Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23984
Jó reggelt Hétalvó Topiknépség:-)))


Hát a tegnap estém "jól" alakult, Mamát bevittem a kórházba, mert a balfék családja
( férjem nagyanyja egyébként ) nem tud vele mit kezdeni, meg kellene itatni, etetni,
gyógyszert odaadni és kész. Egyébként önjáró, ha bent van eszik, iszik rendesen, csak elé kell tenni! ( 83 éves )
Szegényem este 8 kor húztam vontam a kórházba, így 10 órára értem haza, elég erős fejfájással.
Ma szabadságon vagyok, de a kórházba kezdem a napot a Mamánál.
( a mi osztályunkon van, így azért könnyebb)

A vérzésem tegnap este "eltűnt", ma reggelre előjött, de szerintem csak délelőtt fog tartani és befejezi ezt a ciklust. Nekem most ez a megérzésem.
Jövő héten szerda, csütörtök éjszakás leszek, akkor mikor mérjek hőt?
Hülye kérdés, de nekem úgy logikus, hogy délután, amikor felkelek, mert nekem az az ébredés:DDD
A gyógyszerrel is így gondban leszek, de megoldom, mert ügyes vagyok:-)))
Szerdán napközben beveszem, ahogy szoktam. De egész éjjel fent vagyok, így kell majd ennem, ahhoz megint be kell vennem a metet. De reggel, mielőtt lefekszek, megreggelizek, beveszem és alszok. Délután, mikor felkelek, megebédelek és megint beveszem. Vagy, hogyan is??? Tök meg vagyok tőle keveredve, de ahogy végiggondolom jó lesz ez így. Vagy van más tippetek?
Így az első nap ( szerda ) biztos, hogy nem 3x1000 met lesz, hanem több, de aki éjjel legény, az nappal alszik:DDDD
NAgy dilemmám van, mi?.:-)))))

Tri-Regol téma:
16 évesen nekem is ezt írták fel, de kb. 1,5 évig szedtem. Akkor ez volt a sláger.
Utána évekig semmit sem szedtem, csak amikor pár éve kitalálták, hogy a Diane rendbe tesz ( amit már tudok, hogy perzse-persze, de mennyire...) akkor 1,5 évig kísérleteztem vele, mert olyan migrénes fejfájásom volt tőle, hogy ihajjjjj.
De kellett annyi idő, mire rájöttünk, hogy mitől is fáj a fejem. Voltam fejfájás ambulancián, agy CT-n, minden hol.
A Tesóm is PCO-s, csak ő nem olyan "súlyos" eset, mint én, ő sosem szedett fogigátlót, csak most kb. 2 éve Cypromixet ( Diane új verziója ), mert ő ragyásabb, mint én.
Nem tudom van-e összefüggés a PCO és a Tri-Regol között, de azt gondolom, nekem már mind1 is, hiszen a jelen állapotomon ez nem változtat, de hátha jól jön a topik közvéleménykutató eredményei közé.

Hőm a helyén, szépen, lent.:DDD

Obs!
Mi minden évben fúrunk, faragunk, festünk, ablakot cserélünk:-)))
Ismerős történet. A lakást puccba vágtuk, hát vettünk egy házat és azzal is" Jisoráz gyevácská..:":DDDDDD
Egyébként merre van a hőgörbéd?.:-)))))))

KAréva!
Neked azért azzal számolni kell, hogy duplán vannak a bébik odabent, egy szimpla terhességi súlygyarapodással nem igen lehet összevetni, szerintem.
Én nem tartom túl soknak az adott idő alatt felszedett kilóidat! És még csak eztán jön az igazi gyarapodás, de hogy fekvésre vagy ítélve, hajlamosabb az ember nasizni, csak figyelni kell, mikor mit eszel!
Jön a gyümölcs szezon, itt sem mindegy mikor eszel és mit:-))))


Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23983
Obs, a költözés ismerős téma, mi egy éve költöztünk be az új lakásunkba, mi sem úsztuk meg foltok nélkül :))

mondjuk ez tuti eltereli a figyelmedet a gyerektémáról! :)
Előzmény: Obsoleta (23981)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23982
Sziasztok Lányok!

