Keresés

Részletes keresés

kodi87 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 1666

Szia!

 

Igen a csavaros lábamat is tornáztatom. Én ezeket a gyakorlatokat csinálom:

- Megfogom a nagylábujjam a tövénél és a kezemmel fel le mozgatom fájdalomküszöbig

- Aztán markolok a lábujjaimmal és kiengedem azokat (itt is fájdalomküszöbig próbálom hajlítani)

- Aztán megint kézzel megfogom és először felfelé kezdem el nyújtani majd lefelé

Meg szoktam terpeszteni is a lábujjaimat (na, ezt most jó hülyén fogalmaztam meg, de remélem érted, hogy mire gondolok) :):)

 

Elvileg minden órában kéne csinálgatni ezeket a gyakorlatokat, de van, hogy elfelejtem :D Az időre sem szoktam figyelni, addig csinálom amíg jólesik :)

Előzmény: dulszy (1663)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1665

Bocsi Szecsili! Na így már helyesen írtam. :)

Előzmény: zsuzska86 (1664)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1664

Kedves Szecsi!

 

Igen rendes méretű szandit veszek fel, olyat amit a műtét előtt is hordtam. Azért én már elindulok ide-oda, ha más nem az udvaron, lakásban, meg a kertben járkálok, nekem ez már a 9.hét. :) Biztosan jó lesz amit vettél, főleg hogy állítható pántos. ;)

Előzmény: szecsili (1661)
dulszy Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1663

Szia!

Nekem azt mondta tegnap a doki, hogy nem fontos a gyógytornász. A csavaros lábadat is tornáztatod és ha igen, hogy?

Előzmény: kodi87 (1662)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1662

szecsili: Februárban is mutatta az orvos, hogy hogyan tornáztassam, akkor úgy gondoltam, hogy jól csinálom...de visszagondolva túl finom voltam :D Bátrabbnak kellett volna lennem. Most az orvos megnyugtatott, hogy ettől a tornáztatástól nem lesz baja a lábamnak, fájdalomküszöbig csináljam mindig. Most így csinálom, remélem a bal lábam nem jut arra a sorsra, mint a jobb.

Amúgy még mindig nem bántam meg a műtétet :) Alig várom, hogy vehessek magamnak egy szép sarut (vagy papucsot) amit eddig a kacsa lábam miatt nem hordhattam :):):)

 

dulszy: Nekem az orvos mondta, hogy letapadtak az izmok, amikor megkérdeztem, hogy miért nem tudom egy bizonyos pontnál tovább hajlítani a lábam. Mondta, hogy beutal gyógytornára, ha szeretném, de akkor nem kértem tőle, mert nem tudtam volna eljárni. Ha június végén majd úgy látom, hogy nem értem el itthon kellő eredményeket, akkor megkérem, hogy adjon papírt gyógytornára. Akkor már fogok tudni rendesen járni, így nem lesz akadály :):)

Nekem nem lilul a lábam, csak duci és piros :) Plusz még a rászáradt vér (varasodás) sem kopott le, de nem akarom leszedegetni, megvárom míg magától lekopik.

szecsili Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1661

Szia Zsuzska86! Örülök, hogy már itt tartasz! Rendes méretü szandit ill. papucsot hordassz vagy nagyobbat, mint a lábad. Ma vettem egy szandit, amit akkorra tervezek, ha már járhatok a lábamon, de csak egy számmal nagyobb (viszont állítható pántos), mint a lábam. Remélem jó lesz, nem hiába vettem meg előre. Akkor Te már azért gondolom többnyire talpon van, illetve eljársz otthonról? Üdv! 

Előzmény: zsuzska86 (1660)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1660

Sziasztok!

 

Hát akkor én is ráfekszek erre a tornáztatásra. :) Jó hogy már van új időpontod, abszólut nem bántam meg, majd meglátod neked is milyen szép lesz. Én már kis szandikba megyek ide-oda, jó idő lesz már mikor te is járkálhatsz, úgyhogy nem lesz baj, papucs, szandi ideje lesz már akkor!

