor is csinálja-e. Ha igen, akkor kell komolyabban utána nézni mi lehet. Az olaj evés a beavatkozás elött is fennálló hibajelenség votl, vagy csak láttátok hogy olajos a gyertya, és plus amióta cseréltétek, eszi az olajat ?
Előzmény: riplac74 (6241)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6241

Szia.

Az Agr vákumcső maradt le azóta jól megy de a lényeg még mindig bosszant az olajfogyasztása és az hogy a gyertya nem gázolajban fürdött hanem tiszta motorolajban.Ez végül is azt jelenti hogy az adott hengerben befolyt az olaj.

Leragadhatott a gyürű?

Van tipped?

Köszi

 

Előzmény: Steeef (6225)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6240
Szia!
Igen, inkább Neked hiszek mint a saját fülemnek :-) Csak vicc volt. Emlékszem beszéltük, hogy nagyon komolyan benne vagy a zenében.
Valóban ha cd-t hallgatok, az az én fülemnek is szép, elfogadható. Viszont a rádió úgy szól, mintha egy dobozból szólna... Valamint van egy "fontos" miskolci adó ami folyamatosan ugrál 2 frekvencia közt, (mindkettőn az fogható), de csak akkor ha RDS be van pipálva. Valamint soxor van olyan, hogy hallgatok egy adót, és másodpercekre bejön "mellé" mégegy. Egyszerre szólnak. Nekem az antennája is olyan gyengének tűnik. Nejem astrájában még szépen szól a rádió, amikor az enyémmel már rég nem fogható, csak recseg.
Előzmény: maszibmw (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6239
Így van, a hallás szubjektív. 10bôl 9 ember simán eldobna egy AKG fülest, hogy az milyen "szarul" szól egy Bose-hoz képest, és az életben nem jönne rá, hogy a dübörgô hang, amit a Bose-ban hall, az egy torzított hangkép.
Előzmény: maszibmw (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6238
Régen külön kocsiszekrény volt a Durchladesystem-nek, eltérô karosszériamerevítésekkel, egy átalakítás lehetetlen (és tilos) volt. E60nál, E90nél már úgy tudom megoldható, de még nem láttam senkit aki megcsinálta volna, mert egy komplett bontott hátsó háttámlára (ki ad el bontottan külön ilyet?), zsanérokra, reteszelô bowdenekre, anyámkínjára van hozzá szükség.
Előzmény: Frigyes Mester (6237)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6237
Sziasztok!

Tegnap kellemetlen meglepetés ért, ugyanis kiderült, hogy az 530xd-m hátsó ülése egyáltalán nem lehajtható, illetve sízsák sincs. Elképzelni nem tudtam volna, hogy ilyen még van, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ezt külön nem kérni kellett, vagy be kellett volna ikszelni annó a megrendelőnek?
Mennyi esélye lehet annak, hogy utólag bontott cuccokból ezt össze lehet hozni?

Üdv

F.M.
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6236

Hallani kéne, lehet a tulaj füle cseng :)

 

Jani

Előzmény: Gugu_m (6235)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6235

Szia,

 

nem is tudtam hogy ilyen komolyan foglalkozol zenével :)

 

Lenne egy technikai kérdésem, egy vadonat új 3as Coupe Logic 7-el, a tulaj arra panaszkodik hogy állandóan mozog a hangszin, meg a hangkép mintha egy hülye DJ játszana vele folyton, állítólag hallgathatatlan, magam sajnos még nem hallottam, így nem tudom leírni, pontosan mi a gond. Mi lehet ennek az oka, van valami tipped ?

 

Köszi: Gusztáv

Előzmény: maszibmw (6234)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6234

Az hogy mi hogy szól, reláció kérdése...

Sok embernek az szól jól, ha fullra tekeri a basszust, magasat, és hűha.

Az igazi hifi linearban szól, mindennemű módosítás nélkül. Nyilván egy gépkocsi belső terében képtelenség normális akusztikai teret létrehozni. Ennek ellenére a BMW erre szakosodott mérnökei mindent megtesznek, hogy az adott térben a lehető legjobb eredményt elérjék.( az összes variánshoz külön jelleggörbe társul ). Nem hinném, hogy egy golf buffa buffa "jól szóló" hangrendszere felvenné evvel a versenyt.

Nekem azt hiszem elég vájt fülem van ehhez, hisz szinte minden hónapban lemezfelvételt készítünk a MÜPA-ban, mivel ez a szakmám, jelen esetben a Bartók összkiadást...

Ha igazán kifinomult hanganyaggal táplálod a rendszert ( egy hifit sosem könnyű műfajjal tesztelünk ), igen is meghallod, hogy van tere, színképe, a rendszernek, legyen az alap vagy a fullos. ( sőt, nem is igazán kedvelem, amikor a tárasam a Logic-7 iszonyatosan idiótán elállított beállításaival szólaltatja meg a rendszert )

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6197)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6233
Pl ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/phaeton/volkswagen_phaeton_6.0_w12_4motion_5_sz._aut_szalonallapotkp-s_reklamar-3336228
még talán azt is beadja, hogy a pápáé volt. :-) és csak 7végente hajtotta, azt is hátulról.
Előzmény: Törölt nick (6231)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6232

Hiába hasonlít, attól még a jó öreg I-Bus-os MK IV-es navi rechner végzi a munkát, dolgoztak is eleget rajta, hogy kivülről úgy nézzen ki, mintha ő is új lenne ám... :) Bár hozzáteszem, amire a navi kell, legtöbbször az MK IV is tökéletes. el vagyunk kényzetetve, hogy headup display, meg 9 colos kijelző, meg nagy felbontás, meg Online... régen térképpel is mindeni eljutott ahova akart... :D

 

Nekem a Young Timer-emben egy Becker Online Pro sok esetben okosabb mint a mai navik, pl: tud olyat hogy megadom hogy az útvonalon elöttem hány m/km-t van dugó, és annak fügvényében újratervez, pl itthon, ahol nincs TMC, elég hasznos szolgáltatás... És a Becker Club weblapon megtervezhetem előre az útvonalamat, és neten áttölti a rádióra, és már mehet is a navigálás... Tudták ezt a Beckernél már 2000-ben is mikor ez a fejegység megjelent, igaz 1500 Euros áron :), a BMW-ben meg most jöttek elő vele, hogy connected Drive rendszer, google maps-el... :D

Előzmény: Bazsa 525d (6222)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6231
Épp csak az almacsutka, az üveghegy a beszélő szamár és a királylány nem szokott benne lenni...

Viszont megvan az az elônye, hogy ha az ember elég ilyen faszságot hallgatott végig, egy idô után kívülrôl ismeri az összes ilyen hanglemezt, és a kocsit már meg se kell nézni. Ez egy csomó idôt megspórol.
Előzmény: Gugu_m (6227)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6230
Bizony! Bármikor jöhet egy gátszakadás :-)
Előzmény: bmwkk (6228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6229
Ismerem. De az nem tud dead reckoning-ot.
Előzmény: Bazsa 525d (6221)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6228
AZ anál tényleg egy komolyabb művelet (csak a feszültségoldás kedvéért:))
Előzmény: Steeef (6225)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6227

Raildruck szenzor jel nélkül mit csinál az autó, akár az is lehetne...

 

Amúgy ha injektornál csinálják ezt, még megértem, mert darabja 100k körül van, szal kész vagyon lenne mindet cserélni, de az izzitó gyertya asszem 7 ezer körül volt legutóbb, szal a még 3 db az kemény 21 ezer lett volna.

 

Amúgy valóban, komoly vagyonokat lehet megspórolni azzal, hogy az ember átnézeti elötte rendesen az autót. Mi is szoktuk a klienseknek csinálni, amikor új autót vesznek. A magyarázatokból, és történetekből amiket az eladók elő tudnak adni, abból komolyan mondom lassan tudnék írni egy pár száz oldalas mesekönyvet ovisoknak. Épp csak az almacsutka, az üveghegy a beszélő szamár és a királylány nem szokott benne lenni...  

 

 

Előzmény: Steeef (6225)
Steeef Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6226

Szia.Én már voltam egy nem egy két sráccal autót venni.Emléxem egszer egy makulátlan autóhoz indultunk végül nem vettük meg mert találtunk jópár hibát.

Szoruló önindító (persze volt rá magyarázat akksi merülve van...)

1 injektor hibás volt (tulaj nem tudta ezt elhinni mert akkor jelezné a computer???)

felszereltsége is elég gyatra volt,csak ment a vakítás beigi belső ilyenek......

Fékek-féktárcsák oda voltak.

Szóval ha olyannal mész aki ismeri ezeket az autókat akkor sokat megspórolhatsz a későbbiekben,üdv Steeef.

Előzmény: sbalazs1 (6220)
Steeef Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6225

Szia.Ezek szernt valóban rosszul szerelték vissza a szívósort.

Azért ez már komolyabb művelet anál,hogy ne kelljen elvégezni egy záró diagnosztikát műszeresen,ez ezek szerint nem történt meg.

Amire tippelek én is mint Gugu_m vagy az AGR vákuumcsöve maradt le vagy pedig a szívósor flap állító csatlakozója.Az olajfogyasztás több okból lehet át kellene nézni pár dolgot (kartergáz,turbó folyás,csövek állaga) üdv Steeef.

Előzmény: riplac74 (6216)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6224
nagyon köszönöm!
Előzmény: hoze (6215)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6223
Nekem miskolcon nézték át a kocsit, de nem volt túl hasznos, inkább itt a forumről valamelyik társaságot ajánlanám, elég alaposak, persze ha az eladó belemegy a dologba :D
Előzmény: sbalazs1 (6220)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6222
link lemaradt:
http://www.motor-talk.de/attachment/553395/IMG_0844.jpg

de a gyári nekem nagyon hasonlít az 5-ös Businessre:
http://www.bmw-syria.com/me_dl/sy_en/newvehicles/x3/x3/2006/_images/equipment_dvd_navigation.jpg
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6221
Van egy ilyen utólagos megoldás (Garmin) 153.000 Ft
Előzmény: Törölt nick (6218)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6219
Fillérbaszó népszokás, hogy egyesével cseréltetnek mindent, aztán a szervizköltség többszörösét fizetik ki, mert minden egyes alkalommal szét kell kapni. Aki sokat markol, keveset fog.
Előzmény: Gugu_m (6217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6218
Az ötös grafikája, működése hiányzik ebből.

Bizony, a navin is megéreznéd, az X3ban az E46 navija van, ahol még a csomagtartóban volt a vezérlô. Az X3 vásárlóközönségét viszont a jelek szerint ez hidegen hagyja, különben nem venné senki. Mondjuk abba én sem kérnék több ezer euróért komplett infotainment rendszert, valahogy nem passzol oda. De a jelenlegi Professionalt sem, hanem bevágnék egy nyilas Business navit hogy ne tévedjek el, bôven elég az oda.


Előzmény: Bazsa 525d (6204)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6217

Ezek alapján inkább gondolnék arra hogy a szereléskor, amikor a szivósort kivették, vmit rosszul raktak vissza. AGR, vákuum csövek, egy egy csatlakozó, ilyesmi.

Hogy miért csak 3-at cseréltek... ilyenkor szokás az összeset, hamár szét van szedve az autó.

Előzmény: riplac74 (6216)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6216
alapjĂĄraton minden okĂŠ;engem az olaj fogyasztĂĄsa agaszt. Illetve a hibaĂźze et amit kiir:erhĂśhte emissionen.motorstĂśrung miteinfluss auf die abgasemissionen.
Előzmény: Steeef (6212)
hoze Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6215

Hi all!

 

bmwkk: Nesze! http://www.hoze.hu/temp/kk_E6061_tartalom.pdf

 

[6.2MB]

 

Byez: NNHoze

Előzmény: bmwkk (6214)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6214
illetve, magyar nyelvű e60 leírást tudna valaki adni? minden, a fórumon adott link már üres.
Köszi előre is!
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6213
Az SMG váltókról nem olvastam jókat itt a fórumon. Hogyan lehet felismerni, honnan tudom, hogy a kiszemeltben olyan van-e? (bocs, gondolom, hót hüle a kérdés..O
)
Steeef Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6212

Szia.Az hogy olajos volt az izzítógyertya még nem jelent semmit mivel az nem működött így nem égett le róla korom,gázolaj,olaj rendesen.De ami most történt az aggasztó sztem.Főleg hogy rángatott majd letiltott.Egyenletesen jár a motor alapjáraton??Füstöl az autó? Üdv.

Előzmény: riplac74 (6210)
Steeef Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6211

Szia.Persze ha elküldöd Nekem e-mailben akkor megnézem és válaszolok.

Üdv Steeef.

Előzmény: sbalazs1 (6207)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6210

Sziasztok.

 

Egy kis segitség kellenne,most hoztam el az autót izitógyertya csere volt 3 db.Az egyiknél a 3.hengerben a gyertya tiszta merő olaj volt.

Hazafelé az autó először el kezdett rángatni,most meg nem megy sehová max 60-al.

Illetve 3 hete volt olajcsere és most a minimum-nál áll.

 

Ha valakinek lenne tipje megköszöném.

bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6209
lehet igazad van, hóban még nem vezettem sem 5-el, sem x3-al:) Nem azt mondtam, hogy gyenge (ilyen motorral nem is lehet az), csak, hogy mi jön le elsőnek. Én, bevallom őszintén, először kiröhögtem az x3-at, de miután vittek egy körre, megváltozott a véleményem.
Mondjuk, x5-öt meg nem vennék. Túl m-es.
Előzmény: Bazsa 525d (6208)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6208
Azért a miénkben van 286 ló. Annyira nem nőies :-))))
És érdemes a youtube-on megnézni néhány videóját mire képes terepen!

de az ilyen szhar magyar utakra ilyen kell. nekem az 5-ös M-paketes, defekttűrő gumikkal, mint a szekér olyan. A patkához nem tudsz odaállni, meg télen a hóba csak tolod az elejével. Az X3 akkor ébred, amikor az 5-ös már elhalt.
Előzmény: bmwkk (6205)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6206
Király!:))) Steef megerősítette a km, valós a 70k:))) csak az a rohadt bank intézné már a leasinget...
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6205
Hát, én, mint abszolút hozzá nem értő, úgy látom, hogy az x3 nagyjából olyan, mint az audi q5. Se nem telepjáró, se nem egyterű, nem is túl nagy, de kicsi sem- olyan semmilyen. Nekem kicsit nőies az autó, de láttam már szép, férfiassá varázsoltat is.

Pedig jó autó, az egyik barátom húgának ilyen van, nekem bejön, de csak belülről, meg érzésre.
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6204
Értem. Én a hátteret, a műszaki tartalmat nem ismertem, csak azt amit nyújt/kínál. Az teljesen jó. Talán nem is baj, hogy egyszerű, nincs túl elektonizálva, talán ezért ilyen megbízható.
Bár az elavultságot apróságokban érzem benne. pl a radar elől-hátul hihetetlen primitív, azzal a borzasztó repedtfazék hangjával. Az ötös grafikája, működése hiányzik ebből. Minden más tökéletes az X3-ban. (mint mezei felhasználónak)
Előzmény: Törölt nick (6203)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6203
Nem vagyok lenézô, egy átlag X3 tulajnak nem a hifi a központi témája.
A szalonban szerintem azért számít zabigyereknek, mert jelenleg ez a legelavultabb modell a palettán, az E46 mûszaki alapjaival (az utolsó BMW, amiben még van IBUS). Ez persze azt is jelenti egyben, hogy kiforrott.
Előzmény: Bazsa 525d (6202)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6202
Csak egy kérdés, ha lehet. A mostani hozzászólásodból is olyan lenézően említed az X3-mat. Ugyan ezt érzem sok BMW közeli embertől is. Szalonban is az "alja" kategóriának tartják. Olyan mostoha gyereknek tartják. De nem értem miért?
1- a legmegbízhatóbb autó lett az ADAC-nál
2- ez az sd motorral, szinte fegyver. Szemben ez a motor a nagy tesóknál már gyengus, ebben viszont nincs ellenfél. 6,4 sec 0-100-ra sportautós. Olyan autókat elverünk vele, hogy hihetetlen.
3- rettentő jó a kanyarsebessége, magas üléspozíció, nagyon jó útfekvés, tökéletes 4 kerék hajtás. Jó hely elől-hátul. Viszonylag jó fogyasztás.... Nem zörög, jó az összeszerelése, jók az anyagok.(megbízható osztrák összeszerelés, nem USA).. Én imádom.

Miért mostoha az X3?? Tényleg őszintén érdekelne a véleményed.
Előzmény: Törölt nick (6198)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6201
Jut eszembe pl a régi 2000-2007 mondeó ülésmagasság állítása a 4 milliós alapban is elektromos volt (már 10 éve). Opelnél kurblis, VW-nél pumpás....
Nézd meg egy BMW alap ülését, mint valami nem is tudom... ezt nem nézi a fejlesztőmérnök?? Nem hiszem, hogy ezt így kellene megoldani.
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6200
Kipróbáltunk vásárlás előtt sok BMW-t, különböző motorokkal. Ezt alaposan körbe jártuk. Megnéztük a színt, kárpitot, a felszereltséget... de azt, hogy hogy szól a hifi, abszolult nem néztük. Ki gondolná, hogy a 2. szintű hifi ilyen amilyen. Nem bántom, sőt imádjuk mindkét autónkat, csak megjegyeztem, mert erről volt szó.

Pl olyan apróságra is rámentünk, hogy az ülés alapból nem elektromos. A magasságát rettentő buta módon lehet állítani. Fel kell emelkedni az ülésből, miközben majd kitéped a kormányt, és így az ülés ugrik egy nagyot felfelé. Ha nincs benne teher akkor meg nem tudod lefelé. Szóval őrület. Ezért rendeltünk full elektromos ülést, ugye több százezres fölösleges kiadás egy alapból buta ülésállító rendszer miatt.

És az extrákról. Már nem emlékszem, de sok apróság volt, ami alapból nem felszereltség. Pedig ilyen autóban minimum lenne a xenon, a digitklíma, a tempomat, el. ülés, bőr kormány, jó hifi... már nem emlékszem, de először 3-mas kombira számolgattunk, és nevetséges dolgokért felárat kértek volna. No mindegy nem szidom, hisz a "gyerekem" :-)
Előzmény: Gugu_m (6199)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6199

A Business a BMW-nél kb. 20 éve az alacsonyabb kategóriát jelenti. Persze nem kötelező ezt tudni, csak gondoltam megjegyzem. Amúgy mielött megvetted az autót, te nem próbáltál ki egy hasonló felszereltségüt, zenéstül, mindenestül ? Vagy miért nem kérdezted meg a kedves eladótól, hogy milyen hifik vannak még, vgy mutasson egy business-t, hogyan szól. Business fejegység a legalapabb, az alap hifi professional rádióval már jobban szól....

 

Ne haragudj, de az hogy ennek nem jártál utána, ez nem a BMW hibája, ez kb. olyan mintha bemennék hozzád, kérnék egy drága utazást, ami csak attól drága, hogy messze van, de nem kérdeznék se az ellátásról, se reptéri transzferről, semmiről, majd rohadtul meglepődnék, hogy nem úgy menek a dolgok ahogy elvártam, nos ebben az esetben én voltam a hülye... Csak autónál, mivel kismillió választási lehetőség van, még nehezebb is.

 

És hogy mi nem széria, ami a golfban az, arra kiváncsi lennék...

Engem meg az szórakoztat, hogy a Comfort schliessen funkció 15 éve benne van a BMW-kbe, a lámpa autómatikus leállitása 12 éve, és ezeket sok prémium kategóriás autó a mai napig nem tudja, de a lámpa lekapcsolást pl.: a legujabb 2009 Toyota Prius se.