Látom azért nap közben szépen zajlottak a témák :)

nekem egy irtózatosan nagy marhaságon kellett egész nap dolgoznom, úgyhogy nem volt időm felnézni a fórumra.

Aztán este, sportból hazafele elkapott minket egy akkora zuhé, hogy a fehér farmerszoknyám - FARMER!! - átlátszóra ázott... elég vicces volt. aztán persze 3 perc múlva elállt, csak arra volt jó, hogy úgy nézzünk ki mint akit a kutya szájából téptek ki. valami bulldogéból, ami jól nyáladzik. :)

Nekem a hőm még mindig le van ragadva 36,2nél, eddig még mást nem tudtam mérni.
Jucy javasolta, hogy próbáljam ki a hőmérőt a férjemen, mert azon agonizáltam, hogy tuti tönrement :) de nem... jelentem működik. csak én akarok majd kihűlni minden reggelre :)

képzeljétek, elkezdtem csinálni azt a diétát amit átküldtetek nekem egy páran, táblázatokat, meg mikor mennyi CH-t lehet enni című gyűjteményeket, és már fogytam majd 2 kilot! tökre örülök!
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23981
Sziasztok csajok!

Nagyon kipurc vagyok, meg a lakásfelújítás miatt tiszta seb is, mint akit vernek! :)

Nekem igazából semmitől nem volt eddig durvább hasmenésem, kivéve 400 g gyümijoghurttól egyszer, még az első metes héten. Pedig ettem csokit, ittam alkoholt, savanyított tejterméket, mindent. Na, tegnap megtaláltam az én mumusomat. Elfelejtettem enni, és délután kettőkor jutott eszembe, hogy ha nem kajolok most valamit útközben, akkor este hétig nem ehetek. Úgyhogy vettem 15 deka túrós fornettit, és megettem. Azóta világvége, megint olyan, mintha begyulladt volna a belem, vagy nem tudom, nagyon kész vagyok! Úgyhogy nálam a Fornetti a tabu, úgy látszik! :(

Asszem rendes ovu-fájdalmam van, le akar szakadni a méhem, valami nagyon zajlik odabent! Igaz nem görcsöl semelyik petefészkem, de nyálka tekintetében a toppon vagyok! :)))
vogii Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23980
Sziasztok!
Hétfő óta dolgozok (az eredeti helyemen - a másik meló kútba esett, de nem is bánom), és most egy kicsit ki vagyok purcanva. Fárasztó, na. Tegnap este is beájultam, mielőtt be tudtam volna venni a metet. Reggel mikor wc-re mentem, nem volt olyan hasmarsom, ezen elgondolkodtam. Lehet, a műtét óta úgy megváltozott az anyagcserém, másképp reagál a metre, vagy legalább is a korábbi adagra, ezért van hasmenésem még mindig. Pont készültem felhívni az endodokit időpontért, mikor telefonált apukám felesége (ő az asszisztens a háziorvosomnál), hogy kapott a doktornő merckformin xr mintát (nem tudom, jól írtam-e) egy gyógyszerügynöktől, és rám gondoltak, kipróbálhatnám, hátha beválik. Nagyon örülök, már alig várom, hogy eljusson hozzám a bogyó! :) Talán megoldja a hasmars gondomat.
karéva Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23979

Sziasztok

 

Hát már engem is foglalkoztatott ez a triregol téma,régebben is.

Én is jó sokáig szedtem ,miután semmivel nem tudtak ciklust prdukálni kamaszkornban.Akkor még nem volt rutin az uh.Nem tudom,hogy akkor voltak e már cisztáim,én csak 2005 óta tudok róluk.Az biztos, hogy ennyi ésszel biztosan nem szedném,amíg nem szültem.Még annyit ,hogy pont a 70-80-as születésű korosztály küzd gyerekpromlémával,akik szinte mind szedtek valami fogigátlót.

 

Ljuci

Lekvár téma:én is most kezdtem el, nekem az oetker-es,dzsemfix 3:1 -ben ,jött be édesítővel.Főzés 3-5 perc!!!!Már egy üveggel meg is ettem belőle,végre gyümölcs és nem cukor íze van.Már 1250 g gyümiból lehet készíteni,kb 3 kis üveg lesz belőle.Sok sikert.

 

Én is szeretnék felkerülni a levlistára!!!!!!!!!!!