És nekem is még belilul ha sokat lóg, ez elvileg természetes azt mondta a doki, még a vérkeringés nem olyan mint előtte.

Szép napot mindenkinek.

dulszy Creative Commons License 2012.05.31 0 0 1659

Sziasztok Lányok!

Szecsili örülök, hogy van  új időpontod, várod már? Én jól vagyok, ugyan az a helyzet mint

kodi87-nél.  Jobb lábam használom, balt nem terhelem. 27-én lesz a kontrol röntgen. Hol olvastátok a letapadt izmot? Azért még a dagadt talppárnák miatt nem tudok ráállni teljesen.

Ha nem teszem fel a lábimat a seb környéke szép lila lesz, ami pihentetés után elmúlik, de kicsit ijesztő és remélem nem marad így.  Neked is ilyen kodi87?

 

 

Előzmény: kodi87 (1657)
szecsili Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1658

Kodi87! Azért elképesztő, hogy nem mondták meg, hogyan tornáztasd a lábadat. Február óta már jó sok idő eltelt. Gondolom, ha tudtad volna hogy hogyan kell, akkor úgy csináltad volna. Még mindig azt mondjátok, hogy nem bántátok meg és megérte??? Üdv. Jó éjszakát!

Előzmény: kodi87 (1654)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1657

De jó, júni 6 nem sokára itt van! ;) Reméljük aznap nem fog közbejönni semmi!

 

Nekem a doki azt mondta, hogy óránként 10x mozgassam át a nagylábújjam...én azért több, mint 10x mozgatom át. Meg próbálom nyújtani is az izmokat. A másik lábammal meg próbálok lábujjhegyre állni, hát az még nem igazán megy... (mivel nekem amíg bent volt a csavar a doki nem javasolta).

Én egyelőre csak papucsot tudok felvenni, abban mászkálok lakáson belül és az udvaron is.

Előzmény: szecsili (1656)
szecsili Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1656

Sziasztok! Új időpontom június 6. szerda. Még mindig lakáshoz vagytok kötve, vagy valami rámegy a lábatokra? Jó tornáztatást. Mintha ezzel kapcsolatban azt olvastam volna valahol, hogy óránként 15 percet kell a nagy lábújjat tornáztatni. Kicsit sokalltam, de így olvastam. További gyógyulást!

Előzmény: kodi87 (1654)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1655

SZiasztok.

 

Én jól vagyok köszi, én is próbálom tornáztatni az ujjamat, most már jobban oda fogok figyelni hogy olvastam hogy mi is történhet ha nem teszem. :P Mindig tanul valami újat az ember. Nekem a doki azt mondta próbáljak lábujjhegyre állni, hát ezt nagyon nem szereti a lábam, de azért küzdök. Lassan már szaladni is fogok tudni remélem, még nyomásra érzékeny azért a heg környékén.

Előzmény: szecsili (1653)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1654

Szia :)

 

Én köszi jól vagyok :) Várom már a jövőhét szerdát, amikortól elkezdhetem terhelni a lábam :) :) A lábim meg tornáztatom, de hát még nem az igazi...őszintén szólva elég messze állok még tőle.... :( És a múltkor kiderült, hogy a februárban műtött lábamat nem megfelelően tornáztattam és letapadtak az izmok...így az is messze áll a tökéletestől...de tornáztatom azt is, most már remélem jól! :)

 

Neked még mindig nem telefonáltak az új időponttal kapcsolatban?