Előzmény: Bazsa 525d (6197)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6198
A Business a fapad, ez mindig is így volt. Az ok egyszerû: európában nincs tömeges kereslet a hifire, belekérik a fapadot és leszarják, pláne az X3nál. Mondanám, hogy dobj bele egy Professional fejet, de az nincs X3nál, csak komplett hifit lehet venni (meg a még szarabb Basic-et, amibôl még a CDC-vezérlés is ki lett gyomlálva).
Előzmény: Bazsa 525d (6197)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6197
Azt írod, hogy micsoda részleg fejleszti a hifit a BMW-nél. ezt nem vonom kétségbe, de mint laikus felhasználó azt mondom kidobott pénz a fejlesztőknek, hisz nincs egy zenész fülem, de nevetséges minőségű a business zene az autómban. Nem egy ember szólta már meg, hogy a golfjában jobban szól. Mondom, nem vagyok zenebohóc, de ez még nekem is feltűnt. (magát járatja le ezzel)
Érdekes, hogy szalonban vettük, mi állítottuk össze az X3 sd-nket, és akkor ki gondolta volna hogy erre is költeni kellene. Gondoltuk, hogy 15 millió felett járunk, meg business a neve is, hát csak nem lehet vacak, arra nem költünk.

A BMW úgy magyarázza, hogy a legjobban konfigurálható autó. Ez így van. Ezer féle extra különböző párosítási lehetőségekkel. Nem 3 csomag mint a Lexusnál.
De ezt úgy is meg lehet közelíteni, hogy alap mint egy gc suzuki. Egy sd x3-ba ami ugye a csúcs, olyan dolgok nem széria felszereltség, ami egy golfba 10 éve az.

Egyszerre vettük a 2 autónkat, így nem volt időnk rájönni, hogy ez a business hifi enyhén szólva is fejlesztést igényel.
Ez az egy amiért haragszom az autómra és magamra. De legalább ne business hifi nevet adnának neki, hanem standard, vagy hasonló. Ebből érezné a júzer, hogy erre kicsit költeni kellene.
Előzmény: Törölt nick (6196)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6196
meg egy max 3000 Ft értékü erösítöt...

Ezt a te hatalmas gyártási tapasztalatod alapján nyilván meg tudod ítélni.

Egy SAP rendszer meg 50 forintos DVDkre van kiírva, meg adnak hozzá egy 200 forintos kézikönyvet - mi kerül rajta milliókba szerinted?
Előzmény: ps3peter (6193)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6195
drágább, mintha ugyanilyen hangminőséget hoznál ki egy hifis által buherált rendszerből

Azt azért tegyük hozzá, hogy a hifisnek se EMV-csarnoka, se klímakamrája, így aztán fingja nincs róla, mit fog csinálni a rendszere egy izmosabb elektromágneses interferencia hatására, vagy harminc fokban mennyire megoldott a hûtése az adott beépítési pozícióban, vagy milyen hatással van az adott fogyasztó az autó tejles energiaháztartására nézve.
Laborasztalon én is összerakom feleannyiból, ha mozgó jármûben is kell mûködnie üzemi körülmények között, az már egy pettyet drágább és bonyolultabb lesz :)
Szóval az, hogy Móricka összetotózza a hifiárlistából feleannyiért, nem jelent semmit.

A BMWnél ezeket a rendszereket jó ideje térhez hangolják, jópár mérnök foglalkozik ezzel, nem csak úgy bedobálják a komponenseket aztán szoljon ahogy tud...

Így van, az equalizing profil hangrendszer- és karosszériafüggô (egy E61 hifi más profilt kap, mint egy E60 hifi, és ugye van karosszériánként a 4 rendszer).

Individual-t ebben az országban nem sok ember hallhatott, mert elég ritka, magam se hallottam, de állítólag fenomenális.

...viszont annál többen tudják, hogy mennyivel olcsóbban ki lehet hozni "ugyanazt" :D
Előzmény: Gugu_m (6192)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6194
el tudnád küldeni azért az M packet.es ember elérhetőségeit? Előre is köszönöm.
Előzmény: G.Gambino (6167)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6193
Persze, csak ami engem zavart, az az, hogy a hifi rendszer 166 ezer Ft-jáért kapsz két 2000 Ft- os magasat, két lapos borzasztó gyenge 20-as mélyet, meg egy max 3000 Ft értékü erösítöt... Kicsit túl van árazva a dolog, vagy a neve téves. Semmi bajom nem lenne, ha a Hifi lenne mondjuk az alap rendszer, a Logic, illetve az Individual meg persze feláras. Ez teljesítené egy prémium autóról alkotott elképzelésemet. De az hogy egy e60 alap hangrendszere gyengébb a legtöbb nem prémium autó alap hangrendszerénél, az nonszensz...
Előzmény: Gugu_m (6192)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6192

Azt aláírom, hogy a profit biztos szerepet játszik a dologban, és hogy drágább, mintha ugyanilyen hangminőséget hoznál ki egy hifis által buherált rendszerből, de pár dolgot szeretnék leszögezni.

 

- A különbségek árban léteznek, de nem nagyságrendekről van szó, mindjárt be is bizonyítom

 

- A BMWnél ezeket a rendszereket jó ideje térhez hangolják, jópár mérnök foglalkozik ezzel, nem csak úgy bedobálják a komponenseket aztán szoljon ahogy tud...

 

-Most néztem meg a konfigurátorba, egy E60-ba a következő összegbe kerülnek:

hifi: 166 ezer

Logic 7: 376 ezer

Individual: 612 ezer.

Individual-t ebben az országban nem sok ember hallhatott, mert elég ritka, magam se hallottam, de állítólag fenomenális. Logic 7-et sok autóban volt szerencsém hallgatni, F01 7esben, 3-as Coupe-ban, 3-as Limóban, stb.  Régi Harman Kardon-t hallottam 3-asban,és 7esben. Az is hihetetlen szépen szólt.

 

Egy normális aftermarket erősítő ami ennyi hangszórót jó minőségben meghajt 100nál indul,beépítés legalább 50 ezer, kábelek kondival minimum 30-40. (10%ot érdemes minden hifinél kábelre költeni) Maradt 180 ezer Forint. mire crossoverek, magassugárzók, közép sugárzók, stb.-ből te utólagos hifiből beszereled mind a 8-12-16ot,  akkor ha csak 15 ezres hangszórókat veszünk, már elérted a limitet. És ha jobban is szól, akkor is csak aprós különbségekről beszélhetünk. És maradt a szétbarkácsolt autó, míg a Logic 7 az F01-ben tényleg brutálisan jól szólt szériában.

 

-És még egy dolog, én nekem hobbim a hifi, és megsúgom, aki azt mondja, létezik olyan hogy autóban hifi, az hazudik. Igen, vannak rendszerek amik jól szólnak, ha állsz egy csendes garázsban, de hifi-ről kár beszélni. Ha az autó 40-50-el gurul, akkor már nincs hifi, csk zaj, meg zene van. Így azok a nüánszok, amik számítanak a hifiknél, már sokszor rég nem hallhatók.

 

Az erősitők minősége meg nem a felépítésen múlik, ha az ember kinyit egy Ray Samuels hordozható fejhallgató erősítőt, ami 120 ezer körül van, (hangsúlyozom, ez hordozható, az egész egy fél tenyérbe elfér) akkor semmi nagy dolgot nem talál, mégis úgy szól a megfelelő fejhallgatóval, hogy hihetetlen.

 

Sorry a hosszú relatíve offért...

 

 

 

Előzmény: ps3peter (6187)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6191
Egy barátomnak 2,5 éve német touaregje van, azzal jár. Mindig ellenőrzik, semmi gond eddig.

Német cím?:) Hasonlóan a szlovákokhoz, ott is működnek "befogadó" lakások, kvázi "legálisan". Én mondjuk nem csinálnám, de van 1-2 partnerem, aki nyomja, évek óta.

Miért kellene honosítani? Az EU lényege az egység, a mozgás szabadsága (elméletileg).
Előzmény: Törölt nick (6181)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6190
Nem tettem bele semmit, mert csak elméletileg foglalkoztam a dologgal, ezért nem boncolom szét én se az autómat, föleg miután láttam, hogy elég nehéz lenne low-power szignált kivenni az erösítö elött a kábelezés rövidsége miatt. High-low adapterrel meg már nem érdemes foglalkozni, abból szép hang már sohasem lesz.
Mindenesetre meglepett annak idején, hogy mennyivel rosszabb volt a nagybetüs HIFI rendszer, egy épített kb. 1000 €-s rendszertöl anno a Vectrámban. Az analíziseket sajnos már nem tudom produkálni, még a Windowsos rendszeremen volt rajta a program, már egy éve csak "almázok". A rendszer egy Audio System mérömikrofon, és a hozzá adott szoftver volt, a mérési módszer a két elsö ülés hallgatói pozícióján mindkét fülre, felfelé irányított mikrofonnal történt, majd középérték analízis. Arra emlékszem, hogy 60 Hz alatt nagyon nagyot esett, a középsugárzó, és a magas átvételi frekvenciáján (4000 Hz körül) volt egy hatalmas peak. A magas is elvérzett 8000 felett, bár ez zavart legkevésbé.
Előzmény: Törölt nick (6188)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6189
Van aki csak a saját kárán tanul. Evvan.
Előzmény: Gugu_m (6184)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6188
Mutass már egy spektrumanalízist a méréseidrôl, meg hogy milyen mikrofonrendszerrel mérted be azt a rendszert, amit te beletettél, és az milyen eredményeket produkált.
Előzmény: ps3peter (6187)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6187
Van erre is, arra is példa. Akár Magyarországon is. Amúgy se ördöngösség a BMW audiorendszerébe belenyúlni, természetesen a szerelés minöségét is szem elött tartva. Ennek ellenére tény és való, hogy a gyári rendszerek minösége finoman szólva is ... csapnivaló. Volt már elöttem Hifi és Logic erösítö is szétszedve, egyik se üti meg egy 100 €-s erösítö szinvonalát alkatrészei alapján... A hangszórók még rosszabbak, nemcsak minöségre, de színképre is. A Hifi rendszer frekvenciamenetét bemértem, majdnem rosszul lettem, amikor az eredményt láttam. Hi-FI?.... Na ne..
A Logic már hallgatható, de azon az áron? Nem is csoda.
Én elismerem a BMW tudását minden téren, de hangrendszert azt nem igazán tudnak, vagy nagyon is a profit vezérli öket...
Előzmény: Törölt nick (6182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6186
További vonzata a dolognak, hogy az itteni KFBnél nyilatkoznod kell, hogy hol laksz, hol tárolod az autód, ez is beszámít a besorolásba. Hamis adatok (kamucím) megadása biztosítási csalás, ergo nem látsz egy vasat sem, ha valami gond van. Más tészta, ha van egy németországi céged, de magánemberként egy ilyennek szerintem orbitális szopás a vége. Az eladó nyilván leszarja, ô azt akarja hogy megvedd a cuccát, és ne agyalj a regadón.
Előzmény: sbalazs1 (6183)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6184

Az az én igazi problémám, hogy vannak olyanok a klienseink között akik nem átalkodtak a gyári rendszernek nem a töredékét, hanem az árát kifizetni (4-600 ezres hifi beépítések) ennek ellenére amikor igazán megbontom az autót, látszik hogy gányolt. A vastag kábelek nem férnek el a vezetőkben, eltört patentok, és szakadt hangszigetelés szegélyezi a munkájukat...  Mivel nem BMW-re szakosodtak, biztos hogy nem lesz gyári patent, jön a "ragacsozás", és a különböző trükkök, hogy kívülröl úgy nézzen ki, mintha. aztán amikor nekünk kell vmit csinálni az autón, akkor derül ki, hogy mennyi minden nem gyári... Vágni kellett innen onnan, szövetből lemezből, mert a nem gyári hangszóró pont fél centivel nagyobb és nem fér be... a nagy erősítő meghúzza a generátort, ezért folyton vonyító hangja van... Sorolhatnám. Ilyen kategóriás autónál ezt szerintem el kell felejteni.

 

És valóban, én biztos sose vennék meg ilyen autót mástól, akármilyen "koncertszerűen szól"

Előzmény: Törölt nick (6182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6182
Egy jó autóhifi specialista a gyári rendszer árának töredékéért sokkal jobbat tud varázsolni az autódba.

Kérdés, hogy egy olyan autót utána ki vesz meg tôled. Akármilyen ügyes az embered, mindenki látott már elég horrorinstallációt ahhoz, hogy a "spéci hifi" hallatán sikítva meneküljön.
Előzmény: ps3peter (6174)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6181
tudtommal, mivel GER EU tag, így akármeddig használhatod.

Nem, honosíttatni kell. Hogy a gyakorlatban mennyire ellenôrizhetô a fél év, nem tudom.

Nem árt egy kamu bejelentett GER lakcím sem.

Nem tudsz hamis címre bejelentkezni. Az ingatlan tulajdonosa úgy kijelent, mint a huzat, illetve az Einwohnermeldeamt is automatikusan kijelent ha nem tud elérni, asszem a harmadik levél után.
Előzmény: bmwkk (6179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6180
Fél évet, utána honosíttatni kell. Szerintem az USA rendszámra sem kapsz 1 évet.
Előzmény: sbalazs1 (6177)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6179
tudtommal, mivel GER EU tag, így akármeddig használhatod. Azonban, ott kell vizsgáztatni, biztosítani, minden mást. Nem árt egy kamu bejelentett GER lakcím sem.
Előzmény: sbalazs1 (6177)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6178
a tavalyi vásáron vette a jelenlegi tulaja, 50e km-el (46 vagy ilyesmi), azonban a vállalkozása nem megy úgy, ahogy számította (vv). Így jöttem én a képbe, régóta keresek már egy Accord utódot- remélem, nem fogok csalódni.
Előzmény: sbalazs1 (6175)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6176
Az enyém is premium volt Németországban 60 ezer km-rel...
Előzmény: sbalazs1 (6175)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6174
Fejleszteni lehet, akár Hi-fi-re, akár logic7-re, de nem egyszerü, föleg a kábelezése. Az alap audiorendszernél a hangszórók a CCC-röl vannak meghajtva, tehát onnan vezetnek a kábelek az ajtókba, a hifi és logic rendszernél a csomagtér bal oldali takaróeleme mögött van egy erösítö, ami a hangszórók ellátásáért felel.
Egy jó autóhifi specialista a gyári rendszer árának töredékéért sokkal jobbat tud varázsolni az autódba.
Előzmény: bmwkk (6173)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6173
az nem jó. Azt lehet cserélni jobbra, vagy bonyolult?
Előzmény: ps3peter (6172)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6172
Az extralistádból kiindulva alap audio van benne.
Előzmény: bmwkk (6171)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6171
az hol látható, hogy milyen audio van benne?
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6170
értem, köszi. Tudtok ajánlani egy Megbízható és nem lehúzós BMW teszteres emberkét?Mennyibe fáj ez a mulatság?

Érdekes. Ez a 4. autóm, de már nagyon várom. Most az egyik kolléga 1.4 Seat leonját használom, hát nem egy élmény..:)
Előzmény: Gugu_m (6169)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6169

Visszatekerés megállapításánál legfőképpen tapasztalatra, és egy gyári BMW teszteres ellenőrzésre van szükség. Ezzel a kettővel együtt meg lehet mondani, hogy nagy valószínüséggel stimmel-e a km. 1000%-ra akkor se lehet mondani, mert vissza lehet úgy állítani egy autót, hogy senki nem mondja meg, de szerencsére legtöbben csak elég egyszerűen tekerik vissza az órát, és megállapítható a tekerés.

 

Üdv.:G

Előzmény: bmwkk (6166)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6168
Először legyen a kezemben a tullap, utána meglátjuk. Lehet, hogy télen megszokom a járművet, és utána megy rá az M- még nem tudom:)
Előzmény: G.Gambino (6167)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6167

Nincs mit, én is csak egy felhasználó vagyok. Ezek szerint már árban sem jobbak. Ha az M Pakett mellett döntöttél, tudok egy jó szakembert, aki a fényezést és a karosszériát is intézi. Egyébként a rákospalotai M3 is vele fényeztet. ;) Csak persze más az ár, ha rajtuk keresztül megy a dolog.

Előzmény: bmwkk (6151)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6166
köszi, megnézem!
Előzmény: Törölt nick (6164)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6165
Kicsit megnyugodtam. Hát, a gyerek projekt 1-2 éven belül várható (későn érő típius vagyok), de a rolók érdekesek máris. Az ipod nem lehet rossz. Kérdés: ha beteszem, mappaszerkezetben látom a dolgokat? Látszik-e a számok címe?

Azt honnan tudhatom, hogy volt- visszatekerve?

Köszönöm mindkettőtöknek.
Előzmény: Törölt nick (6163)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6164
A legnagyobb és legaktuálisabb, beszélt nyelvvel köszönô viszonyban levô szókinccsel a dict.leo.org rendelkezik, de magyarul nem tud. Angolra tud fordítani, többek közt. (A SZTAKI sajnos egy kalap szar, alapszavakat nem ismer. Én értékelhetô szókincsû magyar-német online szótárat még nem láttam.)
Előzmény: bmwkk (6161)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6163
Fûtött, elektromos bôrülések vannak benne, szerintem nem lesz rá panasz. A legjobb holmik - prof navi, headup display, bluetooth kihangosító, ülésfûtés, tolatóradar, xenon, tempomat, automata klima - mind benne vannak, szépen fel lett extrázva. Én a CD-váltó helyére betennék egy gyári iPod adaptert, de nem tudom szükséged van-e ilyesmire egyáltalán. Ha gyerekekkel sokat utazol, hátra egy rolót meg az oldalsó napfényvédôket érdemes betenni. Nem olcsó, de megéri.
Előzmény: bmwkk (6158)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6162
Én nem nagyon tudok elképzelni olyat, ami még extra szinten feltétlenül kéne ebbe az autóba. így is tökéletes felszereltség szintjén, bőven fölötte van átlagnak. Ez egy kifejezettenjól felszerelt autó. amúgy pedig komfort ülések vannak benne.
Előzmény: bmwkk (6158)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6161
tudtok ajánlani egy német szótárt a neten? sztakiban sok mindent nem találok, és németül annyit tudok, amit diákkoromban a videokból tudhatott az ember (kam, stefan, kam spriccen:))
cdl1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6160
Akkor ezt hagyd ki:)
Kartergázszűrőt kellene cserélni, 12000 huf kb, és megoldódik az olajeresztés.
Előzmény: bmwkk (6159)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6159
az indok a szívócsőre ez volt: "kicsit valahol engedi az olajat, azt hiszem"... ennyi.
Előzmény: cdl1 (6157)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6158
köszönöm szépen!

Azonban, kérnék egy kis segítséget. Végigolvasva a fórumot, Te értessz a dolgokhozz "kissé". Mi nincs ebben az autóban, ami egyébként azért nem árt? Milyen ülések vannak benne, illetve, ez jó felszereltségnek mondható?
Előzmény: Törölt nick (6156)
cdl1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6157
Szia.
Ez a 108 ezres árajánlat szerintem ékszíjtárcsára vonatkozik, árban kb ott van.
Gond is szokott velük lenni.
Ujra meg kellene kérdezni.
A szívócső csere tényleg érdekes, indokokat kellene hallani, hogy tényleg megalapozott e.
Előzmény: Steeef (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6156
Parancsolj.