Most,hogy fekvésre itéltettem ,sok a szabadidőm,olvasnék!!!!!

 

Jól vagyok,a fütyisek sokat mozognak!

Ami aggaszt,hogy 6 nap alatt 1,5 kg-t szedtem magamra.

Nem sok ez egy kicsit?

Nektek mikortól lódúlt meg a súlyotok?

Összes hízás eddig 7,9 kg 22 hét.

 

Timike74 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23978
Susa!

Írj már egy pár szót bővebben erről a cukros históriáról és mi az, hogy a metet szeded MÉG?
És egyátalán erről a pár hetes kálváriáról írj már légyszi, érdekel.
Mivel és miért ijesztgettek?
Mennyi metet szedsz?
Előzmény: susa1980 (23975)
Timike74 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23977
Helló Népség!

Mindig van valami...............most épp a Nagymamának 200 a vérnyomása és persze senki sincs, aki segítsen.....na de mind1 is. Megoldottam.

Susa!
Épp a minap írtuk, hogy jól eltűntél :-))))
Ha valakit hiányolunk, előjön?:-)))
Hogy viseled a kismamiságot? Írj bővebben róla azért.


Macann!
Vannak azért köztünk is maratonisták, jelenleg ahogy nézem még Youlcsi van épp versenyben, én 23-án kiestem:DDDD
A lényeg, hogy elkezdheted a vizsgálatokat.

Kata!
Nem tetted fel Zsombi képét a lev. listára? Nem találom:-(((
Köszi a parás levél továbbítást!
Próbálj meg minél többet pihenni, lehet úgy könnyebb lesz az éjszaka is.
Nem irigyellek ebből a szempontból benneteket!


KisKiss!
Rég voltál erre, hiányzol !!!!!!!!!!!!!!!!!!
macann Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23976
Sziasztok!
Végre meglett a hatása a gyogyóbogyónak (progeszteron), amit felszedtem.
Ma - 77 nap után - megjött a banya. Nem gondoltam, hogy örülni fogok majd neki egyszer is, ha nekikezdünk a gyerekgyártásnak... :)
Kezdődhetnek a kivizsgálások.
Majd jelentkezem az eredményekkel!
Hali!
susa1980 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23975

Sziasztok lányok!

Hát már nagyon régen jártam erre!

Megvan az oka ezer orvosnál jártam szabin voltam ill. a munkahelyen sokáig nem volt net, ugye otthon meg nincs

Visszaolvasni hát jó SOK!

Velünk minden rendben közeledek a 11. héthez, meforalt szedem még. A cukrom miatt egy pár orvos jó megíjesztett már terhesség megszakításról és másról is beszéltek jaj istenem volt para. Aztán találtam végre egy normális diabetológust akihez 2 hetente kell járnom, minden nap mérem a cukrom és fogyok fogyok fogyok mióta terhes lettem 5 kg, szegény gyerek ...:-)

Remélem veletek is minden rendben van??????

Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23974
Köszi mindenkinek!

Mint laikus ember én is erre a megoldásra jutottam. :o) Most megy ugyan július végén ultrahangra, kíváncsi vagyok az eredményére. De nagyon remélem, hogy mostmár tartja a diétát rendesen, szedi a gyógyszert és rendbe jön a szervezete is!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23973

Bubus, szerintem lehet összefüggés (de ez csak laikus okoskodás részemről). Egy rossz anyagcsere kevés dologra nem hat... Nekem a bilirubinom (ez is máj) és pl. a koleszterinem is magasabb volt (mindig) a met előtt, azóta javult a helyzet rengeteget.

 

Én (a helyetekben), főleg, ha nem akkut a helyzet, kardoskodnék azért, hogy a cukor először legyen szépen beállítva (gyógyszerrel, diétával) és akkor továbblépni máj-ügyben, ha nem történik változás.

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23972

A PCOS (és a hajlam) genetikus.

 

A fogamzásgátló esetleg ronthat a helyzeten (szerintem ez sem bizonyított, de állítólag az IR-nek nem tesz jót), de leginkább az idő előrehaladása az, ami számít.

 

Mindannyian 4-5-10 éves periódusokról írtok, ennyi idő alatt lehet, hogy fogamzásgátló nélkül is romlott volna a helyzet. 

kollina Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23971

Én soha nem szedtem fogamzásgátlót mégis diagnosztizált PCO-m van.