Előzmény: szecsili (1653)
szecsili Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1653

Sziasztok! Hogy vagyok lányok? 

szecsili Creative Commons License 2012.05.25 0 0 1652

Szia! Nagyon kedves vagy köszi, igyekszem most már töretlen lenni. Bár nem igen kapom az értesítést a műtétről, úgy hogy most nem rajtam múlott, hogy nincs megműtve. Egyébként egyetértek Veled! Én is nézegettem sok képet is és tényleg legtöbb esetben azért látszik a helye. A bütyök nekem sem fájt és nem gyulladt, viszont a talpam az ujjak alatt szokott fájni, bár nem mindig, időszakosan belobban és aztán elmúlik. Most persze nem fáj már annyira, mint tavasszal, mikor először mentem dokihoz. És ez csak rosszabb lesz ... mondja az orvos. Tehát elsősorban a fájdalommentességért mennék de nagyon szeretném akkor már, ha szebb is lenne. A cipőket eldoformálja ez a rendellenesség sajnos és tényleg szeretne az ember szebb lábakat, ha már egyszer megműtteti. Üdv, szia!

Előzmény: pocak0515 (1649)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 1651

Nekem sem lett csontegyenes a lábam (nekem is maradt egy kis dudor, de nekem azt mondták ennyi kell)! De ahhoz képest amilyen volt, én ennek az eredménynek is örülök! Az én girbegurba lábamból ennyit lehetett kihozni :):):) Fényévekkel szebb mint volt (eddig mindenki ezt mondta) :) 

Előzmény: pocak0515 (1649)
pocak0515 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 1650

http://www.arsmedica.hu/butyok-mutet-butyok-kezelese-korrigalasa-butyok-korrigalo-mutet-arak-kepek.html

 

 

ezen a fotón, azért nagyon jól illusztrálják a műtét utáni eredményt... na én is ilyenről álmodtam, de azért ennyire csinos nem lett :(

Előzmény: pocak0515 (1649)
pocak0515 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 1649

Szia! EL NE TÁNTORÍTSON AZ ÉN ESETEM!!! Én sem bántam meg, hogy megműttettem! Azért szebb, mint volt, csak én teljesen olyat reméltem a műtét utáni látványtól, mint akinek soha nem volt bütyke! Ehhez képest nekem van dudor ugyanúgy, mint ahogy a képeken is láttam (amit csatoltatok...)

Azért azt nem mondhatom, hogy nem lett szebb! Akkor hazudnék!

Fájni nem fájt se akkor, se most!! Be se volt gyulladva soha! Azt azért nem vártam meg! :)

A műtét után fájt persze, de elviselhető volt fájd.csillapítókkal!

Szóval merj belevágni tényleg!!!!

Volt benne nekem is csavar. S azt altatásba szedte ki a doki (kértem, hogy úgy oldja meg)

Előzmény: szecsili (1639)
dulszy Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1648

Sziasztok!

Ez a kép nem az én lábamról készült, bár ugyan úgy néz ki, csak nekem még rajta van a varrasodás. Valaki nagyon kért egy képet, azt hiszem Pocak, gondoltam kölcsönveszem a másik fórumról. Én is lefotóztam az enyémet előtte és most, de nem tudom hogy kell feltenni ide.

Nem bírok sokat állni és ülni, mert akkor zsibbad és érzem hogy dagad. Muszáj mindíg feltenni valamire. Tegnap kicsit áztattam ülve és olyan szép lila lett. :-)) Üdv.

Előzmény: kodi87 (1641)
szecsili Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1647

sikerült, tényleg szép a varrat is meg a láb is. Nekem sajnos a második ujjam kicsit kalapácsújj lett már, ott is lesz vágás.

Előzmény: kodi87 (1645)
szecsili Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1646

Gondoltam, csak azt hittem ez az itteni jelszavam is jó, köszi.

Előzmény: kodi87 (1645)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1645

azért, mert regisztálni kell hozz, hogy megtudd nézni :( (ami egyébként 2 percet vesz igénybe) :):)

Előzmény: szecsili (1644)
szecsili Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1644

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy ilyen jól vagytok egyébként, szívből! Lehet, hogy béna vagyok, de nem tudtam megnézni a képeket.