Typ-Code NM71
Typ 530XD (EUR)
E-Baureihe E60 ()
Baureihe 5
Bauart LIM
Lenkung LL
Türen 4
Motor M57/T2
Hubraum 3.00
Leistung 170
Antrieb ALLR
Getriebe AUT
Farbe TITANGRAU II METALLIC (A36)
Polsterung LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)
Prod.-Datum 2006-09-26
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA
S203A ALLRADSYSTEM Allradantrieb
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatikgetriebe
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Entfall Modellschriftzug
S322A KOMFORTZUGANG Komfortzugang
S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Glasdach elektrisch
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S431A INNENSPIEGEL AUTOMATISCH ABBLENDEND Innenrückspiegel mit Abblendautomatik
S441A RAUCHERPAKET Raucherpaket
S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Komfortsitz mit Memory
S465A DURCHLADESYSTEM Durchladesystem
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Scheinwerferreinigungsanlage
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Xenon-Licht
S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptives Kurvenlicht
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Geschwindigkeitsregelung
S5ACA FERNLICHTASSISTENT Fernlichtassistent
S601A TV-FUNKTION TV-Funktion
S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigationssystem Professional
S610A HEAD-UP DISPLAY Head-Up Display
S612A BMW ASSIST BMW Assist
S616A BMW ONLINE BMW Online
S620A SPRACHEINGABESYSTEM Spracheingabe
S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Vorbereitung Handy Business
S672A CD WECHSLER 6-FACH CD-Wechsler 6-fach
S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 für DVD
S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices
P7R7A INNOVATIONSPAKET Innovationspaket
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Länderausführung Deutschland
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Händlerverzeichnis Europa
S879A DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT Bedienungsanleitung Deutsch
S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Freischaltung Navigation länderspez.
S8SPA COP STEUERUNG Steuerung COP
S931A WINTERRAEDER STATT SOMMERRAEDER Winter- statt Sommerreifen ab Werk
S964A REQUEST NAVIG. DVD ON DELIVERY Navi DVD bei Auslieferung anfordern
S4ALA INTERIEURLEISTEN TITAN DUNKEL Interieurleisten titan dunkel
S548A KILOMETERTACHO Kilometertacho
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Sprachversion deutsch
Előzmény: bmwkk (6148)
Steeef Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6155

Szia.Ezt én sem értem miért mondtak Neked komplett szívósor cserét mivel ennél a modellévnél már nem szokott ezzel probléma lenni.amit én szoktam csinálni az egy komplett tisztítás Gugu_m már látta élőben is hogy szoktuk csinálni apámmal.

Szíj csere nem lehet ekkora költség,görgőket sem cserélnék minek csak ha zörögnek vagy lóg vmi.Vízpumpa ennyi km-nél nem folyhat felesleges még cserélni.

Valóban inkább izzítógyertyákat érdemes megnézni,esetleg ne legyen kopott injektor ami később bánatot okoz:(

Akárhogy is áll az autó a szerviz előélettel én javasolnék kezdésképpen egy olajszervizt légszűrővel esetleg egy gázolajszűrővel ill egy kartergázszűrőt,pollenszűrőt.

Anyagárban és munkadíjban egy ilyen nagyszerviz 130.000 kb.Ehhez jön még a diagnosztika,állapotfelmérés ill a szívósor tisztítás esetleg.Üdv.Steeef.

u.i.:holnap küldöm az emailt az infokról,addig is minden jót!

Helyileg Esztergom mellett vagyok található Bp-től 45km 1 óra út.

Előzmény: bmwkk (6153)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6154
óra szerint egyébként 74e km van benne.
Előzmény: Gugu_m (6152)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6153
tudtál bizony, és nagyon köszönöm!

Tudod, én úgy vagyok a szervízzel, mint a nők a nőgyógyásszal- ami egyszer bevált, azt nem hagyom el. Az Accordot egyszer kellett beszállítani (szar dieselt kaptam bele), akkor szegedről vitettem a Honda Szabóba 16 kerbe.

Ha viszont egyszer átb...nak, oda többé nem megyek, plusz a fél világnál bemártom a delikvenst- lehet, hogy szemét dolog, de ez van.

Akkor így viszont tényleg kérek egy árajánlatot, még komolyabban:)
Előzmény: Gugu_m (6152)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6152

Szia,

 

üdv a fórumon, ha már kaptam egy ajánlást Gambino által, akkor mondanék pár szót.Ezekkel a díjakkal kapcsolatban vagy te értettél félre valamit, vagy vmi hatalmas lehúzás.

 

Ékszíj csere 108ezerért nemtudom hogy jöhet ki, a klima szíj, és a vizpumpa-generátor-szervo  szij ára összesen 21ezer Ft körül van. Az autó kilométerétől függően (amit szoftveresen meg lehet nézni hogy kb. valós-e vagy sem) függően kellhet vízpumpa tervszerű karbantartás jellegel, esetleg tágulási tartály. Vízpumpa még 50 ezer kb, szal még akkor is csak 71 körül járunk. (ezek hozzávetőleges árak, de nagyságrendileg stimmelnek). Ennek a munkadíja 22 ezer körül van.

 

Ennyi idős autónál szívósort cserélni szerintem felesleges (persze km függő is)., maximum egy takarítás ha az ember nagyon jót akar. Ennél egy teszterrel való lekérdezés során sokkal fontosabb/égetőbb hibák is kiderülhetnek. (reméljük nem)

 

fékeknél az első betét gyáriba biztos nem 42ezer, hanem 52 körül plusz az inteligens fékérzékelő (6500),tárcsa valóban 80, Ugyanakkor hátsó fékbetét 33 ezer csak (plusz érzékelő), és a tárcsa megint stimmel.

 

Aki nem kendácsol, az csak gyári alkatrészeket használ, jelentéktelen dolgoknál (szűrők) lehet gyári beszállítót venni, amúgy minden más felejtős.

 

Remélem tudtam segíteni,

Üdv.: Gusztáv

Előzmény: bmwkk (6150)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6151
és köszönöm a tanácsokat!!
Előzmény: G.Gambino (6149)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6150
mivel már nincs garancia, márkaszervíz nem igazán érdekel, inkább a szaktudásért fizetnék, nem a logo-ért. Eddig Honda Accordom volt, előtte Toyota corolla- ez az első fricz a családban:)- mindkettőnél szerencsém volt, együtt járt a kettőm (logo&szaktudás).

Azért kérdeztem az M3-at, mert náluk mérettem fel az autót, 2 dolgot találtak:
-Ékszíj csere (ezt 108e+12e szerelési ktg-re mondták)
-Szívósor csere (142.242+12e szerelési)

Említették még a féktárcsát, fékbetétet (fékbetét első 42e, első tárcsa: 80e, betét hátsó: 60etárcsa hátsó: 60e), de az még nem esedékes. Elmondásuk szerint gyári anyagokkal dolgoznak, és ez nekem fontos.

Steef, az említett szerelésekre kérhetek ajánlatot Tőled is? Illetve, hol vagy fellelhető, hol a műhely? Pluszban kellene még nekem egy szoftverfrissítés is.

Egyébként a tulajt megkérdeztem, az autó eddig a Rack-nál volt szervízelve, 30 és 60-as:)
Előzmény: G.Gambino (6149)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6149

Ciao,

 

Utólagosan is felszereltethető az M optika. Itthon összességében kb. 350-400 eFt körül áll meg. Maga a cucc 250 eFt környékén van, a végösszeg a 4 elem fényezésének (2 lökös és 2 küszöb) és felhelyezésének árától függ. Szerencsémre én ennél jóval kedvezőbben tudtam megoldani külföldön.

 

M3 Kft. szerintem felejtős. Jóval olcsóbbak ugyan, mint a gyári szervizek, de nem egy korrekt csapat. 4-5 éve még nem volt gond, de azóta rendesen elszállt velük a ló. Szerintem a Rack autó jó választás, ha hivatalos márkaszervizben gondolkodsz, vagy innen Steef és Gugu a kommentek alapján.

Szoftveres ügyekben Maszi az akinél nem létezik lehetetlen és megoldhatatlan probléma. Márkaszervizeket felejtsd el, ha szoftveres problémák vannak az autóval. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján én így gondolom.

 

 

G.

Előzmény: bmwkk (6143)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6148
köszönöm előre is! Holnap írnám alá a szerződést, úgy hogy tényleg érdekel, milyen az autó...:)
Előzmény: Törölt nick (6147)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6147
Most mobilról vagyok, de estére megnézem neked.
Előzmény: bmwkk (6146)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6146
akkor a szám: WBANM710300CP19269

köszönöm előre is!
Előzmény: Törölt nick (6145)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6145
Persze.
Előzmény: bmwkk (6142)
Steeef Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6144

Szia.Először is üdvözöllek a fórumon.Utólagosan is fel lehet M optikás lököst építeni.

Csak beszerezni ill fényeztetni kell.Ha küldesz egy alvázszámot megnézem Neked a jármű előéletét.Üdv.Steeef.

Előzmény: bmwkk (6142)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6143
Kérdésem: normál verziójú a kiszemelt autó. Lehet-e M külsőt "varázsolni" hozzá (küszöb, első sárvédő, stb), és ha igen, mennyiért kb?

Illetve, ismeritek-e a M3 box kft-t rákospalotán? mi a véleményetek róluk?
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6142
Kedves ozapft.is!

Tudnál nekem is segíteni, meg tudod nézni az autó felszereltségét, ha adok alvázszámot? Vagy ez hogyan szokott működni?
bmwkk Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6141
Sziasztok!

Köszöntök mindenkit! Hét végén végigolvastam a fórumot (zúg is a fejem). Most tervezem első BMW-met megvenni, 2006.11 530xd (e60). Minden segítséget szívesen veszek, szerintem sokat fogok kérdezni, előre is bocs a tudatlanságomért (hülye vagyok az autókhoz).

Jani- írtam Neked e-mailt, elnézést, hogy így ismeretlenül, de szeretném megtudni az autó előéletét. Elméletileg premium selection volt, aztán meg ki tudja?

Tonya20a Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6140
Sziasztok!

Téligumi vásárlásban vagyok. Szerintetek egy 95H-s gumi jó az E60-ra, vagy maradjak a 99V-nél - igazából raktárkészlet probléma van, úgy látom a 95H-ból könnyebb vásárolni...

Előre is köszi,

T.
will 525d Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6139
Köszi a válaszokat !
Ma reggel próbáltam ugyanazokat,amiket eddig is(nem hagyot a dolog,tudtam ,hogy közeljárok már a megoldáshoz) és rájöttem,hogy Én BÉnáztam ,mert amikor beírtam a kódokat a kurzort nem huztam meg és a számokat nem rögzítette !Fszom!!
Viszont egy új kérdés! ? A telefonkönyvet nem engedi bemásolni ! Miért szívat !?
(2007 januári)
Előzmény: Steeef (6136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6138
Nem kell hozzá adapter, mennie kell BTn keresztül. Ha a sikeres párosítás ellenére is szakad a kapcsolat, próbáld frissíteni a telefonod szoftverét.
Előzmény: will 525d (6135)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6137

Az átalakítás költsége függ a lámpák beszerzési árától.

Én új lámpákat vettem, használt lámpák kapcsán, valamit a további költségek részleteiért keresd bömbölőt.

 

Jani

Előzmény: sbalazs1 (6125)
Steeef Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6136

Akkor jól haladsz,most a telefonodon kell a párosító menüben Nokián BT menüben jobbra átmész és ugyanennek megjelennie (alvázszámod utolsó 5 számjegye ez)

majd párosítod és kér egy 4jegyű tetszőleges PIN kódot ezt ha beadtad pls 0000 akkor már párosítottad is)

Faceliftes 2007.03tól gyártott E60/E61.De ezek szerint e tied még ezelőtti.

Adaptert 25-28 között kapod meg itthon fogadja a telódat és tölti is.

Telefonspecifikus az eszköz természetesen,üdv.

Előzmény: will 525d (6135)
will 525d Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6135
Köszönöm a gyors válaszod !
Mi az hogy" faceliftes" ? A problémám az,hogy csak nyílt mutat és nem térképet (bussines navi van benne),akkor ha jól értem ez nem is fog térkép alapút mutatni .
A telefonomon már megjelent a BMW 45575 ,gondolom így már "felismerték" egymást és ezek ellenére mindíg azt írja ki,hogy nem sikerült a csatlakozás .Gondolom az adapter nélkül is össze lehet hangolni ?! Kb milyen árban lehet adapter és miért jó ha veszek hozzá ?
Előzmény: Steeef (6134)
Steeef Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6134

Szia.Ha faceliftes a BMW-d akkor 2D térpék alapú a Business navigációs rendszered.

Ha nem akkor nyíl alapú.Gondolom erre gondoltál Te is.

A telefont hiába keresed az amit találsz a középkonzolban az egy telefon előkészítés megvásárolható hozzá adott készülékekhez Snap-in adatper amelybe a saját telefonodat el tudod helyezni.Sim kártya nem szükséges már rég óta a telefon használatához a kocsiban.Sztem csak nem jól végezted el a párosítást.

Előszőr a menüben aktiválnod kell a BT,majd a telefonodon kell keresned BT eszközöket.Ezután végezhető el a párosítás.Üdv Steeef.

Előzmény: will 525d (6133)
will 525d Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6133
Sziasztok !
2 hete vettem egy 525d ,2007 évj.autót németből. Magyar kézikönyvet honnan tudok beszerezni ? Valamint hogyan tudom térképalapon használni a navit ha már megvettem hozzá a Mo.2009 dvd-ét .Ja és a N97 telefont nem tudom össze hangolni vele , lehet hogy az a baj ,hogy az autóban nincs meg a gyári telefon vagy külön sim kártyát kellene beletennem,hogy működjön,de még annak a helyét sem sikerült megtalálni !
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6132
Én meg írtam smst, de lehet, hogy nem kaptad meg. Ha az utóbbi eset áll fenn, írj egy mail címet.
Előzmény: bmw 5 (6122)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.10.10 0 0 6131
Persze, de érdemes kipróbálni egyet :D
Én is kb fél évig nézelődtem mire találtam egyet, 2005ös, 98e volt benne, igaz mit utóbb kiderült hengerfejes volt, de masziék megoldották, most pöpec a gépsárkány, de belül tiptop állapotú volt.
Előzmény: sbalazs1 (6128)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.10 0 0 6130
Maga a BMW jó választás, bár én nem szeretnék beleszólni, vannak itt tőlem sokkal hozzáértőbbek, csak annyit megjegyeznék, hogy amikor én is "vadásztam" az autómra, rengeteget utánajárta, kérdezősködtem szerelőktől, szalonokban, és mindenki egybehangzóan, egymástól függetlenül annyit mondott, hogy: "csak ne a 4 hengeres dízelt" vegyem, mert azzal rengeteg a baj.
Én azért vettem 525d-t mert egy nem feszített 3.000 ccm-s 6 hengeres autó.
Nagyon jól tettem, és remélem Te is legalább ennyire elégedett leszel. Egyszerűen semmi nincs benne amit másabbul csinálnék, ami picit is idegesítene. nekem minden téren a tökéletes autó (pedig volt jó néhány nem rossz autóm előtte, de ha nem lesz nagy gubanc, maradok a márkánál)
Sok sikert!
Előzmény: sbalazs1 (6125)
Steeef Creative Commons License 2009.10.10 0 0 6127

Szia.A kép elég kicsi ahhoz hogy pontosan látható legyen.Nincs amugy mérvadó hézag mivel ez függ a motorháztető zsanérok ill zárak beállítási pozíciójától ami lehet gyári elállítás is.A lökhárítónál a két lámpa közötti felső részen találsz egy kb 60cm gumi takaró kédert azt ha lepattintod alatta találsz kb 6db 30as torx nyílású csavart.Ott láthatod a tájoló lemezeken hogy mennyire van elállítva a lökhárító a gyári nyomaihoz képest.Illetve ajánlott a lámpatestek-karosszéria elemek közötti hézagok összehasonlítása jobb ill bal oldalon.Árulkodó lehet még a lámpák rögzítő füleinek kipattanása elmozdulása.Ezeket nézd át ha alapos akarsz lenni.Üdv Steeef.

Előzmény: sbalazs1 (6125)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.10.10 0 0 6126
A 20d-vel óvatos lennék, próbáltam olyat, de a 30d ég és föld, ehhez a kasznihoz nekem kevésnek tűnt a 2 literes moci.
Előzmény: sbalazs1 (6125)
santinel Creative Commons License 2009.10.09 0 0 6123
http://www.vatera.hu/bmw_5_e60_e_60_kanyar_lampa_akl_kurvenlicht_153763322.html

http://www.vatera.hu/bmw_5_e60_e61_kanyar_bixenon_par_153631275.html

http://www.vatera.hu/bmw_5_e60_kanyarbixenon_bal_hibatlan_154155467.html
Előzmény: Csumi960 (6108)
bmw 5 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 6122
Szia

Küldtem Neked egy mail-t
Előzmény: G.Gambino (6121)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.09 0 0 6121
WOW!:)) Én előre láthatólag október végén megyek hozzátok. Minden Danitól függ.  
Előzmény: maszibmw (6110)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6120
Ha gondolod, írd le mailben.
Előzmény: maszibmw (6119)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6119

Kulcsszó van rá, nem ott van a kutya elásva. Nem működik egy másik paraméter miatt, annál viszont nincs opció.

 

Jani

Előzmény: Törölt nick (6118)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6118
Pedig van rá kulcsszó. Kérdés, van-e mögötte funkcionalitás.
Előzmény: maszibmw (6117)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6117
Nem. A gyári két fokozat nem paraméterezhető villogásra. Kell a harmadik is.
Előzmény: Törölt nick (6116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6116
Viszont legalább a két fokozat algoritmusa paraméterezhetô. Sokáig tartott kibogozni, hogy a WERT_02 a villogás? ;)
Előzmény: maszibmw (6115)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6115

Pontosítok:

 

A kétfokozatú benne van a tiedben, és a régiekben is, amit belinkeltem, az 3 fokozatú.

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6113)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6114

Nincs benne. Csak a legújabb modellek tudják szériában. ( pl F01 )

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6113)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6113
Köszi! de ebből még nem értem, hogy akkor most az enyémben is alapból benne van a 2 fokozatú féklámpa? Olyan, mint amit videón belinkeltél?
(így: 1. fokozat: féklámpa 2. fokozat: villog a ködlámpa ? )
Előzmény: maszibmw (6112)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6112

Különbségek:

 

Mindkét verzióban 3 izzó található a piros felületek alatt.

Míg az LCI előttinél mindhárom izzó világít helyzetjelző gyanánt ( csökkentett PWM-el ), addig az LCI-nél kizárólag a ködlámpa ég mint helyzetjelző, a nagy lámpafelületben csak a Cellis csövek világítanak ( LED ).

 

Az LCI előttinél a fék szerepét egy darab izzó látja el ( külső ), az LCI-nél dupla felület világít alapban. ( külső, középső ).

Értelem szerűen a kétfokozatú féklámpa is más megjelenési képpel bír a két típusnál. A régiek a középső izzót használják, az LCI a ködlámpát.

 

Az LCI rendelkezik külön 4 db pozíció leddel a lámpa oldalsó felületén is.

 

Az index az LCI-nél több darab kis leddel van megoldva, szemben a régi normál 21W-os izzójával.

 

A parkfény is különbözik, míg a réginél a  a funkciót a féklámpa alacsony kitöltéssel látta el, az LCI-nél a LED Cellis csövek látják el.

 

Nagyjából ennyi.