 

Egyébként lehet, hogy van összefüggés, ha ennyi embernél okozott problémát.

 

Bubus, anyukádat sajnálom, remélem most jobban összeszedi majd magát a diétával. Májára nem tudok semmit mondani, nem tudom, hogy a cukor okozhat-e elváltozást, vagy bármi bajt a májban.

youlcsi Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23970

sziasztok!

érdekes ez a fogamzásgátló-téma... én nagyon sokáig szedtem (szünet nélkül). 4 évig diane 35-öt, 6 évig yadine-t. a cisztákat már akkor látták a petefészkeimben, amikor először felírták a bogyót (valahol még az uh-kép is megvan jó mélyre eltemetve), úgyhogy nekem tuti nem ettől van bajom. az már más kérdés, hogy ha előre tudtam volna, hogy problémáim lesznek, szedtem-e volna ennyi ideig... szvsz igen, ugyanis akkoriban bármit megért nekem az, hogy ne ömöljön belőlem állandóan a vér...

akkortájt kellett volna nővéremet én engem összegyúrni, és vérzés alapján átlagolni... talán lett volna belőlünk két normális... vagy akkor sem? :Đ

kiscsirek Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23969

Ez tok jo akkor ugy nez ki h haladnak a dolgok :)

Majd ird meg h miylen volt dr B.B, en meg nem voltam, de lehat h elmennek valamikor.

Előzmény: sz.letti (23968)
sz.letti Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23968
Sziasztok!

Voltam tegnap endodokinál, elmondtam a tüneteimet és mennem kell hormonvizsgálatra. (ciklus 1-5 napján) Mivel magánrendelésen voltam, megírja a beutalót az SZTK-ban majd elpostázza a címemre. Kérdeztem, hogy nem kellene -e nézni cukrot és inzulint is és azt mondta, hogy ezek a vizsgálatok is szerepelni fognak a beutalón.
A lényeg pedig az ha majd kiderül mi is a problémám nem fogamzásgátlóval akarja rendbe hozni. Mondta is hogy az nem megoldás a panaszaimra.

A holnapi uh-t lemondtam, mert bejelentkeztem dr. B.B-hez is. Nála úgyis van uh, minek fizessek két helyen? És micsoda szerencse megint 2 héten belül van időpontom. Sőt már csak 1,5 hét.
ljucy Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23967
pont tegnepelőtt nézegettem a befőzést, akarok eltenni meggylekvárt, diétáast télire, sosem csináltam még:)
Előzmény: Bubus78 (23966)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23966
Jövő héten kifaggatom a doktornőt, utána elmesélem mit mondott! :o)))

A könyvet akkor hozd vissza, ha már nem kell. Anyámnak is megvan, elméletileg tudhatná a dolgokat!!!!! :o(
Előzmény: ljucy (23965)
ljucy Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23965

Kiscsirek,

 

szerintem ezek a hosszútávú következmények, amikkel akkor senki nem számolt, hiszen nem tudhatták, ez a generáció most válik anyává, vagy legalábbis szeretne anyává válni...

Aki ismerősöm szedett gyógyszert, utána mindenkinél volt valami probléma, és a többség ezzel küzd, amivel mi. Aki pedig nem szedett, már gyereket nevel, és elsőre vagy másodikra összejött a baba. Nem egy barátnőm van ilyen:(

 

Bubus,

ha valóban így van, engem is érdekelne a dolog!

Előzmény: kiscsirek (23963)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23964
Jól értelmezem, hogy a retardból egy bogyó kell egy nap, és ha én most 850 mg-osból szedek 3×1-et, akkor a retardból 750-es kell és egy darab egy napra???

Mert ha jól okoskodom, akkor nem drágább a retard sem. Eleve a meforalból csak az 1000 mg-os támogatott, a többi nem. A 60 darabos 875,- forint, ebből 3 kell egy nap, tehát egy napi adag 44 forintra jön ki. A retard doboza 2760,- forint, ez is 60 darabos, ebből 46 forint / nap. Tehát nem drágább, és ha ugyanazt tudja, csak kevesebb bogyót kell bevenni, akkor rákérdezek, engem érdekelne nagyon! Nem értem miért nem adják ezt inkább, nem terheli kevésbé így a májat???? Nem vagyok orvos, csak találgatok, ha hülyeséget írok, akkor bocsi!