Előzmény: kodi87 (1641)
szecsili Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1643

nem sikerült megnéznem.

Előzmény: dulszy (1640)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1642

pocak0515!

 

Ha adsz egy email címed szívesen küldök képeket, itt nem tudok, mert kiírta, hogy túl nagy.

üdv

kodi87 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1641

Örülök, hogy mindenki jól van :)

 

Én hétfőn voltam varratszedésen :) A doki azt mondta, hogy minden rendben van, szép a lábam. Éjszakánként megint kell hordanom bütyöksínt amíg ki nem veszi a csavart. Műtéttől számított 4. héttől elkezdhetem terhelni (a másiknál ez 6 hét után történt meg). 4 hét múlva kell majd visszamennem kontrollra a röntgennel együtt. Most már egész nap teszek-veszek, a sok álldogálástól azért még fáj a lábam, de ilyenkor inkább leülök és felrakom a lábam :)

 

dulszy: Amit bemásoltál link, azokon a képeken a Te lábad van? Mert nagyon szép lett! A heg is tök szép, alig látszik! Az én hegem jobban látszik :( Pedig már több mint 3 hónapja volt a műtét...de nem keseredem el, idővel majd szép halvány lesz :)

 

szecsili: Nehogy 1-2 negatív vélemény eltántorítson! Sajnos tényleg alakulhat úgy, hogy nem úgy sikerült a műtét, ahogy az ember elvárná, de ez szerintem csak elenyésző %.

 

Szép napot mindenkinek! :)

Előzmény: szecsili (1631)
dulszy Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1640

Szia!

http://www.hoxa.hu/?p1=adatlap_feltoltott_kepek&p2=242541

Ezt másold be a keresőbe és látod rajta műtét előtt és után hogy néz ki.

Üdv.

Előzmény: szecsili (1639)
szecsili Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1639

Szia! Én fényképpel nem tudok Neked szolgálni sajnos, de nagyon együttérzek Veled, és megértelek, hogy el vagy keseredve. Én előtte állok és nagyon nehezen hoztam meg a döntésemet, mert attól félek esetleg nem leszek megelégedve az eredménnyel, és akkor hiába volt. A leveled most negatív irányba lökött. Megkérdezhetem, hogy csavaros volt-e a mütéted, esetleg azt is hogy hol műtöttek? Egyébként a döntésemben az segített, hogy azért a legtöbben azt mondták, hogy érdemes belevágni, megéri. Mondjuk az, hogy megéri relatív dolog. Ha az embernek fáj mondjuk, és ha utána nem fáj, akkor már megérte. Természetesen azt is várom én is, hogy szebben nézzen ki. Naná, hogy fontos ez is! Neked fájt is előtte, és most is fáj mondjuk? Ha kedved van, válaszolj légyszives! Üdvözöllek!

Előzmény: pocak0515 (1638)
pocak0515 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1638

Sziasztok! Várom a képeket, de egy sem érkezik... Csak kiváncsi lennék, hogy akik már hónapok óta túl vannak a műtéten, hogy alakult a lábuk...? Mert én tavaly szept.-be műttettem meg mindkettőt (egyszerre), s mára semmi változást nem látok azon, hogy kés alá feküdtem... :((( Marhára el vagyok kenődve! Hogy visszanőtt-e, vagy rosszul csinálták a műtétet, nem tudom, de hogy nem azt a látvánnyal szembesülök nap,mint nap, mint amit én vártam / reméltem, az tuti biztos!

Nem akarok ezzel senkit sem elkeseríteni, mert val.színűleg a sok közül az egyetlen vagyok, aki így járt! :(

Úgyhogy hajrá mindenkinek, aki még előtte áll!!

pocak0515 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1637

Sziasztok! Lenne valaki olyan kedves, s tenne fel képet a lábáról műtét előtt, s után...?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!