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6111)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6111
Én nekünk az LCI mivel különbözik gyárilag a facelift előttiektől? Csak a dizájn? A szép ledes "pálmalevél" vagy ebben már benne van a 2 fokozató féklámpa is?
Előzmény: maszibmw (6110)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6110

Szia !

 

De igen, ma bekerült :)

Funkciói a legapróbb részletekig bezárólag megegyeznek az LCI-vel.

 

Jani

 

 

1
Előzmény: G.Gambino (6105)
treekkeer Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6109

nem kell lecseréltetned a váltóban az olajat, viszont ellenőríztesd le a váltóolajszintet

98000nél nem hinném, hogy a szinkrongyűrű elkopott volna

haverom 0km-es Clk-ja nem vette a másodikat

hiányzott belőle 1,5 l váltóólaj

pótolták a hiányt, azóta belement 150e km, de nem volt gond a váltóval(a kocsival sem)

Előzmény: bmwlaci (6094)
Csumi960 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6108
Szia!

Nézzél már nekem a Vaterán! Kapsz érte 40ezret és akkor kerestél egy huszast. :-)
Előzmény: santinel (6076)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6107
Tökéletes autó :-)
itt szemezgethetsz: http://nepitelet.hu/autok/bmw/5_2003/
Előzmény: _c_ (6106)
_c_ Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6106

Sziasztok!

 

A 30i tulajok írhatnának pár szót a kocsijukról.

Mennyit mentek vele, volt-e valamilyen nyűg a motortérben. Szóval van-e vmilyen gyenge pontja a motornak.

 

Thx!

G.Gambino Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6105

Szia Jani,

 

 

Csak nem bekerült az LCI lámpa? :) Jól funkcionál?

Előzmény: maszibmw (6104)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6104

Sziasztok !

 

Eladó egy pár ( bal, jobb ) E60 hátsólámpa kompletten izzókkal foglalatokkal együtt.

A lámpák hibátlanok.

 

Üdv, Jani

 

 

1
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6103
ok.Hivni foglak.
Előzmény: maszibmw (6102)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6102

Mielőtt bármit megveszel, hívj fel a cikkszámokkal.

 

Jani

Előzmény: bmwlaci (6100)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6101
HÚÚÚ, én is benne leszek egy ilyen következő listában. Tegnap Debrecen-Miskolc közt a pályán nagyot szívtam. :-(
Előzmény: _c_ (6099)
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6100
Köszi, a segitséget. Elkezdem beszerezni, ha megvan jelentkezem nálad beszerelésre (mármint ha vállalod :)

Előzmény: maszibmw (6098)
_c_ Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6099
Amelyik a 6-os főúton 155-el ment, azt szerintem egy E34 tolja le az útról.
Előzmény: Törölt nick (6081)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.08 0 0 6098

Szia !

 

Ha már belevágnék egy átalakításba, mindenképp professional navit tennék.

Szerezned kell egy CCC fejegységet, egy 8,8 collos kijelzőt, egy LVDS kábelt, hivatalosan egy kontrollert is, de ez megoldható akár csere nélkül is. ( van rá hivatalos FA kiegészítő, hogy a low kontrollert kezelje ). Az összes bontottan beszerezhető.

GPS antenna is kell, ez is található bontottan is.

 

 

Üdv, Jani

Előzmény: bmwlaci (6096)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6097
de csak úgy, hogy bele teszek egy kistv-t és valami interfésszel összedugom a kocsival?

Erre gondoltál? Gumipókozd a tükörre, megbírja :)


Előzmény: Kimi01 (6092)
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6096

Köszi a gyors választ.A naviból melyik tipust kéne keresgélnem 2007 utáni businesst?

Mi  a pontos tipusa?mask1-2?.

Meg gondolom 1 gps antenna sem ártana.vagy az benne van a fejegységben?

Steeef Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6095

Szia.A fékolajat 2 évente kell cserélni mint minden gépjárműben,az esedékességét kijelzi a CBS adatokban amit meg tudsz nézni a központi kijelződön.

Felesleges váltóolajat cserélni nem oldaná meg a problémát feltehetően váltó hiba lesz szinkrongyűrű sztem.Navigáció megoldható  kb 500.000ft a fejegység amit meg kell vásárolnod és már megy is a 2D térképed.Üdv a fórumon.....

 

Előzmény: bmwlaci (6094)
bmwlaci Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6094
 
 
Sziasztok. Uj tulaja vagyok egy 2005ös 525i nek, és lenne 1-2 buta kérdésem:) a kocsi elvileg végig Wallisnál volt szervizelve.
98e km van a kocsiban.
---Fékolajat érdemes lenne cserélnem? (Fogalmam sincs, hogy volt-e, és mikor)
---A váltó manualis. Néha nem veszi be az 1 es sebességet, csak ha újra kuplungolok. Lehet, hogy  egy olajcsere megoldja a problémát?
---Érdemes olajat cserélni 98e km-nél a váltóban?
---nincs navi a kocsiban. Mit kéne vennem, hogy legyen? A nyilas megoldás nem igazán érdekel. min 2D-s térkép megjelenítésére alkalmas legyen.

Rityifi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6093

Köszi az infót!

Abból a szempontból jobb volt a régi, hogy rá tudott készülni az ember a nagyobb kiadásra :-)

Előzmény: Gugu_m (6087)
Kimi01 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6092

hy!

 

Akkor tehát lehet tv-t varázolni a kocsiba, de csak úgy, hogy bele teszek egy kistv-t és valami interfésszel összedugom a kocsival? :)

Olyan emberre lenne szükségem aki tudja, hogy a legjobb megcsinálni, nem kerül 100 ezrekbe, és meg is csinálná. Én miskolci vagyok, hátha szerencsém lesz és van is itta közelben valaki aki elválallná. de ki?

 

 

Denniss Creative Commons License 2009.10.07 0 0 6091
Hehe, azon a településen azon cég tulajának jónéhány "saját" autója van :D .
Anno majdnem megvettem tőle én is, de akkor még csak 530 volt...
Előzmény: 535jocika (6029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6090
Hallottam már olyat is, hogy fizikailag benne van a dvd, és csak szoftvert kell frissíteni.....stb...

Rosszul hallottad sajnos. Nincs, és nem is lesz ilyen szoftver, a CCC teljesítménye kevés hozzá. A CIC viszont alapból viszi a DVD filmeket.
Előzmény: Kimi01 (6083)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6089
A gyári Accessory Control Module is bevisz neked bármilyen audio/video jelet, TV-modul sem kell neki, így Business navival is megy.
Előzmény: ps3peter (6085)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6088
Az utólag beszerelhetö Webasto, illetve Eberspächer állófütések komplett fel szokták melegíteni a hütövizet, de azok nem tudom mennyire BMW kompatibilisek. A gyári rendszer egyébként Webasto.
Előzmény: Rityifi (6086)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6087

szia,

 

az újabb szoftverekben kivették a részecskeszűrőt, mint Condition Based Service részt, hogy a tulajdonosokat nem zavarja a sok tétel. Jelenlegi hivatalos álláspont szerint, mivel az autó a kipufogó ellennyomást, és a regenerálódást folyamatosan ellenőrzi, ezért check Control és hibatáróló útján magától jelezni fogja, ha cserélni kell, nem használja erre a CBS felületét.

Előzmény: Rityifi (6082)
Rityifi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6086

Kösz az infót!

 

Azt hittem, hogy melegíti a vizet is, hiszen az egy nagy dolog lenne, a motor kímélés szempontjából...

Előzmény: ps3peter (6084)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6085
A navi nem fog semmilyen szoftverfrissítés után se DVD filmet lejátszani. A TV funkció megoldható gyári beépítökészlettel is, de vannak egyéb interface-ek is, amik bármilyen AV jelet képesek a monitorra vinni, legyen az DVD, TV, vagy Playstation...
Olvass vissza 1-2 oldalt, itt a fórumon is jelen vannak a "mágusok" :)
Előzmény: Kimi01 (6083)
ps3peter Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6084
1. Az állófütés 5 perc alatt már néhány fokot emel a beltér hömérsékletén, tehát nem fagysz meg, kellemes meleghez kell kb. 8 perc. Ez természetesen fagypont alatti hömérsékletnél értendö, melegebb idöben értelemszerüen gyorsabb.
2. A gyári állófütés a hütövizet nem melegíti, azaz a hütövíz motorban lévö részét nem.
3. Nem, ahogy melegszik a fütéskörben levö víz hömérséklete, úgy fúj folyamatosan egyre melegebbet. Elvileg lehet, hogy ha elér egy bizonyos höfokot automatikusan leáll, nem tudom, még nem teszteltem így, mindig elindultam pár perc melegítés után.
Előzmény: Rityifi (6082)
Kimi01 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6083

Sziasztok!

 

Elnézesetek kérem előre is, lehet olyat kérdezek amit már réges rég megtárgyaltatok, de sajnos nekem a bmw új. 2 hete vettem E60-as 530d-m et. Dvd alapú professional navival. A kérdésem az lenne, hogy mit kell ahoz tenni hogy lejátszon a dvd meghajtó filmeket is? Esetleg tv is jó lenne. Hallottam már olyat is, hogy fizikailag benne van a dvd, és csak szoftvert kell frissíteni.....stb...

Nem tudom elhiggyem e. Ezért kérek itt valakit világosítson fel e témában kicsit részletesebben. Előre is köszönöm!

 

 

 

Rityifi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6082

Üdv. Mindenkinek!

 

Szeretném megkérdezni, hogy van e valakinek tapasztalata a távirányítós előfűtővel kapcs.

Ha télen kint parkol az autó, akkor mennyivel elötte érdemes bekapcsolni?

Mennyi idő míg a hűtővizet felmelegíti?

Az utastérbe tudom állítani hogy hány fokos levegőt fújjon?

 

 

A másik kérdésem, hogy face liftes E60-nál nem találom a service menüben a részecskeszűrőt. Mi lehet sz oka?

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6081
Nagyon mennek az E60-ak :)))
http://www.vezess.hu/hirek/gyorshajtas_300_ezeret_varosban/20872/
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6080
maszibmw Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6079

Szia !

 

A beszerelés dönti el a funkciót. Maga a lámpasteckerben van a kódpin. ( Attól függ  a L/R flag, hogy melyik lábat húzza testre )

Bármelyik oldalra behelyezhető.

Viszont ami fontos: Kódolás nélkül össze vissza fog működni, behelyezés után kódolni kell. ( nincs saját Diagadresse, az AHL avagy LM2AHL vezérlőn keresztül kell felkódólni LIN buszon )

 

Jani

Előzmény: 81zoli (6078)
81zoli Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6078
Sziaszok!
A segítségeteket kérném:
van egy bontott smc modulom (ami a kanyarkövetős lámpa alatt van) csak nem tudom hogy előzőleg jobbos vagy balos lámpában volt. Nem tudom számít-e egyáltalán vagy át lehet-e programozni, vagy mitlehet vele kezdeni?

Előre is kösz!
Zoli
535jocika Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6077

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Mivel már rég nem esett nálunk South Fork-ban és a pásztor csak jövőhéten hozza vissza a csordát, este elégugolok és lefosom a fényszórót. így megtudom működi-e! Apa viszont nem vesz nekem hordózható dvd lejátszót míg nem hozok legalább egy kettest a suliból.

egyébként megbántottatok és kiszállok innen.

eladom a vasat és veszek egy swift-et xenonnal és kék fényekkel az alján.

 

santinel Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6076
Vatera tele van vele 20000ft ért már kapsz
Előzmény: Csumi960 (6074)
borgasz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 6075
Kerdezd meg Bombolot.
Előzmény: Csumi960 (6074)
Csumi960 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6074
Sziasztok!

Szükségem lenne SOS. E 61-be jobb első bontott fényszoróra. Bixenon, de nem kanyarkövető. Tud valaki egy eladót?

Üdv. Mindenkinek

Csumi
bmw 5 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6073
Szia!

--))))))
Előzmény: gébandi69 (6072)
gébandi69 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6072

Szia Jocika!

Megoldható a dolog kb. 25e ft-ból. Kérd meg apukádat, hogy vegyen egy hordozható DVD-t, azt tedd az öledbe és menni fog rajta a mesefilm. Gondolom neked még nincs jogsid, mert aki felelősséggel vezet az nem tévézik! Ne halgass a többiekre nem kell sárral bekenni azokat a gyönyörű lámpákat! Ha nem esik az eső, vagy garázsban áll a gép, próbáld ki a leírtak szerint és ha vizes lesz, hát működik!

Előzmény: 535jocika (6067)
hoze Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6071

Hi all!

 

535jocika: En bekennynem sarral a refiket. Farmon van sar nemdebar?! Es aztan kapcsolnek pilacsot es huznam a kart! :))))

 

Bocsi! Tudod, a jobaratok es a topiktarsakra mindig szamithatsz!

 

Byez: NNHoze

Előzmény: 535jocika (6065)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6070
Állj tükör elé ;-)
Előzmény: 535jocika (6065)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6069
:-))))))))) ez nem jutott eszébe, a kamera egyszerűbbnek tűnt neki. Lehet hogy egy nagy farmon lakik, mit farmon, egy rancson, ahol nincs szomszédja sem.
Előzmény: dorog.zultan (6066)
G.Gambino Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6068
Nagyon kemény. :D :D
Előzmény: dorog.zultan (6066)
535jocika Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6067

még egy kérdés:

ez professional version, dvd lejátszóval

drága mulatság bele menet közben működő tv és valahogy lehet vele nézni dvd-ről mondjuk mesefilemet?

 

dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6066
esetleg kérj meg valakit, hogy segítsen nyomni a kart ;)
Előzmény: 535jocika (6065)
535jocika Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6065

Köszi választ!

 

és ezt hogyan teszteljem, ha a kapcsoló belűl van és a mosó kint.

van videókamerám de tegyem a földre vagy vegyek állbányt hozzá?

 

Előzmény: Bazsa 525d (6063)
Blackman78 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6064

Kedves Ozapft !

 

Szeretnélek megkérni hogy ha esetleg lenne egy kis időd akkor nézz utána a WBANC71030B656201 alvázszámú 530d-m felszereltségének.

 

Előre is köszönöm!

Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6063
Ablakmosóval együtt működik, ha fel van kapcsolva a világításod.
Előzmény: 535jocika (6062)
535jocika Creative Commons License 2009.10.05 0 0 6062

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék:

 

E60, 2005.11. 535d, bi-xenon, kararkövetéssel....

de a lámpamosót hol lehet bekapcsolni?

 

Köszi

cdl1 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 6061
A hátsó keréknél, a kerékcsavar helyén.
Előzmény: santinel (6060)
santinel Creative Commons License 2009.10.04 0 0 6060
Hy,
a kéziféken hol lehet állitani,hogy ne olyan magasan foglyon.

Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6059
Köszi, így tiszta.
Előzmény: maszibmw (6053)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6058
PIN 1 = Masse, PIN 2 = Ubatt
Előzmény: Törölt nick (6051)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6057

1

 

 

2

 

 

3
204d4 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6056
Akkor már nem sok free interfészt rendelsz :-)
Előzmény: maszibmw (6054)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6055

Kimenjek a garázsba lefotózni ?

Előzmény: Törölt nick (6051)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6054
igen
Előzmény: 204d4 (6052)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6053

Nem vágtam le semmit. A gyári csati marad a helyén.

Ezek kellenek E60-nál:

 

Ház : 61 13 6 925 634 / 2 darab

Pin: 61 13 1 376 191 / 4 darab

Ház: 61 13 1 378 106 / 2 darab

Pin: 61 13 0 005 197 / 4 darab

 

Gyakorlatilag így kapsz egy adapterkábelt. Simán összedugod és kész.

A 197-es pin gyárilag 30 cm kábellel jön, eleve krimpelve.

Előzmény: Törölt nick (6051)
204d4 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6052
Szia!
E60 CCC-t olvastál már ki? Gondolom jobb a CAN vagdalós cucctól az fsw.

Előzmény: maszibmw (6049)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6051
ELA hüvelyekkel mit csináltál? Lenyested, MQSt crimpeltél a helyére, és rá az új házat?
Kiosztás maradt ugyanaz, vagy fel kellett cserélni a 2 pint?
Előzmény: maszibmw (6049)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6050

Itt van kéznél a saját adat, valamint egy X6-os ( FRM_70 ).

 

Az e60-nál a BL_M_1 is engedélyezve van, az X6 nál nincs.

Úgylátszik nem következetesek az AG-nál :)

Előzmény: Törölt nick (6047)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6049

E60-nál nem veszik le pl a hátsó Standlicht  LED-nél. Amúgy nincs jelentősége ha a lekérdezés minden verziója inaktív.

 

FEHLERMELD_CC_RL_BL_1_L
 aktiv
FEHLERMELD_CC_RL_BL_1_R
 aktiv
KALTUEBERW_RL_BL_1_L
 nicht_aktiv
KALTUEBERW_RL_BL_1_R
 nicht_aktiv
WARMUEBERW_RL_BL_1_L
 nicht_aktiv
WARMUEBERW_RL_BL_1_R
 nicht_aktiv

Előzmény: Törölt nick (6048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6048
Csak az elsô változatokat láttam, amiken még ellenállás volt.
Előzmény: maszibmw (6046)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6047
A CCt is leveszik a LEDes fényeknél, megnézheted pl a harmadik féklámpánál, ott is deaktiválva van.
Előzmény: maszibmw (6046)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6046

Természetesen E90-nél sincs villogás, sem hibaüzenet, mivel a villogást pont a Kaltabfrage okozza. A CC-meldung kikapcsolása már nem mérvadó, ha a kalt és warm le van véve.

Ha megnézed a képeket, nincs rajtuk ellenállás :)

 

Üdv, Jani

Előzmény: Törölt nick (6042)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6045
Rákérdezek
Előzmény: Törölt nick (6039)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.03 0 0 6044

Az ellenállás rég a múlté. Azt még 2007-ben tettem a német fórumon

Amit itt írtam, szoftveres kikapcsolása a lekérdezésnek, valamint hozzáillesztése a PWM-nek, ahogy te is írod.

Előzmény: Törölt nick (6042)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6043
lifecycle impulse = facelift
Előzmény: Bazsa 525d (6027)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6042
Néztem a LEDes rendszámtáblavilágítást, de hasfájásaim vannak ezekkel a bemókolt ellenállásokkal kapcsolatban. Ha legközelebb E90be pakolsz ilyesmit, tedd meg légyszi, hogy kipróbálod az alábbi kombinációt plusz ellenállás nélkül, csak simán a LEDes lámpatestekkel (van-e villogás vagy CC üzenet), és megírod az eredményt. Köszi. (Bár gondolom téged is érdekel.)


Előzmény: maszibmw (6028)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6041
Nekem nincs közöm az alkatrészellátáshoz, holnap viszont ünnepnap, nem tudok utánakérdezni. Majd hétfôn. Hogy az alkatrész megszûnt volna, erôsen kétlem, mert akkor Dingolfingban állna a szalag, nem tudnának 3.5d-t gyártani. Az viszont könnyen lehet, hogy a beszállítónak ideiglenes gyártási kapacitásbeli problémái vannak, és a gyártás hívta le az összes rendelkezésre álló alkatrészt, nekik mindig prioritásuk van.
Előzmény: Steeef (6021)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6040
ZGWs autókban alapból van ethernet az OBDben, nem feltétlenül kell hozzá ICOM.
Előzmény: 204d4 (6016)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6039
Köszi a felajánlást, mezei EC-t tudok én is (meg DWAst), pont a DWA nélküli EC+Kompass érdekelne.
Előzmény: maszibmw (6005)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6038
ESys-szel ugyanúgy tudsz egyedi kódolást csinálni.
Előzmény: maszibmw (6004)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6037
Köszi!!!!
Előzmény: ps3peter (6035)
993bela Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6036
Srácok, e-mail címet,nyilvános fórumon ,így ne adjatok meg, hacsak nem akarjátok,hogy tele legyen a postaláda szeméttel..
ps3peter Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6035
Ebayen 3-at is találtam, Notrad E60 címszóval keress.
Előzmény: Bazsa 525d (6034)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6034
erre a pótkerék szettre nincs olcsóbb megoldás, mint a szalonban megrendelni?
ebay-en, vaterán nem látok....
Steeef Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6033
Szia,megnéztem nincs visszahívás az autódra.üdv
Előzmény: Dudinger (6032)
Dudinger Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6032

Szia Steeef !