Előzmény: Rambóka (23961)
kiscsirek Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23963

Sziasztok.

csak egy gyors visszaolvasasra volt eddig idom.

 

Erdekes amit errol a triregolrol irtok. Ez valami fogamzasgatlo?

En meg nem hallottam rola. Milligestet szedtem egy darabig, meg elotte meg mast egy evig kb de nem is emlekszem hirtelen a nevere.

aztan kb 2 eve ugy voltam vele h nem tomom magam vele, es nem szedtem semmit.

De mindenkepp felelmetes osszefigges van itt par embernel.. talan ez valami mellekhatas nehany embernel?

egyebkent en mindentol fuggetlenul ugy voltam a tabikkal, h azert nem olyan regiek meg, tehat ha valami hosszabb ido utan kijovo bajt lehet kapni azt nem tudjak rola. Persze leht h szemely fuggo is, valki evekig szedhet valamit nem lesz semmi gaz, masnak meg igen.. nem tudom..

vogii Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23962

Én is szedtem régen triregolt (aztán még másfajtát is, a nevükre nem emlékszem már).

 

Csajok, tegye már fel a kezét,aki még szedte! Lehet, hogy van valami összefüggés?

Előzmény: Bubus78 (23956)
Rambóka Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23961

Metből is van retard: a Merckformin XR.

Este be lehet belőle venni a teljes adagot.

Csak éppen nincs rajta egy fillér OEP támogatás sem, ezért nagyon drága. Viszont mivel nincs rajta OEP támogatás, a kutya nem zaklatná miatta a dokikat, úgyhogy akár fel is írhatnák, ha a beteg tud a költségeiről (az OEP támogatott bogyóknál, ha a doki konzekvensen a magasabban támogatott gyógyszert írja fel a kevésbé támogatott helyett, akkor fenéken billentik, mondván, h. pazarol).

Előzmény: Bubus78 (23955)
ljucy Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23960
A tri Regol előtt nekem is normális vérzásem volt, majdnem percre pontosan, mennyiségileg és minőségileg is, szóval én ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy az kavart be. aZok a barátnőim, akik soha nem szedtek gyóygszert, egyiknek sincs PCOS-a, és pikk-pakk teherbe esett mindegyik:(
Előzmény: Bubus78 (23956)
ljucy Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23959

Sziasztok,

 

Bubus,

sajnálom, hogy Anyukáddal ez a helyzet:(

A neten nem találtam összefüggést a 2 probléma között.

Reméljük, nem lesz semmi baj, és mostantól talán komolyan veszi a betegséget, és sikerül normalizálni a helyzetet. A könyvedet pedig ma vagy holnap visszaviszem, és akkor oda tudod neki adni, hogy tanulmányozza!!

youlcsi Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23958
köszönöm, akkor azt hiszem várok még egy kicsit. úgyis, ha ma nem megyek hozzá, akkor legközelebb kedden lesz. (klionom úgyis vasárnapig kitart, legalább addigra megtárgyalom MT-vel ezt a met-kérdést is :))
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23957
Szerintem is várj egy picit még. :o)
Előzmény: youlcsi (23950)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23956
Triregolt én is szedtem régen, lehet, hogy innen is ered minden bajom??? Előtte megjött azért magától a mensim, még ha nem is percre pontosan, de utána semmi... :o((( Ha a Hanna majd idővel odajut, én is bajban leszek a kérdéssel, de addigra biztosan többet tudok majd a témáról.
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 23955
Köszi szépen!

Egész jónak tűnik az olvasottak alapján. Ebből is csak egyet kell bevenni egy nap. Anyámat elláttam diétás tanácsokkal, tök vicces. :o)

Még az érdekelne, hogy mi alapján írják fel a retard kapszulát? Ha van ilyen, amiből egy elég egy napra, akkor miért nem ez az elterjedtebb a hagyományos tablettához képest??? Józan ésszel nekem szerencsésebb egy gyógyszert szedni egy nap, mint hármat.... Szerintem a Mensben ezt is megkérdezem jövő héten.
Előzmény: Timike74 (23954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!