 

Először is köszönöm a válaszodat.

Az autón idén februárban a következő alkatrészeket cserélték ki a szívósor problémával kapcsolatosan.

Szívósor (11617800585)

AGR szelep (11747796634)

Elektroszelep (11747810831)

Szeretném tudni ha lehetséges hogy erre az autóra volt-e, vagy van jelenleg érvényes vissza hívás valamilyen problémával kapcsolatosan.

Fahrzeug ID-Nummer: B643445

 

Előre is köszönöm a válaszodat !

 

üdv: Dudinger.

Előzmény: Steeef (6017)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6031

Szia,

 

nekem is jól jönne egy elérhetőség.

gugu@gund.axelero.net

Előre is köszi 

Gusztáv

Előzmény: 204d4 (6019)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6030

204D4!

 

Nyíregyházi vagyok fel szeretném venni veled a kapcsolatot írnál egy elérhetősséget.

 

rippel.laszlo@gmail.com

Előzmény: 204d4 (6019)
535jocika Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6029

Kedves Steeef!

 

Köszönöm,válaszod.

16:9 kijelző, cd lejátszó ami lejátszik mp3-at, és alatta a dvd egység, 6 cd tár.

 

ha "másolt" dvd- lemez van, akkor az "szabályos", vagy ezek a dvd-k jogvédettek?

és hogyan lehet update-elni? mikor ez egy lemez és az eladó szerint ebben az autóban nincs merevlemez? és azt mondta legujabb 2009 térkép.

 

Ezt az autót miskolt után egy "ede...." betűs faluban vettek Egy "Rol..." betűvel kezdődő autókereskedés tulajdonosától akinek sajátja volt.

 

Járt esetleg valakinél közületek, mert eléggé sajátjának csinálgatta és állítólag frissített rajta mindent. Renszámom: L..-550, fekete, m-packet 535d.

 

Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve, olyan mintha a 22. században lennék.

 mondjuk 0-6 éves koráid "hajtottam" előtte egy thalia 1.5dci 68 lóval.

Ezzel ha megyek a belső sávban 130-al nem villognak le a 132-vel közlekedők.

tisztes távolságból követnek, tekintélyem lett, és nem kell vele gyorsan menni, mert már nem arról szól, hogy megmutatom mit tud 68ló.....

 

 

 

Előzmény: Steeef (6020)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.02 0 0 6028

Facelift, avagy ráncfelvarrott modell. E60-nál 2007 március utáni gyártást jelent.

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6027)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6027
lehet hogy szakmailag szíven szúrlak, de mi az a LCI?
Előzmény: Steeef (6024)
bazsi33 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6026
Sziasztok.Eladom a 2004 es e60 mat.Sajna nincs hozzá szervizköny szerintetek nagy gáz??.Amikor vettem 2 éve nem érdekelt mert a szervizbe lekérdeztem mikor volt szervizbe.Van akinek ez a második kérdése.
Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6025

Szia.A váltó olaj cseréről megolszanak a vélemények.Elvileg nem kell senki nem írja elő a cserét.De lehet és működik nem volt még probléma sohasem belőle.

Ha ilyesmire van igényed akkor megoldható a dolog,kell a karter ami maga a szűrőház is ill az olaj ami BMW specifikus.Üdv.Steeef.

Előzmény: hoze (6022)
Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6024

Szia.Neked LCI E60 van.Azok már tudják a 2D térképet.

De erről Maszi már felvilágosított minket melyik évjáratnál mit lehet.

Üdv.Steeef.

Előzmény: Bazsa 525d (6023)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6023
Szia!
Hogy érted, hogy térképet nem tud megjeleníteni? Nekem gyönyörűen működik. És teljesen egyértelmű, használható a 2D-s térkép. Sőt! nekem jobban használható mint a Garminom 3D-ben :-)
Előzmény: Steeef (6020)
hoze Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6022

Hi all!

 

Olvastam minden felet az automata valto olajanak es olaj szurojenek cserejerol.... Mi most az allaspont? Az auto 2006.07 530D.  140.000km van benne es szerintem a valto olajat/szurot meg nem csereltek.

 

Szivem szerint 100.000km vagy 3 evente cserelnem oszt jovan. Jol gondolom?

 

byez: NNHoze

Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6021

Ozapft.is!!!!

Szeretnék tőled egy segítséget kérni az alábbi ügyben:

11 65 7 811 814 számú alkatrésszel kapcsolaban.

Nem rendelhető BMW nem vállal rá határidőt ill max október vége azaz 4 hét!!!

Bosch nyomásszabályzó szelep a biturbós dízelhez. (35d motorok)

Boschnál kapcsolatom alapján még Romániából tudtam szerezni 2őt.

De még három autó erre vár hetek óta.Ezt a módosított cikkszámot azonban a Bosch kivonta a gyártás alól többet nem szállít a BMW-nek.

Németországban nincs már sem a Boschnak és sztem a BMW-nek sem.

Hogy szűnhet meg egy termék amire ekkora a kereslet???

Nagyon gáz a dolog mivel használhatatlan az autó ha ez a szelep nem dolgozik

(erős teljesítmény vesztés ill erős DPF elhasználódás)

Légyszíves nézz utánna mi a helyzet mert ez így nagyon ciki.

Üdv Steeef.

Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6020

Szia.Üdv a fórumban:)

Ezek szerint ha nem 3D a térképed akkor gondolom Bussiness kis navigációs rendszerrel van szerelve az autód.Magyar térkép elérhető pár hónapja jól működő szoftverrel,2D térképet nem nem tud megjeleníteni sajnos.

Ha gyári dvd-t szeretnél akkor a 07/02 utánni europa térképed updatelik 48 ezer körül ha ilyened nincs akkor közel 80 ezer a DVD gyáriban.Üdv.

Előzmény: 535jocika (6009)
204d4 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6019
Akkor lehet, hogy mégis felteszem hétvégén a 35.0-át. :-)
Előzmény: Steeef (6018)
Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6018

Szia.Mi sok autót programoztunk 35.0val mivel muszáj volt.Napokig használtuk F01,X6,E60-nál egyetlen hiba volt egy E87nél nem tudta lekódolni a Radio BO részét így nem működött a PDC sajnos.Aztán megjött a 35.1 és első F01 megfeküdt.

ZGM modulnál átjáró részét tette tönkre.

Előtte nem volt baj az F01el semmi hiába voltak erre hivatkozások PUMÁN.

Üdv.Steeef.

Előzmény: maszibmw (6015)
Steeef Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6017

Szia.Nem tudom mit értesz az intercooler nyomásszabályzó szelepén ugyanis ilyen nincs beépítve. Nem is nagyon van olyan egység amely kárt okozna a motorban.

A kezdetleges szívósor hibák voltak de ez Nálad meg lett oldva ezek szerint.

Üdv.Steeef.

Előzmény: Dudinger (6014)
204d4 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6016

Szia!

 

Tudom, hogy az esyses autók teljesen mások, de ez nem igazán érdekel, mivel nem hiszem, hogy 2 éven belül programoznom kellene egy ilyet, és ICOM-om sincs enélkül meg elég nehéz lenne az ethernetes programozás. V34.2-nekem nem volt, csak a 34.0, és mint írtad, nem lesz v35.1-em se, csak 36-om, ha nem lesz ismét hibás.

Eddig még nem volt probléma az egy verzión belüli standon levő autók kódolásával, ha mégis lett volna,a kfp visszateszi a CAS-t az előzőre :-)

Nyíregyházán ténykedek.

Előzmény: maszibmw (6015)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6015

35 update nem jön lemezen, csak jetstreamon. A 34.2 stabil volt amúgy. Az F szériák fájlrendszere teljesen eltérő. Te merre dolgozol amúgy?

 

Üdv, Jani

Előzmény: 204d4 (6012)
Dudinger Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6014

Sziasztok!

 

Nagyon régóta olvasom a fórumot, tulajdonképpen a kezdetek óta.

Sokat tanultam tőletek, főleg a hasznos építő jellegű hozzászólásaitokból.

Nekem van egy 2004-es évjáratú 530D Individuel BMW-m amit nagyon szeretek.

Az autó már kb 2,5 éve van nálam. Lelkiismeretesen viszem a szervizbe amikor szükséges. Régóta a POLLTOM-hoz (Budapest) járok az autóval.

Olyan információt kaptam a mai nap során, hogy ennél a szériánál problémát okozhat az úgy nevezett "Interculer nyomásszabályozó egység". Amennyiben ez tönkre megy akkor a motornak annyi! Tavaly én teljes szívósort cseréltettem az autón hasonló indokok miatt. Az volna a kérdésem a nálam jobban informált szakemberekhez, hogy ez valóban igaz, és hogy akkor egy időzített bombában ülök? Inkább rögtön viszem a szervizbe, mint hogy az autónak valami komoly baja legyen.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

üdv: Dudinger.

 

 

204d4 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6013
Gondolom Te se vetted meg a komlett ISIS rendszert. Vagy igen?
Előzmény: maszibmw (6010)
204d4 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6012
Nekem hibátlanul müködik a "buherált" verzió is, ugyanaz a fájlrendszer mindkét rendszer esetén. A hibás V35-ről én is tudok, magam is olvasom a PUMA-t, így jelenleg még ISTA/P 34-el programozok, addig, amíg nem jön a megbízható V35 update. 1 hónap késés nem olyan sok, mint a progman esetében az 1 év.
Előzmény: maszibmw (6010)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6011

Ha ég a xenon, akkor nem árt, mivel csak a blende ugrál le fel, és ezt elég gyors ütemben meg lehet csinálni :)

Az összes új széria így működik.

 

Jani

Előzmény: dzsémsz (6008)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6010

Nem, én nem így dolgozom. A lemezes átbuherálás nem igazán működik, mert az összes minor verzió online jön kizárólag. Csak egy pédánál maradva: A V35.0-t tilos használni (hibás), kizárólag a 35.1, 35.2, 35.3 használható.

 

 

Előzmény: 204d4 (6007)
535jocika Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6009

Sziasztok!

 

Szeretnék csatlakozni ehez a fórumhoz, ezért kedden beszereztem 535d-t, 2005.11.havit.

Igazából jelenleg több a kérdésem mint a tudásom mert az utolsó bmw-m egy e21 323i.volt 8 éve.

Ha apránként kérdezek és tudnátok a választ, akkor megköszönöm ha megírjátok.

 

mai napi kérdésem:

ha van benne dvd- lejátszó és adtak vele egy dual layer írt dvd-t teljes európa térképpel angolul, akkor ezt le lehet cserélni magyarra és vagy 3D-re?

 

Köszi előre is a választ.

 

dzsémsz Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6008
nem árt a xenonnak a villogtatás?
Előzmény: maszibmw (6003)
204d4 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6007
Kivéve, ha az ISTA/P jetarch fájlokat bemásolom a progmanba, és az összes ediabas alkalmazásba.  :-) Gondolom te is így dolgozol Ista/p-vel.
Előzmény: maszibmw (6004)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6006
Tudom, megyek is majd hozzád emiatt is, de alapból ilyen :D
Előzmény: maszibmw (6003)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6005

Szia !

 

Csak iránytűs verzió jó, vagy jó a sima elektrochrom is ?

 

Jani

Előzmény: Törölt nick (5999)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6004

Szia !

 

Az fsw/psw egy dolog, ideig óráig talán még elég is, de az új szériák már rég nem ezzel működnek ( ESYS ), az adatbázis formátum is teljesen más. A másik, hogy egyik program sem ér semmit az aktuális kód és flash adatbázis nélkül. A progman utolsó v32-es lemeze lassan egy éves, már semmire sem jó.

 

Üdv, Jani

Előzmény: 204d4 (5997)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.01 0 0 6003

Szia !

 

Programozás függő, megoldható, hogy villantáskor is működjön a bixenon rész.

 

Jani

Előzmény: tompo_2.0A (6001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 6002
Fahrgestellnummer WBSHC92040GE00285
Typ-Code HC92
Typ M5 (EUR)
E-Baureihe E34 ()
Baureihe 5
Bauart LIM
Lenkung RL
Türen 4
Motor S38
Hubraum 3.80
Leistung 255
Antrieb HECK
Getriebe MECH
Farbe AVUSBLAU METALLIC (276)
Polsterung STOFF HURRICAN/ANTHRAZIT (A9AT)
Prod.-Datum 1994-10-10
S255A SPORT-LEDERLENKRAD Sport-Lederlenkrad Airbag
S325A HECKSPOILER Heckspoiler
S339A SHADOW LINE Shadow-Line
S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Frontscheibe grün Grünkeil
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Schiebehebedach elektrisch
S431A INNENSPIEGEL AUTOMATISCH ABBLENDEND Innenrückspiegel mit Abblendautomatik
S458A SITZVERSTELLUNG ELEKTR.FAHRER/BEIF. Sitzverstellung vorne elektrisch
S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Scheinw.Rein.Anl./Intensivreinig.
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S687A RADIOVORBEREITUNG Radiovorbereitung
L812A ENGLAND/IRLAND AUSFUEHRUNG Länderausführung Grossbritannien
S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT Zusätzl. Tankfüllung Export
S900A ANERK. WEGFAHRSICHERUNG LT. AZT/TUEV Elektronische Wegfahrsperre
Előzmény: FSO Papa (6000)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.09.30 0 0 6001
Csak akko vált ha felkapcsolod a távfényt, ha villantasz akkor csak a két középsőt kapcsolja.
Előzmény: Laciboy (5998)
FSO Papa Creative Commons License 2009.09.30 0 0 6000
Szia!

Újfent zargatnálak :)
Lekérdeznéd nekem a GE00285 számú versenyzőt?
Nagyon köszönöm, előre is!
Előzmény: Törölt nick (5999)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5999
EC tükröt keresek E90-be, ha valakinek van az alábbi cikkszámúak közül valamelyik, megvenném:
51 16 6 987 541
51 16 9 134 429
Laciboy Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5998
Sziasztok,
Kicsit visszatérnék egy korábbi kérdéshez. Az én autómban adaptív xenon van, mégsem úgy működik mint egy bixenon. Akkor most hogy is van ez? Mert nekem refinél csak a halogén kapcsol be, és nem látom, hogy a xenon bármit változna/mozogna.
E60 2005.11
Üdv: Laci
Előzmény: Bömbölö (5456)
204d4 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5997
Na, már te is FSW/PSW-vel extrázod a gépeket?
Előzmény: maszibmw (5973)
Maggi4 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5996
Helló,

Urak, 2005ös 530i (M52B30?), vállalható 3-400k km között? Azon túl vagyunk hogy állapot, meg előző gazda függő, a kérdést inkább olyan irányban szeretném feltenni, hogy ezek az újabb 5erek ennyi km után motorikusan hogy bírják? No persze gondolom az "X aktás" parajelenségeket előre megmondani csak a Gyúrcsók úr tudja, lehet hogy abba lehet felesleges is lenne belemenni.
G.Gambino Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5995

Köszönöm a választ Jani. Én is egyeztettem vele. Holnap hívlak, hogy tisztázzuk a részleteket.

 

G.

Előzmény: maszibmw (5994)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5994

Igen.

 

Daninak már szóltam.

 

Jani

Előzmény: G.Gambino (5993)
G.Gambino Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5993

Jani,

 

 

Akkor ezek szerint már működik az LCI hátsó lámpa beépítése? Lámpát kell beszereznem és hívhatlak?

 

üdv,

 

 

G.

Előzmény: maszibmw (5973)
Vojnó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5992
Ne aggódj, nem gyűlik, menetközben elégeti :)
Neszeneked környezet védelem :)

A régi tipusoknál le lehetett dugózni, de e39 óta nem illdomos, mert a hőcserélővel van kombinálva.... nem emléxem pontosan mit hogyan.

Amúgy a környezet védelem nem a régi járművek ellen van, hanem az ujjakért ;o)
Előzmény: Bazsa 525d (5991)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5991
Köszi az infót!
De egy 33.000-t futott autóban mi az esélye, hogy mindkét cső tömítése rossz?
Valamint, ha a tömítést kicserélik, és nem fog szivárogni, akkor ott fog a csőben gyűlni-gyűlni ez az olajsár? Lassan megtelik...

Ezt a kipufogógáz visszavezetést nem lehet kiiktatni? (más márkánál le lehetett dugózni az EGR szelepet.)
Jó ez a környezetvédelem, de megrohadhatnának sorba. Ifa, Ikarusz mehet, de a modern autók nem. A motor, aminek tiszta levegő kellene, kap olajos kipufogógázt..
Előzmény: Vojnó (5990)
Vojnó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5990
Tudomásom szerint az olajpára normális jelenség, a mértéke már más tészta.

A kartergáz van visszavezetve a légszűrő házban a szűrő után, tehát ezt szívja a turbód is.
A kartergáz szűrő/lecsapatónak lenne a feladata az olaj leválasztása.
Nomost ezt nem tudja megtenni tökéletesen, avagy már el is van koszolódva.
Ezt illik is cserélni, ill. a mostaniakon már talán mosható ez a "szűrő".

Erre a finom olaj filmre rakódik ki a korom, por...
de ez csak kívül lehetséges ill. ahol kiszivárog az olaj.
Az EGR után szokott "sarasodni" mert ott a visszavezetett füst amibe korom van, rakódik le az olajban.

Szóval a mértékétől függ, hogy jó vagy már káros.
Előzmény: Bazsa 525d (5989)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5989
:-) Igen elég tág fogalom, de abból kijön. Bár nem tudom más áron dolgozik-e a debreceni szalon. én az összegeket pontosan a számláról írtam le. Érdekes, hogy jött ki a folyadék ilyen kerek összegre, hogy 3.509 :-)))

Ha valamit megtudsz a turbócső olajsaráról, egyeztetünk itt? Én is utánajárok.

de ha Maszi egy szót írna róla, azt nagyon megköszönnénk, ugye? :-)
Előzmény: gébandi69 (5988)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5988
Ez jó! Nekem a Rack-nál azt mondták 15e-ből kijön. Monduk nem vertek át! :)
Előzmény: Bazsa 525d (5981)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5987
Sziasztok!

Jani: Engem a "daylight" funkció és a valós sebesség kijelzése a BC-n érdekelne, dobsz egy mailt.
(Múlt héten voltam Nálad full frissítésen.)

F.M.
bmw 5 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5986
Szia

Ok.
Előzmény: maszibmw (5985)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5985

Írtam mailt.

 

Jani

Előzmény: bmw 5 (5984)
bmw 5 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5984
Szia


Ok a neten már néztem is a lámpákat! És a programozás díja? (nagyon tetszik ez a lámpa...)csak régebben mikor érdeklődtem Nálad akkor még komplett mind a 4 db-ot kellet volna cserélni és akkor le tettem róla..
Előzmény: maszibmw (5983)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5983

Használt lámpa ügyben nem tudok segíteni, ennek kapcsán keresd "Bömbölö"-t.

A programozáson és a lámpákon kívül szükséged lesz a következő kábelszettre:

 

61 12 0 432 110     1db   9950 Ft

 

 

Jani

Előzmény: bmw 5 (5982)
bmw 5 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5982
Szia Jani!

2 db (használt) hátsó lámpa illetve a működéséhez szükséges programozás?! összesen (kb) mennyibe "fájna nekem??

Előzmény: maszibmw (5980)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5981
folyadék: 3,509 Ft csere: 6,250 Ft
Előzmény: gébandi69 (5979)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5980

Ezeket kell megvenni hozzá:

 

Rendszámvilágítás LED: 63 26 7 193 293 / 2 darab     3200 Ft/db

 

Ház : 61 13 6 925 634 / 2 darab     400 Ft/db

Pin: 61 13 1 376 191 / 4 darab     132 Ft/db

Ház: 61 13 1 378 106 / 2 darab     394 Ft/db

Pin: 61 13 0 005 197 / 4 darab     373 Ft/db

 

A programozás kapcsán keress meg mailben.

 

Jani

Előzmény: gébandi69 (5974)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5979
Még az érdekelne, mennyiért cserélik a fékfolyadékot?
Előzmény: Bazsa 525d (5976)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5978
Még az érdekelne, mennyiért cserélik a fékfolyadékot?
Előzmény: Bazsa 525d (5976)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5977
Hát igen, engem sem nyugtatott meg a válaszuk. Nekem is ez lett a logikai summám. A szervíz nem mondott semmit a "hogy kerül oda" kérdésre?
Előzmény: Bazsa 525d (5976)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5976
34.000 van az autómban. (én így csinálom: 5.000, 20.000, 35.000 km)

csak tudod azt nem értem, hogy kerül olaj a turbócsőbe. Most oké kicserélik a tömítést, de ezzel nem oldjuk meg, csak a szivárgást. SŐT! Most hogy nem tud kiszivárogni, hol fog összegyűlni? Én kajak nem értem.
Ez olyan, mintha becsomagolnám a szart.

Laikusként úgy érzem, hogy nem az a baj, hogy ott szivárog, hanem maga az, hogy hogy kerül oda olaj??
Ha jó a tömítés, akkor nem szivárog, de akkor mi lesz a lecsapódott olaj sorsa? ott fog állni a csőben?? Esküszöm nem értem.
Előzmény: gébandi69 (5975)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5975

Szia!

30 v. 60 ezres szervíz volt? Nekm is hasonló korú az autóm és szintén olajgőzös. A BPM-nél azt mondták ez normális jelenség.

Előzmény: Bazsa 525d (5968)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5974

Szia Jani!

Mibe kerül a LED-es világítás beépítése 2007/10-es autóba?

Köszi.

Előzmény: maszibmw (5973)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5973

Újabb apróságok:

 

Az E9x széria 2008 vége óta ( valamint az összes új jövőbeni modellsorozat mint F01 stb ) LED-es rendszámvilágítással kerül forgalomba. Maga a lámpatest teljesen megegyezik az E60-al. Az utólagos beépítés így egy bepattintással megoldható, a kivezérlés hozzáillesztését szoftveresen meg tudom oldani.

 

 

1

 

 

2

 

 

3

 

 

4

 

 

5

 

 

 

Egy másik dolog:

 

Az új, LCI hátsólámpa beépítése a facelift előtti kocsikba.

Hivatalosan a BMW részéről csak komplett átalakító szett létezik többszázezer forintért, ami az első és hátsó lámpákat kizárólag együtt, kompletten cseréli, valamint a Lichtmodult.

 

Mi megoldást kínálunk kizárólag az LCI hátsólámpa beépítésére, felprogramozására.

A Faceliftes modellel 100%-ban teljesen megegyezően működik a lámpák kivezérlése. Lichtmodul csere nem szükséges !

 

 

 

 

led

 

 

lci

 

Üdv, Jani

maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5972

Szia !

 

Igen megtudom nézni. Keress meg mailben.

 

Jani

Előzmény: endrúe61 (5964)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5971

Az E38 esetében a navigációt lehet frissíteni, a vezérlők többsége nem flashelhető. ( kivéve a hajtáslánc pl ).

A lámpafunkciók aktiválhatók E38-nál is, de itt a beépített modul verziójától függ sok minden. Ezt csak kiolvasással lehet megnézni.

 

Jani

Előzmény: fecooE (5965)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5970
Ezt így nem tudom megmondani, a kérdéses aktiválás egy C0E kódindexű LM-en lett végrehajtva.
Előzmény: geisz (5969)
geisz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5969

Szia Jani!

 

Milyen software szint a feltétele ennek a felprogramozásához? Érdekelne a dolog, sztem hasznos dolog. :-)

 

Üdv: A

Előzmény: maszibmw (5956)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5968
ma volt kötelező szervízem, meg előrehozott fékolajcserém (2 hónap múlva 2 éves).
Debrecen Magisz... Ismét kellemesen csalódtam. Nagyon korrektek, és most nem akarok reklámot csinálni Nekik, csak magunk közt jó megbeszélni a tapasztalatokat.
Van ott 2 Csaba is, akik rettentő jók szakmailag, nagyon segítőkészek, nem csak "munka és tudjuk le" alapon állnak hozzá...

Persze ha komoly gond lenne akkor Masziék, de Pest nekem messzebb is van, és még tart a gariidőm.

Problémám:

Rendeltek most 2 "O" győrűt, mert mindkét turbó csövem, ahol belecsatlakozik a hűtőhöz, olajsáros. Ez normális? Persze nem az, tudom.. De ha a cső úgymond vége olajsáros, akkor milyen lehet maga a turbó, ill. a szívósor. Érdemes tovább bontatni?

Ezzel nem csak a tüneteket kezeljük, de magát a problémát nem oldjuk meg?

(azt mondták, hogy az olajgőz csapódik ki?!)

szerintetek meg kellene valamit nézni, bontani? (teljesítmény oké)

Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5967
legutóbb a karácsonyfán láttam ilyet :-)

Előzmény: atiTDI (5966)
atiTDI Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5966
e38ra én egy ilyet programoztatnék inkább.:)
http://www.youtube.com/watch?v=V50VR2tFuvs&feature=related
Előzmény: fecooE (5965)
fecooE Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5965
szia.

E38nal is fel lehet ezt programozni?

valamint E38hoz is leteznek szoftverfrissetesek?

helyileg merre vagy(johat emailon is)?
Előzmény: maszibmw (5954)
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5964

Szia Jani,

 

 

Köszönöm a kimerítő válaszod! Te szerviz vagy? Tudsz vállalni? Vagy ha, nem kit ajánlasz?

 

 

Nagyon köszi

 

Endrúe61

 

 

 

Előzmény: maszibmw (5961)
Chris528i Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5963

sziasztok

tegnap előtt reggelre kis tócsa lett a kocsim alatt..... a képen a 2 -es csőszakasz és a 3 as hőmérséklet jeldó csatlakozásánál folyik a víz .....gyakori hiba ez? cserélni kell mindkettőt vagy csak a csövet? 2004.07. 530iA

 

Rityifi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5962

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy a face liftes E60-nál a service menüben nem találom a részecskeszűrő háralévő esedékességét?

 

Vagy csak bénázok? :-)

maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5961

Szia !

 

CAN hiba gyanús a dolog, lehet beázott vezérlő miatt, stb. Mindenképp diagnosztizálni kell. Utána lehet beszűkíteni a kört. K-CAN esetében feltételezem, hogy az egyik CAN szál már fekszik, és amikor a másik szál is lezárlatol, megszűnik az egyszálas kommunikáció is, ekkor felborul az egész kommunikáció a vezérlőknél.

ACC-k esetében volt hasonló hibajelenség, kidörzsölődött a kábelkorbács a dudatartó környékén, és a PT-CAN lefeküdt ( ez képtelen egyszálas kommunikációra, igy ha az egyik szál volt csak érintett akkor is borult minden ), innen meghülyült minden, mert hiányoztak a hajtáslánc botschaftjai.

 

Jani

Előzmény: endrúe61 (5958)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5960

Szia !

 

Igen megnöveli, de ezen felül aktiváltam azt a funkciót is, hogy fénykürt esetében a bixenon is villan. ( az összes új modell esetében ez széria, de visszamenőleg aktiválni tudom a régieken is )

 

Üdv, Jani

Előzmény: Ablakos indián (5957)
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5959

bocs lemaradt az előző levelemből:

 

e61
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5958

Sziasztok,

 

van egy érdekes jelenség az E61-emnél. Időközönként (lehet reggeli indításnál, de akár menet közben is) a "Electronic Failure" felirat jelenik meg. Majd felváltva a  képen látható szöveg váltakozik a monitoron. Egyidőben a műszerfal mutatói ugrálni kezdenek, sok kontrol lámpa világit és BMW-s bimmelő hangot is kiad.

Érdekesség, hogy semmilyen menet tulajdonság nem változik meg, arra a 10 percre sem amíg ezt folyamatosan kijelzi az autó. Majd egyszercsak megszünik és minden happy.

 

HMMMM? Szakik, ez mi lehet?

 

 

Ablakos indián Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5957
Szia Jani,

ebben az esetben nappali fénynél hogyan működik a fénykürt? Ideiglenesen megnöveli a belső fényszóró fényerejét? vagy az E90 és az E60 másképp fénykürtöl ilyen lámpatesttel?

köszi :)
Előzmény: maszibmw (5956)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5956

Szia !

 

Természetesen tud. Ha AUTO állásban van a lámpakapcsoló, és a környezeti fény elég erős, akkor a lenti képen látható módon világít a lámpa, ebben az esetben sem a műszervilágítások, sem a helyzetfények nem égnek. ( ez előírás a nappali menetfénynél ). Amennyiben beszürkül az idő, és eléri a kapcsolási küszöböt a fényérzékelő, abban a pillanatban deaktiválódik nappali fény és bekapcsol a xenon, valamint az összes többi fény. ( rendszám, pozíciófények, műszerfalfény )

 

Jani

Előzmény: geisz (5955)
geisz Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5955

Szia Jani.

 

Hogy működik ez a gyakorlatban, tud együtt működni esetleg a sötétedés érzékelővel, hogy az a xenont kapcsolja?

 

Üdv: A

Előzmény: maszibmw (5954)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5954

Egy újabb apróság:

 

AUDI mintára, nappali menetfény aktiválása a facelift előtti modelleknél. ( amúgy majdnem minden szériánál megoldható, E9x, és régebbiek is ) A lámpák kitöltési tényezője járó motor esetében 18%. ( stVZO jóváhagyás )

 

Jani

 

 

 

1

 

 

2
maszibmw Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5953

Ha gondolod keress meg, megnézem a fék-CBS dolgodat.

 

Ha nem alszik el a kocsi, annak nyoma marad. Ezt is megnézhetjük.

De az is lehet hogy rossz helyre kötöttek a gps-esek. Volt már ilyen :)

 

Üdv, Jani

 

Előzmény: Vinati 530d (5952)
Vinati 530d Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5952

Heló!

 

Már futottunk pár kört a hátsó fékbetét kopásjelzőmmel, azt hiszem tán te is hallottad. Szinte minden nap 1000 km-t levon a hátralévő kilométerekből. A betét új,  jelző új,  újraprogramoztuk a kocsit, de a hiba megmaradt. Elfogytunk az ötletekből. Hátha van valakinek hasonló élménye.

 

Steef:

Amióta visszakötötték a gpst minden reggel kiírja High rate of battery discharge!

A gps-esek tagadnak, bemérték a kocsit, minden eszközük határétéken belül fogyaszt.

GPS áramfelvétele 20 perc után 22mA, 1 óra után 21mA.

Ők azt mondják, nem alszik el a kocsi. 20 perc után 280mA-t, 1 óra után még 190mA-t mértek az GPS eszköz nélkül. Van jegyzőkönyv majd odaadom.

 

Ezt meg kéne oldani, mindjárt itt a tél, az asszony meg visszasírja a Carináját....

 

üdv.

 

Előzmény: maszibmw (5922)
atiTDI Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5951
Van egy eladó bontott TV modulom e60ba.
Érd: 20/316-6100
cdl1 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5950
Szia.
Van most polcon.(valakinek rendelték)
68022 huf.
Majd megnézed, eldöntöd.
Előzmény: Bazsa 525d (5949)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5949
Én holnap megyek Debrecenbe kötelező szervízre. 35.000 km és ez lesz a 3. olajcserém. Most már kicseréltetem az üzemanyagszűrőt is.

de a kérdés. Ilyen mankó kerék van raktáron? Mennyibe kerülhet?
(téli kerékhez kellesz, mert az nem defekttűrő)
Előzmény: cdl1 (5948)
cdl1 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5948
Előzmény: hoze (5947)
hoze Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5947

Hi all!

 

cdl1: Mit ertesz komplett szettnek!? Amugy 245/45 R17 - es gumik vannak rajta, es a csomitartoban a kereknek a melyedes csupan olyan ~140mm korul van.. szoval a teljes mertekben "egesz" kerek nem ferne oda be.

Byez: NNHoze

Előzmény: cdl1 (5946)
cdl1 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5946
Szia.
Tudsz venni komplett szettet potkeréknek.Bármelyik szervízben árulnak.
Előzmény: hoze (5945)
hoze Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5945

Hi all!

 

Engedjetek meg, hogy ide uljek a propelleres kerekasztalhoz en is. Egy 2006.08. havi 530D E60-t vettem 140ekm-el Nemetbol. Elso szemelyautom. Vezettem mar neha hasonloan eros gepeket, de ez valami felelmetes. Komolyan mondom, hogy ezt a technikat egy eles lőfegyverhez tudnam csak hasonlitani. Nem kezdem el dicserni, mert itt mindenki tudja mirol is akarok irni. Remelem nagyon sokaig szolgalni fog. Igyekszem vigyazni ra. Meg meg kell tanulni megulni a lovakat es megszokni ezt a merhetetlen csendet, es stabilitast.

 

Az autot potkerek nelkul kaptam. Arra gondoltam, hogy veszek egy akkora mankokereket, ami befer a csomagtartoba a potkereknek kikepzett helyre, mert ha olyan defektem lenne, amit ezzel a habos-spres-szarral nem tudnek megjavitani, akkor megis csak egy manko kerek lehet a megoldas... Tudom, van defekt turo gumi, de amik rajta vannak meg jok... nem cserelnem ezert le.

 

Olvasgattam visszafele tobbet is... Latom itt is megvannak a forum guruk... Hat minden elismeresem a megszallottsagukat tekintve. (Tudjatok kikre gondolok...)

 

Byez: NNHoze

 

(http://www.hoze.hu/offroad.shtml)

F40 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5944
Neked is nagyon köszönöm cdl.1!
Üdv,
F40
Előzmény: cdl1 (5940)
F40 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5943
Nagyon köszönöm ozapft.is!
Üdv,
F40
Előzmény: Törölt nick (5941)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5942
A kapcsolot utolag, minden varazslas nelkul be tudjatok rakni hivatalosan, 61 31 0 409 985 a Satz szama. Arban nem draga, 60 EUR, csak le kell kapni a kozepkonzolt, hogy hozzaferj (illetve a szerviz) az airbagvezerlohoz.
Előzmény: Bazsa 525d (5939)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5941
A CT a helyes.

Fahrgestellnummer WBAPU31090CT77943
Typ-Code PU31
Typ 523I UL (EUR)
E-Baureihe E61 (MUE)
Baureihe 5
Bauart TOUR
Lenkung LL
Türen 5
Motor N53
Hubraum 2.50
Leistung 140
Antrieb HECK
Getriebe AUT
Farbe BARBERAROT METALLIC (A39)
Polsterung STOFF FLUID/GRAU 60 (ALAD)
Prod.-Datum 2007-07-25
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatikgetriebe
S248A LENKRADHEIZUNG Lenkradheizung
S302A ALARMANLAGE Alarmanlage
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Entfall Modellschriftzug
S386A DACHRELING Dachreling
S417A SONNENSCHUTZROLLO HINTERE TUERSCH. Sonnenschutzrollo Tür hinten
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S442A GETRAENKEHALTER Getränkehalter
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Scheinwerferreinigungsanlage
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Xenon-Licht
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF. Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt.
S563A LICHTPAKET Lichtpaket
S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 für DVD
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Händlerverzeichnis Europa
S880A ENGLISCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT Bedienungsanleitung Englisch
S8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Länderspezifische Navi Zusteuerung
S8SPA COP STEUERUNG Steuerung COP
S1CBA CO2 UMFANG ACEA / CO2 Umfang
S2SBA LM RAEDER STERNSPEICHE 242 BMW LM Rad Sternspeiche 242
S346A CHROME LINE EXTERIEUR Chrome Line Exterieur
S4BXA INTERIEURLEISTEN GRAU HOCHGLAENZEND Interieurleisten hochglänzend grau
S548A KILOMETERTACHO Kilometertacho
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Sprachversion deutsch
Előzmény: F40 (5938)
cdl1 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5940
Sonderausstattungen-Bestell
1CA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE
205 AUTOMATIC GETRIEBE
248 LENKRADHEIZUNG
302 ALARMANLAGE
320 MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL
386 DACHRELING
417 SONNENSCHUTZROLLO HINTERE TUERSCH.
423 FUSSMATTEN IN VELOURS
428 WARNDREIECK
442 GETRAENKEHALTER
494 SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER
502 SCHEINWERFER-WASCHANLAGE
508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)
522 XENON-LICHT
534 KLIMAAUTOMATIK
544 GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF.
563 LICHTPAKET
698 AREA-CODE 2
863 SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA
880 ENGLISCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT
8S8 LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC)
8SP COP STEUERUNG
Sonderausstattungen-Serie
1CB CO2 UMFANG
2SB LM RAEDER STERNSPEICHE 242
346 CHROME LINE EXTERIEUR
4BX INTERIEURLEISTEN GRAU HOCHGLAENZEND
548 KILOMETERTACHO
851 SPRACHVERSION DEUTSCH



Előzmény: F40 (5938)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5939
ha arra gondolsz, az E60-ban van 2 fém csatlakozó az ülésen, és a harmadik pont, a kalaptartón egy kis fül. így 3 pontosnak tűnik nekem.

a jobb 1 lufi kikapcsolhatósága feláras extra volt. attól függ, a Tiédben benne van-e. Azaz alapból nincs benne a kikapcsolható lufi....
Előzmény: Tonya20a (5937)
F40 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5938

Szia ozapft!

 

Sajnos nagyon rosszul sikerült a fotó, amit készítettem az alvázszámról.

 

 

 

 

Talán a WBAPU31090CT77943 a helyes alvázszám?

 

Az autó biztos, hogy E61-es, barbera rot metal és elvileg 2007-es.

 

Nem szeretnélek feleslegesen fárasztani és visszaélni a jóindulatoddal, de megnéznéd ezt is? Abszolút nem sürgős, csak ha van egy kis "felesleges" időd.

 

Nagyon köszönöm!

 

Üdv,

 

F40

Előzmény: Törölt nick (5932)
Tonya20a Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5937
Sziasztok!

Egy gyors megerősítés kéne nekem: ugye az E60-ban két pontos ISOFIX rendszer van! Autós ülés vásárlásában vagyunk és kiderült, hogy a kinézet típusban van három és kétpontos változat is.
Más: első légzsákot ki lehet kapcsolni? Úgy nézem, hogy nincs semmilyen kulcsluk a kesztyűtartóban, de hátha van valami más megoldás. Ha nincs, akkor szoftveresen meg lehet oldani? Mekkora munka ez?

T.
525tédé Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5936
ozapft.is
Ne érts félre! Csak én tartozok köszönettel,hisz nem az első volt hogy segítettél.Remélem viszonozhatom majd
Köszi mégegyszer
Előzmény: Törölt nick (5935)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5935
Valaszoltam neki. Ne haragudjatok, de nem vagyok 24 orat a neten.
Előzmény: 525tédé (5933)
Vojnó Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5934
Kérdezd meg itt!
Előzmény: Csumi960 (5929)
525tédé Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5933
ozapft.is
Szia!Tegnap küldött neked a Vojnó egy vinkódot,(GX07709)
Sajna nem érem el a Robit,s naon kellene az lista.Ha megtennéd hogy bedobod ide,vagy emailbe nagyon megköszönöm.
Előzmény: Törölt nick (5932)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5932
Akkor elírtál valamit.
Előzmény: F40 (5930)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5931
http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/teljesen-kiegett-egy-bnw-a-37es-fouton/cn/news-20090925-11522986

érdekes .-(
F40 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5930

Szia ozapft!

 

Köszönöm szíves segítségedet!

 

Valami viszont nem stimmel. Amelyik alvázszámot én adtam meg, az nem teljes mértékben egyezik meg azzal, amire Te adtad meg az adatokat. A Tiéd úgy kezdődik, hogy WBANX, az enyém WBAPU. Aztán a 9. pozícióban Nálad 8-as szerepel, nálam 9-es.

 

Amit küldtél, az egy 2009-es E60-as, az "enyém" (még nem az) 2007-es E61-es.

 

A B oszlopon lévő táblán láttam még egy kódot: N53825A

 

Megnéznéd, hogy mi a hiba oka és mik vonatkoznak az én alvázszámomra?

 

Köszönettel,

 

F40

Előzmény: Törölt nick (5928)
Csumi960 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5929
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni.
Szükségem lenne egy BMW R 1200 S, GS, R, vagy RT motorkerékpár motorra. Sárkányrepülőbe szeretném beépíteni. Nincs valakinek kapcsolata? Megtört motorkerékpárból, lehetőleg kevés kilcsivel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5928
Dingolfing-ban készült.

Fahrgestellnummer WBANX31080C177943
Typ-Code NX31
Typ 520D OL (EUR)
E-Baureihe E60 (MUE)
Baureihe 5
Bauart LIM
Lenkung LL
Türen 4
Motor N47
Hubraum 2.00
Leistung 130
Antrieb HECK
Getriebe AUT
Farbe BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)
Polsterung STOFF-/LEDERK. REFLEX/ANTHRAZIT (FLAT)
Prod.-Datum 2009-02-12
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA
S1CBA CO2 UMFANG ACEA / CO2 Umfang
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatikgetriebe
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Entfall Modellschriftzug
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S465A DURCHLADESYSTEM Durchladesystem
S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sportsitz
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Scheinwerferreinigungsanlage
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Xenon-Licht
S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptives Kurvenlicht
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF. Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt.
S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS Navigationssystem Business
S612A BMW ASSIST BMW Assist
S616A BMW ONLINE BMW Online
S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Vorbereitung Handy Business
S672A CD WECHSLER 6-FACH CD-Wechsler 6-fach
S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 für DVD
S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices
S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Steuerung Teleservices
S6UEA DIEBSTAHLSCHUTZ NAVI-DVD Diebstahlschutz Navigations-DVD
P735A BASICPACKAGE Basic Package
S7SNA NAVI BUSINESS M.HANDYVORB.BLUETOOTH Navi Business/Handyvorber. Bluetooth
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Länderausführung Deutschland
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Händlerverzeichnis Europa
S879A DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT Bedienungsanleitung Deutsch
S8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Länderspezifische Navi Zusteuerung
S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Freischaltung Navigation länderspez.
S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Freischaltung Telematik länderspez.
S8SPA COP STEUERUNG Steuerung COP
S969A REQUEST NAVIG. DVD E60 ON DELIVERY Navi DVD bei Auslieferung anfordern
P9BDA BUSINESSPACKAGE Business Package
S2SBA LM RAEDER STERNSPEICHE 242 BMW LM Rad Sternspeiche 242
S346A CHROME LINE EXTERIEUR Chrome Line Exterieur
S4BXA INTERIEURLEISTEN GRAU HOCHGLAENZEND Interieurleisten hochglänzend grau
S548A KILOMETERTACHO Kilometertacho
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Sprachversion deutsch
Előzmény: F40 (5926)
nortenys Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5927
Sziasztok!
Eladó a vasam. :-(
2006/03, 530d touring, CP31535
Akit esetleg érdekel bármire válaszolok és képet is küldök mailben.
F40 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5926

Kedves ozapft.is, vagy aki segíteni tud!

 

Megnéznétek nekem ennek az autónak az alvázszám alapján tudható "tulajdonságait" (gyártás ideje, helye, felszereltség, stb.):

 

WBAPU31090C177943

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel,

 

F40

Denniss Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5925
Jut eszembe Steef, te látod elvileg az alváz-motorszámom.
Lehetséges hogy van olyan visszahívás az autómon amit
nem végeztek el?
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 5924

Szevasztok,

 

 

van valakinek szervizintervallumról/kötelező szervizről leírása 2006-os e61-hez?

Akár még fizetnék is érte

 

köszi

 

 

endrúe61

endrúe61 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 5923

Nagyon köszönöm a listát!

 

Természetesen nem volt rajta az N96-os telcsim.

Szerinted ha telefon modult cserélek, akkor ez megoldódik? Vagy egész egyszerűen a modul sofvare-t frissítsem?

 

Mégegyszer köszönöm!

maszibmw Creative Commons License 2009.09.24 0 0 5922

235 ANHAENGERKUPPLUNG,KOPF ABNEHMBAR
242 FAHRERAIRBAG MIT SERIENKRANZ(PUR)
243 AIRBAG FUER BEIFAHRER
282 LM RAEDER/SPORTSPEICHENSTY.II
314 FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT
320 MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL
386 DACHRELING
410 FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN
423 FUSSMATTEN IN VELOURS
428 WARNDREIECK
498 KOPFSTUETZEN IM FOND
510 LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT
520 NEBELSCHEINWERFER
534 KLIMAAUTOMATIK
556 AUSSENTEMPERATURANZEIGE
651 BMW Bavaria C Reverse
704 M SPORTFAHRWERK
801 DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG
806 3.BREMSLEUCHTE
915 AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL

Előzmény: atiTDI (5920)
waltherpcp Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5921

Jani,

 

Köszönöm!

 

Üdv.

 

B.

Előzmény: maszibmw (5913)
atiTDI Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5920
Egy extralistát kérnék szépen, csak a futóműre vonatkozó dolgokat.
EU85556

Köszi!
ardo Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5919
Sziasztok.

Kéne egy kis help:)

Olyan jelenség van ,hogy miután kiveszem a gyújtáskulcsot,még pár mp-ig szól a rádió(cd,épp ami)És mielőtt elhallgatna,felhangosodik nagyon,és egy éles hang is hallható.Mintha sípolna 1-et.
A kormányról,és a gombról sem tudom elnémítani.
Esetleg valami tipp??

2005évjáratú,5-ös.Ha esetleg tudnátok segíteni.Köszi előre is.Sziasztok
maszibmw Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5918

Igen, beletartozik az FM páros sáv, az AM ECE hozzápasszintása, TP REG és társai, az Accept képernyő kikapcsolása ha igény van rá, stb...

A te JBE-d is tudja a rolót, csak a végfok/relé hiányzik belőle. Nem tudunk tovább futni :) De összehasonlíthatod. Karter inkáb az első E60 évjáratoknál volt probléma, de nem kizárt újabb kocsinál sem. meg kell majd nézni ha megjön. Wandler nem jellemző friss kocsinál. 2006 körül módosítottak.

 

 

Előzmény: atiTDI (5916)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5917
Azon kívül két dolog az autó mozgási energiájának elnyelése és az utasok testrészeinek mozgási energiájának elnyelése

Az öv feladata, hogy ki se alakuljon semmiféle mozgás amit lassítani kell, hanem bele legyél szíjazva az ülésbe, és együtt lassulj a karosszériával. Sajnálom, ennél világosabban nem tudom megfogalmazni.
Előzmény: Bömbölö (5915)
atiTDI Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5916
Az ECE teljeskörűbe beletartoznak a rádió páros sávjai is?

Lesz egy JBE-m, ami tudja a rolót, viszont az a kocsi is rolós tehát örökre nem vehetem ki belőle. Ha szétkapom, és hardwareilag ugyanaz, akkor érdemes még futnunk egy kört, vagy mindenképp csere?

Jön most egy másik 335i-m, viszont az automata. Erősen gondolkodom, hogy inkább azt tartom meg, bár abban nincs navi de legalább aktív kormányos.
A váltónál a karter nyűgök, wandler problémák melyik évjáratot érintik?
Van ugye egy navi szettem tarcsiba (kijező+rechner+controller), mi pénz lehet hozzá a kábelek, antenna és a beszerelés? A műszerfalpárnát megszerzem hozzá...

Bocsi, ha sok a kérdés.:)

Ui.: Erre tudnátok egy extralistát adni? EU85556 Azaz nem is kéne az egész, csak ami a futóművel kapcsolatos, mert alkatrészeket kéne hozzá adnom... THX
Előzmény: maszibmw (5914)
Bömbölö Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5915
ozapft.is,

szerintem Rumcice csak arra gondolt, hogy az öv valamennyit tompít egy ütközéskori hirtelen lassuláson ahhoz képest, amikor fémes kapcsolattal van összekötve a gyerekülés a karosszériával (isofix). Persze ez utasvédelem szempontjából lehet káros is, valamint az újabb típusokon hátul is van pirotechnikai övfeszítő, de pl. egy E39 esetében hátul nincs.
Azon kívül két dolog az autó mozgási energiájának elnyelése és az utasok testrészeinek mozgási energiájának elnyelése, ami ugyan összefügg, de a testrészek energiájának elnyelését mégis plusz berendezések segítik a kritikus lassulások kivédésére. A biztonsági öv kialakításából adódóan is képes bizonyos nyúlásra, ezzel is fokozatossá téve a testre ható gyorsulás felfutását.

Bömbölö
Előzmény: Törölt nick (5892)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5914

Sziasztok !

 

Az eddigi újdonságok mellett ( villogó féklámpa, TV-DVD free CCC illetve CIC fejegységeken, Klímapult LED aktiválás, USA verzió ECE verzióra történő teljeskörű átalakítása, és még sok sok apróság, ami itt nem felsorolható ) aktiváltam ma egy új kis dolgot a műszerfalon:

 

A bordcomputer 3 funkciójának kibővítése által a pillanatnyi sebbesség digitálisan leolvasható. Két féle módon tudom aktiválni, vagy az effektív sebességet mutatja ( valós járműsebesség ) vagy a mutató által mutatott értéket. A menü elérése a bajuszkapcsoló BC gomjának nyomkodásával lehetséges. Eddigi széria funkciók:

 

- Hatótávolság km

 

- Átlagsebesség

 

- Átlagfogyasztás

 

Ez a három funkció bővül ki egy negyedikkel a gomb következő megnyomásakor. ( teljesen azonos a funkció, mint az M3, M5, M6 modelleknél )

A többi modellsorozatnál is aktiválható, pl E9x.

 

Képek:

 

 

1

 

 

2

 

 

3
maszibmw Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5913

A következő visszahívások elvégezve:

 

E60 E65 E66 E67 (mit SA 494) Lehnenheizung der Vordersitze nacharbeiten

 

E60 EU E61 EU E65 E66 E67 Gesamtcodierung durchführen (Sitzbelegungserkennung)

 

A lista:

 

Fahrzeugangaben     Fahrgestellnummer  WBANC710X0B637547  Typ-Code  NC71  Typ  530D (EUR)  E-Baureihe  E60 ()  Baureihe  5  Bauart  LIM  Lenkung  LL  Türen  4  Motor  M57/TU  Hubraum  3.00  Leistung  160  Antrieb  HECK  Getriebe  AUT  Farbe  BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)  Polsterung  LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)  Prod.-Datum  2004-02-05    Sonderausstattung Nr.  Beschreibung  169  ABGASNORM EU3  205  AUTOMATIC GETRIEBE  216  SERVOTRONIC  229  DYNAMIC DRIVE  302  ALARMANLAGE  403  GLASDACH, ELEKTRISCH  423  FUSSMATTEN IN VELOURS  428  WARNDREIECK  431  INNENSPIEGEL AUTOMATISCH ABBLENDEND  435  EDELHOLZAUSFUEHRUNG  459  SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY  465  DURCHLADESYSTEM  481  SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER  494  SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER  502  SCHEINWERFER-WASCHANLAGE  508  PARK DISTANCE CONTROL (PDC)  522  XENON-LICHT  524  ADAPTIVES KURVENLICHT  534  KLIMAAUTOMATIK  541  AKTIVE GESCHWINDIGKEITSREGELUNG  589  LM RAEDER STERNSP.122 MIT NOTLAUF.  606  NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS  644  HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS.  672  CD WECHSLER 6-FACH  676  HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM  698  AREA-CODE 2  785  WEISSE BLINKLEUCHTEN  8SA  LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG  8SB  LAENDERSPEZ. TELEMATIKFREISCH.  8SC  LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH.  8SP  COP STEUERUNG  801  DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG  863  SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA  879  DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT  934  WINTERREIFEN AUF LM-RAEDER  969  REQUEST NAVIG. DVD E60 ON DELIVERY    Serienausstattung Nr.  Beschreibung  548  KILOMETERTACHO  851  SPRACHVERSION DEUTSCH    if (parent != self){ parent.showButtons(self); }  

Előzmény: waltherpcp (5910)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5912

Szia !

 

Mellékletben küldtem a gyárilag letesztelt handyk kompatibilitási listáját.

 

Jani

Előzmény: endrúe61 (5909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5911
Akit eddig elrettentett a fixen beszerelt DVD Advanced rendszer cca. 1200 eurós ára:

DVD Tablet System 349,- EUR (65 12 2 160 229)





BEA: DVD Tablet
waltherpcp Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5910

Sziasztok!

Már majdnem végigolvastam az egész fórumot, már a 4500 - 4600 - as bejegyzésnél

tartok. Nem adom fel. Tanulságos, nagyon sokmindent megtudtam a típusról. De még mielőtt

hozzámkerülne egy E60, tudnátok nekem róla infot küldeni,

hogy milyen felszerelstégű, illetve hogy elvégezték-e rajta a visszahívásosokat?

 

0B637547

 

Előre is köszönöm szépen!

 

Üdv.

 

B.

endrúe61 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5909

Szia, 

Megnéztem: CP86811-9138179

 

nagyon köszönöm!!!

 

 

endrú

Előzmény: maszibmw (5908)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5908
Olvasd ki a Bluetooth Hilfe menüben a modulod aktuális azonosító számát. Utána tudok kompatibilitási listát adni.
Előzmény: endrúe61 (5904)
Steeef Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5907

Szia.Maszi tud Neked ebben segíteni kimondottan az ilyesmi a kedvence,

keresd meg....

üdv.

Előzmény: endrúe61 (5905)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5906
Szia

Az említett forumtársnak azt hiszem már facelift-es az autója
ha jól tudom abban más ULF (BT modul) van
ami több újabb típusú telefonnal tud kommunikálni

(lehet hogy nem jól írtam körül az alkatrészt, de majd a hozzáértők kijavítanak)

üdv
dz
Előzmény: endrúe61 (5904)
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5905

Hali,

 

TV téma: nekem van gyári előkészítésem a kocsiba. Tudtok vkit ajánlani aki beszerel ilyesmit?

előre is kösz

 

endrú

endrúe61 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 5904

Hali,

 

Telefontéma:

Én már azon is túl vagyok, hogy a BMW szoftware-t frissítessem. Állítólag 2009-es. (ezt hogy tudnám leellenőrizni?). Ennek ellenére minden maradt a régi: ledob és a névjegylistát nem szinkronizálja....

Nálam is kivétel nélkül folytatódik a telefonbeszélgetés, amikor a BT kapcsolat megszűnik.

Sokan írtátok, hogy lecseréltétek egy régebbi/elavult készülékre a jól bevált új telcsiteket. Hát én erre nem lennék képes. Minden képességét maximálisan kihasználom az N96-nak (kivéve navi). Szóval nekem megoldás kell. Korábban írta az egyik forum társ, hogy E71-gyel minden oké. Megpróbálok egy ilyet kipróbálni és jelentkezem.

Csáó 

 

 

maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5903
Egy darabig én sem vettem észre annak idején, aztán egyszercsak elővettem hogy felhívom akivel beszéltem, és láttam hogy megy a percszámláló. Ekkor ha átveszed vissza a hangot, lehet tovább beszélni. Ha ez a szimptómád, az tuti szoftver.
Előzmény: marce60 (5902)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5902
Megfogtal, holnap majd megfigyelem jobban...
(tuti minden jo lesz, ahogy szokott lenni iylenkor:))
Koszonok mindent, szia:
Marci
Előzmény: maszibmw (5901)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5901
Nálam, amikor a bluetooth leborult, ha elővettem a telefont, és átadtam a hangot a készülékre a menüben, tovább lehetett beszélni a telefonon.
Előzmény: marce60 (5900)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5900
Szia!

Nem, bedől az egesz... (elojon a BT parositos ablak)
Legalabbis ugy emlekszem, sokat telefonalok es nem nyulkalok a konyoklobe kozben:)
Regen pannonos, most pedig vodas lettem de mindegyiknel megvolt...

Erdekes az hogy ha jol emlekszem amikor kezzel ujra osszebaratkoztatom akkor mindtha a terero is eltunne, de nem kapcsol ki, de ha a terero eltunik miert szunik meg a BT?

A telo frissitve lett...
Sziasztok:
marci


Előzmény: maszibmw (5899)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5899

Egy valamit próbálj ki:

 

Amikor megszakad a kapcsolat, magán a telefonkészüléken megy tovább a hívás ?

 

 

Előzmény: marce60 (5898)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5898
Szia!

Jani szerint a 2008-as software megoldja a problemat, en egy ev alatt lassan a negyedik telefont hasznalom...:(
De tobbet mar nem tokolok Nokiaval...
Sziasztok:
Marci
Előzmény: gébandi69 (5897)
gébandi69 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5897

Sziasztok!

Csak egy megjegyzés a telefon témához: nekem Nokia 6300 van, sajnos az E50-et kellett lecserélnem az autó vásárlásakor, ami akkor nem esett jól. Ezt már több mint egy éve használom, és még egyszer sem dobta el a vonalat (kivéve ha a térerő elszállt), soha nem volt semmilyen kommunikációs gond az autó és a telefon között. Én csak ajánlom mindenkinek.

pedrolo Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5896
Köszi, nem gáz, vkivel lefordíttatom.
Üdv
Előzmény: Törölt nick (5894)
jozef from the hill Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5895
köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (5893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5894
Az angol macerásabb, ha ilyesmi kell, elôre szólj.
Előzmény: pedrolo (5880)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5893
Persze.

Fahrgestellnummer WBAHC11090BC74249
Typ-Code HC11
Typ 525I (EUR)
E-Baureihe E34 ()
Baureihe 5
Bauart LIM
Lenkung LL
Türen 4
Motor M20
Hubraum 2.50
Leistung 125
Antrieb HECK
Getriebe MECH
Farbe CALYPSOROT METALLIC (252)
Polsterung SILBER STOFF (0270)
Prod.-Datum 1989-09-28
S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportliche Fahrwerksabstimmung
S270A BREITERE BEREIFUNG Breitere Bereifung
S314A FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT Aussenspiegel / Fahrerschloss beheizt
S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Frontscheibe grün Grünkeil
S400A SCHIEBE-HEBEDACH, MECHANISCH Schiebehebedach handbetätigt
S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Fensterheber elektrisch vorne
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S499A KOPFSTUETZEN IM FOND ELEKTRISCH Kopfstützen im Fond elektrisch
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Leuchtweitenregulierung
S520A NEBELSCHEINWERFER Nebelscheinwerfer
S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Aussentemperaturanzeige
S563A BEL.MAKE-UP SPIEGEL Make-up Spiegel beleuchtet
S655A BMW BAVARIA C BUSINESS Radio Bavaria C Business
S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM HiFi Lautsprechersystem
S708A M SPORT-LEDERLENKRAD II M Sportlenkrad Leder
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Länderausf. Deutschland/Österreich
Előzmény: jozef from the hill (5881)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5892
Az autó övével rögzített gyerekülésnél az öv mint plusz energiaelnyelő működik.

Hülyeség. Az ütközési energia elnyelése a karosszériaelemek feladata. Az övfeszítô arról gondoskodik, hogy ne léphessen fel az emberi test és a jármû sebességkülönbségébôl adódó gyorsulás plusz az azt követô szükségszerû lassulásból adódó trauma, hanem a test minél jobban rögzítve legyen az ülésben, és lehetôleg a karosszériával együtt lassuljon már a becsapódás pillanatától (meg persze hogy ne repüljön ki az illetô). A légzsák meg azokra az esetekre van, hogy meggátolja a test érintkezését a beltérrel abban az esetben, ahol az öv már nem tart (pl oldalt) vagy ahol az öv túlfeszítése aránytalanul nagy sérüléssel járna. Semmiféle öv soha nem fogja úgy tartani a gyerekülést, mint egy, a karosszériára rögzülô fémpánt. Arról nem beszélve, hogy az övgeometria alapvetôen felnôttekre lett szabva, nem gyerekülésekre.


Előzmény: Rumcice (5882)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5891
Az autó övével rögzített gyerekülésnél az öv mint plusz energiaelnyelő működik.

Hülyeség. Az ütközési energia elnyelése a karosszériaelemek feladata. Az övfeszítô arról gondoskodik, hogy ne léphessen fel az emberi test és a jármû sebességkülönbségébôl adódó gyorsulás plusz az azt követô szükségszerû lassulásból adódó trauma, hanem a test minél jobban rögzítve legyen az ülésben, és lehetôleg a karosszériával együtt lassuljon már a becsapódás pillanatától (meg persze hogy ne repüljön ki az illetô). A légzsák meg azokra az esetekre van, hogy meggátolja a test érintkezését a beltérrel abban az esetben, ahol az öv már nem tart (pl oldalt) vagy ahol az öv túlfeszítése aránytalanul nagy sérüléssel járna. Semmiféle öv soha nem fogja úgy tartani a gyerekülést, mint egy, a karosszériára rögzülô fémpánt. Arról nem beszélve, hogy az övgeometria alapvetôen felnôttekre lett szabva, nem gyerekülésekre.


Előzmény: Rumcice (5882)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5890
Koszonom, megint irtam Neked egy haboru es beket mailon:)

Sziasztok:
Marci
Előzmény: maszibmw (5888)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5889
Koszonom, megint irtam Neked egy haboru es beket mailon:)

Sziasztok:
Marci
Előzmény: maszibmw (5888)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5888

Igen.

 

Ha adsz alvázszámot, megnézem.

Előzmény: marce60 (5887)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5887
Kedves Jani!

Koszonom irtam mailt:)
A TV elokeszites honnan deritheto ki?
Az a csoda szervizleiras amiket mindig az alvazszambol deritheto ki?

Koszi, sziasztok:
Marci
Előzmény: maszibmw (5886)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5886

Szia !

 

A tv-zéshez TV-modul szükséges, tudni kéne van e előkészítés a kocsidban vagy nincs. Ha igen, akkor elegendő egy tv-modul amit használtan is vehetsz. Ha nincs, az már komplexebb, de ebay-en találsz ilyen komplett beépítő szetteket is.

A másik alternativa, ha nem gyári dolgot teszel a kocsiba, ezt asszem viso-ék csinálják.

 

Üdv, Jani

Előzmény: marce60 (5885)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5885
Kedves Jani!

Nem semmi a gyorsasagod:)
Akkor ha jol ertem, akkor szigoruan szoftverfrissités szukseges.
(privat uzenetet kuldok:))

Mas. TV-t vagy DVD-t tudok nezni benne ha nem szeretnek beletákolni semmit?
(kvazi szoftveresen meg lehet oldani vagy kulonbozo fej egyseg meg egyeb kutyu kell hozza?)

Koszi, sziasztok:
Marci
Előzmény: maszibmw (5884)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5884

A kocsid MULFII-es az évjárat szerint, ennél tipikus szoftverprobléma a kapcsolat eldobása sporadikusan. 2008vége óta a probléma megoldva.

Ha még gyári a menüd, mert nem volt frissítve a kocsi sosem, akkor a teljes menüfelület színsámája megváltozik, és az elrendezése is picit. De a legfőbb, hogy a "ragadóssága" megszűnik, sokkal promptabbul reagál a bootolási fázis után.

 

Jani

Előzmény: marce60 (5883)
marce60 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5883
Sziasztok Urak!

Nagyon reg nem irtam, de ez azt jelenti hogy minden megy.
Lenne nehany kerdesem + infom.

Telefonosok figyelem, az E60 - BT telefonja + a snapinok eleg ugyetlenek, kiprobaltam N95-os Nokiat anno - gyalazatos volt, majd szerelo tanacsara 6233-ast Snapinnel, egy 6500 classicot snapinnel (most ezt hasznalom egy ideje), de egyik se volt tokeletes, egy ido utan eldobja a kapcsolatot az auto, majd kis ido utan ujra osszeszedi magat, ez szerintem bmw betegseg, vagy lehet szoftver.
(Szakik?)
Nemsokara ha minden jol megy tesztelem Iphone GS-el snapinnel hatha az jobb lesz.
A lenyeg: uj symbianos meg egyeb csoda oprenceres nokiaval halal, bovebb info itt:

http://www.bmw.co.uk/bmwuk/bluetooth/compatibility/0,,1312___,00.html

Ajanlott az itteni telefonokat hasznalni, es meg itt is vannak gondok...
(ez a neha eldobas, de azert hasznalhato)

ITT egy kis reklam helye: NOKIA 6233I -hez snapin adapter ha valakinek szukseges fel tudom ajanlani. (15k iranyar - esetleg telefonnal is, de az eleg leharcolt:))

Most pedig ha szabad lenne nehany ugyetlen kerdesem (koszonom):

- 2006/11-es gyartasu (biztonsagi ovbol neztem ki:))) az korrekt? 2006/12-es uzembehelyezesu) E60 professional navival 2009-02-es terkeppel, szuperul megy egyedul a TMC nem akar, vagy ez szuk kis orszagunk problemaja? (kulfoldon nem probaltam) (ha jol tudom a Petofi radio ad TMC-t)

- szerintem nekem a CCC-s navigaciom van, ha szoftvert frissitek lesz "szebb" kinezete az egesznek? (mint az ujabbakban?)

- az egyik W-be jarok szervizbe nagyon elegedett vagyok az ottani szerelo sraccal, de Ő nem nagyon akar frissiteni szoftvert, erdemes vagy tenyleg akkor hibaforras ez? (igazandibol nincs baj csak neha belassul az idrive)

Koszonom a valaszokat, bocs a hosszu hsz-ert, sziasztok:
Marci

Rumcice Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5882
Mért jobb az isofix? Az autó övével rögzített gyerekülésnél az öv mint plusz energiaelnyelő működik.
Előzmény: Törölt nick (5879)
jozef from the hill Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5881
Kedves ozapft.is

Ha lesz időd kinézed ezt is?

bc74249

Előre is köszönöm.
pedrolo Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5880
köszönöm (bár én is az angolra gondoltam, de így is szuper!)!!
Előzmény: Törölt nick (5879)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5879
Parancsolj.

Fahrgestellnummer WBANJ51090B437785
Typ-Code NJ51
Typ 525D (EUR)
E-Baureihe E61 ()
Baureihe 5
Bauart TOUR
Lenkung LL
Türen 5
Motor M57/TU
Hubraum 2.50
Leistung 130
Antrieb HECK
Getriebe AUT
Farbe BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)
Polsterung LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)
Prod.-Datum 2005-12-19
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatikgetriebe
S255A SPORT-LEDERLENKRAD Sport-Lederlenkrad Airbag
S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Automatische Heckklappenbetätigung
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Entfall Modellschriftzug
S386A DACHRELING Dachreling
S402A PANORAMA GLASDACH Panoramadach elektrisch
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Fussmatten Velours
S428A WARNDREIECK Warndreieck und Verbandstasche
S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Innen-/Aussensp. mit Abblendautomatik
S431A INNENSPIEGEL AUTOMATISCH ABBLENDEND Innenrückspiegel mit Abblendautomatik
S435A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Edelholzausführung
S441A RAUCHERPAKET Raucherpaket
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Sitzheizung Fahrer/Beifahrer
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Scheinwerferreinigungsanlage
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Xenon-Licht
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik
S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Geschwindigkeitsregelung
S588A LM RAEDER STERNSPEICHE 115 BMW LM Rad Sternspeiche 115
S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigationssystem Professional
S612A BMW ASSIST BMW Assist
S616A BMW ONLINE BMW Online
S620A SPRACHEINGABESYSTEM Spracheingabe
S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Vorbereitung Handy Business
S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 für DVD
S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices
P7RPA ADVANTAGE PAKET Paket Advantage
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Länderausführung Deutschland
S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Batteriehauptschalter
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Händlerverzeichnis Europa
S879A DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT Bedienungsanleitung Deutsch
S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Freischaltung Navigation länderspez.
S8SPA COP STEUERUNG Steuerung COP
S9AAA AUSSENHAUTSCHUTZ Aussenhautschutz
S216A SERVOTRONIC Servolenkung-Servotronic
S548A KILOMETERTACHO Kilometertacho
S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Blinkleuchten weiss
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Sprachversion deutsch
Előzmény: pedrolo (5877)
Gugu_m Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5878

Szia,

 

akartam neked mailt írni de visszadobta.

 

Nekem van egy teljesen eredeti gyári újszerű Snap In dokkolóm 6230i-hez, mert az én autómhoz ezt adták, de végül cseréltem Motorola V3-as adapterre. Az új ára 25 ezer, az ebay-en az eredetiek ahogy néztem 15 körül vannak +szállítás, ha gondolod ezek függvényében kitalálhatunk egy normális árat rá.

 

Üdv.: Gusztáv  (gugu@gund.axelero.net)

Előzmény: pedrolo (5877)
pedrolo Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5877
B437785
Előre is köszi
Előzmény: Törölt nick (5876)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5876
A forgalmiban. Az alvázszámod utolsó 7 számjegye.
Előzmény: pedrolo (5875)
pedrolo Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5875
És hol van nekem ez a kód?
Előzmény: Törölt nick (5868)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5874

A kibekapcsolós szarral mindig csak a baj van. A társam E60-jában az egyik legjobb verzió volt eddig, mondhatom viszonylag stabilnak, azt leszámítva, hogy sokszor rebootol a ccc amikor beteszed a gyutáskulcsot. A programozásba történő belezavarásról nem is beszélve.

 

Nem a tv free a profilom, nem is lesz az, mindössze jeleztem, hogy megoldható minden további nélkül akár a legújabb CIC-eseknél is. Ha ügyfél kéri, meg lehet csinálni.

Előzmény: viso0103 (5872)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5873
Egy idegen tákolmányt sokkal elôbb észre fognak venni, mint egy tisztán szoftveres megoldást. Arról nem beszélve, hogy üzembiztosabb is.
Előzmény: viso0103 (5871)
viso0103 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5872
két verzió van:

1: ha beszállsz mindíg TV-free,de ki tudod kapcsolni

2: vagy ha beszállsz akkor nem az de be tudod kapcsolni, és legközelebb megint be kell kapcsolni ha beszállsz
viso0103 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5871
azzal csak az a baj ha valami baleset van, mindent a nyakadba varnak!

Ami nekünk van az kapcsolható a menü gombbal! valamint szerviz előtt ki tudod kapcsolni ,ha valaki más vezeti az autót ki lehet kapcsolni stb..
Előzmény: maszibmw (5854)
riplac74 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5870

Szia.

 

 

Nekem van egy vadonatúj dokkolóm,úgy vettem utánvéttel hogy mindentipusú nokiához jó.Egyszer sem volt használva.13.000 pénz volt ha így érdekel írj.

Előzmény: pedrolo (5850)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5869
Én sem hiszem sajnos...
Előzmény: Törölt nick (5862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5868
Persze.
Előzmény: pedrolo (5867)
pedrolo Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5867
Szia!

Ez szuper! Ilyet én is kérhetek?
Üdv
Előzmény: Törölt nick (5866)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5866
VIN WBAHD62060BJ47660
Type code HD62
Type 525I (EUR)
E series E34 ()
Series 5
Type LIM
Steering RL
Doors 4
Engine M50
Displacement 2.50
Power 141
Drive HECK
Transmission AUT
Colour GLETSCHERBLAU METALLIC (280)
Upholstery SILBERGRAU STOFF (0412)
Prod.date 1992-09-03
S216A SERVOTRONIC HYDRO STEERING-SERVOTRONIC
S217A LEDERLENKRAD IM SERIENSTYLING Steering wheel, leather
S288A LT/ALY WHEELS BMW light alloy wheel, cross spoke 29
S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES Door mirror, driver lock, heated
S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Lift-up-and-slide-back sunroof, electric
S411A WINDOW LIFTS, ELECTRIC Window lifts,electric,front/rear
S428A WARNING TRIANGLE Warning triangle and first aid kit
S472A CENTER ARMREST FRT DRIVER/PASS Armrest, front, driver/passenger
S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Seat heating driver/passenger
S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE Headrests mechanically adjustable, rear
S520A FOGLIGHTS Fog lights
S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Automatic air conditioning
S540A CRUISE CONTROL Cruise control
S553A ON-BOARD COMPUTER IV W REMOTE CONTROL On-board computer IV with remote control
S571A BOOSTED POWER SUPPLY Reinforced power supply
S687A RADIO PREPARATION Radio preparation
L812A ENGLAND VERSION NATIONAL VERSION GREAT BRITAIN
S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Additional Export tank filling
S925A SHIPPING PROTECTION PACKAGE Dispatch protection pack

Előzmény: FSO Papa (5865)
FSO Papa Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5865
BJ47660
Many thanks :)
Előzmény: Törölt nick (5864)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5864
De, van. Mi kellene?
Előzmény: FSO Papa (5863)
FSO Papa Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5863
ozapft.is

Nem szeretnék - ahogyan errefelé mondják, pain in the ass - lenni, úgyhogy a kérdésem csak érdeklődő jellegű: van-e rá mód, hogy egy FA-t angol nyelven kérj le esetleg?
Előre is köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (5862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5862
Kizárt, hogy beleszerkeszthess a Nokia BT profiljaiba egy alkalmazásból. Nem hiszem, hogy lesz valaha is ilyen alkalmazás.
Előzmény: dorog.zultan (5857)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5861

Ezek a nyilvánosan elérhető kompatibilitási listák nem mérvadóak, kivételt képeznek az új járművek.

Mivel az ULF/TCU egységek folyamatosan szoftverfrissítésen esnek át, a helyes kompatibilitási lista eléréséhez szükséges tudni a kocsiban beépített egység pontos aktuális szoftverszámát. Ennek ismeretében kiadható a kompatibilitási lista, ami valóban arra a kocsira szól. ( pl egy napra ugyanolyan évjáratú kocsiban is lehet 6-8 különféle szoftver a telefonmodulban attól függően, hogy mikor szoftverezték utoljára a kocsit )

A szoftverszám (cikkszám) kiolvasható a bluetooth menü hilfe pontjában. ( a VIN és a cikkszám olvasató )

 

Jani

Előzmény: endrúe61 (5858)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5860
Ja! És a nokia e71-nek 1560 mAh-s az aksija, így bírja is a folyamatos bluetooth-os kapcsolatot. (más telefon 800-900 mAh)
én ezért (is) vettem ilyet.
Előzmény: Bazsa 525d (5859)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5859
az autóhoz kell a telefont venni, azaz nem mindegyik telefonnal működik jól együtt. Sajnos pont az új Nokiákkal szinte egyikkel sem. Nagyon sokat kipróbáltam, hogy melyiket vegyem, amit mondhatok, a nokia E71-el tökéletesen működik. Még egyszer sem "dobott ki" a névlistából, hibátlanul megy a kapcsolat köztük....
Előzmény: endrúe61 (5848)
endrúe61 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5858

hali!

 

 

a telefon téma:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ31&mospid=48808&btnr=84_0551&hg=84&fg=95

 

 

itt megtaláljátok, hogy a BMW melyik készülékeket támogatja, továbbá az adaptereket is felsorolja.

amint látjátok ez mind-mind öreg, elavult telcsik. Egész egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a BMW nem figyel arra, hogy ha vki bemegy ma egy új E60-at venni 15millióért, akkor nem műkszik ez a funkció...

biztos van erre vmi megoldás.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pedrolo (5850)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5857
Vagy legalább lenne valami 3rd party software nokia-ra ami lehetővé tenné legalább a telefonkönyv átvételét...
Előzmény: Törölt nick (5856)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5856
Ez nem support kerdese, a Nokianak ideje lenne specifikaciokonform BT implementaciokat keszitenie.
Előzmény: dorog.zultan (5853)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5855
gyújtás ráadásával bluetooth-on kapcsolódik ugyan, de elöbb vagy utóbb ledob. Ez lehet 2 perc.. fél óra, de ledob...

Ôsrégi Nokia-betegség.
Előzmény: endrúe61 (5848)
maszibmw Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5854

Sziasztok !

 

Csak információ képp, ha valakinek USA kivitelű a bmw-je ( akár 5-ös, 3-as, 6-os, x5, x6, stb ) :

 

A világítás átprogramozása európaira, "accept screen" eltávolítása, valamint a rádiótuner európai verzióra való átállítása, és még sok egyéb dolog megoldható szoftveresen.

 

TV, multimédia DVD changer menetközbeni feloldása, szintén szoftveresen, mindenféle modul beépítése nélkül megoldható. ( mind CCC-s, vagy akár a legújabb CIC-es kocsiknál is )

 

Üdv, Jani

dorog.zultan Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5853
Sziasztok!

Hátha valakit még érdekel a BT telefontéma:
A Nokia E51 (viszonylag) új verziójában (300.34.56)
van egy mondat aminek nagyon megörültem:
...
[Bluetooth]
BMW and Audi BT carkit support added.
...
Azt gondoltam, hogy a 2004-es évjáratú E60-am ettől már tudni fogja beolvasni a telefon regisztert...
Levél ment a Nokia-nak hogy engedélyezze ezt a verzió feltöltését a garancia elvesztése nélkül, levél megjött, aztán irány egy Nokia szaküzlet, mert csak ők telepíthetik szintén a gar. elvesztése miatt...

De sajnos így sem tudja beolvasni a telefonkönyvet. :(
Telefonálni lehet, de semmi egyéb extra.
6310i persze be tudja olvasni :(((

üdv
dz
pedrolo Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5852
Köszi a fáradságot! Kicsit kevesebbre gondoltam...Szétnézek akkor az ibin.
Köszi
Előzmény: Frigyes Mester (5851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!